Laseroms tekent bij La Gantoise izm DWS en toch op in Blauw Wit gaan FC Amsterdam Spelers AZ'67 boos Bram Madera ontsnapt aan uitschakeling üees Stam: )aard dat le haver >ntgmg Gratie Winkler trekt niet neer van sportsteun Morgenmiddag in Vijf meihal De Spartaan-Helios: gewichthef-trilogie Tennistoernooi Leidsche Hout Waterpoloteam eindigt op vijfde plaats Durkovic (33) neergeschoten mmm, rum met rozijnen e Eerste aankoopWietze Couperus Atletiekrecord vrijdag 23 juni 1972 Feyenoord vraagt schrikbarend hoog bedrag voor Van Hanegem GENT Theo Laseroms heeft gisteravond in Gent inder- iad zijn handtekening gezet onder een contract voor twee jaar dat La Gantoise hem toeschoof. De Gentse club werkte jierna meteen de formaliteiten met Feyenoord af. zeer enthousiase Laseroms: is er allemaal uitstekend gere ed. Daarom ga ik ook in Gent ionen. In een huis van de club. woning in Hendrik Ido Am- acht verkoop ik." ffan van Hanegem gaat in géén jeval naar Ajax. Jaap van Praag ieeft Van Hanegem bezocht op zijn takantie-adres in Breskens en hem ferteld dat Ajax onmogelijk het thrikbarend hoge bedrag kan neer zien dat Feyenoord eist. Guus Brox: „De onderhandelin- Amsterdam stayers, die in Grote Prijs verdienen, krijgen e niet altijd. Dat geldt zeker »r de Zaankanter Cees Stam, gisteravond in het Olympisch action bij de wielerwedstrijden de Grote Prijzen van Amster- n na een enerverende stayers- óp de meet met nog geen twee eter .verschil door de Belgische ereldkampioen Theo Verschue- n werd verslagen. triest slot voor Stam, die deze Tgeheel had beheerst. Voortdurend »mep de concurrenten Verschue- Oudkerk en De Wit bij hem ikloppen, streden vaak rondenlang aan zij met Stam, die bijna alle Qvallen afsloeg. Dat Stam ten- tte met de zege in zicht door Ver meren werd bedwongen was ei- niet te verwonderen na de jiiibtingsslag. die hü had moeten «ren. Verschueren (Belg.) achter Koch 50 km in 37.55,3, 2. Stam (Ned.) kenburg, 3. De Wit (Ned.) Wal- Oudkerk (Ned.) De Graaf, De Lilo (It) Meuleman op een ide, 6. Hill (Eng.) Brazerol op ne- ronden, 7. Rudolph (W.Dld.) iter op negen ronden. 8. Proost Elg.) Pelser op elf ronden. 9. Del- Torre (It.) Bos op dertien ron- anderehelft van de Grote ijs bleef in Nederlandse han- Bij de sprinters namelijk zege- Ie Leijn Loevesijn vrij gemak ijl: in de finale tegen de Belg Lancker en de Australiër John- die elkaar uitschakelden. John- die bij het ingaan van de laat- bocbt ingesloten zat, duwde de weg. Die bleef protesterend ach Daarna had Loevesijn weinig fite om Johnson te verslaan. En als de Australiër nog in staat izijn geweest om op het laatste hte eind ook de wereldkampioen verrassen dan zou het hem geen js hebben opgeleverd. Want John- werd wegens dat duwen in de it gediskwalificeerd. verrassing in het sprinttoer- was het rijden van Gerard Koel, in zijn serie Thurrini versloeg tenslotte pas in de herkansing van halve finales door Van Lancker 'd uitgescnakeld. Tekenend voor de sgval van de baansport was de ang van de Italianen, die zolang «print hebben beheers. Turini. aiano en Borghetti wei-den nu beginnelingen naar huis gefietst. gen met Ajax zijn definitief afge broken." Blijft de kans over dat Van Hane gem naar Olympique Marseille ver trekt. Guus Brox: „Zo'n veertien dagen geleden heeft Olympique ons officieel medegedeeld wat ze voor Van Hanegem over hadden. Onze reactie was: dit is te weinig, hier voor verkopen we hem in geen ge val. Later heeft Olympique ons nog eens bericht dat het toch beslist niet meer wilde betalen, dus zie ik de transfer niet doorgaan en zit de kans er dik in dat Van Hanegem gewoon bij Feyenoord blijft." O De 24-jarige Kees Bregman rechterspits van Haarlem, speelt volgend seizoen