Berend Boudewijn krijgt praatshow voorlopig niet Zenuwarts (84) werd vermoord Sonja en Guus gaan samen tv-steravond presenteren Esterel met pakketten om zelf kleding te „bouwen" Weggeef-quiz keert terug ...e/7 a/steren I programma] TV morgén] 91 MAANDAG 24 JULI 1972 Berend, die zoveel weg heeft van Dick Cavett, wordt voor lopig geen KRO-personality. Enge tijd geleden circuleerde het bericht dat Berend Boudewijn (Van der Woude) met enkele vrienden en bekenden de studio was ingetrokken om een aantal personality-shows op te nemen bij hoge uitzonde ring in Hilversum aangeduid als praatshows. Berend, die voorzichtig gezegd, weg is van de wijze, waarop de Amerikaan Dick Cavett geani meerd babbelt met coryfeeën uit de internationale showbizz, wilde iets dergelijks doen op Hollands niveau, met Hollandse artiesten en een Hollandse showtitel natafelen. Vriendinnen Ronnie Bierman en Sylvia de Leur f ungeerden als proef praters. Die proeven werden voorge legd aian KRO's ohef-amusement Warry van Kampen. Waxry was er niet kapot van. Hij stond niet al leen. Want ook KRO's star-intervie wer Ad Langebent was niet zo ge lukkig met het plannetje van Be rend. „Als ©r iets te interviewen valt bij de KRO dan ben ik toch zeker de man", moet hij gedacht hebben. Dat hij daarbij voor de showbizz niet terugschrikt bewees zijn onderhoudend gesprek met Wdüeke Albert! in de periode dat Willeke uit geen damesblad was weg te brandei. Bovendien kreeg Berend nog tegen- Roofoverval AMERONGEN (ANP) Twee Jeugdige inwoners van Amerongen, de 16-jarige G. K. en de 17-jarige J. W. hebben zaterdag omstreeks middernacht een overval gepleegd op de 72-jarige alleenwonende mej. Verstegen in Amerongen. Zij dron gen haai- huis aan de achterzijde binnen bedreigden haar met een mes en sloegen haar met enkele dakpannen op het hoofd. Het slachtoffer is met schedellet sel in een zekenhuis opgenomen. De buit van de overval was een beursje met 29 gulden. De rijkspolitie in Rhenen en de districtsrecherche hebben bij hun onderzoek een speur hond ingeschakeld. Gisterochtend vroeg konden de twee daders van hun bed worden gelicht. Zij zijn in verzekering gesteld. De jongens heb ben inmidd els bekend). stroom uit de totale programma- sfeer bij de KRO waar men er ern stig aan twijfelde of er wel vol doende Hollandse artiesten van ni veau waren, die het programma in teressant zouden kunnen maken. Berend dacht van wel. „We hebben geen Sammy Davis maar maar naar Hollandse verhoudingen voldoende artiesten van gewicht". Lex Goud smit stond dan ook op zijn Ujst van te interviewen personen. Berend gaat zich nu weer wijden aan de weggeef-quiz. die in het nieuwe seizoen in volle luister te rugkeert. Hij heeft de toezegging, dat men zijn praatshow-idee nog eens zal bekijken en wellicht moge lijkheden ziet via een andere for mule. Berends reactie bijvoorbaat: „Ze zeggen hier zo gauw dat iets niet li eer stroom op Aruba ORANJESTAD, ARUBA (ANP) .Het licht doet het weer", zo klonk zaterdag de opgeluchte kreet op Aruba, nadat ruim negentig uur de elektriciteit was uitgeschakeld door een staking van de Arubaanse amb tenaren. De bevolking was opgelucht, de stakers allerminst. Want het weer aangaan van het licht betekent niet, dat de staking is afgelopen. De Arubaanse overheid heeft de staking bij het elektriciteitsbedrijf gebroken door de centrale te bemannen met machinisten uit Curasao. Er heerst nu op het eiland een ge spannen toestand na wat opposio- nele politici op het eiland noemen „de inmenging van Curasao". De vakbond heeft een pamflet uitgege ven, waarin men stelt, dat „het overbrengen van dertig machinisten en technici uit Curasao een van de meest laag bij de grondse manieren is die de overheid kan