n conditie n UVS Quick Boys aanvallend zwak loodenburg Ter Leede haalt uit hij zwak SI 1-5 iigaimum iar 4-1 Noordwijk- zege kost Bröring zijn baard ■JUWZWARTEN WINNEN VAN ELINKWIJK; BLAUWWITTEN VAN TSC JTDAG 14 AUGUSTUS 1972 PAGINA 9 SPORT OEFENDUELS LEIDEN Hoewel een groot aan tal spelers nog met vakantie is heb ben de meeste ..Leidse" amateur- clubs dit weekeinde hun eerste oefenwedstrijd gespeeld. 9 Blauw ZwartDOCOS 50 (20) DOCOS kon Blauw Zwart alleen in de eerste helft goed partij geven. De schade werd tot twee doel punten beperkt. Na rust zakten de Leidenaars echter bedenkelijk diep weg. Pieter Donald, Ben Conradie en Siem van dei- Ham (3x) zorgden voor de doelpunten. Foreho lteTIJBB 4—2 (2—0) De komst van Cor van Stijn van UVS naar Foreholte bleek een danige versterking. Tegen de Heemsteedse vierdeklasser scoorde hij twee maal. Na rust was TIJBB niet meer in staat om aantrekkelijk voetballend Foreholte bij te houden. Henk van der Berg en John van Dijk tekenden voor de resterende Voorhoutse doel- 5IDEN/UTRECHT De Leidse eersteklassers UVS en lenburg zijn het nieuwe seizoen goed van start gegaan, lenburg bleef, na de zege van vorige week op SJZ, ook de chtse eersteklasser Elinkwijk de baas (1—2) en UVS ver zonder al te veel moeite het Oosterhoutse TSC met 3—0. dan een nuttige conditie- ikon het eerste oefenduel voor ïatuurlijk niet zijn. En wat etreft doorstond de blauwwit- ÜVS, pas weer in training, iet. 3—0 van de Oosterhouters, weer hun vierde vriendschap - i wedstrijd speelden. Je zou eggen dat die Brabantse spe- wat meer aan "elkaar ge- hadden moeten zijn, dat zij meer lucht hadden moeten ook. maar daarvan bleek iiiddag althans niet veel. UVS was conditioneel duidelijk beter, draaide ook wat soepeler en was vooral wat speelser. Niet dat UVS nou al zo goed voetbalde dat kun je ook niet verwachten in een eerste eofenpartij- maar de blauwwitten probeerden tenminste al enige va riatie in hun spelpatronen te we ven. Verklaarbare variatie. In zijn streven om ook dit seizoen weer bij de amateur-top te gaan behoren, wil trainer Wally van Schoo- ten "doorwerken op het spelpatroon van het vorige seizoen". Dat bete kent dat de verdedigers wat meer moeten "opkomen" als de mogelijk heid daar is, dat er moet worden geoefend in het snel bezetten van de openvallende plaatsen. Daarvoor heeft UVS nog zes duels (de partij tegen FC Utrecht is vervallen) en vele trainingsavonden de tijd. Van Schooten zal die tijd ook nodig heb ben om de spelwijze te perfectione- n. Aardig Hoe aardig het systeem overigens al functioneert bleek gisteren uit het score-verloop. Van de drie doel punten werden er twee gemaakt door verdedigers: eerst scoorde vleugelverdediger Thijs Balkhoven een zeer fraai doelpunt (12e mi nuut). de tweede treffer kwam op naam van centrumverdediger Henk Rol. die doeltreffend uithaalde na een afgeketst Desar-schot (75e mi nuut). Désar was geposteerd op het middenveld, een plaats waar hij goed tot zijn récht kwam naast Arie Lagendijk. Een routinier als Désar kan bijvoorbeeld een jeugdig ta lent als Hans Neuteboom (ook mid denvelder) naar een aanvaardbare spelprestatie meetrekken. Na een ronduit slechte start groeide Neute- boom dan ook naar een redelijk ni veau: hij had tenslotte ook een groot aandeel in de derde treffer die Dik van de Boogaard verdienste lijk) vlak voor tijd scoorde. UVS: Sloos,, Balkhoven, Rol, Han- naart, Lardé, Lagendijk, Désar, Neuteboom. Hendrikse. Verver, v.d. Boogaard. Meer moeite Na het ikat-en-muis spelletje van vorige week tegen SJZ (9—1) lever de Elinkwijk voor Roodenburg in de tweede oefenwedstrijd meer proble men op. Roodenburg speelde zeer verdienstelijk en versloeg- de U- trechtse eerste klasser (vorig seizoen nog kampioen van