Frisdrankfabrieken komen niet uit de rode Een week alles samen doen in Oud-Poelgeest WAAR KAN DE JEUGD NAAR TOE? Zomer moet tot eind september duren Maaltijden - dienst ook in '71 succes Druk „zwemverkeer" in Poelmeer VRIJDAG 21 JULI ALPHEN AAN DEN RIJN Het zomerweer zal tot minstens eind september moeten aan houden willen de frisdrankfabrieken uit de rode cijfers geraken. Deze onthulling deed directielid Blauwendraad van Menken (Bodegraven/Wassenaar) toen wij hem vroegen hoe het met de pro dukti* en afname van de frisdranken verloopt. Hij vertelde onder andere, dat de capaciteit in zes jaar is verdubbeld en het produktie-apparaat daaraan moest worden aangepast. „Maar nu we een slecht voorjaar hebben gehad zitten we met de „gebakken peren", stelde Blauwendraad. „Nie t alleen ons bedrijf maar de hele frisdran kenindustrie verkeert in moeilijkheden. Voeg daar nog bij bij accijnsinvoering door de regering en je kunt je voorstellen, dat de producenten zich niet zo prettig voelen". Tot vorige week zag het er aller- belabl« dst voor de frisdrankmaat- schappijen uit. Het zonnetje liet ver stek gaan en de mensen hadden er helemaal geen behoefte aan om iets koels te gebruiken. Met gevolg, dat de fabrieken met de hele drankvoor raad in hun maag bleven zitten. Het Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Jan, zn. v. B. W. van 't Riet en C. J. Kroon; Maria -Bernardina, dr. v. A Vreeburg en M. W. J. M. J. M. Klauke; Myrinne, dr. v. A. J. Pranger en R. van Dijk; Wendy, dr. v. H. A. A. van Heek en A. M. E. Hoogkamer; Jessica Elisabeth, dr. v. G. van der Lans en M E. Staal; Wouter Mathijs, dr. v. P. C. M. Rosekrans en M. S. E. Schelfhout. Emily, d. v. B. van Rijn en C. Schop- per; Mirjam, d. v. M. B. Jalving en G. W. Meertens; Petrus Jacobus Maria, z. v. A. C. Castelein en J. C. Q. van den Kerkhof; Milja. d. v. R. E. Bijleveld en G. J. Wensveen; Eddy, z. v. C. J. Noppe en L. I T Noppe en L. P. M. Mooijekind. produktie-apparaat draaide door de ze gang van zaken maar op halve kracht. Verbetering OVERLEDEN „Nu liet echt zomer wordt", ver telde een verheugde Blauwendraad. „kunnen we goed merken, dat de afname sterk stygt. Het scheelt, om het maar een met een cliché-uit drukking te zeggen, een slok op een borrel. Hoe ianger deze temperatuur aanhoudt, hoe beter het voor de frisdrankindustrieën is. Er heerst by ons op het ogenblik beslist geen paniek. We hebben een flinke voor raad en kunnen gemakkeüjk aan alle aanvragen voldoen". De vruchtenclranken zijn "in". Ga- zeuses zijn op hun retour en waar mee de limonadefabrieken ook in hun maag zitten, zijn de blikjes li monade. die speciaal zijn vervaardigd voor recreanten, die er een dagje tus senuit trekken. Maar ook voor dit produkt heeft het "slechte" weer roet in het eten gegooid. De dagjes mensen bleven thuis en de fabrikan teen zitten met spullen, die ze niet kwyt kunnen. H. S. van Dam (67) man; C Stravers (73) gehuwd geweest Crama; H. E. Brondsema (66) echtgen Klaase; J. Zaalberg (76) m. Optimistisch Optimistischer gestemd was men by P. L.'vrïjïandt (82) vróuwT H. J.' Zand- j Zijerveld (Coca-Cola) in Alphen aan ^37' vr°uw; A. J. Wlethof (60) j den Rijn. Misschien wilde men niet het achterste van de tong laten H. L, Duijn. 