AN LUBBERS KNOCK OUT DE ACHTSTE RONDE Vakbond wielrenners gaat eisen stellen Keyser klopt v.d. Capellen [oer Rudy smeekte: Kin opbergen Jan Districtskampioenschappen tennis Overweg naar Go Ahead E. PAKISTANI KOMEN NIET AMATEURS SUPERIEUR Tototips 1 f 1 ■I 1 1 1 1 ■I i m i L 1 Vooral op financiële vlak SDAG 7 JUNI 1872 DEN Chris Finnegans uur der wrake ten spijt, ook na Jan Lubbers vreselijke ag, zal Europa's top-halfzwaargewicht het voorlopig moeten doen met het pre- „bokser zonder eindstoot". Oh ja, de linkse hoek op Lubbers kin in de 23ste mi- kan het Europees kampioenschap in de Londense Royal Albert Hall was loepzui- Was ook dermate hard dat de broodmagere kermisexploitant door de knieën knikte j-nederend moest worden uitgeteld. En was er eveneens de oorzaak van dat Finne- Iter uit één oog kijkend maar nochtans met Britse hovaardij triomfantelijk deed „Zo, vraag nu nog maar eens aan die Lubbers of ik een non-puncher ben". it overtuigen, de door hem [e vrouw Cheryl zo verfoei- itatie van puntenbokser {hart uitwissen, kon Finne- hoek toch ook niet. dan niet alleen hijzelf, [enlijk ook Jan Lubbers de was. Want Neerlands taoorlogse pugilist (Harco Bep van Klaveren en Mack waren zijn illustere irs) die in een „Europese ;hten klimmen, was in de trt Hall zichzelf niet. zich naast een inferieure van berekende broer Rudy dt door wèl een vechters- het vel-over-been-lijf mee was gisteravond een ble- lervositeit trillende bokser, linkse direkte te weinig, 'einig liet lopen. Die tegen o lastige rechts voor- jponent monotoom, zonder Iele variatie te bedenken, Ne door Finnegan nochthans rechtse hoek in het ge acht. En die als het gevolg povere taktiek veel moest Ontzettend veel moest pak- Door Ger Stolk Finnegan had tevens het mazzeltje dat Lubbers na zo'n rechtse voltref fer in plaats van links door te gaan terugstapte. De zesde ronde, toen Lubbers het bewijs leverde dat hij wèl kan bok sen, het Engelse rechteroog' met een links-rechts-links combinatie speel- dicht mepte, was daarvan een schoolvoorbeeld. Luister naar Finnegan: „Die klap pen waren erg goed, ik leed toen veel pijn. Maar Lubbers realiseerde zich niet da<t er een kans voor hem lag. Gelukkig voor mij stapte hij terug. Waardoor ik aanvankelijk als camouflage, later toen ik zag hoe gemakkelijk Lubbers was te raken, serieus doorwerkte met serie's op het lichaam en op het hoofd". Wel twintig De waarheid van Finnegans knock-out mocht dan ook worden genoemd dat Lubbers neerging op wel twintig stoten. Op veel rechts direkt. in mindere mate links gehoekte klappen. Op de wijze waarop de tegenstanders van Cassius Clay doorgaans worden neergelegd. Na veel ogenschijnlijk niet harde stoten die op de lange duur een verdelging teweeg brengen waarna onherroepelijk een van die ook al niet noodzakelijk harde vol treffers, de eindstoot betekent. Een waarheid die sneu was voor Cris Finnegan. Erger, veel erger echter was Jan Lubbers eraan toe. Toegegeven, reë le denker als hij is, wakkergeschud uit zijn Europese titeldromen had hij maar al te vaak rekening ge houden met een nederlaag. Maar dan met een nederlaag op punten; nooit met een knock-out. Waaraan hij eveneens zelf schuld had. Vaak, veel te vaak, sprong hij namelijk slordig met zijn dekking om. Liet hij maar dat was een oude kwaal de armen zakken. Bood hij ook vrijgevig zijn kin aan. Dit tot ontsteltenis van verzorger Rudy Lubbers die zijn oudere broer frequent smeekte: „Kin opbergen Jan". Het Europese halfzwaar titel gevecht kreeg er als gevolg van Lubbers' feilen een eenzijdig karak ter door. Een eerste ronde, waarin naast Finnegans linkse hoek naar Lubbers maag niets gebeurde. Maar. kon wat die ouverture betreft nog worden gesproken van een on beslist wegens gebrek aan klappen, de volgende aflevering was al