TWEEDE OVERWINNING VAN FITTIPALDI (25) Outsider Artois verrast Duindigt Fraaie triomf in boeiende GP van Belgie Feest bij Lisse De Munnik en TV Katwijk DAMBOND OP DE PENNING Handballers mogei nu reclame dragei Kruimel B bewijst opnieuw zijn klasse 0 PAGINA 10 MAANDAG 5 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT UTRECHT Tijdens het ver volg van de bondsvergadering van het Nederlands Handbal Verbond, zaterdag in Utrecht gehouden, is het standpunt van het NHV ten aanzien van recla me en sponsors geheel herzien. Besloten werd1 toe te staan dat verenigingen him naam aan een bedrijf dan wel een pr< mogen verbinden en dat clame eo sportkteding aanvaard. Wel zal hierl contract moeten worden steld dat de goedkeurii het bondsbestuur nodig en dat geldt voor een van tenminste drie Jaar. NIVELLE De 25-jarige Braziliaan Emerson Fittipaldi heeft met zijn overwinning op het gloednieuwe Belgische circuit van Nivelle flink afstand genomen van zijn concurren ten voor de wereldtitel der formule 1 coureurs. Het werd zijn tweede overwinning dit jaar, na een eerste plaats in de Grote Prijs van Spanje. Al snel na de start van de 26 bo lides nam de gitzwarte Lotus van Fittipaldi de kop. De enige die het hem aanvankelijk iets lastig maak te, was de Zwitser Clay Regazzoni, maar de Braziliaan schudde de Ferrari al snel van zich af. Regaz zoni, toen al teruggevallen naar de derde plaats, raakte in de 57ste ron de in een haarspeldbocht de in deze race debuterende Tecno van Nanni Galli. Beide rijders moesten opge ven. Door Jan Kees Kokke Het Ferrari-team van Peter Shet- ty was niet erg gelukkig. In de Gro te Prijs van België moest Jackie Ickx zijn landgenoten teleurstellen. Al vrij spoedig na start kwam hij de pits binnen om "n gebroken gaspedaal te laten repareren. Na driekwart van de strijd verliet hij met hetzelfde euvel voorgoed de baan. De regeren de wereldkampioen Jackie Stewart rijdend voor Tyrrell was al hele maal niet komen opdagen, omdat hij last heeft van zijn maag. Het werd na verloop van tijd dan ook steeds duidelijker dat Fittipaldi onbe dreigd op de finish kon afstevenen. Na afloop zei de nauwelijks ver moeid uitziende Braziliaan: "Ik heb een perfecte race gereden. Er is in het geheel geen sprake geweest van wat voor moeilijkheden dan ook" Lotus-manager Colin Chapman kon dat van harte beamen. Vechter Als tweede eindigde de Fransman Francois Cevert, die zich vanuit een vijfde positie langzaam maar zeker naar voren had gevochten. Halverwege de race was hij in de ze positie aangeland. Het enige wat hij kon doen was consolideren, om dat Fittipaldi al te ver was uitgelo pen. Achter de blauwe Tyrrell-Ford van Cevert speelde zich een boeien der schouwspel af. Regazzoni, Chris Amon en Denny Hulme gaven elkaar geen schijn van kans. Oud-wereld kampioen Hulme uit Nieuw Zeeland doet het met 35 jaar dit seizoen hele maal niet slecht in zijn gele McLa ren. Toen Chris Amon zijn Matra Simca in één van de laatste ronden de pits in moest sturen, omdat hij dreigde zonder benzine te komen, kon Hulme de derde plaats pakken. Daarmee staat hij nu achter Fitti paldi tweede op de ranglijst voor het wereldkampioenschap. Amon Enklaar beste snelschaker WEESP De Amsterdammer Enklaar is Jan Timman opgevolgd als snelschaakkampioen van Neder land. Zaterdag in Weesp won En klaar in de laatste ronde van Zuide- ma, nadat hij het duel was begon nen met een halve punt voorsprong op Zuidema. Aan de eindronde in de kantine van Philips Duphar te Weesp namen vijftig schakers deel, die zich had den geplaatst via