Wat zijn de consequenties val pond voor andere valuta? 'ARIJS AARZELT MET SIJN ATOOMPROEVEN Israël: schoon schip maken met wederzijdse krij gsgevangenen aandags een rant in falie in vogelvlucht uHlUiT in vogelvlucht TERDAG 24 JUNI 1975 BUITENLAND (Van onze correspondent) LONDEN BRUSSEL/PARIJS jONN De Britse minister van inanciën, Anthony Barber, maak- gistermorgen de banden van de tficiële koers van de pond sterling liet de Britse munt zweven, ads 1931 heeft geen Britse rege- ag nog besloten de ponden koers- 11] te maken. Een devaluatie van het pond erd tot nu toe altijd door een •regering uitgevoerd. Sinds oorlog is dit tweemaal gebeurd, mold Lissauer, ïdolph Bakker, ink Kolb, Timmers en ink Onnen melijk in 1949 en in 1967. De iservatieven hadden het altijd nationale schande be- louwd het pond te laten devalu- Liever ging men toen nog ielen bij andere landen om een /ermijdelijke devaluatie te voor- linister Barbers beslissing van leren werd omdat het geen mele devaluatie was, maar wel koersverlaging die de reserves beschermen en de export be ieren, in beurskringen in Lon- met opluchting begroet. De iken zullen tot dinsdagmorgen gesloten blijven. Hoelang de Britse regering het pond aan zijn lot zal overlaten is niet bekend. In ieder geval zal dit naar men hier ver klaart zo kort mogelijk zijn. Ex perts verwachten dat de koers van de Amerikaanse dollar, die op het ogenblik op 2,60 staat, na de opera tie wellicht in evenwicht zal ko men op 2,40. In ieder geval is zo wat iedereen het er over eens, dat het experiment zal eindigen met een geringe devaluatie van het pond. De onstuitbare reeks van gebeur tenissen rond het pond sterling be gon afgelopen vrijdag, toen een drietal dokwerkers zat te wachten op zijn arrestatie. Zij hadden ge weigerd een bevel van het hof van industriële relaties op te volgen, om daar te komen uitleggen, waar om ze dit niet hadden uitgevoerd. Op dat moment dreigde een on overzienbare reeks van moeilijkhe den op het arbeidsfront. En dat op een moment waarop de regering al concessies had moeten doen ten aanzien van haar loonpolitiek, die de maatregelen om de inflatie tegen te gaan, op losse schroeven zetten. Op dat moment begonnen de spe culanten zich van hun ponden- voorraad te ontdoen en dooi* het enorme aanbod begon de koers te dalen. Officiële banken in de EEG- landen, met name in Brussel, Pa rijs en Frankfort, trachtten te hel pen door de afgelopen week pon den te kopen tot een totaalbedrag van 1 miljard. De speculanten had den toen al 500 miljoen pond ster ling onttrokken aan de Britse re serves die 2,5 miljard pond be droegen. s Voor de Britse bevolking betekent de waarschijnlijke devaluatie dat geïmporteere goederen onder an dere ruim 40 procent van de le vensmiddelen duurder zullen wor den. Uitgangspunt De te verwachten expansie van de export zal bovendien een beter uitgangspunt opleveren als Enge land op 1 Januari tot de EEG toe treedt. Na de recente loonsverho gingen in tal van industrieën zag het er niet naar uit dat de con currentiepositie voor het Britse uitvoerprodukt er gunstiger op was geworden. Ook de zware extra las ten, die het EEG-lidmaatschap voor Engeland meebrengt, zullen met een gedevalueerd pond gemakke lijker kunnen worden opgevangen. Experts wijzen er overigens op dat het gemiddeld wel een Jaar duurt voordat de gunstige gevolgen van een devaluatie voor de export zichtbaar worden. Zij voegen er ook nog aan toe, dat de huidige onze kerheid rond het pond sterling er toe kan leiden dat de Amerikaanse dollar na zijn zwevende toestand vorig Jaar, opnieuw zal gaan zwe ven. Dit zal weer een effect op de munteenheden van de huidige EEG-landen kunnen hebben. Als dat allemaal gebeurt, zo voorspelden hier de zwartkijkers, dan zal van oor welke prijs is Peru te koop l/an onze correspondent) 113 Uit het feit, dia ane regering haar urin Peru, Jean Chambon, naar iris heeft ontboden, kan wor- oifgeleid dat Frankrijk nu toch aarzelt de atoombomproe- uk