Bedrijfsleven in de Leidse binnenstad aarzelt te investeren Stuur nu foto's in Leiden vroeger en nu (35) ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1972 J oorzitter Meerpoel van middenstandscommissie KvK LEIDEN Het advies van de Leefbaarheid en Stacls- aan de Leidse raad, de suggestie wordt gedaan de Breestraat nog open te hou- totdat de Pieterskerk wijk en het eveneens kunnen worden was voor ons aanleiding hierover eens de mening te vra- an de heer C. P. Meerpoel, voorzit- van de Middenstandscommissie an de Kamer van Koophandel en voor Rijnland. Een com- die zich reeds jaren het hoofd uigt en ook adviezen geeft in il van middenstandszaken. Hoewel de heer Meerpoel, evenals :ouwens de werkgroep, liever spreekt Fer een binnenstadsproblematiek, as hil wel bereid daarin met name e Breestraat te betrekken. Om deze iraat af te sluiten valt te overwe- en, maar waar zijn dan in concreto ADVERTENTIE KLOKKEN Friese staart en Stoeljes, Zaanse- en Sallanders. Echte antieke Franse en Comtoise klokken, enz. Uw specialist met vak-service v. d. Water Haarlemmerstr. 181 - Leiden dus niet op papier de vervan gende vervoers- en verkeersmaatre gelen. Middenstand en bedrijfsleven heb ben op dit moment nog geen inzicht in de economische mogelijkheden van de binnenstad Neem nu b.v. het oude postkantoor, dat reeds jaren leegstaat op de duurste grond van Leiden zonder dat het economisch benut wordt. Het bedrijfsleven in de binnenstad en dit is de ervaring van de heer Meerpoel aarzelt duidelijk om de nodige investeringen te doen. Waar om? Is dit gebrek aan initiatief? In tegendeel! het komt alleen omdat men geen duidelijk inzicht heeft op de toekomstige ontwikkeling van de binnenstad en dan niet dure inves teringen wacht. Heeft de binnen stad, zo vraagt men zich af. nog wel levenskansen. Incidenteel onderneemt men wel wat. zoals b.v. het souvenierswinkel- tje bij de Blauwpoortsbrug en de leuke vlonder bii de rondvaartboten, doch ik zie dit slechts als fleurige bloemetjes in het bestaande veld. Uiteraard, aldus de heer Meerpoel. heeft het fiscale klimaat vele bedrij ven getroffen. Maar dit is ook elders in ons land het geval. Waar het in Leiden echter om gaat is, dat men niet weet waar men in de binnenstad aan toe is. Zo ligt er b.v. een raads besluit, dat de Breestraat voor auto verkeer binnenkort dicht gaat. Wordt dit besluit straks uitgevoerd, opge schort of helemaal niet uitgevoerd Er van uitgaande, dat de binnen stad dicht gaat. zal toch op zijn minst een garantie noodzakelijk zijn, dat het pakket van nevenmaatre gelen eerst dient te worden uitge voerd. Maar zo ver is men nog lang niet. De binnenstad afsluiten zonder dat er voldoende zekerheid bestaat, dat te nemen maatregelen effect zullen sorteren, is eenvoudig onaan vaardbaar. Volgens de heer Meer poel wordt dit risico thans afgewen teld op die ondernemers, die in de binnenstad economische activiteiten trachten te ontplooien. In dit ver band herinnert hij eraan, dat de Ka mer van Koophandel reeds in 1970 pleitte voor de scheiding van door gaand en bestemmingsverkeer, het geven van prioriteit aan het open baar vervoer, het creëren van vol doende parkeervoorzieningen en een noodzakelijk fase-plan. Het veel gehoorde argument, dat vele steden tot het afsluiten van een binnenstad zijn overgegaan, mag dan wellicht juist zijn, doch dan waren er in ieder geval voldoende parkeer voorzieningen in de onmiddellijke omgeving en/of verantwoord getrof fen uitwijkmogelijkheden. Verder vie len vele van deze afsluitingen in een economisch gunstiger tijd en dan "neemt" de ondernemer meer dan in een tijd, dat de „bodem" van 't eco nomisch mogelijke duidelijk zicht baar wordt. SAM PLATTEEL ADVERTENTIE Barbecue - Restaurant „DE STAD ROME" GOED NIEUWS VOOR LATE ETERS. Vanaf heden kunt U iedere vrijdag en zaterdag tot 's nachts 2.30 uur in ons Restaurant nog een maaltijd geserveerd krijgen. Verder wordt iedere zaterdag rond 8.30 uur een aan het spit gebraden speenvarken aangesneden. Reserveren hiervoor is gewenst. 01711—2309, na 4 uur. Baan 4 - Warmond. Het was voor de samensteller van deze rubriek na zijn vakantie een verrassing om te zien, dat inmiddels een flinke stapel foto's was binnen gekomen voor de wedstrijd met de centra van Leiden en Alphen aan den Rijn als onderwerp. Eén ding moet me van het hart er zijn mooie plaatjes bij van de Leidse binnenstad, maar wel erg veel „stille, mooie platen". Leeft die binnenstad dan niet? De foto geheel links (van Leidenaar B. Nieuwenhuizen) is er een goed voorbeeld van. Daarnaast wat meer leven, vastgelegd door Leidenaar K. Staats. Hieronder één van de weinige foto's, waarmee de makers willen aanduiden, dat de binnenstad niet alleen mooi is. Het is er één uit een serie van Leidenaar H. J. v. d. Berg sr. Er is een misverstand gerezen door het lopen van twee wedstrijden: de fotowedstrijd „Binnenstad onder de loep" en de creatieve „Hofjes-doolhof". Die laatste is deze week afgesloten. Volgende week zaterdag wordt de uit slag gepubliceerd. Het aantal creatieve inzendingen valt overigens tegen. Het is kennelijk moeilijk creatief te zijn. Wie foto's heeft van hofjes, kan natuurlijk ook meedoen aan deze fotowedstrijd. Men kan foto's van de centra van Leiden en Alphen inzenden tot 1 september aan de redactie van het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 in Leiden en aan de redactie van het Alphens Dagblad, Julianastraat 19 in Alphen aan den Rijn. Het is de moeite waard om mee te doen. Er zjjn geldprijzen te winnen tot een totale waarde van f 500. De jeugd doet mee in een aparte rubriek. Het formaat van de foto's speelt geen rol. Het gaat alleen om zwart-wit. Wie zijn foto's terug wil hebben, moet een gefrankeerde enveloppe mee sturen. Door inzending geeft men het eenmalig publikatierecht aan Leidsch Dagblad/Alphens Dagblad. Binnenstad onder de loep Door Hans Melkert Met een bijdrage van Sam Platteel

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3