gebruiken om de Arubanen te storen in hun hei lige strijd voor hun rechten". De bond stelt verder dat de politie be wapend is „om ons Arubanen neer te schieten als hondën". De bond eist het aftreden van het bestuurs college van Aru ba. BEREND BOUDEWIJN. Pop tijdens de Spelen Tijdens de Olympische Spelen 1972 te München rijn elk weekeinde in deze stad popfestivals te verwach- Hieraan wordt onder meer deelgenomen door Amerikaanse, En gelse, Duitse en Nederlandse arties ten. De Nederlandse afvaardiging voor pop in het stadion bestaat uit Shocking Blue, Ekseption en Cobra. De formatie Cobra is het eerste weekeinde te beluisteren (26/27 au gustus), waarna Ekseption en Shoc king Blue volgen. Ook via de radio wordt aandacht besteed aan de pop in München. Zo zal Hilversum m enkele disc-jockey's van de Olym piade voor korte tijd naar de spelen afvaardigen. Zij, onder wie Joost de Draaier en Felix Meurders maken van hieruit interviews. Tevens is voor de Duitse tv een Ne derlandse avond te verwachten. Dit als tegemoetkoming aan de West- duitse tv. die al daar mankrachten nodig heeft voor de Spelen. Nog vijftien andere landen hebben aan dit verzoek voldaan. Tevens kan Duitsland vanuit het buitenland op technische bijstand rekenen. Muntschat op zeebodem Drie kikvorsmannen hebben bij Aalesund voor de westkust van Noorwegen 75 lrilo gouden en zilveren munten als mede acht scheepskanonnen op de zeebodem gevonden. De munten zijn waarschijnlijk afkomstig van het Nederlandse schip .Acherdam", dat in 1725 in dat gebied verging. Vol gens oude papieren was de „Acher dam" geladen met goud, zilver en andere waardevolle zaken. Programma gebaseerd op astrologie Als u de indruk krijgt uit de tv- programma's die u in deze zomerse weken over het scherm ziet glijden, dat men in Hilversum vakantie heeft genomen, dan is dat slechts gedeel telijk juist. Er wordt door iinve gees ten wel degelijk gewerkt maar dan aan de programma's voor de komen de winter. Er zal niet schokkend veel verande ren. maar toch worden er enkele „vondsten" gelanceerd. Wat te den ken van de AVRO, samen met de PARIJS Jacques Esterel, de ont werper die al jarenlang de jurken van Mireille Mathieu en andere po pulaire Franse zangeresjes maakt, zorgde dit weekeinde voor een spec taculaire opening van de Paapse winteimodeweek. In zijn boutique aan de Faubourg Saint Honoré lan ceerde hij de „doe-het-zelf-couture" Zijn tot iets boven de knie rei kende jurken, broekpakken en zelfs z*n mantels waren stuk voor stuk modieuze kledingbouwpakketten, be staande uit rode, groene, blauwe, eige en bruine losse panden die met grote knopen aan elkaar waren be- Door Jos Hagens Nog deze winter zullen de losse panden voor z'n jurken, broekpakken en mantels bij een paar Franse en Amerikaanse warenhuizen verkrijg baar zijn, zodat de vrouwen niet al leen naar hartelust kunnen combine ren, maar him favoriete creatie ook aan hun figuur kunnen aanpassen. De Italiaanse modeontwerpers mo gen dan genoeg van japonnen heb ben, de Parijse boetiekjes zijn het helemaal niet met hun eens, want voor de winter bieden zij juist keus uit een enorme sortering mini-jurk jes. Bij de hippe modewinkeltjes van Saint Germain des Pres zijn de over hemd jurken van wit, grijs en geruit flannel favoriet. Van deze soepele wollen stof maakten zij ook hun wijde matrozenbroeken, plooirokjes en sportieve wijde driekwartjassen. Kortom, een enkele modieuze vrouw kan zonder flannel de winter in. En een wijde blouse met strikkraag is ook al onontbeerlijk. De matrozenbroeken, die de Parijse boetiekjes voor de winker maakten, verschillen echter maar weinig met de Italiaanse creaties. Want ook zij hebben een maagband en pijpen met een brede omslag. En