voorwedstrijden in Groningen, Apeldoorn, Eindhoven, Den Haag en Weesp. De eindstand is: 1. Enklaar (Am sterdam) 7 pnt., 2. Böhm (Rotter dam) en Scholl (Leeuwarden) 6 pnt, 4. Nijdam (Haarlem) en Zuidema (Amsterdam) 5% pnt., 6. Van der Berg (Leiden) 4 pnt. Voetbal De heer G. Kruyver, oud-voorzitter van de Nederlandse Katholieke Sportbond is benoemd tot ereburger van zijn woonplaats Zaan dam. De Zaandamse wethouder S. Metselaar maakte dit zaterdagmid dag bekend tijdens de afscheidsrecep tie van de scheidende voorzitter van ae NKS in Utrecht. Zwemmen Tijdens de NOS- wedstrijden in het zwembad Nieuw- land te Dieren heeft Anke Rijnders zaterdag op de 100 meter vrije slag voor dames Hansje Bunschoten met minimaal verschil verslagen. Voor de Amersfoortse zwemster werden de klokken een-tiende van een seconde meer. kon na de razendsnelle pitstop niet meer dan een zesde plaats innemen. De winnaar van Monaco Jean Pier re Beltoise is na zijn laatste succes een beetje teruggevallen. Na 15 ron den moest hij opgeven met een oververhitte motor en een inlaat, die verstopt was door gras. De bes te van het vijf wagens grote team van BRM was nog Howden Ganley. met een achtste plaats. Het ziet er naar uit dat BRM, met een enor me show voor sigarettenreclame op het circuit, meer uit is op publici teit, dan op overwinningen. Afgaande op de trainingsresultaten zag het er naar uit dat op Nivelle 'n angstig spannende wedstrijd zou worden gereden. Vijf wagens hadden op die training vrijwel even snel ge reden. Het verschil moest worden uit gedrukt in honderdsten van secon den. Vlak voor de start waren hel pers uit de Lotusstal nog aan de gang met bezems om de startplaats van Fittipaldi schoon te vegen. Het kleinste detail wordt bij de Lotus stal zelfs niet over het hoofd gezien. Uitslag: 1. Fittipaldi, JPS Lotus, 2. Cevert, Tyrrell Ford, 3. Hulme, MoLai-en, 4. Hailwood, Surtees, 5. Pace, Polytoys March, 6. Amon Ma- tra Simca. JAN KEES KOKKE. Fittipaldi in gesprek met Lotus baas Colin Chapman. LEIDEN Voor de Leiderdorpse tennisvereniging nik en de T.V. Katwijk was het gisteren feest. De Mun moveerde naar de Overgangsklasse B door een zege oj Zaandam 3, de Katwijkse T.V. veroverde ondanks eei laag toch het kampioenschap. Noordwijk leed een n bij Quick in Nijmegen en zag de kans op promotie verj T.C. Lisse promoveerde naar de tweede klasse. De Munnik moest tegen L.T.V. Zaandam 3 eigenlijk maar één punt prijs geven. Dat was het tweede da mesenkelspel van Karin Braakman tegen mevr. van Driel, 57, 26. In de eerste set leek Karin Braakman nog een goede kans te hebben op een zege. Maar toen de Zaandamse no. 2 die set binnen had gehaald ver dween de zekerheid uit het spel van Karin Braakman, terwijl een verklaarbare wisselwerking, haar te genstandster steeds minder fouten ging maken. Het verlies van het tweede damesenkelspel kon de Mun nik niet deren. In overtuigend aan- Door Frank Bonte vallende stijl hadden de heren Munch en Jan Theunissen hun riva len teruggewezen. Munch klopte tennisleraar Wim van Wijk (6-2, 1-6) en Jan Theunissen had met Jan van Straaten nog minder moei te: 62, 63. Toen Ellen Gerrese het eerste damesenkelspel met 64, 63 in winst had omgezet tegen de slecht spelende mevr. Van der Bend stond de Leiderdorpse zege eigenlijk al vast. Via een soepel herendubbelspel van Munch en Theunissen en een DEN HAAG Bredero's uitspraak ,,'t kan verkeren" blijft wat de uitslagen in de rensport betreft onverminderd van kracht. In de Grote Sprintershandicap won Ina Schwartzkachel zeer verrassend met