Handtekeningen voor overdekte Oegstgeest Een openbare school met bedrijfsleiders" vier HUURVERHOGING NA RENOVATIE? agen\ Rioolgemaal Leiderdorp voltooid v" m H yl T ign 1 w VOSSEHOL BESTAAT 25 JAAR Leidse universiteit over legersubsidies Hengelsport Prijsuitreiking Oegstgeest Actief Borrel teveel kost bloemen handelaar f. 30.000 ACTIE VOOR DOCOS Van Tongeren opende in de Doezastraat vierde zaak Ophalen gr( in Oegstgee Organisatie Vogels VIVAX ENQUETE SUCCES LEIDERDORP Het rioolge maal aan de Engelendaal in Lei derdorp is onlangs gereed gekomen. Door dit gemaal wordt een deel van het afvalwater van de Leiderdorpse nieuwbouw afgevoerd naar de riool- w aterzu i veringsinstallatie Le iden— Noord. Op 14 .iuni 's middags om kwart voor vier zal het gemaal of ficieel worden overgedragen aan Rijnland. OEGSTGEEST De wens om zo snel mogelijk te komen tot een overdekt zwembad en de vrees dat de verwezenlijking ervan op de lange baan zou worden geschoven, heeft geleid tot een handtekeningenactie onder een groot deel van de Oegst- geester burgerij. Er werden 2500 adressen bezocht. Er werden 1520 handtekeningen geplaatst (ruim 60%) om het verzoek aan het gemeentebestuur te ondersteunen. Maar 5% van die bezochte perso nen tekenden niet, terwijl bij een groot aantal 847vergeefs werd' ge beld. Aangenomen dat van dit aan tal meer dan de helft de enquêtefor mulieren zou hebben getekend, komt men to,t het hoge percentage van ruim 80%. Wethouder Thorn ont ving gistermiddag de dames Kimman en Bodenhausen (Vivax) en de heer Zandvliet in het gemeentehuis. Met veel overtuiging pleitten zij voor een overdekte, erop wijzend dat de mogelijkheid om in Oegstgeest ook 's winters te kunnen zwemmen voor- ai een uitkomst zou zijn voor ouderen en jongere kinderen. Nu moeten ve len naar Wassenaar en Hazerswoude. wat als een groot bezwaar word't on dervonden. Wethouder Thorn zei dat een pe tite in vele gevallen gericht is tegen het beleid van de overheid, maar in dit geval begreep hij heel goed dat het hier gaa't om ondersteuning van de pogingen van 't gemeentebestuur om spoedig tot een overdekte te ko men. Hij zegde toe dat d'e hand'teke- ningemmap gevoegd zou worden bij de raadsstukken, die behoren bij het plan voor een overdekte, maar de raad zal moeten uitmaken of dit fi nancieel haalbaar is. Hij bracht de zeer hoge kosten onder de aandacht, maar van de andeer zijde werd aan gevoerd, d'at ook nu bijvoorbeeld bij schoolzwemmen al veel wordlt uitge geven voor vervoer naar Katwijk. Overigens maakte de heer Thorn er op opmerkzaam dat destijds bij de bouw van "Poelmeer" alleen een open bad was te verwezenlijken. Had men toen gewacht tot er financiering zou zijn voor een overdekt bad, dan zou men er wellicht nog geen zwem bad geweest zijn Hij zei deze petitie met plezier te hebben ontvangen. Ze zal zeker bijdragen tot een inzicht over de noodzakelijkheid van een overdekt bad. tg. m njift iim ih -T-rfiniTir I eel reacties op onderwijsnota WARMOND Het Warmondse watersportcentrum 't Vossehol be staat 17 juni vijfentwintig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum is er een feestelijke reünie. Samen met deze reünie valt de opening van het nieuwe gebouw. De loco-burgemeester van Warmond zal van de nieuwbouw 's middags om half drie de officiële opening verrichten. Daarna krijgt iedereen de gelegenheid oude beken den te ontmoeten. Werkterrein predikanten in Oegstgeest OEGSTGEEST In