voor de FC Den Haag. Gisteravond werden de bestu ren van Den Haag en Haarlem het eens over het transferbedrag, dat beduidend lager ligt dan de eerder genoemde drie to. Kees Bregman, vorig seizoen topscorer van Haarlem met 19 punten tekent vanavond het contract met de FC Den Haag. Niet bij Feyenoord blijft Henk van Leeuwen, spitsspeler van het tweede elftal. Hij komt het volgend seizoen uit voor de eerste divisie-club Roda JC. De transfer van Joop van Daele naar het Belgische Berchem Sport gaat niet door. De club van Rick Coppens vindt te prijs toch te hoog. Ook al accepteerde Feyenoord het AMSTERDAM - Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Base ball- en Softballbond heeft besloten alle vóór 1 maart gestrafte spelers, speelsters en officials gratiè te ver lenen. Dit geschiedt in verband met het zestigjarig bestaan van de KNBSB. ALKMAAR De kerngroep AZ'67 is boos. De spelers weigeren de contracten, die hen zijn voorgelegd, te tekenen. Het zijn minimum-contracten van ƒ2000 met f 3000 onkostenvergoedingen en daarbij premies van ƒ500 bij winst. De spelers, die hebben gevochten voor de promotie, vinden dat een te laag bedrag. De leiding van de club stelt echter, dat wanneer 34 punten worden behaald, de spelers meer zullen verdienen dan vorig jaar. De spelers daarentegen zijn van me ning dat 25 punten al heel wat is. Tot nu toe hebben alleen drie spe lers met een B-contract him hand tekening gezet. De overige spelers willen niet tekenen. Sommigen overwegen met voetbal te stoppen. Abe van den Ban. Theo Vonk. Ge rard Vredenbuirg en doelman Vooys staan op de transferlijst. DWS heeft belangstelling voor Van den Ban en Vonk. Vredenburg praat met Go Ahead Eagles. AZ is niet van plan de conitraoten te verho gen en dreigt nog een aantal spe lers te zullen kopen. Onderhande lingen zijn gaande met Posthumus. Suurendonk, doelman Blaauw van Telstar en Heerenveen-speler Van Wensveen. MUNCHEN Hans'Günther Winkler krijgt geen ondersteuning *r van de Duitse „Sporthilfe". Deae organisatie besloot de beta- ?en aan Winkler stop te zetten onder meer op verzoek van de Étse ruiter zelf. Sinds 1969 ontving Winkler maandelijks 2500 irk voor het onderhoud van vijf paarden. Dat was aanzienlijk *r dan de andere Olympische kandidaten ontvingen. De daardoor Dorzaakte interne wrijvingen werden zo groot dat elf Duitse top- 'ters tenslotte weigerden samen met Winkler een Duitse Olym- sóe équipe te vormen. Een commissie van onderzoek zal uitmaken Winkler in de afgelopen drie jaar terecht aanspraak heeft mogen ken op financiële tegemoetkomingen. aanbod van Berchem Sport om in termijnen te mogen betalen, de Belgische club vond het toch nog te veel. André van der Ley, middenvelder van De Graafschap, speelde een proefwedstrijd bij het Belgische Olympique Charleroi. Nog deze week verneemt hij of zijn transfer Miel Pijs wil graag voor de FC Den Bosch gaan spelen. Pijs heeft in Valkenswaard, niet zo ver van Den Bosch, een sportzaak. 9 Voetbal Het Nederlands b- amateurelftal heeft gisteravond in Veenendaal een wedstrijd tegen Saarland gelijkgespeeld: 11 Van den Oever (RVC) scoorde in de 20e minuut en Kola zorgde in de laatste minuut voor de gelijkmaker. Dins dag had Saarland in Raamsdonk- veer met 10 gewonnen. fers van de LKV De Spartaan en Helios Simpelveld hun trilogie voltooien. Voor de derde maal op rij stappen de Leidse en Limburgse atleten op het plan kier (in de Vijf meihal) om el kaar het nationale clubkam pioenschap te betwisten. Zowel in 1971 als 1972 ging die titel naar de LKV De Spartaan. LKV De Spartaan-voorzitter Hans Zirkzee verwacht een vol ledig open strijd. "Die jongens in Limburg hebben niet stilge zeten. In 1970 wonnen wij met 'n verschil