Leidse karate-expert hoort 8 maanden tegen zich eisen Joop Droogh (39) horecaman met steeds nieuwe ideeen Godfried van S winnaar van de kortebaandraverij Voorschoten SVLV breidt haar activiteiten uit ZATERDAG 29 JULI 1972 „Deze verdachte is geen onderwereldfiguur, geen lei der van een Leidse bende. Zijn sportschool was geen oase voor misdadigers. U ziet het aan de maatregelen in deze rechtszaal, waar een forse politiemacht aanwezig is, teneinde op alle gebeur tenissen voorbereid te zijn. Deze man speelde de hoofd rol in het spel van de mis daad". Twee verschillende beooordelingen over een 43-Jarige Leidse sport schooleigenaar een veel besproken fi guur, ook bij politie en Justitie. Gisteren stond hij, met nog drie andere verdachten voor de Haag se rechtbank. Eerstgenoemde uitspraak deed de verdediger van de gevreesde karate- leraar, de tweede was van de officier van Justitie. De zaak draaide uit op een eis van acht maanden gevan genisstraf waarvan 2 maanden voor waardelijk tegen de sportleraar en tegen een 24-jarige Leidse loswerk- man en zes maanden gevangenis straf, waarvan één maand voorwaar- j delijk, tegen een 35-jarige chauf feur en een 25-jarige loswerkman al- len uit Leiden. Voor alle verdachten gold aftrek van het voorarrest. De zaak ging over een groet aan tal inbraken en diefstallen, die eind vorig jaar en begin dit jaar in Lei den en wijde omgeving werden ge pleegd, waarbij in het bijzonder kleu rentelevisietoestellen de aandacht kregen. In deze affaire werden in totaal 14 Leidenaars gearresteerd, van wie al eerder een aantal terecht heeft gestaan. Het tenlaste gelegde betrof o. m diefstal van t.v.-toestellen en platen spelers uit opslagplaatsen en win kels in Leiden en een in Voorscho ten en Leidschendam, een inbraak i 'n pand a. d. van Hogendorpstraat i. Leiden, waar sieraden werden gesto len. De meeste verdachten beriepen zich er op, dat zij onder pressie van de sportleraar stonden, die in som mige gevallen ook als tipgever en uitkijk gefungeerd zou hebben. Zowel in de sportschool als in een café zouden de plannen voor de misdaden zijn besproken. Volgens verdachten werden zij of hun echt genoten door de sportleraar bedreigd, indien zij niet aan de inbraken mee zouden doen. Volgens een van de verdachten had hij daarom voortdurend een wapen bij zich. Zelfs «n het huis van bewaring eouden Verdachten nog door de ka rate-expert zijn bedreigd. De sportleraar ontkende iemand te hebben bedreigd, integendeel hij betoogde dat de anderen tegen hem een complot hadden gesmeed en zijn sportschool grote schade berokkend. De officier van Justitie, mr. Beer stelde dat sommige verdachten werk schuw zijn en op een gemakkelijke wijze aan geld wilden komen. Wat de sportleraar betreft, meende de Of ficier dat van hem toch wel een bedreiging is uitgegaan, gezien ook de grote kracht die hij als kara te-expert bezit. Voor hem luidde dus ook de eis van 8 maanden, waarvan 2 voorwaar delijk. In verband met de vrees voor moeilijkheden, bevond zich een uit gebreide politiemacht in de rechts zaal, ook omdat verdachte in een zeer gespannen toestand verkeerde. Zijn verdediger, mr. A. N. Huizin- ga oefende kritiek uit op het feit dat voor de arrestatie van de ge- vreesde Leldenaar twintig man po litie was ingezet. Dit alles zou volgens hem grote spanningen teweeg hebben gebracht. Inderdaad waren er in de sport school van verdachte vreemde fi guren, die hij evenwel niet wenste en daarom ook de deur heeft gewezen. Verdachte ontkende zich te hebben ingelaten met tipgeven en wat dies meer zij. Eenmaal heeft hij, toen hij nog niet wist wat er aan de hand was, zijn medewerking gegeven bij vervoer van gestolen