Onnen boven de Stille Zuidzee te her- ten. Een Jaar geleden stopte akrijk de experimenten onder bedreiging van Peru. dat een ille onder goede klant van nse wapenindustrie is. een voordelige lening van 60 joen dollars en de belofte de erimenten voorlopig te onder- elk de ME (DPA) De Italiaanse blad uitgevers willen voortaan indag geen kranten meer la- verschijnen. De communis te bladen hebben zich ech- van dit besluit gedistan- tö. >e meeste bladen verschenen dusver zevenmaal per week, lanks het feit dat een uit de van Mussolini 'stammende zondagsarbeid verbiedt. De bonden waren stilzwijgend deze inbreuk op de wet ak- fd gegaan, mits het werken zondag extra werd betaald, fel het constitutionele ge- btshof onlangs de bewuste wet eldig heeft verklaard, wilden bonden de toeslagen behou- Nadat pogingen om tot een ipromis te komen op niets en uitgelopen, besloten de ^communistische dagblad- evers de maandagkranten te n vervallen. breken, wist Frankrijk toen nog net te voorkomen dat Peru wapen- bestellingen zou annuleren. Maar de bekendmaking van Frankrijk dat het nucleaire „Kriegsspiel," bij het eilandje Moeroeroa wordt hervat, heeft nu in Australië. Ca nada, Japan. Peru en andere landen een golf van nieuwe pro testen verwekt. Die algemene verontwaardiging niet los te denken van de recente resolutie tegen atoomproeven op de conferentie van Stockholm meende de Franse regering aan vankelijk als een uiting van schijnheiligheid naast zich neer te kunnen leggen. De Franse minis ter van Defensie, Michel Debré, had de protesterende landen in derdaad al eerder gedacht te kun nen terechtwijzen met het argu ment, dat ze tegen Amerikaanse, Engelse, Russische en Chinese atoomproeven hun stem nooit hadden verheven. Maar die onverschilligheid voor de meningen en ook de vrees van an dere landen schijnen momenteel in Parijs dan toch plaats te maken voor een zekere bezorgdheid, nu Peru heeft gedreigd zelfs de diplo matieke betrekkingen met Frank rijk te verbreken. Samen met de Franse ambassadeur uit Lima, zullen de ministers in Parijs nu vermoedelijk wel vooral onderzoe ken hoeveel het gaat kosten de toestemming van de Peruaanse regering opnieuw te kopen. het kleine voordeel voor de Britten weinig overblijven. Minister van Financiën Barber kreeg het gistermorgen na zijn ver klaring in het Lagerhuis aan de stok met de schaduwminister van Financiën van de Labourpartij Denis Healey. Het was Healey die afgelopen maandag in het Lager huis had verklaard dat naar zijn mening de toestand zo slecht was dat een devaluatie niet langer dan tot juli of augustus zou kunnen worden uitgesteld. Minister Barber gaf Healey een deel van de schuld voor de ontwikkeling, omdat hij de speculanten nieuw voedsel voor hun activiteiten had gegeven. Healey repliceerde niet. Later verklaarde hij evenwel in een televisie-interview dat hij vond dat hij afgelopen maandag deze voorspelling toch had moeten doen, maar oppositieleider Wilson had al eerder verklaard dat de Britse economische situatie tot de run op het pond had geleid niet de woor den van zijn partijgenoot. De EEG Het zwevende Britse pond stelt de EEG voor ernstige problemen, omdat het hele systeem van nauw keurig vastgestelde onderlinge waardeverhoudingen der EEG- munten, waarbij ook de vier kan- Leger kan steeds moeilijker oefenen DEN HAAG (ANP) Van de vier geplande, nieuwe oefenterreinen in Nederland blijft er misschien maar één over, heeft minister De Koster van Defensie gisteren een bijzondere commissie van de Tweede Kamer didaatlanden zich hebben aange sloten op losse schroeven is komen te staan. Eén van de vragen die de minis ters van Financiën van de zes die maandag in Luxemburg bijeenko men, zal zeker de vraag aan de orde stellen of de toepassing van dit systeem als EEG-beleid nog langer gehandhaafd kan blijven. In Brussel bestaat de indruk dat de zwevende koers van het pond wel eens tamelijk lang zou kunnen worden aangehouden, ook al heeft de Britse regering