en O biedt inschrijvers jyale alternatieven r(^y)vancfaag... I en gisteren i sidentieorkest geeft reeks erdagavondconcerten in Leiden TVmorgen\ ikke Schouwburg blijft dicht maar. tlM^Mogramma i G 6 JUNI 1972 RADIO - TV - KUNST (Van onze kunstredactie) IN De Leidse Volksuniversiteit K&O heeft voor het winterseizoen een programma samengesteld dat alle hebbers in deze stad in de gelegenheid stelt een zo :d mogelijke keuze te maken. Ondanks de moeilijke lie door de sluiting van de Leidse Schouwburg is ont- K&O er namelijk in geslaagd aantrekkelijke alterna- bieden. Liefhebbers van zowel toneel, muziek, ballet et zullen daarom in het seizoen 1972-'73 royaal aan ken kunnen komen. toneel betreft in de aula inlands Lyceum worden van drie avonden ge- i nieuwe toneelbewerking van een gek' door Ulsen, ,Wie is bang voor roolf?' met oja.. André v. en Kitty Jansen, ,U et uw moordenaar' met ;tty en Ton Lensink, JDe met Bob de Lange, Paul ns en Hetty Verhoogt en ,Zo*n meisje om in je te stoppen' zijn in deze ïomen. In het LAK-thea- durende vier avonden het ïton The Family' van e Boer. Twee series van vonden worden in Den de Haagse Comedie voor etad. Daarnaast zijn er nog i «n met het Rotterdams tenen die wel toneel wil- laar dit dan afgewisseld i ïusical kunnen eveneens i ïee naar Rotterdam, waar Ie seizoen de musical 'En ad' met o.a. Mary Dressel- Ijnny Stuart op de plan- eden gezet. f-dam kunnen trouwens ere voorstellingen wor- NEDERLAND J 6.45 6.55 7.05 Franse zangeres eco. In de Rotterdamse wacht de inschrijvers bovendien een serie van h met het Nationaal Bal- balletprogramma staan vermeld een ballet van loreograaf Topiaszewski »ne slaapster' met welke produktie het Natio- jldit seizoen veel eer heeft jicustheater in Schevenin- nle K&O-inschrijvers twee ïfter avonden opera gebo den. De volgende opera's staan in elk geval geprogrammeerd: Lohen grin, Nabucco. Tosca. Die Fleder- maus. Idomeneo, La Fadelta Pre- miata (Haydn) en Albert Herring (Britten). Behalve toneel zijn er in het Rijn lands Lyceum in Oegstgeest ook avonden met de zangeres Francesca Bolleville, de Vlaamse troubadour Miel Cools en met het befaamde Zwarte Theater. Ook op cabaretgebied is er Etraks In Oegstgeest het een en ander te doenMarijke en Sieto Hoving, Tekst pierement, Fons Jansen en twee avonden met Wim Kan. In de gemengde serie Staan naast de namen van Serge Obraszow en La Sinigla ook de naam van de jonge, succesvolle cabaretgroep "Don Qui- shocking" vermeld. Voor operette-liefhebbers wordt Tm weissen Rössl" ten tonele gebracht door de Hoofdstad Operette en voor degenen die de folkloristische kunst een warm hart toedragen heeft K&O eveneens boeiende avonden. Namen els Broln, Fiesta Gdtana en het Na tionaal Ensemble van Senegal, spre ken in dit verband boekdelen. CONCERTEN Wat de concerten betreft, de Mees- terserie ziet er als altijd weer mees terlijk uit. Solisten als Herman Kreb- bers (viool), Gina Bachauer (piano), Michel Blok (piano), Stefan Aske- nase (piano), Carlos Feller (bas), Ruud Maas (fluit) verlenen him medewerking aan de concerten die gegeven worden door het Rotterdams PhiTharmonisch Orkest, heit Residen tie Orkest en het Ordhestre die Cham- bre de Versailles. De Promenadecon certen zien er al even gevarieerd uit met uitvoeringen door het Rotter dams Philharmonisch Orkest, het