er MISS PEACH Frustraties van een daagse agenda APPIE HAPPIE vloek van de vrijheid" Kom morgenavond eens praten overeen goedbetaalde baan bij Laurens 5 JUNI 1972 VARIA PAGINA 17 se bioscopen Matinee "De verdere "Laurel en Hardy" a l. zo 2.00 en 4.15 uur. lng vr/za 11.30 uur Le pes" 18 jr. rode zon". 14 Jr. Dag. 9.15 uur. Zo. 2.30. 4.45, teven is liefhebben". 14 [.00 en 9.15 uur. Zo. 2.30, 15 uur. Jute" 18 Jr. Dag 2^30 uur. Zo. 2.30. 4.45. 7.00 French Connection" 7.00 en 9.15 uur. Zo. 9.15 uur. dat zouden we- g 2.30, 7.00 en 9.15 uur. 17 00 en 9.15 uur. Nacht je sexzoekers" 18 jr. vr/ (onstellingen L Kunstzaal Heuff. Ten- an Mario Kriek en .e.»u. 17 juni. Dagelijks uur en op dinsdag ook ïur. Sxposltie Triënnale. Op voorin.'6 uur nam. do. nam. (t.e.m. 10 juni). Volkenkunde, Steenstr j la", zomertentoonstel* i m de Stille Zuidzee. Galerie De Pomp Ma- iaan. t.m. za. 7-10 uur uur nam. (t.m. 2 juni) Openbare bibliotheek emsen (ceramiek) en nans (pentekeningen). 7-9, dinsdag 10-12.30 10-12.30—2-5—7-9. vrij- --57-9.' zaterdag 10- Valk Molenmuseum dl. ïur voorm.5 uur nam uur nam useum. Geopend maan vrijdag 9 uur voorm en feestdageD 1-5 u voor de geschiedenis enschappen: Dag 104 4 uur Dag. 106 uur. zon- i Oudheden (Ra- Üerkd 10 uur voorm tot ond 1-5 uur nam voor Volkenkunde Dag 10-5 uur zondag ;n Ziekenhuizen uls: le klasse dagelijks 13.15—14.00 uur 2e eD 3e klasse da- 14.00 uur 18 45—19 30 ïellng dagelijks 14 45— tandag- ^woensdag- en n.3019 00 uur enhuls: Dag 1416'en tr; kraamafdeling; 15 .30 uur; kinderafdeling 6.30 uur behalve dins dags dan van 1818.30 Jasse; dagel 113012 184519 30 uur lnsdag en vrijdag 13— s 11 12 en 1415 uur le eehele dag Dag 13.30—14.30 en 18 Ziekenhuis: Klasse 1 en 1 30 14.3016 en 19.20 dag behalve dinsdag fiin van 1314 uur zat van 14 30-16.30 uur; kll- ïnde (zaal) 22 23 10.80-11 30 14 30- iur: overige oezoe- tot vrij 18 15—19 uur 30—16.3( urn (zaai 60) maandag tot vrij 18 16 eD zon 14 3015.30 u iaat) uleen voor ouders 10 uur klnderzaal keel- eelkunde. dag behalve ■19 uUr dinsdag 13—14 ion tevens 14 3016 30 Ïle en voor zwangeren 00—11 30 uur en van behalve op dinsdag Op ;en bezoek behalve voor op woensdag geopereerd leze patiënten ls er een u van 19 00-20.00 uur |den voor de afdeling kraamvrouwen) zijn na met de voedLngstiJ vastgesteld 15 30-17 00 uur en van Kinderen tot 12 Jaar mogelijk infectlege let op bezoek komen oeh ls uitsluitend be- echtgenoten Alleen- en moeders waarvan Ir bet buitenland ver- "s avonds één bezoeker op die dag beval- hen is er een avondbe echtgenoot van 19.00 ONS DAGELIJKS VERVOLG VERHAAL Door NICHOLAS MONSARRAT en haar pupillen FRED BASSET DEN RUN: en 2e klasse 10 30—11 18—19 uur 3e klasse -19 uur Kraumafdeling d voor echtgenoten 19 ?rafdeling 15—15.30 al rs 1818.30 uur 111 „Het lijkt mij geen goed plan." Ze stond plotseling op, kwam ach ter zijn stoel staan en boog zich over hem heen. Hij voelde dat ze haar stevige borsten tegen zijn schouders perste alsof ze de om trekken ervan op zijn lichaam wilde afdrukken. ..Ik wou dat jij het was," zei ze, „en die