verband met afspraken met de Leidse hervormde gemeente met betrekking tot de Me- renwijk werd vorig jaar besloten niet te voorzien in de vakature van de derde hervormde predikant in Oegst geest, zodat nu de beide overgeble ven predikanten de taak hebben hun werkterrein af te bakenen in twee wijken. De nu gemaakte inde ling is de volgende. De grens tus sen de twee wijken loopt vanaf de grens met Rijnsburg aan de noord kant langs de Voscuyl, dan oostelijk van de Rhijngeesterstraatweg een klein stukje naar het zuiden en ver volgens langs de noordkant de Oran jelaan, hét van Griethuysenplein, de Waldeck Pyrmontlaan. de Emma- laan en de Marelaan. om dan langs de zuidkant van de Poelgeesterweg en de Groene Maredijk bij de grens van Leiden te komen. Ten noorden van deze west-oost lijn ligt het werkterrein van ds. Irik. ten zuiden dat van ds. Verdonk. Beide wijken worden ingedeeld in secties, die aan de ouderlingen worden toevertrouwd Over die indeling volgen later nog berichten. Paulusband LEIDEN De band van de Leid- sche Paulus-zeeverkennersgroep heeft op een in Wijk aan Zee gehouden concours in de jeugdafdeling met 173 punten beslag weten te leggen op de tweede prijs, hetgeen promotie naar de derde afdeling betekent. OEGSTGEEST De Oegstgeester 1 scholen hebben gereageerd op de on- I derwijsnota, die enige tijd geleden 't levenslicht zag. Naast lof voor het I initiatief kwam ook hier en daar on- j vermijdelijk kritiek. De oudercommissie van de Ter- weeschool ziet niet hoe de invoering van meer moderne benadering van de vakken, b.v. Nederlands, technisch en financieel verwezenlijkt moet worden. Er zullen nieuwe lesmate rialen moeten worden aangeschaft en extra kosten zullen onvermijde lijk zijn. De oudercommissie mist dan ook een plan voor de financie ring van deze modernisatie. B. en W zeggen dat deze extra kosten zullen kunnen worden gefinancierd uit het jaarlijkse krediet voor de aanschaf van leermiddelen. De door de oudercommissie ge vraagde grondige bestudering van de daadwerkelijke verwezenlijking van het leerplan is een taak voor des kundigen menen B. en W. Oegst geest zelf beschikt niet over zo'n deskundige en daarom wil men de schooladviesdienst te hulp roepen. tDe oudercommissie twijfelt aan de mogelijkheden van de SAD omdat de commissie van mening is dat het nog jaren zal duren eer deze dienst goed kan functioneren). Over het probleem van de overbe lasting van de schoolhoofden, een punt dat in bijna alle reacties op de onderwijsnota naar boven komt, .stelt de oudercommissie van de Ter- weeschool voor alle openbaar basis onderwijs onder te brengen in een school. Deze school zou dan kunnen werken onder een manager met wat voor Oegstgeest betreft vier "be drijfsleiders". B en W. zeggen dat de wetgeving deze oplossing van het probleem overbelaste schoolhoofden Iniet toestaat. Het bestuur van de Hofdijckschool I is pvenals het bestuur van de Chris telijke school aan de Kamperfoelie laan van mening dat er in het plan Haaswijk plaats moet zijn voor een christelijke basisschool In deze krin- gen vraagt men zich ook af of Oegst geest wel een vierde openbare school nodig heeft. Wat de scholenbouw in LEIDEN Twee kleine kinderen j raakten gistermiddag bij ongelukken iop de weg gewond. Een zesjarige j jongen kneusde zijn ribben, toen hij j bij het plotseling oversteken van 't jLevendaal. werd aangereden door |een auto. Hoewel de bestuurder uit alle macht remde zag