DE MENSHEID WOONT NIET ALLEEN OP DE AARDE Vrouwen van Belfast in aanval Vietnam heeft alles met milieu te maken 5 boos Zweden er oor- rsver- Lring ieu Gesprek met boedhistisehe monnik Thieh Nhat-hanh in Stockholm Alternatieve milieuverklaring Smith tracht hulp zwarte meerderheid te voorkomen bA< ©AG 7 JUNI 1972 IKHOLM Zweden heeft de VN-milieuconferentie in :aagd duidelijk uit :en dat de mensheid moet enorme sommen geld te aan bewapening en gewa- :onfbeten die het milieu be en bedreigen. De Zweedse Olof Palme zei te beseffen ;elijk vredeswerk eigenlijk idere organen zou moeten gedaan maar hij vond ;onder belangrijke dat de :he oorlogsvoering (die ge- tegen het milieu) zo snel Ik wordt gestopt. Verschrikkelijke vernielingen ibardementen, door het ge- grote schaal van onkruid en bulldozers vragen on- ijk internationale aandacht', >alme, die eraan toevoegd: rezen dat het actieve ge in dergelijke methoden ver- ;aat van het passieve ver erover te praten", ïl Palme niet een keer Viet- Amerika noemde heeft de Éianse regering gisteravond een telegram meteen al de rede van de Zweedse I piiiiiiniiiiiiniiiiiniiiiiliiniiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiriii [HOLM (Reuter) - Perzië a end gemaakt dat het jaar- ter beschikking zal stel- 320.000 dollar voor de beste tot bescherming van het milieu. Abdorreza Pahlavi, hoofd erzischc delegatie, heeft op I re zitting van de VN-con- 1 over milieu in Stockholm meegedeeld dat Perzië een I n 130.000 ha. in de buurt ipolis voor het eerste inter- milieureservaat in de we- itemmen. [deider gereageerd. De Ame li" delegatieleider Russel ras er eerder op de esnene verklaring niet op i De Nederlandse minister isteravond om commentaar 4 3. verklaarde ervan over- e zijn dat Palme uitslui- algemene bewoordingen had in. „De Nederlandse rege- n zich met die algemene verklaring best verenigen", I is een aantal Afrikaanse I oordeelde Tanzania dat de le verklaring over 1 k leefmilieu te zwak is om- onvoldoende aandacht be I an de behoeften van de ont I gslanden. En Algerije sprak - milieuproblemen niet blij- I or kapitalisme en imperia- innen worden opgelost. er Stuyt zei het te betreu- de bevolkingsproblematiek de agenda van deze con- staat omdat regeling Spiking in steeds meer lan dwingend karakter krijgt, verklaarde zich tegen de dat de groei voor ste- i it te stoppen en dat de be- 1 j over de rest van het land rden gespreid. 1 volgens ministers Stuyt ersele verklaring op detail- best zou kunnen worden I d, was het volgens hem niet de zorgvuldig overeen- overeenstemming op itie nog in gevaar te bren- II met Engeland, Zweden n heeft ook Nederland gis- a bijdrage in het te vormen nds van de Verenigde Na- t ezegd. STOCKHOLM In de Zweedse hoofdstad doen veel automobilisten hun uiterste best om een hoog ge middelde aan overreden argeloze voetgangers te storen. De voetganger die het overleeft probeert zich aan te passen. Hij gaat agressief lopen hij gaat grimmig meedoen aan de asfaltoor- log. Op z'n moment komt de handdruk van een Boeddhistische monnik uit Vietnam wel heel vreemd aan. Door Jan Ottens Thich Nhat hanh omklemt mijn uitgestoken hand met heel de smal heid van allebei zijn handen, hij mompelt iets onverstaanbaars, ik weet niet beter te doen dan Hol landse houterigheid te etaleren, maar Thich Nhat Hans ogen zeg gen duidelijk dat ook ik zijn broe der ben. Toch een hartverwarmende ervaring om je Vietnamese familie in ret aille Zweden te ontmoeten. Nietige Thch Nhat hanh symboli seert Dai Dong. Dat is van oor sprong Chinees, maar ook de Viet- namezen, Koreanen en Japanners begrijpen wat er mee bedoeld wordt: zoiets als grote saamhorig heid, de ideale wereld waar nie mand nog zijn huisdeur op slot doet, want alle mensen in de wereld zijn familie van hem en alle kinde ren zijn ook zijn kinderen. Met dertig andere Dai Dong-idea- listen. onder wie Roel van Duyn („Kabouter and writer, Amster