liick Boys cteert jidstrijd Hard werken voor Soling-zeilers Stayer De Wit: een andere kampioenstrui ORT iNDA ZEILMEDEWERKER veren Molen van LF naar Katwijk Alleen in voldoende beveiligde stadions TONSCHADE IBM-TOERNOOI LEIDSCH DAGBLAD In 'Giro" werd strijd gemeden Doe iets aan dat buiige Koersen Hilversum Op rustdag in Kieler Woche JUNI 1972 JJ5 U Na 23 jaar Zilveren Molen voetbal is de kans dat bef afstand moet doen van het kostbare kleinood rswaarde is nu al opgelopen tot f 1500,- na de aan- van f 400,-) bijzonder groot geworden. Quick Boys vond namelijk voor de vierde keer dit door LFC ■de toernooi door een 1-0 overwinning op Zwart- mag zich na de vijfde keer rechtmatige eigenaar de Zilveren Molen. uizend toeschouwers voorzitter van de sec- etbal van de KNVB Remmers, die speciaal enheid met zijn vrouw overgekomen) waren meer spannende dan vaarin Zwart-Wit '28 ■meen landskam- nateurs niet waar kon en vooral in de twee- spelend Quick Boys. t trainer Wim van der en verontrustende ge- e hij na afloop: „We avond natuurlijk naar n te winnen, maar ik loment geen honderd meer eisen van mijn ebben een bijzonder achter de rug eigenlijk al lang blij >en van de zaterdag- l. Ik heb dan ook niet een vanavond present mochten ze zelf uit- ie reden ontbrak o.a. nd jaar bij Feyen- at, dan ook. Hij werd dienstelijk vervangen die in de tweede )e wijze enkele harde lm van der Plas on- kte. In tegenstelling, nten wilden de Kat- t einde van het sei-^ rel een succesje beha-"" kwam al na 35 mi- ietwat tegen de yeld- inverwacht de leiding Drzet van de doorge- n der Plas op rechts van der Plas met tal doeltreffend afge- voorsprong die door i met al te veel moei- >rden verdedigd, want Door Simon van Meijgaarden aarlem (TC DFC Blauw Wit Cambuur brtuna SC re KLASSE FC Den Haag tbal TE DIVISIE - FC VW - SW [Wageningen '67 de fysiek sterke Katwijkse achterhoe de was de futloze Rotterdamse aan val gemakkelijk de baas. Na rust dic teerden de Katwijkers het spel op het zeer hobbelige en daardoor ef fectvolle LFC-terrein volledig, maar zagen toch geen kans om de mini male voorsprong uit te breiden. Met razendsnel aanvalsspel brachten zij de Rotterdammers meermalen in pa niek. Trainer Halkes daarover: „Dat was ook precies onze opzet. Ron Ver heul en Koos Klinkenberg moesten om beurten vanaf het middenveld oprukken, om dan op snelheid pa niek te zaaien in de achterhoede, zo dat die op het laatst niet meer wist wie ze voor zich had. „Een taktisch concept dat wel volledig slaagde maan toch geen doelrijpe vruchten afwierp. Voor de Rotterdammers was dat vooral te danken aan 't optreden van hun reserve-doelman Outjes, die na 63 minuten een solo van Wim van der Plas vroegtijdig kon afbreken en na 70 minuten op fraaie wijze een hard schot van Koos Klinkenberg uit zijn doel ranselde. De beste kans voor Quick Boys zou nog komen. Een door scheidsrechter Slingerberg, die door zyn autoritaire manier van op treden nogal op de voorgrond trad, toegekende vrije trap werd door snel le Jan van der Plas onbereikbaar voor doelman Outjes keihard tegen de doellat aangeschoten. Een klein slotoffensief van Zwart-Wit '28 kon de vierde overwinning van Quick Boys in dit toernooi tenslotte niet meer in de weg staan. Bekende van der Gijp naderhand: „Het was een volkomen verdiende overwinning van Quiok Boys. Door een fantasie-op- stelling heb ik nog getracht om de inspiratie binnen het elftal weer wat te doen opleven, maar dat heeft niet mogen baten. Quick Boys was van avond gewoon beter. We gaan ons nu maar weer helemaal richten op het volgende seizoen en de return- wedstrijd tegen