Kunstkring exposeert tijdens paardenmarkt m poppenwagen Poes en konijn agenda IN VOORSCHOTEN Dodelijke LEIDSE JLESSENVRETEE Harten- li [[gangers hadden fijne week val van bouwwerk Veelzijdige organist in St. Agathakerk WOENSDAG 26 Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN* Yolanda Maria Theodora dr. v. J. A. M. van der Krabben en N. M. Broekhuijze; Naftall SJofar zn. v. J. H. van der Rey- den en M. H. M. C. IJsebrands; Pieter Cornells zn. v. W. T. Duijvenvoorde en T. M. Vlnk; Maartje Gerdina dr. v. H. van der Spek en W. Kuyt; Caroline Machteld dr. v. G. van Rij en A. E. D. de Jong. ONDERTROUWD F. Icke en M. H. J. Daalmeijer; W. J. de Vries en A. J. C. van Schaik; J. A. M. Bruines en A. C. W. Star; J. R. de Bruijn en Y. A. Nerderpeld; W. Filippo en P. van der Kaay; C. M. de Graaf en E. H. Flllippo; A. Lukker en M. C. H. Hire; W. A. Nolen en L. P. Boltjes; N. P. Onderwater en L. C. Staab; E. A. T. Overdyk en A. M. van Brussel; C. M Rlmmermans en A. M. Kok; J. Ver hoogt en M. Muledr; J. M. Vermeulen en M. Theunissen; H. Warmond en Y de Kruis; W. C. van der Zanden en R. M. C. de Romljn; C. Zweistra en E. E. Souisa. GEHUWD G. A. A. Oudshoorn en C. S. M. Brands. M. R. Sijlbing en E. D. Bergval; C. Kulk en O. M. van der Burg; G. A. van den Berg en A. J. Koolhof; W. van Zelst en G. L. Koomen. VOORSCHOTEN Een wit- zwart konijntje en een grijsach tige poes samen in een poppe- wagen keurig naar de dieren- show gereden. Dat was gister middag in Voorschoten onder meer te zien tijdens de dieren- show. Een honderdtal huisdie ren, marmotten, poezen, honden, konijnen, hamsters, geiten en pony's werden door hun trotse eigeniaairis gebracht naar het voorplein van de sporthal „De Vliethorst" alwaar de dieren arts C. P. vian Oostrom de moeilijke taak kreeg om het beste dier van iedere soort te belonen met een prijs. Eigenlijk zouden alle dieren een prijs hebben moeten krijgen, want deze bonte verzameling van dieren, waarbij natuurlijk bezien doodsvijanden waren, kwamen vrijwel allemaal onbe schadigd weer thuis. De meest onverdraagzame dieren zijn de poezen en katten. Het roofdiereninstinct kwam soms boven zodra zij de duiven maar roken. De straathondjes en ook de geiten trokken zich niet veel van de omstanders aan. Tenslotte kwamen alle die- x*en door de keuring heen en de dierenarts bleef zelf onbescha digd, wat volgens ingewijden een hele prestatie genoemd kan worden. Een spectaculair onderdeel van de jeugdvakantiebezigheden in Voorschoten is weer voorbij. De hoofdpersonen hebben er niets van begrepen en de poes en het konyn zullen de poppe- wagen al weer verlaten hebben. Apothekers jQS-dienst SUS- Telefonische Hulpdienst (017101—25202 Voo? alle die In m lykhedeD verkereD bereikbaar el werkdae van acbt uur n.m tor af; uur c m doorlopend In net weekeiw d w.z van vrijdag acht uur n.cc maandag acht uur vjn Release Hulpverleningsdienst Release: Nle we Rijn 20a tel 24555 Maandag t/ vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m dö derdag ook 1518 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp oejaardeD i._ durig zieken en gezinsverzorging singel 8. tel 24800. 