Warmondse raad over plan West Twee douches voor Meerburg Meningen verdeeld over ligging nieuwe sportvelden Zilveren jubileum schadevrij rijden Hoorzitting over verkeerssituatie bij t Watertje DONDERDAG 22 JUNI WARMOND De Warmondse raadsleden zullen zich dinsdagavond, tijdens de openbare raadsvergadering bui gen over het plan „West Als nieuw element is in dit plan ingebracht een verbinding van de nu doodlopende Bijveld- laan met de uitbreiding in Endepoel. De uitbreiding van de sportvelden, die in dit plan is opge nomen, is gebaseerd op de conclusies van een door de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten uitgebracht rapport. B. en W. zeggen dat liet buiten kijf is dat aan iedere situering voor- en nadelen zijn verbonden. Ook het college denkt hierover niet eenslui dend. De meerderheid ziet graag een sportveldencomplex verwezenlijkt zo als opgenomen in het ontwerp-be- stemmingsplan en voert daar de vol gende motivering voor aan: Afgezien van de nu nog niet be kend zijnde globale becijfering van de kosten, verbonden aan de moge lijke projecties van de sportvelden wordt de huidige situering uit sport te chnisch oogpunt de meest ideale geacht. Het huidige gebruik blijft toege staan als op de gronden van de heer C. G. Heemskerk de Rv3 bestemming wordt gelegd, terwijl hjj zijn bedrijf voor de eerst komende jaren kan aanpassen als hem een tijdelijke vergunning voor kassenbouw wordt verleend. dat de commissie ontwikkelling aanvankelijk achter de huidige pro jectie heeft gestaan maai* nadien, op grond van de ingediende bezwaren en het negatieve advies van de commis- jie agrarische aangelegenheden is omgegaan. Het derde lid van het college van B. en W. voert tegen deze projectie dat de voordelen verbonden aan de oorspronkelijke projectie, groter zijn dan de nadelen, voortvloeiende uit de gestrekte figuur. De oorspronkelijke projectie is minder ingijpend, ook gezien in het kader van de verre toekomst. Het bezwaar van het ontbreken van gedetailleerde gegevens; Diverse commissies hebben zichi uitgesproken voor de oorspronkelijke projectie. De agenda voor dinsdagavond ziet er als volgt uit; Voorstel tot vaststelling van de bijdrage en verstrekking van een renteloos voorschot aan de Woning stichting "Warmunda" voor com plex I 31 woningen Warmunda- straat over het exploitatiejaar 1969/1970. Vastelling van het bestemmings plan "West". Verlenen van medewerking inge volge artikel 72 der Lager-onder- i wijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs War mond voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de basisschool "de Leerhoeve". Beschikbaarstelling van een kre diet voor de aanschaffing van bui tenspelmaterialen ten behoeve van de beide scholen voor bijzonder ge woon lager onderwijs. Vaststelling van de gemeentelijke vergoeding vakonderwijs, als bedoeld in artikel 101 bis, lid 4 van de Lager - ondcrwijswet 1920, voor de Stichting Katholiek Onderwijs Warmond over het Jaar 1971. Beschikbaarstelling van een kre diet voor de plaatsing van een gas- ketel t.b.v. de centrale varwarming in het gymnastieklokaal. Beschikbaarstelling van kredieten voor: a. aanschaffing van 2 koffer- schrijf machines; b. bijdrage t.b.v. speeltuinplan "Oost". Verlenen van een aanvullende subsidie aan de Jeugdraad te War mond voor het Jaar 1972. Verlenen van een aanvullende subsidie voor het organiseren van festiviteiten tijdens de Kaagweek. Vaststelling van een nieuwe ge meenschappelijke regeling inzake woonwagencentra in het rayon Lei den. Ingekomen stukken en medede lingen over plan "Zwanburg". P. C. Reizevoort voorz. DOCOS LEIDEN In 'n goed bezet ont moetingscentrum aan de Boshuizer- laan hield DOCOS de jaarlijkse le denvergadering. Belangrijkste punt was voorzitter- en bestuursleden verkiezing". Als kandidaten bracht de commis sie van goede diensten naar voren P C. Reizevoort als opvolger van de T l aftredende voorzitter C. van Teij- JellOVcl getUlgCll es C. o c? Bromfietser gewond LEIDEN Een 