LAAGBOUW IN MERENWIJK LEZERS SCHRIJVEN Stichting huisvesting W. J. steekt hand in eigen boezem agenda PLANNEN VOOR RUIM 800 WONINGEN OPHALEN VAN GROF VUIL Armeense bisschop zondag in Leiden ow bedrijf Erfpacht wet bouw LEIDSE RAAD voor woning- in Leiden Schooljubilenm Afscheid van voorzitter prodnktschap Emile en Natasja in finale ZATERDAG 19 AUGUSTUS lfr LEIDEN De Mereivwijk, nu nog gekenmerkt door hoogbouw in acht en vier lagen (zie foto Jan Holvast), krijgt in een tweede stadium veel laagbouw. De woning bouwvereniging „Ons Doel" wil nog dit jaar beginnen met de bouw van 323 eengezinswoningen in comparti ment II. Voorts heeft de gemeente een schetsontwerp voor 300 eengezinswoningen ten oosten van het geplande winkelcentrum in de nieuwe wijk. De raad krijgt binnen kort een uitgewerkt plan. Verder zijn er plannen voor de bouw van 200 eengezinswoningen in het saneringsgebied Havenwijk-Zuid, welk plan wij deze week publiceer den. Burgemeester en wethouders zul len de raad voorstellen het voorstel van socialist Waals als afgedaan te beschouwen, waarin deze geen plan- nen voor flatbouw wil behandelen voordat de raad tenminste plannen heetf goedgekeurd voor de bouw van 1000 eengezinswoningen. In een rapport van het Nederlands Economisch Instituut wordt gesteld, dat de ongeveer 2500 in de nieuwe wijk Stevenshove (bij de Vink) te bouwen huizen vooral dienen to be staan uit eengezinshuizen met vier en vijf kamers, voornamelijk in de ongesubsidieerde sector. Het rapport gaat uit van deze differentiatie: 85% eengezinshuizen met vier en vijf kamers waarvan ongeveer een derde in de gesubsidieerde sektor; 5% woningen met vier kamers in meergezinshuizen in de niet-ge- subsidieerde sektor: 10% woningen met drie en min der kamers, vooral in meergezinshui zen in de gesubsidieerde sektor. MAANDAG Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat-, L. de Coligny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Amaliastraat, J. W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, Van Limburg Stirumstraat van der Duinstraat, Falckstraat. Anna van Saksenstraat, Kempenaer- straat, Molenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart)Pasteur straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en plein, Mussenbroek- straat, Lucas Van Leydenstraat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Hein- straat, Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstrr \t, Maredijkhof- Je. Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsbur- gersingel, Marislaan. DINSDAG Ter Haarkade, Boshuizerlaan. Bos- huizerkade. 5 Meilaan en plein. Be vrijdingsplein, G. van der Veen- straat, Tltus Brandsmalaan, Mont- goinerystraat, Joh. Poststraat. Wal raven van Halstraat, Wiardi Beck- manstraat, van der Helmlan, Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat, Zocherstraat, van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboenshof, Jcob van Campenlaan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof. van 's-Gra- vensandestraat, Berlagestraat. Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein, Lammenschansplein de Zoeterwoudseweg, Meloenstraat Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druiven- straat, Kersenstraat, Carbutreweg de Planteynstraat, Kanaalweg (van de Lammebrug tot spoorlijn), Vlietweg, Vrouwenweg, Cronestein (woonsche pen). DONDERDAG Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- haavelaan, Mariënpoelstraat, Kager- straat, Zweilandlaan, van Swieten- straat, Faljerilstraat, Houtlaan A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slingelandtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldebarneveldstraat, Fagel- straat, Ledenberchstraat, Hogerbeets straat, Warmonderweg. Nachtegaal laan, Mezenstraat, Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborststraat, Me relstraat, Wassenaarseweg. Leeuw- rikstraat. Stationsweg, Paviljoenshof. Sta tionsplein, Morssingel, Pesthuislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krügerstraat. Pres. Steynstraat. Transvaalkade en hof. Joubert- straat, Wolmarantstraat, v. d. Tas- straat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat, de Wettstraat. Reitzstraat, de la Reystraat, Pretoriusstraat. VRIJDAG Herenstraat. Pr. Wilhelminastraat, Bloemistenlaan. Leliestraat, Pioen straat, Pioenhof. Lindestraat. Rese dastraat, P. de la Courtstraat. Ko- ninginnelaan, Acacialaan, Tulpen- straat. Zoeterwoudsesingel (van He renstraat tot Lammenschansweg). Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit van der Laan- straat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan. Magdalena Moonsstraat, 3 Octoberstraat, Dui- venbodestraat. Staalwijkstraat. Bui tenruststraat. Kastanjekade, Mei doornstraat, Hyacinthenstraat. Se ringenstraat. Daliastraat, Anjelier straat. De onder het eerste punt bedoelde woningen zouden dan voor de helft uit koopwoningen kunnen bestaan. Uitgeput Met betrekking tot dit laatste her inneren B. en W. in de eerste plaats aan hun nota over de verdere ont wikkeling van de Merenwijk, waarin zij hebben opgemerkt, dat ongeveer 45% van de in dat gebied op te rich ten woningen als eengezinshuizen zal kunnen worden gebouwd, en dat dit percentage naar verwachting even tueel nog tot 50% zal kunnen worden opgevoerd. Met de Merenwijk en de Stevenshofpolder zijn echter de mo gelijkheden voor nieuwbouw in een omvang van enige betekenis uitgeput. Daarnaast bestaan immers nog slechts mogelijkheden voor betrekke lijk kleine woningbouwplannen, zoals in het Morskwartier en voor een ge ringe uitbreiding van de wijk Meer burg. Uiteraard zijn ook de mogelijkhe den voor nieuwbouw in de binnenstad beperkt. B. en W. kunnen zich in het algemeen verenigingen met de gedachte om ook daar zoveel mogelijk eengezinswoningen te bouwen. Deze zullen echter wel in de gesub sidieerde sektor gerealiseerd dienen te worden. Bij andere saneringsplan nen zal eenzelfde opzet moeten wor den gekozen. IN 'T NIEIW +z LEIDEN Tijdens de morgen avond om zeven uur in de Harte- brugkerk te houden oecumenische ge- bedsdienst zal ook bisschop K. Sar- j 125-jarig bestaansfeest samenvallen kissian van de Armeense Orthodoxe I niet de opening van de nieuwe fcan- Kerk in Isfahan (Iran) het woord toren en bedrijfsgebouwen aan de LEIDEN Na een informele ver gadering over de stichting van een streek-energiebedrijf, komt de Leidse raad maandagavond om 10 uur in het openbaar bijeen voor de behande ling van een schrijven van Release- Leiden inzake de moeilijkheden met betrekking tot de huisvesting van enige Jongeren, die zich in de pan den Witte Singel 12e en 17 bevinden, welke panden per 1 september a.s. zullen worden gesloopt. 'LEIDEN Met de conclusie uit het in deze krant gepubliceerde rap port, dat ee<n commissie heeft op- gesteld over erfpacht in Leiden, kun- geschieden door ^dr. G. Tierde, n,o,n burgemeester en wethouders zich J' L J~ TJ J verenigen. Dit betekent, dat zij de raad zullen voorstellen: gronden voor woningwetbouw in erfpacht uit te geven; gronden voor industrievestigingen e.d. in erfpacht dan wel door middel van verkoop uit te geven; gronden voor openbare en bijzon dere gebouwen in het algemeen door middel van verkoop uit te geven; gronden in stadsuitbreidingen I voor woningbouw, die geen wo- LEIDERDORP Op 9 september wordt van half vier tot vijf uur in de aula van de chr. mavo-school een receptie gehouden t.g.v. het feit, dat 25 Jaar geleden aan de chr. natio nale school een afdeling ulo werd toegevoegd. ningwetbouw is, uit te geven door middel van verkoop; andere gronden bij voorkeur in erfpacht uit te geven, tenzij het algemeen belang zich daartegen verzet. LEIDEN De minister van On derwijs en Wetenschappen heeft goedgekeurd de vestiging van een nieuwe mensa voor de Leidse uni versiteit na het slopen van het v.m. Beuth-complex aan de Kaiserstraat. De raming bedraagt ruim f 3 mil joen. Afgelopen donderdag stond er in het LD een voor ons onprettig inge zonden artikel van de familie Te Wechel. bewoners van ons pand Zoe terwoudsesingel 96. Ontegenzeggelijk is er een aantal van hun klachten gerechtvaardigd maar het heeft op dit moment geen zin om te gaan napluizen wat er pre cies wel of niet waar is. Het feit ech ter, dat, blijkbaar door communica tiestoornissen, klachten als deze op een dergelijke wijze aan de opper vlakte komen, betekent dat wij de hand in eigen boezem moeten steken. Als