MR. KOETSER NU VVD-KANDIDAAT UTRECHTSE NAJAARSBEURS VOL MET "NIEUWIGHEDEN" Sport Promotion in Leiden agenda Wethouderscrisis in Voorschoten fcjwmij'i H-nwa hoogl eraren in Drie Leidse Biomedische Gemeenschap Oud-secretaris van Wassenaar Loggers ter aarde besteld Geen student meer dan de kamer uit Mirakel in Leiden zL6i snxsnonv gs ovcu-iha VOORSCHOTEN In de Voor- schotense wethauderscrisis is door de VVD als opvolger van Baron De Vos van Steen wijk. H. Koeteer kandidaat gesteld voor de functie van wethouder van Openbare Werken. De Vos van Steenwijk, die niet al leen als wethouder bedankte maar ook als lid van de gemeenteraad, heeft het bedanken als lid van de gemeenteraad ingetrokken tot na de verkiezing van de nieuwe wet houder. Volgens de gemeentewet kan een raad alleen een wethou der kiezen indien de raad compleet is. Na de verkiezing van de nieu we wethouder zal de zetel van De Vos in de raad ingenomen worden door mevrouw Reidsma. De voor dracht van de V.V.D. om mr. Koetser kandidaat te stellen, is niet door alle fracties met vreug de ontvangen. Koetser is pas 2 jaar raadslid en heeft geen zitting in de commissie openbare werken, zodat hij op vreemd terrein de leiding moet gaan geven. Daarnaast is in het geding het loco-burgemeester schap. De Vos van Steenwijk werd twee jaar geleden gekozen met 10 tegen 9 stemmen. Voor stemden toen de V.V.D. en de Prot. Chrsite- lijke fractie. Deze fractie staat thans ook minder positief tegenover het geven van openbare werken en het. loco-burg ©meesterschap aan de V.VD. Garanties K.V.P., P.Vjd.A. en D '66 hebben de afgelopen twee jaar weinig goe de woorden gesproken tot de wet houder van openbare werken, die nimmer moeite deed zijn beleid te verdedigen. Binnen deze fracties wil men dan ook eerst bepaalde garanties krijgen voordait zij ach ter de V.V X).-kandidaat gaan staan. UDO vergadert OEGSTGEE6T De voetbalver eniging UDO houdt woensdagavond 6 september in café-restaurant „De Roode Leeuw" de jaarvergadering. De vergadering begint om acht uur. VOORSCHOTEN De leerlingetjes van de kleuterschool in Bosgeest togen gistermiddag met hun prachtig versierde ere- bogen naar het Voor schot ense gemeentehuis waar hun leid ster mejuffrouw Van der Linden haar jawoord gaf aan de heer De Bruin. Na de huwelijksvoltrekking liet het bruidspaar de huldiging van de kleuters lachend over zich heen gaan. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Drie Leise hoogleraren, i seling van biomedische onderzoekers prof. dr. D. W. van Bekkum, Prof. plaatsvindt en het medisch onder - dr. J. J. van Rood en dr. Hemker zit- I wijs alsmede de uitoefening van de ten als Nederlandse vertegenwoordi- j geneeskunst in de landen van de Eu- gers in het bestuur van de onlangs ropese gemeenschap sterk verschilt opgerichte Europese Gemeenschap 1 Die situatie vormt een ernstige be- van Biomedici. Het initiatief tot de oprichting ging uit van de Belgische hoogleraar in de nucleaire geneeskunde, prof. dr. Jacques E. Dumont. De EBREP (Eu ropean Biomedical Research en Education Program) is van mening dat binnen de EEG te weinig uitwis- lemmering voor de kwaliteit ontwikkeling van de geneeskunde in Europa en voor een optimaal ge bruik van beschikbare mankracht en middelen. Het programma van de EBREP bestaat uit de volgende punten: een inventarisatie van biomedische re 8earchgroepen, de postgraduate on derwijsprogramma's, het beschikbaar budget voor biomedisch onderzoek de mogelijkheden voor uitwisseling van onderzoekers, informatie etc.; het organiseren van cursussen óver za ken die zich snel ontwikkelen, bet organiseren van workshops met een aanvullende taak op de Europese congressen, de ontwikkeling van een gemeenschappelijke basis voor on derwijs in de geneeskunde in Europa, en de bevordering van de interdisci plinaire benadering van de genees kunde. Soc. Twen t wel 65 Oegstgeest Stichting staanden. 