an e eerste helft sterk Feyenoord Ter Leede iet imponerend SJZ geen probleem voor Roodenburg EGE OP ANDERLECHT: 2-1 RCL erg sterk rmunda stelt lig teleur EAM FC AMSTERDAM VEEL STERKER Quick Boys oppermachtig Noorclwijk kan niet boeien HONKBAL EN CRICKET UITSLAGEN GWS START MET NEDERLAAG 7 AUGUSTUS 1972 PAGINA 11 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Kessler sprak deze woorden Igavond na het oefenduel dat pderlecht in de Kuip met 2-1 /ente «rloren en schaarde zich in de rij van voetbalex- lie de toekomst van de Hap- optimistisch tegemoet (TTERDAM „Ik ben er van overtuigd dat dit Feyen- verhouding tot het vorige seizoen veel sterker is ge- De ploeg bezit thans meer zelfvertrouwen; is aanval- :ter, beweeglijker ook. Vooral Jörgen Kristensen bete- ■n ideale speler voor Feyenoord. Hij past precies in het zien. Naast alle lof op Feyenoord maakte de trainer van de Belgische titelhouder evenwel ook een kriti sche kanttekening. De gTijze emi nentie „In de tweede helft bleek de conditionele zwakte van dit Feyenoord. Anderlecht heeft er ech ter te weinig gebruik van gemaakt", to de eerste helft een 6terk Feyen oord, waarin Wim van Hanegem toen een opvallende hoofdrol ver tolkte. Hij gaf een paar magnifieke dieptepasses weg; liet een vrije trap barstensvol effect op de paal belan den; kopte tegen diezelfde paal, maar miste door te lang aarzelen ook een riante mogelijkheid om de score open fce trekken. Bovendien kon Van Hanegem het ook dit keer in de combinatie uitstekend vinden met Jörgen Kristensen, zijn nieuwe speelkameraadje. De actieve Deen draaide weer bijzonder goed. En ook hiij testte eenmaal het houtwerk. Na een vloeiende combinatie met Van Hanegem kon niet de uitsteken de doelman Ruiter, maar slechts de lat Kristensen van een treffer hou den. Het grote overwicht in de eerste helft leverde Feyenoord uiteindelijk treffer op. Maar dat was dan ook een prachtige. Een pass van MOND Warmunda heeft in r oefenwedstrijd tegen Hoogmade bijzonder te- De ploeg uit Warmond, leakele jeugdige spelers waren men, ging goed van start maar MO eenmaal een 01 voor had genomen was het ge- met het overwicht van de Zelfs werd het in de twee- nog 02 voor MMO. War- oefent donderdagavond (aan- LOO uur) tegen Kickers. weer de wissel Van Hanegem/Jan- sen toe. Jansen had daarna de pech dat in Zijn helft Feyenoord wat minder ging draaien. Anderlecht rook zijn kans. goed gestuwd door de krachtige middenvelders Dockx en Verheyen trok de Kessler-elf ten aanval. Maar in de frontlinie klopte het nog niet helemaal Georg Kess ler: „Het elftal moet er nog aan wennen dat Van Himst nu in de spits speelt". Om er daarna haastig aan toe te voegen: „Maar Jan Mul der missen we toch totaal niet. Trouwens, we hebben vorig seizoen zonder Mulder ook heel sterke wed strijden gespeeld". In de 21ste minuut kwam Ander lecht verrassend naast Feyenoord. Na een voorzet van Volders kopte de slimme Van Himst, ondanks het feit dat Van Daele en Schneider in zijn onmiddellijke nabijheid ver toefden. fraai in. De even mooie Attila Ladinsky zweefduik van Eddy Treytel mocht machtig mooi doelpunt niet meer baten: 1-1. Basil werd d<™ De Jong m de I Ld^^™ £"5*2? I aanta. goordere ^er op elf. H« Dat is er weer één Jan Fengler. Topscorer Sam den Os schiet opnieuw raak, terwijl Koos Han- naart op de achtergrond bewonderend toekijkt. (Foto Jan Holvast) De Hongaar, die met steeds meer ging centrale verdediger spelen, waar- ZOETERl'DE Tegen een sterk verjongd Roodenburg, waarin enkele talentvolle regionalen een kans