dui delijk voor Finnegan. Ondanks Lub bers toen nog aanwezige linkse stopstoten, raakte de Engelsman nem speels. Met rechts-linkse series, opvallend veel op het lichaam ge richt. Met lange linkse hoeken op het hoofd vooral, waarvan de derde en de vierde ronde zich nauwelijks onderscheidden. Aan stoot ?innegan dus aan stoot. Lubbers die de wapens angstvallig in het foudraal hield. Rudy Lubbers later: ..Het leek wel of Jan Europees kampioen was en Finnegan de uit dager. Ik heb Jan tot de vijfde ronde geen klap zien geven, en hem trouwens ook nog nooit zoveel zien nemen". Lubbers eerste wapenfeiten werden dan toch in de vijfde ronde geregi streerd. Twee harde rechtse hoeken, beide goed raak. Een kwalificatie die Finnegan, plotseling op hoge toeren draaiend, in dezelfde editie eveneens afdwong. Alleen: ..Zijn voltreffers beperkten zich niet tot twee. Jan Lubbers: „Tóen besefte ik dat mijn achterstand op punten niet meer was goed te maken. Na de vijfde ronde ben ik dan ook puur aanvallend gaan boksen'". Aanvallend, met de kanttekening dat zoals vermeld zonder fantasie werd geacteerd. Aanvallend boksen ook dat gedoemd was om-te misluk- j ken. Ook al omdat Finnegan Lub- bers uitgekookt liet misstoten en li- nea-recta keihard zelf counterde. Wat in de zesde en zevende ronde vaker geschiedde dan Lubbers lief was. Lubbers: „Ik bestrijd dat niet. al blijft het moeilijk tegen een rechts voorstaande jongen. Evenmin als ik de schuld trouwens wens te zoeken in de switch van zwaar naar half zwaar. Vergeet niet dat je bij bok sen altijd maar een winnaar hebt. Je kan nog zo goed zijn, maar wanneer je een beetje ongelukkig tegen een klap aanloopt, ligt je en dan heb je verloren". Niet waterdicht Wat geen waterdicht antwoord was Toegegeven. Lubbers was ondanks zijn persoonlijke visie een tot half zwaar gewicht omgeturnde pugilist die verzwakt leek als gevolg van een „vermageringskuur". Maar feit was dat hij te weinig links stootte. De straf voor al die fouten bleef dan ook niet uit. In de achtste ronde maakte Finne gan weer een serie links-rechts- VOORSCHOTEN In de dlstricts- strijd zijn alle party en volgens de verwachting verlopen, met uitzonde ring misschien van de nederlaag die Arnold v. d. Capellen leed tegen de taaie volhouder Rob Keyser. Maan dag werd de strijd wegens de duis ternis gestaakt, beiden hadden toen één set op hun naam gebracht. Gis termiddag echter wees Rob Keyser d'e af en toe te nonchalant spelende Arnold gedecideerd met 6—3 terug. Lodewijk Kallenberg had niet de minste moeite met met de Engels man Beckwith. Unicum's "hardloper" liep met 60, 61 over Beckwith heen. De nummer 3 geplaatste Ro nald Blommendaal won gemakkelijk met 6—1, 6—2 van v. d. Meer. Met DEVENTER Niels Overweg gaat naar Go Ahead Eagles. De 24-jarige centrale verdediger van DWS heeft een contract met de Deventer ere divisieclub getekend: voor twee jaar. Overweg werd verscheidene keren gedeflecteerd, voor het elf-tal van Jong Oranje. dezelfde uitslag won ook Har Meyer van de Roomburger Ton Crépin. By de dames in de hoogste afde ling werd slechts één party gesepeld. De no. 2 geplaatste Joke Bos bereikte door winst op Koosje van Leeuwen '62, 62) de halve finale, waarin ze waarschijnlyk wel de no. 3 ge plaatste Annelies Koot zal ontmoe ten. In de C-afdeling van het heren enkelspel daarentegen is gisteren een groot wedstrydprogramma afge werkt. Alle geplaatste spelers wonnen hun party. K. Huis was de enige die een set moest afstaan. In zijn party tegen Koelman won laatstgenoemde de eerste set. (63), maar daarna beheerste Nuis het spel volkomen en mee tweemaal een setwinst met 62 zette hij de wedstrijd in winst om. Verdere uislagen: H. v. d. Capel len—F. Jespers 6—1, 6—3; H. Verde- gaal—F. v. Mastrigt, 6—2, 6—1; E. SandersT. Giberius 