SHO verstoort bekerdroom van Quick Boys Madera terug van 4 jaar weggewees Quick Boys neemt drie prijzen in ontvangst Katwijkers missen spelverdeler als Reedijk in jacht op 3-3 Sparta algemeen kampioei Schön select i zeventien spe Winnaar herenenkelspel B districtskampioenschappen tennis MAANDAG 12 JUS] SPORT SPORT KATWIJK De mooie bekerdroom van Quick Boys is uit. Op eigen sportpark Nieuw Zuid vervloog zaterdagmiddag elke Katwijk se illusie over het bereiken van de halve finale in de strijd om de KNVB-bokaal voor zaterdagamateurs. Drievoudig (1967, '68, *69) toernooi-winnaar SHO hengelde in Katwijk succesvol naar nieuwe winst: 23 werd tenslotte het resultaat van het merkwaardige, maar daardoor juist zo spannende duel. Later kon natuurlijk van alles worden aangemerkt op de strijd wijze van Quick Boys. Er kon met stelligheid worden beweerd dat de Katwijkers dom hadden gespeeld; dat de ploeg louter aan "pow<erplay" had gedaan waar "voetballen-met- de-hersens" geboden was. Er kon ook worden gehoord dat Quick Boys de schuld van de neder laag maar in de eigen gelederen Door Paul de Tombe moest zoeken, omdat een team dat bij een 23 achterstand zoveel ga ve mogelijkheden mist, het niet ver dient te winnen. Allemaal waar. Er kon echter niet van Quick Boys worden gezegd dat het zich niet met hart en ziel had ingezet om SHO in de kwartfinale te be dwingen. Dat kon niemand van de 1500 die toegekeken hadden, bewe ren .Het gros zal het er dan ook over eens- zijn geweest dat SHO uitein delijk erg blij mocht zijn met de 23, hoe verdiend die zege (ge toetst aan de spelopvatting) ook zijn mocht. SHO ontglipte maar ternauwer nood aan een langdurig slotoffen- sief van de toen agressieve oppo nent nadat de Oud Beierlanders een lange periode overheerst hadden. SHO-trainer Leo van der Leek (was in het afgelopen seizoen ook oefenmeester van zondagamateur Alphen)"Zoals SHO de eerste helft beheerste, zo domineerde Quick Boys in de tweede helft. Maar de combinaties die wij voor de rust aangingen, waren beter dan die van Quick Boys daarna. Quick Boys speelde meer krachtvoetbal. Rijst de vraag: waarom? Dat is snel verteld. Als elf voetballers en een trainer merken dat een tegen stander op techniek moeilijk is te verslaan, moet er naar een andere manier worden omgezien. Dan moet er worden geprobeerd met constant pressie-voetbal te bereiken wat daarvoor niet is gelukt. Druk de te genstander terug en blijf gaan, moet het motto dan luiden, maar.houd wel het "koppie" er bij. En dat vergat Quick Boys. Het team van trainer Halkes had wèl snel door dat SHO alleen in een voortdurend offensief zou bezwij ken, maar bleek zaterdag over te weinig voetbal-intelligentie te be schikken om ook de vruchten daar van te plukken. Natuurlijk, er kon worden opge merkt dat Valkenburgs scheidsrech ter Ouwersloot de Katwijkse storm loop met z'n vaak merkwaardige be slissingen beïnvloedde maar (zoals trainer Halkes terecht opmerkte) „een nederlaag ligt nooit aan een scheidsrechter. Die maakt de doel punten niet...." Verstandig SHO maakte de doelpunten wèl en dat waren alle drie treffers die het gevolg waren van „verstandig" voetbal. Van gevarieerde, maar voor al slimme aanvallen. Voorbereid op het voortreffelijke middenveld, waar SHO het verschil met Quick Boys etaleerde. Daar liep bijvoorbeeld Ger Reedijk, terug van een uitstapje naar het betaalde voetbal, het spel lange tijd te maken zonder dat er consequente mandekking op hem werd toegepast. Toen dat wel gebeur de bleek de aanval van SHO voor een goed deel lamgelegd. Tien mi nuten voor de pauze riep Halkes middenvelder Leo Haasnoot naar de reservebank om plaats te maken voor Bert Verdoes „omdat" motiveer de Halkes „Reedijk veel te veel ruimte kreeg". De ingreep geschied de echter te laat, want toen al had SHO een 10 achterstand omgebo gen in een 12 voorsprong. Een voordat Verdoes „gewend" was aan zijn opdracht was de stand al 13. Reedijk had natuurlijk veel eerder een mannetje „bij" zich moeten krij gen. Op het moment al dat Quick Boys via een strafschop op 10 was gekomen. Toen SHO-aanvoerder