(AT IEDEREEN IEMAND GENEZEN' UW DAGBLAD k nduizend Christian Scientisten bijeen nu eens geen leker op Unicum ZUN ■SUIS Het belijden der kerk in discussie IARIJT {OF ÏLEM Amateurs van Blauw Wit akkoord met ton vergoeding Nico Slingerland weer de snelste HET KORT mee op vakantie jLaat iedereen iemand genezen, is de gebiedende lid". Deze opdracht kregen gisteren zevenduizend Altisten mee, die uit alle delen van de wereld in llchusetts) waren samengekomen op de aldaar in iy ltVk" gehouden jaarvergadering. De nieuwe voor- Christian Science raad van directeuren, Arthur jjop iedereen een beroep om zich meer te betrek- •istelijk genezen. rekken is niet ge- Wuth. "Het ver- |ons bewustzijn, de ;n die wij belijden, raarneming en ons ons in staat om te iefde die uitgaat lt zich allereerst in zuiverheid bewij- bij de vertakkin- :erklid op aan, dat zien in het licht J>> In kerkelijke ^llubs die er niet ho- j beheerder kan het i. pet de opvattingen de kerkbesturen Jdat betreft achter 64] etkn de Protestants jiging van kosters tjheer C. van den lldaag op de toog- jin Nljkerk. Tan zijn waarschu- Jiar geleden tegen kerkelijke gebou- iar nu aan toe, rordt gedaan om p!]kerk te behouden, eens op een ver- leurt: "onze ge ien Brink pleitte defijke regeling voor van kerkelijke rergaderingen kerk e.d. worden ge- allerlei functies ramaker, monteur kelner. Behalve zal de koster-be- aak moeten kun- n vakantie van ;en en minimaal iinde per maand. van een grotere toewijding aan het genezingswerk. De liefde die onze Kerk uitstraalt, blijkt in de eerste plaats uit het doel, dat in de kerk- handleiding is omschreven Een kerk te organiseren die ten doel heeft de woorden en de werken van onze Meester te gedenken en het oorspronkelijk christendom en zijn verloren element, genezing, te her stellen", zei de heer Wuth. Dit in verband brengend met het nieuwe kerkcentrum, beschreef hij het doel hiervan als de voorbereiding "tot de tweede eeuw van Christian Science genezing door de hoofd kwartieren te verenigen, méér nood zakelijk geworden ruimte te ver schaffen en door het symboliseren van het geestelijk bouwwerk, dat een plaats begint in te nemen in de harten en de gedachten van alle le den". Verder ingaande op dit onderwerp zei Johan M. Nicolay, de persge committeerde voor Nederland, dat ook de vertakkingen in Nederland van De Moederkerk zijn gegrond vest op het christelijk genezen en dat het bewijs van dit genezen ieders week tot uiting komt in de getuige nisbijeenkomsten. Kerkcentrum Tijdens deze bijeenkomst werd er meegedeeld, dat het 28 verdiepingen hoge administratiegebouw en het 5 verdiepingen hoge Colonnadegebouw met zijn film- en radiostudio's tegen het einde van dit jaar gereed zullen komen. Het zondagsschoolgebouw is sedert oktober 1971 geregeld in ge bruik. Op de vergadering werden geen be dragen genoemd aangaande de tota le kosten van het nieuwe kerkcen trum. maar de penningmeester van De Moederkerk", Roy Garrett Wat son. verklaarde wel dat het werk doorgaat zonder acties om geld in te zamelen of het aangaan van ver plichtingen van welke aard dan ook. „Gedurende het afgelopen Jaar heeft De Moederkerk overweldigen de bewijzen van dankbaarheid ont vangen, die tot uitdrukking kwamen in de steun van de gehele wereld aan - - il&S dat ontwikkelingsproject. De financiële hulp stroomt bin nen, zonder dat hiervoor een func tionaris behoeft te worden bekostigd, of dat er ook maar iets behoeft te worden afgetrokken van de giften, die als bewijzen van liefde vrijwillig aan De Moederkerk worden toege zonden. Ofschoon het werk nu snel zijn voltooiing nadert," zei de heer Wat son „zullen er nog verscheidene ja ren verlopen alvorens de kosten van de