Sparta '25 van aan staande zaterdag (eerste wedstrijd om het algemeen landskampioen schap bij de amateurs van zaterdag schap bij de amateurs van zaterdag j.l. tegen zondagkampioen Sparta '25 ging niet. 1—0 verloren in Rotter dam hoeft voor mij eigenlijk ook niet eens meer. - PSV K A. Eagles itbal Jes KNVB-beker - DOVO terdag al Flamingo's (ter- Haag). iONDAG ofdklasse L! HCCIQuick Boys Pit HCC H; ACC— e klasse A 1 (sportpark Room- Europacupfina les WENEN Het bestuur van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft gisteren in Wenen besloten, dat in de toekomst de finales van Europacuptoernooien alleen zullen worden toegewezen aan stadions die ln voldoende mate zijn beveiligd. Een dwingende eis is daarbij dat er hekken zijn geplaatst om te voorko men dat toeschouwers het speelveld betreden. Het besluit werd genomen naar aanleiding van de eindstrijd van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor bekerhouders in Barcelona tussen Dynamo Moskou en Glasgow Rangers. Veelal onder de invloed van sterke drank verke rende Schotse supporters bezetten toen enkele malen het veld, In kringen van de UEFA is men van mening, dat er zeker op korte termijn geen sprake van zal zijn dat de finale wordt overgespeeld. De Schotse spelers zijn inmiddels namelijk met vakantie gegaan en BARCELONA De Schotse supporters hebben tijdens en na de Europa-cup-2-finale tussen Glasgow Rangers en Dynamo Moskou voor twee miljoen pe seta's (honderdduizend gulden) beschadigd aan het stadion van FC Barcelona. Dit staat in een brief van de Catalaanse Voet balfederatie aan de UEFA. In Barcelona wil men dat de UEFA strafmaatregelen neemt. komen pas begin juli in Glas gow terug. De disciplinaire com missie zal zo snel mogelijk een uit- spraa kdoen. Het probleem is echter dat de rapporten van officials uit Barcelona nog niet bij het UEFA- secretariaat zijn binnengekomen. AMSTERDAM De uitslagen van de gisteren in Amsterdam ge speelde partijen in de zevende ronde van het internationale schaaktoer nooi zijn: Grootmeestergroep Kortsjnoj-Malich V2Padews- ki-Donner 0—1, Ivkow-Robatsch Ree-Poloegajewski 0—1, Uhlmann Timman V2V2, Hartoch-Browne Vi—Vi. Langeweg-Szabo 1—0, LJu- bojevic-Enklaar 10. Stand: 1. Po- loegajewski 5^, 2. Uhlmann 5, 3. Ljuboljevic 4%, 4/6 Donner, Kortsj- noj, Langeweg 4, 7/8 Szabo, Tim man 3Va, 9/11 Ree, Ivkow, Hartoch 3, 12/13 Padewski, Robatsoh 2XA en 1 afgebr. 14/15 Browne, Malich 2%, 16 Enklaar 2 IVIeestergroep Marovic-Kraidman 10, Jongs- ma-Cafferty afgebr. Sax-Eising 10, Heclht-Van Geet 10, Soos- Van Baarle xk—V2, Boehm-Hennings Stand: 1. Marovic 5, 2/4 Kraidman, Sax, Hennings 4%, 5. Jongsma 4 en 1 afgebr. 6/7 Eising, Soos 4, 8. Hecht 3%, 9. Van Baarle 3, 10. Cafferty 1% en 1 afgebr. 11. Boehm 1%, 12. Van Geet 1. Onze krant zoekt een Belangstellenden kunnen zich (telefonisch of schrif telijk) richten tot de sportredactie van het Leidsch Dagblad. Adres: Witte Singel 1, Leiden. Telefoon 21507, toestel 21. De Zwart-Witspitsspeler Vier gever wordt bij <een doorbraak stevig op de huid gezeten door Aad Remmelzwaal. Links Joep den Hollander. Op de achter grond kijken de Katwijkers Arie Haasnoot en Wim v. d. Plas ge spannen toe. (Foto Holvast) PARABIAGO Aan de vooravond van dte eerste zware Alpen-etappe hebben de renners in dJe Ronde van Italië de strijd gemeden. In een groot, geheel gesloten peloton hebben zij gisteren de zes ronden van 28 km op het circuit bij Parabiago afgelegd. In de massasprint van 72 renners aan de finish was de zege voor de Belg Ro ger de Vlaeminck. 