baby kan me niet schelen! Begrijp Je wat ik be doel?" Hij ging recht overeind zitten om het al te innig contact te verbre ken. Het w-as een beweging die ei genlijk beledigend was. maar op dat ogenblik zou hij niets anders heb ben kunnen doen. Hil wachtte nog even om nog meer indruk te ma ken. en wendde zich toen tot haar. „Dat ls onmogelijk!" zei hij kwaad. „Grote goedheid, Je hoort hier bij wijze van spreken tot de organisa tie. Je hebt hier een taak. Ik be doel: hij heeft Je gevraagd om hier té komen en Je bént gekomen". „Daar heb ik maling aan!" zei ze fel. en bracht onmiddellijk het ar gument naar voren dat nu eenmaal het belangrijkste voor haar was. „Laat. ik Je vertéllen, als een man is die knaap een fiasco De meeste ke ren brengt hij er niets van te recht." Ze maakte een veelbeteke nend. iudecent gebaar met een ge bogen. slap hangende wijsvinger. „Het is net een rubber kleerhaak. Daarom is hij zo honds tegèn men sen die hem voor de voeten lopen. Hij wil iets bewijzen! Als hij dat "niet aan mij kan doen. doet hij dat aan alle mensen die hem ergeren. Daarom wil ik Jullie adviseren goed op je tellen te passen." Dat was voor Lucy Hulp een ver rassend subtiele gedachtengang, en even was Paul te verbaasd om iets te zeggen. Als een vrouw met ge noeg mannen slaapt, dacht hij, pikt ze misschien meer op dan alleen de prikkel voor nieuwe avonturen. Mis schien neemt ze, samen met de rest, ook nog een tikkeltje gezond verstand in zich op. Als bij inge ving stond hij op en keek haar recht in het gezicht. „Wat bedoel Je daar precies mee? Waarom moeten wij op onze tellen passen?" „Omdat hij er, zoals ik al zei. be hoefte aan heeft zich op de een of andere manier te laten gelden. Hij verdraagt geen kritiek op zijn per soon of op zijn beleid en geen on enigheid. Daarom zal bijvoorbeeld Je vriend Stillwell het niet lang meer maken. En Orump trouwens ook niet. Ik zeg Je, met iemand als Dinamaula ben je nog niet klaar! Wees lief voor me," zei ze weer. „Je zult alle vrienden nodig hebben die je kunt vinden. En ik houd Je voortdurend op de hoogte." Hoewel het gevaarlijk terrein was. kwam hij tot de conclusie dat hij haar ergens iets over moest vragen. „Ik begrijp niet wat er tussen jullie is misgegaan. Ik bedoel.Hij maakte een gebaar, en in de be perkte ruimte tussen hen leek het bijna alsof hij zijn handen om haar uitdagende borsten wilde leg gen. „Met zo'n figuur!" Ze keek hem uitnodigend aan. „Jij vindt me knap, hè?" „Ik vind je heel aantrekkelijk, en juist daarom is het voor mij een raadsel". „O, in het begin was hij er gek op. Vooral na dat vette varken van een vrouw. Er zijn nog weieens nachten dat hij er niet genoeg van kan krijgen. En tenslotte deed hij mij J die belofte over de baby. en het trouwen en zo. Maar de laatste tijd is het meestal routine,- en bovendien is hij bijna altijd dronken. Een dronken vent in bed is iets ergs. rHet is alsof je naast koude spag hetti ligt." Ze kwam een stap dich terbij tot ze zijn lichaam raakte. Onder de dunne stof van haar jurk i voelde hij hoe haar borsten zich