gebouwen, de inrichting, het ver wijderen van de nog op het terrein van de Kerk aanwezige gebouwen en de uiteindelijke voltooiing van het gehele project betaald zijn". Op de vergadering werd een ver hoogde belangstelling gerapporteerd voor Christian Science genezing in overzeese gebieden met inbegrip van inheems Afrika. The Christian Seience Monitor, het internationale dagblad van de Kerk, zal tegen het einde van dit jaar de overgang voltooid hebben naar het fotografisch zetten, aldus een bericht van de Raad van Beheer van het Christian Science Uitgevers genootschap. Ongeveer de helft van het materiaal in de Monitor wordt reeds op deze wijze gezet. Arthur P. Wuth, de nieuwe Voor- DRIEBERGEN In het centrum "Hydepark" heeft een intensief gesprek tussen het breed moderamen van de her vormde synode en de hoofdbesturen van de Geref. Bond in de N.H. Kerk en de Confessionele Vereniging plaatsgevonden over het wezen van de Ned. Herv. Kerk. In het hart van de foto de Moederkerk, waar gisteren zeven duizend Christian Scientisten bij eenkwamen. Het hoge gebouw is het nieuwe administratiecentrum dat eind van dit jaar in gébruik zal worden genomen. Rechts van de kerk het nieuwe zondags schoolgebouw. zitter van De Christian Science Raad van Directeuren, is geboren in Denvre. Colorado. Hij heeft de Christian Science beweging in vele functies gediend. Sedert 1964 is hij lid van de Raad van Directeuren, het hoogste administratieve lichaam in de Kerk. Dit geschiedde aan de hand van een synodale nota over de identiteit en de pluriformiteit van de hervorm de kerk, die voor dit gesprek over de confessionele vereniging was voor zien van een aantal overwegingen, waarmee ook het hoofdbestuur van de gereformeerde bond instemde. Het gesprek was een vervolg op de sa menkomst in het najaar 1971, toen deze synodale nota reeds op de agen da stond, maar behandeling daarvan werd opgeschoven doordat een be spreking n.a.v. het Getuigenis prio riteit kreeg. Ds. W. L. Tukker, voorzitter van de gereformeerde bond, vroeg wat de kerk doet met ketterijen. Er moet in de kerk orde op zaken worden gesteld. Het geloof van de kerk dat onaantastbaar is. moet worden doorgegeven voor ieders hoofd en hart. Er is veel mis in onze kerk maar wij zullen weer moeten terug grijpen op de schatten die God on6 gegeven heeft in de belijdenisge schriften. De synode moet niet alleen aanbevelen maar bevelen dat hieruit wordt gepreekt. Ds. Landsman se cretaris-generaal van de N.H. Kerk, zei dat het er ook om gaat pastoraal bezig te zijn in de situatie van nu, op een zodanige wijze dat het de mensen van nu ten volle aanspreekt. Dat is de uitdaging voor de kerk in deze tijd. De bijbel is nog rijker dan de belijdenisgeschriften die uit de bijbel zijn samengesteld. Wij moe ten de bijbel centraal stellen en re kening houden met de vragen die ons als kerk nu worden gesteld. Geloofstaal Dr. B. W. Steenbeek (comf.) vroeg •zich evenwel af wie die vragen stellen en of zij niet van het we zenlijke van de geloofszaak afleiden. Ds. Tukker sloot daarop aan door te stellen dat we in de kerk geloofs taal moeten spreken. Dat verwacht men van de kerk en die taal is rijk en goed. Wij geloven dwars tegen al lee in wat narekenbaar is. Wij moeten het geloof belijden en aan de gemeenten doorgeven. Maar dat moet gebeuren op de golflengten die de mensen van deze tijd verstaan, zo merkte ds. Landsman op. Ir. J. v. d. Graaf (geref. bond) zei zeker het probleem van de vertolking van het belijden voor deze tijd te erkennen. Weinigen zullen nog preken als veer tig jaar geléden. Dat is de zaak niet. Waar het om gaat is: wat wordt er vertolkt. Alleen de dingen die vol le zekerheid onder ons hebben, of worden er