ERUG NAAR DE NATUUR f PALET f Geef planten een steuntje V.S. 3?aêRi<&f/e li- Warner's nieuwste: naadloze pull-bra iG 24 JUNI 1972 PAGINA 19 ister iristiaan iet mtenbos) lakte t in Mr. Christiaan. de kapper van filmsterren en fotomodellen gaat weer terag naar Amerika. De "alternatieve" kapper (tweede van links) laat de zaak in Amsterdam over aan van links naar rechts: Bill Faber, Gerry Dyst en Matt Kaufman. Christiaan, de gevierde kapper uit New York, zoals uitbundige persbulletin wordt genoemd, plukt driftig loofd. Als ik de haren voor m'n ogen wegstrijk, omdat steek zie, pakt-ie mijn blocnote. Met grove schetsen pier probeert mister Christiaan (26), geboren Piet Hou- Bovenkarspel, te onderstrepen hoe hij werkt: „De te groei en val van het haSr afwerken in een lekkere or een echt gekapt hoofd moet je hier niet zijn. Ik ge- ook alleen schaar, handföhn en borstel. Jij moet zeg- 't wil hebben. Wij zoeken dan wel de basis voor een pe die bij je gezicht en mentaliteit past". en elf uur 's morgens, het opgeknapte pand Qgel passeren, kijken naar het „ongewone' nnen. Een oude baas irknop al beet maar be- Een kapperszaak of toch Hij loopt door. Houtenbos, nog maar terug op vaderlandse z'n klanten. Roumen heeft hem vriendelijk een verblijf van vijf States. Ginder, in New jongen uit het polderland het ge- sterren, topmodellen en laten zich door hem de klanten in de terdamse zaak zullen m moeten doen. pennen iaat terug naar New an zijn „soortgenoten", an en twee Nederlan- de Amsterdamse win- irieur uit grootmoeders ^anten. spiegels in ka- inplaats van kapstoe- stoelen. Geen haardro- ikken met kruipennen. es met verstevigers, verf jehuld in alternatieve gezondheidsschoeisel ten, grote sticker met op de magere borst „Niemand hier in Ne- de koe bij de horens Terwijl er genoeg Hol- meiden rondlopen kunnen doen. De men- iu, vooral van de jeugd, aangepast hoofd met n hier genoeg mensen aar. Mensen met een- teit, die niet in staat haar daarbij aan te ieve DAMES SCHOENEN derwaren 12-14 - Leiden lefoon 42738 passen. Ze gaan nooit naar een kapper omdat een uniform gekapt hoofd hen niet aanspreekt Natuurlijk Ik kwam er achter dat er hier niets was waar die mensen juist wel naar zoeken. Een natuurlijke haardracht naar ieders eigen wensen, die zoveel mogelijk is aangepast aan de moge lijkheden van het haar. We hebben in New York naar de goeie manier gezocht en we waren niet tevreden voor we 't hadden. Goosers die van 't ene naar 't andere land vliegen, die gevoel hebben voor nieuwe trends, die krijgen het voor elkaar Voordat Christiaan kennis maakte met sterren zoals Audrey Hepburn. Geraldine Chaplin en leden van de Amerikaanse happy-few, heeft hij zelf voor een goede aanloop ge zorgd. Op z'n twaalfde jaar helpt hij al in de kapperszaak van zijn vader in Bovenkarspel. Na de mulo behaalt hij het middenstandsdiplo ma en het kappersvakdiploma. Ja ren later, in 1965. zit hij als ont ploffingsspecialist van de marine in de Nederlandse Antillen, waar hij in z'n vrije tijd blijft „kapperen". Na de diensttijd belandt hij via omzwervingen in onder meer Zwit serland in Amerika. Zijn methode van werken, waarbij hij als het wa re een „terug naar de natuur" propageert, slaat aan. De roem komt weldra. De carrière in ver schillende vooraanstaande kapsalons loopt tenslotte uit op freelance werk in de filmbussiness, tijdschriften, grote zaken. Niet rijk Hoe rijk is hij? Christiaan schudt zijn hoofd. „Ik ben niet rijk. M'n vrouw en ik leven gewoon lekker. We reizen veel en dat kost 'n boel. Toen ik naar Amerika ging had ik 45 gulden op zak. Ik heb een tijd in een commune geleefd, in Califor- nië. Midden in de natuur, naakt. Ja, ik heb 't altijd fijn gevonden om in Amerika te zijn. Bij de kap pers in New York mocht ik rond neuzen. Ze gaven demonstraties, in troduceerden me, ze waren erg aar dig. Dat ligt in Nederland wat moei lijker, wat geheimzinniger." Als hij het natuurlijk kapsel propa geert, waaarom moeten we dan toch naar de kapper? Christiaan, door zijn krullen strijkend: „Wassen is goed voor Je haar, zeker één keer per week. Met knippen bereik je dat je hoofd opknapt. Je haalt er uit wat er in zit: een coupe die bij je past- Soms heb je dat met je eigen haar al be reikt. Neem nou iemand met na tuurlijk, lang ruw haar .Ik zou een moordenaar zijn als ik daar aan zou komen." Christiaan blijft niettemin zaken man. Hij laat z'n naam achter op een lichtbak aan de gevel van een Amsterdams