v Williams: ESestseller Begin september twee concerten in Nederland RDAG 19 AUGUSTUS 1972 Geheel onverwachts gaan de poorten van zijn ï>ren toren toch nog open; Mr. Andy Williams in Bel- avia laat vragen ïlgravia is een dure, witte wijk in Londen met huren ho- r dan de bomen in het nabije Hyde Park. Mr. Williams eft voor de tijd, dat hij zich in Londen vermeit, een drie rdiepingen tellend pand in Wilton Place ter beschikking, n huis met een hooghartig front. Geschikt om die men- i, die achter dit adres zijn gekomen, te ontmoedigen in n jacht op een glimp van hun idool. Indy Williams wil rust en ruimte voor zichzelf. De multimiljonair Californië spuugt op interviews en mocht de held van het huis- nerscherm al goeie bedoelingen ten opzichte van de pers hebben lad, de stories over Andy Williams en Ethel Kennedy hebben de ir goed in het slot laten vallen. »t is dus onze verrassing als na in achtereen met nul op het re- de koperen klopper op de 'deur van Wilton Place 24 toch worden gebruikt. Hollanders kunnen binnenko- i. Andy Williams is voor even g uit de ijle hoogten van een Tster. enkele minuten in het kostelijk embileerde huis wordt duidelijk, Andy een wel heel groot offer igt. Ondanks het gevorderd uur de dag-het is zes uur -vecht Williams met een knots van kater, die hem nog altijd de or om Olink i is. unpagne, heöl erg veel oham- ie"mompelt hij, vol walging eend naar zijn bierglas," gister- id ontstond een spontaan feest- Ok stuitte op Peter Sellers. We nnen hier met elf man. Ik weet wie er zijn overgebleven. Sel- hefo ik niet eens horen weg- Misschien ligt hij hier nog ergens. Er lag een stapel cham- leflessensohandelij k" Andy Williams, hoog en zoetge vooisd als altijd. „Misschien wordt .dit de nieuwe single, het hangt ervan af wat „McArthur's Park" zal doen in de States. Het duurt weken voordat je iets zinnigs kunt zeggen over de verkoopresultaten". Andy Williams hoeft wat betreft die verkoopresultaten niet bang te zijn. De man heeft in zijn carrière kilo's goud verzameld. Elk nieuw al bum, dat CBS-records van hem uit brengt heeft binnen de korste keren een 1 miljoen-döllar-teken verwor ven'. Andy Williams is de BEST verkopende vokalist ter wereld. Als tv-ster zette hij eveneens iedereen opzij. Voorlopig heeft hij rust geno men: een handjevol specials en ver der niets. „Ik heb altijd en vast ritme aange houden. Ik maakte een serie üv-pro- gramma's, die twee of drie jaar ble ven lopen. Dan stopte ik voor ten minste èèn jaar, waarin ik dan wel enkele specials maakte". Waarom brak de laatste serie dan plotseling af? Waren de kijkcijfers (de ratings niet goed? (Een niet ongev&arijke opmerking, want het is zeer bekend dat de Williamsshows ALTIJD bij de top-tien-program ma's hoorde! Beer draagt, de mode volgend, suède sen met hoge hakken. Een e, die hem past zal komen, t hij is klein. Andy houdt zijn tebril op, ongetwijfeld omdat door vrouwen zo aanbeden iblauwe kijkers deze dag wat 8 van tint zullen zijn. fecten ie Andy komt binnenkort voor eerst naar Nederland. 2 en 3 september geeft hij con- m in- Amsterdam en Rotterdam. de honderdduizenden genieters Willliams muziek, die geen geld lijd hebben voor die optredens, teleurstellend nieuws: geen te- le-beelden uit Rotterdam of berdam. „Het is Jammer, maar de >en, die de jongens noddg heb- ruïneren mijn show. Ik moet hebben van effecten licht en er. Die kun je met tv-lkamera's afschrijven. Het concert in de rt Hall had ik net zo goed op it kunnen geven. Iedereen in de zat met toegeknepen oogjes vege die spots". orstrelend iddels heeft muziek geklonken het huis in Belgravia.