hij geen kans om het ventje te ontwijken. In de Hansenstraat was het een driejarige jongen die tussen geparkeerd staan de auto's door de rijbaan op wilde lopen. Hij werd geraakt door een juist passerende wagen. In beide ge vallen zorgde de EHD voor vervoer naar een ziekenhuis. LEIDEN Mogen wetenschappe lijke onderzoeken aan de Leidse uni versiteit gesubstd'iëerd worden door militaire instanties? Over deze vraag zal de universiteitsraad zich maan dagavond buigen. Aanleiding tot de discussie zijn de 20.000 dollar die prof. J. J. van Rood van het Ameri kaanse leger heeft ontvangen voor pen weefselonderzoek en de Navo- gifl van 10.000 dollar aan oa. de Leidse hoogleraar J. J. M. Beenakker voor het onderzoek naar het richten van moleculen met lasertechnieken. Her. bekend worden van deze militaire bijdragen aan Leidse onderzoekingen, leidden twee maanden geleden tot hevige protesten in de universiteits raad. Het dagelijks bestuur van de Leidse universiteit heeft inmiddels een nota opgesteld, aan de hand waarvan maandag zal worden gediscussiëeerd. De kernvraag uit de nota, die alleen een opsomming geeft van alle aan alt vraagstuk klevende aspecten en niet de mening van het dagelijks be stuur geeft, is: "is subsidiëring van wetenschappelijk onderzoek aan de universiteit van militaire organisa ties in sommige gevallen aanvaard baar, of acht men de<ze subsidie in alle gevallen ethisch en/of principiëel onaanvaardbaar?" Het, dagelijks bestuur vraagt zich af, of er niet een speciale commissie "militaire research" moet worden gevormd voor de beoordeling van de aanvaardbaarheid van een legersub- sidie, als de universiteitsraad mili taire giften "soms aanvaardbaar zou vinden. Haaswijk betreft is het in eerste in stantie de taak van het bijzonder on derwijs om na te gaan of er in het plan een bijzondere school moet ko men. vinden B. en W. De D '66-frac- tie heeft zich ook over de onderwijs nota gekomen. Buiten een groot aan tal opmerkingen komt de fractie met drie voorstellen. D'66 Ten eerste zou D '66 graag zien dat de Schoolraad openbaar gaat verga deren. Een tweede voorstel is de Schoolraad te combineren zoals ook in Leiden het geval is. zodat allerlei vormen van onderwils in de School raad vertegenwoordigd zijn. Daar naast wil D '66 dat de Schoolraad en de raadscommissie voor onderwijs regelmatig gezamenlijk vergadert. Met betrekking tot het voorstel om te komen tot een gecombineer de Schoolraad, ook de ouder commis sie van de Bokkesprong heeft daar om gevraagd zeggen B en W. dat opname van de oudercommissie van de kleuterscholen alleen mogelijk is bij een radicale wijziging van de samenstelling van de raad. Na overleg met de bestaande School raad zal het college hierover een uitspraak doen. LEIDEN In het kader van haar zilveren jubileum had de Vis vereniging „Zaalberg" in het Aarka naal een viswedstrijd georganiseerd, waarvan de uitslag als volgt luidt: J. Gorlee (2635 gr.). C. Kop 2590, A. Kop 2010, J Philippo 1840. A. I- terson 800, M. Bronmijer 1365, J. Minke 800. R. Kop 725, G. Holswil- der 710 en N. Gressi 500 gram. Het viscollege „De Ruisvoorn" hield een wedstrijd op de Kaag. met als uit slag A. C. v. d. Meer (2880 gram), N. Dorrepaal 2860, P. Dubbeldeman 2810, J. de Hoed 2600 en G. Kijk in de Vegte 1910 gram. Mevrouw Kimman overhan digt loethouder Thorn de verza melde handtekeningen. Haar me destrijdster voor de overdekte mevrouio Bodenhausen kijkt