Antwerps Philharmonisch Orkest NEDERLAND II 6.45 6.55 7.05 7.30 8.00 10.10 10.30 10.35 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Z.O. maar 'n Zomeravond: amusementsprogram ma (VARA) Journaal (NOS) Z.O. maar 'n Zomeravond: amusementsprogram ma deel 2 (VARA) McCloud De marshall uit Nieuw Mexico, TV- film (VARA) Achter het Nieuws (VARA) Journaal (NOS) Graven naar het verleden, les 17 herh. (TELEAC) De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Follyfoot, TV-serie voor de jeugd (NCRV) Dier en vriend, TV-serie (NCRV) Journaal (NOS) Please Sir, TV-serie (NCRV) Muren (Za Sciana), Poolse film (NCRV) Radio Symfonie Orkest van Berlijn oi.v. Lorin Maazel (NCRV) Ander nieuws (NCRV) Journaal (NOS) Den Haag vandaag (NOS) (oJ.v. Eduard Flipse, wat gezien het grote aantal verzoeken voor heel veel Leiden aars een welkome verrassing zal zyn) en het Reslidenfcie Orkest. Willy Boskovsky (de dirigent van van de Nieuwjaarsconcerten op t.v.) komt voor K. en O. naar Leiden en leidt het Rotterdams Philharmonisch Orkest op de Weense toer. Als solis ten noteerden we voor deze proms blijvende krachten zal schenken, ter- wijl ook een koor aan ditzelfde con cert medewerking zal verlenen. Ver der het beroemde Amerikaanse pia noduo Karp, dat Mozart's concert voor twee piano's en orkest zal uit voeren. Voor de komende zomeror- gelconcerten zijn geëngageerd Mi chael Murray (V.S.), Feike Asma, André Paganel «Frankrijk), Louis Marinus Flipse, die met zijn broer Toebosch en Stoffel van Viegen. Alle Eduard aan het kerstconcert een i orgelconcerten worden in de Pieters- onze kustredactie) Er van uitgaande •dagavond de uitgaans- *juitstek is verwacht het irkest veel van zijn i het komen- ien vier concerten op in Leiden te geven. Al- remberconcert staat voor lagavond genoteerd. De ►ncerten zullen wor- door Willem van Otter - Iwaki en Michael de solisten behoren de Richter-Haaser en serie begint op zater- oktober met een aan Mahler gewijd concert 5 van Iwaki. izaki zal het pianocon- |l van Mozart vertolken, waarna het Residentie-Orkest de Eerste Symfonie van Mahler ten gehore zal brengen. Het volgende concert is op donder dagavond 16 november, eveneens onder directie van Iwaki. Uitge voerd zullen worden Haydns Sym fonie 103 "met de paukenroffel", Schumanns Celloconcert, Brittens serenade voor tenor, hoorn en strijk orkest en "Le poème de l'extase" van Skriabine. Solisten op deze avond zijn Anne Bijlsma (cello), Phi lip Langridge (tenor) en Vicente Zarzo (hoorn). Het derde concert in deze serie is op zaterdagavond 20 januari. Op het onder leiding van Willem van Ot- terloo uit te voeren programma staan werken van H. Andriessen (Ri- cercare), Beethoven (Eerste piano concert), Reger (Romantische suite) en Hindemith (Mathis der Maler) Solist in Beethovens pianocon cert zal zijn Hans-Richter Haaser. Een bijzonder karakter krijgt het eveneens door Van Otterloo te diri geren concert op zaterdagavond 17 februari. Acteurs van de Haagse Co medie en dansers van het Neder lands Danstheater zullen dan mee werken aan een scènische uit voering van Strawinsky's „L "historie du soldat". Van Debussy zal tijdens dit concert worden gespeeld "Pré lude l'apres-midi d'un faune". van Janacek „Sinfonietta" en van Van Otterloo diens "Symphoniet- ta". De serie wordt op zaterdagavond 17 maart besloten