Raad niet akkoord met forse verhoging van presentiegeld Paardemarkt geweldig folkloristisch feest WAAR KAN DE JEUGD NAAR TOE? agendj, 3 IN WASSENAAR INSTALLATIE COMMISSIE Zomerfeesten met een gevarieerd programma DIERENSHOW VOOR JEUGD Vakantie - agenda If assenaarder Stegeman vindt opmerking over decentralisatie lachwekkend WASSENAAR De vakanties hadden de gelederen van de Wassenaarse gemeenteraad gisteravond sterk gedund: 8 van de 21 leden waren afwezig. Het resterende deel van de raad was evenwel bepaald niet in een milde vakantie stemming. Verschillende punten van de weinig indruk wekkende agenda werden bijzonder kritisch onder de loep genomen. Een voorstel van het college werd door de raad gewijzigd, een ander voorstel werd teruggenomen. LEIDERDORP Loco-burgemeester Meerburg ging gistermiddag "zijn" 17.000ste inwoner eens bekijken. Casper Claassen, zondagmorgen om zeven uur geboren, liet het allemaal rustig over zich heen gaan en sliep in de armen van zijn moeder rustig door. Zijn moeder nam voor hem het spaarbankboekje met 17.000 centen ontvangst. Op de foto het gezin Claassen met loco burgemeester Meerburg. (Foto Holvast) Bij het begin van de vergadering sprak wethouder Van Dijk woorden ter nagedachtenis van het onlangs overleden oud-raadslid, de heer J. L. F. C. van der Vis. In verband met de voorbereiding van een herziening van het regie der ingen waarin ook de kwestie van het ambtsgebed een rol speelt werd uit de raad een commissie ad hoe geformeerd, waarin benoemd werden de leden ir. G. H. C. Theu- nissen, mr. A. van Vuure, E. H. Schuyer, A. Lodder, J. G. Stege man, S. J. van den Bergh en D. van Klaveren. Nota Een nota van burgemeester en wethouders over de vragenlijst, die het provinciaal bestuur aan de ge meenten heeft toegezonden ter voor bereiding van een structuurschets voor een nieuwe bestuurlijke inde ling ontmoette hier en daar enige kritiek. Raadslid Chr. Theil (Open Appel) pleitte voor kortere en bon diger antwoorden op de vragen in plaats van de lange, wat camoufle rende antwoorden die het college voorstelde. Raadslid J. G. Stegeman (groep Oosterling) vond de opmerking van het Wassenaarse college over de de centralisering vqn de gemeente Den Haag lachwekkend. WD-er Van Vuure verduidelijkte nog eens zijn standpunt, dat er geen 40 gewesten moeten komen, maar 16 of 17 pro vincies. Daardoor wordt voorkomen I dat er een vierde bestuurslaag ont- VOORSCHOTEN Voorschoten is een van de plaatsen in Zuid-Hol land, die de kinderen op school meer vertelt over Graaf Floris V, dan het feit dat hij door de edelen werd vermoord. Samen met Vlaardingen en Valkenburg Z.H. heeft Voorscho ten officiële marktrechten gekregen van Floris V en wel ln 1282. Dit schenken van marktrechten was vooral tijdens de middeleeuwen een belangrijke zaak en de Voorscho- tense Jaarmarkt was de datum voor het maken van afspraken of het sluiten van financiële contracten. De 28ste Juli was voor Voorschoten in vroeger eeuwen de dag dat betaling van aflossing en rente diende te ge schieden. Maar de tijd dat Voorscho ten een centrum voor handel en nij verheid was voor de gehele omtrek is historie geworden. Daarom werd al ver voor de laatste Wereldoorlog de jaarmarkt omgezet in een paarden markt. Na de oorlog werd het paard verdrongen door de mechanische kracht en met uitzondering van de schilleboer en de groenteboer zag niemand meer enig nut in de trek kracht van het paard. Waarschijnlijk was de schenking van Floris V reeds bijgezet in het historisch museum indien Voorscho ten een dergelijk museum zou be zitten en er niet rond 1960 twee mensen geweest waren, die naast grote eerbied voor de historie en de folklore tevens koopmans bloed in de aderen hadden. De heer P C. Kraayeveld, direkteur van de cen trale boekhouding en de heer C. Boekhout, veeverloskundige