Adegeest vindt 'n fietspad naar Noord-Hofland genoeg Meer dan 1100 op de fiets agei Meerburg nam afscheid vai zijn trainer en zijn coach E Voorschoten in beroep bij Kroon Ritmisch succes Restauratie tuinhuisje Thorbecke Russisch blad: Nixon naar de Sowjet-Unie om kiezers te beinvloeden Plan Dorpskern Voor bejaarden f 750 bijeen 'gehengeld' HENGELSPORT Duivenvlu Survilliers Ongelukken DEN HAAG/ VOORSCHOTEN ••Op het gemeentebestuur rust de bijzondere taak te trachten de nieuwe bewoners by het totale gebeuren in Voorschoten te betreikken". Dit was het voornaamste argument, waar mee wethouder de Vos van Steen- wijk voor de Raad van State het ge meentelijke plan verdedigde, om de Richard Wagnerlaan in Ade geest door te trekken naar Hoofd- Hoflland. Deze weg-verlenging i,s op genomen in het Bestemmingsplan Adegeest 1968". Dedeputeerden ont hielden hun toestemming aan dit deel van het bestemmingsplan, reden voor de gemeente om in beroep te gaan bij de Kroon. Een ander deel van het bestem mingsplan, waarin een stuk van de groenstroken langs de Brucknerlaan wordt gereserveerd voor parkeerha vens, kreeg wel de goedkeuring van gedeputeerde Staten-, maar wiet van de bewoners. Op hun beurt legden zij daarom hun grieven aan de Kroon voor. In zijn toelichting op het gemeen telijk plan, Noord-Hofland en Ade geest via een verlengde Wagnerlaan met elkaar te verbinden betoogde de wethouder De Vos, dat de bewoners van Noord-Hofland en met name de genen die in 't noordelijke deel gaan wonen tcirca 300 gezinnen), sterk geïsoleerd zijn. „Niet alleen zijn zij outsiders, omdat zij van bui-ten Voor schoten komen, maar bovendien zit ten ze geografisch dichter bij Leiden dan bij onze gemeente. Het zal bij zonder moeilijk zijn hen in de ge meente te integreren". De Vos ziet in de verlengde Wag nerlaan, met een viaduct onder de toekomstige Rijksweg 11. de enige mogelijkheid om de bewoners in Noord Hofland te laten mee profi teren van voorzieningen als zwem bad. scholen en sportvelden in Ade geest Fietspad De vertegenwoordiger van GS en ook mr. R. v. Liefland, d'ie sprak namens ruim 400 gezinnen uit de on middellijke omgeving van de Richard Wagnerlaan, bestreden de gemeen telijke argumenten met klem. Zij wi1 den niet verder gaan hand having van het huidige fiets pad, straks met tunnel onder de Rijksweg. „Als men dan zo nodig met z'n auto naar het zwembad moet, dan moet er maar even om gereden worden via de Admiraal de Ruytersinigel". zo betoogden zij. Mr. van Liefland wees nadrukke- i lijk op het gevaar dat de Wagner laan na verlenging zal veranderen in een race-baan. Hij betreurde het, dat de gemeente zich nog altijd laat leiden door verkeerscijfers uit '68, daarbij geen rekening houdierïd met de explosieve verkeerssituatie van de laatste Jaren. Bovendien voorspelde hij, indien het gemeentelijk plan toch wordit uitgevoerd, "n verkeers chaos in het Straussplantsoen waar op de Wagnerlaan uitmondt. „Er is dan geen enkele reden meer om de Wagnerlaan niet met de Ju liana van S:olberg>laan te verbinden en dan hebben we een pracht van een sluiproute gekregen voor het ver keer uit Leiden, richting station", Wethouder De Vos garandeerde, dat „onder 't huidige gemeentebestuur" geen sprake kan zijn van de ver binding van Wagnerlaan en Van Stol berglaan Twee maten De bewoners van de Bruck nerlaan zit het niet lekker, dat er in Adegeest met twee maten wordt ge meten. In hun straat zijn de groen stroken wel gereserveerd voor aanleg van parkeerhavens, in aangrenzen de staten niet. Uitgaand van de norm van 11/4 auto per woning, die ook door de gemeente wordt gehan teerd, bedraagt het aantal 38 auto's. De bewoners betogen, dat er reeds 54 parkeerplaatsen zijn en reservering van meer ruimte dus overbodig is. Bovendien bracht hun pleiter mr J. Wessel. het milieuaspect ter ber de. waar hij over het verdwijnen van groen voor parkeerhavens sprak als „een knieval voor het blik". Het alternatief van de bewoners, eenrichtingsverkeer in hun wijk vindt in de ogen van GS geen genade, om dat er dan meer „blik" in de stra ten komt door dubbel parkeren. Bo vendien achten GS de norm van 1 1 4 aan de lage kant. De kamer van de Raad van Sta te beraadt zich thans over deze pro blematiek en zal binnenkort advies uitbrengen aan de Kroon. DIEFSTAL OPGELOST DOOR AUTO ONGELUK SASSENHEIM Zaterdagmorgen in alle vroegte is door een auto ongeluk op de rijksweg Amsterdam- Den Haag in de gemeente Sassen- heim een diefstal van ongeveer f 8.000 tot oplossing gebracht. Dit heeft de politie van Sassenheim gis teren meegedeeld. Het gestolen geld was volgens de politie afkomstig van de werk gever- een behangselpapierfabriek te Pijnacker-van de 19-Jarige S.P. uit Zoetermeer, die zaterdagmorgen na met zijn auto tegen een vangrail te zijn gereden, enkele malen over de kop sloeg. P. kon nog niet worden verhoord, omdat hij ernstig gewond in een ziekenhuis te Leiden is opge nomen. De politie trof bij het autowrak voor een bedrag van f 1.8Ó0 aan bankbiljetten in 'n koffer aan, uit de auto gehaald door een medepassa gier. die met de diefstal niets uit staande heeft. Volgens de poli tie staat vast dat dit geld het res tant is van het totaal onvreemde bedrag. Verder heef de politie door het ongeluk aanwijzingen in handen gekregen dat P. in mei reeds f2000 had uitgegeven. LEIDEN Tijdens ritmtsohe wedstrijden, georganiseerd door de turnkring "Leidsenhage" veroverde Nieuw Brunhilde uit Leiden twee maal een eerste priijs. Bij de ver plichte oefening met niet minder dan 6 medestrijdsters kwam Nieuw Brunhilde als eerste uit de strijd. Ook met de vrije oefening voor dames kwam Nieuw Brunhilde met de oefening "Hair" uit de vier ge gadigden als eerste uit de bus. LISSE In het Gastenhuis aan de Bondstraat wordt vanavond een evangellsatiedienst gehouden van de Aktie Kruistochten Nederland, in welke dienst zal voorgaan ds. J. Gra vendeel, 8 uur. LEIDEN Het tuinhuisje waar in Thorbecke in zijn Leidse tijd col lege gaf aan studenten, zal worden gerestaureerd. Met steun van het Leids Universitair Fonds en het ge meentelijk Cultuurfonds zal het in middels tot berghok gedegradeerde optrekje in de tuin van het huis aan de Garenmarkt, worden opge knapt. Inbraak in wereldwinkel LEIDEN In de in het voorma lige VVV-kantoortje aan de Steen- straat gevestigde Wereldwinkel is eind vorige week ingebroken. Uit de winkelkas