ferinneringen aan 1572 restommel erraadde ïbrekers NIEUWE UITGAVEN Hoogovens zeer vast V erkeerscontrole honderden op de bon andeelkoersen Amsterdamse Effectenbeurs Grote subsidies voor kerken niet nodig KOE BEKOOPT WANDELING MET DE DOOD Unicom komt op bezoek in Alphen ZR. RABANA OVERLEDEN Automobilist schept meisje en rijdt door - ikANPAG 4 SEPTEMBER 1972 PAGINA 17 öonderd Jaar geleden, in 1572 Nederlandse vrijheidsstrijd 'beslissende wending. In 1568 bet eerste treffen, maar „het zou pas vier jaar later in vol- anvang ontbranden. „In dat aldus mr. L. van Heijningen i onlangs verschenen boekje .Vederlanden in het jaar 1572, Oosterbaan en Le Cointre. zijn de grondslagen gelegd ide Staat der Nederlanden. „De met de Koning (van Spanje) door al hetgeen toen gebeurd Onheelbaar, de band met de van Oranje onslaakbaar rfnsen veldtochten waren tot in 1572 toe gericht op Vlaan- en Brabant, de belangrijkste den, cultureel, economisch, his- i. Het werd toen het Noorder- tier, ongewild en onbedoeld. De Watergeuzen namen Den Zij vonden pas steun toen de die dit niet had voorzien en iad gewenst, zich achter hen in Heijningen geeft in een 150 bladzijden een historisch itwoord, levendig geschreven dcht van wat er zich in dat waardige Jaar 1572 afspeelde. Af waardig is, dat de gymna- leraar Hendrik Geldorp een tevoren de Prins een volledig ibQiwerkt plan voor de bevrijding Nederlanden had aangeboden, he]ichteraf geheel bleek te stroken de loop der gebeurtenissen! kostbare legermachten in het brengen; zich meester maken enige belangrijke havensteden it noorderkwartier waardoor de nlandse handel kon worden be lt en de baten daarvan geïn- erd konden worden; zich .ven in de afgelegen streken wateren en moerassen- wel mi- operaties in het zuiden, doch om te veroveren maar om de rid van het noorden weg te Bn. De Prins wilde de uitgave dit geschrift niet steunen. Hij er blijkbaar niets in. Toch is zo gelopen. Het boekje ver- r'® m in 1574, toen de gebeurtenis je le schrijver gelijk hadden gege- belangwekkende overzicht van fan Heijningen is verlucht met jdukties van talrijke oude pren- Op een los blad zijn enige F t kaarten van vier eeuwen ge- afgedrukt. Het slot van het Je, 30 bladzijden, bevat de af- rP' van het origineel van een Geuzenliederen, „de geboor tekreten onzer natie", met toelich ting van de schrijver. Ook Jaap der Haar, bekend als schrijver en historicus, heeft zich met het Jaar 1572 beziggehouden. Op verzoek van de op Mallorca wo nende Nederlander dr. H. A. L. ten Holder schreef hij een „vie romancée" over de Watergeus Jacob Simonszoon de Rijk. Deze De Rijk was een boeiende figuur, die op 1 april 1572 deelnam aan de inneming van Den Briel. daarna naar Dover zeilde om er buitgemaakte schepen te ruilen voor kanonnen en kruit en zich om die reden voor de Engelse Koningin Elizabeth moest verdedi gen. Die zending verrichtte hil op bewonderenswaardige wijze: de vor stin was onder de indruk van de wijze, waarop hij de zaak van de Geuzen wist te verdedigen en hield later ten volle rekening met zijn strategische uiteenzettingen. De Rijk behoorde ook tot de bevrijders van Vlissingen en werd daarna be noemd tot admiraal van Veere. Helaas geraakte hij tij de strijd in Zeeland in Spaan se