meegedeeld 250 snel mogelijk naar een systeem van vaste onderlinge marges te willen terugkeren. Bovendien is het, zo zeggen des kundigen, nog niet te voorzien wat er tijdens het weekeinde bijvoor beeld zal gebeuren met de Itali aanse lire wanneer in Rome de nieuwe regering tot stand komt. Daarbij komt nog een op het ogenblik weer toenemende specu latie in dollars waaraan zelfs al de vraag werd verbonden of mis schien de Nederlandse en Belgische munten ten opzichte van de dol lar opnieuw een zwevende koers zouden moeten aannemen. In Brussel breekt men zich voor al het hoofd over de vraag welke betekenis de Britse maatregel heeft voor de EEG van na 1 Januari die dan tot tien landen is uitgebreid. Een zegsman noemt de gebeurte nissen rond het pond een duidelijk voorbeeld van het feit dat de Eu ropese integratie eigenlijk nog moet beginnen. De voorwaarde voor het bijeenhouden van de EEG- munten in hun onderlinge verhou ding zijn in feite niet gegeven. Zo iets kan. zo werd gesteld, alle leden overkomen en bevestigt de Neder landse theorie dat een economisch en monetair beleid ten nauwste aaneen gekoppeld moeten zijn. Ook voor de landbouwmarkt vormt een zwevend pond een gro te belasting. Na 1 Januari zou 't een nieuw stelsel van compense rende heffingen en toeslagen no dig maken voor de Britse markt, dat zwaar zou gaan drukken op de gemeenschappelijke landbouwmarkt die toch al moeizaam bijeen wordt gehouden. Ook is de zaak van rechtstreeks belang voor de topconferentie van de tien EEG-landen van na 1 Ja nuari die in oktober te Parijs zal plaatsvinden. De economische en monetaire unie vormde een van de belangrijkste punten van de agen da, met name voor de Fransen, die de topconferentie vooral wilden benutten voor een versterking van de discipline bij het aanhouden van de onderlinge muntverhoudingen. Ook daarbij zijn nu grote vraag tekens geplaatst. De Franse franc Onmiddellijk na de bekendmaking van de Engelse regering het pond te laten zweven, heeft president Pompidou gistermorgen de minis ter van Financiën. Giscard d'Es- taing op het Elysée ontboden om de nieuwe monetaire sitautie onder ogen te zien. Voor Parijs betekent de Britse maatregel zonder enige twijfel een nieuwe devaluatie van 't pond, die in elk geval voor 't ein de van het jaar te verwachten zou zijn. Een waardevermindering van 10 k 15 procent van de En gelse munt acht men in Parijs waarschijnlijk. Bovendien werd in Franse financiële kringen al voor speld, dat het pond de Italiaanse lire en de Deense kroon dan ver moedelijk mee zal sleuren in zijn val. Om de Franse franc tegen nieuwe gevaren te beveiligen, zullen de di verse beschermingsdisposities die kort geleden juist waren opgeheven, dezer dagen vermoedelijk weer in werking worden gesteld. Bovendien zouden de gouverneurs der natio nale banken van de tien EEG-ban- ken vandaag in Parijs bijeenkomen om eventueel gezamenlijke maat regelen te overwegen. Doch intus sen werd in Parijs gisteravond wel gevreesd, dat na de monetaire spanningen van eind vorig Jaar de Westelijke wereld nu aan de voor avond van een nieuwe financiële crisis staat. Vreugde De vreugde over de Britse in greep („eindelijk grote schoonmaak in Londen", zei de Westduitse werkgeversfederatie) wordt in Bonn merkbaar getemperd door de zorg over de consequenties ervan voor andere valuta. Minister Karl Schil ler, die in de Bondsrepubliek het superdepartement van Financiën en Economie beheert, meende wei dat de D-mark geen vuiltje aan de lucht was en voor de Bondsregering geen enkele aanleiding tot eigen mone taire maatregelen over te gaan, in kringen van de Westduitse centrale bank deelde men zijn blijmoedig heid allerminst. Ofschoon de deviezenbeurzen dus officieel gesloten bleven, moest het centrale-bankcollege in Frankfurt overgaan tot de aankoop van 1 miljard dollar, om een gevaarlijk afglijden van de koers te voorko men. En de waarschuwing van mi nister Schiller, dat het onder geen beding nu mocht komen tot