'Oidipous' overtuigt Jezus wil eigen omroep "HIROHITO BEWEES BEMINNELIJKHEID" Widaaa... i ...en gisteren l In bewerking door eNVe Drama Gemeenten gaan samen optreden tegen Schiphol Emotioneel afscheid van Praags Theater Thomassen op Schiphol: St. Willibrord Omroep beschuldigt IvRO enKVP tfy^pmgramma] TV morgén] MAANDAG 12 JUNI 1972 LEIDEN De eNVe Drama heeft zaterdagavond In het LAK- theater de eerste voorstelling gegevn van de Oidipous-bewer- king die onder leiding van Dick van Gendt tot stand is geko men. Als het gras Je al zo uitvoerig voor de voeten is weggemaaid (Ro gier, L.D. 9 Juni J.l.) moet Je Je be palen tot het leggen van accenten en overgaan tot een korte inhouds beschrijving. Voordat we hiertoe overgaan twee opmerkingen vooraf. De belichting was. in tegenstelling tot die bij een onlangs gegeven voorstelling door Rob van Reyn, zonder meer goed en bij het afsluiten van een handeling (geregeld terugnemen van het licht) vaak zelfs perfect. De tweede opmerking betreft Paul de Leeuw, die op weergaloze wijze ge stalte gaf aan Oidipous. Zijn bewe gingstechniek verhief zich o.i. niet boven die van de andere leden van de NV Drama, maar zijn kracht moest vooral gezocht worden in de dialogen. Overtuigend was hij in de dialoog met de blinde fluitspeler (Jos) en tijdens de scène, waarin hij Creon ervan beschuldigt Iaïus gedood te hebben. Het bleek ook nu weer duidelijk, dat dit thema zich uitstekend leent voor een mo derne interpretatie, waarbij op des kundige manier door Dick van Gendt inbreuk werd gedaan op een heden van tijd, plaats en hande ling. Centraal in dit stuk staat het raadsel rond de geboorte van Oidi pous en de ontdekking door Oidi pous van de waarheid. Wanneer Oi- depous, mede door de onthullingen van de herder achter de waarheid komt. maakt hij zichzelf met zijn zwaard blind. De Thebanen verdrij- hem dan uit hun stad, omdat vrezen, dat zijn aanwezigheid ongeluk zal brengen. Op dajt ogen blik vinden de blinde Oidipous beiden, begeleid door het weemoedige fluitspel verlaiten Thele. Langzaam verlaten Oidipous en de blinde fluit- speler de plaats van handeling en de toeschouwers horen nog minutenlang het wegsterven van de tonen van de fluit. Een bijzonder volledige afron ding van het stuk. Oidipous komt uiteindelijk in Athene terecht, waar koning Theseus hem in zijn paleis onderdak biedit tot hij sterft. Iocaste (de vrouw van koning Laïus van Thebe en moeder van Oidipous) werd gespeeld door Hei- ga. Bij haar spel viel in het bij zonder op de scène, waarin ze sa men met Paul het tweede gedeelte van de voorspelling van het Orakel van Delphi uitbeelde; n.1. het sla pen van de zoon met zijn moeder. De gedeelten, waarin de overige leden naar onze indruk vrij veel improviseerden; ogenblikken, waar in zij zich gezamenlijk tot Oidipous richtten bijvoorbeeld kwamen als aanvaardbare intervallen over. als concreet voorbeeld zouden wij wil len noemen het moment, waarop duidelijk wordt, dat Oidipous ko ning wordt en Iocaste, die inmid dels weduwe is geworden, tot vrouw neemt. Concluderend willen wij op merken, dat het stuk, dat a.s. dins dag een herhaling beleeft, verdient door velen bezocht te worden. Volledigheidshalve zij ver meld, dat de mogelijkheid bestaat relatief goedkope foto's van de voor stelling te kopen. Niet-classici moe ten zich door het mythologische karakter van het gebeuren niet la ten weerhouden de heropvoering te gaan zien. Indien zij zich van te vo ren op de hoogste stellen van de in houd van deze mythe van Oidipous, zullen zij er even veel plezier aan beleven als zij, die het gegeven reeds kennen. A. C. KOEKEBAKKER JR. HOOFDDORP (ANP) Ruim twintig gemeenten zijn vrijdag avond in het gemeentehuis van Hoofddorp bijeengekomen, vertegen woordigd door him burgemeesters, om gezamenlijk de strijd aan te bin den tegen