62 jr., man; D. J. Oost- dijk, 1 week, zoon. toen een woordvoerder stelde, dat het "lekker druk" is op het ogenblik. Maar ook bij dit bedrijf liet men wel doorschemeren, dat de apparatuur tot nog toe niet voor honderd pro cent heeft gedraaid. „We zijn echter wel op weg naar de top. We kunnen het thans nog gemakkelijk bolwer ken. Wat 's ochtends wordt afge voerd is tegen de avond weer aan gevuld". Grossierdery Citadel in Leiden zit wonder boven wonder met zyn cij fers niet niet beneden de rode streep. „Normaal", zo verzekerde manager Weijersmans, zo verzekerde manager Weijersmans. „hadden we tot vorige week een forse achterstand moeten hebben. Maar aangezien de klanten kring de laatste tijd nogal is uitge breid hebben we het ingecalculeerde "verlies" op deze wijze kunnen on dervangen". Bier Vooral de afzet van het Skol-bier maakt de omzet van Citadel goed. Minstens tachtig procent maakt dit "vocht" deel uit van de omzet. „Op het ogenblik", aldus Weijermans, „hebben we het verschrikkelijk druk. We kunnen het bijna niet aan. Het is echter toch wel goed, dat het weer ten gunste is gekeerd, anders had het er ook voor ons niet zo best uit gezien. De bieromzet was misschien niet zo sterk gedaald maar voor de frisdranken had het wel eens zeer ernstige gevolgen kunnen hebben". OEGSTGEEST Het verstrek ken van warme maaltijden aan be jaarden en minder validen is tot een van de belangrijkste taken van de Stichting Dienstverleningscen trum Oegstgeest uitgegroeid. Van al le potten en pannen is men in 1971 overgegaan op diepvriesmaaltijden, wat een aanzienlijke verbetering be tekende. Er konden meer mensen van deze service gebruik maken en de dames die de maaltijden rondbe- zorgen hadden het met die ene doos ock wat gemakkelijker. In totaal werden in 1971 15.282 maaltijden verstrekt. Voor september (de invoe ringsdatum van de vries-maal- tijden) was het maaudgemiddelde 1111 en daarna 1601 In het bestuur deden zich nogal wat verschuivingen voor. Drs. Cox nam afscheid Ir. M. C. de Jong nam zijn taak (voorzitter) over. Ook secretaris Beeftink moest zich terugtrekken, zijn opvolger is de De flesjes „fris" gaan aan de lopende band met dit warme weer. Door een slechte voorzomer is het echter geen rozen geur en maneschijn in deze branche. Dure bestelling LEIDEN Het bezoek aan een cafetaria aan de Steenstraat kwam een Warmondse koopman gisteren duur te staan. De man legde zyn beurs met f2700,- op een tafeltje om vervolgens een bestelling te doen. Toen hij zich omdraaide was de beurs verdwenen. De koopman heeft van deze brutale diefstal aangifte gedaan by de politie. Inbraak in gemeentehuis HILLEGOM Bij inbraak in he' Hillegoms gemeentehuis woensdag nacht. is een antiek inktstel gesto len. Ook werd een en ander ver- nield. Bij elkaar zorgde dit voor een schadepost van f 1000,-. Tijdens het onderzoek in deze zaak is men nog niet achter de dader gekomen. Voetbalclub verzamelt oude kranten RIJPWETERING De jeugdaf deling van de voetbalclub ..Rijpwe- tering" zal morgen gedurende 'ie hele dag oude kranten ophalen. De opbrengst daarvan is voor de jeugd Viswedstrijd Ongeluk op Rijksweg SASSENHEIM Op de Rijksweg 44, richting Amsterdam is gistermor gen een ongeluk gebeurd waarbij een vrouw uit Rypwetering en een man uit Roeloflarendsveen betrokken wa ren. Het ongeluk gebeurde met een auto van een rijschool uit Rypwete ring. Een vrachtauto uit Rymsburg had een auto ingehaald en wilde weer terug op de rechter-rij baan. Daarby gaf hy een klein tikje achterop tegen de ryschool-a>uto die gewoon op die rechter weghelft reed. De ry school- auto reed van die weg, van de talud en kwam terecht op heit drieëneen halve meter lager gelegen fietspad. De inzittenden van de auto liepen beide een hersenschudding op en be schadiging aan ribben en borstbeen. Zy zijn inmiddels behandeld in het Academisch Ziekenhuis en liggen weer thuis. De vrachtauto botste na tegen de ryschoolaubo getikt te heb ben, links tegen de vangrail, klapte om en blokkeerde de weg. Zeven doden bij botsing Een verkeersongeluk in de bij Brussel gelegen plaats Nossegem heeft gis- de leden op zaterdag- I teravond aan zeven personen het le ven gekost, onder wie drie Neder landers. Het