Simpele zieleherder aartsbisschoppelijke nu op troon QSB5SBÖ Dimitrios patriarch van Oostelijke Kerk "R.K. Kerk Verenig< Staten één chaos" Mag predikant communist zijn? 1: VLIEGENDE DOMINEE MEI PENSIOEN Volgend seizoen nog meer Italiaanse renners 'werkeloos' Boris Spasski hersteld van verkoudheid? Ferrari stopt met 'racen' STAARTJES WINT WEER Gezinnen dakloos na brand GROEP KAAPT DC-8-TOESTEL Bloemen veel duurde door koeler weer DE REISDUIï Marathonloop Munchen-Hilversu DINSDAG 1 AUGUSTUS 11 ATHENE Patriarch Dimitrios is misschien een van de minst indrukwekkende figu ren die ooit op de aartsbisschoppelijke troon aan de Bosporus is beland- De grijzende Dimitrios (58) heeft het grootste deel van zijn leven doorgebracht als simpele zielen herder. Dimitrios, tot zijn eigen verbazing, naar voren geschoven als de 289ste patriarch van de Oostelijke Kerk. Dimitrios torst een zware erfenis. Hij üs de opvolger van een van de meest invloedrijke en kleurrijke geestelijke leiders van onze tijd, Athanagoras. Dimitrios Papadopulos, telg uit een familie van geestelijken in Is- tanboel - zijn grootvader en ooms waren allen popes (toevalligerwijs betekent de in Griekenland veel voorkomende naam Papadopoulos: zoon van een priester, werd opge leid tot priester op het befaamde seminarie van Halki, een eiland voor de Turkse kust. Hij besloot zijn studie met een dissertatie over de verrijzenis van Christus. Er Zijn geen andere geschriften van hem bekend. Nederlander aartsbisschop van Merauke GASTEL DOLFO Paus Pau- lus heeft pater Jacobus Duivenvoorde benoemd tot aartsbisschop van Me rauke, op Nieuw-Guinea. Mgr. Duivenvoorde die behoort tot de congregatie van missionarissen van het H. Hart van Jezus, is ge boren in 1928. Hij werd tot priester gewijd in 1954, vertrok in 1956 naar Indonesië. Hij werkte in het melaat senhospitaal van Merauke en was tot nu toe vicaris-generaal van het bisdom. Hij volgt aartsbisschop Her man Tillemans (70) op, die sinds 1966 aartsbisschop van Merauke was, maar om gezondheidsredenen ontslag heeft gevraagd. Korte tijd was Dimitrios deken van Edessa in Griekenland, onder de controversiële bisschop Pateleimon, die nu door het Griekse militaire bewind is afgezet. In 1914 werd hij in Istanboel tot priester gewijd. Voor zijn laatste benoeming, metro poliet van Imbros en Tenedos, twee Turkse eilanden met een Griekse bevolking voor de klein-Aziatische kust. De verkiezing van Dimitrios kwam tot stand na heel wat obstructie van Turkse Zijde. Het liefst zou het islamitische Turkije bevrijd zijn van de patriarchale troon in Con- stantinopel. Istanboel is geen twee de Byzantium. Aangezien dit Turks verlangen echter vanwege interna tionale verdragen op dit ogenblik moeilijk te verwezenlijken valt, stel len de Turken zich tevreden met het ontnemen van zo veel mogelijk glans aan de aartsbisschoppelijke troon. De Turken wensten in geen geval een sterke aartsbisschop. Aan hun zuidkust ligt Makarios hen al zwaar genoeg op de maag. Jacovos, de aartsbissohop van de beide Ameri- ka's, werd al dadelijk als kandidaat afgewezen. Jacovos, hoewel als Turk geboren, had zijn nationaliteit ver speeld wegens zijn anti-Turks acti visme. Melitton, de rechterhand van Athanagoras, bleek op een gegeven moment de favoriet. Maar ook hij was voor de Turken te gevaarlijk. Tenslotte is het nu een onbekende figuur geworden, Dimitrios Papado poulos. In een van zijn eerste ver klaringen toonde Dimitrios I zich onvoorwaardelijk loyaal aan het Turkse wereldlijke gezag. Hij smeekte de zegen van de hemel af over de Turkse regering. Verder stelde hdj de Turken gerust met de verzekering dat het patriarchaat zich zou onthouden van iedere in menging in de politiek. Eveneens een gunstige indruk op de Turken