1. Roger de Vlaemonok (Belg) de 168 km in 3 uur 54 min. 57 sec. (gem. 43.085 km per uur); 2. Michele Dan- ceïïi (It); 3. Arnaldo Caberzasi (It); 4. Kurt Rub (Zwifos); 5. Attilio Ben- fatto (It). Algemeen klassement: 1. Merdkx (Beflig) 75.57.03; 2. Gosta Pettersson (Zwe) op 3.23; 3. Fuerate (Spa) op 446 4. Gimondi (It) op 7.56; 5. Lo pez Carril (Spa) op 8.39; 6. Lasa (Spa) op 8.56; 7. De Vlaeminck (Belg) op 9.05. SALZBURG Ook de zesde etap pe van de Ronde van Oostenrijk voor amateur-wielrenners iis geëindigd in een Nederlandse overwinning. Jacob Lange arriveerde, na 166 kilometer vanuit Innsbruck, als eerste in Salz burg. Uitslag: 1. Langen (Ned) de 178 km in 3.47.59; 2. Csenar (Oost) 3.48.24; 3. P. van Katwijk (Nedi) z.t.; 4. Carlo Clement! (Ita) z.t.; 5. Heinz Oberst (Oost) z.t.; 6. Van der Hoek (Ned) z.t.; 7. Jan Speügens (Nedf). Algemeen klassement na de zesde étappe: 1. Sfteinmayr (Oost) 22.27.41; 2. Mitteregger (Oost) 22.29.25; 3. Mo- relli (It) 22.34.45; 4. Den Hertog (Ned) 22.36.43; 5. Oberndörfer (Oost) 22.37.32; 6. Langen (Ned) 22.40.53; 7. Summer (Oost) 22.48.45;-8. dementi (It) 22.48.52 9. Van Katwijk (Ned) 22.49.04; 10. Van Dongen (Ned.) 22.49.38 26. Van der Hoek (Ned) 23.22.57. 27. Spetgens (Ned) 23.24.03. Eerste divisieclub Roda JC ver sloeg voor 2000 kijkers in Kerkrade het nationale elftal van Maleisië met 31. De doelpunten kwamen van Van Rooy (2x) en na de her vatting van Langenhuizen. Maleisië komt uit voor £e O.S. in München. Irak zal geen afvaardiging zen den naar de O.S. in München. Het Olympisch Comité van Irak heeft besloten al zijn middelen in dienst te stellen van de oorlog tegen Is- raëL ADVERTENTIE Die snelle, sterke Intercycles van Batavus, Fongers en Magneet zijn ervoor gemaakt. w ALKMAAR Piet de Wit kan voor het eerst een niet met staye- ren verdiende kampioenstrui in de kast hangen. De Zaankanter veroverde nogal verrassend het Nederlands kampioenschap over 50 km zonder motorgangmaking een in verband met de zesdaagse aantrekkelijk titeltje. Een fors aantal wielerprofs verslikte zich gisteravond in een dubbele de marrage van De Wit, wiens titel- kansen prompt daarna afdoende door zijn stalgenoten Harrie Jansen en Gerben Karstens werden be scherm. reden van die tweede ronde voorsprong, die Piet de Wit wilde hebben, was een eenvoudige. Bij de vier collega's, die de rest van het veld op een toer hadden gezet, huisde ook Gerard Koel. De Wit kent die man door en dóór, omdat ze heel wat zesdaagsen als koppel hebben doorgebracht. Koel deed dan het sprinten, terwijl De Wit zich in het duin werk ver dienstelijk maakte. De nieuwe kam pioen: „Als dat groepje van Kar stens, Koel, Oudkerk en ik bij el kaar was gebleven, zou bijna zeker Koel hebben gewonnen. Toen de koers dan ook even dood was. ben ik opnieuw gedemarreerd en dat is uitgelopen op nog e enronde voor sprong." De Wit kreeg ploeggenoot Harrie Jansen en Ben Janbroers aan zijn wiel en gedrieën werkten ze De Wit voorbeeldig aan een onaantastbare voorsprong. De nieuwe kampioen. Karsten en Jansen, hielden daarna de zaak vol ledig onder controle, ondanks nijve re pogingen van vooral Leo Duyn- dam en Cees Stam, die echter steeds werden teruggepakt. De uitslag is: 1. Piet de Wit (Wormer) 1 uur, 6 minuten 16 seconden, op een ron de, 2. Gerard Koel (Hoogerheide), De uitslagen van de gisteravond te Hilversum gehouden draverijen lulden: Coleus-prijs, le afd.: 1. Jay Lee (W. Geersen Jr.) (1.29.1), 2. Jokkebrok (B. W.), 3. Jacoba T, 4. Kaptein Norton. Toto w. 5.20. pl. 1.70, 2.30, 6.30, kop. 7.80. trio 667.20. Indra. Toto w. 7.60, pl. 1.70, 1.30, 2.00. kop. 10.50. Columnea-prijs: 1. Jellina (J. van Dooyeweerd) (1.24.3), 2. Imca Six, 3. Icarus. Toto w. 3.20, pl. 1.70, 1.90, 1.70, kop. 6.90, trio 100.90. Cyclamen-prijs: 1. Kapitein Scotch (L. Schoonhoven jr.) (1.27.1), 2. Ha rold Signal, 3. Illustre. Toto w. 1.60, pl. 1.50, 3.