met een concert onder leiding van Michael Gielen. Op het programma staan "Du ber ceau J-usqu' la tombe" van Lizt. het adagio uit Mahlers Tiende Symfonie, "Iberia" van Debussy en het Vioolconcert van Bartok. uit te voeren door Jaring Walta. Abon nementen zijn verkrijbaar bij de firma Bender aan de Hogewoerd Bij elk abonnement dat wordt uit gereikt geeft het Residentie-Orkest een stereo-langspeelplaat cadeau, dit ter gelegenheid van het nade rende afscheid van Van Otterloo als vast dirigent van het Haagse or kest. WILLEM VAN OTTERLOO Het ballet van Senegal. kerk gegeven. Vooral de laatste Jaren is het op gevallen, dat de beide afdelingen van I K. en O. t.w. Leiderdorp en Oegst- geest, een graantje van het „muziek- offensief", dat van het bureau aan I de Oude Vest uitgaat, meepikken. In Leiderdorp worden de concerten bjj kaarslicht in de in stijl gerestaureer de Dorpskerk voortgezet. In Oegst- j geest, waar het afgelopen seizoen veel concerten hebben plaatsgevon den, zien we nu namen als Nine Kwint (harp), Paul Verhey (fluit), Herman Krebbers (viool), Albert del Klerk (orgel) en Stefan Askenase (piano) op het programma staan. Verder is er kortgeleden bij K. en O. I een „jeugdmuziebsektie" geboren, zo dat ook de popmuziek vaker dan ooit tevoren op de programma's zullen komen. Een optreden van Focus in het afgelopen seizoen was al een Jui chend begin, waar veel jeugdige K. en O.'ers van genoten hebben. Evenals het afgelopen seizoen zul- I len er bij voldoende deelname bussen rijden vanuit Leiden naar resp. Den Haag, Scheveningen en Rotterdam, op de avonden dat er in I de schouwburg aldaar voorstellingen voor K. en O. worden gegeven. De onkosten van dit vervoer worden niet in rekening gebracht. Heb ik ooit verteld dat er in Amsterdam een Peyton Place- club bestaat van fervente aan hangers, die menig maal (niet altijd, Je kan het ook overdrij ven) bij elkaar komen om ge zamenlijk naar de continuing story te kijken? Omdat het maandag een hoogtijdag was, eerst 45 minuten de serie en daarna nog eens Simon van Collem die het gros van de be volking van P.P. interviewde, heb ik de avond in clubver band gekeken, samen met on der meer de dichters J. Bernlef en Bert Voeten, de schrijfsters Eva Hoornik en Marga Minco. de zangeres Linda van Dijck, de Journaliste Hanneke Mee- ram-Terwogt, de componist Reinbert de Leeuw en de schil der Hans Nahuys. Het werd een prachtige avond, waarin tussen de bedrijven door gediscussieerd werd over „de functie van de deur in Peyton Place" «Bert Voeten), over „die ouwe brave baas die zoveel zendtijd in beslag neemt en er nooit eens uitgeschreven wordt" (Eva Hoornik) over de sublieme literaire teksten van Adrienne van Leyden, bijvoor beeld: „Wanhoop is een onvol wassen vorm van zelfbedrog" („een combinatie van Nabokof en „Joyce", meende Bernlef) en over het probleem of Matthew, de kleine van Constance, niet wat erg lang klein blijft en niet al lang op het avondgymnasium had moe ten zitten. Een leerzame avond. Ik werd er door een kennis op gewezen dat Rodney altijd van onderwerp verandert en dat Steven altijd achter Adrienne staat in de scenes die hij met haar heeft. De vraag rees of Peyton Place nog acceptabel is in kleur. „De kleur verdiept de dramatiek, maar het zwart-wit is eerlijker", meende Bert Voe ten, die nog steeds geen