iVeel drukte bij talentenjacht en concours hippique 1 in verregend Kaagweekeinde Zomervakantie activiteiten in Wassenaar Waarmee Wassenaar in gewest wil Ongelukken op de bromfiets Fietser enkele dagen na ongeval overleden Op Duinrellweg verkeer in twee richtingen Te veel water HENGELSPORT Visserspas op WARMOND Voor het feeste lijk buitengébeuren tijdens het Kaag-weekeinde, was het weer re genachtig en somber, een trieste zaak voor de organisatoren, die hun uiterste best hadden gedaan om de ze Kaaweek zo aantrekkelijk moge lijk te maken en hiervoor dan ook verschillende aktiviteiten op touw hadden gezet. Uitslagen van de spelen :Klaver- Jassen: 1. B. Mosseleveld, 2. J Koot. Sjoelbakken: 1. T. Vergeer. 2. H Vergeer. Ringsteken met fiets: 1. B Wassenaar, 2. J. Warmerdam Ring steken met versierde auto: l.Mevr. Vergeer, 2. W. Brants. De in Ut Sloepie gehouden talenten LEIDEN Een 16-Jarige Leidse bromfietser slipte zondagavond toen hij rijdend richting Belastingkantoor van het Stationsplein rechtsaf onder het viaduct wilde gaan. Bij de slip liep de bromfietser een hoofdwond op. Een 17-Jarig meisje rijdend op de bromfiets is zondagavond waar schijnlijk ook door de regen, tegen een stilstaande auto aangebotst op de Van der Waalsstraat. Zij hield haar hoofd in verband met de regen naar rechts, en zag daardoor niet de auto. Jacht mocht zich in een zeer grote belangstelling verheugen. Het aan tal bezoekers bedroeg meer dan vierhonderd. De jury kwam tot de volgende uit slag: 1. Speed King met 30 punten. Aantekening Jury: Goede groep, 'n goede beheersing van de instrumen ten waarbij de organist en de solo- gitarist een extra vermelding kre gen. 2. People Children 26,5 punt. Aantekening: iets te eentonig, kwa liteit stemmen uitstekend, maar de presentatie vraagt enige verbete ring. 3. Madison Square 21,83 punt. Aan tekening jury: ook wat eentonig; so lo-gitarist moet zich nog wat beter bekwamen. Aan de winnaars werd een geldprijs toegekend terwijl aan de eerste prijswinnaar tevens de culturele prijs werd uitgereikt bestaande uit een werkstuk van Aad van Rijn. ALPHEN AAN DEN RIJN De negenentwintigjarige I. J. Bette uit 's-Gravezande. die vorige week op de Oostkanaalweg van achteren door een personenwagen werd aangereden, is zaterdag in het Academisch Zie kenhuis aan zijn verwondingen over leden. Het ongeval liet zich direct al zeer ernstig aanzien. In ziekenhuis Rijnoord kon men de patiënt niet de verlangde hulp verlenen waarna hij naar het AZ is vervoerd. Daar werd een zeer ernstig hersenletsel gecon stateerd. WASSENAAR Het comité Zo mervakantie-activiteiten heeft met het programma in de roos gescho ten. Tot nu toe heeft er voor alle evenementen een bijzonder grote belangstelling bestaan. De start in het kindercircus 't Kraaiennest" od het kermisterrein aan de Dr. Mansveltkade was gran dioos: niet minder dan 600 kinderen genoten van het programma. Aan de wandelrallye door "De Horsten" werd door 51 kinderen deelgenomen. De brandweerwedstrijden werden door 150 kinderen bezocht. Er werd een excursie gemaakt naar de melk fabriek Menken, waarvoor het maxi mum-aantal deelnemers 45 al snel was volgeboekt. Voor deze week staan op het pro gramma: morgen een bezoek aan de proefboerderij van Bonda en een viswedstrijd en donderdag een goo- chel-programma in de openbare bi bliotheek. Volgende week dinsdag wordt een bezoek gebracht