eyenoord wil aan eisen an Jeuring niet voldoen lidkerk veruit snelste prof-achtervolgers Over ruim jaar nieuw gewest Oostenrijker Kreuz rond met Sparta Van der Hoek zet zegereeks in Oostenrijk voort VOOR UW VREEMD GELD DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Annette van der Mey verrast op Unicum Universiteitsraad over Witte Singel BO 9 JUNI 1972 SPORT [SCHEDE De onderhandelingen tussen Jan Jeuring en ioord zijn afgebroken. Gistermiddag stelde Guus Brox jstuur van FC Twente telefonisch op de hoogte van het de Rotterdamse club niet aan de financiële eisen van zou voldoen. Feyenoord zou Jeuring een salaris hebben dat een "loonstijging" van twintig procent ten opzichte inkomsten bij Twente waarborgde. i-bestuurder Henk Olijve ontwikkeling: „'Ik weet eisen de familie Jeuring ld. Maar wij willen Jeu- zonder graag houden. Alleen wij het bijzonder onprettig aan zijn contractuele ver- vast te houden, zodat niet kan zeggen dat wij zijn in de weg hebben gestaan, sn heeft Feyenoord ons op (zonder keurige wijze be- dat vorig seizoen Willy eeds begeerde, is opnieuw Oostenrijker tot overeen gekomen. Vorig jaar zat Winer SK nog vast aan ïtractuele verplichtingen, zijn club kon overvragen spits. Officieel kan Sparta Ier dan 15 Juli in contact it de Weense club, omdat de transferperiode in Oos- irdt geopend. Sparta heeft dat de transfer daarna dig rond zal komen. UI »P' VS geeft Hdiitü Wit 3C >n uitstel TERDAM DWS heeft USfrcnd een verzoek van Wit afgewezen de ter- iaarbinnen de club moest i of deze met DWS wil in de FC Amsterdam te i Voorzitter D. Stoop FS had geëist dat Blauw voor 19.00 uur zou uit- leb h I minuten vóór dat tijd- tving de heer Stoop het tot uitstel. Inmiddels it bestuur van DWS be- afdeling betaald voet van de volgende wee:, tichting DWS onder te De amateurafdeling, club heeft de KNVB ver- •end seizoen in de vier te worden ingedeeld, iwe stichting zal met sponsors contracten af- De NV Starlift uit Voor- !t een toezegging voor Iden gedaan. De stich- zal aan het gemeen- van Amsterdam vra- bij herhaling haar po- tot een fusie te ko- ilukt zijn erkend te als de enige club in Am- naast Ajax die in staat 'den geacht een functu leve recreatie te kun- len en als zodanig sub mogen ontvangen, volgende week zal de sa- van het nieuwe estuur worden bekendge- cauiK ANI !D, renl HBrvolginigskampdoen 1972 Sjaak Roggeveen had gisteren 'n informatief gesprek met Excelsior Roggeveen heeft zijn eisen op tafel gelegd waarover Excelsior zich in de komende dagen gaat beraden. Con tact tussen Excelsior en de FC Den Haag was er nog niet. Contractueel moet Roggeveen 80.000 gulden op brengen. Aannemelijk is echter dat de FC Den Haag dit bedrag wel wal wil miniseren. Wellicht nog deze week hoopt Excelsior-secretaris Li- bregts contact met de FC Den Haag m op te nemen. Zes spelers van de Nijmeegse ere- divisievereniging NEC hebben zich deze week op de transferlijst laten zetten of zullen dat laten doen. Doel man Nico de Bree (contract afge lopen). UEFA-jeugdinternational J. Peters, Theo de Jong (International persoonlijk rond met Feyenoord) en spitsspeler Cas Janssens hebben al te kennen gegeven van club te wil len veranderen en daar komen nog bij Tjeerd van het Land, een speler van het b-elftal, en Ab Mellaard, de aanvoerder van het Nederlandse mi litaire elftal. Na Stuy, Hulshoff en Neeskens hebben gisteren ook Sjaak Swart en reserve-doelman Sies Wever hun contract met Ajax verlengd. Swart (33) tekende bij voor een jaar, We ver voor twee jaar. De Zijl/LGB scoort twaalfmaal LEIDEN De Zijl/LGB heeft gisteravond de zevende ronde van de KNZB-bekercompetitie bereikt I door een 120 overwinning op AZU I De Leidenaren zullen in die zeven de ronde de winnaar van het duel Polar Bears-BZRB ontmoeten. De winst tegen het zwakke AZU werd op een bijzonder regelmatige manier