K.N.G. verkoopt terrein aan Zijlsingel agenda R. van der Zwel won Sassenheimse helm Olie vervuilt sloten Chirurg opereerde ziek babyzeehondje ZUURSTOFGEBREK OORZAAK VAN MASSALE VISSTERFTE Buschauffeur kreeg messteek in de rug MAANDAG 24 JULI 19' üilfD r LEIDEN Na een bijzon der drukke week en een druk weekeinde was het verschil vanmorgen duide lijk te merken in zwembad De Vliet en natuurlijk ook de andere baden). Alleen de "vaste klanten" en de "stoeren" waren 0r van morgen. Het personeel kreeg tijd om schoon te maken. Het beeld rechts lijkt de hemel af te blik ken of de zon opnieuw wil schijnen (Foto Holvast) Portefeuille gestolen LEIDEN Van een winkelier in de Haarlemmerstraat is zaterdag middag uit een colbert een porte feuille met f 1700 gestolen. Het jasje hing in een halletje, dat naast de winkel ligt, en dat direct in verbinding staat met de winkel. Maandag Oucle Singel 26 Informatie-avot, Balia'l 8 uur nam. Dinsdag Driftstraat 49 spreekuur raadsbouw 10.30-11.30 uur voor Morsweg' 59 Bejaardnnsociëteit G&w. Arbeidsbureau Doezastraat uur Man - Vrouw-Maatsch appij parttime-werk, 9.30-10.30 uur t Wassenaar Kunstzaal Heuff tie Paul Overhaus (pas ningeai) ma. t.e.m. zat. 5 uur nam. bovendien di. 8-10 uur I middag, (t.e.m. 12 augustus) Galerie Van der Vlist (Botermaa 3) Expositie Pred Grote (schilder! en), Bené Nijhof (tekeningen). Mac teld Hooyen (gouaches) en Adriai Baai-spul (keramiek) di. t.em. e.m. 2 september). Galerie Pomp. De expositie is geopei dagelijks: 's avonds van 7-10 r zondags van 12-10 uur t.m, 4 auj Apothekers l door de apotheek I apotheken Leiderdorp SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)—25202. Voo» alle die üi c Ujkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur vjn. doorlopend d.w.z. van vrijdag acht uur n.m maandag acht t Release Hulpverleningsdienst Release: Nietf we Rijn 20a, tel. 245" vrijdag 20—22 uur; i derdag ook 16—18 Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden dtirlg zieken en gezinsverzorging Moi singel 8. tel. 24800. 9—10 Wetswinkeltje Continental Singersshow in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De sloten in de polder „Steekt" zijn gis termiddag door olie vervuild toen een vait op scheepswerf „De Vooruit gang", dat was gevuld met vierdui zend liter, overliep en een gedeelte van de inhoud in de Damse Rijn terecht kwam. Via een zijtak van de rivier en een duiker kwam het goedje in de poldersloten terecht, waarin normaal zo'n honderd koeien hun dorst lessen. Snel ingrijpen heeft echter ernstige gevolgen voor komen. In de vervuilde sloten werd een substantie gegooid waardoor de olie op biologische wijze is afgebro ken. ALPHEN AAN DEN RIJN The Continental Singers and Or chestra zijn een groep studenten in de leeftijd van 17 tot 25 jaar, geselecteerd uit honderden audi ties in alle staten van Amerika, Hun voornaamste doel schijnt te zijn het evangelie te brengen naar het continent (vandaar de naam i op een manier, die de jeugd wel zal aanspreken. Zij traden za terdag op in de Rotterdamse Doe len. maar waren die dag tevens in Alphen, waartoe men een groep uit Duitsland had gehaald, zodat hier geen sprake was van biloca tie. De Goede Herderkerk was ge heel vol. Op mij rust de taak het op treden te beoordelen naar zijn muzikale merites. Wellicht stemt niet iedereen hiermee in. Om te beginnen wil ik eerlijk bekennen dat de show (want dat was het) indruk maakte. Kleding, opkomen schijnwerpers, etc. waren effectvol. Uit informatiemateriaal, mij ver strekt door Sound, Rotterdam, vernam ik, dat de 200 leden, waar van hier een veertig aanwezig, al len zeer muzikaal zijn op een ni veau, vergelijkbaar met onze con servatoriumstudenten. Ondanks het tumulteuze kabaal, veroor zaakt door tien microfoons, ver sterkers en klankkasten, kon ik nog juist vaststellen, dat wij o- conservatoria deze vocale talenten zonder aarzelen onverwijld afwi.i zen. De publiciteit moge de ver koop van LP's raison van f 19.9 op Amerikaanse wijze stimule ren. misleidend is zij wel. De opkomst van de zanggroep was effectvol; zingend en handen schuddend schreed deze de kerk binnen. Het programma beston uit liederen, gospels, spirituals en een Rock Oratorium: It's late fo' the great planet earth, en ik moet zeggen, dat het overrompelend gebracht werd. Ter afwisseling wa ren er solo en getuigenissen, waar uit bleek ,dat deze Amerikanen al len gelukkig waren en het als hun plicht zij het een aangename beschouwden Europa hier deelge noot van te maken. Het was daar om wel wat spijtig, dat van de zang geen lettergreep verstaan baar was. De 24 koorleden alleen al zongen voor acht microfoons. Vandaar. Bekende liederen, zoals o.a. het Lutherlied. Een vaste burcht, met de elementen van pop, soul en beat behandeld (of mishandeld doen u op den duur de wenk brauwen fronsen. Ofschoon d eerste indruk' wel geinig is. In het oratorium over de wederkoms van Christus was o.a. ook een Hal- lelujah-koor evenals in de Mes siah van Handel, een arrange ment van Lex de Azevedo. Hr enige, waar ik wezenlijk van ge noten heb, was de begeleiding do de blazersgroep. Prachtig koper en echt wel talentvol bespeeld. In rock. of beat heb ik met nooit verdiept. Men neem geen duik in een ondiep bassin, men stoot dan het hoofd. Ik pleit pertinent nie: voor othodoxie, maar wil slechts opmerken, dat de voor velen al oude waarheden ook waardig kunnen warden gebracht. Maav de Amerikanen weten uit erva ring. dat het continent altham Nederland zich haast naar al les richt, wat van overzee komt zoals The Jesus People en meer van die missies. HENRI WELBOOREN. Behalve 's avonds was er ook 's middags al een optreden van de Continental Singers in het centrum van Alphen. De jeugd, genietend van het mooie weer, luisterde belangstellend toe. (Foto Wim Dijkman) Hoog sprongen de crossers op bij het nemen van de heu veltjes. (Foto Holvast) Oud-Poelgeest houdt week over relaties OEGSTGEEST Het Vormings centrum Oud-Poelgeest in Oegst- geest organiseert van 31 juli tot en Een vrijdag van een zandplaat In de Waddenzee gehaald ziek babyzeehondje heeft gisteren een operatie doorstaan om van een navelaandoening afgeholpen te worden, die zelfs tot buikvlies- ontsteking had kunnen leiden. Het diertje dat ernstige ziekte verschijnselen had, werd ont dekt door enkele vissers die het in Harlingen overdroegen aan de rijkspolitie die het bracht naar mevrouw 't Hart in Pieter- buren. Zij beheert een soort crèche voor zieke zeehonden. Daar een veearts niet onmid dellijk beriekbaar was, werd dr. Posthumus, 'n huisarts te Een rum (Gr.) gewaarschuwd. Deze constateerde dat operatief in- grijpen noodzakelijk was en nam contact op met dr. H. J. Oter- doom, een Gronings chirurg. Dr. Oterdoom verrichtte daar op de ingreep in de als operatie