Mëlgctcld méér rente van uw geld. Rommelig maar wel spannend NW protesteert fel tegen de inkrimping van arbeidsbureau^ En let op de voorwaarden. Staal Co Het gefilmde verslag van het enefietconcert voor de vluchte- ngen in Bangla Desh is een in- rukwekkende ervaring. Niet al en muzikaal is het een aaneen- ihakelingen van hoogtepunten, laar vooral de persoonlijke inzet in een groot aantal musici voor u goede zaak als het helpen van uchtelingen komt goed over op et bioscoopdoek, in het bijzon- »r tijdens de finale wanneer eorge Harrison zijn "Bangla zingt (foto).. oor Robert Briel De film is heel sobergehouden Irie camera's filmden vanaf vaste osities het gebeuren op die ge- aardige eerste augustus van erleden jaar in het New Yorkse ^adison Square Garden. Daar wa- De film „The concert for Desj" beleeft donderdag 15 juni in Rotterdam (Cinerama), Amster- 'dam (Cinerama) en Den Haag (as- 'ta) de Nederlandse première. Pop medewerker Robert Briel zag de 'film al in de voorvertoning. ren enkele van de meest invloedrij ke popmusici van de zestiger jaren verenigd. Van de Beatles waren dat George Harrison en Ringe Starr en een beetje Klaus Voorman: ver der Eric Clapton en Bob Dylan. Afgezien van een paar korte flitsen van een persconferentie aan het begin van de film, bestaat „The Concert for Bangla Desh" uit een integraal verslag van het mu- izikale gebeuren, zonder hinder lijke interrupties voor intervieuws of opmerkelijke tafelreeltjes in het publiek. De muziek is van een zo constante hoge kwaliteit, dat de film geen moment verveelt. Als eerste treedt Ravi Shankar op. de initiatiefnemer van dit weldadig heidsconcert. samen met drie an dere Indiase musici, waaronder Ali Akbar Khan op sarod. Hoewel de muziek uit India moeilijk toe gankelijk is, luistert het publiek aandachtig en beloont de groep met een langdurig applaus. Het concert gaat verder met George Harrison, die voor het eerst sinds vijf jaar optrad, samen met drummer Rin- go, Eric Clapton, Jesse Davis, Leon Russell. Billy Preston, Klaus Voor- mann. een vocale begeleidings groep met o.a. Claudia Lennear en de formatie Badfinger op akoesti sche gitaren. De hele ploeg zet in met „Wah. Wah", en gaat verder met „My Sweet Lord" en ..Awai ting On You All". Billy Preston zingt „That's The Way God Plan ned It" en Ringo zijn „It Don't Come Easy". Daarna stapt George weer in het voetlicht als hij twee nummers zingt van wat oudere da tum. Leon Russell zingt vervolgens vanachter zijn piano twee rockers: „Jumpin' Jack Flash" en het al oude „Youngblood". De groep ver dwijnt van het toneel en George zingt met alleen akoestische bege leiding „Here Comes The Sun". Prachtig. Dan komt het grote mo- „De kat met de negen staarten Een archieffoto van ie Catherine Spaak, die r uitdrukkelijk mooi loopt te zijn in "De kat met de negen staarten". Titel: De kat met de negen staarten. Regie: Dario Argento. Voornaamste rollen: James Fran- ciscus, Karl Malden, Catherine Spaak. Theater: Studio. Een vrij pretentieloze, nogal ge ijkte film in het theatertje aan de Steenstraat. De negen staarten van de kat staan voor de negen sporen die een journalist en een blinde puzzelaar moeten volgen in hun jacht op een gevaarlijke geleerde, die met chromosomen aan het knoeien is geslagen. De film biedt een vrij ingewikkelde intrige, rom melig uitgewerkt. Een intrige bo vendien. die niet veel meer niveau heeft dan het doorsnee televisie- serieverhaaltj e Dat de film desondanks nog span nend is, is te danken aan de bloe derige taferelen