vonden elkaar en hun samenwerking resul teerde in een historische paarden markt geschoeid op moderne zakelij ke leest. In 1960 wisten deze beide heren 203 paarden in Voorschoten te krij gen. Voor die tijd een bijzonder groot aantal. Ze kwamen uit het ge hele land vandaan. De gewone bur ger merkte niets, maar het was alle maal show. De paarden werden al leen aangevoerd omdat er een grote aanvoerpremie gegeven werd. Vorig jaar waren er 297 paarden op de Voorschotense paardenmakrt. die inmiddels een handelsmarkt ge worden is ook al worden er nog 6teeds aanvoerpremies betaald. De heer Kraayeveld vindt deze premies heel normaal: „De handelaar heeft ons vroeger het vertrouwen gegeven thans willen wij nog iets terug doen". Voor het zien van paarden lopen graag mensen te hoop. Daarom is het tijdens de 28ste Juli in Voorscho ten steeds groot feest. De markt be gint 's-morgens om 6 uur, duurt tot rond 12 uur. 's-Middags is er de kor- tebaandraverij op de Prins Bern- hardlaan om 14 uur. Rondom het paard draait de molen van de ker mis en zo is er dit Jaar op vrijdag 28 Juli weer de gehele dag feest met het paard en kan men zijn krachten meten via het koekslaan en het be proeven van het schandblok. j Burgemeester Staab antwoordde, dat de gedachten over een decen- I tralisatie van Den Haag toch zo 1 vreemd niet zijn, als men weet, dat I daarover ook in Rotterdam gedacht wordt. De kwestie van de gewestvor ming is een "moerasachtige mate rie", volgens Staab en het is alleen maar verstandig, zich daarover in voorzichtige zin uit te laten. De raad ging met de nota akkoord. Een voorstel van burgemeester en wethouders, om het presentiegeld voor de leden van de Schoonheid commissie dat sinds 8 jaar f 50 heeft bedragen tot f 100 te verho gen ontmoette in vrijwel alle frac ties ernstige kritiek. VVD-er Nieuwzwaag stelde voor de verho ging te beperken tot f 70. Er gingen ook stemmen op om het bedrag van f 50 ongewijzigd te laten en nader te bezien in hoeverre werkzaamheden, die nu door de Schoonheidscommis sie worden verricht, door de direc teur van de dienst gemeentewerken kunnen worden afgedaan, met na me beslissingen over zeer bescheiden bouw- en verbouwwerkzaamheden. De vergadering werd korte tijd geschorst. Na deze schorsing deelde burgemeester Staab mede. dat het college het voorstel van het raadslid Nieuwzwaag, om de verhoging te beperken tot f 70 wilde overnemen. Dit voorstel werd door de raad aan vaard, met de stemmen tegen van de heren Gordijn en Theil (Open Appel) en de heer Lodder. Bij het voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Van Hall straat aan de Haagse Caravan Cen trale werd door verschillende leden van de raad de aandacht gevestigd op Wassenaarse bedrijven, die de wens te kennen gegeven hebben in dit gebied grand aan te kopen, zon der dat zij enige voet aan de grond kregen bij het gemeentebestuur. Op voorstel van de heer A. C. Duijve- stijn (CCP) werd een beslissing over deze grondverkoop aangehouden, totdat de raad een volledig inzicht zal hebben in de hoeveelheid nog be schikbare grond en de behoefte aan grond voor Wassenaarse bedrijven. Mgr. Romeijn 40 jaar priester WASSENAAR Mgr. Jac. Ro meijn m. s f. viert 20 juli zijn veertigjarig priesterfeest, 's Morgens half 10 is er in de St. Willibrord- kerk in de Kerkstraat een plechtige eucharistievering en "s middags van 14 tot 16 uur zal er in het Jeroen- huis gelegenheid zijn Mgr. Ro meijn geluk te wensen. Mgr. Romeijn, die nu 66 jaar is, werd in Voorschoten geboren. Toen hij 10 jaar was verhuisde het gezin Romeijn naar Wassenaar. Mgr. Ro meijn werd op 24 juli 1932 priester gewijd, en een jaar later vertrok hij naar de missie op Borneo. Voor hel éérst in 1948 keerde hij weer naar Wassenaar terug voor verlof. In februari 1955 kwam Mgr. Ro meijn met ziekteverlof naar Neder land. Enige maanden later, kwam onverwacht het bericht, dat hij tot apostolisch vikaris van Samarinda was benoemd. Op 15 september 1955 werd hij in de St. Willibrordkerk tot bisschop gewijd. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Brenda d.v F. Seriier en J. M. Vooraaat, Ralph A z.v. R. R. Oost en M. W. H. Beek. Saskla H. d.v. F. R. Vasilda en A. v. Duljn, Saskla A. M. d.v. A. C. J. M. Grimbergen en M. M. Lamboo, Mi reille P. M. d. v. E. A. M. Beuk en F. P. E. Tiggelers. Hendrik C. z.v. H. P. C Glasbergen en C. H. Plokker, Ri chard F. z.v. J. Francken en M. C. v. d. Reijden, Sylvia E. d.v. J. Horree en J. J. v. d. Lubbe, Marie T. d.v. F. Fernandez Yebra en G. M. v. Dijk, Ronald A. G. z.v. G. P. Arnoldus en J. Koetsier, Adrians d.v. C. G. M, Brus- aee en J. v. Belzen, Eveline M. d. v. G. A. C. M. Oudshoorn en M. A. v. d. Heyden, Ellen d.v. N. P. Passchier en M. Peuten. Margaretha B. d.v. B. P. Huijboom en A. M. v. d. Geest. Al- fedo P. H. C. z.v. C. J. Floor eh C. W. M. v. d. Berg, Klaas J. z. v. K. Hors man en J. P. Boelee, JanlneM.d.v. J. R. Lok en A. Visser, Kristel d.v. P. v. Meurs en L. den Hartlgh, Joze- fa M. d. v. W. T. M. Weenink en C M. G. M. v. d. Zwet, Thomas W. M. z.v. W. A. J. v. Daal en QEPM v. d. Velden. Rogier P. C. J. z. v.P de Graaf en J. M. Fisser. Edwin J. Z.V. J. Dool en G. v. Ommeren, Pieter S. z. v. L. A. Demmers en U. M. Kruse, Robert-Jan P. M. z. v. R. J. M. Terp stra en M. C. H. Vliegenberg. DINSDAG 18 JU Dinsdag Breestraat 19, Sociëteit voor kamerbewoners en al den) 912 uur nam. Wijkcentrum Driftstraat 49. 1 uur sociale raadsvrouw, Breestraat 19. Sociëteit voor| dicapten, 25 uur nam. Mierennest (Morsweg 59), densociëteit. Zijlsingel 2. Evangeliecentn evang. Koos Pot. 8 uur nam. Rijnsburgerweg 163. Spreeku bureau voor levens- en gezinj 7.30—8.30 nam. Diamantplein Baha'i. 8.15 nai: Breestraat 19. Spreekuur Ch gratlecentrale. 78 uur nam. Hooigracht 38. Spreekuur huisvesting werkende Jongeren 8.30 uur nam. Gew. Arbeidsbureau. Man-Vrouw-Maatechappij over Gesprei time werk. 9.3010.3 O uur vooij Een kleine indruk van de drukte tijdens de paardenmarkt vorig jaar. (Foto Holvast) WASSENAAR De door de ge meenteraad ingestelde Commissie Maatschappelijke Voorzieningen zal op maandagavond 31 juli om 8 uur worden geïnstalleerd, tijdens de eers te. openbare vergadering van de com missie. Er zal daarna nog een agen da worden afgehandeld waarop 'voor komen: de toetreding tot de gemeen schappelijke regeling „Werkvoorzie- ningssohap 't Heem; het beschikbaar stellen van een krediet voor mobilo- foonapparatuur voor de GG en GD en het huisvestingbeleid. WASSENAAR De Wassenaar se Oranjevereniging heeftin sa menwerking met een aantal ande re verenigingen een gevarieerd pro gramma samengesteld voor de Was senaarse zomerfeesten, die van za terdag 5 tot en met zaterdag 12 augustus gehouden zullen worden. Op zaterdag 5 augustus begint het feest met een gecostumeerde voetbalwedstrijd op het Blauw Zwart -terrein, mede georganiseerd door de Buurtvereniging Oostdorp en omge ving. Woensdagavond 9 augustus is er eerst een muzikale rondgang van de Drumband van Irene met daarna een muzikale show voor de sporthal. Om 8 uur die avond begint er in de sporthal een feestavond met de Mi- ni-Mik-show. waaraan medewerken Kees Schilperoort, Annie Palmen, de twee Tobo's, het orkest „De Bier drinkers," en als gasten De Mounties en Adré van Duin. Donderdag 10, vrijdag 11 en za terdag 12 augustus zijn de kermis dagen Donderdagmorgen worden er in de Berkheistraat kinderspelen ge houden. gevolgd door het kuipjesste- ken. Om 2 uur 's middags in de Starrenburglaantekenwedstrijd on straat, 's Avonds 7 uur is er weer kuipjesteken voor dames en heren vanaf 15 jaar. j Vrijdagmorgen worden er op het Burchtplein wedstrijden gehouden in het. ringsteken, 's Middags is er voor bejaarden in het Sophiekehuis een klaverjas- en pandoerwedstrijd terwijl tegelijkertijd in de sporthal een kinderprogramma wordt ge bracht met Pipo de Clown en Mam- maloe. 