reducties toegepast? In dat laatste geval hoor Je allerlei din gen, maar die handelen niet over de kern van het belijden der kerk. En dan weet men niet meer hoe het paasevangelie, hoe het kerstevange lie te brengen. Prof. dr. G. C. van Niftrik (conf.) merkt op dat de oude belijdenisgeschriften antwoorden ge ven op de moderne vragen. Die ge schriften zün géén gestolde lava. Wij staan niet voor problemen waar nog nooit iemand in de wereldgeschiede nis aan heeft gedacht, wij staan al leen voor oude problemen in nieu we gedaanten, die wij moeten ver woorden in deze tijd. Misverstand Ds. mr. C. B. Posthumus Meij- jes (br. mod.) ontkende dat er geen nieuws zou zijn onder de zon. De kerk moet dankbaar aan sluiten op en lering trekken uit hetgeen de vaderen hebben ge zegd, maar het is een misver stand om te teren op een roem rijk geslacht. Dan hebt u mij niet goed begre pen, aldus prof. van Niftrik. Ik heb willen zeggen dat de mensheid de eeuwen door slechts leeft uit een paar waarheden èn een paar ketterijen, die voortdurend in nieuwe gedaan ten terugkomen. Wie stelt dat er al totaal nieuwe problemen bijkomen, leeft vanuit een evolutionistische waan. Maar de nieuwe gedaanten van de oude problemen kunnen ons wel wat te stellen geven, aldus ds. Pos thumus Meijjes. Tijdens deze vergadering is verder nog openhartig gesproken over de leertucht. Aan het einde van de bijeenkomst zegde ds. Landsman toe. dat 't moderamen zal bezien of van uit deze discussie een nieuw stuk kan worden geschreven om dit aan de synode voor te leggen en het daarna aan de kerk door te geven. 'ij week van de dis- ,cippen op „Uni- ïfcel een regenweek. Noordwijkspe- H wordt full prof. \y het contract met ,rond". Morijt 'n heefit getekend 24-jarige schil- 'oor wie vorig jaar lestond bij Haar- ":te toen voor de nd dat d'e club l) kon kiezen uit het pas naar de eerde Haarlem, iteur-international Haarlem omdat de hem geen plaats fca-m kon garande- De eerste wedstrijddag bracht giste ren nu eens geen regen en hierdoor kon het volledige programma door de wedstrijdleiding worden afge werkt. De bezetting in het herenkelspel B is vrijwel identiek aan die van voor afgaande jaren. Op het wedstrijd schema prijken achtereenvolgens de geplaatste spelers: Rob Koggink, Bram Madera, Ronald Blommendaal en Gerard Pasma, waarvan Koggink en Blommendaal vanavond zullen moeten spelen. Bij de B-dames had de deelname wel wat groter kunnen zijn, alhoewel hier ook de „grote" namen niet ont breken. Milou Penseel is de gedood verfde no. 1 en staat daarom ook bovenaan de lijst. Verder zijn ge plaatst Annelies Koole, Joke Bos en Ellen Gerrese. In de C-afdeling zijn bij de heren- Paul Teunissen en de Sassenheimss Jeugdspeler Harry Verdegaal eerste en tweede geplaatst. Bij de dames moeten Josine Teeuw en J. v. d. Meer in staat worden geacht de overige deelneemsters terug te wijzen en el kaar in de finale de titel te be twisten. Naast enige voorronden en eerste ronden in het dames- en herenen kelspel C zijn slechts twee B-partijen gespeeld. Ton Creyghton won van de altijd vechtende Ted van Bruggen met 6—3, 75 en de strijd tussen Rob Keyzer en Arnold v. d. Capellen werd afgebroken bij de stand 64, 6—8. EMMEN Het metaalbedrijf Pei ger heeft bij de rechtbankpresident in Amsterdam een kort geding aan gespannen tegen de Industriebond NVV. Het bedrijf verwijt de vak bond onrechtmatig handelen, waar door de normale bedrijfsvoering, van Peiger wordt verstoord. Mr. K. W. H. Stheeman, die begin dit Jaar in het nieuws kwam doordat hij de Industriebond NW een ver bod oplegde om een staking in een aantal metaalbedrijven uit te roe pen, zal de zaak op donderdag 15 juni behandelen. Peiger eist een