gevangenschap. Ter dood veroor deeld en reeds op het schavot staande werd hij bevrijd door mui tende soldaten, die eisten, dat hij en Marnix van St. Aldegonde zou- den warden uitgewisseld tegen de ge vangen genomen Spaanse kolonel De Mondragon. Aldus geschiedde. De Rijk woonde later enige tijd in Veere en tenslotte in Gent. waar hij In 1584 op 43-Jarige leeftijd over leed. Ter Haar heeft bij het schrijven het geromantiseerde leven van deze grote Watergeus zijn fantasie slechts in beperkte mate de vrije teugel gelaten. Vrijwel alle perso nen, die in dit boek (uitgave Van Holkema en Warendorf, Bussum) voorkomen de inwoners van Am sterdam, de ballingen in Emden en Dantzig, de burgers in Dover en Londen en de Geuzenkapiteins hebben werkelijk geleefd. „Jacob Si- monsz. de Rijk, Watergeus" (prijs f 17,90, in fraaie stempelband) is een boeiend en hier en daar zelfs meeslepend boek. Enkele uitingen van modern taalgebruik kan men de schrijver vergeven. Een geschied kundige fout is echter het laten zingen op bladzijde 150 van het lied „Wie maar de goede God laat zor gen". Want dit werd geschreven en gecomponeerd door Georg Neumark, 1621-1681. De vertaling (in de ge zangenbundel van de Ned. Herv. Kerk) was pas van Abraham Rut gers, 1751-1809. PHEN AAN DEN RIJN - Ge- heeft een aantal jeugdige ïstyta-s ve -raden toen deze in de op zondag de og van de familie De Boer aan Goudenregenplantsoen bezoch- De eigenaar werd hier wakker en ging op onderzoek uit.De jon- |)f moeten hem hebben gehoord, juist toen hij beneden aan zag hij de knapen weglopen zover men heeft kunnen na- wordt er niets vermist. Uitgeverij Hollandia in Baarn heeft een fotoboek gewijd aan Prins Claus, vergezeld van een geschreven tekst door Fred. J. Lammers. De tachtig bladzijden (prijs f8.90) be vatten een schat aan fotomateriaal en het geschreven woord levert hier en daar nogal wat onbekende in formatie over Prins Claus, die het bij zijn entree niet gemakkelijk heeft gehad, maar na zeven Jaar door het Nederlandse volk is geac cepteerd. In de fraaie serie Miniaturen heeft de uitgeverij Zomer en Keu- ning in Wageningen thans een deel tje "Lente,' laten verschijnen: ruim twintig bladzijden buitengewoon mooie, geglansde kleurenfoto's (in samenwerking met de Zwitsers- Duitse firma C. J. Bucher) en meer dan veertig lentegedichten van Ne derlandse auteurs. Een kostelijk boekje, dat een waardige voortzet ting vormt van de eerder versche nen geeltjes Liefde. Moeder, Kinde ren, Dieren en Het Paard. In Londen trekt de tentoonstel ling van de belangrijkste schatten uit het graf van Toetanchamon enorme belangstelling uit de gehele wereld. Lange rijen belangstellen den staan dagelijks uren te wach ten om. al te kort, een bliik te kun nen werpen op de kostbaarheden, die tijdelijk in de Engelse hoofd stad zijn uitgestald. Nu die belang stelling een nieuw hoogtepunt be reikt, heeft de Amsterdamse uitge verij Van Holkema en Warendorf een herdruk laten verschijnen van het boek van Howard Carter, dat deze ontdekker van het ongeschon den graf in de Vallei der Koningen vijf jaar na de vondst, in 1927 het licht doen zien. Het graf van Tut- Anchamon. zoals de titel luidt, is een natuurlijk met grote kennis van zaken geschreven relaas van deze