die je op de meest onverwachte ogenblikken voorge schoteld krijgt. Achter iedere deur. om elke hoek kan een enge man verscholen zitten met een wurgtouw. een mes of gewoon een stevige vuist. Vooral het einde van de film is wat dat betreft een hoogtepunt. Toch wel knap van regisseur Ar gento, dat hij op basis van een zo zwak gegeven naar een duidelijke climax weet toe te werken. De hoofdrollen in "De kat met de negen staarten" zijn in handen van James Franciscus als de knappe, voortvarende en moedige journa list. Karl Malden als de blinde kruiswoordpuzzelmaniak, en Cathe rine Spaak als de dochter van de directeur van het laboratorium waar de misdadiger werkzaam moet zijn, en waar het hele ver haal begint met een inbraak. De rollen van de beide heren zijn vrij duidelijk: een soort marionetach tige figuren die nauwelijks een eigen karakter vertonen, en die primitief maar doeltreffend reage ren op de gebeurtenissen. Minder klaar is de rol van Cathe rine. Zoals gebruikelijk is zij voor al ingeschakeld om in openhartige, maar toch ook weer niet tè blote gewaden rond te huppelen, maar bovendien schijnt zij iets met de misdaad te maken te hebben. Wat precies is mij niet helemaal duide lijk geworden. Maar vooruit, het gaat toch vooral om haar uiterlijke verschijning. BERT VAN DOMMELEN 'Westindische tatenleden waren bijna I Kistgezet ÏSTERDAM (ANP) Bü het lek van statenleden uit Suriname de Antillen aan het Caraïbische frum in de Bijlmermeer heeft 'gistermiddag een incident voor- tón waarbij een politieman aan hand werd gewond. Terwijl de |J| ementariërs met een aantal Su pers en Antillianen de opvang landgenoten in Nederland be ken trachtte buiten een groep dige rijksgenoten de toegangs- dicht te spijkeren. Zij zouden plan zijn geweest de Statenleden sluiten door de deur te forceren, ens een kleine schermutseling •eerde een politie-adjudant een fhamer van een van de jongeren e pakken waarbij hij met zijn d achter de spijkertrekker van hamer bleef hangen. Nadat de itte gemoederen waren gesust okken de parlementariërs rich- Amsterdam voor een lunch met gemeentebestuur UTRECHT (ANP) Het NVV heeft tn zijn officieel orgaan "De Vakbeweging" fel geprotesteerd tegen de plannen tot inkrimping van de persoonsbezetting op de gewestelijke arbeidsbureaus. Het NW meent te weten, dat "de overheid vanuit een niets ontziende bezutóigingswoede" als maatstaf voor d'e personeelsbe zetting de bevolkingsdichtheid wil gaan hanlteren. Dit zou voor de pro vincies Drente en Groningen bijv. tot gevolg hebben, dat de personeelsbe zetting moet worden ingekrompen met 11 resp. 22 man. "Nog afgzien van het feit, dat juist delaatste jaren een ontwikkeling op gang is gekomen die de GAB's via inmiddels gestarte experimenten tot een minder passief reagerend en registrerend apparaat kan maken, is het volstrekt onaanvaardbaar dat Juist in provincies waar de werkloos heid het grootst is, de personeelsbe zetting rigoureus moet worden inge krompen", aldus oord'eellt het NW. Zowel de ambtenarenbond als de vakcentrales hebben tegen deze gang van zaken fel geprotesteerd. By mi nister Boersma is er inmiddels op aangedrongen stappen te onderne men om het "herverkavelingsplan" voor de GAB's drastisch te herzien. I Oppositie wil een soepel drugbeleid DEN HAAG Een soepel drug-be- leid tydens de zomermaanden. Dat wil de parlementaire oppositie. Tij dens een interpellatie die volgende week dinsdag in de Tweede Kamer wordt gehouden zal zy daarop aan dringen. De interpellatie is gepland op de