8 i Lijtweg 7 Oegst geest Bejaardenspreekuur, 2-4 uur na- Mo ra weg 10 Spreekuur adviesraad binnenstad, 2-5 uur nam. Zaterdag Breestraat 10 Soc. Twentwel voor ka merbewoners en alleenstaanden, 9-1 65 Oegstgeest Stich- kamerbewoners en alleen Jeugd Schaaksocletelt, 2-5.3 middag. Bij Molen De Valk Postzegelmarkt, Zondag Oude Rijn 3 Pinkstergemeente, spr. J. Eikerbout, 3 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 2, Leider dorp Gespreksavond Baha'is, 8.15 urn* nam. Breestraat 19 Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden 11 1 en 9-12 uur. Geversstraat 65 Oegstgeest Stich ting soc. voor kamerbewoners en alleenstaanden, 11-2 en 8-12 uur Zijlsingel 2 Evangeliecentrum spr. J. Zijlstra, 10 uur voorm. Hogewoerd 175 Jehovah's getui gen, 2.30 uur nam. Vestestraat 39-49 Jehovah's getui gen, 10 uur voorm. en 3 uur nam. Rijnl. lyceum Oegstgeest Gem. voor oorspr. christendomp spr. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Je zus Christus van de heiligen der laatste dagen, 11.30 uur voorm. Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagmorgen 10 uur raadplege, men de eigen huis arts. Daarna tot zondagnacht 24 uur uitsluitend voor spoedgevallen dok terstelefoon 22222. Leiderdorp Huisarts F. O. A. M. Kemme, Merelstraat 184a, telefoon 44844. Wijkzuster C. W. Prins, tele foon 24909. Oegstgeest Huisarts E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Wijkzuster M. Schout, Rid derspoorlaan 7, telefoon 54982, b.g.g. 54500. Voorschoten Huisarts S. v. d. Kooy, Oyelaan 13, telefoon 2527. Wijkverpleging Gezondheidscentrum Wijngaardenlaan 2, telefoon 2177. Warmond Huisarts Bots, Prof. Aalberselaan 2 in Voorhout. Telef. 02522-11393. Wijkzuster H. Tiel, Groenestege, FriezenhorSt 27 Sassen- heim, tel. 02521-11643. Apothekers De avond-, nacht- en weekeinde dienst wordt waargenomen door apo theek Centraal in Leiden en de apo theken Voorschoten 'lOS-dienst SOS- Telefonische Hulpdienst nj 101710)25202 Voo» alle die in moei lijkheden verkeren bereikbaar elke Release Hulpverleningsdienst Release: "4556 Maar dinsdag I 20a tel 24556 Maandag t/m Gezinsverzorging nuip oejaarden eD tang gezinsverzorging Mora singel 8 tel 24800 910 Wetswinkeltje Leidse Volkshuls Apothekers- UTRECHT (ANP) Aandacht voor milieuzaken, een nieuwe aan voer van welvaartsartikelen en rui me aandacht voor het bestedings patroon van Jonge mensen zijn enkele kenmerken van de honderden noviteiten die gisteren in Utrecht werden getoond tydens de jaar beurspersdag naar aanleiding van de najaarsbeurs en de indro-parfu- meriebeurs, die zondag in Utrecht worden geopend. De grotere aandacht voor milieu zaken komt tot uiting in het stre ven van veel fabrikanten om weg werpartikelen op de markt te bren gen die „afbreekbaar" zijn. Tot de welvaartsartikelen behoort bijv. een kwartshorloge dat een pols computer wordt genoemd, omdat het geen bewegende delen meer heeft. Het horloge loopt op een batterij, zonder raderen, volkomen elektro nisch en maakt de tijdsaanduiding zichtbaar, niet met wijzers maar met behulp van vloeibare kristallen. Deze fcuropese primeur kost f 795. Dan komt op de indro-parfumerie- beurs als primeur het tweede-huid toupet. De haren zijn als het ware ingelast, zodat men niet meer kan zien dat men een pruikje draagt: kosten f 600. Deodoramtepnay voor mannen komt er nu ook voor top tot teen behandeling. Gespleten nagels voor dames hoeven geen problemen meer op te leveren: ze worden onzicht baar gerepareerd met een plastic folie, elastische panties, die minder aantrekkelijke vrouwenbenen (spat aders e.d.) toch „toonbaar" maken kosten f 60.en een uitkomst voor Jonge vrouwen, die eens wat anders met hun haar willen doen, zal het permanent krullende