wereldschokkende opgraving. Carter heeft de kunst verstaan zijn zakelijk verslag van de ontdekking zodanig op te dienen, dat het uit groeide tot een instructief verhaal. Het gaat bier dus niet om een mooi fotoboek, zoals er óók verschenen zijn, maar om een belangwekkend rapport van wat er een halve eeuw geleden aan het licht is gekomen, met een duidelijke schets van het denkleven der oude Egyptenaren Overigens bevat dit werk (360 blad zijden. prijs f 19.50) een groot aan tal foto's in zwart en wit, die de tekst op prettige wijze aanvullen. De handige Kosmos-reisgidsen hebben een uitstekende naam Voor ons liggen drie voorbeelden van stad. land en streek, resp. over Ro me, Portugal en Sauerland (prijs per deeltje f4.95). Bijzonder aan trekkelijk is dat thans aan de zeer overzichtelijk ingedeelde tekst wegenatlas van Kümmerley en Frey is toegevoegd, die voor Sauerland 32 en voor Rome Portugal 48 bladzijden omvat. Een vondst, die deze gemakkelijke boek jes nog aanzienlijk ln waarde doet winnen. Als "Raad op reis" ver scheen een afzonderlijk deeltje over Kamperen (met de tent), waarin Wil de Kreuk een groot aantal nuttige werken voor de kamperen de reiziger bijeengebracht. Ook van dit boekje (prijs als hierbo ven) geldt: van harte aanbevolen. Heel wat stadstuinen zouden er aantrekkelijker uit zien als de eige naars wat meer verstand hadden van de mogelijkheden van overblij vende planten. Welnu, de weg naar verfraaiing van uw tuin ligt open door 't boek van tuinarchitect B. Galjaard, die onder de titel Honderd vaste planten in kleur uiterst waar devolle aanwijzingen voor toepas sing en verzorging van die vaste planten bijeenbracht (met honderd prachtige kleurenfoto's f 12,50, uit gave Kosmos. Amsterdam). Boven dien kan door een zeer nuttig sy steem van tekentjes boven elke foto nagagaan worden voor welke grond de plant geschikt is. of de plant, veel water nodig heeft, wat de beste standplaat is, of de plant In de winter veel beschutting nodig heeft, en vooral of de plant geschikt is voor vakbeplanting voor borders, in rotstuinen, langs oevers van vijvers en sloten, in bloembakken enz. enz. Er is geen twijfel aan het feit. dat zowel de uitgeverij als de deskundi ge auteur door deze uitgave de tuin- verzorging een uitstekende dienst hebben bewezen. Enige herdrukken van populair-ge- schiedkundige boeken uit het fonds van Van Dishoack in Bussum verdie nen de aandacht: van Jaap ter Haar's Geschiedenis v. Rusland ver scheen de tweede druk, van Bob Ta- dema Sporry's Geschiedenis van Egypte de derde en van Mary Mac- Gregor's Geschiedenis van Grieken land zelfs de vijfde Al deze paper backs zijn goed geïllustreerd ln zwart en wit. De indeling in korte hoofdstukken van enige bladzijden vergemakke lijkt het lezen. Ter Haar's Geschie denis van Rusland bevat veel histo rische informatie, maar is nogal on kritisch. Van beter gehalte is het boek van dezelfde schrijver over Marktberichten RIJNSBURG. 4 aug. Groentemarkt bloemkool 19135 selderij 1731 pe terselie 2128 sperclebonen 5563 groenen kool 2737 andijvie 3236. RIJNSBURG. 