-, 1.70, kop. 4.20. Dlpladenls-prljs1. Ilina (M. Bouw huis) (1.21.1), 2. Hendrik BS. 3. Hom- blower. Toto w. 1.60, pl. 1.20, 2.20, 1.60 kop. 4.90, trio 43.70. Erica-prijs: 1. Ivan Axklt (M. Bouw huis) (1.24.9), 2. Gvas, 3. Himba A. Toto w. 3.30, pl. 1.50, 1.60, 2.20, kop. 9.80. Croton-prijs1. Helios CH (C. de Leeuw) (1.23.4), 2. Foxtrot. 3. Hit Pa rade. Toto w. 7.70. pl. 2.10, 2.20, 1.80, kop. 24.-. trio 337.60. Fatsherdera-prijs: 1. Ike Padua B (G Scholten) (1.25.7). 2. John Buitenzorg. 3. Gambler. Toto w. 5.30, pl. 1.70, 2.00, 2.70, kop. 5.30. Coleus-prlJs, 2e afd.: 1. Karper K (F. Eerenberg) (1.27.7), 2. King Westlan- dla, 3. Kokette R. Toto w. 12.-. pl. 2.30, 1.50, 2.30, kop. 14.60. trio 233.40. Crossandra-prijs, 2e afd.: 1. Jerolimo (J. van Buytene) (1.25.2), 2. Immor telle, 3. Jacob D. Toto w. 16.50, pl. 3.10, 2.30, 3.50, kop. 22.50. Totalisator-omzet f. 307.322,- KIEL De rustdag in de Kieler Woche na drie races en nog vier te volgen is voor de drie Nederlandse Soling- equipes die hier hun laatste kans krijgen zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen met hard werken verlopen. Heike Blok, ir. Geert Bakker en Arie Klein trokken gisteren al weer vroeg naar zee om nogmaals te trainen teneinde te proberen meer snelheid uit hun schepen te krijgen. Ze troffen het echter ook ditmaal niet, omdat er maar weinig wind was bij zeer warm weer. Arie Klein: „Het heeft eigenlijk die eerste drie dagen ook niet hard ge noeg gewaaid en dan krijg je dat subtiele werk, dat ons toch niet zo best ligt". De Rijswijkse bontwerker heeft bovendien in Stefan Bakker een zwaargewicht aan boord, die uitstekend is bij ruw weer, maar zichzelf als het ware in de weg zit als er maar een licht briesje staat. „We zijn hier tot de conclusie geko men", bekent Klein, „dat er nog betere zeilen zijn, afkomstig uit Amerika. De Noorse kroonprins Ha- Door Piet Kienhuis raid heeft ze natuurlijk ogenblikke lijk laten komen. Het sdheelt onge twijfeld slechts centimeters in de coupe,'maar kijk eens hoe hard hij gaat". De vier Nederlandse Draken-zeilers, die op eigen gelegenheid naar Kiel zijn gekomen om alsnog te proberen resultaten op Olympisch niveau te behalen zijn na drie dagen evenmin bijster hoopvol gestemd. Van de zestig deelnemers heeft 1 „veteraan" Jan Bol het tot nu toe nog het beste gedaan met de 37ste plaats in 't algemeen klassement, Marineman Poppe staat 47ste, Landeweer 52ste en Warners 55ste. De Spaanse kroonpretendent Don Juan Carlos de Bourbon doet het tot nu toe in deze klasse voortreffe lijk. Hij zetelt op de tweede plaats achter de Deen Jensen. Koning Constantijn van Griekenland, die in 1960 in Rome de gouden plak ver overde in de Draken-klasse, is de latste Jaren overgestapt naar de So lingen. Daar staat hij momenteel op de 14de plaats (hij werd respec tievelijk 39ste, achtste en veertien de). Voorts kunnen uitstekende resulta ten worden gemeld van Nederlan ders in de niet-Olympische klassen, ln de 470 en in de O.K.-Jollen. In de 470, de toekomstige Olympische klasse, hebben van de vijftig deel nemers twee Nederlanders de lei ding. De gebroeders Van Essen, die trouwens in deze klasse ook al we reldkampioen zijn (61 punten) en Vollebregt (62 punten). Nog jonge zeilers, die veel beloven voor de toe komst. Bij de O-K.