t.v. toestellen. Hij wenst niets liever dan zijn sportschool op normale wijze voort te zetten, waartoe de reclassering me dewerking heeft toegezegd. Pleiter concludeerde tot vrijspraak en verzocht gezien de toestand van ver dachte, hem onmiddellijk in vrijheid te stellen, hetgeen de rechtbank na raadkamer weigerde. Uitspraken op 8 augustus. Scheveningen heeft sinds de afgelopen nacht zijn miss. De ere titel ging naar de lieftallige en zeer rondborstige Yolanda Mere- 'eens uit Voorburg, die aan de zwoele verkiezingsnacht in Tif fany's een reisje van drie weken naar het Spaanse Benidorm ■n een zakgeldje vari duizend gulden overhoudt. De foto, ivaarop behalve jurylid Reinder Zwoisman ook de Vreeswijkse mejuf- frouiv M. Barneveld tweedeen de Haagse mejuffrouw M. L. van Renen (derde), laat duidelijk zién wat een moeite het de nieuwe miss kostte om haar vreugdetranen te bedwingen. En nu maar afwachten wie er a.s. vrijdagavond in de Leidse Groen- oordhal tot bloemenkoningin ivordt gekozen. Ook aan die ver kiezingen zijn leuke prijsjes verbonden: een vakantiereisje naar Mallorca voor de bloemenkoningin en een trip naar Wenen voor de koningin-moeder. Wie o wie zullen in dit geval de gelukkigen zijn? De inschrijving staat nog open! NOORDWIJK AAN ZEE Joop Droogh (39) is eenl?1 Jaatet* week van mei ^eeg lik de bouwvergunning in handen, vooruitstrevend horecaman. Hij gaat met zijn tijd mee en !zes weken later kon alles in gebruik probeert zijn gasten of dat nu vakantiegangers of worden genomen, al moet er nog Noordwijkers zijn het optimale te bieden. Er is de laat ste jaren heel wat veranderd in zijn badhotel ,,Zeerust" aan de Quarles van Uffortstraat op een steenworp afstands van de Koningin Wilhelmina Boulevard. Er kwam een overdekt verwarmd zwembad, hij voegde een oud-holland- se taveerne aan zijn bedrijf toe en een originele Finse sauna met een solarium een 23 vierkante meter groot bestra lingsterras kregen gestalte. Nu weer heeft hij zijn ho- reca-veste uitgebreid met een grillbar ,,De Gildemeester", een gezellige eetzaal en een terras aan de voorzijde. Op deze wijze kan hij zijn binnen- en buitenlandse gasten en de Noordwijkse ingezetenen op velerlei wijze van dienst zijn. Dat is het juist wat zo inslaat. Intrede ds. A. den Tonkelaar WARMOND De nieuwe hervormde predikant, ds. A. J. den Tonkelaar uit Bussum, zal zondag 27 augustus 's middags om drie uur zijn intrede doen. Vooral zal hij in dezelfde dienst worden bevestigd door ds Van t Hof uit De Kaag. LEIDEN Tijdens een geanimeerde en druk bezochte receptie is gister middag in het pand Middelstegracht 26 de nieuwe magazijnruimte, met balie-verkoop, van de B.V. Zirkzee, handel in aluminiumwaren en isola tiematerialen geopend. Amptmeijer (PSP) vraagt om interpellatie LEIDEN Het PSP-gemeente raadslid Amptmeijer heeft B en W verzocht een interpellatie te mogen houden over de financiële positie van Leiden en de daarmee samen hangende strategie die Leiden moet gaan voeren ten opzichte van de re gering. Amptmeijer wil B en W vragen wat naar zij vermoeden de gevolgen zullen zijn van het besluit van de regering om de uitkeringen uit het gemeentefonds voor 1973 en waar schijnlijk de volgende Jaren, weinig te laten groeien. Als B en W het met hem eens zijn dat die gevolgen waarschijnlijk zeer ernstig zullen zijn, en ook niet voorzien bij het eerder in de raad gehouden strategie-debat, vraagt Amptmeijer of het niet Juist zou zijn een nieuw strategie-debat te houden, nu de huidige taktiek van voorzichtig onderhandelen waar schijnlijk bij voorbaat tot mislukken gedoemd is". De laatste vraag van Amptmeijer: welke maatregelen stellen B en W zich voor