kleu- ren-tv heeft. Rodney was dik geworden, zagen de kenners blikken, en Betty leek op een Duitse stewardes, terwijl Leslie Harrington met geen tang is aan te pakken. Toen Martin Peyton hulpeloos op de trap stond en omlaag dreigde te storten, werd ver geefs om „Marcel van Dam" geroepen en algemeen werd de afzijdige houding van Steven veroordeeld: „Het zal Je eigen opa maar wezen". De serie aelf zonk dit keer na tuurlijk nog in het niet bij de interviews die Simon van Col lem met de hoofdpersonen had. Dr. Rossi, is het echt. Rita, Sandy („De enige vrouw van wie ik hield, soms zie Je ze nog wel eens in broodjeswinkels" meende Bernlef) en Rodney werden met algemene stemmen goedgekeurd. Leslie Harrington („een plastic aardappel") werd afgekeurd, Norman. Ada en Constance .President Johnson heeft de Amerikanen opgeroe pen voor mij te bidden toen ik ernstig ziek was", vertelde ze) bleken twijfelgevallen, evenals Betty. De grote winnaar in dit gezel schap was ook de grote afwezi ge: Lee Webber, van wie ont huld werd dat hij geen acteur was, maar een voormalige taxi chauffeur, die zo onhandig ac teerde dat Sandy na afloop naar het ziekenhuis moest om zich te laten genezen. Ze mocht hem dan ook niet erg Oog om oog, tand om tand, de moraal van Peyton Place. Grote twijfel heerste er over de hoofdrolspeler van deze ex tra aflevering, Simon van Col lem. Door welke geheimzinnige uitstraling slaagt hij er iedere !?'..tO0h weer 111 de srootete vedetten te mogen vragen of ze iets „over hun rol kunnen zee- gen"? Hij moet geloof ik niet onder schat worden. Ik heb me laten vertellen dat hij een befaamde actrice, die eerst weigerde, toch voor de camera kreeg door te zeggen dat de koningin ontzet tend teleurgesteld zou zijn, want het interview zou op Ko ninginnedag worden uitgezon- d™ d™ keek de koningin altijd naar de televisie. Ze had zich er al op verheugd. Tja, wat doe Je dan? NICO SCHEEPMAKER WOENSDAG 7 JUNI Hilv. I 402 m. en FM-kanalen 7.00 TRO.«, 12.00 KRO. 14.10 NOS, 16.45 NCRV. 19.20 NOS. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) lichte grammo- foonnvuziek. reportages en berichten (7.30 Nieuws; 7.41—8.00 Aktualitei- ten; 8.30 Nieuws. 8.418.50 Aktuall- teiten). 10.00 Voor de vrouw, (lü.30 10.32 Nieuws). 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.4112.50 ADVERTENTIE PETER SITVE: Vitaal, dynamisch, internationaal! Peter Stuyvesant - rijke geurige tabdk en... het Miracle Filter Peter Stuyvesant, lJvgeniet zoveel meer! Jongste der wereldmerken. Echo. 13.0013.05 Raden maar...). 14.10 Een rubriek over het leven in de taal. 14.20 (S) Moderne muziek (opn.) 14.50 Oude liedjes. 15.10 De stem van de sprekende minderheid. (15.3015.32 Nieuws). 16.45 Literaire Jeugduitzending. 17 00 (S) Franse koormuziek (II). 17.20 Een wapen muziekprogramma. 18.30 Nieuws. 18,41 (S) Veel gevraagde gewijde mu ziek (gr.) 19.00 De kerk vandaag nieuws en commentaar. 19.10 Uitzen ding van de Katholieke Volks Partij. 19.20 Openbaar Kunstbezit. 19.30 (S) Muziekmagazine. 21.30 (S) Hyena's, documentaire. 22.25 Al Jaren boos! waarom ook weer? lezing. 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 (S) Kunstkroniek buiten het Nederlandse taalgebied. 23J20 (S) Hedendaagse muziek. 23.55 Nieuws. Hilv. II 298 m. en FM.kanalen 7.00 VARA, 7.54 VPRO, 8.