ongeluk gebeurde toen twee personenauto's op een kruising met elkaar in botsing kwamen. De vier Joegoslavische inzittenden van de ene auto waren op slag dood. Uit de andere auto, waarin vijf Neder landers zaten, werden drie doden en twee zwaargewonden geborgen. De identiteit van de Nederlandse slachtoffers is nog niet door de Bel gische politie vrijgegeven. AARLANDERVEEN De speel tuinvereniging organiseert voor de kinderen middag 22 juli een viswedstrijd. Jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar kunnen meedoen. Zaterdag 29 juli wordt een sport dag voor jongens en meisjes van drie tot twaalf jaar gehouden. Dit gebeurt in de speeltuin aan de Jac. van Damstraat. Men kan zich voor alle spelen zaterdagmorgen tussen tien en twaalf uur in de speeltuin opgeven. heer Verkerk. Verder verdwenen* het bestuurmevrouw H. W. j/, huys-Swellengrebel en mevroui Kist-Dros. Als nieuw bestuy 0 werd begroet mevrouw J. I land-Heinen. Uit het algemeen stuur verdwenen mej. drs. Hoogendoom en mevrouw, plaatsen werden ingenomen doJf dames Van der Minne-Scheffe Ellis-ten Ca/te. Ook mevrouw R. v. Eysinga-Horst tradt toe to algemeen bestuur. De dageiijks? leiding zag mej. lemsen vertrekken en ook mev Dusee-Harmeijer legde haar weer. Vrijdag Koningskerk Ruilclub 7.3010 nam. Breestraat 19 Sociëteit Twen 'oor kamerbewoners en alleens den) 91 uur nam. Zaterdag Pieterskerkstraat 1 Dienst Zevi dagsadventisten spr. ds. Van Re uur voorm. Bijbelstudie vanaf 10 voorm. Morsweg 114 Leidse Jeugd Scha cieteit 25.30 uur nam. Morsweg 59 Koffiebar Het Ml nest, 122 uur nam. Bij Molen De Valk Postzegelmi Breestraat 19 Sociëteit Twei 'oor kamerbewoners en alleens) den) 91 uur nam. Zondag Wilhelmlnastraat 10 Leiderdorp^ spreksavond Baha'is 8.15 uur nam .kt Breestraat 19 Sociëteit Twej (voor kamerbewoners en alleens? den 11—1 u. voorm. en 9—12 u. Zijlsingel 2 Evan'geliecentrum evang. C. van Delft 10 uur voorm. L Hogewoerd 175 Jehovah's getuigend Rijnlands lyceum Oegstgeest voor oorspr. "christendom, spr. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus C tus van de heiligen der laatste 11.30 uur voorm. Geversstraat 65 Oegstgeest Stiel Soc. voor kamerbewoners c~ staanden, 112 uur voorm uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente J Elkerbout, 3 uur nam. Doktersdienst Leiden Tot zaterdagmorgen k de eigen huisarts. Daarna tot zo nacht 24 uur uitsluitend voor s vallen dokterstelefoon 22222. Leiderdorp Huisarts F. O f1 Kemrae, Merelstraat 184a. telefooir 44R44- Wiilrvernleps'srpr S v ri Oegstgeest Huisarts J. W. de huisadres Duivenvoordestraat 3, 54294, praktijkadres Wilhelminapa telefoon 51390. Wijkverpleegster man, Lljtweg 1, telefoon 54500. Voorschoten Hulsarts A. Tr Baron van Ghentlaan 5, telefoon -44697. Wijkverpleging Gezondl) centrum, Wijngaarden 1 aan 2, tel? 2177. Apothekers OEGSTGEEST Relaties, aa.n- i pen bij het samenstellen en berei- dacht voor de mens in jezelf en de den van de maaltijden. Het pro ander. dit is het motto waaronder gramma wordt ook door de deelne- het vormingscentrum Oud-Poelgeest mers vastgesteld. Ook kunnen gas- van 31 juli t/m 5 augustus een ten worden uitgenodigd. Voor deze week organiseert. In deze week zal week is iedereen welkom, groot en zoveel mogelijk samen worden ge- I klein. Maandag om drie uur gaat de daan en rnet het koken. H?t i week van start. Aanmelding schrif- afdeling zelf. Een verzoek van de or- j kan dus gebeuren dat een van de telijk of telefonisch Kasteel Oud ganisatoren is om de kranten ge- j deelnemers, of meerdere worden uit- i Poelgeest, tel. 0171052445. bundcld aan het hek neer te zetten. genodigd de kok een handje te hel- I De avond- en nacht- en weekei dienst van de apotheken wordt wa* nomen door de apotheek Doeza i den en do apotheken Leiderdoi Oegstgeest. 