aan Dierenpark Wassenaar. Die dag en woensdag en donderdag kunnen de kinderen van half 10 tot 12 uur 's morgens terecht in gebouw Nijevelt (het vroegere politiebureau) onder het motto "Kreadc". Zij kunnen daar onder deskundige leiding knutselen, boetse ren. tekenen enzovoorts. Voor donderdag 20 Juli staat een fietsenrallye met speurtocht voor 5e en 6e klassers op het programma. Voor alle evenementen moeten te voren kaartjes worden afgehaald aan de volgende adressen: Boek handel Hoogeveen in de Brinkhof, Langstraat, Speelgoedhandel Ouds hoorn. Stadhoudersplein. Ondanks de slechte weersomstan digheden kan de Manege Pegasus met voldoening terugzien op het zondag gehouden concours hippique. De be langstelling was zeer groot. De uitslagen waren als volgt: A. Eerste categorie, ongeoefende rui ters met gevorderde paarden en een barrage tijd: 1. G. Brouwer uit Hei- lo met paard Gold Finger. 2. W. Bouwman uit Amsterdam met Gio Fanny. 3. H. Wijier pit Bergen op Zoom met Hendrika. 4. G. Ga- brielse uit Serooskerke met Rex. 5. G. Duindam uit Delft met Cupido. B. Tweede categorie met wed strijd barrage op tijd en een hinder nis tot 1.10 M. 1. P. Mooi uit Delft met Fluweeltje. 2. Idem met Rolf B. 3. Idem met Walko. 4. H. Goud smit uit Vogelenzang met Mustand. 5. Mej. A. Groeneveld uit Vijfhuizen met Huto. C. Derde categorie, flinke hinder nissen, sprongen en puissance: l, 2 en 3. P. Mooi uit Delft met Flu> weeltje, Walko en Rolf B. 4. C. Vet haak uit Wassenaar met Kilmelock. 5. D. Lemstra uit Vogelenzang met Astradam. Alleen zaterdag moest zij assistentie verlenen bij vyf aanrijdingen. De regen, die gisteren met bakken uit de hemel viel, heeft de mensen waar schijnlijk binnenshuis gehouden. De politie kon dat goed merken. Het rapport vermeldde slechts drie mu taties. Dan was er ook nog een klein inbraakje bij Avifauna. Het park restaurant was doorzocht door onge wenste gasten. Laden waren open getrokken maar voor zover men tot nu toe heeft kunnen nagaan wordt er niets vermist. De politie vermoedt, dat er Jongens aan het werk zijn ge weest. WASSENAAR Toen enkele we ken geleden burgemeester en wet houders een aantal verkeersmaatre gelen voor de kom van het dorp be kend maakten in verband met de opening van de Langstraat-prome nade. was daarbij ook inbegrepen een "omkering" van het eenrichting verkeer op een gedeelte van de Duin rellweg. Volgens die maatregel, zou men dat stuk Duinrellweg alleen mogen berijden, komende vanaf 't Plein. Een delegatie van winkeliers, ge vestigd op het Plein, heeft intussen een gesprek gehad met de commis saris van politie, de directeur ge meentewerken en nog enkele ge meentelijke functionarissen. Zij stel den, dat de omkering van het een richtingverkeer op de Duinrellweg voor hen nadelige gevolgen heeft, doordat het Plein nu niet meer via de Storm van 's Gravesandeweg te bereiken was. Voor hen, die niet heel goed de weg weten, is het Plein nauwelijks meer te bereiken. Burgemeester en wethouders heb ben zich daarna nader op de situa- Rijnsburgerweg 163 Spreekuur bureau voor levens- en gezinsvn 7.30—8.30 uur nam. Zijlslnel 2 Evangeliecentrum, evaug. J. Zijlstra, 8 uur nam. Breestraait 19 Soc. voor ge bul capten 25 uur nam. Driftstraat 49 Spreekuur ouw. 10.30—11.30 uur voon Dtamaniplein 27 GEspreksavond ha'is, 8 15 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur chr. em) up tlecentrale, 78 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur stich hulsvesting werkende Jongeren. 