2 6ept. Bloemenvei ling alstroemerla per stuk 32 aneno- nen per bos 25 anjers a.m. 22 per stuk tros per bos 168 anthurium 148 asters 66 chrys, gepl. 34 per stuk, tros 88 per bos, gepl. j.r. 50 tros per bos 149, dahlia per stuk 89 eikeblad 25 per stuk freesia 70 per bos gerbera 31 pers tuk gladiolen 10 per stuk colvillel 9 nanus 13 helianten 10 per stuk iris 125 per bos krokus 28 per stuk lathyrus 20 per bos leeuwebekken 16 lelie kelk 18 tak llatris 10 per stuk, margriet 41 per ornlthogalum per stuk 6 rozen gr. bl. 25 per stuk kl. bl 9 pers tuk sca- biosa 8 per stuk snijgroen 30 statlce 83 per bos stephanotls per stuk 2 vio lieren 7 per stuk div. snijbloemen 93 per bos, per stuk 24 snijgroen imp. 35 per bos begonia 179 st paula 44 per st. BOSKOOP. 1 sept. Bloemenveiling, pollantha I 370—360 II 170—210 m 10690 white butterfly 300-260 esther ofaxlm 260—300 200—150 170—120 110 —70 junior miss 240—200 180—170. 130, 100140, viburnum opulua 30 27 2420 per bos 15080 viburnum lantana 10 per tak 6 Vz per tak 40 per bos montbretla 23 per bos sorbus 60 ter bos troschrys. hoeks bruun 55 geel 10 Inkleuren 85 lllian hoek 45 geel 45. LEIDEN, 4 september Groente veiling en Fruitveiling per 100 kg peren 1737 aardappelen 1828 an dijvie 2648 augurken 46100 pronk- bonen 8595 snijbonen 95120 stam- bonen 75120 kroten 1627 kroten, gekookt 70 groene kool 2831 spits kool 4254 postelein 2037 prei 47 52 rabarber 1519 spinazie 2034 spruiten A 96109 B 91101 tomaten A 640670 B 600—630 C 610—630 CC 430450 uien middelgrof 2035 wit lof 175250 per 100 stuks meloenen 6 180220 8 110180 bloemkool 6 126 —142 8 96—120 10 86. AAA 38 AA 41— 43 A 32—37 B 26—29 C 15—17 D 15 sla 2640 bospeterselie 2126 selderij 17—19. KATWIJK. 2 september Groente- velling Waspeen AI 360580, AH 280 540 BI 390880 Bil 220230. bloem kool 6/1 117—140, 6/n 18—103. 8/1 97 139 8/n 4770 12/1 56126. bos- peen '64—71, sla 9—36. uien 430—610. snijbonen 100110. Aanvoer waspeen 60.000 kg bloemkool 5.000 stuks, -upOIBauP am ROTTERDAM. 4 september Aan voer totaal 1359. slachtrunderen 1018, varkens 341 Prijzen (in gld per kg): koeien .545—5.85( le kw. 4.80—5.20 (2e kw.) 4,654.75 (3e kw.): vaarzen 5.85 —6.35 (le kw.) 5.25—5.70 2e kw): stieren 6.45—6.85 (le kw.) 6.00—6.35 (2e kw.) worstkoeien 4,804.95 var kens 2,65—2.70 (le kw.) 2,60—2.65 (2e kw.) 2,552,60 3e kw.) slachtzeugen 2,272.30. zware varkens 2.452.55. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen groter, leven dig. afloop stroef, koelen gedrukt, stie ren onveranderd, varkens ruimer, vlot hoger, enkele prima's boven notering. Beursoverzicht AMSTERDAM (ANP) Op een kalme effectenbeurs, waar de handel door het maandag gesloten blijven Wall Street extra werd getem perd, werd Hoogovens in het zonne tje gezet Evenals vrijdag bestond voor dit aandeel weer behoorlijke belangstelling, die zich na opening voorzette. Als directe aanleiding voor deze vaste stemming noemde de beurs een gunstige publicatie door een Duitse grootbank over de toe komst van de staalindustrie. Deze bedrijfstak zal volgens deze publikatie in de komende 12 maanden grotere winsten vertonen dan andere industrieën. Na een opening op f 75,50, schoot de notering voor Hoogovens verder omhoog tot f 77, wat ten opzichte van vrijdag een winst van f2,70 betekent. Midden- beurs zakte de koers door winstne mingen wat in tot f 76,40. De rest van de internationals lag verwaar loosd in de markt. Philips en Kon. Olie