Zwak stuk van Storey n sterke bezetting iter 1te doen is [F^\aagse agenda Foreholte: geen moeite met Hellas-junioren IER ERE VAN' BIJ HAAGSE COMEDIE Knap gelijkspel voor TAYV (1-1) l$S» VELDHANDBALCOMPETITIE uUTOAQ 4 SEPTEMBER 1972 VARIA PAGINA 19 van" was een toepasselijke )r het jubileum van de igse Comedie, dat men eigen- stilzwijgend voorbij had wil- laten gaan. Het toneelspel van ild Storey wilde men al eerder door ziekte van Ida sserman moest de première naar nieuwe seizoen verschoven wor- Het is wel voor te stellen dat naar een wat ouder stuk van auteur heeft willen grijpen zijn „Mooi weer vandaag" to heeft aangeslagen, in de kwaliteit van „Celebra- heeft men zich verkeken. Nu het hoogstens een demonstra- m hoe een zwak stuk met een ke bezetting een ruime over- irde kan krijgen, terwijl men de >se Comedie bij deze feestelijke [enheid graag meer gegund zou u. O zeker, het geven van ere van" is belangrijk genoeg, wat Storey ervan maakt, ver ft de indruk van een theepotje, wee uur lang pruttelt en waar. het lijkt, de deksel na ander uur even af wil vliegen. Maar gebeurt niet, alles gaat weer verder zoals het begonnen is. ere van", vertelt van drie werkerszonen, die het door de leringen van hun ouders ver ben gebracht in de Britse maat- ippij. Het veertigjarig huwelijks- Harry en Helen Shaw [t ze terug in de eenvoudige Er ligt een tragische kloof n de ouders en hun kinderen, wie elk anders reageert op het en menselijk tekort, md of opstandig. Maar aan de lie valt weinig te veranderen, beseft hoe de oude mijnwerker leven lang heeft moeten boeten de dochter van een veefokker rich te binden. Harry heeft er- leren leven op een bewonde- raardige manier, de zoons voe- rzich beschaamd bij. ïljnwerkerszoon Storey ontwik zijn stijl van concreet-realis- (in het filmscript „This spor- life") naar een opper vlaktedui- welke net ais bij Pinter een rstroom versterkt moest oproe it, in „Mooi weer vandaag". „Ter ill an" ligt er ongeveer tussenin. '■1 proeft, waarheen Storey heeft j reiken, maar men beseft ook 1001 hij niet de Juiste toetsen heeft iden met dit gegeven vol trieste atische motieven te onthullen, rschijnlijk heeft hij er autobio- >ch te dicht bijgestaan om er «nde afstand van te kunnen Leid Ida Wasserman en Ko van Dijk in een scène uit "Ter ere van". David Storey's stuk is eind vori ge week ter opening van het nieuwe toneelseizoen bij de Haagse Comedie in première gegaan. nemen. Er vallen teveel gaten in het omhulsel van de situati* en de toegewijde regie van Paul Steenber gen heeft die ook niet dicht kunnen trekken. -» Men moest vaak bij deze „drie zo nen" denken aan Tsjechows, .Drie zusters", want het is daar pecies de tegenstelling van, de proletarische kinderen', die wel zijn uitgezworven; met de druk der ambitie achter zich. Maar zij keren ontgoocheld terug in het ouderhuis. Storey plaatste zijn bakens om het klimaat op te roepen zonder de feilloosheid, waarmee Tsjechow de onmacht vast legde. Wim van Rooy trof het meest als de gewonde opstandige, de zoon die naar een niets oplossende ontsluie ring streeft. Ko van Dijk had vele prachtige momenten als de vader, die zijn tragiek met bonhommie verbergt. Ida Wasserman maakte de moeder niet alleen tot een veroor- delenswaardige, maar ook bekla- denswaardige vrouw. Andere rollen werden gespeeld door Carl van der Plas, Bas ten Batenburg, Enny Meunier en Joris Diels. Harry Wich haalde met succes veel burgerlijke wansmaak voor een mijnwerkers woning bijeen. CAPELLE In een