7: or 8.30 uur nam ut Gew arbeidsbureau Doezast n Spreekuur Man-Vrouw-Maatschi over parttimewerk, 9.3010.30 uurf Breestraat 19 Soc. Twent.wel kamerbewoners en alleenstaanden, Dinsdag (kamer 214): Openbarei gadering raadscommissie onder ijk 4.30 uur nam. r ^oothekers De avond-, nacht- en zondi n dienst wordt waargenomen apotheek Blanken, c Voorschoten en de apotheek Oei geest. SOS-dienst LEIDEN De postduivenvereniging „De Reisduif" nam met 285 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Essen. De volgende resultaten werden daar bij geboekt: 1-5-6 W. Kop. 2. I. de Roode. 3. W. v. d. Nieuwendijk, 4. P. Mooten. 7. C. Strik, 8. A. Singeling, 910. P. Kooyman. „De Blauwkras" en ,De Snelvlieger" losten hun duiven vanuit Ruffec. Voor de eerste vereniging luidde de uitslag als volgt: P. Gysman 1. W. Siera 2. P Slcos 3-4-8, W. de Wete ring 5, P. Neuteboom 7-8. Voor ,De Snelvlieger" werd de vol gende uitslag genoteerd: 1, 3. 8 M. de Lange en Zn, 2. J. den Dunne, 4. 10. J. Degen en Zn., 5, 6. F. Heems- j kerk. 7. A. Compier, 9. L. Gijsman. tie beraden en besloten aan het ver langen van de Plein-winkeliers te gemoet te komen. Dezer dagen zal de Duinrellweg opengesteld worden voor verkeer in beide richtingen Dat brengt echter met zich mee, dat langs de huizenkant in de Duin rellweg een stopverbod moet wor den ingevoerd en aan de andere kant een wachtverbod. Geslaagden in Rotterdam I ROTTERDAM Aan de Neder- landse Economische Hogeschool in Rotterdam slaagden N. M. Boot uit j Oegstgeest en L. J. C. M. Raedts uit I Voorschoten voor het doctoraal examen in de economische weten- schappen. j LEIDEN Door de voortdu- I rende regen in het. week-einde stond er zaterdagavond rond half negen niet minder dan 60 centimeter water onder het spoorwegviaduct in de Oegst- geesterweg. Dat was verkeers- gevaarlijk. De riolering kon het niet meer aan. Bij doorsteken van de riolering werd een hoe veelheid stof en vuil wegge haald, zodat het water beter kon doorstromen. Na een tijdje was het water weg. LEIDEN Het viscollege O.A.S.E. (Adler) hield op De Kaag zijn twee de wedstrijd van dit seizoen. De uit slag was bij een matige vangst als volgt.: 1. Schoutens 1324 gram. 2. Weber 1105 gram, 3. Hülebrand (P.) 1065 gram, 4. Leuering 950 gram. 5. Tegelaar 860 gram, 6.'Disseveld 775 gram, 7. Stoof 710 gram. 8. Hout huizen 700 gram, 9 Gommans 680 gram. 10. v. Vliet 675 gram. Burgerlijke Stand LEIDERDORP Geboren: Kris pijn G. A., z. v. J. P Vroom c.. J H. M. Govers. David, z. v. F. A. M. Claessen en M. C. van Wissen, Alexandra N., d. v. R. van den Berg en E. M. M. van Leeuwen. Olaf S. en Marcel W.. zonen van J. W. Spek Ondertrouwd: T. W. van Duivenbo- de en M. M. Hoogervorst. B. J. BekooiJ en T. Reljneveld N. de Vogel en G Pijpers. G. Olljhoek en G. L. Evers. GetrouwdA. van der Linden en J. R. E. Bakker, H. Vermeulen en I. Burgemeestre, P. J. J. Hendriks en G. P. M. Verbruggen, J. B. Peters en J M. Ch. Nierop, C. van Vliegen en E. H, van Eist, B. Th. G. Singeling en C. M. Otten. SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Vooi alle die In m^r ItJkhedeD verkeren bereikbaar werkdag van acht uur am tot uur vm doorlopend in bet weeki d w.z van vr(1dag acht uur n.m •naandae acht uur vjn Release Hulpverleningsdienst Release: N ve we Rijn 