Derby van tie harde realiteit danaïden al sterk jugdunum tint mat luel van Zaterdag-amateurclubs nog niet groots LFC: 0-1 AMATEURS KLAAR VOOR DE START Jaap Schildthuizen uitzondering LEIDEN De derby had een tweeledig effect. De broeder- ijd tegen Lugdnum bracht LFC na de oefenduels terug naar realiteit van de ongetwijfeld harde tweede klasse-competi- het vooruitgeschoven duel leerde Lugdunum dat het on- nks de 0—1 winst toch de ogen maar niet moet sluiten voor werkelijkheid. harde werkelijkheid. Brieste Joop de Busser na de rond- slappe vergelijking: „Het was 'n bte wedstrijd, met slecht voet- gespeeld zonder inzicht. Ik moet week werken als een paard. at zal dan ook wel nodig zijn, it wat degradant Lugdunum in eerste optreden in de tweede ie liet zien, was nou niet bepaald erg hoog niveau. De term „va- itie-voetbal" viel wel heel erg k bij de 2000 die de flauwe |d emotieloos aanschouwden. Goed zowel LFC als Lugdunum konden op de Olympische zondag het excuus „het is de eerste wedstrijd" pas han teren, maar ook dat kon niet ver- Door Paul de Tombe doezelen dat de derby lang geen echte derby was. Laat LFC-aanvoer- der Wim van der Linden maar spre- LEIDEN Terwijl LFC en Lug dunum reeds met de competitie be gonnen, legden de overige amateurs uit Leiden en omstreken de laatste hand aan de voorbereiding op de competitie, die zondag van start gaat. Roodenburg speelde op Sport park Noord tegen het Amsterdam se DCG en won met 21. Sam den Os en Reinier Verkuylen zorgden voor de rust voor een 20 voorsprong en Dinkgreve verkleinde de achter stand in de tweede helft tot 21. Minder goed ging het UVS af. De blauwwitten gingen naar Amster dam en verloren met 10 van SDW door een treffer van Henk Bijls- ma. Derdeklasser ASC won in Loosduinen met 12 van de Postdui ven. Hans Dreef en Wim Nieuwen- burg scoorden de Leidse doelpun ten. Nieuwbakken vierdeklasser Randstad Sport speelde tegen het Haagse Archipel met 1—1 gelijk. Rob van Zijp scoorde het enige doelpunt, nadat een schot van Gé Devilee op de paal belandde. UDO won met 42 van Bloemendaal. Ge rard Oude Velthuis gaf UDO een voorsprong, maar Bloemendaal kwam kort daarna met 12 voor. Nog voor de rust was het weer Oude Velthuis die scoorde: 2—2. Na de rust zorgden de Vrede en Peter Werkhoven voor de eindstand. Warmunda speelde in Leiden met 2—2 gelijk tegen de reserves van UVS. In Zoeterwoude speelden SJZ en VTL tegen elkaar. VTL won met 2—3, maar SJZ nam eerst via Stik- voort en van Slingerland een 20 voorsprong. Nog voor de rust scoor de Jongejan 21. Na de hervatting zorgden Simon van der Linden en Koos van Es voor de eindstand. Lugdunum-doelman Dubbeldeman omarmtde nums' laatste man Henk de Cler. LFC- er Theo Cock van Weerlee moeten ook al toezien. bal onder nauwlettend toezicht van Lugdu- van Seggelen (r) komt te laat, Piet Gubler en (Foto Jan Holvast) ken: „het ging allemaal erg tam, erg vriendschappelijk. Er was bijna geen verschil te merken met de oefenduels 3 we gespeeld hebben. Vroeger was i'n derby een prestigeslag, maar de derbies zijn ook niet meer wat ze geweest zijn Tam Waarmee LFC-Lugdunum gete kend is als een tamme slag: rijk fluitsignalen, arm aan hoogte punten. De enige echte „uitschieter" in het grauwe wedstrijdverloop: het doelpunt van Lugdunum-aanwinst John Manuputty. Een treffer die pas een kwartier na de rust werd gescoord, waaruit dus onmiddellijk valt af te leiden dat daarvoor dan erg weing gebeurd moet zijn. ;as het dan ook. Tot de fraaie Manuputty-goal (knappe kopbal na voorzet van ex-Gouda doelman Karei de Wit) was LFC-Lugdunum een rommelig gebeuren: wel sportief maar zo vlak. LFC