'k Avonds om 7 uur opnieuw ring steken te paard dooi' een loopsluis en van 8 tot half 11 een zomerfeest- Join-In in de sporthal, met mede werking van „Spirit of St. Louis" uit Leiderdorp. Dit feest wordt georgani seerd in samenwerking met twee jongerenorganisaties: Time Out er Stichting Nijevelt. De kaartjes voor deze avond geven tevens recht op toegang tot het kermisterrein. Zaterdag 12 augustus begint de dag met 'n viswedstrijd onder leiding van de Wassenaarse Hengelsportver eniging in de Zijlwatering. Om half 10 volgt dan in het buitenbad van het sportfondsenbad een rubber-ka- no-wedstrijd. 's Middags worden op het parkeerterrein bij de sporthal rolschaatskampioenschappen gehou den met medewerking van Kees Verkerk en misschien Atje Keulen- Deelstra, 's Avonds i6 er tenslotte een stertocht van drie muziekkorp sen, die eindigt bij het kermister rein. waar de kermis nog tot 1 uur 's nachts doordraait. Woensdag Het Karrewiel Prijsuitreiking s zinwedstrijd Steenstraat. 8 uur r Breestraat 19 Sociëteit Tv (voor kamerbewoners en alleei den) 912 uur nam. Geversstraat 65 Oegstgeest tlng societiet voor kamerbewont •n alleenstaanden 8 uur nam. Dijkstraat 2a Spreekuur raadsvrouw 1011 uur voorm. Stadhuis Spreekuur sociale 4.30—6 uur nam. Kennedylaan 11 Oegstgeest In tie-avond Baha'ls, 8 uur nam. Vijf Meiplein 112114 OpeninjL-, we zaak De Wit s Textiel. 3 Donderdag Stadhuis Spreekuur sociale vuw, 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor ge] capten 26 uur nam. Volmolengracht 19 Welfarer Rode Kruis 79 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 De Duf Clubhuiswerk handenarbeid Kantine NV Clos en Leembrj) ingang Derde Binnenvestgracht,r' avond Phllatellca 7.30 uur nam. I Zoeterwoudseslngel 21 Bandreq01"t dienst, spr. Wlm Malgo, 7.30 uuipeel Stadhuis Kamer 204 Openbar«v,jv. gaderlng raadscommissie flnanci£. Vrijdag no Koningskerk Ruilclub 7.3014 jj nam. Breestraat 19 Sociëteit Twepwe (voor kamerbewoners en alleenjste den) 91 uur nam. ^a_. Zaterdag ;rip Pieterskerkstraat 1 Dienst dagsadventisten spr. da Van R4-Td< uur voorm. Bijbelstudie vanaf ljien voorm. Morsweg 114 Leidse Jeugd Scha cietelt 25.30 uur nam. p J< Morsweg 59 Koffiebar Het Mten nest. 122 uur nam. Bij Molen De Valk Posteegelmavei •5 uur nam. geu Breestraat 19 Sociëteit Twer (voor kamerbewoners en alleen»11 den) 9—1 uur nam. Zondag Wilhelminastraat 10 Leiderdorp jx spreksavond Baha'ls 8.15 uur namlp,n Breestraat 19 Sociëteit, Twef (voor kamerbewoners en alleens34"1 den 111 u. voorm. en 912 u. isti Zijlsingel 2 Evangeliecentrum evang. C. van Delft 10 uur voorm. p Hogewoerd 175 Jehovah's getuigenlgl uur voorm. en 3 uur nam. Rijnlands lyceum Oegstgeest Ifgl voor oorepr. christendom, spr. tu» d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Cr ls van de heiligen der laatste dw 11.30 uur voorm. er Geversstraat 65 Oegstgeest Stiel 0 Soc. voor kamerbewoners en al staanden, 112 uur voorm. en Pg uur nam. t( Apothekers n? De avond-, nacht- en weekeinddj van de apotheken wordt waarg men door apotheek Van Drie Lange Mare 110, en de apolbo Voorschoten. (01710)—25202 VOOI lljkhedeD verkeren bereikbaar werkdag van acht uui njn tot uur vjn doorlopend ln bet weeke1 d w.z van vrijdag «cht uur n.m maandae acht uui »Jn. Release Hulpverleningsdienst Release: Lji we Rijn 20a. tel. 24555 Maandag vrijdag 20—22 uur; dinsdag t/m derdag ook 1518 uur. Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarden en durig zieken en gezinsverzorging singel 8. tel. 24800. 