trokken een paar dubbeltjes aan tot resp. f 57,20 en f 125,80. Akzo lag wat aangeboden op ca. f75 (75,30) en Unilever moest nog meer prijsgeven op f 148,80 of f 1 lager. Scheepvaart was lidht verdeeld. Van Ommeren begon 7 punten lager op 282, maar haalde hiervan allengs de helft in. Kon. Boot en Scheepvaart- Unie waren een kleinigheid beter. De bankaandelen waren wat op retour: Amro-bank daalde f 1,20 tot f 77,50 en ABN verloor f2 op f360. Aar- delen Heineken openden f 1 hoger op f327. Staatsfondsen begonnen frac- tioneel lager. DEN HAAG (ANP) Voor de plannen om op grote schaal subsidie te geven aan kerkgenootschappen kunnen geen steekhoudende argu menten worden aangevoerd. Dat is de conclusie van drs. J. G. Springer (pas afgestudeerd en thans in mi litaire dienst). Uit een door hem in gesteld onderzoek blijkt, dat de over heid de f 50 miljoen per jaar die de commissie- van Walsum als ALPHEN AAN DEN RIJN Een ondernemende koe, die zaterdag via een sloot uit een welland ontsnapte, heeft haar „wandeling' met de dood moeten bekopen Het dier was na melijk de spoorbaan over de Gouwe opgelopen toen er Juist een trein naderde. Gevolg was dat de koe werd gegrepen en enkele ogenblik ken later naar het slachthuis moest worden gebracht waar de slager zijn werk deed. De machinist van de trein nam geen moeite om te stop pen. Het is echter niet uitgesloten dat hij niets van de .botsing' heeft gemerkt. De trein ondervond dus geen vertraging. Schadevergoeding Een student in de rechten uit Montreal (Canada) heeft een verzoek ingediend' om be slag te leggen op de uitrusting van een Sowjet-Russische ijshockeyploeg die een bezoek aan deze stad brengt. De student eist namelijk van de SowjetUnie een schadvergoeding van 1400 dollar wegens het verlies van zijn auto tijdens de invasie van de Oostbloklanden in TsjeohoSlowa- kije in 1968. Het voertuig van de jongeman, die op dat moment een bezoek aan Praag bracht, werd door een Russische tank kapotgered'en. Hi kreeg van een Sowjetrussische offi cier een papiertje waarop deze schuld erkende, doch zijn verzoeken om de schadevergoeding bleven onbeant woord. Bommen in Milaan Zaterdag zijn in Milaan twee bommen ontplof een in het hoofdkwartier van de neofascistische partij (MSI) en de andere in de drukkerij en uitgeverij van het rechtse weekblad "Candido". Verscheidene personen zijn door glasscherven licht ewond geraakt. De schade is groot. Napoleon, waarvan de tweede druk het licht zag (zelfde uitgever, prijs gelijk aan die van de vorige boeken: f9.90). Aangezien er enige honderd duizenden werken over Napoleon zijn geschreven zou het een onmogelijke opgave zijn geweest in enkele hon derden pagina's veel meer dan een vlot en levendig geschreven overzicht van de voornaamste feiten uit Na poleons leven te verwachten. Te midden van de vloedgolf van be wondering en afschuw stelt de schrij ver zich min of meer neutraal op Aan de rol van de Nederlanders bij Quatre Bas (Chassé en De Perpon- cher) kon meer aandacht zijn ge schonken. ALPHEN AAN DEN RIJN Bij sociëteit Zappa in Alphen aan den Rijn komt woensdag avond (om half negen) de soft- rock formatie Unicom op be zoek. Deze groep bestaat al sinds 1963. al was het eerst dan onder een andere naam. Twee jaar