kregen, was het voor vierde klasser SJZ niet mogelijk om de drie klassen verschil te overbruggen. In tegendeel, een fris spelend Rooden- zelfvertrouwen gaat spelen, reageer- door Van Daele in de spits mocht burg voetbalde alsof er geen vakan de onmiddellijk. Met een machtige i g,aan opduiken. En al maakte deze (halve) omhaal joeg hij de snoeihard achter Ruiter: 1-0, het stadion juichte uitbundig. W issel In de rust paste Ernst Happel - net als bij Borussia Mönchengladbach - mutatie niet zo heel veel ui't, toch kwam Feyenoord daarna aan zijn winnende doelpunt. En ook die tref fer verdiende een schoonheidsprijs. Na een voorzet „over de hele" van Ressel gaf Kristensen een even mooie alsg er af fineerde kopbal af, waarop Ruiter uit het zadel tuimelde: 2-1 tieperiode achter de rug was geweest en stuurde de Zoeterwoudenaars uit eindelijk met een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende 91 ne derlaag naar de kleedkamers. Vooral Sam den Os was goed op dreef: hij scoorde vijf gave treffers. Al in het eerste half uur liet Roo denburg duidelijk blijken op een hoge score uit te zijn, want in hoog tempo brachten de Leidenaars SJZ meer malen in opperste verwarring. Zelfs doelman Fengler, anders altijd een rustgevende figuur in de achterhoe de, deelde in de malaise. Bij enkele doelpunten ging hij beslist niet vrij uit. Peter Ciere, Sam den Os 2x) en Reimier Verkuylen hadden binnen een half uur voor een veilige 40 voorsprong gezorgd. Loek Helder deed in de 33ste minuut weer een sprankje hoop bij de Zoeterwoudse aanhang opleven, toen hij voor SJZ, dat deze week pas in training is ge gaan, tegen scoorde. Vlak voor de rust vergrootte Sam den Os de voor- N Ter Leede, dat het komende seizoen eindelijk wel weer eens zonder degra- wil spelen, maakte zaterdag in het oefenduel met de B-formatie van de FC irdam geen sterke indrukeen 1 5 nederlaag. Ook Noordwijk imponeerde te lt Haagse VUC niet (12 verlies). Quick Boys deed het beter. In het plaatselijke met Katwijk werd een gemakkelijke 02 zege behaald. streven van Ter Leede om lende seizoen eindelijk weer |d in de top van de zaterdag lasse mee te draaien' en het geprogrammeerde werkplan e één onzekere factor: het Of, zoals oud-speler-be- Biezen zegt: „Wy heb- fan alles aan gedaan om de (e rond het team zo goed maken. Het komt nu ver spelers aan". b" allis is uiterlijk gemakke te nemen. Er is de trai ning. Met het vertrek van fijke" Tjerk Hoogeveen is er straffere aanpak (drie keer trainen, méér beulswerk) Duindam gekomen. Er zijn van 1 juli officieel) orden langs het veld geko- opbengst wordt met Teijlin- beld) en voor het selectie tenslotte ook de nieuwe, I firma's Molenaar en Van Schikbaar gestelde trai en wedstrijdkleding. !t een „wat professionelere alleen nog niet voldoende lor betere resultaten te zor gen weet men in Sassenheim ook. Vandaar: ,De spelers moeten nu de rest doen". Tot nog toe is dat er in de eerste twee oefenduels nog niet uitgekomen. Na de teleurstellende 11 tegen derdeklasser Kennemer land volgde zaterdagmiddag in Sas senheim een kansloze 15 nederlaag tegen de jeugdige B-formatie van de nieuwe FC Amsterdam. Trainer Duindam- (hy was hulptrainer bij DWS voor hy naar Sassenheim kwam) dan ook eerlijk na afloop: „Ik heb in de eerste oefenwedstrij den veel van de mogelijkheden van het elfbal geleerd. Er is nog veel te doen". De problemen voor Ter Leede spitsen zich vooral toe op de bezetting van de buitenste plaatsen verdediging en het centrum van de aanval. Van de beide vleugelverdedigers is Cees van