9—10 uur v< Wets winkelt je VOORSCHOTEN De Voorscho tense Jeugdvakantiebezigheden heb ben voor maandag 24 Juli op het programma staan de brandweer- wedstrijden. Deze brandweerwedstrij den worden gehouden op het Frans Halsplantsoen bij het Vermeerplant soen en beginnen om 13 uur. Hoewel door het gebruik van nieu we toestellen de wedstrijd anders zal zijn dan vorig Jaar. worden de deelnemertjee wel verwacht in kle ding die tegen een natte wedstrijd kan Op dinsdag 25 juli is er op het ter ras van de sporthal "De Vliethorst" een dierenshow. De dierenarts Van Oostrom zal dan weer bekijken welk kind het best verzorgde dier heeft en vooral ook letten op een goede combinatie tussen het kind en het dier. Op deze wijze heeft een straat hond dezelfde kans als een rashond en een Holland konijntje kan even zwaai' wegen bij de beoordeling als een Vlaamse reus. Aanvang om 15 uur. Donderdag 27 Juli is er een roei- wedstrijd. De minimum leeftijd is 8 Jaar en de deelnemers moeten in het bezit zijn van een eenvoudig zwemdiploma. De wedstrijd wordt gehouden in de singel langs de Grieg- laan. Verzamelen om 13 uur aan de Van Beethovenlaan. Voor al deze activiteiten kan men zich opgeven bij de start en op het gemeente-sec retarie bij de heer Bonhof. Leidse- weg 29. De kosten bedragen f 1,— per persoon. Wat doe je met de kinderen in deze vakantietüd als ze zijn uitgekeken op de zandbak om de hoek en het trapveldje tussen de flats? Als de zon schijnt zijn natuurlijk de zwembaden troef, als het regent bieden de bio scopen (in Leiden bijna alle maal met kindervoorstellingen uitkomst. Dit is een land van water en dus kan er volop worden geva ren. Naar Braasem en Kaag vanuit Leiden, Alphen, Katwijk, Noordwijk-Birmen en Warmond en op zee vanuit Noordwijk. Ook een tocht door de Leidse grach ten is aantrekkelijk. In Leiden is de Hout een leuke speelgelegenheid met her tenkamp. Dagelijks is er het jeugdvakantiedorp in het Jeugd dorp Zuidwest (van 10 tot 4 uur), waar de jeugd creatief bezig kan zijn met timmeren, poffertjes bakken, met verven, tekenen, enz. Creatief kan de Jeugd ook zijn in de hofjes-doolhof, die wordt georganiseerd door Leidsch Dagblad/Alphens Dag blad. Ze kan een aantal Leid se hofjes bezoeken en daar te kenen. fotograferen of op een andere manier creatief bezig zijn. Werkstukken moeten vóór 15 augustus worden ingeleverd bij het gemeente-archief, Boi- sotkade. In samenwerking met WV (altijd goed voor inlichtingen) organiseren de Leidse musea een afficheprijsvraag en een speurtocht en ook dat is de moeite waard. In het museum voor Volkenkunde worden elke dag films vertoond. Aan kust Katwijk: woensdag: poppen kast op het Hoornesplein van 14,0014.30 uur en spuitvoetbal op het Hoornesplein om 19.30 uur. zaterdag: grote reddings demonstratie door de KRB en KNZHRM en de vliegbasis Val kenburg op het strand tegen over het Rotterdams Zeehospi tium. Aanvang 15.00 uur. Tot en met zondag 23 Juli in Noordwijk: badgasten-tennis toernooi, voor oudere cracks en opkomende jeugd. Casinobanen. Van 9.00—20.00 uur. Donderdag rondwandeling door de staats bossen. Vertrek vanaf het par keerterrein Duindamseslag om 10.30 en 14.30 u. Vandaag vuur werk: strand Kon. Wi-lhelmina- boulevard. Aanvang 22.00 uur. Woensdag: puzzelrit voor-wiel rijders. Startplaats sportpark De Boekhorst in Noordwijkerhout. Aanvang 18.30 uur. Rijnstreek In Alphen aan den Rijn kan in de Hoorn midgetgolf worden gespeeld. Klein-Giethoorn is een uitgaansobject in Hazers- woude met speeltuin en roei- botenverhuur. De evenementen-commissie Benthuizen (tel. 01790—6408) houdt tussen 15 juli en 15 augustus 4 f ietspuzzel tochten door Hollands groene hart over 35 km. En verder Natuurlijk zijn er verder de „vaste punten" Avifauna in Alphen: Dierenpark Wassenaar; Duinrell in Wassenaar; Madurodam in Den Haag; Automobielmuseum in Leidschendam; Heempark in Leiden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2