Karin van Wamden: feest voor iedereen VROEGER EN NU (32) LEIDEN 'Miss Bloemen Ik en mijn Bloemrijke voorboden Leaden zet op 4, 5 en 6 augustus de "Bloemetjes Buiten". In en om de Groenoordhal ds van alles te doen. Het zomerfeest is op touw gezet door WV-Leiden en het Rijns- burgse bloemencorso, dat zaterdag na de tocht van Rijnsburg naar Leiden d!e met bloemen versierde wagens naar de Groenoordhal brengt. Rondom de bloemen is er gelegenheid bloemen te schikken, antiek te kopen, oude ambachten te bekijken, te wandelen, te fiet sen, auto te rijden, te dansen, te kijken naar een modeshow en een show door K en G en tal van an dere dingen. Voor de organisatie van twee acti viteiten tekent de redactie van die zaterdag meerijden ir ;o. Voor de miss en de reizen naar resp. Mailorc gesteld. Wilt u meedoen? Eén voorwaarde: doe iets met bloemen, al steekt u maar een roos in uw haar. Kom vrijdagavond vanaf half acht de Groenoordhal, waar de verkie zing om half negen begint. Wilt xx er zeker van zijn te kunnen meedoen, stuur dan even een kaart of brief naar de re dactie van Lertdsch/Alphens Dag blad onder motto "Bloemetjes Buiten" met vermelding van naam, adres en leeftijd en evt. bijzonderheden. Datzelfde geldt voor het concours "Ik en imijn dier" voor kinderen met huisdieren zondagmiddag. Hert begint om 3 uur, inschrijving vanaf 2 uur. Ook hierbij graag voorinschrijving aan de redactie van deze krant. KLOKKEN Friese staart Zaanse- en Sallanders. Echte antieke Franse en Comtoöse klokken, enz. Uw specialist met vak-service v. d. Water Haarlemmerstr. 181 - Leiden De Rijnsburgse bloemenmeisjes zijn gisteren naar de Groen oordhal gegaan om op de Leidse veemarkt propaganda te maken voor Bloemetjes Buiten". Ze delen de pamfletten in komende dagen ook uit in Leiden en aan de kust. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Hoe gaat dat, de verkiezing van een bloemenmiss en een concours voor kinderen met huisdieren? Karin van Wa- melen, bekende presentatrice en inwoonster van Oegstgeest, die bij de twee Dagblad-activiteiten op „Bloementjes Buiten" als gast vrouw optreedt, ziet het helemaal voor zich. Ze heeft meer met dit bijltje gehakt en zegt: „We moe ten er een feest van maken, zo wel voor degenen, die meedoen, als voor de kijkers, Zo'n sfeertje past in het blije bloemengebeu- ren van „Bloemetjes Buiten". Let wel, we gaan bloemenkoningin- gen verkiezen, die volgende week za terdag meerijden in het Rijnsburgs bloemencorso van Rijnsburg naar Leiden, in een calèche midden in de stoet. In die sfeer moeten de deel neemsters het zien. Uit de voorin- schrijven blijkt, dat het begrepen >rdt. Door Hans Melkert leeftijd tot en met 15 Jaar. Voor de misstitel komen in aanmerking deel neemsters van 16 tot 30. Dames 24 jaar en ouder kunnen ook meedingen naar de titel van mrs. Zoals bekend krijgt de miss van Gulliver's Reizen een vliegreis voor twee personen naar Mallorca en nrs. van reisbureau Intra een tiendaagse busreis voor twee perso- aen naar Wenen. Er zijn mèèr prij zen o.a. voor de drie titelhoudsters ren bokaal. Presentatie De jury, die bestaat uit Tine van Es-Kop, Gerard van Bueren en Pieter Rosier, let op de presentatie, het geheel dus, en daarnaast op or- ginaliteit, waarvoor een speciale prijs beschikbaar is. Karin van Wa- melen zegt tot de deelneemsters: „Heb geen plankenkoorts. De Jury let niet op wat niet goed is, maar op de positieve kant en de inzet. De Jury doet dat liefdevol. Het moet iedereen een feest zijn, ook voor degenen, die het podium betreden". Wie tevoren hebben ingeschreven x wie dat niet hebben gedaan, maar toch willen meedoen, komen a.s. vrijdagavond door een speciale in gang in de hal. Na inschrijving wor den de deelneemsters ontvangen door redactrice Henriette v. d. Hoe- Daarna gaart alles vanzelf. Daar wordt voor gezorgd. Zondagmiddag gaat het precies hetzelfde bij bet concours „Ik en mijn dier". De koppels „kind-dier" komen door de speciale ingang bin- worden ingeschreven het verdient aanbeveling tevoren zijn komst te melden aan de redactie van dit blad onder het motto „Bloeme tjes Buiten" en gaan op de plan- Attractie op "Bloemetjes Buiten" wordt het straatje met oude ambachten. Onder het motto "Modern bedrijf brengt oude ambachten" naar Leiden zorgt Minnesota NederlandNV voor dit onderdeel van het festival. Het financiert ook andere programma-onderdelen. Op