tenslotte zijn de ontwerpers van de Franse mode winkeltjes het wat betreft de Jassen ook wel met de Italiaanse couturiers eens, want ook in Parijs reiken de mantelrevers tot aan de uiterste puntjes van de schouders. De Parijse coutuYier Freaud presenteert in zijn wintercollectie deze wollen combinatie en een polo jumper met rode en witte strepen. Bij deze combinatie een wollen hoed in hetzelfde KRO altijd sterk geweest in show- werk, waar men een idee heeft dat volgens ingewijden van allure zal ge tuigen. Éénmaal in de maand brengt de AVRO een Ster-avond, althans onder deze titel wordt er aam het programma gewerkt. Wie bij Ster-avond denkt, dat daarmee een muziek- showprogram - ma vol sterren wordt bedoeld, heeft te snel gedacht en is voorbijgegaan aan de dieper liggende gedachten die bij de doorsnee programma-ma kers in Hilversum leven. Nee, de ster avond, natuurlijk op zaterdag, is gebaseerd op de astrologie. De AVRO heeft een maagd en een vis geozcht voor de presentatie. De maagd werd Guus Oster en de vis de 32-Jarige Sonja Barend, (twee tegenovergestelde types, volgens kenners van de astrologie. Datk an leuk worden als duo) Zij gaan een presentatie-duo vor men, dat onder anderen artiesten zal aankondigen, die wegens de entourage beantwoorden aan een bepaald sterrenbeeld. Vandaar Ster-avond ,leuk! Ook voor Sonja, omdat rij bdj de NOS zonder werk is komen te zit ten wegens de veranderingen in het zondagmiddagprogramma. Joop Geesink en Karei Prior gaan dat programma maken. En wie Joop Geesinks grote liefde voor poppen en het poppenspel kent, weet ook dat de presentatie van het nieuwe NOS-zondagmiddagprogramma voornamelijk in handen wordt gege ven van poppen, waartussen voo. Sonja geen plaats meer is. De inventieve programma-makers, die enkele maanden geleden al lieten uitlekken, dat de AVRO een echte Nederlandse horror-serie (griezelse rie) zou gaan maken, zijn zoals zo vaak iin Hilversum weer wat te voorbarig geweest. Griezelfilms ma ken is veel moeilijker dan men denkt, zo is gebleken, zodat van een serie geen sprake Kan rijn. Mis schien één aflevering, maar zelfs dat is nog niet zeker. SONJA BAREND Nederland I 6.45 Brigadier Dog (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 De Partners, TV-serie (KRO) 7.30 Sessie: Popensembles (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 De familie Ash ton, TV-serie (KRO) 9.10 Lloyd's verzekert alles, documentaire (KRO) 10.00 Dean Martin Show (KRO) 10.45 Journaal (NOS) Nederland n 6.45 Brigadier Dog (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Sportprogramma: De Internationale Nederlandse tenniskampioenschappen te Hilversum (AVRO) 7.30 Sebastien en de Mary Morgane, TV-serie (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 De Versierders, TV-film (AVRO) 9.10 Peyton Place (AVRO) 10.00 AVRO's Televizler-Magazine 10.50 Journaal (NOS) De hedendaagse geschiedschrij ving gebeurt per televisie. Twee vormen ervan kregen we dit weekeinde uit het buitenland te zien. Eerst zaterdag operatie Barbarossa van de Engelsman Peter Batty, daarna zondag operatie Walküre van de Duit ser Helmut Pigge. Helemaal eerlijk om beide pro gramma's te vergelijken is het niet, omdat operatie Barbaros sa (de aanslag van Hitier op de Sowjet-Unie) vijftig minu ten in beslag nam en operatie Walkure (de aanslag van Von op Hitier) alleen t deel al een uur lan ger duurde. Bovendien had operatie Barba rossa te kampen met de uitste kende herinnering die wij nog hadden van de gelijknamige documentaire die Dick Verkijk zes Jaar geleden over hetzelfde onderwerp maakte en die me minder „von oben herab" ge maakt leek dan dit Engelse produkt. dat authentieke beel den afwisselde met interviews met hoofdpersonen