J spanden als een onmiskenbaar sein. j „Ik wed dat het met Jou heel an ders zou zijn. Ik wed dat Je goed j bent!" Weer trok hij zich terug, maar nu langzamer. Op dat ogenblik ging er. hoe men overigens ook als mens over haar mocht denken, een inten se lichamelijke aantrekkingskracht van haar uit en hij was zich be wust van zijn opwinding. „Het gaat niet." zei hij weer. Het argument dat hij daarvoor aanvoer de was wel het zwakste dat hij had kunnen bedenken. „Het is te ge vaarlijk." „Je zult er geen spijt van hebben," zei ze. „Geef me maar eens de kans, dan zul je het zien," voegde ze eraan toe Haar kinderlijk ge zichtje en haar aangeboden lichaam schenen ineen te vloeien tot een en kele open kloof, hunkerend naar mannelijke invasie. „Alles kan ik voor je doen. Elk moment!" Er waren veel van zulke ontmoetin gen, toevallig of beraamd, die be gonnen met een praatje, spoedig ero tisch werden en eindigden in een sfeer van zwoele zinnelijkheid. Paul begeeerde haar niet op enigerlei an dere wijze, maar het zou een sterke man moeten zijn geweest die deze speciale aandrang van deze speciale expert had kunnen weerstaan. En hij was op dat ogenblik niet sterk. Hij was eenzaam, alles stond hem tegen, hil was al driemaanden van zijn liefde gescheiden, en het scheen dat het wel eeuwig kon du ren. Weldra kwamen ze tot een stilzwijgende overeenkomst dat het nog slechts een kwestie van tijd was, en daarna een kwestie van ge legenheid. Gemakkelijk zou het in ieder geval niet zijn. Om verschil lende redenen werd Lucy Hulp scherp gadegeslagen. Ze belichaam de een publiek schandaal, ze nam een sleutelpositie in en tenslotte was iemand als zij ontegenzeglijk de moeite van het gadeslaan dubbel en dwars waard. Bedienden werden spionnen en nieuwsgierigen werden detectives. Zodoende kon ze zich onmogelijk laten zien in de buurt van Pauls slaapkamer die in een andere vleugel van het paleis was. Ook haar eigen kamer was verbo den terrein. Ze moesten gebruik maken van de kans waar en wan neer' zich die voordeed, zoals men dat doet met een volley bl) het ten- nissen. wordt vervolgd PANDA EN DE MEESTER-GOUDMAKER 49115. - „Bent u de baron van Maupertuus?" vroeg Panda verrast. „Dat is ook toevallig! Ik zag uw naam uitgebeiteld in een steen van die ruïne daarehik bedoel: dat kasteel daar. Alleen was het een uurtje geleden een ruïne „Ruïne0" riep de edelman verbaasd. „Hoe kom je er bij? Dat gebouw wordt keurig onderhouden, en het zal nog lang duren voor dat het Toen zweeg hij en er verscheen een nadenkend trekje op z'n gelaat. Ruinezei het ventje", prevelde hij. „Het zou best een ruïne kunnen wooden, laterEn daar komt hij misschien vandaan: uit dé toekov^t". „W-wat zegt u?" vroeg Panda wat ongerust. „Kom ik uit de toe komst? Hoe bedoelt u dat?" „Je bent honderd jaar in de geschiedenis terug gegaan, baasje legde de baron uit. „Je hebt gebruik gemaakt van mijn vinding. Ik heb vfi.me".jk een plek ontdekt die toegang geeft tot een ander ruimte-tijd-f-ontnuum. Daardoor reis ik ook soms honderd jaar terug, als ik aaarehbehoefte aan