werd een bedrag van onge veer f30,- weggenomen, uit een doos voor de actie boerenbewegin^ in Columbia een bedrag van ongeveer f.35,-. De daders zijn het gebouwtje binnengekomen door verbreking van een ruit. MOSKOU (AP) Een Rus sische krant heeft eesuggereerd dat de naderende presidentsver kiezingen de belangrijkste reden waren voor het bezoek van pre sident Nixon aan Moskou. De krant de „Komsomolskaya Prawda" prees de Amerikanen voor de „soberheid" en de ge hoorzaamheid aan de „eisen van de werkelijkheid" door de overeenkomsten te onderteke nen, die de betrekkingen tussen de twee landen een meer solide basis hebben gegeven. „Ongeveer 10 tot 15 jaar ge leden hebben enkele Ameri kaanse politici carrière gemaakt door een anti-Russische hou ding en nu moeten dezelfde functionarissen erkennen dat slechts een constructieve bij drage in de betrekkingen met de Sowjet-Unie hen populariteit onder het Amerikaanse volk kan brengen. Dat ie de eis van de werkelijkheid". 'vb IN ZOETER WOUDE ZOETERWOUDE De eerste zondag van juni staat Zoeterwoude in het teken van de jaarlijkse rij- wieltochten. Aan de sterrit. die za terdag is gereden, namen 15 perso nen deel. Aan de 35 km-tocht 270 en aan de rit van 75 km 852. zodat 1137 fietslustigen zich meldden. '6 Avonds werd in een bomvol Centrum de uitslag bekend ge maakt. Top uitslagen 75 km: 1. Hans AmmerlaanGreet Hagen beiden Zoeterwoude, 2. Tineke de Jong Heieen Berk .Zoeterwoude. 3. Ans en Zus Krogt. Leiden. 35 km 1 Mevr. van Leeuwen- Bruines en Maria van Leeuwen. Zoe terwoude. 2. Jac en Anja van Leeu wen. Zoeterwoude. 3. Linda en Mar- ja de Jong. Zoeterwoude. I WARMOND De vaststelling van het bestemmingsplan „Dorpskern", waarbij zowel grote gemeentelijke als particuliere belangen betrokken zijn. Ls reeds in verschillende raadsverga deringen onderwerp van bespreking geweest. Voor de opzet van een der gelijk plan eist het besluit op de ruimtelijke ordening een onderzoek waarvan vele facetten deel moeten uitmaken. De moeilijkheid is. dat ze ker .in dit onderzoek, waarin de bebouwde kom moet worden betrok ken, een uitspraak van de Kroon over het plan „Zwanburg" onont beerlijk is. LHMC leidt LEIDERDORP De Leiderdorpse lagere scholen hebben elkaar sportief bevochten in een soort cupvoetbal. De school „De Vogelwedd" zegevierde in deze door veel oudere bezochte voetbalwdstrijden. Wethouder mevr. Tichler-Moerman reikte aan de jeug dige vedetten van „De Vogel weid" de wisselbeker uit. De Willem de Zwij- gerschool legde beslag op de tweede plaats. De Konigin Juhanaschool ein- digde als derde. Subsidie voor verbouwing WARMOND De boerderij Bur gemeester Ketelaarstraat 25, ei- gerd'om van de gemeen:e, is "h uniek gebouw uit het verleden en staat dan ook op de monumenten lijst. De huurder heeft de gemeente verzocht om een bijdrage in de kosten van verbouwing van het woonge deelte. waarvan de kosten worden ge raamd op f 10.248. Een rijksbijdrage kan echter alleen worden verstrekt, aan de eigenaar indien deze een na tuurlijk persoon is. Op grond van deze bepaling komen zowel de bewo ner als de gemeente ingevolge de be schikking geldelijke steun verbetering woningen, niet voor een premie in