KV de Spartaan opnieuw roots kampioen KIKKERPALEIS GEOPEND OOK MAIWALD NAAR BELGIE Zege Fittipaldi in GP Rouaan eweldige zet van hele Leidsche Hout toernooi BRAM MADERA EN JOKE BOS DOMINEERDEN 'Lugdunum is ontwaakt uit nachtmerrie' SPARTA UIT EC-BASEBALU DAG 58 JTTNT W72 triomferende LKV De zittend v.l.n.r. Arie en Herman Filippo. Wim Turenhout, Theo Mat Anneze, Dirk van 't Villem Paalvast, Fred Ma lms Zirkzee, trainer-coach tndt. (Foto Holvast) LEIDEN De meningen over de finale in het herenenkelspel B van de Leidsche Hout tussen Bram Madera en een op een co me-back beluste Hans Keizer, va rieerden van slaapverwekkend" U I Tijdens het toernooi van de Leid- se Hout heeft zich op de finaledag een vervelend incident voorgedaan, fn het enkelspel tussen Bram Made- Rob Koggink nam de scheids- tot ..technisch heel goed'De ene rechter in het tweede spel een beslis noch de andere groep van kij kers-critici had helemaal onge lijk. De waarheid is dat er aan het technisch vaak perfecte dri ve-spel, afgewisseld met drop shots en dan passeren, voor de tennissers uit de oude school heel wat te genieten viel, maar voor hen die het moderne service-vol ley spel gewend zijn en graag wat meer kleur in de strijd zien, was de strijd op den duur te mono toon. Door Frank Bonte EN Met een nog nimmer in competitieverband gescoord totaal van 1285. kg LKV de Spartaan zaterdagmiddag in de Vijf-Meihal wederom de hand gelegd op ubkampioenschap van Nederland gewichtheffen. Ook in 1970 en 1971 ging de laar de Leidse krachtsporters. Tegenstander Helios, al jaren de grootste concur- LKV de Spartaan, bleef in dit beslissende duel ruim bij de Leidenaars ten (38 kg), ofschoon denmannen uit Simpelveld met 1247 kg ook nog een zeer tabel totaal omhoog brachten. ite man bij de Leidenaar£ middengewicht Theo San- en passant drie nationale zijn klasse verbeterde. Hij kg (1 kg zwaarder dan lande record», stootte 148.3 record 147,5 kg) en bereikte 110 kg trekken een totaal voor de drie Olympi an een verbetering van zijn naam staande natio- ird met 2,5 kg. Daarmee aders bepaald nog niet de zijn kimmen bereikt. hekken kwam hij namelijk ujn sterkst voor de dag. in zyn eerste beurt zon- emen 105 kg had getild, in zijn tweede bij 110 kg onchalante aanpak. San- weet niet wat het precies as er even met m'n hoofd Ik dacht: ik pak die 110 Dat was fout, zo'n gewicht zonder goed geconcen- zijn. Hot ging dan ook mis, ook technisch". In ziin laatste beurt trekken was itratie er wel en toen ging vlot omhoog, „als een zal- kampioen Siem Stokkel Idenzwaargewicht Dirk van ijzersterk voor de dag erae het Nederlands record kg) met een halve kilo. ig om het record in een irt op 160 kg te brengen. „Maar", aldus Van 't Riet, „lk geef het niet op. In de herfst wil ik weer een poging doen. Als ik word gekozen voor de interland tegen Luxemburg is dat een mooie gelegenheid. Ik moet die 160 kiie toch kunnen klein krijgen". Evenwichtig De andere Leidse gewiohtheffers deden het eveneens voortreffelijk De lichtgewichten Fred Ma rijt en Arie Swagers werkten zeer even wichtig naar goede totalen en mid- dengewicht Herman Filippo, die zich zo aardig omhoog trok aan zijn eigen aanmoedigingen („Goed zo. Flippie") tilde de voor zijn doen prachtige score van 33212 kg bijeen. Het goed door trainer Brandt ge leide en opgepepte LKV de Spartaan was op het juiste moment in top vorm. Dat bleek al bij het eerste onderdeel, het drukken, waarop de ploeg de basis legde voor de zege door een voorsprong te nemen van 14 kg. Maar wat vooral bij de Lei denaars opviel was de geweldige in zet en tezelfdertijd grote beheersing waarmee zij het gevecht tegen de halters voerden. Daarin school het voornaamste verschil met Helios. De Simpelvelders gingen wilder te werk. waren onevenwichtiger in hun op bouw, waardoor nogal wat missers voorkwamen. Helios miste in totaal 13 beurten, tegen LKV de Spartaan slechts drie. Na afloop kregen de Leidenaars bloemen aangeboden van hun tegen standers en