Schiphol waakzaam Groot aantal dodelijke verkeersongelukken Ik voel me wel in >|e steek gelate n r(jy)vandaaa... ...en a/steren l c/H JIT VREES VOOR AANSLAGEN Zuivere akkoorden pij Rijnakkoord •AG 5 JUNI 1972 AANPi "(SCHIPHOL (ANP) De dienst luchtvaart van het korps jkspolitie, verantwoordelijk voor de veiligheid op Schiphol, (extra waakzaam in verband met de waarschuwing van Inter- t dat Palestijnse guerrilla's een bomaanslag beramen, ergens een Europees vliegveld. Lïajoor E. E. Gerritsen, hoofd van Bcllenst, vergaderde gisteravond op iiphol met de brdryfsbeveiliging V de KLM. die vanochtend om elf f een rechtstreekse Vlucht per -8 van Schiphol naar Tel Aviv [het programma had Staan, ibe vrees voor een aanslag is ge werd op het feit, dat precies vtff ér geleden de zesdaagse oorlog in I Midden-Oosten uitbrak. a «e Amsterdamse politie heeft gis- buvond na een anoniem telefoon net Franse consulaat en het kan- de Air France op bommen ijrzocht. Er werd niets gevonden. De ding kwam tegen half negen bin- bü de dienstdoende ANP-redac- in Amsterdam. Een man., die zei ij ïens het "Joods front Nederland1" e preken, kondigde voor gisteravond laanslagen op de Franse ambas- LI en de Air France aan. Omdat de ambassade in Den Haag is gevestigd, werd ook de Haagse po litie gewaarschuwd. Deze heeft daar op ook het ambassadegebouw op de aanwezigheid wan bomme doorzocht maar evenmin iets gevonden. Wel heeft men een verscherpt toezicht in gesteld evenals in Amsterdam, Rechercheurs van de Maastrichtse gemeentepolitie hebben in de nacht van zaterdag op zondag in het sta tionsgebouw van Maastricht tever geefs gezocht maar een bom die daar zou ontpfloffen. De melding was om streeks middernacht by de politie binnengekomen. Er werden onmid dellijk allerlei voorzorgsmaatregelen getroffen: het stationsgebouw werd ontruimd en de treinen die nog moesten binnenkomen, werden op on geveer honderd meter voor het sta tion vastgehouden. De Maastrichtse recherche houdt het voorlopig op een misplaatste grap. „icnliare auditie in Leiderdorp 5IDERDORP De Streekmu- ichool „Rijnakkoord" opereert s een stuk van de Oude Rijn, de i, de Braassem en in Woubrugge. '"leeft daar negen openbare^audi- gehouden, werkt dynamisch, naar de mensen toe, die haar >riist verwachten. Waar jyacht men gepreciseerd, dan eigenlijk op? weten geen beter antwoord dan op vervulling van kindergeluk. in samendoen, geluk in zelf- (ikkeling. Een doen, dat zoveel d is dat heel velen na een Jaar- fijne, niet klemmend gevoelde t naar Je spel of je zang komen 1 eren en met een applaus al Je 1 je wil komen belonen. laatste van al die audities was J' dag in het hoofdkwartier van 7 akkoord Leiderdorp, waar de w ippingskerk groot genoeg is om belangstellenden te herbergen en wjakoestiek zo prettig meewerkt, cteur Ad Hoogenboom dirigeerde T orkestje van blokfluiten en stry- in een eigen fraai geslaagd dsüukje". om daarna de leiding te geven aan Erik Vogel, die in zo uit het Weense hart gepluk- ïsterfelijke walsjes op naam van Sal- vlucht in staat bleek Sacchini' vam fac te verklanken, geen kinderwerk. Vol bewondering verder moet wel ieder zijn geweest voor de demonstratie van Lize Schoo, hoe zij een klas begrip voor toon hoogte en intervallen, en de prak tische omgang daarmee, weet aan te kweken, ten dele ook door de me thode. die met „handzingen" wordt aangeduid. Zo nauwkeurig en doel treffend. dat zij haar twee groepen een samenzang kon doen horen, waar veel zuiverheid in tot uitdruk king kwam. Het tweede deel van de auditie, onder de noemer „Instrumentenpa rade". kunnen we alleen door een greepje hier en daar belichten. In de eerste plaats wat componistennamen met altijd geldige snoepjes: Boismor- tier, Purcell. Daquin, Bartok, Loeillet, Handel, Bach. Aan het hoofd van haar strij kersensemble had Henny Ravestein niet zichzelf, maar het groepslid Marjan Speckmann