opgebouwd, getuige de tus senstanden van viermaal 3—0. AZU, dat in de derde klasse uitkomt, heeft Jan Jeuringonderhandelingen met Feyenoord afgebroken. Ritzege Fuente in Giro tegen eerste klasser de Zijl/LGB leider van de algi STELVIO Jose Manuel Fuen te heeft gisteren zijn belofte ge stand gedaan dat hij in de klim naar de Stelvio-pas de Belg Eddy Merckx zou verslaan. Een volledig succes is de zeventiende etappe van de Ronde van Italië voor de Span jaard echter niet geworden. Welis waar liep hij 2 min. 5 sec. op de slechts twee reële scoringsmogelijk heden gehad. Direct na het eerste fluitsignaal van de matig leidende scheidsrechter Van Duyne belandde een schot van midroor Andries- sen op de paal. Onmd dtMlijk daar na opende Kees Bronsveld de score 'voor de Zijl/LGB en de Uitgeeste naren kwamen er tot de vierde pe riode niet meer aan te pas. Met één mooie kans dje ze toen nog kregen wisten ze ook geen raad. De 120 score had nog hoger uit kunnen val len, als de Leidenaren wat minder slordig met hun kansen hadden om gesprongen. De goals werden gescoord door: Kees Bronsveld <2x) Leo On derwater (2x), Albert Spijker (2x), Kees van der Molen 2 x), RobSchou- z t- ten (2x), Frits Welling (2x). rangschik king in, maar hij slaagde er bij lange na niet in het verschil van 5 min. 49 sec. weg te werken. Des ondanks was de winnaar van de Ronde van Spanje aan de finish uitermate gelukkig. „Eddy Merckx nog van de eerste plaats te verdrin gen". zei hij, „zal wel een onmoge lijke opgave blijken. Maar ik ben toch erg gelukkig met deze triomf. 1. Fuente (Spa.) de 88 km in 3.03.14, 2. Galdos (Spa.) 3.03.51, 3. Merckx (Belg» 3.05.19, 4. Panizza (Ita) 3.05.20, 5. Lopez Carril (Spa) le bedoening in Olympisch Stadion Algemeen klassement: 1. Merckx <Belg» 86 46.22. 2. Fuen te (Sp) op 3.44. 3. Galdos (Sp) op 8.51. 4. Lopez Carril (Sp) op 10.02, 5. Panizza (It) op 11.20. Aad van der Hoek heeft giste ren de reeks Nederlandse overwin ningen in de Ronde van Oostenrijk voortgezet. Van der Hoek werd vóór Piet van Katwijk sprintwinnaar van de achtste etappe, een rit over 200 kilometer van Linz naar We nen. Na Van der Hoek en Van Kat wijk gingen de Oostenrijkers Her- bert Fuezi en Heinz Oberst over de streep. Jan Spetgens werd vijfde. Wolfgang Steinmayer (Oos) bleef leider in het algemeen klassement voor zijn landgenoot Rudolf Mitte- regger. Derde is Morelli (St), vierde Obemdorfer (Oost), en vijfde Lan ger (Ned.) Piet van Katwijk en Cees van Dongen staan resp. als achtste en negende geklasseerd op ruim 21 minuten achterstand. De Tsjech Jindrich Marek heeft de tiende etappe van de Ronde van Engeland gewonnen. Hij legde de 176 km van Scarborough naar South Fields af in 4 uur 44 min. 17 sec. In de eindsprint versloeg hij de Brit Doug Dailey. Cees Priem werd der de. Algemeen klassement: 1. Duchemin (Fra) 35.34.10. 2. Kuiper (Ned» 35.34.36, 3. Zwirko Pol) 35.35.28, 4. Edwards (Gb) 35.36.50, 5. Priem (Ned) 35.36.50. Arie Haan ook snel op fiets HUMMELO Arie Haan van Ajax is niet alleen topvoetballer, maar komt ook op de racefiets goed vooruit. De Ajacied won gisteren in Hummelo de gentlemen-wedstrijd voor topsporters. Achter Bon Kroo- nen legde Haan de 17.1 km door de landelijke dreven van dit Gelderse dorp af in 26 min. 14.1 sec., met een gemiddelde dus van ongeveer 37 km. per uur. Nu bofte Haan wel dat hij, en trouwens Barry Hulshoff, het parcoers in de ochtenduren, toen 't nog droog was. mochten af leggen, omdat beiden in de middag in Amsterdam moesten zijn. De col lega-topsporters, die enkele uren la ter op de fiets kwamen, moesten na melijk tijdens een onweersbui in stromende regen en met harde wind rüden. IBM-toernooi AMSTERDAM De uitslagen van de gisteren gespeelde partijen in het IBM-schaaktoernooi in Am sterdam zijn: grootmeestergroep, achtste ronde: Browne (Aus)-Lan- geweg (Ned) 10, meestergroep, ze vende ronde: Jongsma (Ned)-Caf- ferty (GB) \ibi, Vooruitgespeelde partij: grootmeestergroep, vijftien de ronde: Browne Aus)-Robatsch (Oost) \i—L. ADVERTENTIE aan- en verkoop van alle vreemde valuta tegen de officiële koersen alle courante valuta direkt leverbaar ook voor reis-, betaal- en Euro- cheques alle reisverzekeringen spaar-, salaris- en depositoreke ningen aan-en verkoop gouden en zilveren munten IET0P HET GWK-EMBLEEM 60 vestigingenopN.S.