geleden kwam men in de belangstelling als begeleidings groep van Billy J. Cramer, één van de voormannen van de "beat-boom". Eigenlijk was dit soort muziek niet het genre van Unicorn. Men besloot daarom een eigen weg te zoeken en maakte onder de naam Unicom een langspeel plaat voor het label Transatlan tic met de titel "Uphill All The Way". Dit album kreeg erg goede recenties, het werd in 't Engelse muziekblad Melody Ma ker uitgeroepen tot de lp van de week. Als ondersteunende promotie werd een toernee gemaakt met o.a. Stefan Grossman Lindisfar- ne en was er een "in concert" show voor de BBC met John Peel. Uit de lp werd ook een single getrokken (P. F. Sloan), die in de hitparade terecht kwam. Op het album vindt men nummers van o.a. Neil Young, Joe Cocker, James Taylor Hum- blebums en eigen werk. De bezetting van Unicom is de volgende: Pat Martin bas en zang, Pete Berrier drums en zang, Ken Baker orgel, piano, gi taar en zang en Tevor Mee solo gitaar en zang. De stijl van de ze vier mensen lijkt veel op die van Crosby, Stills, Nash en Young door de close-harmony- zang, maar is er zeker geen imitatie van. steun voor de kerken heeft voorge steld maar liever aan dringender voorzieningen moet oesteden. Het uitvoerige verslag van zijn studie is uitgegeven door en verktijgbaar bij het instituut voor onderzoek van overheidsuitgave in Den Haag. De heer Springer constateert dat de „vraag" naar de diensten van de kerkgenootschappen sterk terugloopt. Van subsidies kan de overheid geen stimulering van het geloofsleven ver wachten. Steeds meer mensen zoe ken geloof en bezinnig buiten de ge vestigde instituten. Nooit is aange toond, dat de onkerkelijken belang hebben bij de godsdienstbeleving van medeburgers in de kerk en even min staat vast dat de kosten van de kerkgenootschappen niet door de eigen leden kunnen worden gedra gen. Misschien moeten zij dan wel hun groot en duur apparaat enigs zins aanpassen oij de afnemende be langstelling. Subsidiëring zou bovendien menging van de kant van de over heid in de interne aangelegenheden van de kerken met zich mee bren gen. De premies, die thans voor de bouw van nieuwe kerken worden be schikbaar gesteld, zijn nog ondoel matiger dan de steun in het alge meen. In het onderzoekverslag wordt uitvoerig aandacht gegeven aan de verwikkelingen rond het onlangs ge schrapte grondwetsartikel, dat de ba sis voor een langzamerhand volko men achterhaalde subsidieverlening vormde. De noodzaak om daar wat aan te doen leidde intertijd tot de instelling van de Commissie- van Walsum. Ook wordt de historie van de subsidiëring van de kerkenbouw nagegaan. De resultaten van het on derzoek volgen uit een grondige ana lyse van het feiten-materiaal en een doordachte toepassing van me thoden die door de op dit soort pro blemen toegespitste economische we tenschap zijn ontwikkeld, aldus het Instituut voor onderzoek van over heidsuitgaven. BREDA (ANP) De politie heeft in de provincie Noord-Brabant in de nacht van zaterdag op zondag meer dan drieduizend weggebrui kers gecontroleerd. Er werden enige honderden processenverbaal opge maakt, waarvan één wegens het rij den onder invloeo van alcohoL De controle werd op 45 plaatsen in drie uur tijd uitgevoerd, voorna melijk in Oost-Brabant. In to taai stopten 2907 auto's. 28 motoren en scooters en 343 fietsers en brom mers. Behalve de dronken automobilist mochten nog zes personen wegens drankgebruik niet zelf verder rijden Ook werd genoteerd dat daarenbo ven 93 anaere weggebruikers alco holische dranken hadden genuttigd. Processen-verbaai werden voorts geschreven omdat 103 personen geen geldig rijoewijs bij zich hadden. 