zelfde dag waarop aanvankelijk een openbare hoorzitting zou worden ge houden over verdovende middelen. Deze is afgelast, omdat de regering de lang verbeide nota over drugs nog niet heeft uitgebracht. Ook volgende week zal deze nota er nog niet zyn. Dat zal een reden I zijn voor de regeringsfracties om zich tydens het interpellatie-debat zeer terughoudend op te stellen. IIHillBGnifH'ÜK.liiüIRlIBRBRRilli'lPD'i Hl VMB-fflfl I C Nachtfilms iniiiiiiii'iiiiiiiiiiniiiiiiiiniiin Blijvers ment. Voor het bioscooppubliek al een weet, maar voor de concertbe zoekers een verrassing: Bob Dylan wordt als surprise aangekondigd. Het publiek barst enthousiast los als Dylan vier van zijn beken de songs speelt: „A Hard Rain's Gonna Fall", „It Takes A Lot To Laugh It Takes A Train To Cry", „Blowin' In The Wind" en „Just Like A Woman". Daarna komt George weer op en zingt „Something" en het speciaal voor de gelegenheid gecomponeer de „Bangla Desh", waarin hij ver haalt over het tot stand komen van dit gebeuren. Hoewel het misschien een pijnlijke zaak kan zijn, popmu ziek maken om stervenden te hel pen, komen de bedoelingen bij mij volstrekt eerlijk over. George speelt met volledige inzet een nummer waar hij achter staat. Dat maakt het moeilijk iets anders dan loven de woorden te bezigen. Maar dat is ook niet nodig. De muziek, gemaakt door kopstukken uit de zestiger-Ja ren-pop, is alleen maar hoogtepunt. Wie de plaat al heeft, zal de film willen zien en wie de film heeft gezien, zal de plaat willen hebben. r.;":>TrWni.11 L'Annee derniere a Marienbad (Resnais)The movies, Haarlem merdijk Amsterdam, alleen 7.45 u. De drie laatste films van Antho- nioni: Cinetol, Tolstraat Amster dam. A clockwork Orange (Kubrick) Passage, Den Haag Noggierath Reg. Breestraat Amsterdam; Thali, de Kruiskade Rotterdam; Vreeburg- Vredenburg Utrecht. Decamerone (Pasolini)Camera Prinsenstraat Den Haag. Easy Rider (Hopper en Fonda) Bio-Middenweg Amsterdam; 't Venster, Gouvernestraat Rotter dam. The French Connection (Fried- kin) Studio 2000-Congresgebouw te Den Haag; Flora-Amstelstraat te Amsterdam; Corso-Kruiskade Rot terdam. La femme du sable (Teshigahara) Cine "D" boven theater Desmet Amsterdam. Le genou de claire (Rohmer) De Uitkijk Prinsengracht Am sterdam. The Graduate Nichols)Studio '62 Nieuwe Binnenweg Rotterdam I want what I want (Dexter) Kriterion Roetersstraat Amster dam. Jules et Jim (Truffaut)The Mo vies Haarlemmerdijk Amsterdam. Alleen 22.00 uur. Klute (Pakula): Roxy-Kalverstr. Amsterdam. The last picture show (Bogdanovic) Leldsepleintheater Amsterdam. MASH (Altman)Rialto-Ceintuur baan Amsterdam Camera Oude- gracht Utrecht. Rendez-Vous a Bray (Delveaux) Kriterion Westeinde Den Haag. Repulsion (Polanski)De Uitkijk Congresgebouw Den Haag. Sacco en Vanzetti (Montaldo) Bijou-Spui Den Haag. Le souffle au coeur (Malle)Hal len, v. Galenstraat Amsterdam. TRASH (Morrisey)Apollo, Spui straat Den Haag Calypso Marnix- straat Amsterdam. De tuin van de Finzt Contini's (De Sica)Studio Oudegracht Utrecht. Vive la Muerte (Arabal)Studio K., Roetersstraat Amsterdam. IT '101 Titel: The sons of Katie Elder. Regie: Henry Hathaway. Voor naamste rollen: John Wayne, Dean Martin en Martha Hyer. Theater: Camera. Een western met een kloeke "cast" deze "sons of Katie Elder". Een western met John Wayne is na tuurlijk altijd al een "echte". Voor het ruige werk naast de toen nog niet zo grijze-held staat Dean Martin borg. Behalve spanning en actie ook de bekende cowboy-humor waarschijnlijk ook een uitvinding van John Wayne. Moeder Martha Hyer houdt een oogje in het zeil. Titel: Eiland der lusten. Theater: Rex. Rex heeft de rollen deze week eens omgedraaid: in de dagvoor stellingen een stevige western, en 's nachts de sex aan bod. "Eiland der lusten" is een titel die al aan duidt wat de bioscoopbezoeker te wachten staat: fraaie eilandbe woonsters die het echt te warm vinden om voortdurend alle kleer tjes aan te houden. Voor de lief hebbers. "v: r.