dam") is Thich Nhan han naar Zweden afgereisd om het geweten van de honderden deelnemers aan de VN-milieuconferentie te prikke len. Dai Dong heeft een Alternatie ve Verklaring over het Menselijk Leefmilieu opgesteld, Morgen mag ze die in een plenaire zitting van de VN-confereritie voordragen. Met uitzicht op een lieflijk meer buiten Stockholm, waar de bloeien de anemomen Je verbaasd aankij ken als je het woord milieuveront reiniging fluistert, heeft Dai Dong die verklaring in een driedaagse conferentie opgesteld, onder leiding van de Utrechtse pacificist en hoog leraar De Graaf, die hier naar goed internationaal, Angelsaksisch geo riënteerd gebruik Hannes heet. Causaal verband Wat komt er in de Dai Dong- verklaring te staan? Dat alle problemen in de wereld onderling met elkaar te maken heb ben, zegt Thich Nhat hanh. De mi lieucrisis, de uitputting van natuur lijke hulpbronnen, de overbevolking, honger en ook oorlog. Dat de bestaande politieke en eco nomische systemen en de nationale grenzen grote obstakels zijn. Dat er gezocht moet worden naar een transnationaal systeem waar binnen nationaliteiten niet meer te gen elkaar opstaan, met een sterk bewustzijn van saamhorigheid. Dat Dai Dong de pogingen die de Verenigde Naties in het werk stelt niet afkeurt, maar er te weinig van verwacht; het gaat niet alleen om recycling (kringloop-verbruik) en naverbranders. Bestaat er ergens in de wereld al een maatschappelijke orde, die volgens Dai Dong ideaal is, China bijvoorbeeld? Nee, zegt Thich Nhat hanh, ook China niet. De maatschappij daar is niet gebaseerd op het verant woordelijkheidsgevoel van de bur gers onderling. Intussen is mij de licht verwijtende blik in Thich Nhat hanhs ogen niet ontgaan, het is te laat. Ik heb me met mijn vraag geschaard on der de onverbeteüjke westerlingen die de wereld blijven zien opgedeeld in kapitalisme en communisme. Volgens Thich Nhat hanh zijn alle -ismen westerse begrippen die de oosterling in het geheel niets zeg gen: We hadden geen communisme, in heel Vietnam niet, voegt hij er aan toe, en voor de duidelijkheid: Rusland hoort voor ons bij het Westen. Amerika zegt: Vietnam wil niet communistisch zijn. Thich Nhat hanh: En Rusland zegt dat Vietnam niet kapitalistisch wil zijn. De ideologie is niet zo belang rijk, de Amerikanen moeten eruit. Dat is belangrijk. De oorlog in Vietnam heeft alles met de VN-mi- 1 I ies in Bangladesj De J l van Bangladesj treedt i tegen extreem-linkse re- I 'en. Het nationale pers- II in Bangladesj heeft gis- end gemaakt dat Abdoel i der meest vooraanstaan- tische leiders van Bangla- en aantal van zijn mede- zijn gearresteerd. Matin Aangehouden na een vuur- tet de politie; tijdens het •d hij gewond. £en verboden De Zuid regering heeft gister verbod van 48 uur inge- et houden van optochten, en/komsten en politieke gen in de grote universi- De maatregel is het ge- de ongeregelheden tussen hten tegen de apartheid derwijs en de politie. Het pdt voor Kaapstad, Johan- pretoria en dertien andere STOCKHOLM (ANP) Er zullen diepgaande veranderingen nodig zijn, zowel in de politieke, eco nomische en maatschappelikje struc turen van de samenleving op aar de, als in de diverse levensstijlen van )de individuele mens. Alleen dan kan het doel, niet alleen te overle ven, maar te blijven voortbestaan met een maximum aan menselijke waardigheid, worden bereikt. Dit is de grondgedachte van de alterna tieve verklaring over het menselijk leefmilieu die gisteren in Stockholm door de deelnemers aan de onafhan kelijke milieuconferentie georgani seerd door Dai Dong, is afgekondigd. Onder leiding van prof. dr. J. de Graaf uit Utrecht hebben de 29 deel nemers onder meer de Amsterdamse Kabouter Roel van Duyn, deze ver klaring op een bijeenkomst'vooraf gaande aan de officiële milieu conferentie, voorbereid. Centraal in de alternatieve verkla ring staat' het conflict tussen eco nomische