der Zwart normaal ruim voldoende. Tegen FC Amsterdam nam hij echter veel te veel risico's omdat hij verde digend aan Geert Meyer do handen al meer dan vol had. Frits Zandber gen, toch al de zwakste schakel in de defensie, werd er zaterdagmiddag ook steeds uitgespeeld c- Boys-verdediger Haasnooot (R) is diep doorgedron- de Katwijk-defensie. Gevaar kan hij echter niet stich- ïanf in het gedrang voor zijn doel blijft Katwijk-doelman iKoelewijn de situatie meester (Foto Jan Holvast) De bezetting van de spitsplaats maakte zaterdag met op het mid denveld de van vakantie terugge keerde en 10 kg afgeslankte Cor Vreugdenhil en op de kinkerspits- plaats ook de weer herstelde Nanne Sluymer overigens opnieuw wei nig duidelijk. Ge Houwers (eerste helft stevig doorzettend en een be langrijk aandeel hebbend in de enige Sassenheimse treffer bij de stand 02, gescoord door Jan Schoen na een boogje-op-maat van Houwers) én Piet Knetsch (tweede helft: meer snelheid en meer techniek, maar weinig effeotief) zijn in ieder geval niet de ideale spelers FC Amsterdam B had het met Ter Leede nauwelijks moeilijk. Met vooral de het afgelopen seizoen soms sa- zend knap (of diep teleurstellend) in Blauw Wits eerste spelende Sum ter (na rust drie treffers) in een hoofdrol werd de Sassenheimse ploeg naar 15 gespeeld. Ter Leede: Van Harskamp; Van der Zwart, Ligteniberg, De Bruin, Zand bergen; Van der Fange, Schoen, Vreugdenhil; Boot, Houwers, <Knetsch), Sluymer. Quick Boys heeft een aardig uit gebalanceerd oefenprogramma. Na de 'moeilijke' trainingsduels tegen de eredivisieclubs FC Den Haag en AZ '67 en een weekje rust volgde zaterdag het traditionele partijtje tegen vierdeklasser Katwijk. Een wedstrijdje waarin de Kaïtwijkse eer- sbeklasse zaterdagamateur stoom kon afblazen: een duel ook waarin de elf wat makkelijker kon voetbal len dan in de voorgaande weken. Dat bleek dan weliswaar niet uit de eindcijfers CQuick Boys won met 02), maar des te meer uit het verloop van het duel. Waar Quick Boys vorig jaar nogal wat moeite had met de plaatselijke opponent (toen werd het 22 nadat Katwijk met 10 en 21 had voorgestaan) heerste de ploeg van trainer Halkes zaterdag met opvallend gemak. Katwijk had, zeker in de tweede helft, maai- heöl weinig te vertellen in de overigens matige partij. Quick Boys combineerde beter (vooral jeugdspelers Sistu Pan en Gert Zwaan liepen op het middenveld leuk te voetballen) en bleek in de tweede helft ook conditioneel al be duiden-. verder Dat alles resulteerde in een soort eenrichtingsverkeer sprong tot 51. Na de rust blies Roodenburg zonder André Ooyendijk en Cor Pennenburg, die tegen de wil in van Roodenburg zaalvoetbalinspi raties schijnen te hebben, wat stoom af. SJZ kreeg zodoende gelegenheid om tot wat aanvallende acties over te gaan, die echter geen resultaat hadden. Een lob van Verkuylen aan de andere kant werd door de paal gekeerd. Na 69 minuten stortte de Zoeterwoudse veste opnieuw in. Het was wederom Sam den Os die scoor de. De opvallende grote Leidse sup- portersschare kon binnen 8 minuten nog drie maal juichen. In dit korte tijdsbestek hadden Sam den Os, Isaac Klinkhamer en Reinier Ver kuylen de score tot 91 opgejaagd. Roodenburg: Keereweer, De Groot. (Soedan), Tisseur. Pennenburg, Cie re, Van Kooperen, De Klerk, Han- naart. Den Os, Verkuylen, Brouwer, (Klinkhamer) Noordioijk's Rudi Bröring. omringd door drie VUC-spelers haalt uit. Zoals zovele malen tever geefs. Bröring. de zondebok van het publiek miste een aantal opgelegde kansen (Foto Jan Holvast) naar