-jollen hetzelfde beeld. De Nederlander Vosselman van de 52 deelnemers aan kop (61 punten), op de voet gevolgd door onze land genoot Verstelle. Hier vinden we zelfs onder de eerste tien zes Ne derlanders! Een vooruitgang in het nationale zeilwezen, sinds coach Jack van Hellemond zijn stoere schouders onder de centrale trai ning heeft gezet. In de FD.-klasse, waarin de wereld en Olympische kampioen, de Brit Rodney Pattisson zo ongelooflijk hard gaat en onze landgenoot Fred Imhoff uit Scheveningen vast op de vierde plaats troont, vaart ook het enige Indonesische schip. Het zijn Piet de Wit andere titel 3. Gerben Karstens (Prinsenbeek), 4 .Cees Stam (Koog aan de Zaan), 5. Jaap Oudkerk (Naarden), 6. Har rie Jansen (Westzaan), 7. Ben Jan broers (Zaandam). de gebroeders Bernard en John Darmali uit Djakarta, die eveneens aan de Olympische Spelen hopen deel te nemen. Zij hebben zich in Duitsland een nieuwe F.D. aangeschaft met als gevolg dat zij tijdens deze zeilweek nog niet erg zijn „ingeschoten". Bernard Darmali (55) begroette ons in perfect Nederlands. „Ja, we pro beren de zeilsport in Indonesië weer wat op hoger niveau te brengen Het waren in het verleden in hoofdzaak de Europeanen die bij ons zeilden. Maar we hebben al gauw bemerkt, dat het zeilen hier heel wat anders is dan in de Tro pen". Darmali, de dappere Indonesiër, be zette na drie dagen de 68ste plaats van de 74. Het valt dan ook niet mee als Je al over de vijftig bent om een supersnelle F.D. op de Juis te wijze te temmen. Expositie op „Floriade" 50.000 rozen AMSTERDAM Als vrijdag de deuren van de Amstelhal opengaan voor de vijfde binnententoonstel ling in het kader van de Floriade, dan is dit voor een luisterrijk rozen feest. dat tot en met zondag 18 Juni duurt. Het wordt een audiëntie van de roos, de koningin der bloemen, waar iedereen welkom is. Terwijl dan ln het rosarium de eerste buitenro zen hun knoppen ontvouwen, laten ln de Amstelhal de kasrozen zich van hun beste zijde zien. Meer dan vijftigduizend rozen zullen tegelijk worden tentoongesteld en deze zul len minstens eenmaal worden ver verst, zodat deze binnen tijdens, de toonstelling aanmerkelijk meer dan honderdduizend afgesneden ro zen aan een zonder twijfel verrukt publiek zullen worden getoond. Van de vierenzestig variëteiten, die op de veilingen plegen te worden verhandeld, zullen de meeste in prachtige arrangementen te zien zijn; een van de grootste zal een reusachtige vaas zijn, gevuld met lachthonderd ,3accara"-roizen, ge schikt door de Amsterdamse bloem» kunstenaar Jan Portengen. Verder zullen Nederlandse win ners van nieuwe rozen en verte genwoordigers van hun buitenlandse vakgenoten nog nooit eerder gtoon- de nieuwe variëteiten laten zien. Zij verdienen hulde voor hun vasthou dendheid; niet iedereen zal weten, dat op 20.000 zorgvuldig uitgevoerde kruisingen gemiddeld niet meer dan é'én zaailing de keuring haalt, waar bij een naam wordt gegeven. Zelfs daarna .vallen nog vele nieuwig heden terug in de vergetelheid, daar ze worden overtroffen door betere zusters of om onnaspeurlijke redenen niet bij het publiek in de smaak val len. Naast rozen zal men ook vaste planten in de vroegbloeiende soorten kunnen bewonderen, gewassen, die ook in de particuliere tuin welkome gasten zullen zijn. Bezoekers hebben hier een mooie gelegenheid, te kijken en te vergelijken met het oog op een toekomstige keuze. Uit Tsjecho-Slowakije komt het arrangement, dat de titel „Glass and Flowers" draagt en dat op een op pervlakte van driehonderd m2 groe ne en bloedende planten toont, afge wisseld door Boheems glas en hout- sculpturen. Uit Zwitserland kooit de collectie Saint-Paulia's.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13