Koninklijke cremes voor iedere vrouw GEHUWDE VROUW WERKT BENEDEN HAAR STAND" compacta3 Verstandig bruin boutique Plantaardig I Geen begrip Plantaardig II jum 1972 PAGINA 19 de Duitse consu- lies enige tijd gele- dijkend warenonder- lusie kwamen dat Ni- beste dag en nacht- Duwen met een nor- iracht dat in de cos- ieel wat opschudding een soort iel voor Assepoes- seling in de belang- Men vroeg zich af was dat Nivea bij dtse ministerie van gefinancierde en i neutrale onderzoek van bekende we- gemak versloeg, id men in de histo- nd, want van huis ook een „dure" crè- loonheidsspecialistes ijnlijk nooit hun hebben opgehaald weten dat de crè-' 844 door niemand i Pierre Francois werd samengesteld bracht. D het oudste nog cosm e tica- concern eigenlijk apotheker hij aan het ver- êmes en lotions de edde. Guerlain in met i atjes van Limoges mondaine vrouwen uw verkocht. Het elegante vrouwen een „sneeuwwitte" huid te geven zoals dat ruim honderd jaar gele den mode was. Vorstinnen De crème werd voor speciale klan ten ook in zuiver gouden potjes ge leverd want niet alleen keizerin Eu genie van Frankrijk, maar ook ko ningin Victoria van Engeland, ko ningin Louise van België en de groot-hertogin van Würtemberg ge bruikten regelmatig Nivea. Nivea was echter een eenvoudige basiscrème en toen het exclusieve parfumeriewinkeltje van Guerlain aan de Parijse Rue de la Paix zich steeds meer in reukwater en krui denlotions ging specialiseren werd ook het assortiment schoonheidspro- dukten met licht geparfumeerde crèmes uitgebreid. Door Jos Hagers Guerlain had niet alleen vorstinnen maar ook beroemde schrijfsters, ballerina's en toneelspeelsters als klant. Vrouwen die bereid waren om voor exclusieve schoonheidsmid delen veel geld te betalen. En zo raakten crèmes gemaakt van alle mogelijke exotische grondstoffen steeds meer in de mode. De zoons en kleinzoons van Pierre Francois Pascal Guerlain bedachten voor hun crèmes en parfums de meest ormantische namen zoals „Les fleurs d'amandes k la Sulta ne", ..L'esprit de Portugal distillé" en „Voila pourqoui J'amais Rosine". De eens zo populaire Nivea-crème deed het in het exclusieve assorti ment niet meer. En daarom besloot de familie Guerlain om het recept te verkopen. In 1910 bereikte de oudste kleinzoon van de oprichter van het concern overeenstemming met de Duitse firma Beiersdorf. Het recept en de naam Nivea werden voor een paar duizend gulden ver kocht. Beiersdorf Voor Beiersdorf was het een uiterst voordelige transactie want al voor de Tweede Wereldoorlog haalde men een miljoenenomzet met Ni vea-crème. Beiersdorf deed het zon der potjes van Limoges porselein en verpakte de crème in eenvoudige blauwe blikken dozen daardoor kon de prijs een flink stuk omlaag. En Nivea is sindsdien ook de voordelig ste verzorgingscrème gebleven. De crème die koningin Victoria eens van keizerin Eugenie cadeau kreeg is nu in vrijwel alle landen ter we reld en zelfs in de landen achter het IJzeren Gordijn te koop. Voor Nivea zijn bij Guerlain onge veer tien crèmes in de plaats geko men. Bestsellers zijn de Crème Ma gistrale, een sterk voedende crème voor de droge huid en de Crème Super Nourrissante die ook voedend maar tevens vochtinbrengend is. ADVERTENTIE van LEWENSTEIN klein, licht, handig, en ó-zo-kompleet L. WESTERDUiN MAARSMANSTEEG 8 LEIDEN TEL. 01710-20 685 Olijfolie bevordert haargroei Pierre Francois Pascal Guer lain, de man die Nivea uitvond. Guerlain heeft zich ook gespeciali seerd in z.g. combinatiepreparaten zoals de Crème Plein Vent die te gebruiken is als een verzorgende dagcrème maar die tevens dienst doet als een zonnebrandcrème. En het allernieuwste is de Fond de Teint Traitant een vloeibare make up die tevens huidverzorgende ei genschappen heeft. Jicky Uit de vorige eeuw dateren alleen nog de „Eau de Cologne Impériale" gelanceerd in 1850 en de parfum „Jicky" die werd