een „wedloop in devaluatie", betekende in wezen alvast verzet tegen de te verwachten druk, om de D-mark wederom te laten revalueren. Dat de eigen munteenheid ver sterkt uit deze nieuwe crisis tevoor schijn zal komen, is de algemene overtuiging der Westduitsers. Dat West-Duitsland zijn concurrentie positie op de wereldhandelsmarkt niet nogmaals een extra handicap wil verschaffen door zijn produkten duurder te maken, is niet slechts ministers Schillers vaste wil, doch klinkt eveneens door in de reacties van de machtige pressure-groepen, die de Westduitse industrie bestu- Wanneer het zijn moet, zal Bonn, eerder dan zélf weer op de waarde ren. aandringen op de eindelijk ta voltrekken devaluatie van de dollar, in welk kapittel dus de Westduitse centrale bank als één van de be langrijkste steunpilaren van de dol lar, een sterke arm bezit. Minister Schiller wil zien te voorkomen, dat het eind vorig Jaar in Washington zo moeizaam gerepareerde mone taire systeem in de Westerse we reld. nu al weer uit zijn voegen ge raakt, maar hij zal primair trach ten te verhinderen, dat de tumulten om het Britse pond. ook de D-mark besmetten. Er zou dan gekozen moeten worden tussen de twee overgebleven moge lijkheden: het terrein bij Ter Apel en dat bij de Lauwerszee. Het wordt voor het lego1 lastiger om te oefenen, want volgens de be windsman wordt het gebruik van de Franse oefenterreinen „Mourmelon" en „La Courtine" steeds moeilijker en heeft België daar ook geen mo gelijkheden voor. In een mondeling overleg met de commisie verzette minister De Kos ter zich tegen het idee het leger dan maar in Canada te laten oefenen. (Van onze correspondent) JERUZALEM Israël wil de vijf hoge Syrische officieren die woens dag werden gevangen genomen ge bruiken om tot een algehele uitwis seling van krijgsgevangenen te ko rnet de Arabische landen. In Syrië worden al twee jaar drie Is- onder raëlische piloten vastgehouden. Tot nu toe heeft Syrië geweigerd deze piloten uit te wisselen tegen de 40 krijgsgevangenen die Israël al ge vangen hield. Ook in Egypte zitten al twee Jaar tien Israëlische krijgsgevangenen, piloten. Israël houdt Sekswinkel in Jeruzalem moet dicht JERUZALEM (UPI) Burgemeester Teddy Koliek van Jeruzalem heeft opdracht gegeven de enige sekswin kel in de stad te sluiten. Hij zwichtte voor de druk van orthodox-Joodse zijde. Als grond voor de sluiting werd aangevoerd dat de eigenaar geen gunning bezat. De maatregel geldt voor een maand. Sinds de opening van de winkel hadden orthodoxe joden vrijwel gelijks voor het pand gedemonstreerd totdat de eigenaar zijn bedrijf tij delyk sloot. Toen hij donderdag de winkel weer opende begonnen direct de betogingen opnieuw. Burgemeester Koliek ontving een petitie met 150 handtekeningen mensen die vonden dat de winkel de kinderen bederft en de moraal onder mijnt. Een soortgelijke winkel in Tel Aviv liep drie dagen geleden schade op door brandstichting. Een van de twee vermoedelijke diaders probeerde de politie omver te rijden. Hij kon pas worden aangehouden nadat een band van zijn auto was lekgeschoten. Het bezoek van het Nederlands koninklijk paar aan Frankrijk heeft de tegenstellingen tuasen Parijs en Den Haag iinzake de toekomst van Europa nog eens duidelijk onder streept. Nederland houdJt vast aan een supranationale constructie in Atlantisch verband, met behulp dus van de samenwerking met Amerika: de Fransen daarentegen bepleiten een Europa op basis van confederatie, derhalve in de trans van De Gaulle's "Europa der vaderlanden" en inclu sief de strekking ons werelddeel los te maken uit de Amerikaanse "om strengeling". "Parijs is niet rijp voor een supranationale constructie", zo schreef het gezaghebbende Parijse dagblad "Le Monde" dtodag jJ. in een hoofdartikel ter gelegenheid van het Nederlandse bezoek, "een con structie, waarin de grote Europese staten niet zwaarder wegen dain de kleine". Wat president Pompidou voorstaat is de nadrukkelijke hand having van "de nationale