gezet, strijkend een Trumpet Tune dirige rend, die op naam van minstens drie componisten staat, maar van James Clark is. Een appetijtelijk begin. Dan kleine meestertjes op de viool en ,«r - - cello, fluit, gitaar in heel mooie mu- ibert duidelijk maakte, hoe het Zjek. Maar een echte volwassen toon s de sterkste >kracht bezit. een ritmiek-intermezzo en wat ïriitelletjes van tweedejaars blok- djers kwamen de twee hoofdver- ,ingen van de auditie: een les jhjemene) (M)uzikale (V)orming in j 1-af deling door Lize Schoo en Bchoolkoor onder Ad Hoogeboom, verrassend vocale op- lexplosies Vijf bommen, jiochijnlijk geplaatst door linkse nisten, zijn zaterdag in Italië oft vlak voor de kantoren van Amerikaanse maatschappijen offingen veroorzaakten geen toffers en slechts geringe ma e schade. 5°" deed ook deugd en daar zorgde me vrouw v. d. Louw voor in heel ge degen harpspel (Purcell-variaties). Evenwel klonk een baby-harp, nooit eerder gezien, onder de handen van een jong meisje, haast even konink lijk en volwassen. Na een beurt van blokfluiters met gitaren, solo-artiesten op hobo, trompet, klarinetten. Om nog gevolgd te worden door een blazersensemble van Aad Laros en een accordeon ensemble van de leraar Driek Daans, die drie menuetten en een sarabande gearrangeerd had (BachHandel), die op deze instrumenten hun voor name karakter geenszins verloren. Het Bach-menuet bijna gelijk aan de Franse bergerette „Paris est au roi, mon coeur est A moi"! Een fyne en fijn uitgewerkte afsluiting. In Muiden is een vloot- I koningin en prins Bernhard na schouw van admiraalzeilen ge- men aan boord van de Piet Hein houden ter gelegenheid van het de parade af (foto boven). Mid- 125-jarig bestaan van de Konink- I delpunt van de parade was verder lijke Zeil- en RoeiverenigingDe I De Groene Draeck onder com mando van Prinses Beatrix. Haar zoons Willem Alexander. Johan Friso en Constantijn lieten zich niet onbetuigd (foto onder). Automobilist die wilde helpen aangereden DEN HAAG (ANP) Een groot aantal personen is dit week einde om het leven gekomen bij verkeersongelukken. Zaterdag middag stak een zevenjarig jongetje uit Doetinchem plotseling de rijksweg van Doesburg naar Doetinchem over. Hij werd gegrepen door een personenauto en was op slag dood. KEES VERHOEF Jarige man Een 12-jarig meisje uit Badhoeve dorp overleed aan zware verwondin gen die ze bij een verkeersongeluk in haar woonplaats opliep. Het meis je reed op een vrachtauto mee en bukte niet toen de auto onder een viaduct doorging. By een verkeersongeluk op de Oostvaardersdijk tussen Lelystad en Muider berg kwam zaterdag een 21- het leven. De auto k"EN VAN NUNEN (vanavond in Radiorama): lega's? Nou geen hond op Bert .wrongen na heeft iets van zich i i horen. Piet Römer niet en ;e»e mensen van het Stiefbeen- of0(>k niet. Tja, je voelt Je wel ei# steek gelaten". Rien van Nu- al drie Jaar in moeilijkheden een heupfractuur ts j kan ik noodt meer. blijf been houden omdat'ie een korter is" - heeft desondanks ;d niet opgegeven, den is bekend dat'ie een taaie zegt hij: „Geestelijk ben ik dit alles gelukkig niet ge- rgf dit| weer willen beg in - maar het kan nog niet. Het met 'n stok kost nog veel een trap opklimmen is >teflus van zo'n twintig minuten, n [Nunen„Voorlopig is het nog aaibaar. Ik kan geen half uur 'n benen staan". Pas wanneer lelijk is, hoopt Rien aan op- tredens te gaan denken. Stiefbeen lust hij nog 6teeds. Niet od de ma nier. waarop hij dat vorig jaar zo mer - zes afleveringen zijn toen op genomen - heeft moeten doen. vai de medewerkers werd veel gedulc' en consideratie geelst. Nee, dar moet alles weer kloppen. Er klinkt duidelijk berusting in z'n stem wanneer gepraat wordt over de non-interesse van de collega's voor zijn persoon. „Slechts met Bert van Dongen (Breng eens een zon netje) is er veelvuldig contact. Hij kan ook niet werken, omdat hij een herniaoperatie heeft ondergaan". Dat niet iedereen Rien, hlij is fail liet verklaard, in de steek laat, werd hem deze week duidelijk. Van avond besteedt NOS' „Radiorama" om 23.20 uur via Hilversum II na melijk aandacht aan z(jn positie, aie te verdragen is. Volgens Van Nu- j het beste van. „Misschien zit er nen, door de eindjes aan elkaar te eindelijk een vakantie is. Als ze knopen. Rien en de zijnen hoper er 1 tenminste dat geld niet inpikken.