910 uur voor Wetswinkeitje VOORSCHOTEN De Voorschotense kunstkring houdt met de paardenmarkt een kunstmarkt. In en om het atelier Molen laan 3 worden de kunststukken van de leden van de Voorscho tense kunstkring verkocht. Op de aankoop is van toepassing de 20% rijkssubsidie voor de koper. Omdat de kunstkring niet graag in de verdrukking van de paardenmarkt wil komen en graag ook gezien wil worden tussen de mensenmenigte, die verwacht wordt, zijn de voorzitter van de Kunstkring Willem Vis en de Haagse kunstenaar Jaap Eerland bezig het paard van deze eeuw te vervaardigen in kunststof. Een paard met twee hoofden en twee paar voorbenen en ontzettend veel manen. „Omdat het netter is voor de leek het paard in de bek te kijken, dan in het kruis te tasten", aldus ae scheppende kunstenaam. daarom be staat het levensgrote paard alleen uit twee vooraanzichten, zowel voor als achter. Het mooiste kunstpaard komt voor het atelier aan de Molenlaan te staan. Het zal een blikvanger zijn voor de echte kunst, maar het is wel te koop. Het programma voor de paarden markt ziet er als volgt uit: DONDERDAG 15 uur: Opening van het Vermaak - centrum door de bejaarden van Voorschoten in samenwerking met burgemeester J. van der Haar. 20 uur: Opening door de burgomees- j ter van de gelegenhcidsherberg „Het i Swemmende Peerd" in het Am- bachtshuis op de Voorstraat. Opening 1 van de kunstmarkt in en nabij het atelier Molenlaan 3. De kunstmarkt wordt verzorgd door de Kunstkring Voorschoten. VRIJDAG 6 uur: Aanvoer van paarden voor de 1 markt op de Voorstraat. 10 uur: Officiële opening van de Paardenmarkt door het plaatsen van het kmis door de burgemeester. Opening van het Vcnnaakcentrum op de Treubstraat. 14 uur: Kor;ebaandravery op de Prins Bemhardiaan, 624 uur: Gelegenheids herberg „Het Swemmende Peerd" geopend. 10 uur—22 uur: Kunstmarkt in en om Molenlaan 3. 1214 uur: Inladen van de paarden na bfj de Voorstraat. ZATERDAG: 10 uur18 uur: Kunstmarkt in en om Molenlaan 3. 10 uur24 uur: Vermaakcentrum op de Treubstraat. 17 uur24 uur: Gelegenheidsberbarg „Het Swemmende Peerd". "De blauwe engelwaarin Mariene Dietrich triomfen vierde, inspireerde de Pa'rijse haarkunstenaar Alexandre tot dit kap sel, wat hij de naam Blue Angel meegaf. VOORSCHOTEN De tyidelyke vakantiegasten van hiuiize Bydiorp in ■"oorschoten zyn gisteren weer naar num eigen huizen vertrokkenEen compagnie van de,. Geneeskundige T: ©epen was op tijd aanwezig om ale twintig zieken, die door midd'eü van de actie 'Harten-Vyf' van de Zonne bloem een week vakantie genoten hadden in en rondom Bijdorp, met ambulance-wagens veilig thuis te brengen. Het voortreffelijke weer, overdag zon en warm maar koel onder de bomen van het bos en "s-avonds een frisse afkoeling door de onweers- buften, heeft van de vakantieweek een geslaagde week gemaakt. De geesteiyke verzorging was in hartden van pastoor J. Blonk en d!s. G d'e Zeeuw, terwyi rector Kapteyn de zieken niiet alleen als geestelijk leidsman terzyde stond maar zich tevens ontpopte als een vooritoeff el yk huisfotograaf. Burgemeester dr. J. van der Haar en echtgenote brach ten de zieken een bezoek, terwijl ook de bisschop vain Rottendam, dr. J. A. Simon'ls. e'en gezellig kykje kwam nemen in het vakantie-oord- Hoogtepunten tydenis de vakantie week waren het optreden vain de to neelgroep Voorschoten, de bakker Gussenhoven, die echte Franse wa fels maakte, mevrouw Westra, die een muziekavond verzorgde, hét uit stapje naar Leidscherulmge, hét be zoek aan de Gouden Leeuw en voor al de gezelligheid in hét bos en de grote feestavond verzorgd door het taem van begeleiders en de zusters van Huize Bydorp. Voor deize zieken is de vakantie weer voorbij, een vakantie waarin zy d'e gelegenheid kregen om mat de hulp van de vele vrijwilligers een weekje mee te doen met de gejonde mensen. Het team van vrijwilligers krygt nog een groep in