van de Sportstichting- functionarissen Biegstraaten en Phi- lipsen, van wie eerstgenoemde nog een kort woord ter felicitatie sprak Met LKV de Spartaan is een team 1 van 24-karaats amateur landskam pioen geworden Dat mag nog wel eens duidelijk gezegd worden. De ploeg bezit ge ensponsor en train: onder verre van ideale omstandig heden. Theo Sanders: „Gewichtheffen kost my alleen maar geld. Zo'n der tig gulden per week ben ik kwijt aan extra eiwitten massage, sauna. Bij de training zijn we gehandicapt om dat we in de ruimte waarin we dat doen geen krachttoestellen kunnen plaatsen. Het blijft een zaak van je zo goed mogelijk behelpen" Voorzitter Hans Zirkzee: „Wc trainen in de gymnastiekzaal van dc Albert Schweitzer school. Het hoofd daarvan werkt echt wel mee, maar het is nu eenmaal geen eigen piek, geen eigen huis. Je kunt er niet alle toestellen zetten die je nodig hebt Na elke training ben je een tijd in de weer alie spullen op te bergen. Wy ervaren dat als een grote han dicap. Onder de huidige omstandig heden moeten jongeren en ouderen Ramen trainen. De jeugd ziet mee welke gewichtjes zij bezig is en met welke geweldige dingen de ouderen omgaan. Dat is niet bevorderlijk voor een goede ontwikkeling in je vereniging. De Sportstichting kent onze problemen, maar weet ook geen oplossing. Ik neem hun dat niet kwalijk, ze hebben genoeg aan hun hoofd. Het enige wat ik kan doen is: uitkijken naar betere ruimte. Hel zal toch wel ééns lukken". Resultaten LKV de Spartaan- Helios Simpelveld. LKV de Spartaan: Fred Marijt (87,5 - 82,5 - 115) 285 kg: Arie Swa- gers (95 - 82% - 110 287.5; Theo HERMAN FILIPPO trok zich aardig omhoog aan zijn eigen aanmoedigingen Sanders <125 - 110 - 147.5) 382.5 (de nationale records van Sanders wor den in competitieverband naar be neden afgerond, omdat men daar alleen met veelvouden van 2% kg werkt), Hei-man Filippo (105 - 100 - 127.5) 332.5 kg: Dirk van 't Riet <127,5 - 117,5 - 155» 400 kg. Totaal: 1687.5 kg. Totaal gewicht van de vijf deelnemers. 372.1 kg. Herleidings factor: 0.762. Wewstrijdtotaal1235.8 kilogram. Helios Simpelveld: Vander.ber.g 340 kg, Kohl 320 kg.. Strolenberg 375 kg, Laugs 335 kg, Zieltjens 387.5 kg. To taal: 1757.5 kg. Totaal gewicht van de vijf deelnemers: 415.5 kg Her leidingsfactor 0.710. Wedstrydtotaal: 1247.8 kg. ROTTERDAM Na Hans Posthu mus en Theo Laseroms heeflt Feije- noord ook Mathias Maiwald overge daan aan een Belgische club. De 23-jarige oud-DOS-speler, die de Duitse nationaliteit bezit, tekende 'n contract van 2 Jaar bij Sint Trui den. De transfersom werd niet be kend gemaakt. Feijenoord kocht hem destijds van DOS voor honderddui zend gulden. O Miel Pijs. de afgelopen drie jaar cenarale verdediger van NEC. heeft ex contract getekend bij FC Den Bosch. Toch hebben beide drive-specialis ten bepaald niet alleen de achter lijn als werkveld gekozen. Zij heb ben vaker het net gezocht dam men van hen gewend is geraakt. Hans Keizer deed dat al in zijn partij te gen Dick Bouman in de halve fi nale waarin de Roomburger die de aanval doorgaans niet schuwt, nu Juist achterin bleef. Keizer won die wedstrijd met 64, 61. In de an dere halve finale tenniste Bram Madera zich zonder spelverlies langs een „teleurstellende" Rob Koggink. De finale leek winst te zullen ople veren voor Keizer, die de eerste set met 97 in zijn voordeel besliste Maar Madera had duidelijk meer adem dan de gebaarde Voorschote naar. Deze voelde waarschijnlijk al aan dat een derde set voor hem weinig mogelijkheden in zou houden". De partij tegen Kallenberg 16, 61, 62 voor Keizer) heeft me de das omgedaan. Ik kreeg weer last van kramp in mijn rechterbeen". Fel was zijn verweer toen Madera in de tweede set od 43 kwam, maar deze beet zich vast, liep zo mogelijk nog harder en trok met 63 de set stand gelijk. In de derde set werd Keizer bij de stand 20 voor een nu op het punt van de conditie dui delijk voorliggende Madera defini tief geveld door kramp. Trekke benend. maar bepaald