maakte het feit dat Dimitrios in een interview met Griekse Journa listen, in plaats van zijn moedertaal een interview met Griekse Journa Grieks, slechts Turks sprak. In zijn inwijdingsboespraak bezwoer Dimitrios in de voetsporen te zullen treden van Athnagoras. Evenals zijn voorganger zal hij strijden voor de éénwording van de christelijke ker ken. Onder Athnagoras was Con- stantinopel een van de bolwerken van de oecumenische gedachite.Dit streven van Athnagoras ondervond bij enkele orthodoxe leiders veel weerstand, niet in het minst in Griekenland, waar de papenvrees nog steeds diep geworteld zit. Eenvoudig mens Getooid In een prachtig brocaten gewaad en met de traditionele ka- chelpijphoed van de orthodoxen be kende Dimitrios aan een 14.000 mensen tellende gemeente nederig: ,Jk ben maar een eenvoudig mens. Toen ik genoemd werd voor dit ambt bad ik de Heer dat hij dit kruis van mijn schouders zou ne men. De Heilige Geest heeft mij echter verlicht en ik heb aanvaard voor het heil der religie". Dimitrios besloot met de woorden: „Mijn leven is slechts het schaduw beeld van de almachtige kerk". Waarlijk, Dimitrios is zoals hij zelf al te goed beseft een onaanzienlijk figuur. Maar de geschiedenis heeft geleerd dat dergelijke figuren onder de druk van de omstandigheden plotseling kunnen uitgroeien tot geestelijke reuzen. De RK Kerk in de Ver. Staten is één chaos en Zij zal binnen twintig Jaar kapot zijn, wanneer zij haar wegen niet verandert. Dit vernieti gende oordeel over de kerk in de Ver. Staten werd enkele dagen gele den uitgesproken in de zondagseditie van de Osservatore Romano, de z.g. Osservatore della Domenica, door prof. Battista Mondin, hoogleraar aan de universiteit van de Propa ganda Fide. Volgens prof. Mondin wordt de kerk in de Ver. Staten momenteel „van boven naar beneden uiteenge reten door een enorme aardbeving". Die aardbeving wordt veroorzaakt aldus Mondin door de ambtsver- latingen en gebrek aan liefde van priesters, zusters en leken. De chaos in de kerk wordt nog vergroot door theologen en Journalisten. Er is volgens de Italiaanse profes sor nog hoop voor de kerk, wanneer „de zwijgende meerderheid" van lo yale Amerikaanse r.katholieken, die „trouw zijn aan de basis-verplichtin gen van het christendom", de gol ven der secularisatie weet te weer- Patriarch Dimitrios. De in de Evangelische Kerk in Duitsland (EKD) verenigde West- dulitse regionale protestantse ker ken hebben een commissie ingesteld, die moet gaan onderzoeken of het verdedigen van een „extreme ideolo gie" kan samengaan met het werk zaam zijn in kerkelijke dienst. Aanleiding tot deze stap was de openbare discussie in West-DuitsLand over de vraag of een dominee ld mag zijn of niet van de Duitse communistische partij (DKP) De DKP is in de Duitse Bondsrepubliek een van de wettelijke politieke par tijen, en zij neemt ook zij het met niet zoveel succes deel aan de verkiezingen op gemeentelijk, re gionaal en landelijk vlak. Walter Hammer van het bureau in Hannover van de EKD heeft in middels al verklaard, dat zonder te willen vooruitlopen op de resulta ten van de ingestelde studiecommis sie naar zijn mening de kerk (en) de regelingen van de overheid zou den kunnen overnemen, die aanhan gers van met de grondwet strijdige poltieke groeperingen uitsluiten I van overheidsdienst. staan. Wanneer die zwijgende m derheid daar niet in Slaagt, c h'et binnen 20 jaar met de R.K. tin de Ver. Staten afgelopen. Mondin verklaart, dat zijn ui sombere visie hem bevestigd is talrijke mensen, die hij tijdens recente reis door de Ver. Staten moette. Als een van zijn broj citeert hij de „Homolitic and Pi ral Revtiew", een conservatieve ui ve voor priesters van een uitga maatschappij, waaronder aart schop Dwyer van