van zes kilo. Dat is in de krachtsport vrijwel niets. Als een van de atleten in een beurt faalt, dan ben je weg. Die wed strijd werd in Simpelveld gehou den. Het is daar een fanatiek, maar toch ook een sportief pu bliek. Voor een goede prestatie, ook al wordt die niet door een van de eigen mensen verricht, komt er spontaan een open doekje. Ook vorig jaar, in de Leidse Vijfmeihal, was het ver schil uiterst gering: 4 kilogram" De laatste jaren is de strijd om de Nederlandse clubtitel dus een onderonsje tussen LKV De Spartaan en Helios, maar Hans voor beide topclubs groter zal worden. "Hercules Dordrecht zal zeker een woordje gaan mee spreken. Piet van der Kruk is daar coach en dat is een man met internationale ervaring. Hij is ook bij ons adviseur en daar mee zijn we bijzonder gelukkig. Van der Kruk stelt de trainings schema's voor onze a-selectie op onze officiële coach Thomas Brand verricht het voorberei dende werk, door het opleiden van de jeugd en de beginnelin gen. Je moet tenslotte met de tijd meegaan LKV De Spartaan begint overi gens de strijd tegen Helios mor genmiddag met een handicap. Mat Anneze heeft bij een ver huizing een polsbreuk opgelo pen". Dat betekent voor ons een verzwakking. Anneze wordt vervangen door Marijt, maar omgerekend kan ons dat 15 kilo schelen LKV De Spartaan brengt de vol gende ploeg op het plankier: Theo Sanders, Dirk van 't Riet, Fred Marijt, Arie Swagers, Her man Filippo. Helios: v. d. Berg, Berlo, Stroh- lenberg, Zieltjens en Boyle. LEIDEN „Over twee Jaar ver slaat hij ze allemaal", zei gisteravond mevr. Mulder over Jan Lind na zijn schitterende partij tegen de no. 1 geplaatste en momenteel zeer sterk spelende Madera. De partij op de Leische Hout kon voor een finale doorgaan; de wedstrijdleiding mag zich in ieder geval gelukkig prijzen als de eindstrijd het niiveau van Ma- dera-Lind haalt. Aanval tegen slim me en gevarieerde verdediging. Lind in de hem met zijn sterke service op het lijf geschreven aanvallende rol, Madera met zijn verschrikkelijk goe de 'lopen' steunend op een voortref felijke kijk op de bal in de verde digende roL Bii 6-3 en 4-1 in de tweede set leek de aanval het stuk tegen de verdediging duidelijk te hebben verloren. Maar Lind zette door. bleef het net zoeken. Zijn vol leren won aan scherpte en onder de Door Frank Bonte BOEDAPEST Het Nederlandse waterpoloteam heeft gisteren tijdens het internationale toernooi de laat ste wedstrijd tegen Roemenië gelijk gespeeld: 3—3 (1—0, 1—1, 1—1, 1—0) Daardoor is Nederland met drie pun ten als vijfde geëindigd. De overige uitslagen waren: Ver enigde Staten-West Duitsland 9—7 (3—2. 3—2. 1—2, 2—1), Hongarije- Zuid Slavië 8—6 (1—1, 5—2, 1—2, 1—1). Eindstand: 1. Hongarije 5 gesp L0 pnt. 3518, 2. Zuid-Slavië 5—7, 25—23. 3. Roemenië 5-4, 18—17. 4 Ver. Staten 5—4, 25—34, 5. Neder land 53. 19—25, 6. West Duitsland 5—2, 21—16. volgehouden pressie ging zowaar de solide Madera fouten maken. Lind won de set met 8-6 en de surprise van de uitschakeling van de favoriet hing in de lucht toen Madera zich In de derde set geconfronteerd zag met een 2-3 achterstand. Hoe spor tief Madera is. bleek uit zijn reacties op gescoorde ballen van Lind in deze voor hem toch zo moeilijke fase van de strijd. Is dat wellicht een van de geheime wapens van Madera? Hij won het spel de fraaie volleys van Lind incasserend en terugslaand met haarscherpe schuine en rechte pas sings, 3-3. Madera liep uit tot 5-3, maar Lind zette weer alles op de aanval en weer moest Madera capi tuleren voor ongelofelijk sterk vol leren en smashen. Op basis van een constante en sterke service. Het werd 5-5. Pas bij 7-5, na heel wat ener verende momenten kon een zicht baar opgeluchte Madera de