groei en de zorg voor het milieu, de noodzaak van een herver deling van de natuurlijke hulpbron nen en de opvatting dat de geïn dustrialiseerde landen strenge gren zen dienen te stellen aan het gebruik van hun technologische kennis in tegenstelling tot de landen van de derde wereld die recht hebben op meer speling daarin. De cultuur van de geïndustriali seerde landen aldus de alternatieve verklaring, weerspiegelt hun politieke en economische ideologie, die geba seerd is op voortdurende toeneming van goederen en een kritiekloos ver trouwen op de technologie die de pro blemen van de menselijke samenle ving wel zal oplossen. Deze ideolo gie waarin de ethiek is vergeten, is over de gehele wereld verspreid. Het heeft niet alleen individuele en na tionale frustraties veroorzaakt, maar het staat tevens een rationele eco nomie en een effectieve milieupoli- tiek in de weg. De alternatieve verklaring stelt dat de ernstige bedreiging van de men selijke samenleving, de oorlog is. Dit probleem is nauw verbonden met andere vraagstukken zoals dat van het milieu. De oorlogvoering in Viet nam toont dat duidelijk aan. De produktie en de handel in wapens, van wat voor soort ook, legt een over weldigende economische druk op de bevolking van deze werefd. Deze mensheid woont niet alleen on de aarde. Zij is omringd en voor een deel afhankelijk van ontelbare levendige organismen die op hun beurt weer afhankelijk zijn van de lieuconferentie te maken, al was het alleen maar omdat het milieu probleem de hele wereld aangaat en Vietnam gewoon ook een stukje van die wereld is. Waar het milieu zwaar te lijden heeft? Thich Nhat hanh: De chemicaliën die de Amerikanen gebruiken heb ben verschrikkelijk veel vegetatie vernield, maar bovendien wordt steeds meer bouwland voor lange tijd en misschien wel voorgoed on bruikbaar. De chemicaliën dringen door in het water dat wij moeten drinken, we kunnen het nog niet bewijzen dat het daarvan komt. maar er treden de laatste jaren op vallend veel geboortedefecten op. In bomkraters komt vuil water te staan, dat een broeinest wordt van malariamuggen, zodat er DDT ge bruikt moet worden om plagen te voorkomen. Zo vergiftig je het hele land. Van tijd tot tijd treden er in sommige steden massale oogziekten op, de ontbossing is al zó ver ge gaan. en bijgevolg de bodemerosie, dat overstromingen afgewisseld wor den door perioden van grote droog te. U zegt dus eigenlijk precies hetzelfde als de Club van Rome, alles hangt met alles samen, je kan de problemen niet apart op lossen. Ik moet het nog een keer zeggen: Club van Rome. Thich Nhat hanh heeft er nog nooit van gehoord^ Dat is vreemd. Tenslotte woont hij al sinds 1969 in Parijs om daar net zoals nu in Stockholm in te praten op de onderhandelende Amerikanen en Noordvietnamezen. Thich Nhat hanh: Het is overal hetzelfde. Regeringen spreken uit sluitend vanuit politiek belang. Wij vertellen de waarheid over Vietnam. Wat die is? Dat de mensen teveel lijden. Hoe moet dat, een transnatio naal systeem? Een wereldrege ring? Ik weet het niet, zegt Thich Nhat hanh, misschien wel, maar hoe pre cies daar moeten we nog lang over nadenken. Industrialisatie Wat vindt u van industrialisa tie? Dat kan erg goed zijn als Je maar de dingen produceert die Je nodig hebt. Voedsel, huizen, medicijnen. Geen stereo-installaties. Dankzij de Amerikanen hebben we nu in Zuid-Vietnam ook een elite die alles kan kopen, ten koste van de arme mensen. Zondag hebben na afloop van een hoorzitting ook het internationale Vietnam-tribunaal en het Zweedse comité voor Vietnam uitgesproken dat de VN-conf eren tie zich met Vietnam moet bezighouden omdat de conferentie anders een conferen tie van schijnheiligen zou zijn. Als de conferentie over Vietnam wil praten dan kan dat, zegt Maro Nerfin, kabinetschef van secreta ris-generaal Maurice Strong. Maar Dai Dong verwacht ook daar van niet veel heil. Op de VN-confe- rentie