-stations en aan de grenzen. Ruime openingstijden. ook 's avonds en in het weekend. Vestigingen o.m. te: LEIOEN - station N.S. Samenwerking van: N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. Amev en Pierson, Heldring Pierson. Centraal Station, Amsterdam. Tel.: 020-2213 24. Motorsport Phil Read heeft gis teren bü de TT op het eiland Man een onbedreigde overwinning behaald in de 250 cc klasse. De Britse rijder, op een Yamaha, leidde van start tot finish. De Brit Ray Pickrell won de race in de 750 cc- klasse, niet-tellend voor de wereld titels. Tennis De Nederlandse tennis kampioene Marijke Schaar is giste ren in Hamburg in de derde ron de damesenkelspel van de internatio nale kampioenschappen van West- Duitsland uitgeschakeld door Heiga Masthoff. De Westduitse won met 6—1, 8—6. Voetbal Gisteravond zijn in het Zuiderpark in Den Haag de eerste wedstrijden gespeeld voor het 23e internationale FC Den Haag/ADO jeugdvoetbaltoernooi. In groep A speelde FC Den Haag/ ADO met 11 gelijk tegen Rot Weiss Essen. In groep B eindigde de ont moeting Middlesbrough-Haarlem zonder dat er werd gescoord. Districts-strijd tennis LEIDEN Nu er eindelijk weer eens sprake was van een normale tennisaag kon niet alleen een groot aantal partijen worden ge speeld, maar deden zich ook een aantal verrassingen voor. In het damesenkelspel kon de no. 3 geplaatste Annelies Koole het niet bolwerken tegen het Jeugdige ten- nisspeelstertje Annette v. d. Mey uit Lisse. Alleen de winst van Annette zou al een verrassing geweest zijn maar de wijze waarop Annelies Koo le nu het onderspit dolf had nie mand verwacht. Het niet spectacu laire maar zeer vaste spel van het speelstertje bleek te veel voor Anne lies te zijn en met 6—1, 61 won zij verdient de partij. Milou Penseel had niet veel moeite met mevr. Huur man (63, 63). Door deze overwin ning plaatste ook zij zich voor de halve finale waarin haar opponents waarschijnlijk de no. 4 geplaatste Ellen Geresse zal worden. Bij de heren hadden vooral Koggink en Blommendaal het moeilijk. Rob Koggink moest het opnemen tegen Ton Creygton. In de eerste set leek het voor hem nog een "vluggertje" te worden (6—2». maar in de twee de set kreeg hij het heel wat moei lijker. Na met 54, 76 en 98 achter te hebben gestaan kon de ge- Jaap Oudkerk fcpsrenners worden. Zowel Mcatte-rltten als de kwant- 'hij veruit het snelst, waar- Adrukkelijk de kandidatuur <le nationale titel over te 1 <le niet deelnemende Ben Met Jaap Oudkerk hebben •lefooE 0 Leeuwen, Henk Benja- fen Zoons zich geplaatst Ive finales van dit Neder- jkkifl topioenschap. Deze halve keinstrijd zullen volgende Olympisch Stadion wor- ehe» erkt. De Zweedse atleet Jan h^ft gisteravond in het stadion van Helsinki met voor de beste wereld-sei- k hoogspringen gezorgd. tinS van Dahigren bete- Dleuw Zweeds record. Zijn J. 8 ^Anders Gaerderud kwam meter steeple chase tot ,ereldtijd van het seizoen •■ook een nationaal record. •ator. In de ijzig-kille Amsterdamse sport- tempel kwamen gisteravond slechts acht renmers aan de start en slechts negentig toeschouwers keken niaar deze titelstrijd, onderdeel van de eer ste "populaires". Eén van deze acht rijders, Van Zutphen, trok zich terug voor de kwartfinales, waardoor Jaap Oudkerk als snelste in de "tweede ronde" alleen over de baan moest. Niettemin kwam hij voor de tweede keer ruim onder de 