de luchthaven Schiphol. Men vindt het onverantwoord, dat nog twee Jaar moet worden gewacht op een beslissing omtrent de tweede nationale luchthaven. Voor de eerste maal zat men nu gezamenlijk rond de tafel om de geluidshinderproblemen te bespre ken. Uitgangspunt was onder meer het feit, dat het informatiecentrum geluidshinder Schiphol (IGS) waar in vijf gemeenten zijn vertegenwoor digd, te weinig slagvaardig wordt gevonden. Tijdens de in Hoofddorp gehouden vergadering werden werkgroepen ge vormd die de problemen rond Schip hol zullen gaan bestuderen. In sep tember zal hierover een openbare bijeenkomst in Hoofddorp worden gehouden. Onder de 23 gemeenten zijn de Bollenstreekgemeenten. Haarlemmermeer, Amsterdam en de gemeenten in Waterland. Ook het ge west Leiden neemt deel aan de actie. PRAAG (Reuter, AFP) Bij een staande ovatie die bijna een uur duurde, heeft het Praagse Za Bra- 'jj nou-theater en zijn voormalige lei der, die uit de gratie is, Obomar ai Krejca, zaterdagavond afscheid ge- nomen van het publiek in de Tsje- choslowaakse hoofdstad. Met tiental- 'len bloemstukken „Bravo's" en rit misch geklap toonde de volgepakte ui zaal op emotionele wijze aanhanke lijkheid jegens de toneelgroep die eind juni haai" optreden moet be ëindigen. Voor het sluiten van het theater is ïen officiële reden bekendgemaakt, „laar volgens welingelichte kringen ^gebeurt dit om politieke'' redenen. Krejca, een prominent aanhanger van de liberale politiek van Alexan- a Doebsjek in 1968, werd vorig jaar ontslagen als directeur van het thea- ater, maar hij bleef als de belang- rijkste toneelleider. Aan het einde van de voorstelling van Tsjechows „De zeemeeuw" voegde hij zich op de grimmig kijkende acteurs van wie sommigen huilden. Mevrouw Dostolova, het oudste lid van het gezelschap, werd van de stal- les naar het toneel geleid. Zy sprak en kort dankwoord tot het publiek, 'endlotte gingen de speler de zaaQ in m handen te schudden. Alle eerste pogingen om aan de enorme bijval een eind te maken werd verscheidene malen volkomen in duister gehuld Haalden. De Laurentiis houdt op met filmproduktie ROME (AP) Dino de Laurentiis. eens de grootste filmproducent van zijn land, heeft al zijn personeel ont slagen. De ontslagbrieven zijn vrij dagavond uitgegaan naar alle 85 em ployees. Het personeel ging onmiddellijk over tot de bezetting van het in 1961 gebouwde filmcentrum van De Lau rentiis. De waarde van dit centrum wordt geraamd op 90 miljoen gulden. Het centrum zou oorspronkelijk aan 9000 mensen werk verschaffen. De Laurentiis heeft de laatste tijd echter met financiële moeilijkheden te kampen. Hij heeft herhaaldelijk geprobeerd het complex aan andere producenten of aan de staat te ver kopen. Tot dusverre heeft hij echter geen aannemelijk bod ontvangen. De Laurentiis produceerde twee beroemde films, die door Federico Fellini werden geregisseerd La Strada en Le notti di Cabiria. Verder produceerde hij spektakelstukken als „De Bijbel" en „Waterloo". SCHIPHOL (ANP) Strijdvaar dig zijn in het geheim voorbereide bezoek aan de Japanse keizer ver dedigend, is burgemeester Thomas sen van Rotterdam zondagochtend vroeg met zijn havendelegatie op Schiphol teruggekeerd van het be zoek aan het verre oosten. Memorerende dat het eerste-kamer lid Meester het oorlogsverleden van keizer Hirohito in het geding heeft gebracht, zei hij ter verdediging van de Japanse monarch, dat deze tot aan de dag van de capitulatie in de laat ste wereldoorlog "de gevangene is geweest van het systeem. Het is bij zonder te betreuren, dat Nederland in een wereld waarin gepoogd wordt nauwere internationale samenwer king tot stand te brengen nog meent met schimpwoorden erbij te moe ten moraliseren over anderen". Er zijn ter gelegenheid van de 500ste geboortedag van Erasmus in 1969 een drietal