wisselen de delegaties hun standpunten uit. Meer niet. Tot het voeren van een dialoog zijn ze door hun regeringen niet gemachtigd. natuurkundige en chemische proces sen in de oceanen, de atmosfeer en het land. De uitgestrektheid van de ze onderlinge afhankelijkheid is steeds duidelijker geworden, naar mate de mens het leven op aarde heeft beïnvloed. De alternatieve verklaring over het milieu zal morgenmiddag aan 'de plenaire zitting van de VN- conferentie worden aangeboden. Al fred Hassler, directeur van Dai Dong en waarnemer bij de VN-conf eren - tie, zal bij die gelegenheid een korte toespraak houden. Maatschappij De kritiek van prof. De Graaf op de officiële milieuconferentie was dat daar geen verband wordt gelegd tussen de maatschappelijke crisis en de milieucrisis. De VN-conferentie isoleert zijns inziens het milieupro bleem. Er wordt bijvoorbeeld nauwelijks gesproken over de ongelijke verde ling van de hulpbronnen. l de souve- reiniteit van de staten, die effectieve maatregelen in de weg staan en het vredesvraagstuk. De VN-verklaring laat de economische en sociale De Chinese delegatie op de officiële openingsconferentie: ook China heeft met zijn enorme voorsprong in milieuzaken nog geen reden tot juichen. structuren buiten beschouwing en legt de verantwoordelijkheden bij de overheden en andere gezaghebben de instanties, aldus prof. De Graaf. De alternatieve verklaring be schouwt het als een fundamenteel recht dat de mensen bevrijd zijn van oorlogsdreiging. Zij ziet ontwape ning als een eerste voorwaarde tot een oplossing van het milieuprobleem te komen. De VN-verklaring. aldus prof De Graaf kan men als een zeer vrijblijvende oproep beschou wen om in de toekomst bespaard te blijven van proeven met wapens. Verder rept de verklaring er met geen woord over. Prof. De Graaf vermoed dat de VN conferentie gevoelig zal zijn voor de alternatieve verklaring. De "Menton verklaring" van 1970. opgesteld door een groep biologen, heeft indertijd l grote weerklank gevonden. Deze ver klaring, eveneens een actie van Dai 1 Dong, is op aandrang van Maurice I Strong de secretaris generaal van de VN-conferentie als een officieel stuk opgenomen. De follow up van het onafhankelij ke milieucongres zal bepalend zijn voor het voortbestaan van Dai Dong. In het najaar komt men op nieuw bijeen om de te volgen ge dragslijn te bespreken. Tevens zal dan een bijeenkomst van economen worden gehouden om het begrip eco nomische groei opnieuw te formule ren. De bedoeling is dat er dan weer een verklaring wordt uitgegeven naar analogie van Menton. Dai Dong is nog steeds een volstrekt informele beweging zonder leden. Maar bij 't ontwerpen van een lange termijn planning, zal een zekere formalise ring niet te vermijden zijn. zo meent prof. De Graaf die in Utrecht hoog leraar in de ethiek is. Dan zal blij ken of Dai Dong geen groep is die opkomt en verdwijnt zoals fcb vele. Binnen de grote VN-milieuconferen tie en de daaraan verwante bijeen komsten worden overigens genoeg kritische opmerkingen gemaakt over de achtergronden van het milieube houd. Op het milieuforum door de Verenigde Naties georganiseerd voor degenen die niet aan de officië- j le conferentie kunnen deelnemen, j heeft prof. dr. Barry Commoner ge zegd dat de milieubijeenkomsten in Stockholm de testcase zijn voor de twee basisopvattingen over de oor- I zaken en de bestrijding van de mi- I lieuverontreiniging. Commoner is verbonden aan de Washington Uni- versiteit van St. Louis, Missouri (VS) Hij is één van de eerste geweest die gewaarschuwd heeft voor de scha delijke gevolgen van de menselijke samenleving voor het milieu. In Ne- derland is hij bekend geworden via j een aantal tv-uitzendingen en door I zijn laatste boek "overleven we dit?" AAAAAAAAAAA Commoner riep de deelnemers aan het forum op zich te verzetten te gen de eenzijdige VN-visie .waar de economische en sociale achtergron den