Randstadsport Lady Marion de Groot (15) in het Oranje-shirt Oegstgeest heef't eindelijk koopavond Commissie wil Schoolstraat afsluiten agenda Wijkgebouw Herenweg Wereldwinkel gaat zaterdag dicht S'gejend Pistolen gestolen Artsenlab gaat open VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1972 Leidens eerste vrouwelijke international LELDEN Toen een argeloze PTT-beambte gister ochtend een gale enveloppe op Wasstraat 22 in de bus liet glijden, bracht hij daarmee een heel gezin in rep en roer. „Marion, een enveloppe van de KNVB", riep haar moeder verrast. Marion, linksbuiten van de Randstad- sport Ladies vond in die enveloppe een uitnodiging voor het selectie-team dat 26 augustus in Blokzijl de eerste interland tegen Duitsland speelt in de voetbalhis torie. Sinds gisterochtend heeft Leiden dus een vrou welijke voetbalinternational. Marion, de vijfttienjarige mavo-scholiere, ze begint aan haar laatste jaar, blijft daar uiterlijk heel kalm onder maar ze zegt „Je denkt er natuurlijk de hele week aan". Papa De Groot, trainer van de Randstad La/dies e>n coach van het Leidse elftal: "Nadat ik vorige week de selectie wed strijd het voorlopig Neder lands eflftal tegen een versterkt Brabants team had gezien gaf ik onze 3 meisjes I. Zuiddam en N. van der Mark waren er ook bij, maar weinig kans op een plaatsje in het Oranje team. Je kon echt zien dat het dietal nieuw was in 't voebal- wereddje". Marion: 'Na de eerste helft zei ik tegen mijn vader: "Nou, die plaats heb ik verspeeld". De Brabantse meisjes betrokken ons helemaal niet in het spel. Ik zeg niet dat ze het met op zet deden, ze waren nu eenmaal aan elkaar gewend. In de twee de helft ging dat een heel stuk beter al was het verschil tussen ons en de routiniers wel groot vooral wat tempo en tech niek betrof. Verrassing De uitnodiging voor de selec tie kwam daarom als een grote verrassing. Ondanks dat ik in de tweede helft beter had gespeeld zei mijn vader dat, gezien de voetbal kwaliteiten van de ande re meisjes, de kans op een uit nodiging erg klein zou zijn. De sportenthousiaste Marion die naast voetballen ook nog korfbalt bij Danaïden en in de vakanties actief is op de water- skies, kiest als het. er op aan komt onmiddellijk voor voetbal len. Ze heeft er alles voor over. zeker nu ze 't Oranje-shirt gaat dragen. Marion: "Zelfs in de vakan tie hebben we een beetje ge traind. Nu ik weer thuis ben ga ik samen met mijn vader aan m'n conditie werken, bovendien begint de training van Rand stadsport volgende week weer". Karei de Groot is de steun en toeverlaat van zijn voetballen de dochter maar hij spaart haar beslist niet. Door Henriëtte v. d. Hoeven Tijdens de trainin gen en de wedstrijden is ze voor mij gewoon een van de elf, ik vraag van allemaal 100% inzet. Soms denkt Marion weieens dat ik haar, juist omdat ik haar va der ben, wat te streng aanpak, dat is niet waar. Ik weet wat ze kan en dat moet er dan ook helemaal uitkomen anders krijgt een ander haar plaats Serieus Ik vind dat je het damesvoet bal serieus moet aanpakken. Mij is weieens verweten dat ik er "mannen" van maalk, dat is onzin. Ze willen voetballen goed maar dan ook echt. Verenigin gen die het wel lollig vinden om de dames af en toe een balletje te laten trappen, doen met de grote veldennood van dit mo ment, de serieuze heren te kort". Net als zijn dochter is hij tot de conclusie gekomen dat de Leidse dames nog veel te leren hebben. De Groot: "We moeten meer contacten leggen met an dere afdelingen Gouda, Den Haag, Rotterdam, we moeten OECUMENE IN ZUID-WEST LEIDEN In het kader van de Wereldraad-vergadering te Utrecht willen de gezamenlijke Kerken van Leiden Zuid-West het verlangen naar eenheid in hun diensten ge stalte geven. In de Bevrijdingskerk en de St. Antoniuskerk zal de verkondiging in het komend weekend worden ver zorgd door een predikant