6 minuten 'en 30 seconden. De belangrijkste uitslagen zijn: kampioenschap van Nederland ach tervolging professionals, kwartfinales (tussen haakjes de tijden die de ren ners in de kwalificatieriitten maak ten): Eerste serie: 1. Benjamins 6.40,9 (6.40,2), 2. Lelieveld 7.15.9 (7.14,9 in gehaald na 3560 meter), tweede serie: L. van Leeuwen 6.43,6 (6.41,2), 2. Brander 7.03,7 (7.04,9 ingehaald na 4240 meter); derde serie: 1. Zoons 6.50,0 6.54,4), 2. Hoekstra 6.57,7 (6.45.6): vierde serie: 1. Oudkerk 6.28.7 (6.27.6), 2. Van Zutphen, niet gestart (8.54,4). Jaap Oudkerk PIET KEIZER BLEEF THUIS SCHIPHOL Gistermiddag zijn Johan Cruijff, Genie Mühren en Wim Suurbier van Schiphol naar Belgrado gevlogen om daar van avond in een internationaal ster renteam mee te spelen tegen de Zuidslavische ploeg Rode Ster. Aan vankelijk zou Piet Keizer meegaan, maar in diens plaats is Gerrie Mühren naar Belgrado vertrokken. Cruijff vertelde bij zijn vertrek er geen iedee van te hebben welk honorarium hem voor dit optreden zal worden uitgekeerd. De invitatie voor deze opmerkelijke wedstrijd, die gespeeld wordt ter viering van het 20-Jarig bestaan van het Zuid slavische dagblad "Sport", had Cruijff ontvangen van de in Parijs woonachtige Zuidslavische voetbal makelaar Perovanovitz. LEIDEN Een deel van de we tenschappelijk staf van de algemene literatuurwetenschap aan de Leidse univerisiteit wil eveneens een nieuwe discussie over het Witte Singel bouw plan van de universiteit. Dit blijkt uit een brief van vier stafleden aan het dagelijks bestuur van de univer siteit, waarin wordt gezegd dat men met diepe instemming het rapport van de werkgroep milieubeheer over het uitbreidingsplan heeft gelezen. Het antwoord dat het dagelijks be stuur inmiddels heeft geleverd op dit rapport, is voor de universiteits raadsleden Vondeling en Beens aan leiding geweest tot schriftelijke vra gen, die maandagavond in de uni versiteitsraad zullen worden behan deld. De vragenstellers verwonderen ach erover dat het dagelijks bestuur Mch in negatieve zin heeft uitgela ten over het rapport, zonder de uni versiteitsraad om commentaar te vragen, aan wie de nota ook was toe gezonden. Vondeling en Beens willen eerst het bouwbeleid nog eens in de universiteitsraad bespreken. Pas dan kan het dagelijks bestuur zinsneden gebruiken als „de universiteit acht Een ander universiteitsraadslid, de historicus prof A. E. Cohen, vindt dat het Witte Singelplan ..de contac ten levert tussen mensen onderling en tussen mensen en boeken, waar aan al Jarenlang behoefte bestaat". Hij schrijft dit in een brief aan de leden van zijn universiteitsraad, om dat de werkgroep milieubeheer in haar rapport over het Witte Singel plan z.i. geen aandacht schenkt aan twee hoofdelementen van het bouw- Paul McCartney naar Nederland ROTTERDAM (ANP) Ex-Beatle Paul Mc Cartney zal op 22 juli een concert geven samen met zijn band ..Wings' 'in de Doelen in Rotterdam. Ei- bestaat een mogelijkheid dat er nog een of twee concerten elders In Nederland gegeven zullen worden. plan, dat is ontworpen om de huidige noodsituatie op te heffen. Besparing In de universiteitstoren kunnen docenten en studenten bij elkaar komen in studie- en werkgroepzalen, die dicht bij de werkvertrekken van de docenten liggen. Op het ogenblik zijn tal van studie-afdelingen slechts gehuisvest in docentenkamers met weinig of geen boeken. Van een re gelmatig contact tussen studenten en docenten is geen sprake. De universiteitstoren levert ook besparing van tijd en afstand op tussen de studiegroepen en de re- productiedienst. Thans gaat hiermee veel tijd verloren ..Het Witte Singel plan zal de alfa-faculteiten de moge lijkheden bieden, die thans in de bèta-faculteiten als vanzelfsprekend bestaan. Voor de alfa-faculteit is de universiteitsbibliotheek wat het labo ratorium is voor de