17-Jarige brom fietser uit Leiderdorp rijdend op de Haven, richting Zijlpoort, botste gis teren rond het midóaguur tegen een auto. De auto, komend uit tegen overgestelde richting, haalde net wat auto's in, en ook de bromfietser was bezig langs een file te rijden. Da bromfietsberijdea* klapte tegen de auto op en raakte daarna een twee de, geparkeerde auto, Hij brak daar bij zijn rechteronder'been. Beide au to's hadden enige blikschade. Bij de kruising Herensingel en He- renpoortsbrug is gistavond om half twaalf en 14-jarige jongen on de fiets tegen een auto gebotst. Omdat de jongen zonder licht op zijn fiets reed, zag de automobilist, die linksaf de brug op wilde rijden, de fietser niet. IViet een gebroken been werd de jongen naar het AZ overgebracht. Afscheid van Apolloschool LEIDEN Op de openbare la gere Apolloschool is maandagavond een afscheidsavond gehouden van de 6de klas. Het grootste deel van de avond werd in beslag genomen door het opvoeren van de musical: „Het koffertje van meneer Van Dalen", door het hoofd van de school de heer M. Dubbeldeman, ingestudeerd met de leerlingen van klas 6. Het publiek, bestaande uit de ouders van deze leerlingen, liet na afloop door een warm applaus blijken zeer van de geanimeerde opvoering te hebben genoten. Daarna werd door enkele meisjes een lied over de school ten gehore gebracht. Na afloop kreeg elk van de leer lingen bij wijze van aandenken een boek aangeboden. Ook het hoofd der School werd met enkele geschenken verrast. De musical is dinsdagavond opge voerd voor de ouders van de leerlin gen uit de overige klassen. LEIDEN Deze week brengt "een reizende bedienaar van het evange lie", de heer W. H. Kox, een bezoek aan de Jehova getuigen in Leiden- zuid, waarbij zij worden uitgenodigd om zondagochtend om tien uur in Vestestraat 39/49 een lezing bij te wonen, waarin het gaat over de vraag: Stemt uw denkwijze met die van God overeen. lingen en in de overige vacatures C. Driessen Sr, J. Nijssen, A. van Din- ten, J. v.d. Holst. Van de zittende bestuursleden van het afgelopen seizoen zullen niet meer terugkeren M. van Mar wijk, B. Masurel, W. Stavleu, S. v.d. Kwartel en M. Aniba. De commissie van goede diensten stelde het bestuur voor Van Tey- lingen te benoemen tot erelid en W. Stavleu en v.d. Kwartel tot leden van verdiensten. Het nieuwe bestuur stond spon taan achter dit voorstel en de le denvergadering bekrachtigde dit be sluit met 'n luid applaus. De schel dende voorzitter de heer van Teij- lingen onder de indruk van deze be- fantasmagorie van Jonfra noeming dankte de vergadering en sloot daarbij in zijn persoonlijke dank aan de heren Stavleu en van LEIDEN Wonderlijke rotsfor- der Kwartel, die jarenlang in sleu- maties gaan over in dierlijke of men- telfuncties van secretaris en pen- selijke figuren. Bij Johfra wordt ningmeester zich op bijzondere wij- steen vlees en vlees wordt bot zonder zc van hun moeilijke taak hadden dat je aan kan wijzen op welk punt «^kweten precies die overgang plaats vindt. Johfra noemt zijn werk zelf „fantas magorie". Met een tot het uiterste Geschenk van onbekende aan op het plaatsen van 2 douches. „W-ij 'kunnen niet wachten op de goedkeuring van de gemeente". In middels is door iemand die onbekend wenst te blijven f. 500,- toegezegd om dit plan te realiseren. Gevraagd werd of de leden hiermede accoord konden gaan werd dit besluit genomen. De gever was hiermede zijn f 500,- kwijt. ZOETERWOUDE Dat de leden van de voetbalvereniging „Meerburg" veel vertrouwen in 't bestuur stellen bleek wel uit magere opkomst van de leden. Dames-leden lieten geheel verstek gaan. Voorzitter Schonagen sprak in zijn openingswoord over het „brandpunt", de verbetering van de kleedgelegen heid. Zowel de gemeente als de Rijkswaterstaat hebben hierbij een vinger in de pap. Besloten is dat men voorlopig gebruik kan maken van de kleuterschool. „Wij hebben een voet gezet tussen de deur bij de gemeente. 