aanmerking, hetgeen betekent dat de pachter die zelf de woning wil ver beteren, niet voor de premie in aan merking komt. ook niet via de ge- van de Minister van ruimtelijke or dening aan wie verzocht is af te wij ken van de terzake te volgen ge meente. Ongeacht; de beslissing dragslijn, stellen B en W voor, van gemeentewege in de verbeteringskos- ten een bijdrage te verlenen van er in dlaagt een beter en -meer aan vaardbare oplossing te vinden voor de verbouwing van de keuken van hdt pand. OEGSTGEEST Leerlingen van niet minder dan elf scholen j uit Oegstgeest hebben zaterdag I deelgenomen aan de jaarlijkse schoolzwemwedstrijdenOok dit jaar ivas de organisatie in han den van de zwemvereniging 'Poel meer' en verliep dank zij veler medewerking het evenement j vlekkeloos. De beschikbaar gestelde ivissel- bekers gingen (bij de jongens naar 1. Oudenhof school, 2. Leidse Houtschool en 3. Maria-school en (bij de meisjes) naar 1. Maria-1 school2. Oudenhof school en 3. Kamperfoelieschool. De uitslag van estafette-zwem wedstrijden was als volgtMeis- I jes 1. Oudenhof school, 2. Maria- school en 3. Kamperfoelieschool en Jongens 1. Oudenhof school, 2. Leidse Houtschool en 3. Hofdijck- school. Op de foto fHolvastde prijs uitreiking met de winnaars op de voorste rij. WARMOND Hengelsportvereni ging "De Leede" organiseerde een grote viswedstrijd. Er werden 685 vissen gevangen, die voldeden aan de maat. De wisselbeker werd ge wonnen door de hengelvereniging Rotterdam. De hoofdprijs, bestaande uit boot met aanhangmotor werd ge wonnen door W. van Loon uit Lei den, die 20 visjes wist te verschalken. De tweede prijs werd met 18 stuks gewonnen door Mazutel uit Leiden. De prijzen werden uitgereikt door de heer Naber, die er op wees dat mevr. v. d. Meer voor de 23 maal aan deze wedstrijd deelnam. Hij sprak een woord van dank aan de neringdoen den van Warmond. Leiden en Zoe terwoude die, veel tot het succes heb ben bijgedragen. Aan het comité uit gaansdag bejaarden, waarvoor hoofd zakelijk deze wedstrijd werd georga niseerd, kon een bedrag van f750,- worden afgedragen. Speelplaatsen binnenstad in commissie LEIDEN Woensdagavond a.s. om 8 uur vergadert in kamer 204 van het stadhuis de commissie voor cul tuur. recreatie, sport en jeugd. Op de agenda staat het adres van de actie groep „Speelgelegenheden binnen stad" over inrichting van een speel plaats in het Van der Werfpark en op een parkeerterrein op de Pieters kerkgracht. Verder ligt er een pré advies van B, en W. inzake het treffen van voorzieningen aan de Vijf Meihal ten behoeve van het ge bruik voor onderwijsdoeleinden. Volgende week dinsdagmiddag om 4 uur vergadert in dezelfde kamer de adviescommissie inzake het huis- vestingsvraagstuk. In behandeling komen voorstellen tot het aanwijzen van complexen woningen in Meren- wijk en Morskwartier als doorstro mingscomplex. Onttrekking aan het openbaar ver keer van een gedeelte van de Witte Singel staat opnieuw op de agenda van de commissie stadsont wikkeling, die morgenavond om half acht in kamer 263 van het stadhuis vergadert. De raadscommissie voor de finan ciën vergadert donderdagmiddag om 4 uur in kamer 204. LEIDEN De opening van het visseizoen was voor enkele verenigin gen direct reeds aanleiding een vis wedstrijd uit te schrijven. Het viscol- lege HSV deed dit in het Norremeer. met het volgende resultaat 1. H. Montanus 8 (gr. blei), 2. H. Laterveer 13 (gr. voorn), 3. K. La ter- veer 9, 4. J. v. d. Linden 13, 5. J. Leuering 7, 6. G. C. Bontje 4, 7. C. Ar nol dus jr. 5, 8 A. Doesburg 9. 