West I) op eigen veld met 12. Hennie de Klerk scoorde voor de rust met een dave rend afstandsschot en na de gelijk maker bezorgde Sam den Os Roo denburg de zege. Het eerste kwartier was duidelijk voor Elinkwijk, dat met flitsende aanvallende de Leidse ploeg on der zware druk zette. Het schieten van Utrechtse aanvallen was en bleef echter ver beneden de maat en doelman Mat Keereweer heeft dan ook in die beginfase erg weinig werk gehad. Langzamerhand kreeg Roo denburg meer vat op het spel en in de 43ste minuut, nadat er reeds aan beide kanten verschillende doel- riipe kansen waren geweest, gaf Hennie de Klerk met een schot van zeker 25 meter Roodenburg -vn 01 voorsprong. In de tweede helft werd het ver schil tussen Elinkwijk en Rooden burg duidelijk. De elf van Rooden burg bleek veel beter op elkaar in- Dik v. d. Boogaard (9) heelt de derde treffer van UVS gescoord, Gerard Dé sar (8) juicht geknield. (Foto Jan Holvast) gespeeld en was ook conditioneel veel sterker dan de Utrechtse ploeg. Het doelpunt, waarmee Brouwer de stand in evenwicht bracht (vijfde minuut), bleek de laatste gevaar lijke actie. Elinkwijk had zich dui delijk leeggespeeld en Roodenburg nam de zaak in handen. Elinkwijk werd al op het middenveld, waar Aad de Groot (geblesseerd geraakt in het UEFA-toernooi ontbrak, af gestopt. In de twintigste minuut scoorde Sam den Os, die vlak voor tijd geblesseerd het veld zou verla ten, het beslissende doelpunt: 1—2. RoodenburgKeereweer, Ciere, Pennenburg, Tisseur, Klinkhamer, de Klerk, van Kooperen, Verkuy- len. Brouwer ,den Os en Hannaart. DEN/TERNEUZEN In atste kwartier liep Lugdu- n zijn eerste oefenwedstrijd volledig onder de voet en de "kwalijke" 01 achter om in een royale 41 zege. !r goed ging het LFC af. De tries" trokken naar het 'se Ternpi-zen en leden daar al op conditie:een kans- 0 nederlaag, i overwinning, die Lugdunum lelijk als eindstand van het i) oefenduel tegen ASC liet n, doet vermoeden dat de weinig moeite hebben ge de nieuwbakken derdeklas- fiets is echter minder waar, thet duurde tot achttien minu- or het einde voordat Gijs Collé nums eerste treffer kon laten tenen: hij werkte daarmee de ke 0—1, die al vanaf de achtste 1 op het scorebord stond, weg. j .ia was het snel gedaan met de iwarten: Jan Schildhuizen (21 nogmaals Gijs Collé zorgden toch wel verdiende 41. ing zeer vlot van start en niets e duidelijk dat de Oegstgees- n pas voor de eerste maal de lschoenen aan hadden. De veelal via Wout Bergers htsbuiten Leo Zwart, liepen ge- 1. Lugdunum kwam er in het halfuur met een 0—1 achter leen voorzet van Leo Zwart Qeens doel) goed vanaf. Twee n na de treffer van Zwart Douwe Snlinter namelijk vrij het doel, maar Henk de Cler op de lijn. Een kwartier daar- ndigde een veelbelovende solo 'out Bergers roemloos op de lat (opnieuw) kansloze Gé ildeman. Pas daarna kreeg mum vat op het spel, maar telkens weer op de uitstekend Dde Hm- nan Roedoe. feede helft was volledig voor lui— n slechts een (goede) li'' r-endert de Goey—Eddy 'it overwicht doorbreken. R' ninuten kon ASC, dat 'p' beschikken over Hans Dennis van der Water, n Daarna was de ploeg Jollé tekende voor 11, na 'oorbcreidend werd van Hans Ier Starp, die even later werd ogen door Paul van der Berg. franje Groen speler Jan Schild- rondde een aanval van hard- "ide Collé naar behoren af: m even later benutte Gijs Collé trafschop na hands op de doel- 'anRobby Logger: 3—1. Vijf mi- 1 voor tijd kopte opnieuw tlhuizen een voorzet van (al- Gijs Collé achter Roedoe: 41. Unum: Dubbeldeman: van Kier, van Egmond, Oppe- de Klerk, Redel, van der Starp der Berg); de Roo, Collé en flhuizen. Roedoe; Weduwer, Boers wenburg), Logger, Maass; Leen de Goey, Oppenheimer. Bergers; Staal en Splinter (Huib de "Hoogstaand" duel om de bal tussen Wim de Roo van Lug dunum (links) en ASC's Bobby Logger. (Foto Jan Holvast) LFC: Bouwmeester; Moesman, Hoek, Chris Gubler, Holswilder; van der Linden, van Laarhoven, van Segge- len; Piet Gubler, van Weerlee en Braxhoven (Neuteboom). Weinig voetbal LFC is het nieuwe seizoen zwak van start gegaan. Tegen de nieuwe twee deklasser (Zuid I) Terneuzen heeft de geelzwarte ploeg geen moment kunnen imponeren. De Zeeuwen wonnen volkomen verdiend met 30 en toonden daarmee aan dat er by LFC nog zeer hard aan getrokken zal moeten worden, wil men de nieu we competitie met enige kans op succes tegemoet kunnen gaan. Er werd door LFC erg weinig voetbal op de grasmat gedeponeerd, al wer den er af en toe wel aardige dingen gedaan. Leo de Jong en Henk van der Berg werden gisteren in Terneu zen node gemist. LFC speelde voor namelijk over linkervleugelspeler Braxhoven, maar kon nauwelijks ge vaarlijk worden. Pas toen Terneu zen de overwinning al lang en breed binnen had (30) kreeg LFC zijn eerste en enige serieuze kans. Na een snelle aanval schoot Piet Gubler in, maar zijn schot spatte boven de kansloze Zeeuwse doelman op de lat uiteen. (Van één onzer verslaggevers) HILLEGOM Ter Leede heeft zaterdagmiddag in het derde oefenduel voor de komende competitie voor de eerste keer uitgehaald. Wat tegen derdeklasser Kennemerland nist lukte (11) en waar tegen het sterke B-team van FC Amsterdam zelfs helemaal geen sprake van was (15), lukte in Hillegom tegen SIZO wel. De tegenstander afgelopen seizoen gede gradeerd naar de zaterdag derde klasse werd met redelijk voetbal teruggedrongen en er werden doelpunten gemaakt. Vijf, waarvan zelfs twee uit strafschoppen. De 1—5 zege op SIZO leverde een aantal positieve zaken op. ook al was het krachtsverschil "bij voorbaat" al te groot. Toch zei elftalbegeleider Aad Bloemendaal na afloop tevre den: "Het liep nu eindelijk eens een keer. En dat is toch wel het belang rijkste". Die positeve punten op een rij gezet: De viji doelpunten met als basis (bij de stand 11) twee strafschop pen. Waar Nico van der Fange en Floor Hoogewoning tegen Kennemer land in faalden (het benutten van elfmeter trappen) slaagde nu Piet de Bruin tot tweemaal toe met glans. Tegen zijn harde inzetten was doel man Kley kansloos. 9 Het positieve spel van verdedigers Van der Zwart en De Bruin, die met de slechts een halve wedstrijd spe lende Vreugdenhil tot de besten van het veld behoorden. Vreugdenhil hij traint i.v.m. zijn studie weinig maakte trainer Ceès Duindam dui delijk dat bij op het middenveld een niet te missen man is. Duindam zet te hem in de tweede helft ook in. De tweede helft was in Hillegom beter dan de eerste. Niet alleen WATER SKLËN Marlon van Dijk uit Rijswijk heeft op de laat ste dag van de Europese Kampioen schappen voor junioren twee gouden medailles gewonnen. In Sasbach won de Nederlandse het springen en j werd daardoor ook eerste in de combinatie. Vreugdenhil kwam toen in de Sas- heimse ploeg, ook Jan Schoen, tot dat ogenblik een niet al te sterke linksachter, schoof op naar het mid denveld. waar Jaap van der Heiden en Floor Hoogewoning plaats moest maken. Bloemendaal: "Het zijn twee leuke spelers, waarvan we in de toe komst nog wel veel plezier kunnen hebben, maar nu missen zij nog iets om het middenveld dezelfde persoon lijkheid te geven als met Vreugden hil". Jan Schoen werd op de links- achterplaats opgevolgd door Frits Zandbergen, die er een duidelijke ver betering was. Ter Leede nam ook toen" pas de leiding. Door Vreugden hil. die een vrije trap in een doel punt omboog. SIZO kwam uit een strafschop (door Brouwer) nog wel op gelijke hoogte, maar de Sassen- heimse eersteklassers drukten sterk door. Twee strafschoppen van De Bruin