en Lugdunum konden (ook daarna trouwens) geen moment de indruk wekken bezig te zijn aan het eerste duel van een competitie, waarin elke punt kan gaan tellen. In vele oefenduels zal feller gevoetbald zijn. Toch had vooral LFC zich veel van de strijd voorgesteld. Met in het achterhoofd de geleidelijke vormver betering in de oefencampagne had den de kanaries verwacht, tenminste een punt aan „Lugdunum" over te houden. En heus, er lopen ook wel aardige voetballers in geelzwarte kleuren rond maar ze konden hun kwaliteiten gisteren in ieder geval niet tonen. Want zeker toen Lugdu num naar de bevrijdende 01was gekopt, was de Jeugdige LFC-ploeg het hoofd volkomen kwijt, zodat Lug dunum de strijd gemakkelijk naar het einde kon dicteren. Dat kon zelfs een Lugdunum dat weigerde ook maar één stap meer te doen dan nodig was. En kijk, als je dan toch nog kunt winnen, dan zegt dat genoeg over het peil van de wed- stritd. Tekenend Natuurlijk, er waren gunstige uit zonderingen Wim van der Lin den van LFC bijvoorbeeld was als altijd de goede, constant voetballen de middenvelder die veel van de fouten van zijn ploeggenoten corri geerde. Lugdunum spits Jaap Schild- huizen (ex Oranje Groen) viel ook al in positieve zin op en dan was er natuurlijk John Manuputty. Met twee jaar sami-prof ervaring bij Blauw Wit terug in Leiden (vroeger voetbalde hij bij UDO) bleek hij een voetballer met veel inzicht. Ook aan het front, hoewel hij van origine verdediger is. Bij de toeschouwers kwam hij over als „een goede voet baller, maar lui," hetgeen te verkla ren is uit het feit dat hij drie(!) maanden niet heeft gevoetbald en pas voor het eerst bij Lugdunum meedeed. Ook al tekenend trouwens dat iemand die drie maanden geen bal heeft aangeraakt, toch op kan vallen LFC: Bouwmeester, Chris Gubler, (Thijs Polane) Hoek, Holswilder, Moesman, Van de Linden, Van Laarhoven, Van Seggelen, Pardon, Van Weerlee, Piet Gubler. Lugdunum: Dubbeldeman, Van Egmond, Henk de Cler, De Roo, Collé Pijnakker (in de tweede helft ver vangen door Gé van Delft omdat trainer De Busser dit seizoen persé „met 13 man" wil gaan spelen), De Klerk, Manuputty, Schildthui zen, (Reyneveld) De Wit. Oegstgeest bij TOGR kansloos ROTTERDAM Hoewel Oegst geest bij het Rotterdamse TOGR ze ker geen slecht veldspel liet zien, bleek dat toch niet voldoende om de gaaf opererende thuisclub af te stoppen. Vooral door het gebrek aan een goede af ronder moest Oegst geest genoegen nemen met een 4 1 nederlaag. Al in de eerste helft liepen de Oegstgeestenaren tegen 'n 30 achterstand aan. Weifelend in grijpen van de defensie en een te kort aan snelheid waren de voor naamste oorzaken hiervan. Van der Kolk bracht vlak voor de pauze na een fraaie combinatie met Werner weer wat hoop bij Oegstgeest: 3L Die hoop sloeg TOGR na de hervat ting snel de bodem in: 41. Spartaan-jeugd goed op dreef LEIDEN Van de atletiekteama uit de Leidse regio, die zaterdag tij dens de laatste competitiewedstrijd - voor B-junioren in Rotterdam in ac tie kwamen, deed vooral het Lisser De Spartaan het goed. BIJ de meis jes liep Lenie v. d. Poel een prima 800 m (2.29.6), sprong Marjan Kers bergen 1.50 m hoog, stootte Joke Kortekaas de kogel naar 8.88m noteerde Helene Oosterveer op de 300m 45.1 sec. Van de Spartaan- jongens blonk Martien Versloot met speerworp van 43.04 m uit. Pe ter Glas was behoorlijk op dreef bij het hinkstapspringen: 11.73 m. De AV Holland dankte heel wat punten aan Carel v. d. Mey die de kogel bijna over 11 meter stootte: 10.95 m. Wim Bruins sprintte op de 100 m naar 12.5 terwijl Eddy Eve- leens op de hinkstapsprong 11.41 m haalde. Met Bas v. Wasbeek liep bovengenoemd drietal een aardige tijd op de 4x100 m (49.5). De meis jes van De Bataven hadden hun sterkste troeven in Nelly Harms (10.38 m met kogel) en Patricia Jansen (45.0 op de 300 m). Leonti- Boom sprong 4.25 m ver en An- ïlies Spierings 1.40 m hoog. Van de AV Leiden namen gisteren enkele leden aan wedstrijden in Den Haag deel. Peter Paulus liep de 1500 m Jongens A in 4.28.0, B-Ju- nior Rob v. d. Mark sprong 5.26 m en A-meisje Wilma Neuteboom kwam op de 400 m tot 66.3. 