glimlachend toe. (.Foto Holvast) Leiderdorpse bejaarden gaan 17 juni dagje op stap LEIDERDORP Met rasse schre den nadert de datum van de jaar lijkse bejaardentocht in Leiderdorp. Op zaterdag 17 juni zal deze 26ste autotocht worden gehouden. De col lecte onder de Leiderdorpse bevol king is achter de rug en heeft een prachtig bedrag opgebracht. Ook di verse bedrijven en middenstanders zonden hun bijdrage. Wanneer ook de subsidie van de Gemeente binnen is is de zaak financieel rond. Ieder een vanaf de leeftijd van 70 jaar kan aan deze tocht deelnemen. Van een echtpaar behoeft slechts één van bei de aan deze limiet te voldoen.Uiter- lijk tot 9 juni as. kunnen er nog aanmeldingen binnenkomen bijL. v. d. Hoogen, Spanjaardslaan 5 en A. Kruidenier, Acacialaan 4, Leider dorp. Ook voor deze 26e bocht is het comité Bejaardenzorg er in geslaagd een mooie route uit te stippelen. De bejaarden wacht een koffietafel in Lunteren en een diner in Avifauna Ongeveer 9 uur 's avonds aankomst bij de Scheppingskerk waarna de stoet voorafgegaan door de Leider dorpse drumband nog een korte rou te aflegt. De bejaarden van Leider dorp wacht op zaterdag 17 juni een schitterende autotocht! OEGSTGEEST In het Ge meentecentrum aan de Lijtweg reikte wethouder Thorn gisteravond samen met schoolhoofd Koning en rijkspolitie adjudant Koer ten de prij zen uit van de jubileumprijsvraag van Oegstgeest Actief. De prijsuitrei king ging heel origineel want aan de hand van een zelf gekozen dia za gen de gelukkige winnaars wat hun prijs was. De hoofdprijs van f 1000,- ging naar mevrouw Sweek. DEN HAAG Het zou het ge volg zijn geweest van zakelijke pro blemen, dat een 33-jarige bloemen handelaar uit Oegstgeest in Noord- wijk op de Beeklaan onder invloed van drank verkerend zijn auto had bestuurd. Enige dagen later ge beurde het zelfde in Rijnsburg, waar op een kruispunt hij geen voorrang aan een andere autobestuurder ver leende wat een botsing tot gevolg had. Voor de Haagse rechtbank gaf verdachte toe, dat hij in die tijd misbruik van sterke drank maakte, maar dat zou nu niet meer gebeu ren. Als gevolg van intrekken van het rijbewijs, zijn op zakelijk ge bied grote moeilijkheden ontstaan en een schuld van f 30.000, die ver dachte bezig is af te betalen. Daarvoor is het bezit van zijn rijbewijs noodzakelijk om zaken te kunnen doen. Daar wilde de officier wei reke ning mee houden en volstaan met vier weken gevangenisstraf waar van drie weken voorwaardelijk en een jaar intrekking rijbewijs waar van zes maanden voorwaardelijk en aftrek van de tijd waarm dat al is ingenomen. De verdediger mr. Hes bepleitte het rijbewijs zo spoedig mogelijk te rug te geven. Vonnis over 14 dagen. LEIDEN Na het bericht van de brand bij Docos zijn enkele sport vrienden meteen een actie begon nen. Dat zijn de heren Goosen (tel. 30475) en Verplancke (31988), die onder het zakenleven geld en goe deren bijeen willen brengen voor het herstel van de accommodatie in de Kikkerpolder. De schade be draagt f 10.000 en de vereniging krijgt maar f 1100 terug. Er is dus heel wat nodig en gedacht wordt ook over een loterij onder de leden. Het gironummer van de penning meester (583009) staat open. LEIDEN In de Doezastraat is sinds maandag j.l. de vierde kappers zaak van de bekende Leidse dames kapper Van Tongeren geopend. De zaak zal geleid worden door de schoondochter van de heer Van Ton geren. Anneke. Zij slaagde maandag bovendien voor haar