Jaap Schipper in het strafschopge bied hands had gemaakt (na een inzet van Arie Haasnoot: 20ste mi nuut. en Barnhoorn van elf meter zijn plicht had gedaan, tóen had Leo Haasnoot aan Reedijk moeten gaan kleven. Juweel Haasnoot deed het niet, het zou Quick Boys zwaar opbrekenNa een snelle tegentreffer van SHO- spits Gerard de Groot (24e minuut) bereidde Reedijk een tiental minu ten later een juweel van een doel punt voor. De 12 met zijn snelle rechterspits Van Bennekom eindigde na een listig overstapje van Reedijk bij linkerspits Wim Slotboom, die knap raakschoof. En toen Quick Boys-doelman Floor Schaap tot overmaat van ramp (voor de Kat wijkers) in de 40ste minuut ook nog eens ernstig blunderde en de bal voor de voeten van Van Bennekom liet vallen, keken de Boys tegen een moeilijk te overbruggen marge van twee doelpunten aan. Het pleit voor hen dat 2e zich na de pauze niet lieten ontmoedigen. Gestimuleerd door een snelle treffer van Wim van der Plas hij verlengde in de vijfde minuut een achterwaartse kopbal van Jan van der Plas be gon de Jacht op 3—3. In die geforceerde Jacht, die de spanning wèl, maar de kwaliteit niet ten goede kwam, bleek dat de Kat wijkers een heersende spelmaker als Reedijk missen. Quick Boys kon maar zeer weinig andere va riaties bedenken dan de bal maar steeds hoog voor het doel te bren gen en holde steeds op die manier voort. Gehaast en steeds nerveu zer. Wat bleek toen de kansen toch kwamen. Spits Jan van der Plas (een knappe voetballer, maar hij moet wat meer lef krijgen) en de middenvelders Ron Verheul en Bram Barnhoorn misten in de fraaiste posities. De bekerdroom was uit. Halkes legde zich er schouderophalend bij neer. "Ach, aan het eind van zo'n wedstrijd zeg je, die nederlaag is on verdiend. Maar hoe is het als je de kansen niet benut. Quick Boys: Schaap, Arie Ver does, den Hollander, Arie Haasnoot, Remmelzwaal, Leo Haasnoot (Bert Verdoes), Verheul, Barnhoorn, Klin kenberg (Johan van Duyn na 80 minuten), Jan van der Plas, Wim van der Plas. De inleiding tot de strafschop voor Quick Boys in drie bedrijven. Katwijkse aanvoerder Adri Rem melzwaal heeft de bal hoog voor het SHO-doel gebracht, waar doelman Groenenberg het leer laat vallen. Precies voor de voeten van Koos Klinkenberg, die de bal afschermt (foto 2) en in zijn be zit krijgt (foto 3). Dan komen de SHO-verdedigers toesnellenen in de wirwar van spelers zal de bal dan bij de opgerukte Arie Haasnoot komen die in zal schie ten. waarna SHO-aanvoerder Jaap Schipper (links) zijn hand zal gebruiken om de bal te stop pen. Bram Barnhoorn (op alle foto's rechts) gaat dan vanaf elf meter 1—0 scoren. (Foto's Holvast) LEIDEN Zaterdagavond vond in de kantine van de HCW de traditionele slotavond van het Zilveren Molen toernooi plaats. Voordat de voetjes van de vloer konden, dankzij de muzi kale medewerking van de 'Bora- nies", was er een kort officieel gedeelte, waarin voorzitter Henk Holswilder van LFC de prijzen uitreikte. Aanvoerder Leo de Jong van LFC en elftal begeleider Piet Maaskant van UVS ontvingen respectievelijk de vierde en derde prijs. Twee de prijswinnaar Zwart-Wit '28 liet zich per brief excuseren, omdat niemand aanwezig kon zijn doordat de Rotterdammers dezelfde dag de tweede wed strijd om de nationale amateur- titel tegen Sparta 25 uit Beek en Donk moesten spelen. Penning meester Van de Plas van Quick Boys was echter bereid om te zijner tijd de prijs te overhandi gen. Aanvoerder Aad Remmels- waal van Quick Boys ontving hierna uit handen van voorzit ter Holswilder de kostbare Zil veren Molen die nu voor de vier de keer een plaatsje in Katwijk krijgt. Vice-voorzitter Van Weesel van Roodenburg, dat verleden jaar winnaar van het toernooi was, mocht een minia tuur van de Molen in ontvangst nemen als aandenken. Dirk van de Klugt, voorzitter van de be oordelingscommissie voor de Fair Play Cup, maakte bekend dat na een unanieme beslissing van de commissie Zwart-Wit '28 als winnaar van deze Cup uit de bus was gekomen. Voor pen ningmeester Van der Plas van Quick Boys betekende dat de tweede prijs voor