om toch tot een volledige uitvoering van de begroting '72 te komen, nu de za ken deze keer hebben genomen? Amptmeijer verwijst hierbij naar de slotpassage van het aan Kamer en regering gestuurde adres „Lei den voorgoed in last?", waarin wordt gezegd dat „als oplossingen voor de Leidse noden zouden uitblijven con flicten met de regering kunnen worden verwacht, omdat het stads- bestu'-r het stadsbelang de voorrang zal geven". vooruitziende blik. Dat is ook de oorzaak, dat hij zijn hotel-restau rant steeds weer aanpast aan de eisen die het uitgaande publiek stelt. Een voorwaarde om in de running te blij- vooral in een tijd waarin het het algemeen niet zo floris sant gaat in de horecabedrijven. Er zijn er heel wat die de poorten al gesloten hebben en er zullen er meer volgen. Om dat te consta teren behoeft men niet verder te kij ken dan Noordwijk. Joop Droogh zit vol frisse, nieuwe Ideëen. Wanneer hij met vakantie ander aan de afwerking geschieden, 'k Ben erg blij met die nieuwe eetzaal, het terras, dat bin nenkort gebruikt kan wérden, en de grillbar. De afgelopen week heeft wel bewezen, dat deze bij de gasten ook Noordwijkers in de smaak valt. Tafels en stoelen voor het ter ras heb ik, zoals alles, zelf ontwor- Het leuke van die grillbar is, dat men zelf zijn stukje vlees uit de gekoelde vitrine kan uitkiezen en ook zelf op de grill kan klaarmaken, uiteraard onder het toeziend oog van een expert op dat gebied. Er is een zeer ruime keus. De fijnste soorten varkens- en rundvlees. Het vleesge recht wordt opgediend op een plank met een paar stukjes stokbrood, heer lijke pikante sauzen, wat gele blaad jes sla en zuur. Heeft men trek in een stukje kaas als toetje, dan kan men ook kiezen uit talrijke binnen- en buitenlandse soorten. Zo'n „eten tje op je gemak" is echt iets voor een avondje uit. Wat te zeggen van een toumados of een entrecote of in gezegd Droogh nadrukkelijk: „Die grill bar blijlkt in een behoefte te voor zien. Grillen is een stukje cultuur, dat op verrukkelijke wijze uitdruk king geeft aan ae verfijning van vlees- en visgerechten. Daarom willen we onze gasten in onze middeleeuw se grillbar een stukje van die cul tuur brengen. Grilien is mannen werk. We stellen hen daarom graag in de gelegenheid mei vork en tang hun uitgekozen steak zelf klaar te maken. Net zolang op het vuur la ten sissen tot net verrukkelijke stuk je sappig vlees consumeerbaar is. Men kan in een romantisch hoekje kruipen, doch men kan het gekozen gerecht ook mee naar huis nemen om daar de gasten te verwennen. In het eigenlijke restaurant heb ik de a la cart-kaart verwijderd. On ze gasten kunnen nu een keus maken uit drie menu's, die dagelijks ver schillen. Om toch bijzondere gerech ten te kunnen serveren hebben we dus deze grillbar laten bouwen. Dat a la cart-werk raakt wat uit de tijd. Er is betrekkelijk weinig vraag naar Om dat te kunnen brengen kostte veel geld aan arbeidsloon, want je moet toch altijd één of meer koks VOORSCHOTEN Afgelopen week is bij de Sportvereniging Laurentius Voorschoten (SVLV) het seizoen weer begonnen. Het eerste clubblad van het seizoen 1972/1973 kwam van de pers en hieruit bleek dat menig bestuurslid alsook andere medewer kers niet stil hebben gezeten in de zomer-periode. I SVLV ging ook dit jaar op sport kamp. Een aantal jeugdleiders is drie weken met 103 Jongens op de kam pen in Grientsveen en Den Bosch ge weest. En uit de verhalen van de jeugdige SVLV'ers is wel gebleken dat ook dit jaar de NKS-kampen een succes waren. SVLV geeft dan ook hen die op za- I terdag wensen te voetballen om welke reden dan ook hiervoor dit seizoen de gelegenheid. Met 2 elf tallen is ingeschreven