Randstad Ladies behalen titel na spannende race SCHUITEN ARRIVEERDE ALS SOLIST IN GOES Merckx bouwt voorsprong ui( Hans de Koning is in Oude Wetering grote animator van het damesvoetbal Vijf renners uit Giro genoit Van Dongen raak in Oostenrijk leiderstrui kwijt Ronde van Midden-Zeeland ft ')sk SPORT SPORT SPORT SPORT Het kampioenselftal van Randstad Sport Ladies. Staand v.l.n.rthainer De Groot, aanvoerdster Corry den Hollander, Pleunie Stolk, Ciska Hoogervorst, Nel van der Meer, Marlies Bosman Wil van den Wijngaard en Toos Vis, de elftalbegeleid ster, die voor deze gelegen heid ook het 'officiële tenue heeft aangeschoten. Zittend: Rieneke van der Luik, Coby de Ruyter, Henny Steensma, Inge van Dijk, Marion de Groot en Marian Koning. Annie Zwetsloot een van de vaste eerste elftalspeelsters ligt voor de kampioenen om dat een blessure haar een maand uitgeschakeld heeft. (Foto Holvast) LEIDEN De Randstad Sport Ladies verkeerden gisteren in een feestelijke stemming. Na een spannende race met Wete- ringse Girls ging de kampioenstitel toch naar de Voorschotense meisjes. Zo is dan toch uitgekomen wat iedereen had gedacht: de damesvoetbalkampioenen van dit seioen zijn de routiniers Randstad en KRV geworden. Dit zondagkampioenschap behaalden de Randstad Ladies in de laatste wedstrijd tegen Unitas Leiden, dat met 0-8 de boot inging. Een beetje onfortuinlijk in deze sportieve wedstrijd was de botsing van Ciska Hoogervorst en Unitas doelvrouwe Conny van der Klaauw. De Leidse keepster moest na de botsing naar het ziekenhuis worden gebracht vanwege een enkelblessure. „Vijf dagen zitten met die enkel" (waarschijnlijk gekneusd) was de opdracht van de dokter. De doelpunten voor Randstad scoorden: Ciska Hoogervorst, Marion de Groot, Inge van Dijk, Marian Konings, Henny Steensma en Corry den Hollander (2). Unitas doelvrouwe Conny van der Klaauw wordt door trainer Theo Kerkvliet geblesseerd van het veld gedragen. (Foto Holvast) Zaterdagkampioen KRV zal waar schijnlijk niet de gelegenheid krij gen uit te maken welke van de kam pioenen nu echt het sterkste is. Elftalbegeleidster Toos Vis: „Het is nog niet helemaal officieel hoor, maar na de wedstrijd hebben we er wel even over gesproken. We voelen er eigenlijk niet veel voor. Niet om dat we bang zijn van KRV een pak slaag te krijgen, zeker niet maar we zijn gewoon bang dat het te hard zal gaan. Beide partijen zullen tot het uiterste knokken om die Leidse titel te halen en we willen allemaal graag heel met vakantie". Weteringse Girls De Randstad Sport Ladies hebben de titel niet zo moeiteloos kunnen binnenhalen als KRV. Aan het eind van de „rit" kregen ze felle concur rentie van de meisjes uit Oude We tering. Dat de Weteringse Girls het „maar" tot 1-1 hebben gebracht te gen de Ladies komt, zegt hun bege leider Hans de Koning, omdat ze de routine missen. „We spelen pas van af vorig jaar november moet je be denken en dan vind ik tweede wor den achter een geroutineerd ploeg je als Randstad een mooie prestatie". De Weteringse Girls hebben niet hoeven vechten, zoals bij veel clubs is gebeurd, om het damesvoet bal in de vereniging te krijgen. Het is ze door Hans de Koning op een presenteerblaadje aangeboden. Hans de Koning: „Kijk, ik voet balde zelf een beetje en daarna heb iüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LEIDEN De lijst van topscoor- sters al is die omdat in het be gin van de competitie nogal eens „anoniem" is gescoord niet helemaal volledig ziet er als volgt uit: 1. Nel van Beelen en Janny Pronk (KRV) 21 doelpunten; 2. Henny Schonewille (Alphia), Coby van Trioht (KRV) 10; 3. Conny Beek huis (Oegstgeest) en Nies van der Mark (KRV) 9; 4. Annemarie van heb ik om wat meer contact met de sport te krijgen een scheidsrechters- cursus gevolgd. Bij gesprekken met andere mensen kom je dan natuur lijk ook weieens op damesvoetbal. Toen dacht ik, dat is iets wat we in Oude Wetering nog niet hebben. Door Henriette van der Hoeven Omdat ik ook lid van het bestuur van Weteringse Boys ben, heb ik toen voorgesteld een damesafdeling op de richten. Veel moeite heb ik daarbij niet gehad, alleenik moest het zelf opknappen. Geld mocht het We teringse Boys niet gaan kosten". Met die voorwaarde is Hans de Koning akkoord gegaan en hij plaat ste een oproep in het clubblad. Met een had hij 35 enthousiaste dames op zijn nek, die weieens een balletje wilden trappen. Maar hei werd geen gezellig onderonsje voor klet sende vrouwen. Het voetbal wordt helemaal serieus genomen. De A-selectie, een groep van 15- 16 meisjes, traint twee keer per week. Een avond onder leiding van Hans de Koning, die ze de fijne kneepjes van het voetbalvak leert, d'e tweede avond onder Jan van der Berg die de conditie op peil probeert te houden. De B-selectie, die één avond aan bod komt, krijgt een combinatie van dit pakket. De gemiddelde leeftijd van de A- selectie is 15% Jaar. „Eén fijne leef tijd om te trainen", vindt De Ko ning. „Ze willen nog iets van Je aannemen. Als ze wat ouder worden, zoals bij d'e B-selectie, gaat het wat moeilijker. Ze beginnen tegen te stribbelen, denken we kunnen het wel Ook de Weteringse Girls hebben een „Jeugd" achter zioh, hoewel het gemiddelde van 15% voor het eerste team rijkelijk laag is. Deze jeugd, speelsters van 10-15 Jaar zullen vol gend jaar als de mogelijkheden daarvoor zijn uitkomen in een jeugd- competitie. Hans de Koning: „We hebben met de bond al wel over een jeugdcompetitie gesproken maar of het doorgaatIn ieder geval zul len ook de jongste meisjes volgend seizoen het veld in gaan want vriend schappelijk kunnen we zeker spelen b.v. tegen TAVV, Koudekerk, Alphia en waarschijnlijk komen daar nog wel wat clubs bij". BARDONECCHIA Eddy Merckx heeft zijn positie als leider in het algemeen klassement van de Ronde van Italië (de Giro) in het afgelopen weekeinde nog weer ver stevigd. De Belg versloeg gisteren in de zeer zware veertiende etappe zijn Spaanse rivaal Fuente op diens eigen terrein. Fuente had aanvan kelijk wel een voorsprong op Merckx, maar toen de "meester" tien kilometer voor de finish naar zijn rivaal toesprong en razendsnel demareerde was het met Fuente ge daan. Merckx won met 26 seconden voorsprong op de Italiaan Panizza en 47 seconden voor Fuente. Merckx heeft in het algemeen klassement een voorsprong van 3.23 minuten op de Zweed Gösta Petterson en van 4.46 minuten op Fuente. Na de opwindende rit (de rustige etappe van zaterdag was gewonnen door de Italiaan Francioni) zorg den ook de wedstrijdcommissa rissen voor opschudding. Zij namen vijf renners uit de