Katwijk-doelman Kees Koele- wijn, die echter toch maar tweemaal deemoedig het hoofd moest buigen. Dat gebeurde in de 40ste minuut toen Koelewijn zioh volkomen ver keek op een scherpe voorzet van vleugelspits Koos Klinkenberg en in de 61ste minuut toen hij een af standsschot van Wim van der Plas verkeerd beoordeelde Katwijk, spe lend m een 4-3-3 opstelling met zwervende middenvelder Leen de Best en centrale verdediger Van Duivenvoorde als beste spelers, kreeg maar heel weinig gelegenheid Ar ie Verdoes, de reservedoelman van Quick Boys te testen. De beste mogelijkheid kreeg Kees Guyt, maai- hij schoot op het lichaam van Verdoes (18de min.). De 1500 toeschouwers zagen Jan van dei- Plas en Koos Klinkenberg nog op de paal mikken en kregen verder een vlakke partij voorgeschoteld. Quick Boys A. Verdoes, Rem- melswaal, Den Hollander, Haasnoot, Verdoes, Verheul, Pan, Zwaan, J. v d. Plas, W v ,d. Plas, Klinkenberg. Noordwijk heeft zaterdagavond het 'handjevol' toeschouwers (circa 300) dat op het oefenduel met de Haagse zondag-tweede-klasser VUC was af gekomen, niet kunnen boeien. Type rend voor de wedstrijd was de op merking "Trek je kloffie maar weer aan" die Cees Maryt, de topscorer van weleer, naar zijn hoofd kreeg ge slingerd. Overigens was VUC bepaald geen inspirerende tegenstander. De Hage naars traden zonder hun sterste cen trale verdedigers aan (de honkbalaf deling van VUC verkeert in degra datienood) terwijl de wèl aanwezige Haagse spelers, met uitzondering van doelman Van der Mark en aanvoer der De Graaf, een stel rechttoe- rechtaan-voetballers bleken te zijn met weinig technische capaciteiten. Dat VUC desondanks met 21 won, pleit derhalve niet voor Noordwijk. En als er dan een zondebok moet worden aangewezen is Rudi Bröring voor het publiek een dankbaar object Enerzijds moet zonder meer worden toegegeven dat de na het bijleggen van de ruzie met trainer Harry van der Horst teruggekeerde rossige spits een ongehoord aantal opgelegde kan sen miste maar aan de andere kant moet worden opgemerkt dat hij, dank zij zyn goede doorzetten, die kansen dikwijls zelf creëerde. Duidelijk was in ieder geval wel dat Noordwijk door het ontbreken van Gerard Duindam en Kees Kars tens en het uitvallen van Jan Willem Bogers en Ton van Kesteren (bles sure aan kniebanden) danig gehan dicapt was. Ton Plaatzer en Anton van Asten vervingen laatstgenoemde speler. Gelukkig waren er ook wel enkele lichtpuntjes: een in zyn eer ste wedstrijd sterk opbouwende Al- bert Spaanderman en het prima op treden van de jeugdige Frans van der Veen. De verdediger uit de school van jeugdtrainer Arie Duyndam, hield de gevaarlijke VUC-speler Wim Elligens goed in bedwang. Het was overigens Elligens die beide Haagse doelpunten scoorde (in de 30ste en 55ste minuut). Bij de tweede goal ging doelman Constant Smit be paald niet vryuit. De Noordwijk-tref- fer kwam op naam van Albert Spaan derman die na een kwartier een straf schop toegekend wegens vasthouden van Bröring onberispelijk inschoot. Noerdwijk: Smit, Van der Veen, T. v. Kesteren (Plaatzer), C. Spaan derman, J. v. Kesteren. Glas, West geest. A. Spaanderman. Van der Kooy, Bröring Bogers (van Osten). HONKBAL Hoofdklasse: HCAWRaak Nicols 24; HCK—Feyenoord 2—1; Sparta —Storks 2—0; OWO—Ajax 6—2; AjaxOWO 26; StorksSparta 76; FeyenoordHCK 43; Raak Nicols—HCAW 15—4. Tweede klasse B: HMSRobur '58 10; FAKTilburg 013; Laak kwartierSCR 51Tomsons Schiedam 011; WassenaarHazen- kamp 92. CRICKET HOOFDKLASSE Rood en WitVRA; draw met bo- nuspunt voor Rood en Wit; Rood