-.." Rien van Nunen als Stiefbeen. waarin hy zat reed vermoedelijk als gevolg van een technisch man kement plotseling van de dyk. Een 60-jarige automobilist veron gelukte zondagavond toen hij in het Zeeuwse Renesse een gevallen brom fietser te hulp wilde snellen. In zijn haast de bromfietser de helpende hand te bieden heeft hij waarschijn lijk niet goed uitgekeken toen hij de weg overstak. Hij werd geschept door een voorbijkomende Engelse auto. In een ziekenhuis in Nijmegen overleed zondag een 46-jarige man uit Cuyk, die donderdag ten gevolge van een verkeersongeval werd ge wond. Op de Langedykseweg in Cuvk had hij donderdagmiddag willen keren, waarbij zijn auto door een vrachtauto in de flank werd aange reden. Geen voorrang Een 80-jarige man overleed giste ren in een Haarlems ziekenhuis aan de gevolgen van een aanrijding in zijn woonplaats op vrijdagdagmiddag. De man stak op zijn fiets een straat over. zonder voorrang te verlenen aan een vrachtauto. Onder precies dezelfde omstandig heden kwam een 81-jarige fietser in het Groningse Muntendam om het leven. Hij gaf een autobus geen voorrang. In de nacht van zondag op maan dag reed in Heeze (Noord-Brabant) een personenauto tegen een boom. waarbij twee inzittenden, resp. 24 en 22 Jaar, omkwamen. De auto. reed vermoedelijk met een te hoge snel heid. door een bocht. Een vijfjarig jongetje uit Wijk en Salburg verdronk zaterdagmiddag in de Merwede bij Werkendam. Het jongetje sloeg overboord van het plezierjacht waarmee hij met zijn ouders een tochtje maakte naar de Biesbosch. Een 28-Jarige Turkse arbeider ver ongelukte tijdens zijn werk op de Verolmewerf in Rozenburg. De man makte een val van een seiger van 20 meter. In Spoordonk (gemeente Oirschot) werd een zevenjarig jongetje door zand bedolven. Hij speelde op een vaar een grote zandhoop was. De jongen zou getracht hebben met zyn handen een tunnel te graven, Toen hij daarmee bezig was is de zand hoop kennelijk ingestort. V. cl. Hombergh volgt De Nobel op als leider Ned. Kamerkoor AMSTERDAM (ANP) Felix de Nobel zal op 1 september worden op gevolgd door Hans van den Hom- bengh als dirigent van het Neder lands Kamerkoor en als artistiek lei der van de Nederlandse Koorstich- tlng. Op 27 mei is Felix de Nobel 65 jaar geworden. Hij zal aan de Koorstiichting, waarin het Kamer koor en de Nederlandse Opera zyn ondergebracht, blijven meewerken als artistiek adviseur. Feilix de Nobel ziet zijn aftreden als noodzakelijk voor vernieuwing van het repertoire. "Er zijn sommige partituren waarvan ik weet dat mij de haren te berge zouden rijzen als ik ze zou moeten instuderen. Ik ben daarvoor te zeer verankerd in het verleden." De Nobel zegt de muziek tot en met de Weense school te begrypen, "daarna voel ik me niet thuis". Hans van den Hombergh (49) is sinds 1970 dirigent van het Geweste lijk Orkest voor Zuid-Holland in Delft. Voor die tijd is hij ondermeer koordirecteur van het operagezel schap Forum geweest De zakelijke leiding van de Koorstichting wordt van De Nobel overgenomen door mr P. van den Bos die al geruime tijd secretaris van de stichting is. NEDERLAND I 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Mary Tyler Moore Show (AVRO) 7.30 Wie van de 3 (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.22 Analyse: maandelijks politiek overzicht (AVRO) 8.30 Peyton Place (AVRO) 9.20 Simon van Collem in Peyton Place: gesprekken (AVRO) 10.10 AVRO's Televizier Magazine 