rond de aanval van 20 juli 1941. maar minder dan Verkijk aandacht besteedde aan de gewone man, zal ik maar zeggen, voor wie die aanval toch minstens zo aangrijpend was als voor de generaals Generaal Warlimont, die in Verkijks documentaire ook al voorkwam en zowel zaterdag bij Batty als zondag bij Pigge optrad als Duits „deskundige", heeft overigens „levenslang" gekregen in het verleden we gens oorlogsmisdaden, een aar dig detail dat er bij Verkijk wel, maar bij Batty of Pigge niet uitkwam. Nu is het geenszins mijn be doeling zo'n man daarom te diskwalificeren als ter zake deskundige (hij heeft tenslotte het kruis gekregen dat hoorde bij degenen die bij de Stauf- fenberg-aanslag gewond raak ten), maar het is toch nuttig erop te wijzen dat het beeld dat Je in operatie Walküre van alle nog levende getuigen kreeg, af en toe wat al te „za kelijk" was. Ik bedoelnu rijn het een kwart eeuw oudere, civiele heertjes of heren, die er blijk van geven zo niet „goed" te zijn geweest bij die 20 Juli- aanslag. dan toch in ieder ge val „niet fout", maar de wer kelijkheid is meestal wat wran ger. Zoals het ook historisch onjuist Is dat alle aandacht kwam te liggen bij een stel ontevreden officieren die Hitier uit de weg wilden ruimen, terwijl het ver zet tegen Hitier al in 1938 be gon, maar meer vanuit de bur gerij dan vanuit het leger. Het lijstje slachtoffers van de aan slag, aan het slot vertoond, vermeldde ook alleen de namen van officieren, niet van de so ciaal-democraten die ook aan de aanslag deelnamen en er het slachtoffer van werden. Er zijn dus genoeg bezwaren aan te voeren tegen operatie Walküre, zwaarwegende bezwe ren ook, omdat "n zo grondige vorm van gesciedschrijving (we kregen de gevangenneming van Von Stauffenberg viermaal na gespeeld te zien vanuit vier verschillende gezichtspunten) de suggestie wekt absoluut vol ledig en objectief te zijn, ter wijl het in werkelijkheid toch om een deel van het gebeuren gaat en bovendien een verte kend beeld geeft van de hou ding van een aantal der getui gen. aan wie Je het oorlogsmis- da digerschap toch niet meteen afzag. Onvolledige geschiedschrijving is slechte geschiedschrijving, tenzij een aanvullend program ma zoiets weer opheft. De kans daarop lijkt voorlopig erg klein. Juist omdat operatie Walküre technisch gezien zo voortreffelijk in elkaar stak en zo volledig leek. De zorgvuldig gereconstrueerde scènes, nage speeld door acteurs en van na dere informatie voorzien door de nog levende hoofdrolspelers gaven een bijzonder goed beeld van hoe het ongeveer was. Dit is de manier waarop Je ge schiedenis weer tot leven kunt wekken, zo zou iedere belang rijke gebeurtenis uit de historie voor ons herschapen moeten worden. Maar dan liefst wel helemaal volledig en met een Juiste achtergrondbelichting van de aangetreden toelichters, want dat is ook een deel van die geschiedenis NICO SCHEEPMAKER GUUS OSTER Schaken De Nederlandse mees ter Hans Ree is in Caorle (It) als vierde geëindigd in een West-Euro pees zonetoernooi van de Wereld schaak Bond. De oud-kampioen van Nederland verzamelde uit zeventien partijen tien punten. ZUTPHEN (ANP) De 84-jarige zenuwarts ar. P. van Bork in Zutfeu is zaterdagochtend dood in zijn wo ning aan de Coehoornsingel gevon den. Hij zat overdekt met bloed op een stoel in zijn werkkamer en is volgen de politie het slachtoffer van moord. De alleenwonende arts is ver moedelijk met een puntig voorwerp om het leven gebracht. Er zijn vage sporen van een sdhermutselng. Dr. Zeldenrust heeft sectie ver weet niet waarom dr. Van Bork is richt op het stoffelijk overschot. Men vermoord. De politie zoekt met man en macht naar aanknopingspunten. De Zutphense politie heeft bijstand gekregen van het