20a. tel 24555 Maandag vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m derdag ook 1518 uur Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarden durig zieken en gezinsverzorging singel 8. tel. 24800, 910 uur va Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gi -- rechtshulp Werkdagen (beh. ma» 913 uur; zaterdag 1012 uur: derdag ook van 1922 uur, A< Leidse Volkshuis Apotbekersdljl Een eenvoudige verkeen leiding maakt de situatie op route Morsweg-Morssingel veiliger. In het midden is verkeersheuvel met richting gekomen, waardoor het links de onoverzichtelijke bocht g tot het verleden behoort. (Foto Holvi De Ierse Marine heeft een nieuw visserij-beschermings- vaartuig in dienst genomen. Het ichip heet „Deirdre". Vroeger kocht de Ierse Marine oude Britse corvetten en lapte die voor dit doel op; nu is voor de eerste keer een sohip speciaal voor dit doel gebouwd. Men zal in Marrnekringen nagaan of het schip, gebouwd bij Verolme in Cork voor 1 miljoen, aan zyn doel beantwoord. Is dat zo, dan zal een tweede schip worden ge kocht. Het is voor buitenlandse vissers, c.q. Hollandse vissers met deze verscherpte controle nu uitkij ken geblazen bij Ierland. WASSENAAR - De raadscommissie voor intergemeentelijke zaken heeft zich tydens een openbare vergade ring in het raadhuis akkoord ver klaard met de wijze, waarop burge meester en wethouders de vragen lijst denken te beantwoorden, die het provinciaal bestuur aan alle gemeenten heeft voorgelegd ter voorbereiding van een structuur schets voor de bestuurlijke indeling Aan de vergadering, die plaats had onder voorzitterschap van burge meester Staab werd ook deelgeno men door die leden van de raad.» die de gemeente vertegenwoordigen in het Haags intergemeentelijk over leg en het gewest Leiden. Enkele leden onderstreepten, dat er wel behoefte bestaat aan een be stuursvorm, die meer gemeenten omvat, maar vroegen zich af of dat ook niet bereikt zou kunnen wor den door „kleinere provincies". Op die wijze zou er geen vierde be stuurslaag behoeven te ontstaan. Als aan Wassenaar gevraagd wordt welke gemeenten in een gewest die nen te worden betrokken, dan is het antwoord: Katwijk, Valken burg, Leiden, Voorschoten, Leid- schendam en Den Haag. Moet het gewest groter worden dan zouden kunnen worden toegevoegd de ove rige gemeenten van de Haagse ag glomeratie en het gewest Leiden en desnoods Delft. Op de vraag of de gewestvorming van bovenaf geregeld dient te wor den of door onderling overleg ant woordde de commissie, dat gewest- vorming van bovenaf mogelijk ge maakt moet. worden. Enig verschil van inzicht bleek te bestaan over de vraag of de ge westraad rechtstreeks of getrapt gekozen dient te worden. Burge meester en wethouders hadden zich uitgesproken voor directe verkie zingen. Eén van de leden van de commissie sprak zich uit voor een verkiezing via de gemeenteraden, althans in de aanloopperiode. De commissie reageerde wat glim lachend op de stelling van burge meester en wethouders, dat Den Haag eventueel wat gedecentrali seerd zou kunnen worden door de delen, die vroeger bij andere ge meenten behoord hebben, weer aan die gemeenten toe te voegen. Voor de gedachte aan nauwere samen werking als dubbelgemeenten bijvoorbeeld Voorburg'Leidschen- dam en Wassenaar/Voorschoten toonde de commiBsie zich niet erg enthousiast.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2