eerste daad in die richting heeft er gisteravond een lang en ge lukkig erg prettig gesprek met de familie Te Wechel plaats gehad. Wat de materiële kant van de zaak be treft; onzerzijds is de verzekering ge geven dat er op korte termijn maat regelen genomen zullen worden. Daarnaast is er een aantal misver standen met name betreffende opzet en werkwijze van de stichting, uit de weg geruimd. En dat moest ook, tenminste, als wij op de vraag: „Waar is de Stich- op een „margenaal" Instituut als het onze ts bijzonder eenvoudig, maar kan, zonder rekening te houden met de omstandigheden, de nekslag bete kenen. Dat zou dan niet hert eerste goede initiatief zijn, dat in Leiden vroeg tijdig om zeep wordt geholpen. Stichting Huivesting Werkende Jongeren MR. R. W. A. ZWEERTS (voorzitter) Bruin spook laag er al op onze longen zit? Om het woord milieuverontreiniging maar weer eens te noemen. Nu we de lucht er nog voor hebben, zullen we moeten protesteren tegen dit spook H. HEMERIK, MELOENSTRAAT 8, LEIDEN. WASSENAAR Met een ont vangst in kasteel Oud-Wassenaar op 15 september van 4 tot 6 uur - neemt het Produktschap voor vis- en visprodukten afscheid van drs. D. J. van Dijk, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie als voorzitter van het produktschap heeft neergelegd. Afscheid J an der Pompe bij K&O LEIDEN Op vrijdag 6 oktober zal in de burgerzaal van het stad huis een receptie worden gehouden ter gelegenheid van het afscheid wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd van direc- tur Van der Pompe van de Leidse Volksuniversiteit K en O. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratie rechtshulp donderdag 79 uur nam. zaterdag 9 uur voorm 1 uur nam. Adres: Leidse Volkshuls. Apothekers- dijk 33 Zaterdag den) 912 uur j Het Mierennest (Morsweg 59): R» fiebar 12—2 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socy teit voor kamerbewoners en alle*:! ataanden 8 uur nam. Doopsgezinde kerk Zevendedagj.M ventisten bijbelstudie 10 uur voort prediking 11 uur voorm. Schaakzolder (Morsweg 114) Leltfj Jeugdschaaksociëteit 25.30 uur nat Bij molen de Valk Postzegelmarti 25 uur Zondag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum fa, evang. J. Leef lang 10 uur voorm. RQnl andslyceum Gem. voor spronkelijk christendom, afd, i geest. Spr. evang. N. v. d. Brugg uur nam. Hogewoerd 175 Jehova getuigen 24 Vestestraat 39/49 Jehova getuite 10 uur voorm. en 3 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwol kamerbewoners en alleenstaanden Oegstgeest (Geversstraat 65) Sow telt voor kamerbewoners en alleen, staanden 11 uur voorm. 2 uur nan Oude Rijn 3 Pinkstergemeente ds. K. van Twillert 3 uur nam. Scarabee (Pieterskerkchoorsteeg) H( lene Melnlnger Z.A.-muzieg 8 uur nitt Maandag Stadhuis (kamer B. en W.) Opet bare vergadering rechtskundige com missie 4.30 uur nam. Oude Singel 26 Informatie- avooj Baha'i 8 uur nam. Stadhuis (kamer 106) Spreekuur Al gemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Dinsdag Morsweg 10 Spreekuur Advieerm voor de binnenstad 2-5 en 8-10 nam. Stadhuis (kamer 204) Openbare gadering Commissie onderwijs 4.30 Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Sp evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (i kamerbewoners en alleenstaanden) 12 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) B< Jaardensocietelt 2-4 uur nam. Rijnsburgerweg 163 Spreekuur Al Bur. levens- en gezinsvragen 7.30-8J uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Bi- ha'i 8.15 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emigr». tiecentrale 7-8 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur Stichtl hulsvesting werkende Jongeren li 8.30 uur nam. Steenschuur 6 Leidse vereniging vu postzegelverzamelaars 8 uur nam. Gew. Arbeidsbureau Spreekuur Mte Vrouw-Maatschappij over part-tlnw- werk 9.30-10.30 uur nam. Driftstraat 49 Spreekuur socltó raadsvrouw 10.30-11.30 uur voorm, Breestraat 19 Sociëteit voor gehafr dicapten 2-5 uur nam. gadering Commissie maal aangelegenheden en volksgezondheid Apothekers De avond-, naclit- en zondagsdU wordt waargenomen door de ZuWê'. apotheek, Lammenschansweg 7. Vu Breest Smallenburg, Loevesteln 6 tó derdorp