dwangsom van honderdduizend gul den voor elke keer dat de bond bij veroordeling zich niet onthoudt van gedragingen, die tot doel hebben de normale bedrijfsvoering te verstoren. AMSTERDAM De algemene vergadering van de amateurvereni ging Blauw Wit heeft gisteravond met 67 stemmen voor, 44 tegen en één onthouding besloten dat zij in ge val van een fusie tussen de eredivi sieclub DWS en de stichting Blauw Wit betaald voetbal akkoord gaat met een bedrag van 100.000 gulden dat de heer D. Stoop, voorzitter van DWS, heeft geboden als vergoeding. Een eerder aanbod van 75.000 gul den werd vorige week niet geaccep teerd. De weigering 75.000 gulden te aan vaarden was voor de heren K. Krook en A. J. Moehring aanleiding om door te gaan met de oude stichting Blauw Wit betaald voetbal. De ove rige leden van het stichtingsbestuur bedankten voor hun functies. Inmiddels hebben de heren K. Krook en A. J. Moehring een nieuw stich tingsbestuur geformeerd. Dit be stuur bestaat naast de genoemde twee leden die respectievelijk pen ningmeester en secretaris zijn. uit de heren P. Maas, F. Moehring en G. Bouma. Na dit besluit, dat in feite inhoud dat de betaalde sectie van Blauw Wit verder kan onderhandelen over een eventuele fusie met DWS. gaf de heer A. J. Moehring als commen taar: "De nieuwe stichting heeft van DWS een uitnodiging ontvangen om op korte termijn een bespreking te hebben met het bestuur van DWS. Wat dat inhoud is mij niet bekend. "Wij zijn bereid over een fusie te praten", aldus de secretaris van de stichting die zei liever een neutrale leiding te hebben gezien bij deze fu siebesprekingen. Hij dacht daarbij aan een vertegenwoordiger van het Olympisch Stadion, waarvan Blauw Wit en DWS bespeler zijn, of van de gemeente Amsterdam. "Deze twee in stanties stoppen tenslotte het meeste geld in een eventuele fusie". Het blijft overigens de vraag of er een FC Amsterdam zal komen. In kringen van de leden van de ama teurafdeling Blauw Wit bleek maan dagavond dat men daaraan toch ten zeerste twijfelde. LISSE Op het parcours aan de Spekkelaan in Lisse kwamen de i renners van de ren- en toervereni- jging De Bollenstreek en die van iSassenheim en omstreken zondag Ivoor de tweede keer tegen elkaar in j actie voor de Zuidhollandse wieier - I competitifc en daarbij bleven de j Bollenstrekers opnieuw volledig aan de winnende hand. Nico Slin- igerland won in de sprint van een vier man sterk kopgroepje het i hoofdnummer van de amateurs, j Wim Looyestein was de snelste nieuweling en Kees v.d. Akker ze gevierde bij de aspiranten. Nadat eerder in de strijd een ont snapping van Frans v.d. Raad en Tijdens een korte betoging gis teravond voor het Stockholmse Pol kets Hus' waar 's middags de ope ningszitting van de VN-milieuconfe- rentie is gehouden, heeft de politie de 35-jarige Antonia van der Ham, medewerkster van de VARA-radio, gearresteerd. Zij wordt verdacht van het in bezit hebben van verdovende middelen. De aanleiding tot haai- arrestatie was dat zij stenen die zij in een zak bij zich droeg aan omstanders uit deelde. Even tevoren was een andere Nederlander aangehouden, waarvan de politie als naam opgaf André Schmidt, geboren in 1925. De 24-jarige Russische pianist Valeri Afanassiew heeft in Brussel het jaarlijkse Koningin Elizabeth- concours gewonnen. Aan de grote internationale prijs is een bedrag verbonden van bijna f 15.000. De tweede prijs ging naar de Amerikaan Jeffrey Swan en op de derde plaats eindigde diens land genoot Joseph Alfidi. •ir De 12-Jarige Amerikaanse vio liste Lilit Gampel zal op 19 Juni in het Concertgebouw in Amsterdam het vioolconcert van Bruch vertol ken. Het meisje, dat twee jaar gele den de eerste prijs won op een con