diploma schoonheidsspecialiste. Over enkele weken kan daardoor bovendien een schoonheidssalon, waarvoor in de nieuwe zaak al ruimte is afgeschei den, in gebruik worden genomen. De stijlvol mgerichte kapsalon, was maandag omgetoverd in een zee van bloemstukken van klanten en vrienden, herbergt ook een kleine haarstukkenafdeling. WOENSDAG 7i WOENSDAG met wethouder Kret 8 uur rt Stadhuis (kamer 204) 04 gadering Commissie cultud sport en jeugd 8 uur nam. Breestraat 19 Socieiteit 74 kamerbewoners en alleens! Dijkstraat 2a (Morskw&l uur sociale raadsvrouw lfr] middag. Stadhuis Spreekuur vrouw 4 30-6 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. voor kamerbewoners en a 8 uur nam. Oegstgeest (Kennedylai avond Baha'i 8 uur nam. Nieuw Minerva LunchbijJ Ned. Mij voor Nijverheid] Spr. ir. H. D. Prins over controverse tussen openbaat autovervoer" 12.30 uur namr DONDERDAGL Stadhuis (kamer 204) P voor de financiën 4 uv Kreatief Sentrum 712 uur nam. Praethuys Vrouwenkerkkocj Gesprekscentrum spreekt oi en het verkeer, het bestuuif nomie" 8 uur nam. Voorschoten (Gouden I kring Leiden Spr. mr. 8 uur nam. Stadhuis Spreekuur vrouw 6-8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit i dicapten 2-5 uur nam. I Volmolengracht 19 Wel Rode Kruis 7-9 uur nam. L Titus Brandsmalaan 76 f boot" Clubhuiswerk handt VRIJDAG E Kreatief Sentrum (Bre 81 uur nam. Jazz-zolder Hot House 24) Slotavond Leo van O tet 10 uur nam. 3 uur 's nai Leiderdorp (Fred. Hendi 25) Gespreksavond Bahal Breestraat 19 Sociëteit voor kamerbewoners en den) 912 uur nam. Het Mierennest Morsw ver jassen 8 uur nam. Oegstgeest Geversstraat teit voor kamerbewoners staanden 8 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) bejaarden Soc. Med. Advii 4 uur nam. Noordeinde 1 receptie g leum Eerste Leidse Scho 4.307 uur nam. Apothekers De avond-, nacht- en zc wordt waargenomen doo Zuid-West, Brahmslaan Breest Smallenburg, Loeve derdorp en apotheek Oeg helminapark SOS-dienst SOS-Teiefonlsche (01710)—25202 Voor alle liJkbedeD verkeren beral werkdag van acht uur a uur vrh doorlopend In be d.w.z. van vrijdag acht i maandag acht uur vjn. Gezinsverzorging Aanvragen hulp Dejaardi durlg zieken en gezinsverz singel 8. tel. 24800. 910 Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtshulp. Werkdagen (bt 913 uur; zaterdag 10li derdag ook van 1922 Leidse Volkshuis, Apothe Release Hulpverleningsdienst Re we Rijn 20a. tel. 24555. M vrijdag 2022 uur; dinsd derdag ook 1518 c OEGSTGEEST Het 14 juni worden opgehaa Ged. Rhijngeesterstra Dorpsstraat Zoutkeet! mondeweg van Utenwaerdelaan va: Wililibrordüaan Kam; laan Grunerielaan Kennedylaan Zonnebl Floxlaan Lathyruslaai lemmerstraatweg trekvaart Kwaaklaan. LEIDEN Wie wil er de Vogelwijk? En een oppascentrale of kreatieve avonden? Al deze dingen (en meer) kunnen georganiseerd worden en daarvoor willen enkele mensen uit de Vogelwijk een buurt- contactavond organiseren in de gym zaal van de Mythylschool aan de Blauwe Vogelweg. In de Vogelwijk ontbreekt nog veel op het gebied van recreatie, sport en andere activitei ten. Niet alleen voor de jeugd maar ook voor volwassenen en voor be jaarden. Dat is jammer want er zijn mogelijkheden genoeg om daar iets aan te doen. Er is ruimte, er is een speeltum, er is het be Daarom is organisatie vi nodig om gezamenlijk pakken, zoals een hufe voor jongeren, een disci r bejaardensoos, hulpverl zieken, enzovoorts. Alle nen gebruikt worden