Erasmus-penningen geslagen, die alle drie in de vrije han del te krijgen zijn. Van de penning van de Rotterdamse kunstenaar Lou- ki Metz heeft het gemeentebestuur een beperkt aantal gekocht. Tot nu toe is deze penning 15 maal als rela tiegeschenk uitgereikt. De eerste ging destijds naar president Heine- man van de Duitse Bondsrepubliek andere naar de burgemeesters van Leningrad en Haifa. "Nu ziet u dus hoe wij dat geschenk hanteren", al dus de burgemeester, "n.l. als het mooiste geschenkje in kleine vorm. dat we hebben". Voor de reis begon had de Japanse adviseur van de gemeente Rotterdam UTRECHT (ANP) "Jezus wil 'n eigen onafhankelijke omroep, 'ok God zelf wil spreken over de adio en t.v. Maar de huidige ka- tiolieke, publiciteitsorganen zo- tls pers en KRO blokkeren zijn item. bewust of onbewust. De kerk wordt afgebroken. En als de bis hoppen er het zwijgen toe doen jjo de zaak verzieken dan moeten wij die taak op ons nemen en Jezus waarheid verkondigen over radio en t.v. via onze zender. Het is de hoogste tijd de verlossings opdracht die God ons gegeven heeft, te vervullen". Deze woorden sprak pater drs. Wi- )and Kotte. initiatiefnemer tot de 'prichting van de traditioneel op jftome gerichte "St. Willibrord Om roep" oftewel "De r.k-zemdier", giste- b ren onder luid applaus op een door Area 500 sympathisanten van de rk.-zender <RKZ) bezochte bijeen- rstjicmst in de stadsschouwbufra in Ctreohit. Pater Kotte kreeg vorig jaar lan- itapelijke bekendheid door zijn ijveren de leegstaande St. Willibrordus- fcerk in de Domstad weer in gebruik Jpe nemen. Begin dlit jaar startte hij in actie voor een traditionele rk— omroep waarbij wordtt gemikt op een ledenbestand; van 25.000 man om op die manier een uur tv-zendtijd en twee uur radio-zendtijd te verkrijgen Minimaal is een ledenbestand van 15.000 vereist. De pater wilde gisteren niet zeggen hoeweel leden men momenteel heeft, maar "propagandafunctionaris" S van de Valk zei. dat men tot nu toe 5.000 geregistreerde leden heeft en „dat er nog steeds groei inzit". Ook een nauwe samenwerking met de R.K. partij Nederland, een door de Hoornse leraar K. Beuker gepresi deerde behoudende politieke groepe ring met 16.000 leden, is voor de om roep een goede steun in de rug. al dus de heer Van de Valk. Overigens betekent die nauwe band niet dat de lecien van de partij van de heer Beu ker automatisch ook lid van de "zen der van de pater" zouden worden "maar de kans dat de gelijkgerichte partijleden naar omze zenidier zullen gaan is natuurlijk wel groot", zo zei hij. Misdadig Pater Kotte had in een bfjna een uur durend fel betoog geen goed woord over voor de (katholieke) pu bliciteitsmedia: "tendentieus is nog een te mooi woord voor de berichtge ving van KRO en de meeste kranten Mirdarlig is de juiste term", zei hy onder dionüerendi applaus. "Op een kwaadaardige manier hanteert men een soort schij ntoler a ntieMen zwelgt via de NVSH-voorlichting op de t.v, bijvoorbeeld in begrippen als vrije seks. De resultaten van dit soort pseudo-tolerantie zijn bekend: On geremde zelfbevrediging, pornografie, homofiele huwelijken, gemeenschap voor het huwelijk. Het is weerzin wekkend", riep hij onder luide bijval uit. De heer Beuker liet zich al even afkeurend ui't over de politieke par tijen waarbij met name de KVP het moest ontgelden. Overigens zei hij op een vraag in de zaal. dat men wel de KVP-leiders maar niet de bischop- pen moest laten vallen: "We hebben In Nederland geen twee bisschoppen Gijsen en Simonis maar zeven Ze hebben niets meer te vertellen. Kijk maar naar Limburg waar nu gelukkig mgr. Gijsen ord"e op zaken stel't. Maar de bisschoppen hebben een beweging als de onze nodig, die hen vanuit het grondvlak weer in rechte hersteld. Wij moeten de bis schoppen niet verketteren", raadde hij de zaal aan. In Utrecht