felicita ties in ontvangst nemen van een teleurgestelde maar sportieve Lind. I Op baan 4 maakte Rob Koggink („ik win dat potje van Har Meijer met Bij het verlaten van een nachtclub I gezegd voor hij de. raakten de beide Zuidslaviërs in dis- j ^an zÜn voorspelling waar. SION Vladimir Durkovic, de 33-jarige Zuidslavische oud-inter national is gistermorgen in de Zwit serse plaats Sion overleden. Hij was de avond tevoren bij het verlaten van een nachtclub door een amok- .makende politie-agent in burger neergeschoten. Durkovic, die 50 rtjaal voor het Zuidslavische nationa le elftal speelde, stond van 1966 tot 1971 onder contract bij Saint Etien- ne. Sinds vorig jaar speelde hij bij de Zwitserse club Sion. Durkovic Vierde samen met zijn ploeggenoot Pantelic de overwinning van Sion /oor de Zwitserse beker-competitie •met een opgetogen gezicht van de baan ondanks een nederlaag. Daar had zij ook reden toe want met de voorzitter van de Leidsche Hout (C- speler) te verliezen van het Noord wijkse koppel Evelien Huurman/ Koggink met 5-7, 3-6 is toch een goede prestatie. In de partij gemengd dubbel B tussen Maya Mulder en Jan Lind enerzijds en Koosje van Leeuwen en D. Beelen anderzijds do mineerde natuurlijk Lind zodanig dat Maya Mulder steeds beter ging spelen. Het resulteerde in een aan duidelijkheid niets te wensen latende 6-1, 6-3 zege voor Maya Mulder/Jan Lind. Voor Maya Mulder was het helemaal een goede dag via een w.o. op B. en H. Krul bereikte zij in het gemengd dubbel C de halve fina le. In het herenenkelspel C bood Jon van Werkum aan Paul Theunissen kranige tegenstand. 6-3, 6-3 voor Theunissen. ADVERTENTIE cussie met een agent in burger Hierbij vielen schoten. Durkovic werd in de maag geraakt. De ver wondingen van Pantelic waren min der ernstig van aard. De betrokken politie-man is in hechtenis genomen. Meijer bleef beneden zijn kunnen in deze partij en Koggink joeg secuur en overwogen zijn drives over het net, waardoor Meijer zijn gevaarlijke forehand niet kon gebruiken. Co van Berge Henegouwen stapte in handige portiebekers lekker, ieder z'n eigen smaak MENKEN LANDBOUW AMSTERDAM De fusie tussen DWS en Blauw Wit, die de laat ste weken dreigde te mislukken, is alsnog een feit geworden. Gister middag hebben de leden van het nieuwe bestuur van de stichting Blauw Wit hun handtekening gezet onder de gemeenschappelijke voorwaarden. De F.C. Amsterdam, die getraind zal worden door Pim van der Meent, was op dat moment realiteit geworden. DWS-voorzitter Dé Stoop, die hoogstwaarschijnlijk ook voorzitter van de nieuwe FC Amsterdam zal worden, vertelde, dat sinds het ver strijken van het DWS-ultimatum vele besprekingen met het nieuwe Blauw Wit-bestuur hebben plaatsge vonden, onder meer door het gehele commissariaat van de N.V. Neder lands Sportpark het Olympisch Stadion. Woensdag zijn op verzoek van mr. E. Catz, die door Blauw Wit was aangezocht om juridisch te be middelen ten aanzien van de drei ging van het Olympisch Stadion dat Blauw Wit niet meer op de ter reinen zou mogen spelen, de bestu ren van DWS en Blauw Wit bij eengekomen. Blauw Wit stelde toen een afkoelingsperiode voor van een jaar. Dit werd door het DWS-be- stuur geweigerd. Men eiste van Blauw Wit uitvoering van de des tijds genomen besluiten. De bestuur- ERFURT Monika Zehrt heeft gis teren op de eerste dag van de Oost- duitse atletiekkampioenschappen, die in Erfurt worden gehouden, het Europese record op- de 400 meter dames verbeterd en gebracht op 51.1 seconden. De 19-Jarige Oostduit- se evenaarde twee weken geleden tij diens de interlandwedstrijd Engeland —NederlandOost Duitsland in Lon den al het record, dat sedert 18 sep tember 1969 op naam van de Fran- gaises Nicole