strijd. De Italianen Motta, Zilioli, Bitossi en Varini en de Belg de Geest hadden zich tijdens de veertiende etappe laten voorttrekken door auto's en motoren Toegang heffen De veldennood, de grootste sta-in- de-weg bij de goede ontwikkeling van het Leidse damesvoetbal, heeft bij Weteringse Boys geen rol gespeeld. Er was nog net een plaatsje om de dames in te passen Hans de Ko ning: „Ik wil niet dat de dames zo vroeg moeten spelen. Tien uur of zo is geen tijd. Dan komt er geen pu bliek en we willen, ook al omdat we financieel rond moeten komen, voor de wedstrijden van het eerste dames team ook toegang gaan heffen. We hebben dat gedaan toen er een toer nooi was en dat is goed bevallen". Voor het veld hoeft de damesaf deling geen huur te betalen maar als tegenprestatie staan de meisjes in de kantine en als er schoonge- Hans de Koning geeft zijn Weteringse Girls "voetballes" (Foto Wim Dijkman) maakt moet worden zijn ze niet te beroerd de handen uit die mouwen te steken. Bovendien zorgen ze voor wat meer gezelligheid in de kantine, zodat die balans aardig in evenwicht is. Wie mocht denken dat de Boys hun Girls met fluwelen handschoent jes aanpakken en buiten het voet bal a,lle organisatorische werkzaam heden overnemen heeft het mis. Het is wel degelijk de bedoeling dat de dames zich zelf gaan besturen. Voor lopig is Hans de Koning voorzitter van het damesbestuur maar het se cretariaat is in handen van Cocky van der Berg, terwijl Wil van de Tang de beurs is toevertrouwd. Ma rian de Koning en Jan van der Berg maken het bestuur voltallig. De eindstand in de zondagafde ling ziet er als volgt uit: Randstad L. 8-15 Kickers '6 Wet. Girls 8-15 Kickers '6 VVSB 7-10 Unitas Leiden 7-3 UDO 7-8 SC Lisse 7-2 TAW 7-6 Oranje Groen 7-1 Britse ronde Nederlanders winnen ritten SHEFFIELD Na de etappes van dit weekeinde heeft de Tsjedhoslo- waaJk Alex Svoboda de leiding Jm het algemeen klassement van de Ronde van Engeland. De rit van zondag leverde, evenals die van zaterdag, een zege op voor een Nederlandse coureur: zaterdag Priem, zondag Bal Cees Bal maakte deel uit van een kopgroep van vijf, die reeds kort na de start uit het peloton ontsnapte en vrijwel tot de finish intact bleef. Kort xoor de „meet" demarreerde Bal opnieuw, in gezelschap van de Fransman Bourreau en de Pool Baohowski en slaagde erin met een voorsprong van zes seconden alleen in Sheffield te arriveren. het ploegenklassement staat Nederland onbedreigd aan kop. Algemeen klasement: 1. Svoboda Tsjech) 24.13.41, 2. Duchemih (Pra) !4.14.05, 3. Kuiper (Ned) 24.14.18. 4. Edwards (GB „A") 24.14.48, 5. Doyle (Ier) 24.15.53, 6. Zwirkc (Pol) 24.16.28, 7. Priean (Ned) 24.16.40, 8. Roach GB, reg) 24.17.13, 9. Lioyd (GB „A") 24.17.25, 10. Foefceni (Ned) 24.17.46. Eddy Merq Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg) 72.0; terson (Zw) op 3.23 (Spa) op 4.46 min., (Ita) op 7.56 min., 5. 