„Pieces (pril", oorstrelende klanken met Een grijnzende Andy Williams:„Wat interresseert Jou dat eigenlijk? Maar o.k., als je het wilt weten, ik ben gewoon aan de dijk gezetEen jaar voordat mijn serie zou worden afgerond kwamen er moeilijkheden. Het vérdwijnen van de sigaretten reclame deed pijn, het scheelde 600.000.000 miljoen dollars. Bovendien kwam ei- een wettelijke regeling, waarbij lokale zenders zendtijd kregen om zich te bewij zen. Ten koste van de groten. Toen besloot mijn maatschappij de duur ste produkties over boord te zetten en daar ging Andy Willliams Overigens was dat niet de serie met de om cookies zemende beer. „Dat was een oude serie. Die beer hing me ongelooflijk de keel uit. Ik heb daarna geprobeerd een show te maken voor kinderen. Je weet dat ik drie kinderen heb, Noëlle (8), Christian (7) en Robert Andrew (3). Je weet ook dat ik ben ge scheiden van Claudine, maar we houden contact met elkaar, Elk jaar maken we een speciale kerst show, waarin mijn gezin een voor name rol speelt". De vragen over zijn vriendschap met Ethel, de weduwe van Robert Kennedy, liggen nu voor op de lip pen. In Amerikaanse bladen is veel over een romance geschreven. Wij len Robert Kennedy was een zeer goede vriend van Andy, wiens Jongste zoon naar hem is ge noemd. dat geduvel met zijn running mate, hoe heet-ie ook alweerja, precies Eagleton, dat is wel vervelend. Ik weet nog niet of ik daar werkelijk als campaigner zal optreden Ik ben niet werkelijk geintereseerd in poli tiek. Bob Kennedy vroeg me des tijds als delegatie voor Californië op te treden. Dat was in '68 .Ik kreeg een hoop officiële papieren in huis, die ik moest tekenen. Tijdens het tekenen schoot ik vreselijk in de lach, ik belde Bob en zei; Ver geet het maar .Ik sta ingeschreven als republikein! Laat je maar over boeken was zijn antwoordt. Maar je snapt uit dit verhaal wel dat ik geen vurig politician ben". Waarom zou Andy Williams zich ook druk maken. Hij heeft alles wat zijn hartje begeert. De zoon van Jay Williams uit Wall Lake, Iowa, heeft zijn leven lang in de showbizz gezeten. Met zijn broers Bob, Dick en Don vormde hij het kwartet The Wil liams Brothers. Goed genoeg voor veel radiowerk en toernees door de States en Europa. In '52 begon Andy Williams aan zijn eigen act te werken. Steve Allen's „Tonight Show" zette hem hoog te paard. „Het merkwaardige is dat het altijd goed bleef gaan. Vanaf het begin Mijn platen werden veel verkocht, het publiek accepteerde mijn pogin gen als zanger-komediant televisie schermen te vullen". In '59 begon Andy Williams met zijn eigen tv-show een uur per week, een schot in de roos. Op de hitlijsten klommen zijn Canadian Sunset en The Hawaiing Wedding Song naar de top. Platen die nu, dertien Jaar later, nog worden ver kocht. Goed genoeg „Ik heb altijd de tijd genomen voor mijn werk. Pas in '62 vond ik me zelf goed genoeg voor een serie shows en sedert dot jaar kregen de sponsers constant topratings voor him neus. Dus aan sponsers nooit gebrek. Maar goed, voorlopig maak ik alleen nog enkele specials. Werk genoeg. Als ik begin september te rug ga naar de States ligt een con tract met Ceasars Place te wachten. Vijf jaar geleden heb ik dat hotel in Vegas geopend en sedertdien treedt ik er elik Jaar enkele weken op". Ongetwijfeld voor een astronomisch bedrag, want met Sinatra, Martin hoort Andy Williams tot de absolu te heersers. Veel geld gaat op aan zijn fameuze renstal. Hij is eige naar van vijfentwintig paarde- schoonheden. Beroemd is ook zijn collectie schilderijen. Moderne Ame rikanen. „De moderne Amerikaanse schil ders maken voor m*n gevoel de dienst uit, zij vernieuwen werkelijk. Als er iets gebeurt moet Je het bij ons zoeken". Het is dus geen chauvinisme of hang de meacenas uit te hangen, die Andy Williams er toe drijft miljoenen in moderne Amerikaanse schilderkunst te stoppen. „Nee, ik zie niets anders. Hier ge beurt het. Franken thalerLewis, Hoffman, Bush. Hoe groot is zijn collectie? „Ik heb genoeg huizen om ze onder te bren gen". Deze grap brengt Andy in een uit stekend humeur. Hij neemt zelfs en slok bier, zelfoverschatting, want het met nawerkend champag ne