voor de za terdag-competitie. Ook het zaalvoetbal zal dit seizoen worden beoefend. Met twee senioren- teams en een juniorenteam is inge schreven. Het is nog niet zeker of deze wedstrijden in de sporthal in Voorschoten kunnen worden ge speeld, m.a.w. of de gemeente de sporthal op dinsdag- of woensdag avond vrij kan maken voor verhuur aan de KNVB. Zo niet dan zullen de wedstrijden in Leiden worden ge speeld. Met twee dames-elftallen is het ko mend seizoen drukte op de twee vel den. want ook spelen nog junioren en pupillen: 3 A-elftallen, 3 B-elftal len, 5 C-elftallen, en voorts nog 10 D.E. 4en F. elftallen. Vijfentwintig Jeugdleiders zijn hiervoor in actie, de meeste zijn gediplomeerd en/of in het bezit van het diploma scheids rechter. Tenslotte gaat de vereniging SVLV haar leden ook de gelegenheid bie den in de zomermaanden aan sport te doen. Plajjjinen zijn er om te ko men tot de oprichting van een afde ling softbal en honkbal Overleg met de Kon. Ned. Baseball- en Softball Bond is er geweest en thans is het zo dat deze Bond op zondag 20 augustus a.s. de beste elftallen van Nederland naai- Voorschoten zal af vaardigen voor het spelen van de- menstratiewedstrijden Op genoemde zondag speelt op het SVLV-terrein om 11.00 uur de dames van Celeritas en Storks een softball- gevolgd door een honkbal- bussen Storks 2 tegen ADO. Deskundige explicatie zal worden ge geven door de heer G. Hogenbirk uit Leidschendam. Blijkt dit aan te slaan zo zal in de zomer van 1973 met de beoefening van deze sport kunnen worden begonnen. De velden zijn er geschikt voor daar eerst over een spe ciaal veld dient te worden beschikt indien men hoofdklasse speelt. In februari a.s. komt er enige ver lichting in de veldennood. De hoc- keyvereniging gaat dan naar het nieuwe sportcomplex en er komt dan een veld voor SVLV vrij. De toeloop nieuwe leden voor alle catego- vlot te doen verlopen ls het bestuur uitgebreid, o.a. met een vrouw, novum voor SVLV. middag. Breestraat 19 Socletelt Twentwel (v kamerbewoners en alleenstaanden) Het Mierennest (Morsweg 59) Kof' fiebar 12-2 uur nam. 65) Societeil kamerbewoners en alleen Doopsgezinde kerk Zevendedags adventisten Bijbelstudie 10 uur voorn' prediking ds. He ij koop 11 uur voorr Schaakzolder (Morsweg 114) Leic se Jeugdschaaksocieteit 2-5.30 uur ns Molen De Valk Postaegelmarkt 2- Piet erskerkchoorsteeg Charles Willemse imiddag. Breestraat 19 Sociëteit Twentwe) roor kamei den) 912 1 Geversstraat 6t, alleen (Geversstraat 65) Soj Luxortheater Jeugdvakantebezighel den "De kleine lord" 10 uur voorm. DINSDAG Breestraat 19 Sociëteit Twentwd (voor kamerbewoners en alleenstaan! den) 9—12 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Bejaarj Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- werk 9.30—10.30 i 19 Sociëteit voor gehandi; 'a£ylsittgel 2 Evangeliecentrum SpJ vang. J. Zijlstra 8 uur nam. Doktersdiensten daarna tot zondagnacht twaalf up uitsluitend voor spoedgevallen de dok teretelefoon 22222. Voorschoten Dokter W. van Dam Prof. Asserjaan 26, tel. 3960 (wijkver pleging Gezondheidscentrum, wijn gaairdenlaan 2). Oegst geest Dokter H. A. Rete rink, Terweeweg 152. tel. 50394 (wijk zuster M. Schout, Ridderspoorlaan 1 tel. 54982. b.g.g. 54500). (lerclorp Dokter Van 't Woiw! groot, zodat wedstrvjleider Hoofdstraat 4a teL 3M70 w«ï?usM van Leeuwen een iedere speler ein delijk aan zijn trekken kan doen ko men. Regelrecht verband hiermede houdt de uitbreiding van de kleed- kamers en clubgebouw. Het bestuur heeft de plannen bij het gemeente bestuur ingediend. En om dit alles extra in dienst hebben. Mensen, die het gereedmaken van specialiteiten tot en met onder de knie hebben. In