haarstukje zijn dat f29,50 gaat kosten en in allerlei vormen rondom de haardos kan wor den gelegd en gebonden. Andere noviteiten: een elektrische luchtverfrisser met verwisselbare geurtjes, babyzuigflessen die in de koelkast kunnen worden bewaard en daarna meteen verwarmen (f2,85), een luier - meeneemwegwerppakket met 20 luiers, plastic broekjes onder legger en papieren zakdoekjes (f4,25), medicinale zeepballen, badolie in poeder vorm en kaarsen met verstel bare pitten. Nieuw zijn ook de kunstmatige wimpers, semi-permanente „schoon heidsmaskers", die zes tot acht we ken houdbaar zijn en met een pincet op de bestaande ooghaartjes worden geplaatst. Een pakket voor 25 be handelingen kost f 195. Een groothandel in elektronische artikelen heeft er wat op gevonden om op gemakkelijke manier veel licht te hebben voor weinig geld. Hij in- GESLAAGD LEIDEN Drie verpleegkundi gen hebben in het Academisch Zie kenhuis het certificaat dialyse-ver plegende behaald: H. M. v. d. Berg, M Boone en A. M. G. Durlinger. troduceert ronde tl-lampen, gevat in - een uit hard pvc vervaardigd huid, voorzien van een normale schroef- fitting, zodat deze lamp in elke nor- male lamphouder kan worden ge- i schroefd. In plaats van 60 watt 22 I watt verbruikt en de brandtijd wordt I aangeprezen op 10.000 uur i.p.v. 750 1000 van een normale gloeilamp. Het apparaat kost minimaal f 25. Een nieuwtje is ook de balpen met uittrekbare kalender en een telefoon- register. Het knopje van de balpen kan nog worden gebruikt voor tele- foonkiesschijf. Kosten bijna f 6, Goedkoop en ideaal voor kinderen is een nieuw soort plastic, dat als linoleum wordt gebruikt, maar heel zacht en flexibel is en waarmee na graveren afdrukken kunnen worden gemaakt. Nog meer noviteiten: een probeer- I lepel voor de keuken (njes, lepel en vork In één): een vierkante braad- I pan (20 procent meer braadopper- I vlakte), sok-kousen zonder hielen in twee maten (voor kinderen tot 12 Jaar en ouderen, door pa als ankiet te dragen en door zoonlief als knie kous), moderne damestassen met verwisselbare kleuren en dito make- up-tasjes, een nieuw trim-artikel, dat veel op de hoela-hoep lijkt, maar nu met een vaste gordel en rondom draaiende plastic „kogel" een 60 gram wegende atletiekschoen met een zool van haaiehuid en uiteraard veel sportartikelen afgestemd op de I Olympische Spelen, waaronder de complete kostuums van onze afvaar diging naar München. Rommel OEGSTGEEST In de M. H. Tromplaan heeft de Rode Kruis Colonne, afd. Rijnlaan in ge bruik een berglokaal annex ga rage, waar de rampenwagen is gestationeerd. In de bergruimte hadden leden van de colonne een week lang iedere avond oud papier (kranten en tijdschriften) gesorteerd, in totaal een hoe veelheid van ca. 3 ton. De heer v. d. Horst, leider van de colon ne, constateerde gisteren tot zijn wanhoop, dat deze kolossale hoeveelheid papier door onbe kenden wan verspreid in berg ruimte en over de auto, die als dit nodig geweest zou zijn, op dat moment niet gebruiksklaar zou zijn. Het is een raadsel heeft veroorzaakt, want er is niets vermist. Alleen de auto had kleine beschadigingen op gelopen. M. de Vries wordt Pro veste LEIDEN Vanaf 1 septem ber zullen J. C. Visser en J. P. Brug man het bijna 100 jaar bestaande herenconfectie- en modebedrijf van M. de Vries BV in de Haarlemmer straat overnemen en voortzetten on der de naam „Proveste BV". Donder dag 31 augustus wordt van 4 tot half 6 in „De Doelen" afscheid genomen van directrice mevr. D. F. de Vries- Knocker, die ruim 30 jaar aan de zaak verbonden is, en van C. W. Paauw, die bijna 47 Jaar heeft voi- gemaakt. LEIDEN Op verzoek van de wijkvereniigtng Aktief zullen burge meester en wethouders de raad voorstellen een hek te plaatsen rond om de speeltuin aan de Berlage- straat. De kosten bedragen f 