de Rotterdam mers, die hij over enige tijd zal overhandigen. Alvorens het tra ditionele "Kanarie-Bal" o.l.v. de heer Helfensteyn kon beginnen, kwam voorzitter Schaap van Quick Boys persoonlijk nog even vertellen dat "zijn jon gens" er volgend Jaar alles aan zullen doen om de Zilveren Mo len definitief naar Katwijk te laten verhuizen. Voorzitter Holswilder van LFC overhandigt de kostbare Zilveren Molen aan aanvoer der Aad Remmerswaal van Quick Boys. (Foto Holvast) BEEK EN DONK Gefc gens de verwachting heeft dagamateurclub Sparta '25 u en Donk zaterdag beslag gei het algemeen amateur-voeft pioensohap van Nederland, week hadden de Brabanders terdam al met 10 afstand f van Zwart Wit *28, tweevoud houder bij de zaterdagamafa nu leverde de thuiswedstrijd ploeg van Wim van der i zege van 21 op. Zwart Wit '28 heeft zich allerminst laten slaohtoffei Rotterdammers die gev middeld twee wedstrijd te spelen, bleken aan het en het seizoen nog lang niet u en hadden in de eerste hel het beste van het spel. Zij dan ook in de 37ste mituul ding door Frans Steur die a genomen vrije trap van ft Mors afrondde. Na rust kwam de thuischj terug. Zwart Wit-doelmai Reitsma, die opviel met sp laire reddingen, kon niet v* ren dat Sparta "25 door Pets pers en Ad Vaessen (die ee contract heeft getekend bij! Bosch) een voorsprong nam FRANKFORT De Wl bondstrainer Helmut Sch« zeventien spelers geselectee de halve finale van het toen het Europese voetbalkampja voor landenploegen, woensds België in Antwerpen. Het ai Maier en Kleff; achter: Vogts, Schwarzenbeck, Becfe Breitner, Bonhof en Bella; en voor: Grabowski, Heyncke mer, Höness, Koppel, MüÏÏler en Kremers. Motorsport Titelhoude Robert heeft gisteren zijn het klassement voor het wer cc-klasse opnieuw verbeten Belg zegevierde met een S de grote prijs van Polen, in de competitie om de vit is: 1. Robert (Belg) 87 pnt I boers (Belg) 43 pnt., 3. Pali 41 pnt. LEIDEN „Schrijf maar dat Bram Madera terug is van vier jaar weggeweest", glunderde de winnaar van het herenenkel spel B gistermiddag op het zonovergoten tennispark van Uni cum aan de Haarlemmer Trekvaart, Madera had ook alle reden om stralend rond te kijken na de districtskampioenschappen tennis. Na een zeer moeilijke halve finale tegen Ronald Blom- mendaal (4—6, 6—3, 6—2) was hij allerminst gerust de finale tegen Gerard Pasma begonnen. Pasma immers hadi als tweede man van de Noordwijfcse TC, de no. 1 van zyn team versüagen. Rob Koggink, vorig jaar nog onbetwiste winnaar van de 'Districts' was in twee sets tenonder gegaan tegen het sterke en fluitende aaiwalsspel van Pasma. Maar dat spel kon die Noordwijker in de finale tegen Madera niet ont plooien. Wellicht hadden de partijen tegen Hans Keizer (3-6, 7-5, 6-4) en Koggink (6-2, 8-6) teveel van zijn krachten gevergd, een feit was dat Madera de finale beheerste. Met uitstekende groundstrokes en een goede kijk op de kansen die zijn opponent hem bood, bood Madera zijn tegenstander maar heel weinig gelegenheid om in zijn spel te komen. Met 6-4 en 6-2 werd Madera (ex Forescate, nu Roomburg) de verdien de winnaar. Roomburg kwam toch goed voor de dag in de distriotskampioenschappen. Door Frank Bonte De finiale damesenkelspel B wordlt een onderonsje tussen de nummers een en twee van die vereniging. Joke Bos (ex Noordwijk) en Milou Penseel moeten uit gaan maken wie de sterk ste is. Dat kon gisteren nog niet worden bepaald, omdat Joke Bos door angina, geveld niet bij machte was om te verschijnen en omdat Milou Penseel een 'papieren' zege op haar teamgenote sportief weigerde. Over zes weken zal vermoedelijk op Roomburg het naspel van de dis- trictskampioenschappen plaats vin den. Slimmer Ook in de finale van het gemengd dubbelspel stond al van te voren vast dat een Roomburg-combinatie zou gaan winnen. Annelies en Kees Koole namen het in die eindstrijd namelijk op tegen Ton Crepin en Milou Penseel, alle vier van Roomburg. Wie tevoren een gokje had mogen wogen op het re sultaat van deze eindstrijd en even naar het warmdraaien van de fina listen zou hebben mogen kijken zou zonder