uitgebracht in 1889. De originele kristallen flessen en porseleinen en gouden potjes waarin de Guerlain-produkten de vorige eeuw werden verkocht zijn op het ogenblik bij antiquairs hon derden guldens waard. Om bruin te worden gaan we met vakantie; een veertiendaagse reis naar zonnige streken is eigenlijk niet geslaagd wanneer het velletje prachtig is gebronsd. Heel wat mid deltjes worden daartoe aangewend. Een van die recepten uit .groot moeders tijd" is de olijfolie. Olijfo lie zoals je die in de drogisterij kan kopen is echter bijzonder slecht, af gezien van de onaangename geur, en het plakkerige bevordert het ge bruik van olijfolie de haar groei sterk. Juper, een Spaanse producent van zonnebrand artikelen heeft een zonnebrandmiddel in de handel ge bracht op basis van olijfolie. De schadelijkha argroeibevorderende bestanddelen zijn daaruit gehaald. Aan het produkt is citroen toege voegd. Het produkt dat „Citron et Olive" heet, is te koop in plastic- flessen van ongeveer 300cc en kos ten f9,95. Voor na het zonnen brengt deze Spaanse firma een crè me die in een ongeveer 100-125 cc tube wordt verkocht en f 4,95 kost. Deze twee produkten zijn gesigna leerd bij boetiek Tom Westen. Onderzoekingen hebben uitgewezen dat een zonnebrandprodukt in olie- vorm nog altijd bijzonder gewild is. Daarom heeft dr. N. G. Payot aan het assortiment van zonnebrandpro- dukten weer een olie: huile solaire toegevoegd. Het voordeel van deze olie is dat op de huis geen vettige film achter blijft. De prijs voor een plastic flacon van 100 cc is f 11,75. Wie het toch maar liever op een crème houdt kan crème ultra solai re gebruiken, die evenals de olie ge schikt is voor ieder huidtype. Per tube van 80 cc: f 11,75. Verder brengt Payot: een bruin-zonder zon crème bronze sans soleil die in lOOcc ver pakking f 14,75 kost. Dat het niet alleen bij de verzorging voor en tij dens het zonnebad blijft zal ieder een duidelijk zijn daarom een crè me après soleil. die f 12,25 kost. Jeanne Gatineau komt deze zomer met een leuk „strandgarnituur dat bestaat uit: een lotion prè-solair, een protfukt waarmee de huid voor het zonnebad moet worden gerei nigd, een zonnebrand melk lait fi- dral voor een normale huid of een crème solaire bleu voor de gevoelige huidtypen. Dit setje dat onder de ADVERTENTIE riewinkél van Guerlain in de Parijse Rue de la Paix waar beroemde vrouwen in de vorige eeuw Nivea in -porseleinen tochten. Exclusieve DAMES HERENSCHOENEN Lederwaren üonkersteeg 12-14 - Leiden Telefoon 42738 Margriet ivijst uit 11' pde werkende Ierland sinds Er zijn nu getrouwde aan, maar des- land ver ach- egewijs zijn er 'f land. Engeland b gehuwde wer- s een functie te is land niet zo de vrouwen die rken van geen ting krijgen en fongmogelijkhe- i eren zijn. Dit tie enquête die griet naar de üide vrouw in- d "gleraar in de Prof. dr. H. M. er in een gehuwde algemeen de itjes krijgen eten nemen tien die veel andere werk- De meeste gehuwde vrouwen, die gaan werken, zoeken een baantje dat dicht bij huis is. Ongeveer 49 procent is binnen een kwartier op het werk. De meeste gehuwde vrou wen hebben een functie op kanttor En maar liefst42 procent van de dames hebben een baantje waarvoor alleen maar vrouwen in aanmerking komen. Getrouwde vrouwen moeten vaak genoegen nemen met functies die ver beneden hun capaciteiten lig gen. Zeker 22 procent werkt daar door beneden „haar stand". Als ge huwde vrouwen ouder dan 25 Jaar zijn is het vrijwel niet meer moge lijk om nog promotie te maken. Toch gaat 45 procent van hen wer ken omdat ze wel eens wat afwisse ling willen. In hun werkkring heb ben getrouwde vrouwen over het al gemeen weinig kontact met man nen. En ruim zeventig procent van de vrouwen die in een fabriek of op een atelier werkzaam zijn hebben alleen vrouwelijke collega's. Zowel in fabrieken als op kantoren hebben 57% van de werkende vrou wen een vrouw