-T.: i Terug in Leiden J.'IilllI!lll!l!lilf!l!I!!l!lIli1i|[i|li:!!i'l!Il|lf Titel: My fair lady. Regie: Geor ge Cuker. Voornaamste rollen: Audrey Hepburn, Rex Harrison Theater: Camera. In navolging van de grote steden herleeft deze week ook in Leiden 't sprookje van het eenvoudige meis je, dat door een excentrieke oudere heer tot echte "lady" wordt omge schoold. Iedereen kent het verhaal, iedereen kent de liedjes. Een bont, jong en oud, voor wie hem al ge zien heeft en voor wie hem nog niet heeft gezien. Fijne rollen van Rex Harrison en iIMBM? vooral Audry Hepburn. De koste lijkste van allemaal is echter wil- Kindermatinee fred Hyde White als Audry's vader. Titel: Von Ryan's express. Re- 1 i gie: Mark Robson. Voornaamste rollen: Frank Sinatra, Trevor Ho ward. Theater: Rex. Titel: Klute. Regie: Alan J. Paku la. Voornaamste rollen: Jane Fon da en Donald Sutherland. Theater Luxor. Terecht draait Klute deze week nog in Leiden. Een hele knappe film van regisseur-producent Alan J. Pakula, die spanning en een haarzuivere liefdesstory intelligent weet te verweven. Bovendien speelt Jane Fonda de vrouwelijke hoofd rol op een wijze die haar een Os car opleverde. Het betere werk. Titel: The french connection. Re gie William Friedkin. Voornaamste rollen: Gene Hackman, Fernando Rey. Theater Trianon. Leiden zit deze week trouwens toch goed met de films. Op de Breestraat draait The french con nection, voor de derde week. Een thriller van zeer hoge kwaliteit. Be halve veel spanning ook zeer knap spel van Gene Hackman, mooie en functionele montage, intelligent ge- Titel: De rode zon. Regie: Te rence Young. Voornaamste rollen: Charles Bronson, Ursula Andress. Theater: Lido. Een western met een originele vondst: midden tussen de cowboys wandelt vrolijk een Japanse sa- mourai rond, een rol die door To- shiro Mifune nog geloofwaardig ge speeld wordt ook. Terence Young regisseerde deze film op de van hem bekende degelijke wijze. Al les bij elkaar een aardig product. :rv i, w mssam •IlillililllI'liillIlIilllIilllllilMIiilIilIu!!! In de Haarlemmerstraat deze week eens geen sex, maar pure span ning. De harde jongens Frank Si natra en Trevor Howard gaan in de slag rond een exprestrein. Geen half werk. Rafaella Carra zorgt voor wat vrouwelijk tegenwicht. De jeugd kan op zaterdag-, zon dag-, en woensdagmiddag terecht in het theater aan de Hogewoerd, voor een spannende film over een raadselachtige planeet. Meer Hap de titel al doet vermoeden zullen we niet onthullen. Ga zelf maar kij ken. ADVERTENTIE opzegtermijn direct beschikbaar inleg vanaf rente 2 weken f 1.000,- f 100,- 414% 3 maanden f 1.000,- f 100,- 414% 6 maanden f 1.000,-i i 'f 250,- 5% 1 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,- 5'/2% 2 jaarvast rente jaarlijks f 1.000,- 614% 3 jaar vast rente jaarlijks fl.000,- 614% 4 of 5 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,- 6%% bankiers Den Haag, Lange Houtstraat 8, tel. (070) 183340, postgiro 473501. Geaffilieerd met F.van Lanscliot Bankiers

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 21