kwam overigens ook nog lets van interne besbuurswoeüingen 'binnen de kandidaat-omroep naar I buiten Op klachten van adspiiant- leden dat ze na hun aanvraag voor een lidmaatschap nooit meer iets BERG EN DAL De bekende pater Henri de Greeve (80) uit Berg en Dal heeft bedankt als lid van de KVP. Volgens de pater Scan hy zich niet meer verenigen met het. standpunt van de KVP over de abortus. "Gelegaliseerde abortus noem ik moord". De pa ter die ook oprichter is van de Bond Zonder Naam en zeer ac tief te in de groepering Con frontatie, heeft zich inmiddels aangesloten by de Rooms Ka tholieke Party Nederland. hadden gehoord deelde pater Kotte mee dat de seoretaris eind vorig jaa: met ruzie was vertrokken en uit wrok de ledenilysten "meft abonnees van het eerste uur" mee naar huis had genomen. Nadat men tenslotte adhesie-tele grammen had gestuurd naar Paus Paulus de Zesde (pater Kotte"Hy is de rots op wie wy bouwen") en aan bisschop Gysen - zyn Rotterdamse collega Simonis en die andere bis schoppen werden overgeslagen omdat zy de Roermondise prelaat onvol doende hadden gesteund, vond de zaal ging men met een kort dank gebed uiteen. Burgemeester Thomassen van Rotterdam op Schiphol met de gewraakte Erasmus-penning „Het mooiste kleine geschenkje dat wij hebben in samenwerking met de Nederland se ambassadeur in Tokio al de weg gebaand voor een bezoek van de bur gemeester aan keizer Hirohito. Het is in Japan niet gebruikelijk, dat over bezoeken aan het hof berichten worden gepubliceerd. "Er zat dus niets in van een reclamestunt", al dus de burgemeester. "Het proto col is heel duidelijk. De keizer van Japan ontvangt geen burgemeesters, dan kan hij wel aan de gang blij ven. Hij ontving de leider van deze Rotterdamse delegatie omdat hij zelf vorig Jaar de gast is geweest op de Euromast in Rotterdam". Wachtend op de binnenkomst van de keizer in het paleis te Tokio hoor de burgemeester Thomassen van de grootmeester van het hof. dat er tijds een fles in de auto werd gesme ten, waarin de keizer zich van Den Haag naar Rotterdam begaf. De keizer had toen opdracht geegven geen pogingen te ondernemen de da der op te sporen. „Dat is ook niet gebeurd," vervolgde de burgemeester, die daarna ook de demonstratie tegen de keizer voor het Okura hotel Amsterdam in herinnering bracht. „Dat de keizer mij nu toch als leider van de delegatie heeft uitgenodigd, getuigt van een hele beminnelijke en ironische instelling zynerszyds' Erasmus vormde een uitstekend onderwerp van gesprek in het leis. want in 1598 kwam van een vloot van 5 Nederlandse schepen, waarvan er vergingen, alleen het vijfde schip aan met een houten beeld van Erasmus op de boeg. Dit beeld bevindt zich als nationaal kunstbezit van Japan in het Japanse rijksmuseum en het is op de Eras mus-tentoonstelling van 1969 Rotterdam te zien geweest. Hoofddoel van de reis was voor de delegatie geweest reclame te ma ken voor de Rotterdamse haven, 'port promotion" zoals de burgemeester het uitdrukte. Van de missie maakten behalve de burgemeester ook twee wethou ders, twee raadsleden, vier hoofd ambtenaren en vertegenwoordigers van acht Rotterdamse bedrijven deel uit. Het bezoek aan Japan heeft twee weken in beslag genomen. Daarna reisden een aantal delegatieleden te rug naar Nederland, de overigen brachten nog een bezoek aan Hong kong, Singapore en Bangkok, dat in totaal 6 dagen duurde. NEDERLAND I 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Liedjesprogramma (AVRO) 7.30 Wie van de 3 (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Aktie Blindeninstituut Suriname (AVRO) 8.30 Peyton Place (AVRO) 9.20 High Chaparral, tv-fllm (AVRO) 10.10 AVRO's Tele vizier-Magazine 11.00 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Leven in het klooster, tv-serie (KRO) 7.30 Het is fijn als je kunt zeilen! instructief