en nog wat weet kan dat ideeën-bussen die bq div c staan. De buurtcontactavond seerd door een voorbereli groep begint dinsdagavi om acht uur LEIDEN „Wel renovatie, maar geen huurverhoging. We hebben al jaren huur betaald en er wei nig of geen onderhoud en verbete ring van de woningen voor terug gekregen Dat zeiden verscinlier:- de mensen uit Plan Noord en het Haagwegkwartier gisteravond op een bijeenkomst in „De Burcht" waar de Nationale Woningraad en de Gemeentelijke Woning Stichting vragen van bewoners beantwoord den. Dit alles ter voorbereiding van de renovatie in bovengenoemde Leid se stadsdelen. Van de 516 woningen die daar staan waren maar een hon dertal mensen naar „De Burcht" ge komen. De Nationale Woningraad gaat rn opdracht van de gemeente) on derzoeken Hoe hoog zijn de huren mo menteel en is dat huurniveau recht vaardig? Dit onderzoek is al aan de gang en zal half juli klaar zijn. Kan er gerenoveerd -vorden? Om dit te beantwoorden zullen twee enquetes worden gehouden. Een technische enquête (een opne mer noteert wat er veranderd moet worden) en eentje door de bewo ners zelf in te vullen. Zo krijgt de Woningraad gegevens over eventue le renovatie. Erg belangrijk dus. Daarom doet de Woningraad een beroep op elke bewoner de enquête in te vullen, ook als er verhuis plannen bestaan. De informatie-ver zameling is volkomen vrijblijvend; niemand verplicht zich tot reno vatie. Over een week zal deze en- I quête beginnen en half november zal het openbare rapport klaar zijn. Nadat gisteravond enkele betove rende dia's waren vertoond van re novatie in Gouda (ruime kamers en glanzende keukens) werden wat zaken duidelijk gemaakt: renovatie wordt uitgevoerd bij huizen die tot ongeveer 1990 zul len blijven staan. Dus een stevig karkas hebben (funderingen en muren». De renovatie-kosten wor den dan uitgesmeerd over 25 jaar. tijdens de werkzaamheden wo nen de bewoners niet in hun huis. Als vergoeding voor de twee maal verhuizen en andere onkosten krijgt de bewoner f 1500,-. door de bewoner zelf-betaal de verbeteringen kunnen door de Woningraad terug worden betaald. Tenminste als die verbeteringen vakkundig zijn gebeurd. „Maar stelt U zich daar niet teveel var voor", zei iemand van de Woningraad, „de I eisen zijn vrij hoog". Na renovatie gaan de huren omhoog. Hoe veel? „Tussen f 10,- cn f50.zei iemand van de wo ningraad, „De huren zullen wor den opgetrokken tot die van verge lijkbare huizen" Iemand uit de zaal: „Ik ver dien f 150,- per week. Ik moet vrouw en twee kinderen onderhou- j den. Die verhoging kan er niet meer bij". „U kunt aan aanspraak maken op individuele huursubsidie", antwoordde de Woningstichting. Ben Je verplicht mee te doen aan renovatie? „Niemand ia verplicht mee te doen", aldus de Wonmg- raad, „van geval tot gnva-l zal de renovatie worden bekeken". Daarna volgde een discussie die steeds terug kwam op de sir-lling: Geen huurverhoging na renovatie. u Een woordvoerder van té Haagweg: „We hebb huur betaald, en wat gebeurd? Het weinige on - de gemeente laten doen is van slecntR Er zullen nog wel komsten over Plan No Haagwegkwartier word den nu renovatie in zie hoe lang gaat net nu Daar is niets van te z niemand hoeft te deni deze zomer maar niet D gen want ze komen t( ren Want als alle ge half november in een versohenen zal het n'1 tijdje duren. In ieder g gend Jaar. Dus van de rustig behangen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2