persoon lijkheid1" in het kader van de "Tien van Europa". Dus wel samenwerking met name op het gebied van de landbouw maar niet ten koste van de eigen identiteit. Van Nederlandse zijde is daarentegen bij herhaling ge pleit voor een supranationaal, dus centraal geleid Europa. Men dénkt daarbij om. aan een permanent se cretariaat voor de buitenlandse poli tiek van de tien Europese staten De plannen in die richting zijn nog vaag. Zo is he»t de vraag in welke mate dit lichaam over het recht van zelfstandig opereren zou moeten be schikken, en ook over de plaats van vestiging lopen de meningen uiteen De Fransen zijn er tegen, de keuze op Brussel te laten vallen, omdat be doeld secretariaat dan terecht komt In de sfeer van "vaderlandtloze tech nocraten", zoals wijlen president De Gaulle het zo kernachtig placht uit te drukken. Parijs keert zich derhalve te gén "een smeltkroes zonder zier. >m dat te verhinderen wenst het dat eventuele politieke secreta riaat in Parijs te vestigen, in de eer ste plaats om een al te grote con centratie van politieke macht in de Belgische hoofdstad te voorkomen, Ln de tweede pliaati-, om zelf een stevige lepel in de politieke pap te houden. In Bonn noch in Londen is men enlühousiast over het Fnanse standpunt. Britten en Duitsers vrezen een al te dominerende positie van de Fransen. Deze en dergelijke kwesties zijn daarom vooral van betekenis, omdat de vraag zich voordoet of het wel zin heeft half oktober as. een topconferentie van de Tien in Parijs te houden. Als het, zo waarschuwde president Pompidou, aan de wil ont breekt nauwkeurig omschreven re sultaten te bereiken, dan heeft een dergelijke conferentie al bij voorbaat geen betekenis. Men ziet. dat de te genstellingen binnen de EEG dus al lesbehalve gering zijn. Ze zijn zowel van principiële als van praktische aard. Het zou echter onjuist zijn al leen Frankrijk als "spelbreker" té beschouwen. Ook de houding van Britten en Duitsers is kritisch. Even als de Fransen willen zy in hun waarde worden gelaten. Zijn de Fran sen beducht voor een internationale Inkapseling mat verlies van eigen na tionaal karakter, in Londen en Bonn vreest men juist een overheersende positie van Parijs. Het zal nog wel even dsuren voordat de groten het onderling eens zijn en er tevens een redelijk evenwicht gevonden is tussen de groten enerzijds en de kleinere mogendheden anderzijds. Dit is daar om zo betreurenswaardigomdat het inzicht, dat Europa alleen als heid in de wereld meetelt, over gehele linie als noodzakelijk aan- vaardis. Noord-Ierland (Ulster) voorlopig 'n einde te zullen komen. De zg. „pro visionals", de militante vleugel van het Ierse Republikeinse Leger, heb ben tegen maandag te middernacht een wapenstilstand afgekondigd. Van zijn kant heeft de speciale Brit se minister voor Ulster, William Whitelaw. in het Lagerhuis in Lon den een „passende reactie" toe gezegd, hetgeen inhoudt, dat de Brit se strijdkrachten rekening 'zullen houden met dit nog onverwachte be sluit van de fanatieke Ierse ele menten. Voorts zullen de IRA-ge- vangenen in Belfast een „speciale be handeling" ontvangen, hetgeen in houdt, dat zij beschouwd zullen wor den als politieke gevangenen. Overi gens blijven er nog moeilijkheden genoeg over, zoals de kwestie van de enclaves. Als maatregel tegen die r.k. enclaves hebben de protes tanten, zoals bekend, eigen verbo den gebieden ingericht, die ze willen handhaven als de regering niets te gen die van de IRA onderneemt. Een andere vraag is bijv. wat er met de wapens dient te gebeuren, waarover het IRA beschikt. Als die niet worden afgegeven, kan het ge weld elk ogenblik opnieuw losbars ten. aldus verklaarde 'n woordvoer der van de Vereniging va narbeiders. een organisatie die de steun geniet van de protestantse arbeiders. Oud premier Faulkner liet zich scherp uit toen hij verklaarde, dat het aan bod van het IRA te laat komt: de dood van 379 Ulsterianen en Brit ten (97 militairen, 22 politiemannen en 260 