9. Laterveer sr. 8. 10. I. Arnoldus I 4. DVS wierp de hengels uit in het Aarkanaal en noteerde de volgende uitslag: 1. A. Staphorst 47 stuks, 2. W. v. Loon 42, 3. J. van Loon sr. 31, 4. C. Pierens 24. 5. J. van Loon jr. 27,6. F. v. d. Woerd 20. 7. J. Koren hof f 22, 8. J. Mark 18, 9. W. Teske 13, 10. W. Oostveen 17. Een pover resultaat boekten de 23 deelnemers die aan de wedstrijd van de VSV „Zuidwest" deelnamen. Ei- werden slechts drie vissen gevangen. De prijzen gingen naar R. Halve maan, Fr. Fr. Thee en L. Blansjaar. LEIDERDORP De commissie 'Juridische zaken' vergadert dinsdag avond 6 juni om 8 uur in het ge meentehuis. Het belangrijkste agen dapunt is de wijziging van de alge mene politieverordening. Deze moet herzien worden. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Joyce Carolina Margreta, dr. van R. N. A.'Rotteveel en C. C. W. Boon; Jaco bus. zn. van A. Noort en J. C. Strijd; Chant al, dr. van C. Timmers en M. E. den Duik; René, zn van H. Eikerbout en A. D. W. Timmermans; Claudet An ne Christine, dr. van L. C. J. van Kam pen en T. C. van der Pluijm; Kim Jo hanna Maria, dr van A. B. Spelbos en M. G. T. Ransdorp; Vincent Thierry, zn. van C. van Mameren en G. M. M. Schoehuizen; Marcellino Johannes, zn. van W. J de Jong en G. M. J. de Jong; Mlrelle Francis, dr. van M. R. Braam en W. J. H. Snellenburg ONDERTROUW H. Nijpjes en H. Penseel; W. F. van Leeuwen en E. A. Allaart; G. A. A. Oudshoorn en C. S. M. Brands: J. M. Kingma en J. D. Vermeer: M. R. Sijb- ling en E D. Bergval: J. T. Boot en J. C. van Loon: G. H. P. van Essen en H. C. Both: C. B. A. Deckers en R. M. T. van Breukelen; T. van der Meij en M. J. van Leeuwen; H. T. C. Hasslng en P. J. A. de Meij; M. Prins en M. C. Antoni; W. C. M. Meewisse en A. Cas- sa; R. Otto en J. J. H. van der Voort; B. T G Slngeling en C. M. Otten; R. N. M. Horsten en C. J. M. Oomens. GEHUWD J. W. A Swen en P. J. M. Blokland; A. J. van Kapel en J. C. van Werkhoven; R. Bouwmeester en A. C. Pieters; J. D. Heemskerk en M. C. van der Putten; W. D. Hörmann en L. M. van der Steen: J. F. M. Fransen en M. N. C. Koomen: P. van Hooven en C. J. Ka- paan: M. M. Witkam en L. J. van der Hoek: J. L. Boom en E. I. Gaijkema: F. H. R. William en C. M. Davids; J. Deijn en J. Tlsseur. 'MAAND Dansschool Mekel (H Sociteit voor alleenstaj, Stadhuis (Kamer 50! Alg. Burgerlijk Pensio 4.30 uur nam. Oude Singel 26: Infc Baha'i. 8 uur nam Stadhuis (Kamer B bare vergadering Conu, bedrijven. 