de bar is elk gerecht binnen tien minuten klaar. We kunnen hier een kleine honderd gasten bergen". Die grillbar „De Gildemeester" is iets nieuws voor Noordwijk. Heeft men bijvoorbeeld aan de bar van de Peter Cuyper-Taveerne onder het ge not van een drankje gezellig zitten conserveren en men krijgt plotseling trek in een verfijnd vleesgerecht, dan behoeft men maai- een paar stap pen te doen om dat te realiseren. Eén van de vele Duitse gasten: ,,'k Kom al jaren in „Zeerust". Droogh brengt telkens wat anders. Geweldig al die ideeën. Eerst zwembad, sauna en solarium en nu dit weer. Het is werkelijk een genoegen hier te mogen vertoeven. Trouwens wij vinden Noordwijk een bijzonder gezellige badplaats en komen er dus graag". Meurs. Snouck Hurgronje straat 9a. Lelden, tel. 34112). \pothekers De avond, nacht- en zondagsdien( wordt waargenomen door apotheé Hulp der Mensheid. Hooigracht 48 apotheek Oegstgeest, Wilhelminapaii 8. 30S-dienst liJkhedeD verkei bereikbaar elH doorlopend Id l Release Hulpverleningsdienst Release: Niet] we Rijn 20a. tel 24f" ~'J vrijdag 20—22 uur; derdag ook 1518 Gezinsverzorging Aanvragen hulp DeJaardeD en l: durig zieken en gezinsverzorging 1 singel 8. tel. 24800. 910 uur vo* Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor g: rechtshulp donderdag 79 uur i se Volkshuis, Apotheker Door Cees Combee in één of ander buitenlands vakan tiecentrum vertoeft geeft hij zijn oger. in de hotels en restaurants goed te kost, omdat er altijd wel din gen waar te nemen zijn, die hij op de een of andere manier in eigen bedryf kan realiseren. Z'n taak loopt als een „trein". Zij is het ge hele jaar geopend en heeft een ho telbezetting van ongeveer 75 pro cent Er moet wel wat voor gedaan worden om dat te bereiken. Dat doet Droogh op zijn manier. Het is het geheim van de smid. Reeds lang liep de Noordwijkse ho teleigenaar er gaan geruchten in Noordwyk, dat „Zeerust" in andere handen zou zijn overgegaan en dat Joop „slechts" bedrijfsleider is, maar niets is minder waar, want het be drijf rust financieel en organisato risch stevig in handen van de ener gieke Joop Droogh met plannen om zijn hotel uit te breiden. Hij zegt daarover: „Voor die uit breiding had ik de tekeningen reeds lang klaar. Zelf gemaakt. Er komt geen architect aan te pas. De bouw wordt ook uitgevoerd door de eigen bouwtechnische staf. Het afkomen van de vereiste bouwvergunningen duurde helaas geruime tijd. Daarom slaagde ik er niet in de uitbreiding voor het badseizoen te realiseren VOORSCHOTEN Godfried van S. de 7-jarige bruine ruin uit de stal „Sta er boven" was gistermiddag de snelste op de kortebaan. Hij werd tot het laatste toe bedreigd door Calumet Bulwark, de 11-jarige bruine schimmelruin uit de sta) G. van Oosten. Een kamprlt was nodig om Godfried te doen zege vieren. De derde prijs was voor Grace Again de 7-jarige bruine merrie uit de stal .Careless Farm". De spanning tijdens de beslissende omloop was een gevolg van de tij dens de kortebaan voelbare ge lijke krachten van de deelnemers aan deze draverij Er kwamen twintig dravers aan de start, die nauwlettend gevolgd werden tij dens hun prestaties door enige duizenden belangstellenden, die zich verdrongen aan weerszijden van de baan uitgelegd op de Prins Bernihardlaan. De totalisator deed goede zaken. Het weer hield zicih bijzonder goed. Hoewel tijdens de beslissende om loop hevige donderslagen te horen waren, bleef de baan droog en de stemming zeer goed. Er was een totaal aan prijzen te winnen van f3500.— de hoofd prijs bedroeg f 1800. De foto (Jan Holvasti geeft een overzicht van de kortebaandraverij.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2