Portland de i teur is. De secularisatie in de Amerii se kerk leert aldus Mondin - de voornaamste bestaansreden kerk is de mens in deze wereld lukkig te malken. Mondin stoot bijzonder aan de berichtgeving i Amerikaanse katholieke pers, verwijt haar, dat zij „bijna triom i telijk" allerlei berichten publii i over trouwende priesters, uibtre i de zusters, en scholen, die w« gebrek aan geld en onderwijzend soneel moeten sluiten. Katho schrijvers verwijt hij, dat zij kerk doodgeseleh in een „masoc tisohe woede". Hun kritiek ernstiger en beledigender dan protestantse auteurs zouden du schrijven aldus de Italia KOPENHAGEN (AFP) Deense „vliegende dominee" Korgager, de oprichter van de langrijkste Europese char term schappij, gaat met pensioen n; Jaar te hebben gestaan in de pl Tjaereborg op het schiereiland land. De 62-jarige predikant zich geheel wijden aan zijn on nemingen, die behalve een chai maatschappij met 35 straalvliej gen „Sterling Airways een r hotels in Spanje en Oostenrijk, instituut voor de opleiding van ten en werkplaatsen voor het on houd en herstel van vliegtuigen vatten. Dit jaar zal zijn vervoersru j schappij die ook 70 autobussen y twee miljoen reizigers transport t Pisa Italië zal volgend wielersei- zoen veel minder het beloofde land voor de profs zijn. Had Salvarani na tien jaar uitbundig putten uit het reclamebudget al aangekondigd, dat haar wielerploeg er volgend jaar niet meer zal zijn, nu heeft ook Ferretti de handdoek in de ring gegooid. Na Gimondi en Basso wor den dus ook Gianni Motta en de Zweedse broers Pettersson „werke loos". Evenals Salvarani is Ferretti een fabriek van keukenmeubilair. Nadat Salvarani met behoorlijk succes via de publiciteit rond haar wielerploeg de markt had bestormd, waren een aantal Jaren geleden de concurrenten Ferretti en SCIC bij na wel genoodzaakt om ook wieler ploegen van allure op de been te brengen. Vorig seizoen al hebben de keukenfabrieken met elkaar contact gezocht met de bedoeling elkaar van het heilloze van hun wedloop, die steeds meer onverantwoorde uit gaven aan rennerssalarissen ging vergen, te overtuigen. Dat is toen mislukt, maar nu Salvarani als eer ste de koers opgaf, lag het voor de hand, dat ook Ferretti zou afstap pen en een soortgelijk besluit van SCIC (Bitossi c.s.) wordt binnen kort verwacht. Ook andere Italiaanse fabrieksploe- gen, zoals Dreher (een biermerk dat o.m. Roger Devlaeminck en Pa/tric Sercu onder contract heeft) overwe gen reorganisaties, waarbij men vooral het accent op de Italiaanse Jeugd wil leggen en de dure Belgi sche sterren wil afstoten. Van Mol ten! (Merckx) staat overigens wel bijna vast, dat men nog doorgaat en de ploeg zelfs nog aanmerkelijk wil gaan versterken. Houbrechts (Salvarani) en Van Vlierberghe (Ferretti) zullen waarschijnlijk worden aangeworven en ook de Bel gische kampioen Walter Godefroot (Peugeot) treedt in de rijen van de Merckx-knechten. Adverteren Welke mogelijkheden er zijn voor de vrijkomende Italiaanse vedetten is nog enigszins duister, al be staat er vooral voor Felici Gimondi, de populairste wielrenner in zijn land, wel belangstelling: Flandria- Beaulieu onderzocht de mogelijkhe den al (volgend seizoen komt een ploeg Flandria-Totol op de weg), maar stuitte op een langdurig con tract dat Gimondi heeft met een fietsenfabriek (Flandria maakt zelf ook fietsen). Nu bestaat een zeer grote mogelijk heid, dat Gimondi naar het dit jaar debuterende Duitse merk Rokado (Aimar, Karstens) zal gaan. In ie der geval wordt het wereldkam pioenschap van volgende week zon dag voor diverse Italiaanse coureurs een zaak van levensbelang. Da mannon, die zich daar zo goed mogelijk moeten gaan „adverte- ren"zijn: Felice Gimondi, Michele Dancelli, Marino Basso, Franco Bi tossi, Wilmo Frandoni, Davide Boi- fava, Giovanni Cavalcanti, Giancar- lo Polidori, Gianni Motta en Wladï- miro Panizza. Reservers zijn: Fabrd- zio Fabbri en Claudio Michelotto. Oefenprogramma van Roodenburg LEIDEN Het voorlopige oefen programma van Roodeniburg luidt: zondag 6 augustus S.J.Z.