1 8.56 min., 6. Lopez 8.39, 7. Roger de Vlaemii 9.05, 8. Motta (Ita) op if h Ita) op 9.41, 10. op 10.00. Leren Zool Gerard Viai RIJEN Gerard Vlij zondag de „Ronde va ren Zool" in Rijen I Vianen sprong in d van de 50 ronden van limeter weg, kreeg Kj aan zijn wiel, maar' sneller dan de Z aantal De uitslag is: L Ga nen (Kockengen) lOOf in 2 uur 20 minuten l conden, 2. Kees Stamf d. Zaan) op 4 seconde, lie Debosscher (Bel) van Leeuwen (Den Tino Tabak (Egmond 6. Harm Ottenbros (I de), 7. Jos van Beer leer), 8. Karei Delnojj Ier); 9. Wim Scheper" 10. Willy Plankaert Atletiek Mirna v. d. Hoeven (Olympia '48) heeft gisteren tijdens internationale wedstrijden in Brus sel de 800 meter voor dames ge wonnen in 2 min en 8.2 seconden. Apnie v. d. Kerkhof (HAC) eindig de als vierde in 2.09.7. Colette Besson (Fra.) werd slechts vijde in 2.11.5. GOES De 21-jarige Roy Schui ten heeft, na een solo van twintig ki lometer in de slotfase, zaterdag de Ronde van Midden-Zeeland gewon nen. De Zandvoortse renner ont snapte op de Zeedijk langs de Oos- terschelde uit een kopgroep van 26 renners. Hij verwierf zich snel eer voorsprong van 35 seconden en werd niet meer achterhaald. Schuiten dankte zijn overwinning niet alleen aan zijn eigen kwalitei ten, maar ook aan de rivaliteit tus sen de Zeeuwse renners uit de Trico- Noble ploeg, die met vijf man (Van den Bunder, Van der Burg, Huyzen De Waal en Raas) in de kopgroep was vertegenwoordigd. Toine vai den Bunder, Jan Raas en Wim de Waal letten meer op elkaar dan op de concurrentie. De kopgroep ontstond op Noord- Beveland na ongeveer 120 kilometer niet echter als resultaat van voort durende aanvallen, meer als gevolf /an het wegvallen van zwakkere ren ners, die een belangrijk contingent vormden in de dertiende Ronde van Midden-Zeeland. De uitslag is: 1. Roy Schuiten Na een solo van 20 kilometer passeert de 21-jarige Roy Schui- (Zandvoort)190 kilometer van Goes ten ie einisüreep in Goes. "aar Goes m 4 uur 32 minuten en 37 seconden; op 28 seconden: 2. Nanno Bakker (Wieringerwerf), 3. Peter van den Donk (Rosmalen), 4. Wim de Waal (Axel), 5. Arie Has- sink (Neede), 6. Gerrie Knetemann (Amsterdam), 7. Dert Broere (Oudenbosch), 8. Wim van Helvoirt (Tilburg), 9. Tonnie Huyzen (Kloe- tiage), 10. Toine van den Bunidier (IJzendijke). Het peloton op de Veersegat- dam. ELLMAU Cees van Dongen is gisteren zijn leiderstrui in de Rorde van Oostenrijk voor amateurs kwijt geraakt. De Nederlander verspeelde het tricot in de vierde etappe aan de Oostenrijker Wolfgang Stein- mayr. die de zware bergrit over de Glossglockner als tweede achter zijn landgenoot Mitteregger beëin digde. Beste Nederlander in de etappe van gisteren was Jacob Lan gen, die vierde werd op ruim zeven minuten. Beste Nederlander in het algemeen klassement is Fedor den Hertog die als vijfde geklasseerd staat op negen minuten van Stein- mayr. Langen bezet de zevende positie. Van Dongen is teruggeval len naar de negende plaats. Steynmayr had zaterdag ook al de bergtijdrit over 10,2 kilometer ge wonnen, maar toen kon de Oosten rijker Van Dongen die derde werd nog niet verdringen. Na de door Piet van Katwijk gewonnen derde etappe echter, i regger en Steinimayr rit wel toe. Zij ruim zeven minuten de Italiaan Ctementi Dongen werd op 24 fietst. Algemeen klassement] mayr (Oost) 13.47.53, (Oost) 13.49.37, 3. H 13.54.57, 4. Denk (Oost) Den Hertog (Ned) 13.565 dorfer (Oost) 13.57.44, (Ned) 14.07.20, 9. Van M 14.09.50, 12. Van Kafl 14.16.10 29. Spetgens (flj 32. Van der Hoek (Ned) Van der Hoek (Ned) 1(1 Algemeen ploegkiasseni tenrijk 39.41.38; 2.1 40.12.12, 3. Italië 40.3424

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 8