Bilthoven, eveneens by een klooster van de zus ters Dominicaneisen van Voorscho ten. Deze vakantieweken voor de ernstige zieken wordt financieel mo gelijk gemaakt door de jaarlijkse actie „Harten Vyf", zowel organisatie als uitvoering wordt verzorgd door Gemeente betaalt sehade in Bakker Korffstraat LEIDEN De bewoners vatn de Bakker Korffstraat zullen van de ge meente eien tegemceitkonning in de •dioci" hen geleden schalde torygeln. De huizen hebben de afgelopen weken voortdurend onder waiter gestaan en daardoor danig schade geleiden. B. en W. hebben gisteren besloten om via de bijstandswet by te springen. Dat béiékentt dat de bewoners de gewiiid- döitie waarde van de vernielde goe deren vergoed' zullen k."ygen en niet de vevan-ging-waatrdeEen duur, ver- nééld kleed zal dus niet naar nieuw- waa.rde worden vergoed. Er wordt zoveel betaald dat er een kleed van gemiddelde prijs kan wenden gekocht. Wat de vevzekeatag, hetzy die van de bewoners hetzij die van de ge meente, later uitbetaald vloelilt weer terug in de bystandput van de dienst soclr.iie zaken. De bewoners hebben vandaag een brief van B. en W. ontvangen, waarin onder andere staat, dat deze tege- mioötkoming helemaal onverplicht is en los staat van de vraag naar aaneprakeü'ykheid en de dber de ver zekering te dekken schadebedragen. Het moet, aldus de sociale dfien'slt, worden gezien ais een' helpende hand De Bokkesprong 17 augustus officieel geopend OEGSTGEEST De openbare kleuterschool De Bokkesprong- zal 17 augustus officieel worden geopend. Wethouder Temminck zal om kwart over elf 's morgens de school in ge bruik stellen. Voor de ouders en an dere belangstellenden is er vrijdag 19 augustus 's avonds van zeven tot half negen gelegenheid een kykje te nemen in de nieuwe Bokke sprong. Overgestapt De vroegere staats secretaris by het ministerie van De fensie in Bonn, Günter Wetzel, heeft formeel verzocht lid te worden van de Christendemocratische Unie (CDU). Wetzel was twee weken gele den door de nieuwe Westduitse mi nister van Defensie Leber naar huis gestuurd en trad toen, na een lid maatschap van 27 jaar, uit de SPD (socialisten). LEIDEN De 41-jarige metselaar Majrtinus Den Duik is gi'stenen tij dens w-erkzaamhéden in Leiden do delijk verongelukt. De Hagenaar, die in dienst was van een aaninemihgs- bedryf in Pynacker, vi'el omstreeks kwart voor tiwaalf is-middags door nog onbekende oorzaak van de derde of vierde etage van een in aanbouw- zynd flatgebouw aan de Boerhaave- laain. Hy kreeg inwendig letsel en moest yiings door d'e EHD naar her Diaconesser.hu is worden overge bracht. waar hij in de loop van de avond is overleden. De arbeidsinspec tie en de Leidt; e politie stellen een onderzoek in naar de juiste toedracht van het ongeval ORGELSPEL IN NIEUWE KERK Er is kerkevolk. dat van koralen houdt en. om de gegarandeerde herkenbaarheid van dierbaar geworden gemeentezangen, bepaalde zich daarop instellende ro- ganisten gaat beluisteren. En het daar bij laat. Er zijn daarnaast con certgangers. die het om het kultu- eel-klassieke gaat. Kleuas Jan Mulder uit Kampen, die een gere gelde gast in de Katwykse Nieuwe Kerk is, maakt de indruk van de twee wallen te willen eten. Voor zijn spe- cifiek-eigen bewonderaars ligt een Final uit de 1ste Symfonie van Vie.r- ne te hoog en Max Reger's koraal- fantasie „Wachet auf" te zwaar op de maag. Weliswaar komt de koraal melodie na lang verbeiden onver huld in volle majesteit te voorschijn. Vierne en Reger fungeerden ale de substantiële punten bij