90 keer geen kentekenbewijs kon wor den getoond, in 28 gevallen de voer tuigen op gladde banden stonden 77 keer een ondeugdelijke verlichting werd geconstateerd en 90 andere overtredingen waren gesignaleerd. Uit de verkregen cijfers kon wor den afgeleid dat m de regio Den Bosch 3,47 procent van de wegge bruikers alcoholica had gebruikt. In het gebied Eindhoven was dit per centage 2.41. in de stad Tilburg 3.11 en in de stad Breda 1,56. WARMOND Op 84-jarige leef tijd is in het rusthuis „Alverna" in Aerdenhout overleden zuster Ra- ba na, wereldlijke naam mej. Hart man. Zr. Rabana is meer dan der tig jaar in deze gemeente werkzaam geweest als wijkzuster, voordat zo wel het Wit Gele als Groene Kruis hun werkzaamheden op dit gebied kon ontplooien. Zr. Rabana was hij al haar patiënten geliefd ongeacht tot welke godsdienstige richting zij behoorden. Zij stond dag en nacht klaar, om, waar nodig het lijden van de haar toevertrouwde patiën ten te helpen verzachten en hier voor was haar niets te veel. LEIDEN Een 12-Jarig meisje uit Oegstgeest brak haar linker enkel, toen zU gistermiddag om streeks vier uur bij het oversteken van de Steenstraat werd aangereden door 'n personenauto. De automo bilist trok zich van het kind niets aan en reed na het ongeluk door Het ongeval gebeurde op dat ge deelte van de Steenstraat dat voor auto's is afgesloten. Het meisje is door de EHD overgebracht naar het Academisoh Ziekenhuis. Llndeteves 225 225 Rlva 341 345 Leympf 56.9 56.1 Rohte Jiskoot 95.2 96 Lym Gel Delft 118.2 118.2 Rommenhöller 830 830 Macintosh 135.1 135.5 R.S Verolme 253 Matube) 88.6 87 R.S. Ver eert. 231 232 Meneba 284 291 Sanders Beh 331 325 Mees Bouw 120 126 Schev Expl Mij 36 36 Metaverpa 286 286 Schok beton 77 Meteoor Bet. 390 393 Molukse Hand. 36 35 Scholten Carton 230 250 Scholten Honig 235 73.5 Mulder's 110.5 110 Schuitema 300 298 Mynb k Werk 287 288.5 Schuppen 365 365 Naarden Chem. 71.2 71.8 Schuttersveld 167 167.5 Naeff 86 88.5 Simons Emb. 103.5 103.7 NBM Bouw 77 76.2 StevtD groep 95 95 Nedap 3795 379.8 St sp Twen the 127 126.1 Nederhorst 70.8 70.4 Tab Philips 79 802 Ned. Bontwev. 228 230 Techn B Mar. 168 167 Ned Dagbl Unie 250 5 248 Techn Unie 263 258 Ned Springst. 246 De Telegraaf 905 90 Nelle 388 389 Tilb WaterL 255 259 Ne tam 94 93 Trtcotbest 98 975 Nleaf 120 125 Twentse Kabel 430 430 Nierstnasz 144 142 CTbblnk-Davo 1835 184 N Eur Hout 209 209 Cdenhout 210 215 Norit 1825 182 Ontkap 273 272 Nutricla 1095 137.5 OnlieveT 7 c pr 995 99.3 Nyma 48.2 48.6 Onliever 6 c pr 88.1 881 Nii verdal 100 99.5 Onliever 4 c pr 63.5 63 Ogem 101.7 101.2 Vliet-Wernink 182 180 Orensteln 310 310 Oving 222 221 Pakhoed 139 140 Palembang 120 137 Pal the 141 146.5 Veneco 70 69 Pont Hout 347 345 Veneta 351 258 Porceleyne F1 175 172 Ver Glas 212 213 Proost Brandt 290 292 v Hand Schev 83.5 81.1 Rademakers 135 137 Ve' Machine 