4 uur nam. Stadhuis GemeenterL DINSDAf Zijlsingel 2: Evangelj Spr. evang J. Versteegj Breestraat 19: SocietL (voor kamerbewoners I den), 912 uur nam. T Het Mierennest (Mof jaardensociëteit, 24 w Diamantplein 27 Baha'i, 8.15 uur nam. Breestraat 19: Spreel grauecentrale, 7 8 i Hooigracht 38: Sprei huisvesting werkende 8.30 uur nam. Gew. Arbeidsbureau; Man- Vrou w - Maatsch apj time werk. 9.3010.30] Driftstraat 49: Spreej raadsvrouw, 10.3011.31, Breestraat 19, Society dicapten 25 uur nam# Apothekers i De avond-, nacht- «f wordt waargenomen i Zuid-West, Brahmslaf Breest Smallenburg. Ld derdorp en apotheek 2 helminapark SOS-dienst SOS-Telefonische (01710)—25202 Voor a2 UJkhedeD verkereD b) werkdag van acht uui uur vjn doorlopend tnj d.w.2 van vrydag achi maandaB acht uur ?jn. Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejai durig zieken en gezinsi singel 8, tel. 24800, 9— Wetswinkeltje Juridisch adviesbure rechtshulp. Werkdagen 913 uur; zaterdag 10. derdag ook van 19J Leidse Volkshuis, Apo Release Hulpverleningsdienst we Rijn 20a. tel. 24555 vrijdag 2022 uur; dii derdag ook 1518 uuj LEIDEN Tal val verenigingen uit Leidei namen met honderden dag deel aan een wei Survilliers. een afstand km. De diverse resul tien binnenkomende als volgt: Postduivenv derdorp (105 duiven) 1 W. Hendriksen: 3 C. J. v. Laar: 5 C. Dok! Roode; 7 M. Meyerse; 10. J. Brantenaar. De Blauwkras (145)' 5-8; P. J. de Haas 3- 4: H. Sladek 6-9: A. P.V. „Warmond": J. 8-9; A. v. d. Drift 3-4- gelen 6: J. Diemei 10. „De Snelvlieger" (23 pier; 2-10 P. v. Egmon Berg; 4 M. de Lange i Geen jaar; 6 J. de J. Staffeleu. De Leidse Postdui zondag een wedvlucht Ghislaine. waarvoor concours lagen. De ui volgt: 1, 2 en 10 W. i v. d. Hoagt; 4. G. vai Bey; 6 en 7 J. van Fasel en 9 L. Laterve Schoolvó OEGSTGEEST N len voetbal en hockei Mixed Hockey Olub in het klasement van <j bilerende Fiks georgai vierkamp. Zaterdag k key team in zijn eigen overwinningen. Lang i de voetballere/sters i het. Met drie wrnstpuü tweede. Ook de wal -sters behaalden hum LEIDEN Een 19-Jarige brom fietser uit Zoeterwoude kwam zater- 1 dagavond laat, doordat zyn aan- dacht werd afgeleid door een vecht partijtje op de Breestraat, in botsing met de achterzijde van een stil- I staande personenauto. De Jongen j kreeg een hoofdwond en een hecht- i wond aan de knie. Een 28-Jarige inwoonster van Lei den maakte een ongelukkige val toen zij zaterdagavond op de afrit van de j Zijlbrug met haar fiets vanaf de hoofdrijbaan het wat hoger gelegen fietspad op wilde ryden. Ze kreeg een hersenschudding en moest door de EHD naar het Academisch Zie kenhuis worden overgebracht. LEIDEN Kees Uittenhout van De Zijl/LGB. die was uitgenodigd om het komende weekeinde deel te nemen aan de zweminterland Ne derland—Italië in Groningen, heeft wegens studieredenen deze invita tie van de hand moeten wijzen. ZOETERWOUDE Op een za terdag gehouden feestavond van de voetbalvereniging Meerburg werd afscheid genomen van trainer J. Hollander en coach Hagenaars (rechts en links op foto Henk van den Ende Voorzitter dr. L. Th. Schonagen sprak hen toe. "Wij willen twee mensen in het zonnetje zetten, van wie we met weemoed afscheid ne men. Ze hebben het goed gedaan". Het tweetal kreeg cadeaus aange boden. Ook de dames werden niet vergeten. Tijdens het feest werden leden en donateurs verrast met een speldje met de letter M. Vooraf speelden de veteranen te gen die van St. Bernardus. De Meer burg-veteranen wonnen met 3—L

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2