bij zonder aardige wedstrijd is het TAVV gelukt het altiid sterke Capelle in eigen huis een pun tje af te snoenen. Halverwege de eerste helft moest Bert de Bruin om een treffer te voor komen de bal met beide han den uit het doel slaan. De toe gestane strafschop werd echter door Capelle gemist. In de 53- ste minuut beging Jaap Heems kerk een overtreding, die geho noreerd werd met een strafschop Deze elfmeter trap werd nu echter feilloos achter De Bruin geschoten (10). Capelle werd in de laatste fase teruggedron gen en in de allerlaatste mi nuut werd de snelle Heitinga uitstekend gelanceerd en met een beheerste voetbeweging bracht hij de beide ploegen weer op gelijke hoogte: 1-1. Leidse bioscopen dlT" middag 2.30 uur. Klndermaci- nee: "Bin Tra Tin, de dappere wolfs hond", a.l. zat. en woe. 2.30 uur, zo. 2.00 4.15 uur. Nachtvoorstelling: "Little big maai". 18 Jr. vrij. en zat. 11.30 uur. Lldo: "Veel liefst uit Moskou". 14 Jr Dag. 2.30. 7.00, 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur. Luxor: "What's up doc?", a.l. Dag. gelijks 13.15—14.00 uur. Kinderafdeling 15.30 uur maandag- woensdag vrijdagavond 18.3019.00 uur. Ellsabethzlekenhuls 3e klasse, dage lijks van 14.00—15.00 en van 18.45— 19.30 u 2e klasse, dagelijks van 11.30 —12.00 14.00—15.00 2.30, 7.00, 9.15 uur, zó. ook 4.45 Rex: "Nacht der verdoemden". 18 Jr. 2.30, 7.00. 9.15 uur, zo. ook 4.15. Studio: "Trash". 18 Jr. Dag. 2.30. 7.00, 9.15 uur. zo. ook 4.45 uur. Trianon: "De perfecte bankroof", 14 Jr. Dag. 2.30. 7.00. 9.15 uur. zo. T entoonstellingen 10 Volkenkunde. Moi en f.d 1—5 uur nam Ned Legermuseum Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm 5 uur nam zon en feestdagen 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen dag 10-4 uur zondag I -4 uur De Lakenhal Dag 105 uur zon dag 1—6 uur Rijksm useum van OudhedeD (Ra penburg 28i Werkd 10 uur voorm tot (Steenstraat 1 Uag 10-5 uur zondag 1-5 uur nam Rijksmuseum voor natuurlijke his torie (Raamsteeg 2) Dierenleven in Su- Galerie Va® der Vlist (Botermarkt chllderlj- i). Mach- Adriana rspulkeramh 2 september) Bezoekuren Ziekenhuizen LEIDEN Dlaconessenhuls: le klasse dagelijks 1.0012.00 uur 13.1514.00 uur. L8.4519.30 uur 2e en 3e klasse, da- 11.30 Kraamafdellng: 3e .30—18.4 Endegeest: dinsdag en vrijdag 14.30 "s zondags 1112 en 1415 Eerste klassede gehele dag. Annakllnlek: dag. 13.3014.30 ei klasse 3 dag. behalve ■24: ouders dag 10.3011.30 14.30 15.30 en 18.1519 uur: overige bezoe kers maandag tot vrij 18.1519 uur. zat en zon 14.30—15.30 uur (zaal 50) alie bezoekers maandag tot vrij 18.15 —19 uur zat en zon. 14.3015.30 uur (zaal 51 babyzaal) alleen voor ouders dag vanaf 1030 uur Kinderzaal keel- I 13-14 14.30—15.30 Gynnacologle en vooqr zwangeren Verloskunde (kraamvrouwen) zijn mede ln verband met de voedingstij den als volgt vastgesteld: dagelijks v. 15.3017.00 uur en van 18.3020 00 u Kinderen tot 12 Jaar kunnen wegens mogelijk mfectlege zoek komen Het avondbezoek le uitsluitend _.jmd voor de echtgenoten. Alleen staande moeders en moeders waarvan de echtgenoot ln het buitenland ver- avonds één bezoeker isdag ls er geen bezoek behal- patlënten ale op die dag be- Jn V ir v 19 00—20.00 l Voor de Praematnrenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag, woensdag. vrij dag 18.3018.45 zaterdag en zondag: 15.30—15.45 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse 10.30—11.00 14.00—14.45 en 18.00—19.00 uur 3e klas 14.00—15.00 en 18.00—19.00 uur Kraam afdeling 16.0017.00 uur alleen