enige twijfel zijn keuze heb- bepaald op het laatstgenoemd duo. Daar zat duidelijk het grootste slag arsenaal. Hoe imponerend echter de service van Ton Crepin ook was. de slimmer tennissende Annelies en Kees Koole pakten de titel met de wat merkwaardige score 6-3, 0-6, 6-2. Het meest effectief, al zal dat stel lig niet iedere kijker met ons eens zijn, waren in dit treffen de services van de dames, die hum partners aan het net vele kansen boden om af doende in te grijpen op de retturns. Fouten Het herendubbelspel B zou een sensationele ontknoping hebben ge geven als Bram Maclera niet enkele storende fouten had gemaakt op de scheidsrechteragtoel. Fouten in het, voordeel van Koggink/Blomimendaal die de verrassend tot de finale door gedrongen Unicum-dubbel Har Meij er/Rob Bok weg in de derde set ge heel van de kook brachten. Nu won nen Bloemandaa 1 Koggink moeizaam met 2-6, 6-4, 7-5. Een typische eind strijd overigens deze finale. Aan bel de zijden een dubbelspeler, Bokweg en Blommendaal. gekoppeld aan een enkel-specialist. Meijer en Koiggink. In het herenenkelspel C won B (Bup) van der Zee van Roomburg van Paul Theunissen van de Muinnik ui een partij die op hoger niveau lag dan menige wedstrijd van de B-klas- sers; 6-4, 6-4 voor de Roomburger. Ook de finale van het damesenkel spel C die werd betwist door Josine en Ineke vam der Meer was van goed gehalte. Daarin regeerde duidelijk de durf om te spelen. Wanneer de kan sen zich daartoe aandienden kwam er een veeg. Niet altijd "in" natuurlijk maar het percentage dat binnen de lijnen kwam, mocht er toch zijn. Ineke won deze partij waar om elk puntje werd gevochten als gold het een nationaal kampioenschap, met de cilfers 6-1, 6-8, 6-3. Het damesdub belspel C bracht een zege voor de zusters A. en L. van der Meij van de Lisse T. C. soms dapper vollerend heit djuo Marleen van der Mijn/Marleen de Koning met 6-2, 6-3 geen schijn van kans gaf. Rob Keijser en W. Koelman schreven het herendubbel spel C op hun naam vla een 7-5, 6-3 zege op C. Kaldenberg/D. Beelen. Promotie De Katwijkse T.C. promoveerde gis teren naar de tweede klasse door in Katwijk te winnen van Zandvoort 2. Do Katwijkse zege kwam tot stand door overwinningen van Ruud Ke meling en WienJke Rensink in de en kelspelen, Ruud Kemeling en Pieter Parlevliet in het herendubbelspel en nogmaals Ruud Kemeling met mevr. Fetter in het eerste gemengd dubbel spel. Katwijk stond na de winst van het gemengd dubbelspel al in de tweede klasse door een beter set- en gamegemidtielde. Dat daarna het tweede gemengd dubbel van Wienke Rensrik en Pieter Parlevliet verloren ging, kon de reeds oplaaiende feest vreugde niet meer deren. Aan de Katwijkse T.C. onze gelukwensen mest de terugkeer in de tweede Masse. Betty Store CHICHESTER (ANP) Bij het internationale tennistoernooi van Chichester zijn de finales zaterdag niet gespeeld. Voortdurende regen dwong de organisatoren 't aanvangs- uur steeds verder uit te stellen. Tegen de middag klaarde 't even op, de zei len werden van de banen gehaald, maar juist toen men daarmee klaar was, brak een verschrikkelijke on weersbui los. die alle banen blank 0!IIIIIIW!!;illllll!ll!ll!!lll!llll!!!i:n!!li;i!l!llUlini!UIIIINn!lllllllH LONDEN Vier Ned speelsters zijn direct geplaafc hoofdtoernooi van de Win kampioenschappen dat op zal beginnen. Het zijn Ada Betty Stöve, Marijke Scbi Trudy Walhof. Voor de eerste maal in ve zal Nederland niet vertegen' zijn bij de heren. iuiii!iii!i;ii!iuiHiiiiii!ii!uiiiii:iii!iuKiiinniuiiiiiii!iiiniiiiifl zette. De wedstrijdleiding bd de finales niet te doen spek prijzengeld onder d'e fine) verdelen. Betty stöve kwam in het bezi't van twee halu prijzen. Zij had de finale v kelspei tegen Karen Krantzd moeten spelen en in het f met Fransoise Dür (Fra.) W ley Hunt (Aus.) en Sharoe (VSJ. Paardensport De men cousse, gereden door jockey Yves Saint Martin, b1 teren op de baan van Cha! ren om de Prix de Diane g« Het paard leidde van start nish. De ren was gedoteerd! bedrag van 1.820.000 francs veer 1.275.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 8