de foto een voorproefje: een pottendrraaier. ken. Het gaat erom, dart het huisdier er goed verzorgd uitziet. Daarnaast wordt in het bijzonder gelet om de combinatie van kind en dier. Dat kan met speciale kledij, dat kan met bloemen, dat ikan op tal van manie- We zijn benieuwd. In het bijzon der de jury, die bestaat uit Tine van Es en de dierenarts Van Ekdom. Op dit moment zijn er nog niet veel voorinschrijvingen binnen vooi het concours. Let op, de eerste tien inschrijvers krijgen twee vrij kaartjes voor de prémière van het Russisch staatscircus, dat komende winter in de Leidse Groenoordhal optreedt. En ook hier Zijn er natuurlijk prijzen, o.a. een door Leidsch Dagblad/Al- Gastvrouw Karin van Warneten verwacht veel van het concours „Ik en mijn dier". Ze kenrt dit feest in andere plaatsen en daar was het al tijd een schouwspel van belang. Nog maals, we zijn benieuwd naar Lei den. Als .Bloemetjes Buiten" dit jaai een succes wordt, komt er volgend Jaar gegarandeerd een groter bloe- menfeest in de zomer. Nu al heeft de directie van „Nieuw Minerva" ge meld te willen inhaken. Zo kan het een stadsfeest worden! Als inwoonster van Oegstgeest en daardoor betrokken bij wat er in Lei den gebeurt is Karin van Warneten enthousiast over .Bloemetjes Buiten". „Ik ben in voor alles wat publiek trekt naar deze streek, omdat het zakelijk vruchten kan afwerpen. Als achterland van de kust heeft Leiden veel te bieden, maar het moet wor den „verkocht". Feesten als dit bieden die moge lijkheid". Over de combinatie met het Rijns burgs bloemencorso: „Ik heb het al tijd al zonde gevonden, dat die beel dige wagens, resultaat van zoveel handwerk, in record tempo langs gaan. Het is een goed idee de wagens binnen te exposeren. Als Je alleen •naar hert corso kijkt heb Je het idee, dat er veel je neus voorbij gaat zon der dat je gezien hebt wat nu pre cies. In de Groenoordhal lam Je om hert bloemschikwerk heen lopen". LEIDEN Na one uitstapje van ij vorige week (even buiten de stads- 1 grensHuize De Olmen in Oegstgeest) l zijn wij weer terug in Oudt Leyden. Voor vandaag een plaatje uit een zéér oude doos dat geen enkel jj oriëntatiepunt meer biedt. Letterlijk i en figuurlijk is hier (foto links) geen steen op de andere gelaten. Een to- I tale afbraak stond hier de toenmalige stadsbestuurdenen voor ogen. Wij moeten dan ook een eeuw in de ge schiedenis teruggaan om deze foto thuis te brengen. Het isde huidige Lammermarkt, die eertijds Korte Lan'gegracht heette en zich uitstrekte van de IJzeren- gracht (thans Nieuwe Beestenmarkt) tot de Mcüre, met in het verlengde de nu ook reeds gedempte Lange- gracht. IJzerengracht en huidige Lammermarkt werden vn resp. 1863 en 1876 gedempt. Sinds 1876 wérd hier een lammeren- markt gehouden, in later jaren aan gevuld met een markt voor klein vee t.w. konijnen, geiten en varkens. Markten, die zich op deze plaats wis ten te handhaven tot aan het inge- bruiknemen va/n de Groenoordhal waarin en waarover thans de hee Daey Ouwens de scepter zwaait. Een jaar nadat de gracht gedempt was iverd daarop een schoolgebouw geplaatst (langs de Nieuwe Mare), dat na sluiting nog lange tijd heeft dienst gedaan ais onderkomen van de G.G. en G.D. Toen deze dienst zijn nieuwe luisvesting verkreeg aan de Rooden- 'rur gerstraat, verdween ook dit ge- 1 ruw uit deze omgeving. Aan een zri verouderde toestand kwam toen m einde. De huidige directewr van le G.G. en G.D., dokter Bazuin, kan daar nog van meespréken. De Lammermarkt-van-nu heeft alle herinneringen aan het verleden uit gewist. Langs weerszijden kwam een nieuwe bebouwing, die in vele geval len al weer oud aandoet. De laatste en moderne aanwinst is het hulppostkantoor, dat enkele jaren ge leden ingebruik genomen wérd. Uit dit verleden (rechts op foto Jan Holvast) dateert nog de niet meer in gebruik zijnde Bethlehemkerk (met zadeldak) die in haar oorspron kelijke vorm dateert uit 1899, doch op deze plaats reeds gevestigd was in 1644. In het verlengde van de foto de elektriciteitsfabriek aan de Lange- gracht, die enkele tientallen jarren ge leden een fikse uitbreiding onderging In de nabije toekomst men wacht nog op een dam in de Mare zal de Lammermarkt, die momenteel een uitstekende parkeergelegenheid biedt, in de verkeersrowte worden opgeno men. SAM PLATTEEL KARIN VAN WAMELEN

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 3