15 Augustus kunnen wij hier binnengegaan om een en ander te bespreken. Begin oktober j WARMOND De Warmondse ga zal men gebruik kimnen maken van Pomp heeft weer twee nieuwe deze school. Wanneer de plannen exposanten aangetrokken. Het zijn Geslaagd voor doktersassistente LEIDEN He diploma voor dokters assistente behaalden bij de LOI in i Leiderdorp: mej. M. Bonhof (Lei den), mej. T. C. Laan (Leiden), mevrouw J. E. M. de Lijster Streef Leider dorp), mej. M. E. Meeberg (Leiden), mej. E. H. S. A. Morsch (Leiden), mevrouw L. Nagtegaal- Tehou (Voorschoten), mej. H. J. Reyerse (Wassenaar), mej. P. Tensen (Oegstgeest) Exposities in galerie Pomp zullen worden goedgekeurd door ge meente en Rijkswaterstaat is nog niet bekend. Al met al nog steeds een triest geval". Dank bracht hij aan de B.Z. commissie voor het vele werk. broeder Bavo, J. M. Kerkvliet, die 25 jaar geleden begc-n meit schilderijtjes maken van wol, verf en tal van an dere materialen en P. C. Vonk, die pentekeningen exposeert. De exposi- ALPHEN AAN DEN RIJN "De auto waarin u rijdt behandelt u als een troetelkind. Ik heb mijn eigen wagen er wel eens een paar keer naast gezet met het "verzoek" ook hem een goede beurt te geven. Maar tie duurt tot 14 juli en is elke dag steeds weer kreeg ik te horen, dat Bestuurslid H. Eckl werd na ruim geopend van 19.00—22.00 uur en op 44 Jaar lidmaatschap en bestuurslid tot ere-bestuurslid voor het leven benoemd. Bestuurslid H. Klein moest wegens drukke werkzaamheden hier voor bedanken. Het bestuur werd hierdoor gereduceerd tot 9 man. De heer Klein krijgt alsnog (hij was op deze vergadering niet aan wezig) een cadeau-cheque. Het be stuur werd bij acclamatie herkozen. In 't vervolg zal het bestuur in zijn geheel aftreden en en bloc kunnen worden herkozen, bracht niet veel stof naar voren. B. de Lange informeerde naar de vorming van een spelersraad. Dit zou wel kunnen groeien zei de voor zitter, maar ik zie geen inspraak voor de vereniging. Een schrijven van P. v. d. Hulst werd voorgelezen. Hierin dringt hij Dank zij de verhoging der contri butie bij de aanvang van het afge- i lopen seizoen en mede door het suk- ses der reclameborden was er wel 'n overschot maar niet bevredigend doorgevoerde detaillering maakt hij dromen en visioenen tot werkelijk heid, een werkelijkheid die toch steeds anders blijkt te zijn dan Je omdat het Bestuur de reservering voor m0geijjk gehouden hebt. Joh- gr aaig wat groter zag om bij 'n mo- 1 gelijke verhuizing naar het nieuwe complex op het Morskwartie 'n gro tere financiële basis te hebben. Over de eventuele verhuizing in de naaste toekomst kon geen enkele mededeling worden gedaan. Dit kan nog Jaren duren. De verhoging dei- contributie zal 'n vraagstuk wor den voor het nieuwe bestuur, 'n Mo gelijke aanpassing aan de kosten verhoging in deze tijd! is niet onmo- fra's schilderijen zitten boordevol symboliek, dat een extra dimensie aan zijn werk geeft. Op het schilderij „Aqua" draagt, de watergodin een kroon die uit in de beweging verstilde Uiteenspattende waterdroppels be staat. Beklemmend is „De bevrijding van Andromeda". Andromeda is vast geklonken aan een rots. Een licht blauw oplichtende straal komt uit de hemel en treft haar in de borst. Uit de rotspartijen en de grond om gelijk. Öp het terugdringen van haar heen groeien afzichtelijke we- steeds weerkerende kosten zal men zens, die grijpend de armen naar haar uiterst attent lijn. I uitstrekken. Een weersinwekkende, zondag van 12.00—22.00 uur. Super Sister in het C.C. VOORSCHOTEN De werkgroep Shut organiseert in het Cultureel Centrum weer een concert. Dit maal komt Super Sister naar Voorschoten, 'rondvraag I De °PbrenSst zal ten goede komen aan het jeugdcentrum De Linde hoeve. Kaarten voor f 4 verkrijgbaar bij Sigarenmagazijn Uljee, School straat 47 en voor f 5 aan de zaal. Zaterdag begint het spektakel om acht üur. Wedvlucht van PV Warmond WARMOND De postduivenvereni ging „Wanmond" hield een wedvlucht voor de duiven vanaf Compiègne af stand 335 km, Gelost om 7.45 urn*, aankomst eerste