60, 61; b[ v. d. Zee—H. Frielinck 6—2, 7—5- L* Blickman—F. v. d. Klei 6—1, P. Teunissen—M. v. d. Ha gé 6—4*, 64. Gisteravond verloor het B-elftal van Ajax met 10 van AZ'67, dat zodoende een kans maakt aan de gradatie te ontsnappen. links. Op de rechtse direkte wankel de Lubbers al. Na de linkse hoek ging hij als een blok neer. Lubbers: „Ik was goed geraakt. Bij de zesde tel leefde ik weer. Het gekke was alleen, dat ik na de zesde onmid dellijk de tiende hoorde. Ik heb nog geprobeerd op te staan, maar ik viel weer om". En berustend: „Het zij zo, er is niets aan te doén. Ik heb geen ex cuus, alles wat ik had kunnen doen heb ik gedaan. We gaan ook ndr- maal verder met boksen. Alleen, wanneer ik nog een paar van zulke partijen mee moet maken, stop ik wel. Rechts voorstaande boksers poog ik overigens voortaan we! te mijden. Evenals Britse boksers. Dank maar aan Roy Enifer tijdens mijn vijftiende partij. Die sloeg mij er ook uit". Chris Finnegan vertelde inmiddels dat hij het in de derde ronde al had geweten. „Afwachten wat Bob Foster op 27 juni tegen Jack Quar ry doet", glimlachte hij. „Met een beetje mazzel boks ik dan op 10 ok tober tegen Foster om de wereldti- Finnegan slaat Jan Lubbers krachtig op het hoofd. —ÖNTESSA, fijn datje d'r bent Trudy Walhof is dinsdag te Hamburg in de eerste ronde dames enkelspel van de internationale ten niskampioenschappen van West- Duitsland uitgeschakeld. Zij verloor met 6—1 4—6 0—6 van de Tsjechi sche Vlasta Vopickova. Marijke Schaar bereikte de tweede ronde doordat haar tegenstandster, de Ca nadese Jane O'Hare, verstek liet gaan. Greta Andersen gaat een aanval doen op het Kanaalrecord van Cor- rie Ebbenaar. Het doet Greta An dersen nog steeds pijn dat een Ne derlands meisje, haar 13 jaar oude record voor een kanaalovertocht heeft ontnomen. Corrie Ebbenaar, een onderwijzeresje uit Bussum, deed het in 10 uur en 40 min. en bleef daarbij drie uur onder het record van Greta Andersen, een vroegere Olympische kampioene uit Dene marken. DEN HAAG Het Pakistaanse hockey-elftal, dat het aanstaande weekeinde twee trainingswedstrijden tegen Nederland zou spelen op het sportcentrum Papendal in Arnhem, heeft zijn Europese toernee moeten afzeggen wegens gebrek aan be langstelling bij de aangeschreven landen. Als voorbereiding voor de Olympische Spelen te München, waar Pakistan zijn Olympische titel verdedigt wilden de Pakistani in tien Europese landen trainingswed strijden spelen. Slechts drie van de tien aangeschreven landen, w.o. Ne derland, hebben positief gereageerd op het Pakistaanse verzoek, te wei nig om de toernee door te kunnen laten gaan. RandyMatson gebruikte steroiden LOS ANGELES De Ameri kaan Randy Matson, wereld recordhouder kogelstoten, heeft gisteren tegenover Amerikaan se journalisten verklaard dat hij enlkele jaren geleden ste roiden heeft gebruikt. Dit zijn preparaten die bij juiste voe ding en training kunnen leiden tot een vergroting van de spier massa en een aanzienlijke toe neming van de kracht. "Ik wist wel dat het niet mocht", aldus Matson, wiens wereldrecord op 21.78 meter staat, "maar er bestond geen controle-methode die afdoende was en die is er nog steeds niet. Toen ik hoorde dat het de ge zondheid schade toebracht, ben ik er echter mee gestopt. Ik wilde niet het risico lopen dat ik mijn gestel zou ondermijnen. Atletiek is ook niet alles". Matson is momenteel in Ame rika voorbijgestreefd door Al Feuerbach en George Woods, die dit jaar tot 21.42 en 21.38 meter zijn gekomen. Matson: "Ik ben net zo sterk als in de tijd dat ik mij record vestigde en ook nog even snel. Maar ik kan nu eenmaal monenteel niet zoveel tijd aan de sport beste den. Mijn gezin en mijn baan zijn belangrijker. Atletiek komt nu op de derde plaats". EUTIN Het Nederlandse ama- teurvoef balelf