Leidse zangeres krijgt rol in My Fair Lady agenda De Springplank Enthousiast werk van Ars-cursisten Gekozen uit 600 kandidaten FBL naar Amsterdam H. Beck 80 jaar t MAXl-Leiden'.TOT 18 JUNI IN HET ARS-GEBOUW WOENSDAG 14 JUNI If LEIDEN Lyda Koolhaas Spaans (38). een der solisten van het Leidse Sempre Avan- ti, is gecontracteerd voor de musical My Fair Lady, die 4 november in Enschede in pre mière gaat. Zij was een van de tien uitverkorenen (zes dames, vier heren) op een recente, in de Amsterdamse Stadsschouw burg gehouden auditie, waar voor zich zo'n 600 kandidaten hadden gemeld. Door Ruud Paauw Welke rol zij zal krijgen (stand-in, bijrol) is haar ove rigens nog niet bekend. "Er moet in de bijrollen heel war, worden gedaan. En misschien ben ik wel een van die dames die in de Ascot-scène met van die geweldig grote hoeden op zitten". Het is de tweede maal dat dp producers Willy Hofman en Piet Meerburg met My Fair Lady in een vrije produktie op stap gaan. Aan de eerste keer. in het begin van de Jaren zes tig met Wim Sonneveld als een clowneske prof. Higgins, bewa ren zij ongetwijfeld nog geluk zalige herinneringen. Want do musical bracht destijds werke lijk scheppen geld op. Nu My Fail- Lady (naar Shaws Pygmalion) opnieuw ten tonele wordt gevoerd, is van de oorspronkelijke Neder landse bezetting niets meer over. John van Dreelen ("De Kleine Zielen") is aangekocht voor de rol van prof. Higgins, Jan Teulings voor die van ko lonel Pickering en met Jood Doderer zijn onderhandelingen gaande voor de rol van Doo- little, een creatie waarmee Ju- han Kaart indertijd zoveel fu rore maakte. Lyda KoolhaasSpaans blond, zéér blauwe ogen) had zich "voor de grap" voor de auditie opgegeven. "Ik wilde wel eens zien hoe ver ik kon komen", zegt zij in haar flat, vierhoog, aan de Corantijn-. straat. "In de aanmeldingsbrief had ik maar gezet dat ik 30 jaar was. Niet omdat ik mijn leeftijd wilde verdoezelen, dat, is helemaal geen punt, maai ik was een beetje bang dat ik met 38 meteen als te oud zou worden afgeschreven. Toen ik zag wie daar allemaal op die auditie verschenen werkelijk zangeressen van naam, gaf ik mezelf geen enkele kans. Goed, ik weet wel iets van zingen af: ik ben al 18 jaar bij Sempre Avanti en ik heb ook voor de radio gezongen. Maar dit was toch wel wat andere". Lyda Koolhaas vond het een "bikkelharde" auditie. "Je kreeg twee, drie minuten om een liedje te zingen. Daarmee was het gebeurd. Je kon eigen lijk niet tonen wat je kon. Ik zong iets uit De Jantjes, want om wat uit My Fair Lady te doen dat durfde ik niet. Ik was erg nerveus, het ging naar mijn iedee ook niet zó best. Daarna moest ik nog een toon- laddertje doen. Dat haalde ik in mijn zenuwen niet. Ze zei den: u hoort nog wel van ons. Maar dat geloofde ik niet. Voor mijn gevoel lag ik er uit. Nou, ja, dat was geen ramp. Ik dacht: je hebt het eens gezien. Maar 's avonds werd ik opge beld met de mededeling dat ik was toegelaten tot de tweede auditie. Ik kon dat nauwelijks geloven. Ik zei nog: het is toch geen grapje, hè? Op die twee de auditie, waarvoor er 35 wa ren uitgenodigd, werd ik met nog vijf anderen uitgekozen". Na de zomer breken er druk ke tijden aan voor Lyda Kool haas-Spaans. Half september beginnen de repetities en tot juli-1973 (het tijdstip waarop haar contract afloopt) zal zij slechts sporadisch 's avonds thuis aan te treffen zijn. Het gezin Koolhaas (man, twee kinderen) zal zich in die pe riode vermoedelijk een tikje moeten behelpen, maar heeft dat er graag voor over. Lyda tot slot: "Ik beschouw het als een groot avontuur. Het is mo gelijk dat ik in Juli 1973 zeg: het was een verrukkelijke tijd. Maar het kan ook zijn dat ik zeg: nooit meer". WOENSDAG Kreatief Sentrum (Breestraat 66), —12 uur nam. K en O (Oude Vest 45) Slotbijeen- I komst van alle werkgroepen met de- monstraties en tentoonstelling 7.30 Breestraat 19. Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Dijkstraat 2a (Morskwartier) Spreek uur sociale raadsvrouw 1011 uur voorm.. Stadhuis, spreekuur sociale raads vrouw 4.30—6 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'i, 8 uur nam. Gemeenlandshuls (Breestraat) Ver enigde vergadering Hoogheemraad schap Rijnland 9.30 uur voorm. Stadsgehoorzaal KVP over midden- standsbelangen 8.15 uur nam. DONDERDAG Het Praethuys (Vrouwenkerkkoor- steeg) Gesprek over Vletnam-proble- matiek 8 uur nam. Gorlae usi abo r atoria "Wassenaar- seweg 76 Film "Proefmonsters voor Vietnam" en gesprek over de chemi sche oorlogsvoering in Vietnam 11 uur V°Adïerkantine (Rooseveltstraat 20) - Contact-avond „De Natuurvriend" 8 u Kreatief Sentrum (Breestraat 66) 7- 12 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 6-8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gehandi capten 2-5 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare-winkel, Rode Kruis 7-9 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 ,,De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Kantine Clos en Leembruggen (3e Binnenvestgracht) Ruilavond I.V. Philatelica 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal PMC muziekfestijn 8.15 uur nam. VRIJDAG Kreatief Sentrum i Breestraat 66) Cinéclub "De hopelozen van Miklo6 Jancsó 9 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur Breestraat 19 Sociëteit Twentwel j (voor kamerbewoners en alleenstaan- I den) 912 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socie- I teit voor kamerbewoners en alleen- staanden) 8 uur nam. Koningsketk RulLclub 7.30—10 uur Voorschoten Kasteel Duivenvoorde I Ellen MacGilTavry (fluit) en Jaap i Spigt (klavecymbel) 8.30 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal) Contact- avond Adviesraad voor de binnenstad Xpothekers LEIDEN De Franciscusband uit Leiden gaat zaterdag op verzoek van J de NOS naar Amsterdam in verband met t Holland Festival. De band is daar de enige uit Nederland die deel neemt aan de amateuravondvan alle markten thuis in het Amster damse Concertgebouw. (20.15 u.). De band dankt deze uitnodiging aan het succes dat is geboekt tijdens enkele radiouitzendingen van' het programma Inzet van de N.O.S.. vooral met experimentele moderne muziek voor drumband en trompet terkorps. De F.BXi. is twee Jaar geleden be gonnen aan een stormachtige ont wikkeling. Men gooide de es-bes ba zuinen aan de kant en schafte schuiftrombones en ventieltrompet- ten aan. Verder werd toen een majo rettepeloton gevormd dat door zijn originele aanpak en kleding u weet wel die zomerjurkjes mtt flaphoe den) veel succes oogst. Door de experimentele muziek heb ben zowel tamboers als blazers zo'n vaardigheid door gekregen dat men nu met een gerust geweten het re pertoire kan gaan veranderen. De band zelf zal a.s. zaterdag voor het eerst optreden in haar nieuwe uniform dat totaal afwijkt van de in de muziekwereld zo gebruikelijke militaire snit. De majorettes zullen ook zo gauw mogelijk een showuni form krijgen zodat binnen een half Jaar Leiden een korps heeft om trots op te zijn zowel muzikaal op show-technisch gebied. Voorschoten begint met wandelen VOORSCHOTEN In Voor schoten zijn gisteravond 1296 wandelaars gestart met de avondvierdaagse georganiseerd door de wandelsportvereniging SVLV. Het record aantal deelne mers kreeg een mooie tocht langs de Vliet en door Leiden Zuid- West. Er waren geen uitvallers. De scholen liegen al voor de tweede avond en behoudens eni ge blaren kwamen zij goed dooi de tweede avond. Op de laatste avond zullen alle deelnemers bijeenkomen als slot van de tocht op de ijsbaan en met de medewerking van de St. Lau- rentiusharmonie en Benvenuto zal de lange stoet wandelaars nog een extra rondje maken door het centrum en tenslotte de avond vierdaagse bekroond zien in het Cultureel Centrum met de uitrei king van het avond/vierdaagse- kruis oj een cijfertje voor de lo pers. die dit kruis reeds tijdens andere tochten behaald hebben. De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door de Zuider- apotheek, Lammenschansweg 7, Van Breest Smallenburg. Loevestein 6 Lei- derdorp