dit concert en gelukkig speelde Mulder juist ir die twee (bij Reger met wat wrij vingen in deel III) zijn hoogste er beste virtuosentroeven uit. Voor het overige vonden we het programma niet eersterangs. We lieten al doorschemeren Mul der in de meest kwetsbare stukken (Vierne, Reger) volledig positief te hebben kunnen waarderen. Waarom dan echter zo oppervlakkig en z- matig innerlijk beheerst in Saint- Saëns, zo pianola-achtig in Glgou' waarby komt dat in Handel de sug gestie van de afwisselingen solo en orkest aan alle precisie te kort kwam. KEES VERHOEF. de landelijke Zonnebloem in Breda,, om dé eeriste schade ite helriEfeilem. LEIDEN In Huize Groenhoven aan de Witte Rozenstraat, was het gisteren feest, dat zich concentreerde rond het echt paar Van der Horst. In de recreatiezaal werd het echtpaar (rechts op de foto), dat thaïis 65 jaar is getrouwd, hartelijk toegesproken namens het huis en zijn bewoners, Er werden ook enkele geschenken aangeboden Lisse had de Amerikaan Lester W Berenbroick op de orgelbank van de St. Agathakerk. Een orgelman van alle muzikale markten thuis. Hij komt uit Madison en onderhoud! vooral met de Nederlandse compo nist Marius Monnikendam goede en Uitwisselende betrekkingen. Uit de New World zelf had Beren broick "Variations on America" als uitsmijter meegebracht van de sto opwaaiende dilettant-avantgardist Charles Ives, een soort muzikale Piet Paaltjens in de studenti koze stemming van een toenmalri café-pianist. Dat waren merkwaar dige, deels hymische variaties van een middelbare scholier circa 1890. o.a. druk bezig „God save our gra cious King" te parodiëren. Mag Je wel of niet lachen in de kerk? Vóór we 't vergeten, er was toch nog wat uit de States, maar dat had evengoed Engeland kunnen zijn: „Prelude and Fugue in A" van Wil liam Selby, keurig werk uit de ja ren van Haydn, in het kielzog van Handel en Stanley, losjes van stem voering, Bacli werd vereerd met de magistrale Fantasie met Fuga in g (waarvan we de fuga een snipper vlotter hadden gewild), Frans lioht van opvatting, met een maxim ir aan doorzichtigheid- en een mini mum aan gedruis. In overeenstemming met keus en smaak van deze concertgever „Nun bitten wir den Heiligen Geist" van Buxtehude, „de vermaarde va riaties van Daquin over een "Noël- Suisse" (ons „Klap eens in de Hand jes" geworden), een Air tendre van Lully, een bewerking door Bach's neef Walther van een vioolconcer tje van een Sigr (signor) Meck, pen droomje „O Gott, du frommer Gott") van de Vlaming Flor Pee- ters. Allemaal onberispelijk uit de orgelpijpen gehaald zonder vertoon van macht of kracht, in de pretti ge beheerste mededeelzame toon en als bevreesd door mixtuur of klank van 32-voeten het oor pyn aan te doen. Alles "air tendre" Maar Berenbroick was toch min der eenzijdig dan we 't nu beschrij ven. Hij bracht zijn hulde aan Jean Langlais. Wie trouwens doet dat niet tegenwoordig? Dat werd d komplete Suite Médiévale en forme de Messe Basse, geheel gregoriaans doortrokken. Meesterstukken, die door de pittig voorgeschreven regi straties de kerkruimte vullen met kathedraal versterkte middeleeuwse toonglanzen. Afsluitend met de ver heven (karolingische) Acclamations die op ostinafco's rusten die geen verwoed luisteraar nog uit zijn geest zal weten te bannen. KEES VERHOEF. Zwemwedstrijden voor de jeugd VOORSCHOTEN De Voorscho tense Jeugdvakantiebezigheden heb ben voor njaandag 31 juli op het pro gramma staan het "Jeugdvariété van oom Kees". Dit kinderprogramma wordt gegeven om 