-Rooden- burg, zondag 13 augustus Elink- wi J k - Roodenburgwoensdag 16 aug. Roodenburg-U.D.O., zonddag 20 au gustus Roodenburg-E.D.O., donder dag 24 aug. Rijnsb. Boys-Rooden- burg, zondag 27 augustus Rooden- burg-Veerse Boys, zondag 3 septem ber Roodenburg-D.C.G. REYKJAVIK Volgens Nikolai Krogius, een van de secondanten van Boris Spasski, zal de wereldkampioen vandaag aantreden om aan de ne gende party, die wegens ziekte van de Rus uitgesteld moest worden, te beginnen. Krogius vertelde, dat de gezondheid van Spasski, die de afge lopen dagen zyn kamer op de achtste verdieping van een hotel niet heeft verlaten, aanmerkelijk vooruit is ge gaan. Fischer heeft de extra rustdagen benut om zyn lichameiyke conditie op te vyzelen. De Amerikaan ging zwemmen en speelde veel partyen tennis. Hy raakte by het laatste ken- neiyk uitgekeken op de Amerikaanse grootmeester Robert Byrne want Fischer richtte een uitdaging aan de Rus Ivo Ney, die beter tennis moet spelen dan Spasski, MODENA Het bekende Ita liaanse automerk Ferrari zal na dit seizoen zyn race-activiteiten staken. Dit is gisteren bekend gemaakt in een communique van de leiding van de fabriek, die als reden opgeeft dat de onzekere toekomst het uitgeven va<n grote bedragen voor de racerij niet wettigt. De rijders vam Ferrari zullen na dit seizoen vrij zijn om te gaan waarheen ze wil lm. Tot die rijders behoren de Belg Jackie Ickx en de Zwitser Clay Re- gazzoni. Ferrari is dit Jaar al zeker van het wereldkampioenschap mer ken sportwagens door acht races voor Le Mans, waarin het merk niet uit kwam, te winnen. Ferrari zal wel de technische staf bijeen houden en zal voortgaan met het ontwerpen en construeren van een formule-I-wagen en een proto type sportwagen. Deze auto's zul len ook in races beproefd worden, maar men zal niet meer uitkomen in voor de wereldkampioenschappen meetellende wedstrijden. TRAVEMüNDE Ben Staartjes, de Nederlandse Tempestzeiler, heeft gisteren in (te derde wedstrijd van de internationale zeilweek in Trave- münde zyn leidende positie in het algemene klassement versterkt. Staartjes won de derde race en heeft nu vtier punten. In de finn-Jol len eindigde Douze als tweede. Het Franse echtpaar Jean-Yves en Janine Quemeneur heeft na de eerste dag van het wereldkampioen schap zeilen in de Vaurien-klasse, gisteren op de rede van Brest begon nen, de leiding in het algemeen klas sement. Het Franse paar eindigde in de eerste race als tweede en zege vierde in de tweede wedstrijd. In de tweede race werden de Nederlanders Caldenhoven en v. Ingen Schenau resp. tweede€n derde. Hockey Het nationale hockey team van Pakistan komt zaterdag in Amsterdam aan om drie wedstrij den in Nederland te spelen als voor bereiding op de Olympische Spelen. Pakistan is de huidige Olympische kampioen hockey. Wielrennen De Groninger Frits Schuer heeft gisteren in de vijfde etappe van de Ronde van Rynland- Palts bijna vier minuten moeten prijsgeven. Winnaar van de vijfde etappe, een rit van Simmera naar Bad Neuenahr, werd de Westduit ser Karl-Heinz Kuster. die al de lei ding had in het algemeen klassement en zijn positie dus versterkte. Verdacht van moord Twee Bel gen, die in eigen land worden ge zocht in verband met de moord op een zesjarig jongetje, zyn door de politie van de Spaanse grensplaats LaJunquera gearresteerd. De politie verklaarde dat de 21-jarige Hubert Botte uit Brussel na zyn arrestatie had bekend dat hij de zesjarige Charles Vandenabeele, die