gevulde lijf kraakt onmiddelijk in alle voegen. „Ahhh, dit is vrese lijk. Museum De W illiams - collectie heeft onder dak gevonden in aantal huizen en speciale gebouwen, waarvan er één in Los Angeles een regelrecht mu seum kan worden genoemd. .Ach terin heb ik daar mijn kantoren. ,,'t Is een goed gevoel als je langs je eigen schilderijen loopt". Heeft hij verder contact met die kunstenaars? „Weinig, enkelen ken ik, maar van een werkelijk contact kan geen sprake zijn. In de eerste plaats om dat ik veel weg ben en misschien ook wel omdat mijn leven zich op een ander niveau afspeelt". Een niet anaanzienlijk deel van Williams leven gaat teloor op de smetteloze golflinks in die delen van Californië waar een vierkante meter grond puur goud kost. Een lichte opwinding maakt zich van de ster meester als hij vertelt in een van de komende dagen een cricket- wedstrijd te zullen spelen. Op The Oval, heilige grond. Cricket heeft met golf zijn voorliefde. „Ik ga me echt ontspannen. In de afgelopen dagen heb ik gewerkt aan mijn nieuwe album. Vermoedelijke naam „Stand Alone". Ik was zeer ontevreden over wat ik in Amerika had gezongen voor die plaat dus heb ik hier in de nieuwe studio's in Whitfield alles over gedaan. Andy Williams ligt nog volop in de race met zijn voortreffelijke album „The Godfather". .Daarover ben ik zelf erg tevreden. Ik vind het een goede elpee in de lange rij". Het aantal met goud en diamant onderscheiden platen is niet meer te tellen. Een greep uit de kast: „Days of wine and roses, The Andy Williams Christmas Album, The Shadow of your smile, Love Story, Greatest Hits en recentelijk The Godfather". Een uitstekende film met werkelijk superacteren van Marlon Brando. Met deze film begint een. nieuwe deel van zijn carrière. Filmen Waarom gaat Andy zelf niet fil men? „Here god nee, ik heb één film ge daan, een slopende gebeurtenis. Je ziit maar te wachten dat ze klaar zijn met het eindeloze afstellen van lam pen en camera's. Televisie is snel heid, dat bevalt me. Bovendien, ik kan niet acteren, ik breng er niets van terecht. Ik kan comedian zijn op het scherm, ik kan zingen, maar als filmacteur ben ik een flop". Hetgeen niet wegneemt dat zijn prestaties in het theater - Andy speelde onder meer in Pal Joey en Bye, bye birdie" - enthousiast wer den begroet. Zijn shows en de diverse specials voor televisie kregen vele, vele on derscheidingen. Het huis van Andy Williams in Los Angeles bergt en kele Emmy's. Onder meer voor een kerstmis-special, die twee Jaar gele den werd opgenomen. „De BBC weigerde die show uit te zenden. Weet Je waarom. Omdat Claudine en ik gescheiden waren! Dat geloof Je toch ook niet, of wel? Als dat ook al een maatstaf is De opwinding duurt maar eventjes, z'n condities laten geen versnelde hartklop toe. Bovendien win dj. Andy Williams zich niet gauw meer op. Hij heeft de top bereikt, hoger kan hij niet. Als hij hoort dat de Andy Williams-shows ook in Nederland in trek waren, gromt hij tevreden en kruipt dieper in zijn stoel weg. Te gen zijn zin gaat hij met de foto grafen naar de patio van zijn on derkomen in Belgravia. Eventjes een kam door de haren en niets laat zien, dat Williams de vorige avond op Peter Sellers is gestoten. De paarse zonnebril heeft hij ten slotte vaak op. Goud De kleine man, die zijn ge wicht in goud waard is, houdt ech ter het initiatief in handen! Clau dine komt hier naar Londen. Dan gaan we een paar dagen vakantie houden. Daarna moet ze naar We nen, voor televisie-opnamen. (Clau dine Longet was voor haar huwelijk een actrice en heeft de oude stiel weer opgepakt). U was en vriend van Robert Ken nedy, men mag dus aannemen dat u senator McGovern steunt. Of niet?. „Bob zei jaren geleden al eens iets over de toen nog onbekende McGo vern. Hij sprak over integriteit. Na tuurlijk steun ik McGovern, maar

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11