als baas. De meeste vrouwen vatten hun taak serieus op 93% is van mening dat ze voldoen de aandacht aan hun werk kunnen besteden. Er is een aanwijzing dat gehuwde vrouwen iets meer dan on gehuwde vrouwen verzuimen en over het algemeen blijven de jonge re werkneemsters vaker dan de wat oudere dames thuis. Maar ziektever zuim wordt ook vaak door de werk omstandigheden veroorzaakt. Veel werkneemsters klagen over een te hoge of een te lage temperatuur en te veel tocht op kantoor. Een kwart van de gehuwde werken de vrouwen doet ook nog het huis houden helemaal alleen, maar 67% van hen wordt daarin bijgestaan dooi- overige gezinsleden. De helft van de mannen van gehuwde wer kende vrouwen helpen hun echtge note met boodschappen doen. Ruim 65% van alle ondervraagde dames gaven de enquetrices als ant woord dat hun man geen bezwaar tegen hun werkkring heeft. Bijna 14% gaf toe dat hun echtgenoot het werken te vermoeiend voor hen vindt. uilt de enquete waarvoor in septem ber van het vorige Jaar 1300 vrou wen werden ondervraagd is echter gebleken dat een werkkring voor de vrouw nog geen bedreiging voor het huwelijk hoeft te zijn. Ruim een kwart van alle dames bekenden dat door him werk de spanning in hun huwelijk was verminderd. naam „Pret a Bronzé" 'klaar voor het bruin worden) bevat ook een sponsje en een spiegel de prijs on geveer f 24. Het huis Isabelle Lancray komt met ook een complet zonbeschermings- wet. Voor het zonnen: filtre hydra tante, een verzachtende witte melk <134cc f 14.95) Mousse Hydratante voor een gevoelige huid, geleverd in een 134 cc spuitbus f 15,95, en crème solaire filtrante, zowel in flacon als in tube verkrijgbaar. Deze creme geeft door de natuurlijke gekleurde notenolie al na het eerste gebruik een aardig bruin tintje (134cc fla con f15,95, tube f 11.95). Na het zonnen een emulsion Hydratante tl34cc 15,95». Voor een prettige uitschieter in het financiële vlak zorgt Max Factor door deze zomer in de California- serie een zonnebrand emulsiecreme uit te brengen die f5,95 kost. De inhoud van de tube is ca 110 cc. Delial komt met eenn ieuw produkt dat maxi-braun heeft 100 cc f 7,50; speciaal om bruine benen te krijgen braoht Piz Buin een crème in de handel die in een tube van 105 gram f 9,95 moet kosten. De pro dukten voor na het zonnebaden winnen steeds meer terrein. Ook Piz Door Henriëtte van der Hoeven Buin doet hier een mee en ontwierp twee preparaten: een voor iedere huid: apres milch (125 cc 9,50) en een voor de normale en droge huid After sun crème <60cc f 8,95). JO VAN ZWAM ENIGE VROUW IN ARNHEMSE SCHIETCLUB PRESIKHAAF In Parijs ls kortgeleden een vereniging opgericht van da/mes die iedere week een avondje vrij houden om te leren schieten. Zij vinden een dergelijke training drin gend noodzakelijk om zioh tegen aanranders en overvallers te be schermers. Ze bedienen zich van ui terst elegante met parelmoer inge legde pistooltjes die zo licht en zo klein zijn dat men ze gemakkelijk in een handtasje mee kan nemen. Soortgelijke strijdlustige vrouwenor ganisaties bestaan in Engeland en Amerika al veel langer, maar in Nederland blijft schieten voor vrou wen een sport. Bij de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie, waarvan prins Bernhard voorzitter is, zijn bijna vijftig vrouwen aangesloten. Dames die in het schieten geen noodzake lijke zelfverdediging maar een pure ontspanning zien. Jo van Zwam-Leyser, een 39-Jarlge huisvrouw uit Arnhem heeft bij de districtskampioenschappen al een gouden en een zilveren medaille in de wacht gesleept en al heel wat vaantjes en bekers gewonnen. Hoe komt een vrouw erbij om uit pure liefhebberij te gaan schieten? Mevrouw van Zwam, echtgenote van een bewaker van de Arnhemse Enka-fabrieken gaf haar man een paar Jaar geleden voor Sinterklaas een luchtbuks. Ze vond het zelf zo'n enig ding dat ze hem heel voorzich tig in de tuin ging proberen. En