5000, waarvan f3500 voor rekening van de gemeente komt. ANTIEKBEURS OP DUINRELL WASSENAAR Voor de derde keer wordt 1, 2, en 3 september op het Wassenaarse landgoed Duinrell een antiekbeurs gehouden. Deze derde antiekbeurs is groter dan de vorige beurzen. Want ook de eerste verdieping van het Kasteel Duinrell in gebruik worden genomen. Er zijD na selectie ongeveer 20 antiquairs uitgenodigd om deel te nemen. De deelnemers komen uit twaalf ver schillende plaatsen, waaronder Was senaar, Den Haag, Delft, Amster dam en Rotterdam Bij de selectie is er opgelet een zo groot mogelijke verscheidenheid te verkrijgen. Er zal onder andere te zien en te koop zijn: diverse stijlen meubelen, glas en kristal, koper-, tin-, zilver-, en smeedijzer- werk, klokken, speelgoed, gravures en schilderijen. Het Wassenaarse raadslid Sidney J. van den Bergh, - zelf een groot liefhebber van antiek, zal deze der de Antiekbeurs 1 september om 18.00 uur openen. De openingstijden zijn: vrijdag 1 september van 19.00—22.00 uur, za terdag 2 september van 11.00—22.00 uur, zondag 3 september van 11.00— 18.00 urn*. LEIDEN Na vele pogingen in het verleden ondernomen te hebben om de topsport in Leiden te laten floreren, bestaat er nu toch een se rieuze kans, dat hierin enig schot komt. Een aantal zakenlieden uit Lei den en omgeving Is vrijwel rond met de formering van een steunfonds voor de topsport in Leiden. Onder de naam Stichting Sport Promotion zal dit fonds zijn steun verlenen aan sportclubs, die dit hard nodig heb ben, of dreigen te gaan hebben. Om dat vele verenigingen door beperkte middelen geremd worden in hun ac tiviteiten en daardoor ook in hun prestaties, zien zij zich meer genood zaakt zich om de nodige steun tot 't bedrijfsleven te wenden. De grote versnippering in Leiden en omstreken is er de oorzaak van dat topsport 'n onmogelijke zaak lijkt omdat voor één bedrijf de investe ring in de sport te groot is om tot reële resultaten te komen. Een ge- zamenlijke aanpak in de vorm zoaU gekozen zal dus deze discrepantie kunnen opheffen. De overweging dal de passieve sportbeoefenaar ook hiermede gebaat is, heeft hierbij tevens een rol gespeeld. Contacten met de Sportstichting Leiden en de gemeentelijke sportafdelingen van de omliggende gemeenten zijn voors- hands op prettige wijze gelegd. Haar middelen denkt de stichting hoofdzakelijk te verkrijgen uit re- clamesponsoractivlteiten en donaties van bedrijfsleven, middenstand en burgerij. Als eerste object kondigt de stichting het eredivisiespelende basketballteam van Bona Stars aan. Op de hervormde begraafplaats aan het Plein is gisteren het stof felijk overschot van mr. Ph. Log gers, die op 75-jarige leeftijd is overleden teraardebesteld. De heer Loggers is 12 jaren lang secretaris van de gemeente Wassenaar ge weest. Op 26-jarige leeftijd werd mr. Log gers benoemd tot gemeentesecretaris van Wonseradeel. Op 1 november 1928 ging hij naar Enkhuizen en eind 1933 werd hij gekozen uit ruim 80 sollicitanten benoemd tot secretaris van Wassenaar, als op volger van de heer Eggink. In decem ber 1933 werd hij beëdigd door bur gemeester J. J. M. Wiegman. De heer Loggers heeft zich in Wassenaar bijzonder veel sympathie het bijzonder in de Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Marcus Johannes zn. v. J. B. A. Boelé en C. E. Zuidhoek; Jantien dr. v. J. Fuchs en A. Sira; Brenda dr. v. H. van Leeuwen en C. J. de Blanken; Reglna Adriëtte Gyselle dr. v. G. van Duijn en N. Schaap; Maarten Jacob zn. v. W Ouwehand en H. W. Buijs. ONDERTROUWD J. W. M. Bovenlander en M. M. Meïj- A. H. Klettoer K. C. Krab en P. Krol; D. Post M. Versélewel de Wltt Hamer. OVERLEDEN C. Groenendijk (79) man. Leiden De Leidse kantonrech- dat de ex-student uit de kamer zou t mr. W. de Koning heeft een vertrekken. Hij stelde dat zijn cliën- principieel