14 uur in het Cul tureel Centrum en het bestaat o.a. uit een poppentheater, sprekende pop en een goochelshow. De kinderen kunnen er ook nog wat leren, want er zal een demonstratie papierknip pen zyn. Op dinsdag 1 augustus is er weer een zwemwedstryd in het Instructie - bad. Aanvang 9 uur. De kinderen wor den in groepen verdeeld: 8 en 9 Jaar; 10 en 11 jaar en 12 en 13 jaar. Op donderdag 3 augustus is er een sportinstuif in of by de sporthal "De Vliethorst". Van het weer zal het af hangen of het zaalvoetbal wordt of buiten sport. Op vrydag 4 augustus zal in het Cultureel Centrum om 14 uur de prijsuitx-eiking geschieden door de burgemeester aan al de kinderen, die tijdens de jeugdvakantiebezigheden een prys hebben behaald. Na de prijs- uitreiking zal er nog een leuke film gedraaid worden. Wedvluchten LEIDEN De PV de Reisduif hield een wedvlucht met jonge duiven van af St. Ghislain. De uitslag luidt: 1, 5, 6 W. Kop; 2, 9 P. Kooyman; 3. T. Platteek; 4. W. de Roode; 7. P. Moo- ten 8. C. Strik; 10. S. v. d. Hoven. De Leidse Postduiven Vereniging "De Snelvlieger" hield zaterdag een wedvlucht vanuit Bergerac. Aantal duiven 72. Eerste duif maandag om 12.30 uur. Uitslag: 1.1. F. Heemskerk; 2. A. v. Noord; 3 en 6 J. Degen en Zn; 4. L. Mieremet; 5. J. Roest; 7. B. Delsasso; 9. M. de Lange en Zn; 9. J. den Dunne. OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest vergadert maandag 31 juli om half aoht in het gemeente huis. Als enig punt vermeldt de agenda de behandeling van de on- derwysnota. LEIDEN By de Leidse Heijn Supermarts aan de Kooila^" en het Bevrydingsplein zullen derdag containers (ook wel vreters" genoemd) worden g-«- waarin het publiek de statiegeldlc ret flessen en plastic flacons kan depee; heren. Albert Heyn heeft besloten aktie op touw te zetten met als op deze wyze een (kleine) te leveren aan het behoud van goed milieu. Maanden geleden heeft men in diverse supermarktikl geëxperimenteerd met by de embi >ot lage-afdelingen bakken neer te ten waar de flessen konden afgeleverd. Spoedig bleek dat dt t bijzonder aansloeg. Na deze expe L menten heeft men contact opgeo^0 men met de direkties van gemee tewerken in de diverse plaatsen, de huidige opzet worden de fri beschilderde containers buiten filiaal geplaatst, zodat alle on nenden hun lege flessen daar ku nen afleveren. Leiden is de tweejou (Den Helder de eerste) definitief toestemming werd v(|iVf leend. r -r'' Woens Breestraat 19 Sociëteit Twente -oor kamerbewoners en all eens taa don) 9—12 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raadL^ vrouw 4.306 uur nam. Dijkstra-at 2 a (Morskwartiep Spreekuur sociale raadsvrouw 10— Oegstgeest (Geversstraat 65) Soci at voor kamerbewoners en a"~ staandsn 8 uur nam. Oegstgeest (Kennedy laan 11) formatie-avond Baiia'i 8 uur nam. Donderdag Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 68 vuur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gein I dioapten 25 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare-win] I Rode Kruis 79 uur nam. TLtus Brandsmalaan 76 "De Di boot" Clubhuiswerk handenarbeid 10 Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaa dsn) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Soc! telt voor kamerbewoners en allee staanden 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantso 25) Gespreksavond Baha'l 8.15 middag. Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreefeu bejaarden Soc. Med. Adviesbureau uur nam. 'r J

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2