familie van hem was, had doodgeslagen. De eveneens uit Brussel afkomstige Bea trice Vancraeyeveld, die samen met Botte de Frans-Spaanse grens wilde oversteken, werd ook in hechtenis genomen. Volgens de politie heeft de 22-jarige Beatrice echter niets met de moord te maken gehad. Levering aan Israël De Ame rikaanse senaat heeft gisteravond met 75 tegen 9 stemmen een amen dement op het wetsontwerp inzake wapenaankopen aanvaard dat be oogt machtiging te verlenen voor de verkoop van militair materieel aan Israël tot een onbeperkt bedrag. Het amendement werd ingediend door de Democratische senator Jackson uit Washington. Het oorspronkelyke voorstel van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen be perkte militaire hulp aan Israël tot 300 miljoen dollar. Tennis Tsjeoho-Slowakdje heeft zich als laatste land' geplaatst voor de finale van de wedstrijden om de Galeabeker, die van 3 tot en miet 6 augustus iin Vichy wordt gespeeld. De Tsjechen wonnen gisteren in Praag met 3-2 van Hongarije. Reeds geplaatst voor Vichy waren Groot- Brittannië, Italië en Spanje. Gymnastiek voor de vrouw terug op de radio De verschillende huisvrouwenorgani saties, die vorig jaar protesteerden tegen de verdwijning van de och tendgymnastiek voor de vrouw op de radio, hebben hun zin gekregen. Met ingang van het winterseizoen karnt die oohiÖenJcJgymriastaek op die radio terug via Hilversum II, vaini 8.36 tot 8.45 uur. De buitenlandse gastarbeiders, die nog kort geleden op meer zendtijd aandrongen, krijgen er een half uur bij. Het programma voor de Surinamers en AntilLianen is op hun verzoek naar de vrijdag verplaatst en is te beluisteren van 19.00 tot 20.00 urn en is met een half uur verlengd. Het tweewekelijkse „Journalistenfo rum" komt na 1 oktober terug. ALKMAAR (ANP) Een feUe uitslaande brand heeft gisteravond in Alkmaar in korte tyd een woning in de as gelegd. Twee gezinnen zyn hierdoor dakloos geworden, een Turks en een Nederlands. De brand, had kortsluiting tot gevolg waardoor de geheel wyk zonder stroom kwam te zitten. Het Turkse gezin dat de boven verdieping bewoonde was op vakan tie. Van het Nederlandse gezin op de benedenverdieping konden de twee kinderen, die al sliepen tenauwer- nood via een ladder aan de achter zijde van het huis gered worden. De brand was ontstaan toen de ouders een oliekachel aanmaakten. Hierby was vuur buiten de kachel gekomen. Toen er later nog een gasfles ont plofte was er voor de brandweer geen redden meer aan. MIAMI (DPA) Een groep vlieg tuigkapers, vermoedeiyk tien man nen en zes vrouwen, heeft gisteren boven Florida, een DC-8 van de luchit- vaartmaatschappy „Delta Airlines" gekaapt en een losgeld van een mil joen dolar voor de vryiating van de passagiers afgedwongen. Het vliegtuig was op weg van De troit naar Miami. De groep is nu on derweg naar Algerye. In ruil voor het losgeld werden de passagiers vryge- laten. Met de bemanning mee waren er 101 passagiers aan boord. Het vliegtuig maakte in Boston een tus senlanding om by te tanken. ROELOFARENDSVEEN Wie reeds enkele jaren die prtoblemaltiek vah aamvoer en aifzelt in die bloemen- bahldiel warn naby heeflt mogen mee maken, komt aidet zo giaiuw meer voor verrassingen te sitaan. Zelfs müöb als men helt verloop hiervan in de afge lopen week beziet. De invloed van de hogere en lagere temperaturen op de bDoemiewprtyzen mag inlbussen wel al gemeen bekend geacht worldten. Was helt Sm het begin van de week neg walt men noemt hooibouw in de bloemen met zeer liaigie pryzen, die voor de kwe kers wöMiaidlige afkoeling wals diubbel welkom, wamt het bracht een, forse stygi-ng van de bloemenipryzen met zich mee. Neem byvooribeeld jaaraxxnd: chrysanten die in prys meer dan ver dubbelden en van aanvankelijk tot