uit de an dere Kerk. In de Bevrijdingskerk wordt om 9 uur en om 10.30 u. de dienst ge leid door ds. Bovenberg en de preek verzorgd door past. J. Schlatmann. Pater van Eeuwijk is celebrant In de Antoniuskerk op zaterdagavond en zondag om 9.30 u. en 11 uur waarbij ds. J. Poort preekt. En om 12.15 u., is de beurt aan past. Schlat mann en ds. J. Bovemberg. Zondagavond zal er geen dienst j zijn. in verband met de stedelijke oecumenische dienst in de Harte- I brugkerk. OASE en Bliek LEIDEN Viscollege Oase <Ad- Ier) viste z'n derde wedstrijd in de I Warmonder Leede. De vangst: goed I De uitslag: j 1. Weber, 2. Gommans, 3. Roe- landse, 4. Leuering, 5. Steenbergen, I 6. de Ridder. 7. Kijk in de Vegte, 8. Hartman, 9. Hoppers, 10. Dissevelt. De Bliek hield een wedstrijd in de Vliet. De vangst was matig. Uitslag: 1. K. v.d. Maat, 2. Chr. Schouten, 3. C. Zandvliet Jr, 4. W. de Vink, 5. C. v.d. Maat, 6. C. v.d. Wijngaard, 7. I I. de Vink, 8. S. Pijnakker, 9. H. I Brink, 10. J. Zandvliet. Honk- en softbal in Voorschoten VOORSCHOTEN De voetbal vereniging SVLV organiseert zondag 20 augustus demonstratie softbal en honkbalwedstrijden. Deze wed strijden begonnen om 11.00 uur 's- morgens. niet in ons eigen kringetje blij ven ronddraaien dan komen we nooit verder". Marion de Groot is haar voet balloopbaan, net als zoveel gro te voetbalsterren, op straat be gonnen. "Ik speelde altijd met de jongetjes hier in de straat. Anderhalf Jaar geleden belde ze van Randstadsport Ladies op dat ik kon komen trainen. Eigenlijk dacht ik het dat 't een grapje was". Toen Marion by de Ladies ging trainen reisde papa De Groot iedere trainingsavond mee. La ter is hem gevraagd de dames voetballen bij te brengen, wat hem tot nu toe aardig is ge lukt. De verkiezing van Marion in het Orajne-team is voor hem het beste bewijs dat in Leiden wel degelijk damesvoetbalkwa- lïteiten zitten, als er maar wordt aangepakt. WASSENAAR Het. wijkgebouw aan de Herenweg, vroeger van het Groene Kruis, later van Het Was- senaarse Kruiswerk ontstaan uit een fusie van Groene en Wit-Gele Kruis, wordt zaterdag definitief ge sloten. De diensten van het Kruis werk worden dan overgebracht naar het nieuwe Gezondheidscentrum aan de Hofcampweg 65, dat nu nagenoeg voltooid is. Gedurende een week, namelijk tot 28 augustus liggen alle werkzaamheden stil en worden dus geen consultatiebureaus en polikli nieken gehouden, terwijl ook het uit leenmagazijn gesloten zal zijn. Op maandag 28 augustus worden a-lle werkzaamheden in het nieuwe gebouw hervat. Het Kruiswerk zal dan via telefoonnummer 1345 bereik baar zijn. Het gebouw aan de He renweg dateert uit 1938. Aanvanke lijk maakte het Groene Kruis ge bruik van ruimten in het tegenwoor dige Hotel restaurant Bianca in de Gravestraat. Die ruimte werd op de duur te klein en in 1937, nadat on der de leden gelden waren ingeza meld, werd besloten op de hoek van de Gravestraat en de Herenweg een nieuw gebouw te bouwen. Architec tenbureau Granpré Moliere en Kok maafcten het ontwerp, in Januari 1938 legde de heer D. Th. Ruys de eerste steen en in augustus van dat Jaar werd het officieel geopend. De kosten van het gebouw aan de He- renweg beliepen in totaal f 56.000,-! Enkele jaren geleden, toen tot. een volledige samenwerking van Groene en Wit-Gele Kruis besloten werd, werd het wijkgebouw van het Groe ne Kruis aan de Lange Kerkdam verkocht. Er is nu een assurantie kantoor in gevestigd. Hulshof bouwt nieuw kantoor Het nu leegkomende pand aan de Herenweg zal worden betrokken door een groothandel in byouterieën en religieuze artikelen. De officiële opening van het nieu- we gebouw aan de Hofcampweg zal i gens in oktober a.s. plaats hebben. Op in h t gemeenteCentrum zaterdag 14 oktober zal er .open huis" worden gehouden. I ami de Lijtweg. OEGSTGEEST De wereldwin- :1 in Oegstgeest gaat zaterdag eer open. Tussen elf uur 's mor- drie uur 's middags kan LEIDEN Uit een etalage van een winkel in de Hogewoerd zijn in de nacht van woensdag en donder dag zes luchtdruk pistolen en een alarmpistool gestolen. De inbrekers verschaften zich toegang door een etalageruit in te gooien. De schade bedraagt f520,-. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Rijnlands Artsenlaboratorium in Al phen aan den Rijn zal vrijdag 1 sep tember officieel worden geopend. Omdat het laboratorium te klein is om alle genodigden ruimte te bieden, zal deze opening plaats vinden in een zaal van de 'Goede Herderkerk' aan de Ten Harmseaistraat. Professor dr. H. J. P. M. Dijkhuis, hoogleraar in de huisartsen-gen ees- kunde aan de Rijksuniversiteit in Leiden, zal de opening 's middags om drie urn- verrichten. Daarna bestaat de gelegenheid het laboratorium te bezichtigen. Burgerlijke Stand van Leiden Edwin Engelberbus Petrus zn. v. T. M. van der Helm en X A. M. Moelemij; Claudia dr. v. F. J. Fielmieg en M. Ros; Martin Armand zn. v. B. P. van Vliet en R. Mlchels; Marco Martlnus zn. v. M. de la Rle en W. M. Crama; FranciSka Irene dr. v. A. Geerlings en lil Voorschoten VOORSCHOTEN De School straat in Voorschoten wordt door automobilisten gezien als een weg de verkeerslichten bij de Ko ningin Julianalaan letterlijk links te laten liggen, bovendien wordt tij dens de spitsuren deze weg sluipweg automobilisten uit de richting Wassenaar die op weg zijn naar Leiden. Dr verkeerszaken Jaarvergadering van de L.B.C. LEIDERDORP Een van de gro tere bridgeclubs in Zuid-Holland, de Leiderdorpse Bridgeclub, begint don derdag 24 augustus in het Dorpshuis aan het 31ste speeljaar. Deze start avond is tevens bedoeld als kennis makingsavond voor de nieuwe leden. Op donderdagavond 31 augustus is er 19.45 uur een ledenvergadering het Dorpshuis. Op de agenda staat een bestuursverkiezing en het aftreden van wedstrijdleider P. v. d. Bijl. Het bestuur stelt voor deze be langrijke post voor; de heer P. Le- naers, Raaphorst 6 te Leiderdorp. Agendapunt is ook de contributie verhoging van 35 naar 40 gulden per jaar. Volgens secretaris J. Schut- ls de kwantiteit van de L.B.C. beetje teruggelopen, de kwaliteit daarentegen is vooruitgegaan. In de districtscompetitie promoveerden maar liefst 4 paren naar de le klas se, zodat die thans bezet wordt door 10 paren. Het 2e viertal van L.B.C. heeft zich in de districtsviertallen competitie een plaats in de hoofd klasse verworven. Ook in de vrije drives komt de naam van L.B.C. steed hoger op de ranglijst te staan. Garantie voor verzorgingsflat "Zomerland" WASSENAAR In de Juni-ver- gadering van 'de gemeenteraad werd een verzoek van de Stichting „Zo merland" om een garantie voor geld leningen tot een maximum van f 11 miljoen aangehouden. De stichting had plannen ontwikkeld om op het terrein van „Dorestad" aan de Rijks straatweg een verzorgingsflat voor bejaarden te bouwen. De raad hield de beslissing aan omdat te weinig gegevens bekend waren over de aard van de stichting. Intussen is over deze kwestie nader overleg gepleegd in enkele raadscommissies en zijn nadere informaties ingewonnen. Het resultaat van een en ander is, dat naar de mening van burgemeester en wethouders alle twijfels omtrent de stichting en zijn bestuursleden en de kostenbegrotingen zijn op geheven. In het stichtingsbestuur zullen twee leden, te benoemen door en uit de Wassenaarse gemeenteraad wor den opgenomen. Burgemeester en wethouders stellen de raad opnieuw voor de gevraagde garantie te ver lenen. Raadsleden dringen aan op spreiding koopgelegenheid OEGSTGEEST Hoewel van de 62 winkeliers aangesloten bij "Oegst geest Actief" er 39 tegen het instel len van een wekelijkse koopavond zijn. besloot de raad gisteravond zo'n koopavond in te stellen en wel op donderdag, ingaande 31 augustus. De Lange-Voort winkeliers waren in