en Apotheek Oegstgeest, Wil- j helminapark 8. j SOS-dienst I SOS-Telefonische Hulpdienst qj (01710)—25202 Voor alle die in moei- lijkheden verkeren bereik haai elke werkdac van acht uui m tot acbi I uur v m dooriopena (d net weekeinde d w.a van vrijdag acht uur Q.m tot j maandag acht uur v.m j Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu. we Rijn 20a, tel. 24555. Maandag t/m vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m don- I derdag ook 1518 uur. Wetswinkeltje Afrastering SLF vernield OEGSTGEEST Voor de leer lingen van de vierde openbare lage re school in Oegstgeest was het van ochtend groot feest want hun school had om elf uur een naam: "De Springplank". Wethouder van on derwijs Temmimck onthulde onder de kritische blikken van de met feestmutsen, ballonnen en toeters uitgeruste kinderen het naamschild. De twee leerlingen die de naam had den bedacht Henk Langerhorst en Haico Uma kregen van burgemees ter Van Eysinga een fotoalbum aangeboden waarin staat "Ter her innering aan de Springplank, waarvoor jij de naam hebt bedacht". Voorzitter van de oudercom- missie F. D. Laurens, die de gasten had welkom geheten, ging nader in op de naam Springplank die heel toepasselijk is omdat de school een eerste stap is naar het leven in de maatschappij. Voordat de feestelijke naamgeving begon hadden de leerlingen geno ten van een door schoolhoofd Eegde- main en zijn assistenten uitga puzzelrit. De feestelijke dag i voor de leerlingen besloten me! pannekoeken-feest waarvoor c den van de ouder commissie e negen uur vanochtend aan het ken waren geslagen. De ouders en andere lenden o.a. de gemeentesecretai de buren van de Kamperfoelies brachten een toast uit op De Sp plank. Op foto Holvast: Wethouder minck en schoolhoofd die de naam te voorschijn toveri In de Christus Dienaar Kerk in Zoeterwoude wordt weer het jaarlijks Eucharistisch Ziekentri- duum van Leiden gehouden. Hier I LEIDEN Tot tweemaal toe heb- ben in de afgelopen dagen onbeken den de afrastering van het SLF-ter- rein aan de Langegracht vernield. In I de nacht van 8 op 9 juni leverde dit een schade van circa f. 1.200 op. een kijkje in de kerk tijdens de Hefc il6lc' dat daarna; yeer was *\er" eerste daa sttkf. werd in de nacht van maandag op dinsdag wederom vernield. Dit- maal bleef de schade beperkt tot (Foto Holvast) I f. 200.-. Burgerlijke Stand van Leiden Dennis an. v. J. H. A. van Tol; Elisabeth Cornelia dr. v. J. van Rijn en J. Hoek; Steven Arie zn. v A. Lugtlgheid en C. A. Roney; Loret- te Elisabeth Maria dr. v. J. L. Baren- cirecht en E. L, M. Wijffels; Danielle dr. v. L. G. j! van Faassen en M. Maar. GEHUWD G T Greve en E J. A. Brussee; A. W. J. Freeke en W. C. H. M. Keijzer; T. C. M. van den Nou'land en A. S. I. van Steenbergen; K. B. de Tombe en W. F. de Graaff; J J. A. d© Haas en J. F. Deijn; R. L. Freeke en T. M. Sluiter; M. Huiizinga en M. Weisz; A. R. Ver- boon en A. M. Vendel; J. van den Burg en J. C. Dubbelaar; J. H. Schril ler en W. J. van Empel. H. Beck sr., oprichter van i ma Beck assurantiën vierde tachtigste verjaardag. In ve daarmee werd hem door df; zoons, die nu de firma behre: receptie in Hotel Duinoord aai i zoons, die nu de firma beherei den. Tal van oude relaties heer Beek kwamen hem en zijl genote gelukwensen. Daarbij i niet alleen relaties uit dl suranbiewereld', maar ook uit hl enigingsleven, waarin de heer altijd een zeer actieve rol het speeld. Men denke aan zijn teiten voor de Sportvereniging senaar en de Supportersvereniï V.W., aan de organisatie van tochten voor ouden van dag I aan de vele comité's, waarin di Beek een actieve rol speelde, bijvoorbeeld het Instrument^ té Excelsior. 9 Het poppentheater op de Mid delweg in Leiden gaat gedurende de vakantie sluiten. Er moet een nieuw programma komen niet alleen voor de Jeugd maar ook voor de vol wassenen en daarover leest u meer in augustus. Dat het theatertje een succes is blijkt uit de bezoekcijfers. 