program ma (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Show rond Diahann Caroll (KRO) 9.10 Kamperen, filmreportage (KRO) 10.00 Alias Smith en Jones, tv-film (KRO) 10.50 Journaal (NOS) 10.55 Futurologie - les 6 (TELEAC) Door noodlottige omstandighe den (vergeten) heb ik zondag middag niet gekeken naar „Se same Street", vermoedelijk het op een na interessantste pro gramma van dit weekeinde. Ik ken „Sesame Street" namelijk in de oorspronkelijke vorm, via de Duitse televisie, die net als de VARA gisteren enkele afle veringen heeft uitgezonden bij wijze van proef en om de ton gen los te maken. In west-Europa zullen we wel met een soortgelijke serie star ten op het moment dat ze in Amerika net hebben uitgevon den dat het de slechtste onder wijsmethode is die je Je maar kunt indenken, omdat het de kinderen zoet houdt met de gedachte dat niet alleen onze leraren, maar ook ons leven spelen is, waardoor zij later ontredderd in het werkelijke leven komen te staan (dr. Spook heeft onlangs tenslotte ook enkele van zijn humaanste opvoedingstheorieën herroe pen). Dat die wereld niet voor de poes is, bewees het interessant ste programma van dit week einde „Van onderen". „Een ac tie aan de basis van de samen leving" was de ondertitel voor dit programma, dat een vervolg was op de film „Een boterham met tevredenheid" van een maand geleden. We kregen een bloemlezing te zien uit de reacties die dat programma had opgeleverd. Met dit programma haalt de VARA op televisiefestivals in de afdeling documentaire gega randeerd de eerste prijs weg. dankzij de getuigenissen van de bouwvakker, de deegmaker, de huisschilder, dank zij de ge dichten van dezelfde bouwvak ker (..Bloemrijk anarchisme moet mij genezen van pessi misme"), Dank zij enkele inge zonden „protestsongs", die ge zongen werden door Frits Lambrechts en de Zangeres zonder Naam en vooral dank zij het ontroerende beeld van de textielarbeidster, die uit baar dagboek voorlas. Zij zat thuis aan de tafel op de achtergrond, vertelde over de tarieven voor knoopsgaten, die weer omlaag gingen, en over haar pijnlijke rug, en de controlerend geneesheer die baar toch weer naar de fabriek stuurde. Dit alles op een effen, voorlezende toon, terwijl op de voorgrond haar man zat. een naar schatting 38-Jarige metse laar, in wiens ogen Je de tra nen langzaam zag opwellen, totdat zij ten slotte over zijn wangen stroomden. Blijf daar maar eens onbewogen bij. Het is de bedoeling met dit programma iets in de maat schappij los te weken, zei Frits van der Poel, en het moet al vreemd lopen als dat niet op de een of andere manier ge beurt. Door het verhaal van deegmaker Beemink bij voorbeeld. die zich aan de lo pende band als creatief mens verloren voelt gaan. Of door de opmerking van de bouw vakker, dat hij meer zorgen over het sla-plantje in zyn eigen tuin heeft dan over de constructie van zijn werkgever. Allemaal mensen die van zich zelf creatief zijn, die van zich zelf iets te vertellen hebben (de gedichten hadden diezelfde directe charme van de „Nale ven" in de beeldende kunst, en het dagboek van die textielar beidster bestond uit helder, beeldend proza), die omlijnde iedeeën hebben over wat er fout zit in de maatschappij en wat er veranderd zou moeten worden (de deegmaker), maar die in hun werk geen enkele bevrediging vinden omdat het soort werk hun keus niet is, het produkt dat zy maken niets van hunzelf meekrijgt en nooh de beloning, noch de waardering die er tegenover staan, voor hun gevoel redely k en reëel zijn. „We zijn een zieke rotmaat- schappij geworden", zei de 62- Jarige amateurschilder, die de hele dag als een pingpong-toe- schouwer met zijn hoofd heen en weer gaat om foutjes te ontdekken in het weefsel dat aan hem voorbijrolt. ,3iJ de fabriekspoort houdt de vrijheid op", zei de deegmaker, die de hele dag controleert of de koekjes die in slagorde aan hem voorbijtrekken, wel goed van snit zijn. Wat zijn nu de reacties van hun werkgevers? Zou Je willen weten. Gaan hun ogen open? Zeggen ze: dat heb ik nooit beseft, daar moet iets aan ge daan worden? Of ontslaan ze de man, omdat hij in het openbaar op zijn boterham met tevredenheid heeft gespuwd? NICO SCHEEPMAKER DINSDAG 13 JUNI. 