zaal ingerichte garage van de huisarts. In het buitenland zijn deze operaties ook wel eens uit- gevoerd, meestal met dodelijke afloop. n Naar het zich laat aanzien is deze ingreep geslaagd, het zee- e, hondje is weer springlevend en j heeft vanmorgen zelfs al de j eerste portie vis naar binnen ge- werkt. Als het beestje helemaal gezond is, zal het weer in zee worden uitgezet. IPat gaat ermee gebeuren LEIDEN De inkrimping van het bedrijf van de Grofsmederij krijgt gestalte. Te koop wordt aangeboden de vestiging aan de Zijlsingel' 4000 m2 industrieterrein met constructiehal, opslagruimten, magazijnen enz. met kranen en andere inven- ALPHEN AAN DEN RIJN Ge brek aan zuurstof en ernstige ver vuiling van het water zijn er de oorzaak van geweest, dat een groot aantal vissen (vooral Goudkarpers! in de Bosparkvijver de dood heb ben gevonden. Het zuurstofgebrek is j te wijten aan de hoge temperatuur van de laatste dagen. Direct toen bekend werd, dat er j iets „mis" was in de vijver, heeft de gemeente via een duiker bij Avifauna i ..vers" water ingelaten uit de Oude Rijn. De dode vissen, die wel wat stank veroorzaakten, werden er uit gevist en naar elders gebracht. Voor jongelui met rubberboten was het een „prachtige" gelegenheid om de aan de oppervlakte zwemmende kar pers te vangen en ze snel naar zuur stofrijker water te brengen. Door zo te handelen werd ongetwijfeld voor komen, dat nog meer vissen de laatste adem uitbliezen. Opzichter Van Rijn van de ge meente maakte direct van de gele genheid gebruik door te vertellen, dat j er „ontzettend veel wordt gestroopt" in de vijvers van het Bospark. ,,'s Avonds worden er gewoon stekkies uitgezet en de volgende dag gaat men kijken of er iets aan de haak zit. We kunnen rustig stellen, dat dit reeds ernstige vormen heeft aange nomen. De politie is van deze prak tijken op de hoogte gesteld. Zij zal in ieder geval een oogje in het zeil houden". Door deze sterfte is de visstand de vijfer sterk teuggelopen. „Maar", verzekerde opzichter Van Rijn, „het verlies zal weer worden aangevuld. Dat is nodig om de vijvers schoon te houden". Hell Driver brak arm LEIDEN Een van de leden van de anto-stuntgroep „Heil Drivers", een 22-jarige man uit Düsseldorf, heeft tijdens de voorstelling die de groep zaterdagavond op het parkeerterrein van de Groenoordhal gaf, een elle boog gebroken. Het gebeurde toen de man onder het uitvoeren van een j stunt het pontier van zijn auto wilde sluiten, 's Mans arm, die nog bui- tenboord hing, raakte daarbij be kneld. Hij werd per Eerste Hulp dienst naar het Academisch Zieken huis vervoerd. Marokkaan liep hersenschuddin op bij botsing LEIDEN Een 22-Jarige Marot kaan uit Alphen aan den Rijn heel gisteren een hersenschudding opg< lopen, toen hij op zijn bromfiets gee I voorrang gaf aan een vrachtwagel die werd bestuurd door een eveneei I 22-jarige plaatsgenoot. Het ongein I gebeurde op het kruispunt Aalmarkt1 Boommarkt-Vrouwensteeg-Kippebru Voor het geheel, waarvan de helft onbebouwd is, is de vraagprijs f 335.000, wat neerkomt op f 80 per m2, wat ook de prijs is van industrie- grond in de Waard. De vraag is wat er met het terrein gaat gebeuren. Het verdwijnen van de Grofsmederij uit dit oude stads deel schept de kans de singel een minder rommelige aanblik te geven. Dat kan alleen als het terrein niet opnieuw wordt ingenomen door een bedrijf. In aanmerking