even boven de gulden op maandag voor de Spiders weer opliepen tot rond f 3.00 per bos. Dagelijks is er nu tevens een toenemenidJe aanvoer van de normale chryisanltien-cultuur zowel tros- als geplozen stuks chry santen. Praktisch alles gaat weg bo ven de gulden tot f 1,50 per bos en) voor die geplozen ötuks van 32 itot 50 ct. p. stuk. De Wtaiafls-supreme is door die en kele zeer warme daigen vrij plotse ling geimiimd. Voor de enkele inolg wait laJber aangevoerde partijen beltaaltiie men weer tot f 1,25 per bos. Een op gaande lijn in prys dius voor alle bloe- menEooiiben, mede door een bij zonder goede vraag voor export. Blijvend; van belang met variabele dagaanvoeren van 125.000 tot 180.000 stuks zyn de anjers. Voor diverse soorten kwami men op de laatste dag van juli weer Itot boven de 20 ot. per ötuk, maar dan moesten hot wel anjers van j|ong ge was zyn. Een uitschieter blijft de in teelt beschermde paansgétirute Char meur, welke tot 48 ct. per stuk no teerde. Zelfs voor rozen kwam het weer tot meer aantrekkelijke pryzen, al moeit daarby vastgesteld worden dat momenteel van 'topaanvoeren geen sprake ia. Een lief prijisje betaalde men voor een bos gladiolen met. enkele soorten tot boven de twee den per bos. Dit in tegenstelimi die CoMIMs wa arvan de pry ze doorsnee ajammertoelyk lager zijn is nog een vry groot aanbod Freesias en Irissen in hoofdzaal; die buiten-cultures met zeer ui lopende pryzen, dlït naar gelang i en kwaliteit. Voor redelyke kwa freesia betaalde men tot bove: gulden en by de Irissen voor Blaiauw tot f 1.60 per bos. Voor er een matig aanbod van liélliiet méde Vain diverse zomerbloemen: Dajhlta's, Phlox, Liatrlis, GoUcös! men, Staitiöe, Aslberts etc., waarvan laatstgenoemde die zeer redelyke vatn 55 tat 80 ct. per bosje weiv radbeerd. LEIDEN Leden van de duivenvereniging "De Reis hadden met in totaal 169 jonge ven ingeschreven voor een vanuit St. Ghislain. De uitslag de eerste tien binnenkomende di was als volgt: P. Mooten 1, 8, II Kop 2, 4, 9: S. Koster 3; A. Si< 7 en T. van Duuren 6. Voor duiven stond vanuit Bergerac vlucht op het programma, mei volgende resultaat: 1, 3 A. Sie W. v. d. Nieuwendyk en 4. P. Mo Atletiek Aan de atletiek strijden op 2 en 3 augustus in zal worden deelgenomen door Keizer, Joke van Gerven, Hani Enkhuizen en Jos Hermens. J Op 2 augustus start Hja B op de 800 meter, Hans van Enl zen op de 110 meter horden ei Hermens op de 5.000 meter. I augustus komen Ilja Keizer en van Gerven uit op de 1500 i ARNHEM (ANP) De 22- jarige Arnhemmer Stephan van Leeuwen zal op 26 augustus uit Mtinchen vertrekken voor een marathonwandeling in twee etappes van elk 450 kilometer naar Hilversum. Tussen die etappes zal hy acht uur rust ne men. Van Leeuwen maakt die wan deling ten behoeve van de Arn hemse actiegroep "Nieuws, nieuws" die yvert voor radio- en tv-programma's waar de mensen, en vooral ook de inva liden, meer by betrokken worden en aan mee kunnen doen. Ter bestrijding van het kinderleed heeft Van Leeuwen ongeveer twee-en-een-halve maand gele den een wandeling gemaakt van Maastricht naar Groningen. Hoewel hy vanwege een in een molshoop verzwikte enkel in Assen strandde, kon het Roode Kruis van het byeen gelopen geld twaalf rolstoelen voor kin deren in Vietnam kopen. Stephan van Leeuwen zegt dat rijn duurrecord momenteel staat op 453 kilometer, afgelegd) op de Veluwe in 3,5 dag. "Na de1 eerste 200 kilometer krijg je te kampen met moeheid en slaap. Als je Je daaroverheen zet wordt Je een machine die maar door biyft lopen. Je raakt in een soort psychose". Op zyn wandeling naar Hil versum zal Van Leeuwen bege leid worden door een volgauto die de actiepropaganda en zyn voedsel meedraagt.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 10