5ona Stars te :erk oor Landlust LEIDEN De oefenwedstrijd, die Stars zaterdag tegen Landlust eelde, was eigenlijk een testwed- ]d. Een test om eens te kijken Bona Stars werkelijk sterker is Korden. In de vorige competitie erd namelijk tweemaal van Land- it verloren en tweemaal moeizaam wonnen. De Amsterdamse ploeg gradeerde het afgelopen seizoen. Stars lijkt sterker, want ndlust werd naar een duidelijke derlaag gespeeld: 107-59. De nieuwe spelers in de Bona-se- itie deden het goed. Wayne Den im, de Amerikaan, toonde zich zeer rk in de rebound, maar liep er voor rest nog wat vreemd bij. Dat ïld niet voor Wim Petrlci (ex-Agon) de absolute uitblinker werd. Met id van den Nieuwendijk heeft de loeg nog meer vaart gekregen en en met Petrici en Har Stol kwam tot knappe acties. Alleen lange Ane van Dijk viel wat tegen. Topscorers Bona Stars: Petrici 29; ol 26 Denham 19 en van den Nieu- 15. ®JLY STAHLE !EGE IN KIEL SEL Willy Stahle heeft dag een overwinning behaald waterski wedstrijden in het mpische zeilcentrum Kiel. De Ne- e skister won bij de demon- atiewedstrijden op de rustdag van zeilers het onderdeel figuren, oor deze wedstrijden was een ital van de beste skiërs en skis- n de wereld geïnviteerd, uitgenodigde dames kwa- slechts drie uit op alle on- delen en een van haar was Wil- Stahle, de beste op het onder figuren bij de wereldkampioen- kppen. de tweede en laatste dag 1 de demonstratiewedstrijden wa- 6tond het onderdeel springen programma. Willy Stahle fd op dit nummer vierde met an an 25,35 meter. Winnares rd de Francaise Sylvie Maurial 27,40 meter. Bij de heren triom- fde de Amerikaan Ricky McCor- met 43,75 meter. De wedstrij- werden om vijf uur in de mor- gehouden omdat dan de weers- itandigheden het gunstigst waren. Eerste winst (0-3) bij defensief Deetos LEIDEN Korfbalhoofdklasser De Danaiden is in de com- •petitie goed van start gegaan. Bij debutant Deetos loste de Leidse ploeg de belofte van de oefenwedstrijden in; de Danai den won met 30. Dat was dan een aanmerkelijk betere aan vang dan die van de Leidse overgansklassers. Zowel Vicus Oriëntis als Pernix werden direct al geconfronteerd met een nederlaag. Vicus moest in Leiden het uit de hoofdklasse gedegradeerde Samos voor laten gaan (79), Pernix gleed uit bij ZKV 53). De eerste Leidse korfbalderby in de eerste klasse eindigde in een gelijkspel. De Algemene en Zui derkwartier kwamen 66 over een. terwijl KNS zich sterker toonde dan Fluks (53). Ons Ei land leed bij Excelsior een neder laag: 54. Door Wim van Vliet Poging van Wim Niesing van Vicus Oriëntis. Nandy van Hel den wacht af in het duel tegen Samos. (Foto Jan Holvast) DeetosDe Danaïden 03 Deetos bracht voor het duel met De Danaïden een zeer felle ploeg in het veld. Een team dat vooral ver dedigend alles in het werk stelde om de tegenstander het scoren te be letten. En aangezien ook De Danaï den defensief uitstekend voor de dag kwam. bleek al spoedig dat treffers niet bepaald als rijpe appelen uit de boom zouden vallen. Dat gebeur de dan ook niet, alleen de weer in de Leidse ploeg teruggekeerde Cas par van Nierop was in staat een "normaal" doelpunt te maken. Dat gaf de Danaïden de gelegenheid gebeurde in de 17de minuut van de tweede helft en dat illustreert toch wel dat in beide ploegen de schutters het af lieten weten. Zo'n schutter is bijvoorbeeld Dordtenaar John Boo- gers, die vorig seizoen in de over gangsklasse een fors aantal treffers scoorde. Tegen De Danaïden kon Boogers zelfs uit strafworpen niet doelpunten: hij miste er twee. Dat te laten zien hoe je zulke worpen dan wel neemt: Gerard Nap schoot tweemaal raak (14de en 49ste mi nuut). Toen Caspar van Nierop dan ook nog een "normale" treffer aan het Danaïden-totaal had toegevoegd stond de Leidse zege vast, ook al om dat Anne Hoekstra voor Deetos nog twee en Caspar van Nierop voor De Danaïden nog één strafworp miste, ft Vicus OriëntisSamos 79 Vicus Oriëntis heeft nog niet de kracht van het vorige seizoen. Dat is ook wel begrijpelijk omdat in de ploeg van trainer Hensen nogal wat nieuwe spelers rondliepen. Mary Brugman (verhuisd) Co Vavier (naar DEVD) en Lenie en Ruud Niesing (vakantie) waren er niet bij in de strijd tegen Samos en dat scheelde toch wel, want hoewel de „nieuwelingen" beslist niet slecht speelden hadden ze wel enige tijd nodig om zich aan te passen. Vicus Samos werd overigens een doel puntrijk duel, waarin Vicus bij de rust nog een 32 voorsprong had. Samos boog die achterstand in de tweede helft snel om naar 35, Vi cus kwam nog gelijk dankzij twee doorbraken van debutant Jan Sjar- dijn, maar daarna besliste Samos de strijd. Via 66 en 68 werd het ten slotte 79. De Leidse treffers wer den gescoord door Jan de Boer, Wim Niesing (ex-Fluks), Diet Rijsbergen Jan Sjardijn (2) en Wim Meyer (ook 2). ZKV—Pernix 5—3 bij ZKV een nederlaag zou gaan lijden. De Leidse ploeg (ook met een aantal nieuwelingen) deed het in de beginfase niet slecht op het korfbal nauwelijks geschikte ko- lengruis-terrein van ZKV. In die pe riode werd ook een 13 voorsprong genomen door doelpunten van Jan Seggelen (overgekomen van De Algemene) en debutant Janco Breed- veld. Bij het begin van de tweede helft echter was de stand alweer 3 —3 omdat ZKV profiteerde van twee verdedigingsfouten. Daarna werd het zwakke punt van Pernix blootgelegd: aanvallend ging van de ploeg niets meer uit. Vandaar dat ZKV de zege nog gemakkelijk kon grijpen. De AlgemeneZuiderkwartier 6 6 De Leidse eerste klasse der by had een enerverende eerste helft die afgesloten werd op 44. Daarna zakte het peil, maar ook in de opstellingen beide ploegen beslist Algemene zich bijzonder gelukkig tweede periode bleek duidelijk dat de doorgevoerde wijzigingen in de sterker heeft gemaakt, al mocht De prijzen dat Nico Van Leeuwen van Zuiderkwartier vlak voor het fluit signaal van de sterk leidende arbiter Piet v. d. Linden in kansrijke po sitie nog miste. Daardoor bleef het 66. Treffers van Bart Lambooy (2), Ruud van Vliet, Sennie Krom hout, Wim van Vliet en Aad Rus man van De Algemene en Hen Zierikzee (2) Joep van Dam (2) Carla de Kreek en Albert de Groot van Zuiderkwartier. KNS—Fluks 5—3 KNS had toch nog veel moeite met Fluks dat de laatste Jaren veel aan kracht moet inboeten. Fluks, dat na Ruud Niesing nu ook Wim Niesing aan Vi cus kwijtraakte, Co de naas naar Zuiderkwartier zag vertrekken en Evert v. d. Schaft hoorde bedanken, leek naar een ruime nederlaag ge- de zaterdagcompetitie is voor de „Leidse" clubs bepaald niet floris sant verlopen. Quick Boys kwam er nog het beste af. De Katwijkers won met 21 van Amstelveen, maar ïanier waarop die zege werd be haald was allesbehalve groots. Noord- wijk en Ter Leede speelden tegen respectievelijk De Zwerver en de 's-Gravenzandse