cours voor Jonge musici in Los An geles, wordt begeleid door het Am sterdams Philharmonisch Orkest on der leiding van Anton Kersjes. Ton v.d. Berg was verijdeld in het hoofdnummer van de amateurs, wisten Nico Slingerland, Leo en Peter v.d. Berg met de strijdvaardi ge Frans v.d. Raad in de slotronde een beslissende voorsprong te ne men. In de eindsprint trok Nico Slingerland aan het langste eind. De uitslag: 1. N. Slingerland, de 38 km. in 1.03.00, 2. Leo v.d. Berg, 'Peter v.d. Berg, 4. F. v.d. Raad (al len Boll.), 5. G Helmus (S en O.) 6. Ton v.d. Berg (Boll.), 7. Th. van i Ruiten (S. en O.). 8. H. Willemse I (Boll.) In de race voor nieuwelingen ging Wim Looyestein (Boll.) met ruime voorsprong als eerste over de eindstreep. Zijn clubmakker André Mulder werd door een lekke band geplaagd en moest daardoor met een tweede plaats genoegen nemen. Derde werd B. Hofland iS. en O.). De ti.1d van Looyestein over dé 28.2 km. was 52.05. Kees v.d. Akker ondernam bij de aspiranten met succes een solo ren en bleef met een minuut ver schil ruimschoots aan de winnende hand. Hij deed 31.33 over de 18.8 km. Tweede was Frans Meinen, der de Peter v.d. Hoorn (allen Boll), en vierde H. Schrier (S. en O.) Bij de jeugdrijders zegevierden de Bollenstrekers Marcel Hageman (A- kl.), Hans Bierman (B-kl.) en Aad Glasbergen (C-kl.) De aspiranten en Jeugdklassers van De Bollenstreek strijden woens dagavond op het Spekkelaanpar- cours om het clubkampioenschap lange afstand. Aanvang half zeven. •fr Aan de jaarlijkse orgelimprovi- satiewedstrijd, op donderdag 6 Juli in de Grote Kerk in Haarlem, nemen deel Rainer Böhme, Krautheim (DDR), Hans Eugen Frischknecht (Zwitserland), Jongepier, Purmerend (winnaar van 1970 en 1971) en Da niel Roth (Parijs). De wedstrijd is een onderdeel van de Haarlemse orgelmaand, die op dinsdag 4 juli begint met een con cert door het koor Saint Eustache uit Parys, met medewerking van het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Pere Martin. Op het programma staan werken van Jean Philippe Ra- meau. De deelnemers aan de impro visatiewedstrijd concerteren op woensdag 5 juli en de leden van de jury op vrijdag 7 Juli. Motorrennen De Italiaanse mo torrenner Giacomo Agostini heeft gisteren op het eiland Man de Tou rist Trophy-Race in de 350 cc-klasse gewonnen. Met zijn MV Agusta legde hy de 191.4 kilometer af in één uur 50 minuten en 56.8 seconden, hetgeen overeenkomt met een gemiddelde van 164.19 km/uur. Schaken De grootmeesters La- Jos Portisch (Hongarije) en Valeri Smislov (Sowjet-Uniei bezetten de eerste plaats in het internationale schaaktoernooi in Las Palmas. Bei den wonnen gisteren de zesde ronde, terwijl de Rus David Bronstein moest afbreken tegen de Deen Bent Larsen en aldus voorlopig een halve punt achterop raakte. Uw dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieformulier dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons ln te zenden, ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wij niet aannemen. Als brief verzenden frankeren met 30 ct. Ons HUISADRES is: ij Naam: Straat: qq Woonplaats: Kwartaal j Wij hebben een Maand j doorhalen wat niet van toepassing is. Postabonnement Ons VAKANTIEADRES is: van tot Pa' straat no plaatsnaam: S.v.p. in blokletters. KOSTEN VAN OPZENDING. Voor Nederland, België en Luxemburg gratis. De overige Europese landen uitsluitend per luchtpost. Kosten f 1,— per dag. De praktijk heeft ons geleerd, dat de bezorging van kranten in de Zuld- Europese en Noord-Afrikaanse landen nog al eens te wensen overlaat. Wij kunnen daarom geen verantwoording nemen voor kranten, welke niet tijdig op het vakantieadres worden ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11