126.2 1255 Reesink 139 139 V Oitg v.b 212.5 212 Reeuwljk 500 520 V Oltg prei 20 Relneveld 58 Ver Touw 168 171 Relss St Co. 60 60 Vezeiverw 52 52 Vihamy-Butt. 107 J2 106.5 INDAG 4 SEPTEMBER 1972 SB KKiNUKN IN PERIODEN vorige fcoerseD IEVE AANDELEN koers beden TvfO 75.3 B Ned. 362 yiO-Bank 78.7 m-Rubber 41.1 119.3 5 Itse Petr. 789 1ste feu 1 pr 784.5 «ken's Beh 308.8 eken'* Bier 326 -j Am LUi) 137 35 Ovena 74.3 rip MUen Ver 93.6 Petr. >yenfM Dat Dez. Nederlanden ttmereD eva te gem oez tRiNUEN IN 1 B PERIODEN 76.5 93.8 112.7 125.5 197 75.5 286.5 56.3 1u krediet, en venekeHngsweïer vert ;ju groep Done R'darr fjuroank i-Lioyd NUirajj. Assoo, 'I f. 125.7 115.5 104.5 103.5 84.5 170.5 Mees en Hope Nea Krediet B Ned Mlda Bank Slavenburg Slavenb eert. Fr Gron Hyp B W Utr Hyp B Scheepshyp Ned Handel Industrie div Asd Chem Farm 2' Ahog-Bob A Alben Heijn 1! Alg Vr IMP 1( AmaJ gaalhulding Asa Droogdok li Asd Rijtuig 1' ANTEM 1 Arnh ScL. b. i: Asseib IJzer f Aut Screw W Aut Lnd R'd&m Ballast Nedam '61 bam ver oedv n Batenburg Beek v Beers tJegemann Bensdorp öergosa Tapijt Berkei's Pat Biydensteyn Boer Drukk Bols Lucas Borsumy Bos Kalis rert Buk. Om Zaken 194.5 60 174.5 39.6 196.4 145.5 123.5 215.2 58.5 126.5 Braat Bouwst Bredero Vast G idem dj cart Bredero Ver bed idem qj eert Buhrmann-Tett Calvé Delft idem nj eert. idem 6 p pr Centr Suiker Ceteco My Chamotte Cindu-Key Crane t>ed. Desseaux Dikkers Dorp v. 218 218 Dr.-Ov Hout 215 175 Dröge Wol 248 252 Duiker App 86 87.5 Econosto aard. 57.4 57.3 Elsevier 604.5 595 Emoti 180 176 Enk es 133 136 Europe Hot. 425 Figee 115 115 Fokker 41 41.1 Ford 876 876 Furness 81 82.5 Gelder Pap 102.6 105 idem pref 103.5 104.2 Gero 162 165 Gr essen 216 219 Gist Broc 684 66.5 Goudsmit 137 135 Grasso 150 147 Grinten 231.8 228 Grofsmederij 64 64 Hagemeyer 126.8 127.5 Halberg 135 134 Hat.-Texopr. 280.6 281.4 Hat.-Texopr 5 pr 112 112.4 Hellingman 378 Hero 202.5 201 Hoek Mach. 731 730 Holec 228 228.5 HoLl BetOD Gr 92.2 92.2 Hoogenbosch 228 228.5 Hoogenstr aa ten 99 99 Hooimeyer 128 126.5 [HC Holland 698 695 Industr My. 259 265 EBB-Kondor 109.8 Interlas 424 424 Intern MUller 67.2 67 Int Gew Beton Lnven tum 248 236 Jean Heybr 96.9 96.8 Kemo 188 156 Kempen-Begeer 122 120 Key Hout 288 290 Kiene 233 234 Klooe 328 326.8 Kluwer 253 257 SBB 1262 127 KBB 6 pr. 17.6 17.5 Kon Papier 256 254.5 Kon Text rinv 31 32 KouüJJa 1242 125 Krasnapolsky 80 79 5 Kod Tapyt 410 415 Kwatta 166 168 Landre 1412 141 Leldse Wol 389.5 390 79.5 555 91.1 133.5 VRG Papier Vulcaansoord Waveren GraaD Wegener Cour. Wessanen Wessem Hout Wyers wyk en Her. Zaalberg Partlcipatiebewtjzen en beleggingsmaatschappijen Alg Fondsenbez. 118 118 Amerika Fund 240 242 Asd Bel Dep. 196 196 Converto 805 805 Goldmines 133 133.8 Holl Fund 809 810 Inter bonds 643 644 Rentefonds 822 822 Ned Vastgoed 630 640 Bin. Vastgoed. 167 Bin. Bel. 163 Bree vast "67 168 143 AS' B My. 140 135 Dutch Int 135 199.5 (KA Bel 199.5 Nefo 76.8 76.9 Obam 491 493 Protector 127 127 On)-In vest 93 On) tas 84.9 85 0 till co 133.4 134.7 Wereldhaven 126.2 127.6 Tokyo Cap holo 32 31.8 Cuncentra 300 300 Sur fonds 1 48b 485 ünifonds 574 574 Eurunlun 1528 1531 Plane On 166 365 Valeurop. 862 860

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17