en apotheek Oegstgeest, WD si helmtoapark 8. Doktersdiensten Lolden Tot zaterdagmorgen ti«!a uur raadplege men de eigen huls- p arts, daarna tot zondagnacht twaalf i uitsluitend voor spoedgevallen de dol' a terstelefoon 22222. Voorschoten Dokter F. H. VI al Swen, Veurseweg 20. tel. -2356 (wijk verpleging Gezondheidscentrum, Wijn gaard enlaan 2). Oegstgeest Dokter H. A. Rett- rink, Terweeweg 152, tel. 50394 (wi" zuster F. Laman, Lijtweg 1. tel. 545(1 Warmond Dokter F. Walenkai Dorpsstraat 45, tel. 2220 (wijkzuster C- van Manen- Boekesteijn, Teljlingerbot je tel. 3730). Leiderdorp Dokter Ouwerkerk, Merelstraat 184a, tel. 44844 (wijkzia- ter R. v. d. Kley, Burggravenlaan 1W Lelden tel. 33773). SOS-Telefonische Hulpdienst (017101—25202 Vooi alle die Ui moei iijklieden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uur nm tot ac&l Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a tel 24555 Maandag t/fl vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m don derdag ook 16—18 uur Gezinsverzorging Aanvragen dulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mor» singel 8 tel 24800 910 uur voorm In vervolg op 't „Loflied op de An dries Schotkade", zou Ik graag het 2e couplet voor de Veilingkade en zij straten willen laten horen. Getroost bewoners van de Andries Schotkade. er lijden er velen meer. Ook wij horen wel „iets" van de nachtelijke bezigheden der HCW en NEM. Ook wij kunnen meermalen 's nachts melden „hoe laat het is", maar daarbij breekt t klamme zweet Je uit bij het idee langzaam maar j is de finale" en hoewel Ëmile en tiiig Huisvesting Werkende Jongeren zeker ten gronde te gaan aan het Natasja er niet te veel van ver voer?" een bevredigend antwoord bruine spook dat weer door de buurt wachten, lijkt het erop, dat ze hoge willen geven. Wij zelf hebben met dit i waart. Tergend langzaam, onhoor- ogen gaan gooien. Zeker als je de antwoord nog steeds geen moeite en baar, maar in 't daglicht des te beter wij zijn ervan overtuigd dat dit nu J zichtbaar worden we bedekt door een evenzeer voor de de familie Teniets ontziende, alles ruïnerende Wechel geldt. bruine roestlaag, veroorzaakt door 't Rest dan nog de vraag, en de heer zandstralen van o.a. profielbakken. Je Borst heeft die in het LD van giste- i moeizaam verworven wonüig netjes ren bepaald ongenuanceerd beant- in de verf houden is een jaarlijks te- woord. of de stichting nog levensmt- rugkerend tevergeefse strijd. Reeds baarheid heeft. Naar onze mening is na enkele weken komt ,,'t bruine j den geleverd door „Het Doelen- dit antwoord te vinden in het aanta l spook" toch weer. De auto laten tec- I huisje". Hier wordt een kleuren- door de stichting reeds gehuisveste tyleren is een uitgave die belachelijk televisietoestel neergezet en tussen werkende jongeren en de 328 op de is vergeleken bij de bedragen die Je I het talrijke publiek kan men ook wachtlijst die dat ook graag willen en nodig hebt om Je auto te ontroesten j Emile en Natasja aantreffen, die kennelijk niet in staat zijn zichzelf I en glanzend te houden. later op de avond een show weg- een onderdak te verschaffen. Kritiek I Wie kan zeggen wat voor 'n roest- I geven. LEIDEN Vandaag is de grote dag aangebroken voor het Leidse duo Emile en Natasja. Ze treden namelijk vanavond op in een on derdeel van het programma „Drie luik", namelijk „Nieuwe Oogst". Het reacties van de jury in ogenschouw neemt, die bij de halve finale over donderd was door het optreden van dit Leidse üuo. Een groot aantal Leidse suppor ters is met een bus naar de op name toe. Evenals bij de halve finale zal ook nu een stuntje r WARMOND Aannemingsmaatschappij Panagro NV heeft gistermiddag in Holiday lnnr* het 25-jarig jubileum gevierd van vier staf medewerkers: procuratiehouder-bouwkundige K. W. van Hamburg, hoofduitvoerder H. M. Krampprocuratiehouder-chef calculator P. Verbeek en chef nacalculatie G. E. v. d. Weerdt. Tevens werd afscheid genomen van jubilaris Kramp en acqui siteur J. Dubbeldam in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op de foto (Jan Holvast) v.l.n.r. de echtparen KrampDubbeldamVerbeek, Van Hamburg en v. d. Weerdt.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2