van de milieucrisis worden ver zwegen. Op de officiële conferentie wordt over het milieuprobleem ge sproken alsof de oorzaken volkomen worden begrepen en de oplossingen voorhanden zijn, zodat slechts de ac ties behoeven te worden georgani seerd en afspraken gemaakt tussen de landen onderling. De VN be schouwd milieuverbetering aldus Commoner, als een strijd tussen de mens en de natuur, zoals dat ook het geval is met honger, armoede en rassendiscriminatie Volgens de Amerikaanse hoogleraar is de mi- lieucrisis een strijd tussen de men- i sen onderling. Daarom dienen socia- i le vragen zoals hongersnoden en armoede, in de discussies over milieu- verontreiniging te worden betrok- I ken. I Het grootste gevaar voor het milieu noemde hij de dreiging van een nu- cleaire oorlog en de strijd in Viet- j nam. Daar wordt voor het eerst ter wereld een ecologische oorlog uitge vochten, waarbij de inwoners van dat land worden uitgemoord inclusief hun natuurlijke omgeving. Dr. Commoner noemde bijeenkom sten als het milieuforum uiterst nut- j tig omdat op deze manier het publiek de feiten onder ogen krijgt waar mee de regeringen onder druk kun nen worden gezet. Hij achtte het daarom niet uitgesloten dat al de pu blieke acties ook op de VN conferen tie hun uitwerking niet zullen missen. Hij baseerde dit tevens op de situa tie in de Verenigde Staten waar de regering onder druk van de bevol king aandacht is gaan schenken aan milieubeheer. SALISBURY (Reuter) De Rho- desische regering heeft gisteren maatregelen afgekondigd om te voorkomen dat de Afrikaanse natio nale raad (ANC) geld of andere hulp ontvangt uit het buitenland. De raad heeft een belangrijke rol ge speeld in het verzet van de Afrika nen in Rhodesië tegen Brits-Rho- desisch akkoord. De nieuwe maatregelen geven de regering in Salisbury het recht om de invoer van geld of andere hulp voor een politieke partij te verbie den als dat volgens de regering tot ongeregeldheden kan leiden. De re gering stelt de ANC verantwoordelijk voor daden die de "vrede, de orde en het goede bestuur" in Rhode sië verstoorden. "Uit deze maatrege len volgt een verbod voor de ANC om gelden of goederen in te voeren in Rhodesië die bedoeld zijn om de belangen van de ANC te bevorderen, in strijd met de nationale belangen" aldus de verklaring van de regering De ANC heeft onlangs verzoeken om financiële en andere hulp gestuurd naar organisaties in Europa, Ameri ka en Afrika. Amnesty International, een organi satie, die de belangen van de politie ke gevangenen overal ter wereld be hartigt, heeft dezer dagen een be richt gepubliceerd over de politieke i gevangenen in Rhodesië. Al lange tijd zitten 77 Afrikaanse nationalis ten in Rhodesische gevangenissen zonder dat een proces tegen hen is gevoerd. Sommigen worden al tien jaar vastgehouden op grond van de wetten op de noodtoestand. Nu de commissie-Pearce heeft geconsta teerd dat de Afrikaanse meerderheid de voorstellen voor een regeling met Engeland heeft afgewezen, bestaan er nauwelijks vooruitzichten op vrij lating van de politieke gevangenen, aldus Amnesty. Deez organisatie wijst er verder op dat het "revisie-tribunaal" dat ge machtigd is vrijlating van gevange nen aan te bevelen, sinds de aan kondiging van de voorstellen in no vember vorig jaar geen zitting meer heeft gehouden. Bij een normale gang van zaken zou het tribunaal in februari rapport hebben uitgebracht. Amnesty dringt aan op onmiddellij ke hervatting van de zittingen zodat de gevangenen gebruik kunnen ma ken van hun recht, om hun zaak voor te leggen aan het tribunaal. Overigens zullen de gevangenen, en ook de mensen die in hun bewe gingsvrijheid zijn beperkt, belangrij ke politieke rechten missen als ze eenmaal in vrijheid zijn gesteld. Wie de afgelopen tien jaar voor een aan eengesloten periode van meer dan een halfjaar gevangen heeft gezeten of in zijn bewegingsvrijheid is be perkt, mag niet