5üS-dienst SOS-Teiefonleche Hulpdienst ,01710)25202 Vooï alle die Lu liJkhedeD verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot uur vm doorlopend In het weeki d w.2 van vrijdag acht uur n.n maandag acht uur vjn. Release Hulpverleningsdienst Release: we Ryn 20a. tel 24555. Maandag vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m derdag ook 16—18 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp oejaarden durig zieken en gezinsverzorging singel 8. tel 24800 910 uur Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor rechtshulp donderdag 79 uur zaterdag 9 uur voorm. 1 uur Adres: Leidse Volkshuis, Apoth< dijk 33. OEGSTGEEST Het was gis- Na die fietstocht was iedereen wel teren in het OegstgeesLei zwembad toe aan een koele duik, die duik ging Poelmeer opletten geblazen als je je dan nog wel, maar de echte zwem- fiets stalde, want die was in de rij- j mers zijn in de middaguren nauwe- wielenwoestijn maar moeilijk terug j lijks aan bod gekomen, zo overvol te vinden. was het in alle zwembaden üi.!. Natuurlijk zijn voor de jeugd- met-vakantie nu de stranden en zwembaden troef. In de biosco pen i allemaal met kindervoor stellingen) is het minder verkoe lend. maar u weet in elk geval, dat ze er zijn. Dit is een land van water en dus kan er volop worden geva ren. Naar Braasem en Kaag vanuit Leiden. Alphen, Katwijk. Noordwijk-Binnen en Warmond en op zee vanuit Noordwijk. Ook een tocht door de Leidse grach ten is aantrekkelijk. In Leiden is de Hout een leuke speelgelegenheid met her tenkamp. Dagelijks is er het jeugdvakantiedorp in het jeugd dorp Zuidwest (van 10 tot 4 uur), waar de jeugd creatief bezig kan zijn met timmeren, poffertjes bakken, met verven, tekenen, enz. Creatief kan de Jeugd ook zijn in de hofjes-doolhof, die wordt georganiseerd door Leidsch Dagblad/Alphens Dag blad. Ze kan een aantal Leidse hofjes bezoeken en daar teke nen, fotograferen of op een andere manier creatief bezig zijn. Werkstukken moeten vóór 15 augustus worden ingeleverd In samenwerking met VVV (altijd goed voor inlichtingen) organiseren de Leidse musea een afficheprijsvraag en een speurtocht, en ook dat is de moeite waard. In het museum voor Volkenkude worden elke dag films vertoond. Vanaf maandag is er ook in Voorschoten iets te doen voor de jeugd. Maandagmiddag oin 1 uur beginnen brandweerwed strijden in het Frans Halsplant soen. Dinsdag is er m de sport hal een dierenshow voor kinde ren met hun huisdier. In de sin gel langs de Grieglaan wordt donderdag een roeiwedstrijd ge houden. Het feest begint om 1 uur voor kinderen met .een zwemdiploma. Aan kust Katwijk: zaterdag: grote red dingsdemonstratie door de KRB en KNZHRM en de vliegbasis Valkenburg op net strand te genover het Rotterdams Zee- hospitium. Aanvang 15.00 uur. Tot en met zondag 23 Juli :n Noordwijk: badgasten-tennis toernooi. voor oudere cracks en opkomende Jeugd. Casinoba- nen. Van 9.00-20.00 uur Donder dag rondwandeling door de staatsbossen. Vertrek vanaf het parkeerterrein Duindamseslag om 10.30 en 14.30 u. Dinsdag weer vuurwerk op het strand, aanvang 10 uur. Rijnstreek In Alphen aan den Rijn kan in de Hoorn midgetgolf worden gespeeld. Klein-Giethoorn is een uitgaansobject in Hazers- woude met speeltuin en roei- botenverhuur. De evenementen-commissie Benthuizen (tel. 017906408' houdt tussen 15 Julii en 15 augustus 4 fietspuzzeltochten door Hollands groene nart over 35 km. En verder Natuurlijk zijn er verder de "vaste punten". Avifauna in Alphen; Dierenpark Wassenaar; Duinrell in Wassenaar; Madurodam in Den Haag Automobielmuseum in Leid- schendam; Heempark in Leiden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2