rechercheteam van de provincie Gelderland. Vijf en twintig mensen houden zich met het onderzoek bezig. Er zijn ook speur honden ingeschakeld. Gistermiddag ls een buurtonder zoek begonnen. Zutfense plitieman- nen, versterkt met collega's uit an dere plaatsen, belden huis aan huis aan om inlichtingen te vragen. Tot dusver is nog niemand gevonden die vrijdagavond iets bijzonders heeft gezien. Toen de politie het grote patriciërs huis van de zenuwarts binnendrong stonden overal deuren en ramen open. Vanwege de warmte van de afgelopen dagen. Bovendien brand den in diverse kamers nog lampen. Het slachtoffer woonde alleen en had slechts overdag hulp in de huis houding en de tuin. Zaterdagoch tend wilde een dochter in Groningen hem opbellen. Zij kreeg geen gehoor en belde daarom buren met het ver zoek een kijkje te nemen. Zij klopten vergeefs aan en waarschuwden toen de politie. Dr. Van Bork is vroeger directeur geweest van de psychiatri sche inrichting "Het Groot Graffel" in Warnsveld, FM-kanalen. 7.00 KRO. 10.30 N.O.S. 22.00 KRO. 22.30 N.O.S. 22.50 KRO. 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.41-7.60 Echo). 8.10 Jeugd uitzending. 8.24 Overweging. 8.30 10.32 i Beiaard'. 2.00 (S) gevarieerd pro gramma. (x^.22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12 AO Nieuws; 12.41-12 AO Echo. 13.00-13.05 Raden ma&r. 14.00 Jeugdvaksj (S) muzikaal tUlen. 17.10 17.25 Voor de kinderen. i7.30 Nieuws 17.32 Echo. 1800 licht programma, 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Film muziek. 19.00 (S) Het Heerenveens vocaal-ensemble. 19.30 Henry Wood Promenade-concerten (In de pauze Montage uit poëzle-programma's 22.00 (S) Klassieke symfonische mu ziek (gr). 22.25 Overweging. 22 A0 Nieuws. 22A" 'Sè FM-kanalen. 7.00 TV-reportage Turks Fruit' AVRO's Televizier van vanavond (Nederland II: 22.00 uur) toont een interview met generaal Sejna, de uit Tsjecho-Slowakije gevluchte mi litair, die nader ingaat op de Sow- jetrussische politiek. Voorts is een reportage over de ver filming van Jan Wolters boek „Turks fruit" te verwachten. Tevens wordt aandacht besteed aan een onderzoek van de Consumentenbond naar de kansen bij loterijen en to to's. (8) Nieuwe grammof o« bouw. IA .40 wekelijks radloverkeens- magazlne. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. 13 AO (8) oude muziek. 14.00 muziek en Informatie. 16.00 (S) commentaren uit alle veel muziek. reportages delen van nen (Om 16.00-16.02 Nieuws) beweegelljk proers lljke mensen. beweegelljk programma voor beweeg lijke mensen, waarin om: 17.56 Mede delingen; 18.00 Nieuws; 18.11 Radio journaal. 19.00 (S) oude 20.00 Nieuws. 22.C beschouwingen 23.55 Nieuws. Hllv. IH. 240 VARA 7.00 Nieuws. 7.02 Dag dln: FM-kanalen. 7.00 8.00 9.00 Nieuws. -- pep. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een op vallend vrolijk gevarieerde visite. (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 Eddy Becker Show 14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.0 Drie- Draal. 16.00 Nieuws. 16.03-16.00 Mix. (17.00 Nieuws) Nederland I NOS18.46 (K) Brigadier Dog. NOS 18.55 (K) Journ. NCRV: 19.05 (K) Follyfoot TVpserle voor de 19.30 (K) Mijn Idee. NOS: 20.0- Journ. NCR.V20Al Hier em Nu: 1 rubriek. 21.00 (K) Haal het doek maar op: talentenjacht. 21 AO (K) Het la toch mijn leven, of niet soms?, doe. 22.55 Geestelijke liederen. NO6: 23.05 (K) Journ. Teleec: 23.10-23.40 Schaak- Nederland II NOS: 18.45 (K) Brigadier Doe. NOS 18.55 (K) Journ VARA: 19.05 (K) Zomaar *n Zomeravond. NO6: 20.00 (K) Journ. VARA: 20AO (K) Zomaar 'n Zomeravond: dl. 2. 21.00 De Com missaris - Politieserie. 22.00 Achter het Nieuws. NOS: 22.40-22.45 (K) Journ,

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5