2500 kinderen sinds half december Voor de inwoners van Zoeterwou de zal er op donderdagavond 15, 22. en 29 juni van half acht tot half negen gelegenheid zijn om bij het gemeentehuis reisdokumenten en visakten aan te vragen. 9 De Dutch Swing College Band treedt morgen avond van half acht tot negen uur op in het winkelcentrum Leidsertha- ge. Zij doen dit ter gelegenheid van de opening van het nieuwe filiaal j van Zumpolle Lederwaren-Reisar- tikelen. De trekking van de 18de loterij van het Joods Nationaal Fonds is gehouden. Er is een hoofd prijs, een Fiat 850. in Leiden "ge vallen". Trekkingslij sten bij me vrouw Speijei', Rijnzichtw.eg 39, Oegstgeest, tel. 52869. De wijkver- eniging Aktief in Leiden heeft al 24 meisjes die deel willen uitmaken van het majorette korps. Het be stuur van Aktief wil nog voor de vakantie de zaak van de grond heb ben en belegt daarom 16 juni een vergadering in De Klinker aan de Berlage straat (20.00 uur). Van maandag drie tot en met vrijdag 28 ■juli wordt bij de juridische facul teit van de Leidse universiteit de tiende zomercursus Amerikaans recht gehouden. 9 Het viscollege De Zinker hield een viswedstrijd in de Vliet. De uitslag luidt: 1. W. de Wit Jr. 2. J. v. Gent. 3. Chr. Joh. de Wit, 4. D. Bey, 5. D. F. v.d. Leek. 6. W. de Wit Sr, 7. J. A. Visscher, 8. F. v. i Leeuwen, 9. C. Willemse, 10. B. Kok. LEIDEN Een enorm enthou siasme en plezier in het creatief bezig zijn is een factor die de cursisten van Ars met elkaar ge meen hebben. Ars geeft verschil lende cursussen: schilderen, mo deltekenen, portrettekenen, gra fische technieken, boetseren en een „vrije cursus", waarop de cur sisten de meest uiteenlopende materialen en technieken te lijf gaan. Deze tentoonstelling wil 'n beeld geven van wat er dit afge lopen cursusjaar is gepresteerd. Het is geen "kunsttentoonstelling", maar eerder een aanschouwelijk gemaakt werkprogramma. Een kleine greep uit dit „programma": De ets "Chefarine 4" van J. Bak kers laat een arts zien die met recht de bijnaam "de pil" mag dragen. Zijn hoofd bestaat name lijk uit een grote Chefarine 4 ta biet. Een dergelijke gedaantever wisseling is ook op een andere ets van hem te zien, waar 'n man uit gestrekt op de grond ligt. Zijn hoofd gaat over in een bierflesje, en zijn lichaam vervloeit met liet heuvel achtige achtergrond-landschap. Technisch zijn deze etsen heel goed. Ook de etsen van J. Sillevis (een tram) en van E. Hekking (Spaanse impressies) zijn de moeite waard. G. de Bond gebruikte voor haar ets "Adam en Eva" een rond formaat. wat weer heel andere moeilijkheden op het gebied der kompositie met zich meebrengt. Er hangt ook een linoleumsnede die 2 eenden voor stelt. De verdeling tussen zwarte en witte vlakken is evenwichtig. De afwerking ervan is bijzondér goed, de lijnen zijn strak. Je ziet hier weer eens duidelijk dat 'n der gelijk ontwerp staat of valt met de uiteindelijke afwerking. Ook het natekenen van potten en kannen wordt op Ars bedreven. Bij het bekijken van de tentoonstelling zie je telkens weer dezelfde voor werpen terugkeren. De stillevente kening in zwart krijt van mevrouw E. Keyzer valt op. Ook zijn er naaktstudies, door A. K. in bruin krijt vlot en trefzeker neergezet. Mevrouw de Sitter maakte een te re aquarel van het portret van een oude vrouw. Verschillende kollages zijn tentoon gesteld', onder andere het beeld van een stad, gemaakt door Clara van der Hout. Mary Ploon maakte haar vogelvlucht door middel van schabionen. Als resultaat van de boetseercursus staan er overal klei- beeldjes. Grappig is een draakje, f dat nu eens niet angstaanjagend is, zoals je van een draak verwacht, maar juist erg lief. Dit is maar een kleine impressie van alles wat er afgelopen Jaar op Ars gepresteerd is. Tot en met 18 Juni is deze expositie te zien in het gebouw van Ars aan de Pieterskerk gracht 9. Zij is 's avonds geopend van 3.00 tot 5.00 uur. van 7.30 tot 9.30, en in het weekend HANNY RENEMAN Het werkstuk van E. F. R. „La Frontera Hekking, dat als titel meekreeg (Foto

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2