prijsdiudf 11.43.00 uur. De uitslagen luiden: J. v. Segge- len 1-10, A. v. d. Drift 2-3-4-5-6-8, G. Beugels dijk 7, J. Siecker 9. u uw handen vol had aan uw be drijfsauto". Deze grappige uitspraak kwam uit de mond van wethouder Houben, die namens het gemeentebestuur be roepschauffeur A. Kapteijn bij de Water- en Lichtbedrijven met zijn zilveren jubileum, dat gisteren werd gevierd, kwam feliciteren. Overigens houdt Kapteijn al heel v/at jaartjes langer het stuur van een auto in handen. Reeds in 1929 stapte hij als "professional" in een wagen. De wethouder zat even op zijn stokpaardje toen de militaire dienst werd aangeroerd. Beiden zijn na melijk hier in overheidsdienst geko men. "Al was ik er al iets langer bij toen u om de hoek kwam kij ken", zei Houben. Hij overhandig- Speelruimte krioelende massa. Bij het werk van Johfra sluiten de keramische plastieken vanBobBrou- wers goed aan. De kleurrijke beeldjes T) f-J zijn exakte kopieën van de schilde- j llCl/lJLLltalltJ rijen van Jeroen Bosch, maar dan driedimensionaal. Heel gevoelig zijn de pastelteke ningen van Tini van Doornik, die J het glooiende Limburgse land, met zijn boomgaarden en kleine dorpjes JL OOiCl raak typeren. De sfeer van de ver schillende seizoenen is treffend weer gegeven. Zij munt uit door goed door leefd kleurgebruik. Ed Dukkers maakt vlotte en schets matige penseeltekeningen. Hij ge bruikt bruine inkt, soms verdund om toon aan te geven. Kleurrijke wand kleden tenslotte van Mieke Rem ming. Vaak werkt ze open, of vult gedeelten ervan op zodat ze een kussenachtige vorm krijgen. Tot en met 15 Juli is deze groeps tentoonstelling te zien bij galerie Van der Vlist op de Botermarkt. HANNY RENEMAN LEIDEN Vanavond f en niet gis teravond, zoaits eerder in de krant stond!), is er om half acht im he't Gezondheidscentrum aan de Bern- hardkade een discussieavond over het wél en wee van die opgroeiende schooljeugd in Plan-Noord. Speciaal de ouders van de kinderen van de Chr. Nat. school én de mensen die in de buurt van deze school wonen zijn welkom. De discussie, met als onderwerp de plannen die er beütaan rondom het plein en de uiterlijke aankleding van de school, zal geleid worden door drs. Poell (directeur van de Schooladviesdienst;) de na zijn toespraak een envelop met inhoud. Een verrassing had directeur Nieuwland van de Water- en Licht bedrijven voor de Jubilaris in petto. Namens Veilig Verkeer Nederland, overhandigde hij het ANWB-insigne voor het schadevrij rijden, dat hij in al die Jaren heeft gedaan. Tevens kreeg Kapteijn een getuigschrift, waarin hem alle lof werd toege zwaaid. Dat de taak van de beroepschauf feur de laatste Jaren enorm ver zwaard is, vertelde notaris Van der Veen Meerstadt voorzitter Veilig Verkeer afdeling Alphen aan den Rijn. Hij noemde het een prestatie en een uiterst positieve bijdrage aan het verkeer. "Als je de mentaliteit niet hebt om schadevrij te rijden, lukt Je dat nooit". Ook hij kwam met een getuigschrift op de proppen alsmede de bekende envelop. DONDERDAG Kreatief Sentrum (Breestraat 68) Stadhuis Spreekuur social* r*a<\. vrouw 6—8 uur nam. ai" Breestraat 19 Sociëteit voor seh., mnton 9R mir r>om 8 U811, dlcapten 25 i Volmolengracht 19 Welfare-w Rode Kruis 7—9 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Dull boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-i !-wink< Voorschoten (Molenlaan 3) Exi», sltie Harrnie Bal (Griekse landschap pen) en An Biesiot (schllderilen grafiek) 25 en 79 uur nam. Rijmsbu rgerslngel 22 OuderbilwD, komst LOM-school "De twee sleutelj1 Kreatief Sentrum Breestraat i Chaplinfilms 8 uur n (voor kamerbewoners en alleenstaJ den) 9—12 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Jassen 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) telt voor kamerbewoners en allee» staanden 8 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur, bejaarden Soc. Med. Adviesbureau Zaterdag LEIDEN De (Organisatoren comité speelgelegenheden bin nenstad en clubhuis "In de vro lijke areke" hebben het niet getroffen met het weer, maar het was gistermiddag toch een fijn kinderfeest op het door het ge meentebestuur te»~ beschikking gestelde Pieterskerkhof. Er was van alles te doen en de jeugd heeft volop genoten. (Foto Holvast) Kreatief Sentrum (Breestraat ft Disco-avond 8 uur nam. Bij molen de Valk Postaegelmarki tot 5 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twent» (voor kamerbewoners en alleens tan Apothekers De avond-, nacht- en zondagsdlea wordt waargenomen ooor apothe Centraal, Breestraat 74, apotheek Vo schoten, Leidseweg 66 en Apothê Oegstgeest, Wilhelminapark 8. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—-25202. Voor alle SS to c HjkhedeD verkeren bereikbaar werkdag van acht uur njn tot uur vm doorlopend Ln het weeketni d.w.z van vrijdag acht uur n.m maandag acht uur v m, Release Hulpverleningsdienst, Release: K we Rijn 20a. tel. 24555. Maandag vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m di derdag ook 1518 uur. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor era rechtshulp. Werkdagen (beh. nmn 913 uur; zaterdag 1012 uur; d( derdag ook van 1922 uur Adi Leidse Volkshuis, Apothekersdljk Propaganda- wedstrijd van Apollo Oegstgeest OEGSTGEEST Zowel op veld als in de zaad zal zaterdag gepromoveerde handbalverenlj „Apollo" Oegstgeest het seizoen sluiten met een demonstratie! strijd zevenhandbal op het gras tegenover het winkelcentrum „I gevoort" in Oegstgeest. Deze I om elf uur 's morgens. Tegenstander van Apollo is vroeger roemruchte Operatie '55 Den Haag van '62-'66 landski pioen. Bekende namen van oud ternationals als T. de Haan, J, sea* en de gebr. Bottermans sl nog steeds borg voor een goede tractieve wedstrijd. Hiervoor zal i een wedstrijd gespeeld worden sen de meisjes-adspiranten te van Apollo en Hygiea Den Haag, terdag 24 juni, een gelegenheid uitstek voor ouders en alle an belangstellenden twee leuke 1 balwedstrijden te zien. Tevens staat de mogelijkheid voor een zich voor en na de wedstirjd all van „Apollo" op te geven. ,tev van het comité "Veiliger Watertje' meer rust en veiligheid op het Wa tertje door het nemen van een aan tal verkeersmaatregelen, blijkt veel weerklank te vinden. Nadat raadslid Eversteijn zijn plannen heeft ontvouwd voor de winkeliers van deze straat als de meest direct betrokkenen is er een comité opgericht. Alvorens stappen te ondernemen die tot een aanzien lijke verbetering kunnen leiden wil comité mèt raadslid Ever steijn een hoorzitting organiseren, waarop de bewoners van het Water tje en het gedeelte van de Zuidbuurt tussen Bakkersbrug en Nieuweweg- brug kennis kunnen nemen van de vrij ingrpende plannen. Zy zullen daarbij alle gelegenheid krijgen zich Beroepschauffeur Kapteijn I hierover uit te spreken en eventue- bekijkt verrast het ANWB-insig- le wensen kenbaar te maken. Maar ne. dat hij van directeur Nieuw- niet alleen zij, elke geïnteresseer- land kreeg overhandigd. cle Zoeterwoudenaar is volgende week (Foto Wim Dijkman) dinsdag, 27 Juni, om 8 uur welkom in ZOETERWOUDE Het streven "Ons Huis" aan de Dorpsstraat. In een beslist niet langdurige bil Haag komst zal dan eerst een korte ding worden gehouden over de staande situatie en de redenen ke er toe hebben geleid dat *rri gevoerd wordt om de situatie te beteren. Daarna zal raadslid steijn zijn alternatief plan aan aanwezigen voorleggen die tijden Halfs pauze gelegenheid krijgen met kaar te overleggen. Daarna vragen kunnen worden voorgel aan een forum. Het streven van q comité is er op gericht het autf ij. keer op het Watertje bélaóigri) octo beperken temeer daar tellingen ben uitgewezen dat tenminste leid van de auto's die gebruik maken' fcoaa het Watertje daar niet behoevfjjKati zijn. Dan wil men ook meer creëren voor voetgangers zodat Voo geheel in het bijzonder voor °*lki ren en hét winkelende publiek 'ïsit veiliger, rustiger en daardoor a l trekkelijker wordt. tuur

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2