overgrote meerderheid voorstanders. De koopavond wordt een proef voor een Jaar. Penning (P.C.) zou na af loop daarvan graag een uitgebreide enquête willen houden waaruit zou moeten blijken op grond van welke motieven de koopavond zou moeten worden verlengd, dan wel opgeheven. Mevrouw van Belle (PvdA) wilde een spreiding van de koopgelegenheid, niet een uitbreiding eran. daarom zou compensatie moeten worden ge zocht in kortere openingstrijden b. v. op zaterdag. Voor het winkelper soneel zou dit ook gunstiger zijn. Mevrouw de Waal Malefijt was even min voor langere werktijden en zou ook willen weten wat nu precies de wensen van de consumenten zijn. Nu men toch aan het „winkelen" was kwam meteen het plan van de Stichting Lange Voort om feest te vieren ter ere van het eerste lus trum ter sprake. Men wil dit doen door het houden van een feestmarkt. „Wij willen daaraan alle medewer king te verlenen", zei burgemeester Van Eijsinga maar het is voorbarig om te denken dat hieruit nu ook een waren-weekmarkt moet ontstaan. VOORSCHOTEN Hulshof. In terieurbouwers C.V. gaat in Voor schoten een nieuw hoofdkantoor neerzetten. De bestaande bedrljfs- ruimte zal worden vergroot tot 3.500 Adviezen daarover moeten Inge- schijnt nog i vierkante meter. J wonnen worden en het ls de vraag overgebleven of in de volgende raadsvergadering deze volledig ter tafel zullen komen". Penning wilde wel nog weten of B. en W.'eens zouden willen bekij ken of het mogelijk zou zijn op de koopavonden de Gemeentesecretarie open te stellen. Expositie Besloten werd een tentoonstelling te houden in de raadszaal in de pe riode 6 t/m 16 oktober. Onderwerp „Het dier in de kunst". Er werd nog even gepraat over de vrij hoge be- wakingskosten, maar die zijn vol gens wethouder Thorn noodzakelijk. Die kosten waren door hem toch al verlaagd tot ca. f 1000,-. Fractieleider de Graaf (P.v.d.A.) was blij met het besluit om een beeld te plaatsen in „Buitenlust". „Dit zal er toe medewerkpn de buurt op te fleuren". Het beeld zal een landman voorstellen. Thorn liet nog weten dat men prijs stelt op een beeld dat onmiddellijk herkenbaar is. Een sterk gestyleerd geval waarnaar men lange tijd kijken moet om te begrijpen wat het voorstelt vond hij niet wenselijk. Fractievoorzitter Brouwer (P. C.) wilde weten of verzekering van beelden mogelijk is. Hij herinnert aan het beeldje behorend bij het verzetsmonument, dat door stoeien de Jeugd was vernield. Hij wilde we ten of vervanging mogelijk is. maar B. en W. meenden van niet. Ver haal op de ouders via de politie dententoonstelling aan de Lange Voort was velen een doorn in het oog, maar hoe krijgen we het weg, verzuchtte wethouder Van der Voet. De raad ging zonder discussie ak koord met het aangaan van een ge meenschappelijke regeling werkvoor zieningsschap ,,'t Heem" te Katwijk. Oegstgeest zal twee leden leveren voor het algemeen bestuur. Dit wor den de wethouder van C.R.M. Thorn en D'66-er Mr. Olievier. De onder- wijs-voorstellen werden aanvaard. De aanschaf plastic papierbakken voor de Terweeschool was voor Brouwer aanleiding om op te merken, dat de overheid meet stimuleren tot beper king van plastic-gebruik. Vanwege de korte agenda was een vragenuurtje ingelast. Hierom was gevraagd door De Graaf, maar het is geen onverdeeld succes geworden, VVD-fractieleider Cleton bracht zijn bezwaren naar voren. Hij was van mening dat het stellen van vra gen omdat dit op de agenda voor komt leidt tot het geforceerd vra gen. Hij meende dat vragen gesteld moeten kunnen worden op ieder mo ment dat dit nodig is. En dat kan bij de rondvraag, vooral omdat de voorzitter bij de rondvraag soepel is en discussie toelaat. Burgemees ter van Eysinga zei nog te zoeken naar een aanvaardbare vorm, want die discussie zou hij willen handha- de n.l. een mogelijkheid tot vragen ven, doch dan loopt zo'n uurtje uitdoor