kandidaat staan bij de verkiezing van een raad van Afri kanen. Actief kiesrecht wordt ontno men wanneer iemand de laatste vijf Jaar een half jaar gevangen heeft gezeten. Zelfs als de Afrikaanse leiders on middellijk vrijgelaten zouden wor den, zal het nog tien Jaar duren voor zij kandidaat kunnen staan bij de verkiezingen voor Afrikaanse raden. Voor het parlemenfc is die termijn vijf jaar. Zolang de noodtoestand van kracht blijft kan de regering in Salisbury tegenstanders uitsluiten van bepaalde wettige politieke acti viteiten door hen voor minstens een halfjaar op te sluiten, aldus Amnes ty International. BELFAST (UPI) De vrouwen van de Noordierse hoofdstad Belfast, behorend tot het katholieke volksdeel schijnen ernst te willen maken met hun enige tijd geleden aangekondig de streven het geweld in de stad de kop in te drukken. Dat zij daar voor een energiek en vastberaden op treden niet schuwen moge blijken uit de volgende anekdote. De blonde knaap met de cowboy laarzen floot zeer opgewekt een marsdeuntje. „Hier komt het moe ders-leger, jongens" riep hij zijn ka meraden toe. Aan het begin van de straat verscheen een groep grimmig- kijkend'e, vastberaden vrouwen huis vrouwen van middelbare leeftijd uit naburige straten. Ongeveer 150 teen agers die dinsdag in de katholieke wijk Andersonstown stenen naar Britse troepen hadden gegooid stonden stil en keken toe. Enkelen van hen grinnikten. Anderen begon nen te roepen „link, rechts, links, rechts" op de maat van het nader - bijkomende vrouwenleger. Het geluid van neerkomende stenen flessen en m antwoord daarop het knallen van de rubberkogels van de Britse mili tairen had de vrouwen uit hun hui zen gelokt. Ze gingen naar de bevel voerende officieren van het leger. „Haal uw mannen hier weg" zeiden zyn hun. Enkele ogenblikken later trokken de troepen zich uit de straat terug en bleven op eerbiedwaardige afstand staan kijken. De vrouwen stapten toen naar de grinnikende Jongelui „Komt u ons een nopje thee aanbieden, schat", vroeg een strijdlustig uitziende jongeman. De grijze huisvrouw glimlachte wat. „Nee" zei ze, „ik kwam je dit ge ven „en ze gaf hem een flinke klap in het gezicht. Verbaasd deinsde de jongen terug. „Schei uit" riep hij en zocht een veilig heenkomen tussen zijn kameraden. De andere vrouwen baanden zich duwend en stotend een weg door de groep Jongelui heen. Een van de vrouwen greep een knaap bij'een oor en zei hem „jij gaat naar huis en blijft daar". Binnen een paar minuten begonnen de jongelui zich te verspreiden. Kazerne bedreigd Een officier van Piket die in een kazerne in het Italiaanse Pordenone een onderzoek instelde naar een elektriciteitssto ring, heeft in de wapenkamer een lading tnt met lont gevonden. In de kazere verblijven tweeduizend militairen. Degenen die de lading hebben aangebracht, moeten door de officier van Piket zijn verrast, want de springstof lag buiten een gat dat ze ervoor in de muur uit gehakt hadden. Meer cellen Een rechter in Dallas Texas, heeft drie gevange nen in het gelijk gesteld die had den geklaagd dat er onvoldoende faciliteiten waren in de plaatselijke gevangenis. Rechter Sarah Hughes vaardigde een doortastend rech terlijk bevel uit tegen het district en tegen sheriff Clarence Jones. Binnen een half jaar moeten er meer cellen zijn gebouwd om over bevolking in de gevangenis te voor komen. Cellen voor eenzame op sluiting moeten tenminste een op pervlakte van 3.7 m2 hebben. Castro in Warschau Premier Fidel Castro van Cuba is gisteren in Warschau aangekomen voor een officieel bezoek van zeven dagen. Op het vliegveld werd hij begroet door de Poolse partijleider Gierek en premier Jaroszewicz. Er werden geen toespraken gehouden. Na zijn bezoek aan Polen gaat Fidel Castro nog twee weken naar de Sowjet- Unie. Hij zal dan twee maanden op reis zijn geweest door Afrika en Oost-Europa.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9