Duclos en Colette Bes- son staat, met een tijd van 51.7 sec. Het wereldrecord is sedert 23 Ju li 1970 (Edinburgh) in handen van de Jamaicaanse Marylin Neufville met een tijd van 51.0 seconden. ders van Blauw Wit hebben zich daarop teruggetrokken en woensdag avond om een minuut voor midder nacht kwamen zij terug met een aantal nieuwe eisen. De belangrijk ste daarvan was, aldus de heer Stoop, dat de naam van Blauw Wit opgenomen zou moeten worden in de naam van de nieuwe club. Dit werd door DWS niet geaccepteerd. Wel ging DWS er mee akkoord dat twee bestuursleden namens Blauw Wit in het voetbalbestuur van de FC Amsterdam zitting zullen ne men. Zij het, dat DWS dit onder protest accepteerde. Vandaag al zal de eerste bestuursvergadering van 't nieuwe stichtingsbestuur plaatsvin den. Dan zullen allerlei zaken aan de orde komen die in de komende maanden voor de FC Amsterdam van belang zullen zijn. Intussen heeft Wietze Couperus gistermiddag een contract met de FC Amsterdam getekend. Verdere aankopen van nieuwe spe lers door de FC Amsterdam zijn af hankelijk van de gemeentelijke steun. Vandaag heeft de FC Amster dam de gemeente telegrafisoh ver zocht om een snelle beslissing inza ke de steun. De FC Amsterdam gaat spelen op het hoofdveld van het Olympisch stadion, dat de nieuwe vereniging eveneens financiële steun heeft toe gezegd. De nieuwe club gaat spelen in een rood/zwart gestreept shirt de kleuren van Amsterdam en een zwarte broek. Men overweegt als embleem het Amsterdamse lieverdje te gaan gebruiken. Dé Stoop, de (waarschijnlijk) nieuwe voorzitter van de FC Am sterdam. Zijl/LGB: nederlaag in vrije competitie LEIDEN Deze week startte do KNZB zomercompetitie voor de wa- terpoloteams uit de hoofd- en eerste klasse. Deze vrije competitie is be doeld om de ploegen in de periode van mei tot oktober, in het wed strijdritme te houden. Voor de eer ste klassers is er nu een mooie gele genheid om hun kracht eens tegen geroutineerde hoofdklasseploegen te testen. Internationals mogen, met het oog op de voorbereidingen voor München. aan deze wedstrijden niet deelnemen, zodat de krachtsverschil len niet al te groot hoeven te zijn. Dat de teams uit de hoofdklasse In routine nog duidelijk voorliggen op hun collega's uit de eerste klasse bleek gisteravond in zwembad De Vliet, waar top-eersteklasser, de Zijl /LGB het moest opnemen tegen middelmatige hoofdklasser DZV. (Uitslag 24). De Delftenaren mis ten behalve international Reedijk nog twee „vaste keus"-spelers, maar hadden toch niet al te veel moeite met hun Leidse tegenstanders. In het veldspel was de Zijl/LGB een gelijkwaardige opponent, maar bij 't zoeken van een doelkans konden de Leidenaars niet de nodige beheer sing opbrengen. De wedstrijd werd eigenlijk beslist in het tweede part, toen Fred v. d. Zwan voor de Delftenaren een hat trick scoorde. Voor een vierde Delft- se goal zorgde nog Dolf Visser bij een nummerieke meerderheid. De Zijl/LGB-treffers kwamen ook tot stand bij oen numerieke meerder heid. Leo Onderwater en Albert Spijker waren de schutters. Eind stand: 24. Boksen De Fransman Roger Menetrey heeft gisteravond in Ko penhagen zijn Europese bokstitel in het weltergewicht met succes ver dedigd tegen zijn Deense uitdager Jörgen Hansen. Het was de vierde maal dat de Fransman, die Hansen in de tiende ronde knock out sloeg, zijn titel op het spel zette. Tennis De Amerikaan Stan Smith, als eerste geplaatst voor het herenenkelspel van de komende Wimbledon kampioenschappen heeft gisteren tijdens de kwartfinales van het tennistoernooi op Queens Club in Londen een onverwachte neder laag geleden tegen de Brit John Paish: 6—2, 3—6, 3—10.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13