de inwoners. B. en W. voelen op uren en dat is ook niet de bedoe- er niets voor. worden nagegaan. Het ling. Daarom was men ook niet zo Op een vraag van de PvdA-er De werkstuk van de beel- geporteerd voor hetgeen Brouwer wil- Graaf of het mogelijk is in Oegst- Ook op donderdagavond zal het gezellig druk worden in de winkelstraten van Oegstgeest. (Foto Jan Holvast) geest volgende schoolvakantie een "jeugdwerk te organiseren kreeg hy de toezegging dat een advies aan de Jeugdraad en de sportraad zal wor den gevraagd. onder voorzitterschap van wethoo der Pels vond het voorstel va W. tot het instellen van eei rangskruising ter hoogte va Tramstraat niet afdoende. Na fc raad was de commissie bereid voorrangskruising als voorlopige op lossing te zien. Verscheidene leden zagen lossing door een totale afsluitir^ i het laatste deel van de School straat tot aan de Tramstraat links-af-slaan-verbod uit de riet ting Leidschendam weg te neme waardoor het verkeer uit die riü ting de Schoolstraat in zou kunim rijden en er parkeer mogelijkhei geschapen zou kunnen worden het afgesloten deel van de School straat. De voorzitter was bereid q deze zaak te bespreken met de Alp mene Winkeliersvereniging en de? de mededeling dat in september m de winkeliers uitvoerig over c keerssituatie in het centrum ken zal worden. Om de bouw van een winkelfli In de Schoolstraat mogelijk te nu ken zal een nood in-en uitgang fe men vanaf het bouwterrein tege over de Dorpskerk naar de Koni gin Julianalaan. Om groen te sparen komt de uit- precies in het midden van de bu halte van de NZH op de Koningi Julianalaan. De commissieled! vonden het een hachelijke zaak meer daar deze bushalte gebruii wordt door de lijnen 45, 46 en 49 tevens een zgn. wachthalte is vi de autobussen. De voorzitter nog niet de reactie van de NZH n dedelen omdat het overleg met busmaatschappij nog niet afgeron is. De wegreconstructie op de Vei.' seweg gaat zeer voorspoedig. Ve wacht wordt, onvoorziene omsta: digheden daargelaten, dat deze i in de wintermaanden gereed kon dat betekent een aantal maand eerder dan begroot werd. De keerssituatie is thans vrij hopeloi maar daar is niets aan te verbet ren. Werzkaamheden aan e keersader betekenen steeds overls voor het doorgaande verkeer. Vrijdag Kreatief Sentrum (Breestr. ub Fortunella: Fllippo 9 uu Breestraat 19 Sociëteit Twentwel 'oor kam den) 9-12 i kamerbewoners Oegstgeest (Geversstr. 65) Societi voor kamerbewoners en alleensta» den 8 uur nam. Koningskerk Ruilclub 7.30-10 t Leiderdorp (Fred. Hendrikplantffl 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 n Zaterdag Breestraat 19 Sociëteit Twenti Het Mierennest (Morsweg 59): Ki Doopsgezinde kerk Zevendedag*! ventlsten bijbelstudie 10 uur voofl PrSchas5raolderU'(Morsweg 114) Lel! Jeugdschaaksociëtelt 2—5.30 uur ns Bij molen de Valk Postzegelma 2—5 uur nam. Apothekers De anrond-, n acht- en zon dagsdia Breest Smaillenburg, Loevesteln 6 L derdorp en apotheek Oegstgeest, V helmtnapark 8. Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagmorgen 1 Swen, Veurseweg 20, tel. 2356 (wt verpleging Gezondheidsoentrum, wj gaardenlaan 2). Oegstgeest Dokter H. A. rink, Terweeweg 152, tel. 50394 (*i zuster F. Laman, Lijtweg 1, tel. 545< Warmond Dokter F. Walenkai Dorpsstraat 45, tel. 2220 (wljkzusta tm- Boekesteijn. Teijlingeii -erkerlc,. Merelstraat 184a, tel. 44844 (wijtë Kley, Burggraivenlaan Lelden tel. 33773). )OS-dienst tij kb eden verk*i Release Hulpverleningsdienst Release: Rijn r~ - „lag 2( derdag ook 1518 Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarden enJl durig zieken en gezinsverzorging^ singe) 8 tel 24800 910 UUT w Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor P' rechtshulp donderdag 79 uui Dl zaterdag 9 uur voorm 1 uur J# Adres: Leidse Volkshuis. ApÓtM

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2