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag woensdag!: muziek en informatie. (Om 7.25 Van de voorpagina) 7.54 Deze dag. 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 (S) Dag woensdag (vervolg). Om 8 35 Van alle markten thuis). 9.00 (S) ge varieerd programma met om 9.15 Ko ning Klant; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.45 Voor de kleuters; 11.00 Nieuws; 11.03 Op de koffie. 12.00 (S) Licht orkest met zangsolls- ten. 12.25 Openluchtconcert door de Amsterdamse Polltlekapel. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Lichte platen. 14.00 (S) Gevarieerd programma met actualiteiten en mu ziek (16.0016.02 Nieuws)). 17.00 (8) verzoekplatenprogramma. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actuali teiten. 18.20 Uitzending van de Poli tieke Partij Radikalen. 18.30 (S) Klink Klaar, 19.30 (S) VARA-Dansor- kest met solisten. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Lichte grammofoonmuziek. 20.35 (S) Zo zijn onze manieren, of: kleine sociale leergang. hoorspel. 31.15 (S)Llchte platen. 21.45 (S) Een veel kleurig muziekprogramma. 22.30 (S) Klassieke muziek. 22.55 Mededelingen. 23.00 Nieuws. 23.10 Actualiteiten. 23.20 (S) Radio Jazz Magazine. 23.55 Nieuws. FM-kanalen Radio jou 12.06 Zet 'm op. (13.00 Nieuws). 14.00 Nieuws. 14.03 Superclean Dreamma- chine 15.00 Nieuws. 15.03 Licht pla- tenprogramma. (16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 18.00 Verzoekplatenprogramma. Draadomroep (Over de 4e MJn) Woensdag 7 Juni van 1820 uur. Business man's bounce Suikerbossle (trad.). Fanagalo (Roering), Kanl- mambo (Fonseca), Chococue Alva- rengo), Potpourri de Ale (Vlllamayer), Iara que (Alfonzo), Zambesi (Car- stens) Sarie Marais (Trad.) Skoklaan (Msarurgwa). Chlca chlca bum (Moy- zakh), Comme au premier Jour (Dor- sey). Benguela (Gordan). Tom Pillbl (Cour), Olé muchacha (Laudan), Be- same mucho (Skylar). Walt for me (Tobias), Boulevard of broken dreams (Dubln). Many dreams ago (Souter) Mood indigo (Ellington). Too young (Dee), Autumn nocturne (Cannon), Bye bye blues (Hamm), For you. for me, for evermore (Gershwin), Some day sweetheart (Spikes), Summertime (Gershwin) Sandu (Brown). Take the ,.A" train (Strayhorn). Sam Sack (Jackson), Delilah (Young), Alnt It the truth (Basle), Igloo (Lloyd). Nederland I NCRV: 17.00-17.35 (K) Klnderprogr NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 (K) Journ. NOS: 19.05 (K) Van Gewest tot gewest. 19.50 (K) Tips van het Nationaal Bur. voor Toe risme. NOS: 20.00 (K) Journ. Pol. Par tijen: 20.20 Uitz. van de B.P. 20.30 (K) Staatsloterij. 20.35 (K) Ultz. Stich ting Socutera. NOS: 20.40 He who ri des a tiger, speelfilm. (Rijkskeuring: 18 gehele wereldVanavond uit Nederland 22.50 (K) Journ. 22.55-23.00 Den Haag vandaag. Nederland II NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS: 18.55 (K) Journ. NCRV: 19.06 (K) Eddy Ready Go: muz. show voor de jeugd. NOS: 20.00 (K) Journ. NCRV 20.21 (K) Doek Green, politiefilm. 21.05 (K) Spel zonder grenzen. 22.30 (K) Dagsluiting. IKOR/ RKK: 22.25 Ken merk: de wekelijkse inf.rubr. over kerk en samenleving. HIRO: 22 AO De Voor- Jaarsconferentie van de SOEFI-bewe ging en Het 75-Jarlg bestaan van de Theosofische Vereniging Afd. Ned. NOS: 23.10 (K) Journ. Teleac: 23.16- 3345 Filosofie Lee 12 (herh.).

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5