voor 18.00—18.30 i Gember-koekjes Snijd met twee messen 100 g. ijskoude boter door 150 g. ge zeefde bloem met wat zout, 75 g. basterdsuiker en 1 theelepel gemberpoeder. Blijf snijden en hakken tot een kruimelige massa is ontstaan, waarin bo ter, suiker en bloem niet meer afzonderlijk te onderscheiden zijn. Vorm er. zonder meer dan nodig is te kneden, een bal van en leg deze. met folie afgedekt, een half uur in de koelkast. Rol het deeg uit tot een vrij dunne lap en steek er ronde of vier kante koekjes uit. Leg de koek jes op een licht beboterd bak blik en schep op elk koekje een lepeltje fijngesneden gember. Zet het bakblik in een voorver warmd, hete oven en bak de koekjes in ongeveer 20 minu ten licht goudbruin en gaar. Laat ze afkoelen. WINA BORN. David Storey. Dinsdag 5 september Kon. Schouwburg: 20.15 uur: "Ter Dlllgentla: 20.15 "Kwartetten" Frank Kooman1 nljnus. het wijze konijn". Donderdag 7 september Kon. Schouwburg. 20.15 Davld StoreiJ. 0 uur: Prei tdie: „Palach" Burns en Charles Marowltz. Kasteel Duivenvoorde, Voorschoten: 20.30 uur: Leny Stevens-Ridderhof. sopraan, Judith Dresden, fluit en Henk Brlër, plano (o.a. Handel, Bach, Mozart). Dlllgentla: 20.16 uur: Pons Jansen Zaal): BRAMMET JE FOK EN DE BRAMPOPPEN 11. De poppen werden teruggedaan in de kisten, die door zo stevig werden dien igetimmerd, dat zelfs levensgrote pop- tniet meer open konden krijgen, iaarna rustten ze uit. Bram en zijn vrienden. moeten nu alleen waar wachten, tot het vloed is", zei Bram. tilt het water ons gode schip vanzelf weer in zee en kunnen \zz reis vervolgen" och gek, hoor", zei Karo, „al die poppetjes, die ineens in bewe- kwamen en allemaal naar het water wilden. Denk je echt, kt opzet was, Bram?" „Natuurlijk", zei Bram. „Daarom liet die man me een kontrakit tekenen, dat ik elke pop zou betalen, die verloren ging. Die popjes zijn wel goed gemaakt, maar honderd gulden zijn ze niet waard. En als ik al die popjes kwijt was zou ik mijn schip en cdles moeten hebben verkopen". „Maar ivie zou nu zoiets oneerlijks willen doen?" vroeg Karo ont zet. „Tja, dat. zou ik ook wel eens willen weten", zei Bram. „Want ik weet zeker, dat ik die meneer Carlo di Ponto al eens eerder heb ontmoetmaar toen heette hij geen Di Ponto. Maar hoe dan wel?" LEIDEN De veldcompetitie 7- handbal wordt niet wat ervan werd erwacht. Dat is, althans voor wat dit seizoen betreft, wel duidelijk. Wat moet men anders denken van een groepering waarin naast Hellas. Ver- burch, A.H.C. '28 en Foreholte ook Kwiek Sport, Wings, Union Sport en H.V.L. zijn samengebracht? Het erschil in sterkte is zo groot dat er an werkelijke strijd in ontmoetingen tussen ploegen uit de bovenste helft die uit de onderste helft al bij voorbaat geen sprake kan zijn. Hel las' eerste team heeft daarom be sloten niet te spelen. Voor de Haag vereniging trad gisteren in Voor hout de Junioren-formatie, aan. Voor Foreholte. dat wel het eerste in het •eld stuurde, uiteraard een teleurstel ling. Het behoeft geen verwondering te wekken dat Foreholte dewed- utrijd volkomen fle hand had. De nog bescheiden score van 12—5 had gemakkelijk veel hoger kunnen wor den opgevoerd, maar de geestdrift daarvoor ontbrak. Jong Ade kon H.M.S.H. tot de rust aardig bijbenen: 3—3. Na de hervatting kreeg Helma van der Geest een persoonlijke dekking. Dat Het organisatiecomité doet al het mogelijke reclame tijdens de Spelen te voorkomen. Men is er zelfs toe overgegaan de naam van de fabri kant van de halters bij het gewicht