als koper komt dan eigenlijk alleen de gemeente, die 't terrein prachtig zou kunnen inpassen in het saneringsge- bied Herengracht-Zijlsingel. Gezien de financiële toestand lijkt het een moeilijk haalbare zaak voor de gemeente om 3 Vz ton op tafel te leggen. Wethouder Lijten van Econo mische Zaken heeft er in het week einde de advertentie verscheen za terdag in een landelijk ochtendblad wel over gedacht. Hij ziet wel iets in het terrein om er een groene long aan de rand van de binnenstad van te maken, die uitstekend zou func tioneren in de recreatieve sector. Hij is van plan de zaak morgen in het college van B. en W. te bespreken. Als de gemeente-aankoop van dit terrein niet kan inpassen in de eigen plannen is er toch een mogelijkheid om de zaak in de gaten te houden. Deze singelkant van de stad vraagt een voorzichtige aanpak. Het aanzien van de stad en de leefbaarheid van de binnenstad zijn ermee gemoeid. Het is de taak van het gemeentebe stuur om de vinger aan de pols te houden. AMSTERDAM (ANP) Ogen schijnlijk zonder steekhoudende re den heeft een 14-jarige Jongen gis termiddag bij het Centraal Station te Amsterdam een buschauffeur van lijn 12 een messteek in de rug toe gediend. Met twee kornuiten vluchtte hij daarna de bus uit, maar liep korte tijd later door eigen toedoen op het Haarlemmerplein in de val toen hij in een andere bus van lijn 12 opnieuw voor grote moeilijkheden mid- ie bus van lijn 12 en liepen zo snel langs de chauffeur, de 24-jarige W. Heij- nemans, dat deze de kaartjes niet kon controleren. Hij riep daarop de Jongens terug en inspecteerde de bil jetten die in orde waren. Het drie tal liep daarop de bus weer in, maar nauwelijks hadden ze plaatsgeno men, of ze liepen terug naar voren, j waarbij een van hen de chauffeur ;n de rug stak. Met het mes vluchtten I zij de bus uit en verdwenen. SASSENHEIM Rene van der Zwet heeft zaterdag de „Sassenheim helm" gewonnen tijdens de brom fietscross, die in het kader van de activiteiten van de Stichting Jeugd- recreatie Sassenheim werd gehouden. Van der Zwet bleek in de bromfiets klasse met twee eerste en een tweede ts in de over drie manches gaande strijd alle deelnemers ruim de baas. Hij won daarmee zowel de „Sassenheimse" strijd (om de helm) en de algemene strijd in de brom fietsklasse, waaraan ook enige deel nemers van de organiserende motor vereniging Holland uit Gouda deel namen. MCC Holland-lid Brouwer uit Noordwijk was in die „open" race nog de grootste concurrent met een tweede, vierde en eerste plaats. In de 50-cc klasse (leden van de motorclub Holland) stonden bij het Ingaan van de derde en laatste manche de streekrivalen Stekers (Noordwijk) en Hachmang met bei den een lste en een 2de plaats nog precies gelijk. In die derde manche toonde Stekers zich na een aanvan kelijk gelijkopgaande strijd de sterk ste. Zijn eerste plaats was goed voor de totale eindzege. De belangrijkste uitslagen: 50 cc klasse: 1. W. Stekers (Noordwijk) 87 punten (2-1-1); 2. K. Hachmang (Noordwijkerhout) 79 punten; 3. C. Langeveld (Sassenheim) 73 punten. Bromfietsklasse: open wedstrijd: 1. R. v. d. Zwet (Sassenheim) 87 pun ten (1-1-2); 2. Brouwer (Noordwijk) 81 punten; 3. J. van Nobelen (Sas senheim) 77 punten. Om de Sassenheimse helm: 1. R. v. d. Zwet, 90 punten; 2. J. van No belen 81 punten; 3. B. de Wit 75 punten.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2