burgers), de tragedie van 7258 gewonden, het uitvoeren van 1682 bomaanslagen en een schade van honderden miljoenen guldens zijn voor hem reden genoeg niet aan de conferentietafel plaats te nemen. Waarschijnlijk zal Faulkner, on danks de nadruk die hij hiermee ge legd heeft op het misdadige karak ter van de IRA-acties, de verrassen de kans op een regeling toch niet willen laten voorbijgaan. Die kans was reeds twee maanden lang in het geheim door minister Whitelaw voorbereid in gesprekken met twee leden van de Noordlerse oppositie. Wel had het officiële IRA reeds eind mei tot een wapenstilstand besloten, r die werd door de fanatieke elementen niet erkend. Er is ir laatste tijd echter wel wat vei derd in Ulster: aan de ene kant door Whitelaws overleg, aan de an dere kant door de machtsontplooi ing van het Britse leger, door di steeds groter wordende dreiging vai het geheime leger der protestanten, dcor de toenemende oorlogsmoeheid onder de bevolking en zeker ook door het moedige verzet van de door het IRA geterroriseerde huisvrouwen in Londonderry. De nationalisten in zuiden, dus in de Ierse republiek, hebben nooit de hoop op vereniging van Ulster met hun landsdeel lat. varen. Zy zien het eiland als e< eenheid en ontkennnen in feite dat er zich in het noorden een bewolking bevindt, die zich door geloof en komst (protestanten van goeddeels Schotse origine) duidelijk onder scheidt van de r.k. Kelten in het zuiden. Die behoefte aan eenheid kan men zich wel voorstellen, maar wat men zich niet kan indenken ls, dat die eenheid geforceerd tot stand zou moeten komen. In het gunstig ste geval kan zo iets alleen door verdraagzaamheid en economische vooruitgang verdiend, niet door ge weld gegrepen worden. Het ziet er, althans op het ogenblik, naar uit, dat dit inzicht veld gewonnen heeft. Rl. twee Egyptenaren gevangen. Zowel Egypte als Syrië hebben steeds ge weigerd tot uitwisseling over te gaan omdat Israëlische piloten van bij zondere waarde zijn en zij bang zijn door vrijlating van piloten de Is raëlische luchtmacht te versterken. Syrische officieren zouden hoog genoeg zijn om de Syriërs en Egyptenaren op andere gedachten Door Jaap van Weesel te kunnen brengen. De laatste alge hele uitwisseling van Israëlische en Arabische krijgsgevangen vond ruim twee jaar geleden plaats, toen onder meer twee Israëlische passagiers'van door Leila Chaled naar Damas- gekaapt toestel werden vrijgela ten. De toestand aan de Libanese grens na de Libanese aanvallen met ra ketten van Russische makelij, van donderdagnacht en de Israëlische artillerie en luchtbombardementen die daarop volgden, gespannen. Premier Saeb Salam van Liba non heeft donderdag voor de tweede maal binnen 24 uur gesproken met de guerillaleider Jassir Arafat. Hier bij zou de opzegging van de overeen komst van Cairo van 1969 zijn be sproken. Krachtens deze overeen komst zouden de Palestijnse verzets groepen een klein deel van Libanon ter beschikking hebben gekregen om hun operaties voor te bereiden. Dit gebied. Arhoeb genaamd, ligt in het zuiden van het land. In een verklaring van het Pales tijnse persbureau Wafa wordt ge zegd, dat het betreurenswaardig is dat er stemmen zijn opgegaan voor opzegging van de overeenkomst van Cairo op het moment dat de aanval op Hasbaya duidelijk heeft gemaakt, dat deze een onderdeel was van de expansiepolitiek van Israël tegen zuidelijk Libanon. De komende dagen kunnen be slissend zijn voor de positie van Al Fatach in Libanon. In Israël wordt ernstig rekening gehouden met de mogelijkheid dat ook Al Fatach zal overgaan tot acties tegen de Is raëliërs buiten Israël, als ageren vanuit Libanon onmogelijk wordt. In militaire kring werd echter de verzekering gegeven dat Israël met zulke ontwikkelingen in het vooruit zicht Libanon daar niet minder hard om zou aanpakken, en dat er geen „voorkeur" bestaat voor be schietingen op Israëlische dorpen of vliegtuigkapingen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9