al gauw vond ze het zich concentreren op een schietschijf zo fascinerend dat niet haar man maar zij zelf tid van een schietvereniging werd. ..Misschien komt het door mijn moeilijke Jeugd dat ik onbewust naar een heel bijzondere hobby heo gezocht" bekent ze. Lijfeigene O-) vijl tienjarige leeftijd stierf haar moeder Door allerlei omstandighe den viel het gezin toen uiteen en ging zij zelf als dienstmeisje voor ADVERTENTIE iiiAJir dag en nacht uit werken. Eerst bij een slager waar ze 6oms van 's morgeus drie tot 's nachts twaalf uur In touw was. Later bij allerlei „deftige" families die haar in haar eentje de keuken lieten eten. Ze voelde zich een soort lijfeigene want ze kon zich nooit iets bijzon ders permitteren. Toen 'e trouwde probeerde zij zich van Oj' Jarenlange beklemming te bevrjden dat luke o.a, doo- de schietsport Haar man is ondanks net nterklaascadeautje nooit aan schie-e) toegekomen want 'n zijn vrije tijd speelt hij in de Enka- harmouK maar hij vindt hei, wel leuk dat zijn vrouw met schieten zo veel sukses heeft. Dat puur-natuur, plantaardig of biologische produkten beter voor de huis zijn dan alle synthetische pro dukten is een commercieel sprookje, verzekert de Leidse herenkapper Muusse. Sinds januari gebruikt hij voor de moeilijke klanten, mensen die klagen over haaruitval splijten van haarpunten, een te droge of te vette hoofdhuid preparaten van Eu- gène. Shampoo's, lotions en vitami nepreparaten van dit merk worden in Frankrijk al acht Jaar gebruikt en zijn daar in het ziekenfondspak ket opgenomen. Kapper Muusse heeft de alleen-verkoop van deze produk ten. Om vast te stellen welke pro dukten zijn klant moet gebruiken heeft hij de beschikking over een microvisoneur, een aparaat waarmee je kunt zien hoe de haarbol er uit ziet. De behandeling kan bestaan uit een eenvoudige wassing, of een modderbadbehandeling met hoofd massage. Muusse: „ik begin met een eenvoudige behandeling, want het is niet goedkoop, als die niet helpt breid ik de zaak uit. tot ik wel re sultaat zie". Een waarschuwing voor kalende veertigers: denk niet de kapper Muusse het ei van Columbus voor u kan leveren. De preparaten hebben in de meeste gevallen alleen succes in gevallen van vroegtijdige haaruit..Bij veertig is het een normaal verschijnsel ADVERTENTIE DAMESMODE in exclisKf jonge stf_ flEBl'HI ■NÜ BREESH?AATI0ea.|l2 lEIDfN Jo van Zwam, de enige vrouw van de Arnhemse schietvereniging „Pre- sikhaaf" vindt bij vrienden, kennis sen en zelfs bij familie echter wei nig begrip. „De meeste mensen vin den schieten een mannensport" zegt ze. „misschien omdat ze denken dat je het doet om te gaan jagen en dat is ook weer zo'n verschrikkelijk misverstand want ik ben dol op dieren. Het enige waar ik met mijn buks met een kaliber van 4.5 mm op schiet is een schietschijf. En de hoogste score die ik daarbij haalde waren 126 van de 150 punten". Mini-koningin Mary Quant, die be halve jurken, kousen en lingerie ook servetjes, .schoenen en cosmetica verkoopt, lanceerde kortgeleden een nieuwe make-up op basis van tar we kiemen. honing en amandelolie. Het is natuurlijk erg leuk als Je weet dat een foundationcrème van al die kostelijke ingrediënten is ge maakt en het is natuurlijk hele maal prachtig als zelfs de rouge naar kamperfoelie ruikt, maar Je gaat er toch andere over denken als je weet dat al die „Puur Natuur" produkten helemaal niet uit een re formhuis afkomstig zijn, maar ge woon door Gala worden gemaakt. Gala is een Engels concern dat zich helemaal toegelegd heeft op de massaproduktie van goedkopere cos metica. Het is te begrijpen dat Gala ook wel eens wat andere wil en samen werking met Mary Quant leek een ideale kans maar minder Juist is het dat bij het publiek de indruk wordt gewekt dat de Mary Quant „Special Recipe" produkten „ergen6 op het land" worden gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19