heb. Kijk ik zal het je laten zien. Help me eens een handje?" Panda duwde de oude heer geheel beduusd de steen op. „Tjonge", mompelde hij diep onder de indruk. „Ik ben honderd jaar geleden. Dus het is geen droom, zoals Joris zei". iscarbonade omkommer oudercarbonades in snel aan beide zij- uim. Temper het 4 eetlepels in dob- gesneden komkom- laat di zachtjes 'tot ze zacht en gla- i te worden. Roer 5 ffieroom 4 eetlepels én eetlepel paprika- een dun papje en oor de braadboter ,ikommer. Voeg zout toe en laat het ge- nkele minuten heei dderen. De paprika licht binden. Geef ilpuree bij en verse WINA BORN MAAANDAG 5 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur 'Maak mevrouw niet wakker" var Jean Anouilh door De Haagse Come- DINSDAG 6 JUNI De Kon. Schouwburg: 20.15 Haagse Comedle met "Maak mevrouw niet wakker" Jean Anouilh. HOT: 20.30 uur: Nieuwe Komedie: "Makabere kermis" van Eugene lonesco. WOENSDAG 7 JUNI Kon. Schouwburg- 20.15 uur: De Haagse Comedle: „Schakels" van Herman Heijermans. Openluchttheater Zuiderpark: 14.00 uur "De nieuwe avonturen van Dik Trom". Congresgebouw (Pr. W. A. zaal) 20.15 uur: Gewestelijk Orkest van Zuid-Hol land. Frank Kooman: 14.30 uur Poppen spel "De dieren van Sultan Hassan". DONDERDLAG 8 JUNI Kon. Schouwburg 20.15 uur: De Haagse Comedle "n Blok aan het been". HOT: 20.30 uur: Nieuwe Komedie: ..Makabere Kermis" van Eugene lonesco. BRAMMETJF FOK EN DE KAAPSE UIEN 2369. Op het laatst had de man van de schippersbeurs nog maar één briefje in de hand, en hij keek bedenkelijk. Bram luis terde maar met een half oor, want hij had er geen hoop meer op, dat er voor het goede schip Kokanje nog een bruikbare vracht zou komen. „Tja", zei de man onzeker. „Ik heb hier nog één lading, die vervoerd moei worden. Honderd zakken eh Kaapse uien, naar Zanzibar". „Hé", zei Bram, „dat Kan ik net hebben". En hij stak zijn hand op. „U?" vroeg de man vt. I i/asd. Er ging links en rechts een gemompel op, maar Bram hoorde het niet. Hij was blij. dut ei vracht kwam, en het verbaasde hem een beetje, dat hij uls enige zijn hand had opgestoken Schermen Jan Dijksman (Zaal Abrahams) heeft gisteren in de sporthal de Vijfsluizen ln Vlaardin- gen beslag gelegd op het Nederlands kampioenschap sabel (hoofdklasse). De Hagenaar versloeg in de laatste partij van de finale-poule titelhou der Eddy Ham met 5-2 en voorkwam daarmee een barrage tussen vijf schermers. Dijksman zegevierde in vier partijen. Ham kreeg de prijs voor de beste jeugdige schermer. Voetbal Olympique Marseille, uitgeschakeld door Ajax in het Euro pacuptoernooi, heeft gisteren in Pa rijs de eindstrijd van het toernooi om de Franse voetbalbeker gewon nen. „De club, reeds zeker van de landstitel, won met 2-1 van Bastia dank zij doelpunten vpn Couecou (15e min) en Skoblar (73e min). Franceschetti scoorde zes minuten voor tijd voor Bastia. ADVERTENTIE (U weet wel, de fabrikant van Caballero. Golden Fiction. Tivoli, Chesterfield) Hotel Beltevue, Steenstraat 59, Leiden, van half 7 tot half 9.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17