11.00 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Leven in het klooster. TV-serie (KRO) 7.30 Het is fijn als je kunt zeilen! Instructief pro gramma (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 De Papoea's van de zee, Japanse documentaire (KRO) 9.20 Alias Smith en Jones, TV-film (KRO) 10.10 Funhouse Horror, amusementsprogramma (KRO) 10.55 Journaal (NOS) 11.00 Futurologie, les 5 herh. (TELEAC) De twee grootste televisieko mieken van Nederland zijn Toon Hermans en Rudy Car- rell. De kijkcijfers hebben dat in het verleden genoegzaam bewezen. Ik spreek nu even niet over mijn eigen voorkeu ren. maar over die van „het Nederlandse volk" (dat er ook mag wezen). De VARA en de AVRO zorgden dit weekeind voor vergelijkingsmateriaal door op zaterdagavond hoogte punten uit vier jaar Westduitse Carrellshows uit te zenden en op zondagavond hoogtepunten op het scherm te brengen uit dë shows die Toon Hermans in februari 1965 en december 1967 voor de AVRO op het scherm bracht. Van deze beide televi siekomieken is er één een tele visiekomiek, te weten Rudy Carrell. en de andere een thea terkomiek. te weten Toon Her mans. In feite is Toon Hermans een met spanning tegemoet geziene voetbalwedstrijd, die met een camera, zonder commentaar en zonder herhalingen op het scherm wordt gebracht: een bui tengebe uren dat eigenlijk niet op het scherm thuishoort. Of beter gezegd: een bultenge- beuren dat niet aan het scherm en de huiskamer voor dat scherm is aangepast. Rudy Carrell daarentegen is de uitgesproken tv-komiek; hij en het scherm zijn koek en ei. Sterker nog: samen vormen zij een ondeelbare eierkoek, zijn wijze van grappen maken is niet los te denken van de ca mera's, het beeldscherm, ook al weet ik dat hij ook in films optreedt en het zaaloptreden niet schuwt. Dat verschil tus sen Hermans en Carrell viel ook meteen af te lezen aan de verschillende aanpak van deze beide samenvattingen. Hoewel de hoogtepuntenshow van Rudy's vier Duitse Jaren in Duitsland al is uitgezonden en dus panklaar aan de VARA kon worden opgeleverd, heeft hij er voor het Nederlandse publiek toch nog iets aan toe gevoegd. Hij praatte de ver schillende onderdelen aan el- katr met een grapje hier en een grapje daar, terwijl de sa menvatting van de beide oude, en zo niet verouderde dan toch wel uitgekauwde shows van Toon Hermans (ruim zeven en ruim vier jaar oud, met alle liedtes en conferences in ieders geheugen gegrift dankzij de radio en de grammofoonplaten- industrie) aan ons werden voorgezet zonder dat de actue le, hedendaagse Toon er iets san toevoegde. Juist omdat het allemaal al zo oud en bekend was (het nieuwste was toch nog ouder dan het oudste van Carrell's hoogteountenshow), had het voor de hand gelegen deze sa menvatting enigszins te actua liseren. al was het maar via een interviewtje vooraf. Of nog beter: een commentaar tussen de bedrijven door, met een anekdote hier en een grapje daar. al was het maar om te bewijzen dat hij inderdaad weer terug is en bezig is aan zijn nieuwe show. Een ander, nog wezenlijker verschil tussen Carrell en Her mans is natuurlijk, dat de eer ste een attributenkomiek is. de tweede een praatkomiek. Rudi Carrell haalt alles overhoop om er zijn grapjes op te kunnen enten, Toon Hermans staat met lege handen maar met een wangzak vol woordspelingen eenzaam op een toneeL Toon maakt een one-man- show, Rudi een hundred-men- show. Omdat ik de mogelijk heid niet uitsluit dat het u in teresseert aan wie ik nu eigen lijk de voorkeur geef. nu ik toch aan het vergelijken ben, wil ik dat wel onthullen. Ik sla Toons greep op het zaalpubliek even hoog aan als Ru dis greep op het televisiepubliek. Dat is dus 11. Ik „erken" Toon's ge nie in zijn hoogtepunten, daar waar hij bijvoorbeeld met en kele gebaren en geluiden hoog waardigheidsbekleders uitdorst. Dat is 21 voor Toon, want ik zie in Rudi in wezen geen „ge nie" als eigenschap. Toch wint hij voor mij met 3—2, want hij is in de eerste plaats vindingrijker en boven dien is hij constanter. Rudi is de Johan Neeskens van het amusement. Toon is de Piet Keizer. Het enige wat ik van deze vergelijking niet begrijp is waarom ik enerzijds liever naar Rudi kijk dan naar Toon en anderzijds Piet toch meer bewonder dan Nees. Als iemand mij dat kan uitleg gen. houd ik mij van harte aanbevolen. NICO SCHEEPMAKER DINSDAG 6 JUNI 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord 7.07 (S) klass. muz. (gr.). (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo). 8.24 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.41 Moeders wil ls wet. 10.00 (S) klassieke orkestwerken (gr). (10.30-10.32 Nieuws). 11.00 Voor de zieken 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) geva rieerd programma. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41- 12.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar...). 14 05 Schoolradio 14.30 (S) muzikaal middagmagazine. (15.30- 15.32 Nieuws; 16.00-17.00 Vraagge sprek met een bekend nederlander). 17.00 Surinaamse luchtpost. 17.10 (S) Metropoleorkest. 17.25 Voor de kinde ren. 17.30 Nieuws. 17.32 Echo. 19.00 licht programma. 18.19 Uitzending beschouwing over de KRO-program ma's. 19.00 koorzang. 19.30 nieuwere liturgische gezangen. 20.00 (S) Klas sieke kamermuziek (gr.). 21.30 Me neer Lonek maakt alles nieuw (Herr Lonek 1st gekommen), hoorspel. 22.00 (S) (S) Klassieke orkestmuziek (gr.). 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Echo. 23.15 licht programma met muziek. Nieuw. 7.00 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek 7.20 Dag met een gaatje (gr.). (8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal). 8.50 "o (S) Nieuwe met toelichting. 10.00 (S) Voor de kleuters 10.10 populair verzoek- platenprogr&mma met om 11.00 Nieuws. 11.30 programma voor de vrouw met om 11.55 Beursberichten 12.30 Uitzending voor de landbouw 12.40 wekelijks radloverkeersmagazlne 13 00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 op het vlak van muzlej en maatschappij. 14.00 lichte muziek en Informatie. 15.00 (S) reportages en commentaren uit alle delen van het land en veel muziek. (16.00 Nieuws) 17.00 een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen, waarin om 17.40 Uit welk programma ls rat? 17.55 Mededelingen; 18.00 Nieuws: 18.11 Radiojournaal en 18.35 Open doel. 19.00 (6) Big Band Beat. 19.26 Paris VOU6 parle. 19.30 Vanavond, geva rieerd programma Promenade Orkest 22.00 besch. over aktuele zaken. 22.20 Licht programma met actualiteiten en om 22.55 Mededelingen, om 23.00 Nws. en om 23.10 Radiojournaal. 23.55 Nws. Hilv. 111. 240 m en FM-kanalen. 7.00 7.00 Nieuws. Nieuws. 8.02 Onderweg 9.03 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws.). 11.00 Nieuws. 11.03 Een op vallend vrolijke gevarieerde visite. (12.00 Nieuws.) 13.00 Nieuws. 13.03 De Eddy Becker Show. (14.00 Nieuws.) 15.00 Nieuws. 15 03 Drie- draal 16 00 Nieuws. 16.03-18 00 Mix, (17.00 Nieuws.). VPRO verkeert in financiële moeilijkheden UTRECHT - De financiële positie van de VPRO is in groot gevaar door een komeetachtige stijging van de kosten voor het programmablad Vrije Geluiden. Over dit Jaar wordt een tekort van 125.000 gulden ver wacht op de begroting (veroorzaakt door Vrije Geluiden). Ter voorko ming van een debacle wordt dit na jaar een fonds geopend. Dit plan is zaterdag door de ledenraad van de VPRO in Utrecht goedgekeurd. De leden en begunstigers van de om roep worden uitgenodigd een tientje te storten. Met dit geld wil de om roep een nieuwe ledenwerfactie starten. Een deel van de actie wordt ook bestemd ter verbetering van het blad. De omroep had aan het begin van dit jaar 139.697 leden-contribuanten. Aan het begin van deze maand wa ren dat er 140.939.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5