pand. Vandaag zit hij in Parijs tussen de topmodellen, morgen in New York. Christiaari probeert de vrouio zo natuurlijk mogelijk te kapp en. Nederlandse vrouwen, gehuwd met buitenlanders zijn van plan zich te gaan verenigen. Tijdens een vergadering dit weekeinde in Gorin- chem is een kerngroep gevormd met als doel de oprichting van de stich ting Nederlandse Vrouwen van Bui tenlanders. Het streven is gericht op het verkrijgen van gelijke rech ten op het punt van werkloosheids voorzieningen en bijstandswet, men wil daarbij voorkomen dat werkloze buitenlanders het land moeten ver laten. Ook willen de vrouwen dat er gelij ke rechten komen ten aanzien van schoolsubsidie voor kinderen van gemengde gezinnen. De buitenlandse werknemers en him gezinnen zullen als volwaardige leden van de Ne derlandse maatschappij geaccep teerd worden en men zal ook het huisvestingsprobleem van de ge mengde gezinnen dienen aan te pakken, zo luiden enkele andere doelstellingen van de kerngroep. Men is tevens van mening dat de Nederlandse samenleving bewust ge maakt moet worden van de proble men van het gemengde gezin in ons land. Het initiatief tot de vergadering in Gorinchem is genomen door enkele met buitenlanders gehuwde Neder landse vrouwen. De stichting op vang en begeleiding van buiten landse werknemers in Dordrecht verleende medewerking bij de voor bereidingen van de bijeenkomst. O Max Factor komt op de markt met een potlood waarin eye-liner, oogschaduw- en wenkbrauwenstif zijn verenigd. Het potlood heeft twee kleuren: een donkere en een lichte. Als Je een echte durver bent kun je er zelfs bloemetjes en hartjes mee tekenen. De kleuren waarin het potlood wordt geleverd zijn lila (in combinatie met bruin) twee tinten blauw, groen beige (ook in combi natie met bruin en een totaal brui ne vlicht en donker). De prijs van dit potlood: f.3,25. De kwaliteit van de oogschaduw laat echter te wensen over. Siemens heeft een grilltoaster ontwikkeld, die onder de naam Sie mens Grill-toaster TT 5100 op de markt zal worden gebracht. Met be hulp van deze toaster kan een com plete maaltijd in ongeveer 15 minu ten worden klaargemaakt. Met het apparaat kim Je vlees roosteren, bakken of grillen en te gelijkertijd in de braadslede, die de bovenkant afdekt groente en aardappelen be reiden. Binnenkort zullen in de VS groenten en fruit op de markt ver schijnen die zijn gekweekt in water, waaraan voedingsstoffen zijn toege voegd. In Arizona worden al toma ten op de markt gebracht die op deze manier zijn gekweekt. De kwa liteit van deze produkten wordt zeer hoog genoemd. Samenstelling Henriëtte v. d. Hoeven Aristolon Cordila is en nieuwe brandvrije gordijnstof uit de collec tie van Weyers. De stof. een ara- chne-doek. is vervaardigd uit een 100 pet synthetisch materiaal. Het doek is getest door TNO en goedge keurd. De prijs van dit materiaal ligt rond de f 12.60 per meter 120 cm breed). De Nederlandse huisvrouw wil op haar uitgaven bezuinigen. Een on derzoek van het bureau Marketing Service wijst uit dat 17 pet. al is begonnen. Het meest wordt beperkt op de uitgaven aan kleding en schoeisel. (16 pet.) huishoudelijke apparatuur <15 pet), frisdranken bier en gedestilleerd (14 pet), tele visie, platenspelers en radio's (11 cpt). Zo'7i storm als vlak voor het laatste mei-iveekeinde, compleet met zware slagregens, is dan wel geen dagelijks verschijnsel, maar in dit grillige Hollandse klimaat moeten we er gewoon rekening mee houden dat ook in de ko mend zomermaanden nog wel eens zo'n weertype, al of niet aangekondigd door het KNMI, kan heersen. Niet alleen de klim planten moeten daarom goed vastgebonden roordenook de an dere planten moeten voldoende steun hebben. Tonkinstokken, plasticrekjes en rijshout, van alles is er voor te gebuiken. Normaal gesproken kunnen na half mei veel kamerplanten naar buiten, maar gezien de rare kuren van het weer, doet men er goed aan ze in de perken of borders te zetten, dat ze er bij eerj dreigende bui met ruk winden snel weer uitgehaald kun nen worden, en voor kortere tijd in een schuur worden gezet. Wat moeilijker gaat dat bij de klimplan ten die een poosje naar buiten gaan, ozals de Passiflora. Bindt daarvan steeds de nieuw uitlopers goed vast. Op een goed beschutte plaats op het zuiden lukt het wel eens deze plant in de tuin over te houden. Gazon Een mooi gazon krijgt men alleen als er veel aandacht aan wordt be steed. Vooral in deze groei-periode van het gras is het