niet opzichtig eijn handicap demonstrerend speel de hij door om met 60 te verlie zen. Ten opzichte van de winnaar 'n sportief gebaar. Voor Roomburg was het gisteren op De Leidse Hout een goede dag. Won Bram Madera, die in feite van Jan Lind de meeste oppositie kreeg, het herenenkelspel, Joke Bos domineerde in het dames enkelspel B. In de aantrekkelijke fi nale schotelde de Noordwijkse im port in de Roomburggelederen de Rotterdamse Evelien de Weger met be keken spel een kansloze 36, 1—6 nederlaag voor. Voor Bram Madera was de koek nog niet op. In de fi nale herendubbelspel zegevierden de Broot en hij, twee enkelspelspecia listen, over het gerenommeerde dub bel Monod-de-Froideville/Dick Bou man <6—2, 1—6, 6—2». Het damesenkelspel C bracht de kleine vechtjas van Roomburg, Jo- sine Teeuw, de languitgebleven re vanche op haar grote rivale van dit seizoen, Ineke van der Meer (36, 62, 9—7). Sportiviteit kenmerkte dit duel. Op matchpunt voor Josine Teeuw besliste de arbiter in haar voordeel. De Roomburg-speelster be twijfelde de Juistheid van de beslis sing en vroeg om een let. Het punt werd overgespeeld en bracht Ineke van der Meer weer langszij. Toch sing die Koggink voor onjuist hield. Hij verzocht Madera er in toe te stemmen een andere scheidsrechter te vragen, wat deze weigerde. Te recht. Iedere scheidsrechter kan fou ten maken, al mogen het er uiteraard niet te veel zijn, maar het zou te dol worden als men de man bij de eerste de beste fout al van dc stoel kon halen. Toen Koggink zijn zin niet kreeg, had hij beter kunnen op geven, want het tafereel wat hij daarna zijn tegenstander en de toe schouwers voorzette, was be schamend. Hij serveerde ritsen dub bele fouten en ramde vrijwel alle ballen uit. Het was onbegrijpelijk dat de bondsgedelegeerde niet tussen beide kwam bij deze demonstratie van onsportiviteit. Hij had de baan op behoren te gaan met het verzoek aan Koggink zijn vrije tijd elders door te brengen. In een minimum van tijd had Ma dera de party met 6-0, 6-0 in de zak, zonder daar natuurlijk enige vreugde aan te beleven. Het is niet de eerste keer dat er moeilijkheden met Kog gink zijn. Spelers als hij vergeten kennelijk dat tennis niet alleen be staat uit het slaan van een bal, maar ook uit een kunst, die de mees te mensen overigens al in hun kin derjaren bij het knikkeren leren: de kunst een goed verliezer te zijn. RUUD PAAUW r kwam de zege tenslotte terecht bij Josine Teeuw. De beloning voor een uitstekende wedstrijdmentaliteit. Het herenenkelspel C bracht verrassend Dick Zaadnoordijk van de Leidsche Hout tegen Ton Creighton van Uni cum 3, dat gisteren promoveerde, naar de tweede klasse. Tot een tref fen kwam het gisteren nog niet. Met Josine Teeuw klopte hij in de finale van het gemengd dubbel de combi natie Stokkermans/ Van Leeuwen 64, 61. Maar de eigenlijke fina le in dit nummer was de partij van de uiteindelijke winnaars van het toernooi tegen de Katwijkse dub bel Wienke Rensink/ Parlevliet, die pas in een derde set met 7—5 de winst bracht bij Zaadnoordijk/ Josi ne Teeuw. Bij de veteranen wonnen Paul van Berge-Henegouwen/ Mod derman van Nu is/ Van Leeuwen <61. 63». De Indiër Chavoer- kan klopte Van Leeuwen (63, 62) ROUAAN De Braziliaanse cou reur Emerson Fittipaldi heeft giste ren met zyn Lotus de 22e grote prijs van Rouaan voor formule II-renwa- gens gewonnen. Deze wedstrijd be stond uit twee series en een finale. Fittipaldi had ook zijn serie gewon nen. In de eindstrijd maakte de Brazi liaan een tyd van 54.20 minuten over de 166,290 kilometer, hetgeen een ge middelde oplevert van 183.633 kilo meter/u. Tweede werd de Brit Hail- wood in een Surtees, derde de Ar gentijn Carlos Reutemann in een Brabham en vierde de Engelsman David Morgan, eveneens in een Brab ham. Martin Boot I de deur van het clubhuis aan. i het brein achter de bouw kijken rr„. Bestuurders Leest en De Roo toe. tiraaten de sleutel iznl (Foto Holvast) LEIDEN Pas later, lang nadat de officiële opening gevolgd