SV gelijk: 11 Rijnsburgse Boys verloor bij ZCFC in Zaandam kansloos met 3—0. Quick Boys-Amstelveen 21 (1-0) —14: Sistu Pan 10 (strafschop) 60: Ron Verheul 20; 69: Ton van Welie 21. Scheidsrechter Van der Molen. Quick Boys heeft het in de com petitie-ouverture erg moeilijk gehad. Niet zozeer met Amstelveen, maar wel met zichzelf. Het liep bij de Kat- wijker erg stroef, maar ook Amstel veen kon geen moment imponeren. De Zwerver :-Noordwljk 1—1 (1— 0)17: Roozendaal 10; 54: Bröring 11. Scheidsrechter Van Driel. Hoewel Noordwijk wat voetbalkun- de betrof het Kinderdijkse De Zwer ver een straatlengte voor bleef kwa men de roodwitten toch niet ver der dan 11. Vlak voor tijd ontging Noordwijk de verdiende zege toen een schot van Van Kesteren de paal op zTi weg vond. Ter Lcede-'s Grav. SV 1—1 (1— 0) 45: Sluymer 1—6, 85: Van der Meerl1. Scheidsrechter De Loo- per. Ter Leede heeft geheel onnodig een punt weggegeven. De Sassenheimers stonden vijf minuten voor het einde nog met 1—0 voor, maar een fout van de defensie kostte de volle winst. ZCFC:-Rijnsb. Boys 30 (20) 1: Rep 10; 41: Meyer 20; 80: Evenbllj 3—0. Scheldsrecher Klers. Misverstanden in de onzekere Rijnsburgse defensie gaven de echt niet imponerende ZCFC'ers alle gele genheid de 30 overwinning bij elkaar te schieten. De Geuzen-RCL ging niet door, omdat scheidsrechter Mallie niet was komen opdagen. leid te zullen worden door gerouti neerde KNS. Daar kwam het echter toch niet van, want bij een rui me 5—1 voorsprong vergiste KNS zich lelijk in de mentaliteit van Fluks dat ophaalde tot 53. Tref fers KNS: Wim Brakel (2). Hen Bra- kel, Liesbeth Volkers, Hans Kluts, Fluks: Jan Heinrichs (2) en Jan v. d. Leek. ft Excelsior-Ons Eiland 54 Toen Ons Eiland bij Excelsior al in de eerste helft op een 4achter stand werd gezet, leek voor de Leid se ploeg een grote nederlaag in het verschiet. Ons Eiland vocht in de tweede helft echter goed terug zodat het tenslotte nog een spannende fi nish werd. Aan het eerste (openings) doelpunt van Nan Deegenaars wer den toen nog treffers van Piet Beek man en weer Deegenaars (straf worpen) toegevoegd, maar Excelsior kwam vervolgens op 53 en stond niet meer toe dan een treffer van Cees van Kalkeren. Achilles-Crescendo 32 Cres cendo miste afmakers in het duel bij Achilles. Waren die er wel geweest, dan had de Leidse ploeg ongetwijfeld meer bereikt. Crescendo kreeg vooral in de tweede helft legio kansen waarvan er maar twee wer den benut. Door Loek de Jong en Jan Hensing (strafworp).* ft Nieuwerkerk-TOP S 48 TOP (Sassenheim) kwam tegen Nieuwerkerk goed voor de dag. Na 22 bij de rust bracht een tussen- sprint TOP een royale voorsprong. Voor de Sassenheimse treffers zorg den Rob Meyer (3), Dirk Meyer, Cees Zuurmond, Marjo van Eg- mond, Peter Ciggaar en Wil ma Kuhn. Fluks N-Maas luis 5—7 Het damessextet van Fluks kwam duide lijk routine tekort tegen Maassluis. De nederlaag van Fluks was ook verdiend. Treffers; Jan Verloop*Wil- lemien Bosman, Corry Ruigrok en Jan van Drongelen. Oranje Nassau-Fiks 41 De nederlaag van Fiks was niet vreemd de Oegstgeester ploeg was op zeven plaatsen gewijzigd en Fiks moest vlak voor de wedstrijd ook nog Mar jan Huizing vervangen die bdj een auto-ongeluk betrokken was. Leo Stronks zorgde voor het enige doel punt. RWR -Tempo 42 Tempo, met een imponerende rush opgeklom men, heeft het debuut in de KNKB niet de glans van een zege kun nen meegeven. De Alphenaren ver loren met 4—2, ook omdat Tempo drie strafworpen miste. De eerste KNKB-doelpunten werden verzorgd, door Jan Beursink en Marijke Ham pers.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9