waaraan de eerste twijfelach tig toegekend) vormden de basis van de 15 score. SIZO trad overigens onder de nieuwe trainer Plaisier (de Haarlemmer was tot voor kort een van de oefenmees- ters van Telstar) verzwakt aan. Dick Sluymer is vertrokken en Bob de Jong heeft de wens te kennen ge geven voorlopig niet in het eerste te willen spelen. Met hem was ook de schotvaardigheid uit de ploeg ver dwenen Omdat de wedstrijd tegen Ter Leede daarbij ook nog het eerste optreden na de vakantie was. kleef den er verder ook nog wat foutjes aan het spel. Tenslotte: de confrontatie tussen 3IZO en Ter Leede vormde de eer ste uit een serie van drie. die de Hil- legomse vereniging ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan (op 25 no vember) houdt. Na Ter Leede komen ook RCH en Lisser Boys nog met vier elftallen op bezoek. De hoogste totaalscore zaterdag 103. SIZO: Kley, Brouwer, Lanfers, Ham, G. Hoogkamer; J. Hoogkamer, Keizer. Lemmers; Slingerland. Evers, Meeldijk. Ter Leede: Van Harskamp; De Zwart. De Bruin, Ligtenberg, Schoen: Jaap v. d. Heiden (Vreugdenhill. Van der Fange, Hoogewoning (Zandber gen) Boot. Houwers. Sluymer. punten. UDORKSVN 0—1 (0—0) UDO met een geïmproviseerde voor hoede, was gedurende de gehele wed strijd sterker, maar miste een afma ker. Bremmer had twee maal pech toen een schot van zijn voet door de doellat werd gekeerd. SJZ—DHL 3—4 (1—1) On danks de nederlaag kan SJZ toch terugkijken op een geslaagde oefen wedstrijd tegen de Delftse tweede klasser. Sjaak van Slingerland, Louis van Veen en Ben van Kempen werk ten voor SJZ steeds een achterstand weg. RijpwefceringNSV 45 (34) Een gelijkopgaande wedstryl waar in beide achterhoedes een niet al te beste indruk achterlieten. SJC—Celeritas 04 (0—2) SJC viel op door het grote aantal gemiste kansen. Arie Weijers spande wat dat betreft de kroon met vier opgelegde kansen. De anders be trouwbare doelman Jan de Ridder ging bij de eerste twee doelpunten niet vrijuit. Stompwijkse BoysVVSB 10 (10) Rechtsachter Hennie van der Voet van de Boys besliste deze bijzonder tamme wedstrijd al voor de rust in het voordeel van de Stomp- wijkers. WarmundaMartinit 13 (1I) Een sterker Warmunda moest de Schiedamse vierdeklasser na rust voqrbij laten gaan. Koos Kivits zorg de voor het Warmondse doelpunt. 9» Randstad Sport—HVV 3—1 (1—0) Jan Zoetemelk (2x) en Fred Sieval bezorgden de vierdeklasser uit Voor schoten een verdiende overwinning op HW. dat dit jaar naai- de derde klasse is gepromoveerd. Vooral het middenveld van de Voorschotenaren maakten een solide indruk. De ver opgerukte Adri Remmelzwaal (liggend maakt het de Telstar-verdedigers behoorlijk moeilijk. (Foto Jan Holvast) MOTORSPORT - De Indonesi sche motorcoureur Jahn Saksoim is zaterdag tijdens een training voor een internationale wedstrijd in het Tsjechische Prievidza dodelijk ver ongelukt. Katwijkse defensie houdt verlies tegen Telstar B beperkt tot 0-2 KATWIJK Hoewel Quick Boys zaterdag op "Nieuw Zuid" de schade tegen een jeugdig, snel spelend B-team van de Velsense eredivisie-club Telstar tot 02 wist te beperken maakte dit oe fenduel wel duidelijk dat er aan het Katwijkse team nog heel wat gesleuteld moet worden. In de drie resterende weken voor de zaterdag-competitie zal trainer Halkes zich waarschijnlijk voora' bezighouden met de aanvalslink een linie die zaterdag geen grein tje stootkracht bleek te bezitten. De Katwijkse aanvallers Koos Klinkenberg, Jan van der Plas en Wim van der Plas hadden de grootste moeite elkaar te "vin den" terwijl de na rust ingezette Piet Haasnoot ook geen vondst bleek. De verdediging van Quick Boys, met Arie Haasnoot en de af en toe wat laconiek ingrijpende Adrie Rem melzwaal in de hoofdrollen, zit be- •aaid hechter in elkaar. Dat Telstar >"j de rust slechts op een 1 1 voor prong kon bogen was voor Je ver dienste van de Katwijkse verdedi gers, die ondanks de gestage vloed golf aan Telstar-aanvallen, geen mo ment in paniek raakten. Zelfs was die ene goal van de Velsenaren, die in de eerste helft oppermachtig wa ren, een "weggevertje" van Q.B.