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerle: klaas. muz. (gr.) (7.30 Nws.; 7.41-7.50 Echo). 8.24 Over weging. 8.30 Nws. 8.41 Moeders wil Is wet. 10.00 Schoolradio. 10.15 (S) klass. muz. (gr.) (10.30-10.32 Nws.) 11.00 Voor de zieken. 11.30 Bejaar- denprogr 11.55 Mededel. 12.00 (S) gevar. progr. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Mededel. t b v. land- tuinbouw; 12.30 Nws.; 1241-12.50 Echo. 13.00-13.05 Raden maar 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) muz. middagmag. (15.30-15.32 Nws.; 16.00- 17.00 Vraaggesprek met een bekend Nederlander). 17.00 De Antilliaanse werknemer ln Nederland. Raymundö Debrot heeft een gesprek hierover met Clark Jansen. 17.10 (S) Metropo- le Orkest. 17.25 Voor de kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 licht progr. 18.19 Ultz. van de Ned. Midd Partij. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Voorbeschouwing over de KRO-progr. 19.00 Musicerende dilettanten: Har monie-orkest. 19.30 nieuwere liturgi sche gezangen. 20.00 Holland Festival 1972 Muz. en muz. is twee. (22.25 Overweging; 22.30 Nws.; 22.38-22.50 Den Haag vandaag) 23.55 Nws. 8.11 Radlojourn.) 8.50 Morgenwijding 9.00 (S) Nieuwe gramm. platen met toeiichtng. 9.35 Waterstanden). 10.00 Voor de kleuters. 10,10 Arbeldsvlt. (gr.) (11.00-11.02 Nws). 1130 progr. voor de vrouw.. (11.55 Beursberichten). Overheidsvoorlichting 12.30 Uitzending voor de landbouw. 12.40 radlover- keersmag. 13.00 Nws. 13.11 Radlo journ. 13.30 (S) mod. muz. 14.00 lichte muz. en Inform. 15.00 (S) re portages en commentaren uit alle de len van het land en veel muz. (16.00-16.02 Nws.) 17.00 een beweeg lijk progr voor beweegl. mensen, waarin om 17.55 Mededel. 18.00 Nws. en 18.11 Radlojourn. 19.00 (S) oude en mod. Jazz. 19.25 Paris vous parle. 19.30 gevar. progr (20.00-20.05 Nws 22.00 beschouwingen over aktuele za ken. 22.20 (S licht progr met aktual waarin om 22.55 Mededel 23 00 Nw6. en 33.10 Radlojourn. 33.65 Nwa. Hllv. III. 240 m. en FM-knnalen. 7.00 VARA. 7.00 Nws. 7.02 Dag Dinsdag. 8.00 Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9.03 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vroll" visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 16.03-18.00 Mix. (17.00 Nws.) Nederland I NOS: 18.55 (K) Journaal. VARA; 19 05 (K) Z.O. maar *n Zomeravond. NOS: 20.00 (K) Journaal. VARA: 20.20 (K) Z.O. maar 'n Zomeravond. 21.00 (K) Mc. Cloud. TV-film. 22.05 (K) Achter het Nieuws. NOS: 22.45 (K) Journaal. TELEAC: 22.50—23.20 (K) Graven naar het verleden les 18 (herh.). Nederland II NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 (K) Journ NCRV: 19.05 (K) Follyfoot, TV-seric voor de Jeugd. 19.30 (K) Mijn idee TV-serle over uit vindingen. NOS: 20.00 (K) Journaal. NCRV: 20.21 (K) Please Sir. TV-se rle. 20.45 |K) Hier en Nu: aktualltel- tenrubrlek. 21.25 (K) Lang leve de ope rette 22.25 Het nieuwe kerklied. NOS: 22.35 (K) Journaal. 22.40—22.45 Den Haag vandaag. UTRECHT (ANP) Aan het Wolf- en Dekenplein ln Utrecht ia gisternacht een café geheel uitge brand. De schade bedraagt 50.000 gul den. Dank zij het snelle ingrijpen van de brandweer die met groot ma terieel was uitgerukt, kon de verdie ping boven het café gespaard blij ven. De brand is vermoedelijk ont staan doordat een onoplettende ca fébezoeker een brandende sigaar of sigaret in de prullenmand heeffc gegooid.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5