door een show van muziekkorps "De Burcht" voorbij was werd het clubhuis van Lugdunum 'echt' in gebruik geno men. Toen de beentjes zaterdagavond enthousiast (en langdu rig) .van de fraaie vloer werden getild, pas toen vond Lugdu num zich eindelijk terug. Op het feest voor de leden en dona teurs werd de droom echt werkelijkheid, in een werkelijkheid als een droom. Misschien had Joop Riethoven 's- middags wel de beste typering van het Leidse voetbal-Hilton in de Kik kerpolder gegeven toen hij sprak: „Ik ben blij dat ik voorzitter van Swift ben. Dan kan ik, als ik hier bij de bar sta en ik wil een partijt je spelen, tenminste naar het biljart fietsen's- Avonds bleek in ieder geval dat zelfs 400 trouwe Lugdu- num-aanhangers ruimschoots onder gebracht konden worden in de ruim te voor de bar. 's Avonds bleek ook dat Lugdunum de „nachtmerrie" voor eens en voor altijd van zich wilde afdansen. „Want", zei sportstichting- voorzitter Piet Biegstraaten, tijdens de officiële receptie: „Ik wil een correctie aanbrengen op de kop Kik- kerdroom verwezenlijkt, zoals die de ze week gebruikt is. Ik zou willen zeggen: Lugdunum is ontwaakt uit een nachtmerrie Wat zich op dat oude terrein heeft afgespeeld is met geen pen te beschrijven, ik kan me dus voorstellen dat iedere Lugdu- numer nu in een droom heeft geleefd bij de verwerkelijking van dit com plex. Een complex dat natuurlijk wel van de sportstichting en de gemeente Is, maar daar hoeft U verder niet bang voor te zijn. Als ik zie wat hieT op het complex Kikkerpolder II gerealiseerd is, zou ik bijna zeggen: wordt niet hoogmoedig Lugdunum, blijf JezelfAls hulpmidden daar bij bood Biegstraaten de „letters" Lugdunum aan, het was één van de vele oadeau's die de Kikkers kregen aangeboden. Een greep: een instructie-bord van Aspa, ballen, veel ballen van sup porters, van Wout Bergers, van ho tel-restaurant Bellevue, van trainer Joop de Busser, van de masseur. Daar was ook de geluidsinstallatie en de bandrecorder van weer de supporters, daar was de envelop met inhoud van Swift. Dat was. om nog een greep te doen. het gouden hor loge van donateur Van Oostrom, daar was het originele bloemstuk, versierd met briefjes van vijfentwin tig van het bejaarde lid mevrouw Rosier „Ik heb altijd gehoopt dat ik dit nog mee mocht maken, ik ben ontzettend bly dat ik 't mee mag maken. Hier is een bijdrage voor de bouw van een overdekte tribune. Die wil ik ook nog graag zien.."). Er was een boiler en een staande lamp van weer een andere donateur, Hundersmarck er waren bloemen, erg veel bloemen. Er kwam een bui tenthermometer los van ex- Sport- stichtings-voorzitter Joop van der Re ij den. en een cadeaubon van Fokko Nienhuis als voorzitter van de belan- gencommissie van Leidse verenigin gen. Er was een cadeau van de KNVB -afdeling Lelden (mr. J. J. de Jongh: „Zeg niet we hebben dit nu en we zien over vijf jaar wel weer, maar begin maandag weer verder te denken") en er was tenslotte de toe zegging van de Leiderdorpse aanne mer Noor lander, die 's avonds door elftalbegeleider Henny Bekkering en het „brein achter de bouw" Joop de Roo uit de doeken werd gedaan: „Half Juli is er contact met Ajax voor de openingswedstrijd: we mogen tot een aanzienlijk bedrag gaan om te zorgen voor een paar trekpleisters Dan kunnen de beentjes ook weer van het veld PAUL DE TOMBE ROME De Nederlandse base- ballkampoen Sparta is zaterdag In de eerste ronde van de Europa Cup uitgeschakeld door het Italiaanse Nettuno. De Rotterdammers verlo ren met 81. De slagploeg van Net tuno maakte haar faam al in de eer ste innings waar. Lauren cl sloeg met één honk bezet de bal over het hek en dat betekende al direct 20. In de zesde innings scoorde Augus- tinus het enige Sparta-punt, maar de stand was toen reeds opgelopen tot 6—0 De interland tussen Nederland B en België, die zaterdag in Hil versum werd gespeeld, is geëindigd In een 10—0 zege voor de Nederland se ploeg.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11