-aan- voerder Remmelzwaal die vlak voor de rust een voorzet te mooi wilde "behandelen". In plaats van de bal weg te knallen deponeerde hij het leer voor eigen doel, kennelijk et de bedoeling een combinatie me. ">s- noot, oi' f zetten De attent' u lei-man profiteerde dankbaar De tweede helft gaf de thuisclub aanvankelijk in een wat aanvallender rol te zien. Mede dankzij het stu wende spel van de middenvelder Jo- han van Duyn en het af en toe snel opkomen van Haasnoot kregen de Katwijkse aanvallers meer vat op het spel. Een goede kopbal van Klin kenberg met naast) en een prachtige scoringskans voor Haasnoot (ging door treuzelen verloren) waren daar de bewyzen van. In de slotfase na men de conditioneel betere Velsena ren het initiatief weer in handen hetgeen een kwartier voor het einde ?en 0 2 stand Sau rondde een i snelle aanval bekwaam af resul- I teerde. Ron Verheul, die spelend op het middenveld evenveel verkeerde als goede passes verzond, kreeg nog een unieke kans Quick Boys op 21 te brengen. Het "wippertje" van de plotseling vrijstaande Katwijker over Telstar-goalie Dortmund, verdween echter Juist naast het doel. Quick Boys: F. Schaap, A. Rem melzwaal, J. den Hollander, A. Haas noot. A. Verdoes (H v. d. Plas), R. Verheul, G. Zwaan iP. Haasnoot), J. v. Duyn. W. v. d. Plas, J. v. d. Plas. K. Klinkenberg. NOORDWIJK Geen minuut nadat Dick van der Kooy en laatste man Krimpen van het Rotterdamse Neptunus geza menlijk het tweede doelpunt van Noord wijk (2-1) hadden ge maakt, vond arbiter Karei het welletjes. Neptunus had 'vriend' Pluvius meegenomen en dat maate verder spelen onmogelijk. Karei blies af. Dat werd het einde van een boeiende partij voetbal waarin in de twintig minuten van de tweede helft door Noord wijk meer kwaliteit werd gedemon streerd dan in de voorgaande duels tegen SJC en VUC. Ook zaterdag ontbraken by Noord- wijk Ton van Kesteren (bles sure) en de met vakantie zijnde Gerard Duindam en Kees Kar stens. Maar Karstens werd nau welijks gemist, Aad Glas speelde op het middenveld voortreffe lijk. Samen met Hans West geest schakelde hij ex-prof Ton- ny Pansier Sparta, Xerxes, DFC i vaak goed uit in even leuke tweegevechten als Dick van der Kooy en de Rotter dams? ausputzex Krimpen uit vochten. Neptunus nam een minuut voor de rust de leiding. Cees Spaanderman vaak te offensief was weer eens niet tijdig terug. Tonny Pansier draafde op links door dé linies en uit zyn passje ramde Cor Jacobs een "natte doorschieter' achter Constant Smit. De wraak van Spaanderman kwam pas na de (korte) rust met een loei van zo'n veertig meter, die keeper Luyk in een stuk of vijf instanties kon stop pen. Het bleek uitstel van exe cutie. De weer uitblinkende Glas bood Jan Willem Bogers een fraaie kans de oud ARC-?" aar zelde te lann, kon daam ""Midi Brörihg toch nog de b frommelen en dat. kost ring zijn baard. De ross) i5 had immers na de twa" ge miste kansen van vorige veek beloofd zich niet meer te -he ren voordat hij zou scoren. Na achttien minuten kwam Noordwijk op winst, toen Van der Kooy eerst een knappe actie van dertig meter via de vuisten van Luyk en de paal met een corner gehonoreerd zag en daaruit via het been van uit- veger Krimpen keeper Luyk sloeg: 2-1. NOORDWIJK: Smit; West geest, Plaatzcr, Cees Spaander man, Jaap van Kesteren: Glas. Van der Luyt, Albert Spaander man; Bröring. Van der Kooy. Bogers.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9