tal heeft gisteravond in Eutin met 4—2 gewonnen van een selectie van Sleeswijk-Holstein. De ruststand was 1—0. Voor de Neder landse doelpunten zorgden Ensinck (2x), Vreeburg en Veeken. Zowel technisch als Tactisch waren de Nederlanders superieur. Wanneer er beter geschoten was had de voor sprong bij de pauze aanmerkelijk hoger kunnen zijn dan de 1—0 waar mee de ploeg ging rusten. Na de hervatting kwamen de Duit sers tot.l—i terug, daarna hernam Nederland het initiatief en drukte het overwicht in drie treffers uit. 12 3 De Graafschap-WV B Volewijckers-SW Heerenv.-Wagening. HeracIes-AZ-'67 Willem II-Haarlem Veendam-HVC PEC-DFC Helm. Sp.-Blauw W. Fortuna Vl.-Cambiiur Eindhoven-FSC Werder Br.-Kaisersl. Schalke '04-FC Köln ALKMAAR Het bestuur van de vereniging van beroeps- wielrenners in Nederland heeft van zijn zestien, gisteren op de jaarvergadering in Alkmaar aanwezige leden toestemming gekregen om een aantal financiële voorstellen te poneren bij de wielerunie. Bitter noodzakelijke voorstellen, want de belangengroep werkt met een nadelig saldo en „parasiteert", aldus penningmeester Dick Groene- weg, „op onverantwoordelijke wijze op de bevriende Vereniging Van Contract Spelers". Wensen, die variëren van een aaiir deel in de verpachtingssom, die de KNWU heeft gekregen voor de Ne derlandse wegkampioenschappen („waar wij, de profs, toch een be langrijke trekpleister zijn") tot een heffingspercentage op de contract- gelden bij de ronde van Sittard, van welk organisatiecomité WBW- voorzitter Eddie Beugels penning meester is. De VVWB heeft geld hard nodig, maar wil dat niet zoeken via een contributieverhoging. Geld om een betere organisatie op te bouwen, geld om de belangen van de cou reurs beter te behartigen. Meer contributie zou ook weinig effect hebben want de groep betalende le den is maar klein, terwijl de zorgen groot zijn. „Wat er onlangs met Peter Post, Wim Bravenboer en Cees Rent meester is gebeurd", aldus Beugels, „zou iedereen het grote belang van onze organisatie moeten doen in zien. Teveel mensen houden zich afzijdig. Zeker bij de jonge profs". De VVBW wil daar graag verande ring in zien. Een van de mogelijk heden is een verplicht lidmaat schap. De grote vraag die gisteren overbleef, was of een kleine groep, zoals die in Alkmaar vergaderde, maar kon beslissen over wat afwe zigen en afzijdigen zouden moeten doen. „Wij hebben bereikt", zei de Eddy Beugels somber gestemd somber gestemde Beugels, „dat de VVBW serieus wordt genomen, maar we voelen er niet voor om voor een dergelijke kleine groep te blijven werken. Als er geen grotere belangstelling bestaat, zullen de be roepsrenners het aanstonds zonder belangenvereniging moeten stellen". De belangen van de deelnemers zijn in handen gelegd van manager Jan Derksen in wie de vergadering gis teren opnieuw zijn vertrouwen uit sprak. Beugels vónd het een mooie ont wikkeling, maar verbond er ernstige kritiek aan. „Uit het Sportpaleis in Rotterdam en ook van andere wed strijden horen wij klachten over de geringe inzet. De profs moeter ervoor zorgen, dat ze hun nummer goed verkopen. Het publiek is slim geworden en gaat dan liever kijken naar een ama- teurkoers, dan naar een wedstrijd van de beter betaalde profs" Betaling aan de amateurs Is de VVBW overigens een doorn in het oog. „Dat wielrenners wat steun verwerven voor hun dure hobby is geen bezwaar, maar het moet niet zo zijn dat ze beter betaald worden dan de mensen, die van de wieler sport moeten leven*. Charles Ruys verbond aan het voorstel om ook daarover met de KNWU te gaan praten de gedachte om amateurs maximaal twee Jaar toestemming te geven om bij oen sponsor te gaan rijden. „Daarna moeten ze prof worden of met blanko shirts gaan rijden."

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11