bèta-faculteiten", aldus prof. Cohen. routineerde toch de set met 119 in winst omzetten, waardoor hij zich voor de volgende ronde plaatste. De no. 2 geplaatste Ronald Blommen- daal had tegen Har Meyer ook maar twee sets nodig maar erg gemakke lijk ging dat niet. In de eerste set ging de strijd geheel gelijk op. De daverende forehands van Har Meyer brachten de Noordwijkse overgangs speler herhaaldelijk in moeilijkheden en bij de stand 65 had Har Meyer zelfs twee setpoints. Ronald Blommendaal wist echter toch met zeer veel moeite de set met 1210 op zijn naam te brengen. Het verlies van de eerste set ontgoochelde Har Meyer dermate dat hij in de twee de set kansloos met 61 ten onder ging. De wedstrijd tussen Jan Teu- nissen en Har Mulder werd door een goed tennissende Jan Teunissen met 63. 62 gewonnen. C-AFDELING Het blijkt nu al dat de wedstrijdlei ding (bestaande uit Lodewijk Kallen berg. Rini Maas en Erry Sanders) de deelnemers in het herenenkelspel goed naar sterkte hebben weten te plaatsen. Zes van de acht geplaat ste spelers zijn zonder al te veel moeite dóórgedrongen tot de kwart finales. Alleen Bub v. d. Zee moest een set afstaan tegen de sterk opko kende Elbert Ploos van Amstel. Postzegelmarkt bij 'De Valk LEIDEN Na jarenlang onder handelen met het college van burge meester en wethouders, de politie en de markt- en havendienst, heeft het bestuur van "Philatelica" toestem ming gekregen een postzegelmarkt te organiseren. Voortaan kunnen de verzamelaars iedere zaterdagmiddag tussen twee en vijf uur terecht bij molen "De Valk" om te ruilen met hun mede-verzamelaars. Deze markt is niet alleen bestemd voor filatelisten, maar ook verzame laars van munten, suikerzakjes, al- garenbandjes. luclfermerken e.d. kunnen er terecht om te' rui len. Voorlopig zal de markt nog ge woon op straat plaatsvinden, de Leidse afdeling van "Philatelica" is ook bezig om te proberen kramen te plaatsen. In andere gemeenten blij ken dit soort markten tot een groot succes te kunnen worden. Zo zijn er in Harderwijk elke week enkele hon derden enthousiasten bijeen om te ruilen. LEIDEN Het dagelyks bestuur van het gewest Leiden meent, dat de huidige omvang van de aan het ge west deelnemende gemeenten geen moeilijkheden behoeft op te leveren voor nadere en hechtere samenwer king In deze regio. Het zegt dit in antwoord op vragen van gedeputeerde staten. Het vraagt de gewestraad hiermee akkoord te gaan. Verder wordt voorgesteld de nota over het stadsgewest Den Haag voor kennisgeving aan te nemen. Het dagelijks bestuur vindt het uit pla nologisch oogpunt een interessante nota, waarin te weinig het bestuur lijke element tot zijn recht komt. Op grond van het beleidsadvies van de Vereniging van Ned. Gemeenten, dat 15 juni uitkomt, zal het dagelijks bestuur vóór 1 september een voor lopige regeling voor een nieuw ge west Leiden opstellen. Medio oktober komt het in de gewestraad en om streeks 1 november gaat het naar de gewestgemeenten met verzoek om wordt gehouden. commentaar vóór 1 februari volgend Jaar. Een definitief ontwerp ls medio mei volgend jaar te verwachten. D« gemeenteraden kunnen definitief be sluiten vóór 1 augustus 1973. Voorgesteld wordt in verband met deze zaak de commissie bestuurs zaken uit te breiden met vertegen woordigers van gemeenten, die nog geen zitting hebben, van Leiderdorp, Katwijk. Sassenhetm. Rijnsburg. Wassenaar en Oegstgeest Gevraagd wordt een bedrag van f 80.880 beschikbaar te stellen ter be strijding van de kosten van het so ciaal-geografisch en bestuurlijk on derzoek van de Ver. ren Ned. Ge meenten. De onderzoekkosten bedra gen in totaal bijna een kwart mil joen. Deze en andere voorstellen komen aan de orde in een vergadering van de gewestraad, die donderdag 22 Juni om 8 uur in het Leidse stadhuis

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17