nodig regelma tig te maaien, waardoor een mooie dichte grasmat kan ontstaan. Het gazon mesten met de gewone 12- 10-18 meststof moet men niet meer dan een maal per maand doen en dan alleen als er een fikse regenbui op komst is. Er zijn mensen die na elke maaibeurt een portie mest strooien. Daarmee forceert men de groei van het gras. Door Pieter D. de Nies Tijdens droogte kunstmest strooien is uit de boze. Er zal dan heel wat gesproeid moeten worden om geel worden te voorkomen. Natuurlijk kan dan wel worden gestrooid met de nieuwe mestsoorten waarbij ver branding is uitgesloten, of met ge droogde stalmest en compost, alhoe wel het bij stalmest ook beter is als er niet lang na het strooien water bij komt. De kleur van het gras kan men corrigeren door te bemesten met zwavelzure ammoniak of een andere meststof die rijk is aan stikstof. De planten in de balkonbakken moeten in de loop van deze maand wat ex tra voedingsstoffen toegediend krij gen. Vanwege de geringe oppervlak te is het goed mogelijk deze bakken met een vloeibare plantenmest de energie te geven die nodig is voor voortzetting van de groei en bloei. Die vloeibare mest kan meerdere malen per maand worden gegeven. Korrelmest kan natuurlijk ook wor- ADVERTENTIE boutique diefsteeg 3 lelden den gebruikt maar geef daar liever meerdere keren weinig van dan een keer een flinke portie. Bakken met Pelargoniums (gera niums) liever niet teveel mesten. Wacht daar mee tot de knoppen flink ontwikkeld zijn, want anders groeien deze planten teveel in het blad. De in de tuin uitgeplantte een jarigen hebben van de laatste koele meidagen wat groeistagnatie over gehouden. Als het weer wat beter wordt komt dat allemaal wel weer bij maar met een gift kunst mest komen ze weer wat sneller op verhaal. Vergeet ook niet om de Lathyrus in dit stadium van de groei regelmatig wat voedsel te ge ven. Over enkele weken zal dat ln de bloei wel te bemerken zijn. ADVERTENTIE DAMESMODE in exclusie/jwgeslijL r BRKSTRAATKBOJG (EIPFN De comfortabele pull-bra (boven) ziet er zo uit onder een truitje (onder). Wie helemaal volgens de mode ge kleed wil gaan zal ook moeten zor gen dat wat onder het leuke jurkje of fijne broekpak zit aan alle mo de-eisen voldoet, met andere woor den ook de foundation moet goed zijn. Het is niet gemakkelijk om uit het groot aantal merken een goede keuze te doen. Daarom is het ver standig steeds te passen, want alles wat er aardig uitziet is niet voor ieder figuur geschikt. Een concern dat op het gebied van foundation een vooraanstaande plaats in neemt is Warner. Warner was de eerste firma die bijna honderd jaar gele den foundation op industriële basis ging maken, het was tot dan „kleermakerswerk". In de laatste week van Juni en de eerste van juli zal Leiden uitvoerig kennis kunnen maken met de pro dukten van deze firma want dan wordt in de filialen van Warnecke een Warner-promotionsactie gehou den. Centraal staat dan in intro- duktie van de „Special pull-bra". Een bh van dubbel geweven nlyon, helemaal zonder naden. De vorm van de buste is daarin geperst. De pasvorm is zodanig dat dit op het oog luchtige niemendalletje een be tere en verantwoorder steun geeft als de voorgevormde modellen. De prijs van deze pull-bra die het goed doet onder strakke truitjes is f29.75. Speciaal voor sportvrouwen brengt Warner de „Free lift". In deze bh, die voorzien is van een beugel heb ben de cups een beetje speelruimte (ze kunnen wat bewegen) zonder dat dit betekent dat de draagster na een stevige rek of slagbeweging aan alle kant moet trekken om de zaak weer op z'n plaats te krijgen. (f29.75). Verder heeft Warner pan ties die speciaal zijn ontworpen om onder een pantalon te dragen voor al voor de wat zwaarder figuren. De bil vorm is daar ingeperst Ook nieuw is de bh van het materiaal qiana. Het is een zachte, zijdeachti ge stof, die in de meeste gevallen minder irriteert dan nylon. Ook slipjes worden van dit materiaal gemaakt. De nieuwe foundation kleuren voor deze zomer zijn blue gitan en brique. De moderne foundation is gemakke lijk te wassen maar de droog trom mel is een directe vernieler. De ly cra's waarvan de foundation tegen woordig gemaakt is, is doorgaans maar bestand tegen een tempera tuur van 60 graden C in de droog- trommuel loopt de temperatuur op tot 90 graden C en dat is te veel van het goede. Even in een hand doek rollen na het wassen is de beste methode.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19