heffen over te schilderen. Een con currerend bedrijf had geklaagd over deze vorm van sluikreclame. resulteerde in machteloosheid van de t Jong Ade-aanval. H.M.S.H. nam met 73 duidelijk afstand. Voor Jong Ade scoorde Helma van der Geest alle treffers. Northa hield de verjongde ploeg van M.M.O. met 97 van de winst af. De Jeugd kwam bij M.M.O. wel tot scoren (Mieke Rijkelijkhuizen en Corrie van der Meer)maar het teamverband was zoek. Nio had geen adem genoeg en dat betekende een nederlaag tegen de tweede garde van Verburch. Rust 2—3. eindstand 4—5. HVS wandelde met 11—6 langs Elandia na een ruststand van 52. Janie van der Bosch was met 3 doelpunten top-scoorsber. De dames van H.V.L. hadden tegen Kwiek Sport geen afdoende verweer. De Haagse gasten, rees enige tijd in training, haalden met 9—2 een verdiende winst binnen. M.S.V., met Walter Görtz in grote vorm, schoot er tegen M.M.O. lustig op los. Met de rust stond het al 16 4. de eindstand werd 2911. Bij de heren won Warmunda van Elandia met 9—8. ruststand 6—5. Het was een gelijkopgaande strijd, waarin de Warmonders groter door zettingsvermogen toonden en vooral in de slotfase offensief meer door dacht tewerk gingen. De heren van H.V.L. (11-handbal) traden tegen De Meeuwen maar met 10 man aan. Dat wreekte zich in de laatste fase van de wedstrijd. Drie snelle aanvallers op rij na onoordeel kundig schieten van de roodwitte aanval werden door de Rotterdam mers afgerond met evenzovele doel punten. Rust 64 voor de Meeuwen, eindstand 139. Jan Siebert was bij H.V.L. met vijf doelpunten waaron der drie straf worpen, de meest suc cesvolle schutter. Hoe is het ontstaan? Dit woord: BESTERVEN Eigenlijk is besterven precies hetzelfde als sterven. Men zegt immers dikwijls: Ik bestierf het van het lachen. Nog niet geheel verouderd is ook de betekenis: hevig schrikken en doodsbleek worden van onsteltenis. In de Camera Obscura wordt verteld DAT Diakenhuismannetje "besturf as een doek" toen Klein Klaasje zijn geheim ont dekte. En in hetzelfde boek zegt Van der Hoogen: Je moet me eerst wat laten besterven, bedoelend: tot mezelf komen. Eigenlijk zegt men dat van vlees dat iets minder vers en daardoor voor de consumptie beter geschikt wordt, als men het korte tijd laat liggen. En Van der Hoogen kwam net uit zijn bed. Heel gewoon is het voltooide deelwoord bestorven in: dat ligt hem in de mond bestorven voor: dat brengt hij steeds weer te pas. En we ken nen een onbestorven weduw naar voor een man wiens vrouw tijdelijk afwezig is. PANDA EN DE VERDORSTEP •116. De vuehizuiger trok de vervuilde lucht aan het stadje hing en maakte er een plakkerige vloeistof En die spoelde in een steeds dikker wordende laag om de he- cmoen en Gurk neen. goed", zei Panda tevreden. „Met die fabriek van jul- ■oben jullie zelf die viezigheid als rook de lucht ingebla- h daardoor kregen de arme Donkersteiners nooit lekkere, regen, zodat ze het met jullie misselijke Limo moesten doen. Maar dat is nu afgelopen!" De beide akeligerds gaven hem geen antwoord, want de stroperige massa dreef hen langzaam de fabriek binnen, en daar moesten ze machteloos toezien hoe ook de limonade-ma kende machines onder de plakkerigheid raakten. Nu barstte Christoffel Lemoen in een woedend geschreeuw uit. Maar er was niemand, die er aandacht aan schonk, en het gebrul verstierf in de verte. Want de schurken dreven de buitenlucht weer in en raakten in het riviertje, dat naar de vallei voerde

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19