vonnis gewezen. te ingevolge de geldende Overheids- Een aan de Leidse universiteit in- subsidie-regeling alléén aan te Lei geschreven student had in één van den ingeschreven studenten mag ver- de huizen van de stichting Leidse huren en vorderde ontbinding van Studentenhuisvesting een kamer de huurovereenkomst met ont- gehuurd. ruiming. Hij staakte zijn studie, doch bleef de kamer bewonen, zich beroepende op huurbescherming, die de huur der in het algemeen het recht toe kent om ondanks huuropzegglng te blijven wonen. De gemachtigde van de stichting, h. J. van der Heijden, vorderde, De kantonrechter heeft deze eis toegewezen. De rechter overwoog dat het voortgezet gebruik van de kamer na studie-beëindiging kan worden beschouwd als onbehoorlijk gebruik van het gehuurde en gelast te de ex-student zijn kamer prijs te geven. oorlogsjaren, waarin hij zich bij zonder moedig gedroeg en veli plaatsgenoten in moeilijkheden met raad en daad bijstond. Met ingang van 1 februari 19(5 werd mr. Loggers benoemd tot grif. fier van de Staten van Utrecht., we!- ke functie hij tot zijn pensionerin| in 1962 heeft vervuld. Bij zijn afscheid uit Wassenaar werd niet alleen namens de gemeen* te, maar ook namens de burgerij op ondubbelzinnige wijze uiting gege ven aan de grote sympathie, die met Voor de heer Loggers koesterde. De teraardebestelling werd voor* afgegaan door een korte rouwdieni in de zijbeuk van de Dorpskerk, geleid werd door ds. J. Korpershoet uit De Bilt. Het Wassenaarse gemeentebestuu werd bij de plechtigheid vertegen woordigd door wethouder dr. W. van Gunsteren en de gemeentesecre taris E. F. Zwartelé. Onder de be langstellenden bevonden zich oud-wethouder J. Hazenberg en echtgenote en de heer W. J. Peten" die in de bezettingstijd leider m van de dlstributiedienst in Wasw LEIDEN Er is een nieui jeugdsoos, uitgaande van "De Jeugdhaven", die de naam "Miraj kei" draagt en geopend is elke vrij- dagavond, zaterdagavond en zondag morgen voor jongeren van 16-21 jaar. Zaterdagavond is de starl met de band "Speed King" winnaai van 't Kaag-festival 1972. Openings- tijden vrijdagavond 8-11 u., zater dagavond 8-11.30 u. zondagmorgen 11-13.00 u. De soos wordt gehouden in het gebouw aan de Breestraat 11 Inez Wendt exposeert in Pomp WARMOND Inez Wendt expo seert van 26 augustus tot en met li september in de Warmondse galerie "De Pomp" haar wandkleden. De ga lerie is dagelijks geopend van 19.00- 22.00 uur en op zondag van 12.00- DS'70 in Wassenaar WASSENAAR in Wassenttóf bestaan plannen een afdeling van DS'70 op -te richten. Donderdag avond 31 augustus wordt om ach! uur in het Deylerhuis een openbar! bijeenkomst gehouden, waarop all sprekrs zullen optreden de voorzitter van de partij prof. F. L. Polak en dt pas afgetreden minister M. L. de Brauw LEIDEN Brandweerlieden van de A-ploeg hebben de scheidende brandweerman XCrama fin het midden op foto Jan Holvasteen hartelijk afscheid aangeboden. Hij is bijna dertig jaai bij de brandweer werkzaam geweest. Griekse staat en de kloosters - Een Griekse aibdis heeft gedreigd het klooster dat zij 40 Jaar geleden heeft opgericht op te blazen wan neer de Griekse regering overgaat tot invoering van staatsbeheer over I alle religieuze huizen. Moeder Me- letta van het klooster van St. Iren» Chrysovalantou in het dorp Lyco- I vryssi bij Athene verklaarde in dl l protesttelegram aan premier Papa- I dopoulos: „Ik zal niet aarzelen h«t voorbeeld van monnik Saonuel ln het klooster Kounghi on van Gavri- ie in het klooster Arcadi te volgen wanneer mijn klooster wordt bedreigd". Samuel en Gravrile blle' zen hun kloosters op toen zij dooi de Turken werden bedreigd tijden» de Griekse onafhankelijkheidsoor log tegen het Ottomaanse keizer rijk in de 19de eeuw.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2