en Wit 194 voor 4 gesloten, VRA 153 voor 9. HBSHCC I: draw met bonus- punt voor HBS; HBS 200 voor 9 ge sloten; HCC I 166 voor 7. ACCQuick Haag; Quick wint met 6 wickets: ACC 99 all out. Quick 101 voor 4. HCC nVOC; draw met bonus- punt voor HCC H; HCC II 141 all out; VOC 84 voor 6 tijd. SASSENHEIM De uitgestelde start van het nederlaagtoernooi van het Sassenheimse GWS vorige week zaterdag moest de wedstrijd tegen het Voorschotense Randstad Sport in verband met de door de hoge waterstand van de omringende sloten slechte toestand van het ter rein worden uitgesteld heeft de Sasssenheimse ploeg direct het eerste verlies bezorgd. Semper Altius zege vierde op het Sikkens-sportpark met 0—2. Een score, die ook bij de rust was bereikt. Verdere tegenstanders in deze tra ditionele wedstrydserie van de in de eerste klasse van de afdeling Leiden uitkomende Sassenheimse vereniging zijn: Duno. SV *35, Duinoord en (op nog nader vast te stellen datum) Randstad Sport. LEIDERDORP Rijns burg se Boys zal de traditionele nederlaag-serie van het Leiderdorpse RCL dit jaar zeker niet winnen. De Boys, die ge acht werden de één klasse lager spe lende Leiderdorpers te verslaan, kre gen zelf met 40(!) klop. Op deze uitslag valt weinig aan te merken want een verrassend goed voetballend RCL was superieur. Duidelijk bleek zaterdag in Leider dorp dat de thuisclub met de komst van een aantal oud-UVS-ers (o.a. Leo Holl en Sjoerd Teske) danig aan kracht heeft gewonnen. Het waren overigens de gebroeders Ton en Bas Ederveen die drie van de vier RCL- treffers voor hun rekening namen. Vooral de eerste goal een kopbal van Bas na een kwartier was van uitstekende kwaliteit. Holl maakte er na een half uur 2—0 van. Beide doel punten waren het gevolg van zeer zwak optreden van de Rynsburgse rechtsachter Anne Ouwersloot die be paald zijn middag niet had. In de tweede helft bleef RCL het spel dicteren. Ton Ederveen drukte het overwicht van de thuisclub na ca. 20 minuten in een derde doelpunt uit terwyl Bas Ederveen de stand tien minuten voor het einde op 40 be paalde. Rijnsburgse Boys. dat in te genstelling tot RCL stilstaand voet bal demonstreerde, stelde daar slechts enkele gemiste kansen door Piet de Mooi en een falende Paul Zwaan tegenover. RCL Wijma (Brandt), Anker, De Wit, Hanevelt, Broerse, Teske, Rodenburg, B. Ederveen, De Ruiter. Holl, T. Ederveen. Rynsb, Boys J. Kuivenhoven, Ouwersloot, v. d. Berg, W. Kuiven hoven. Zandbergen, Westra, H. de Mooy, Van Egmond, Sikking (N. Zwaan), P. Zwaan P. de Mooy. Koudekerk haalt uit KOUDEKERK Koudekerk heeft zaterdagavond in een oefenduel tegen Kennemerland stevig uitge haald. De Koudekerkers die van be gin- tot eindsignaal de strijd volledig beheersten, schoten uiteindelijk een 5—1 overwinning bij elkaar. Het werd zaterdag al snel duidelijk dat Kenne merland evenals Koudekerk een zaterdag-derdeklasser geen party voor de thuisclub was. Na een kwar tier prijkte reeds een 30 stand op het scorebord. Voor de rust kwam er nog één treffer bij (40). In de tweede helft ging Koudekerk lustig door met scoren. Kennemerland slaagde er nog zowaar in de eer te redden. Ondanks de 8—1 zege was er voor de thuisclub toch ook een scha duwkant aan deze wedstrijd. Hoge- nes moest namelijk halverwege de eerste helft na een ongelukkige char ge met een beenbreuk van het veld worden gedragen. Koudekerk T. Vergunst. De Vriend, Borawitz, Hogenes iPen- nings), Hakkebrak. Hogeveen. Zwee- rus. Deemoed, Brommers, H. Ver- gunst, Boelee.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11