Artois, terwijl de ruin, gezien zijn laatste verrichtingen, door het publiek tot outsider was uitgeroepen. Toch roept deze prestatie minder vraagtekens op dan de tweede plaats van Johan, stal- en trainingsgenoot van Hubert, de merkwaardige winnaar van de Grote Prijs van Den Haag. Johan bleef in zijn laatste drie rennen ongeplaatst. len. Halverwege koers mocht Keen Speed het van pikeur Gré Kleijweg wat kalmer aan gaan doen, om krachten te sparen voor de slotaan- De meest normale verrichting liet de derde aankomende Linota zien. Ruim voor de ren deelde de speaker op verzoek van trainer Bertus Rien mee. dat de merrie ten opzichte van haar laatste prestatie aanzienlijk was verbeterd. Een conclusie die in deze ren duidelijk tot uitdrukking kwam. Jammer alleen dat de nestor van de volbloedtrainers de enige was die publiekelijk informaties over zijn PUbl paardverstrekte. door Jan Leijendekker Dat Artois kon winnen werd mede mogelijk gemaakt door Fair Prince en favoriet Merrygo, die beide na de start pas op de plaats maakten. Minder verrassend, maar aanzien lijk boeiender was het tweede hoofd nummer. Dertien dravers kwamen in de baan voor de draverij om het door de reneigenaren ter beschikking ge stelde Zilveren Paard. Op Fabiola Kitty na deden favorieten Unimel B, Hardy Regina en Illya Kurya- kin ruimschoots him plicht. In een boeiende eindsprint liet de Franse import, die eerder op Duindigt im poneerde, zijn grote klasse zien. Hij finishte in de fraaie km.tijd van 1.21.2 vóór Hardy Regina en Illya Kuryakin. Blijft over de vraag of Regina niet verder zou zijn geko men wanneer de zwarte hengst zich geen galoppade had veroorloofd. De schoonheidsprijs van de mid dag ging naar een omlijstend pro gramma-onderdeel, de draverij om de Vredes-prijs over 2550 m. Chiel v. d. Togt maakte daarin met Jello zijn handicap van 20 m ten opzichte van Keen Speed snel goed en legde in gezelschap van Jeffrson de koploper een zeer hoog tempo op. Achterblijver Ilse Hannover werd terecht uitgeschakeld, terwijl Jan Wagenaar jr. gezien het hoge aan- vangstempo met moeite probeerde een kleiner prijzengeld veilig te stel- val. Jello buitte, in gezelschap van Jef ferson, de mogelijkheid de voorsprong te vergroten, uit. Bij het ingaan van de laatste bocht was de drie-eenheid van deze koers opnieuw hersteld. Met een alles-of-niets-sprint daver de Keen Speed langs Jefferson, maar kwam net iets tekort om Jello te kloppen. En dan was er nog in de openings koers de overwinning van outsider Jet Westlandia. Voor de winnende trainer-pikeur Van Overeem geen verrassing. „De merrie liep een frac tie van een seconde sneller dan voorheen. Alleen de tegenstand stelde niets voor". UITSLAGEN Zichtenburg-prljs1. Jet Westlandia (W. van Overeem) (1.27.9), 2. Juwe- line J. 3. Karin Hanover. Toto w. 33.60. pl. 4.10, 1.80, 1.80, kop. 50.40, trio 1015.20. Not Afraid S-prlJs: 1. Stormklee (J. Dodd) 2. Funchal, 3. Siciliano. Toto w. 3.50, pl. 2.00, 2.90, 4.60. kop. 10.30. Beresteln-prijs1. Jupiter P (W. v. d. Pijl) (1.27.4), 2. King Hollandia, 3. Judlt Buitenzorg. Toto w. 3.40, pl. 1.40, 1.50, 2.30, kop. 5.10, trio 75.80. Steenvorden-prljs: 1. Ironie (J. van Dooyeweerd) (1.23.8), 2. Henrlette Sig nal, 3. Janky Buitenzorg. Toto w. 1.40, pl. 1.10, 1.20, 1.20, kop. 6.70. Grote Sprinters Handicap-prijs: 1. Artois (Mej. I. Schwartzkachel). 2. Jo han. 3. Linota. Toto w. 11.00, pl. 1.70, 2.70, 2.40, kop. 9.00. trio 1034.70. Vrederust-prijs1. Jello (M. v. d. Togt) (1.25.6), 2. Keen Speed, 3. Jef ferson. Toto w. 3.10, pl. 1.40, 1.50, 1.60, kop. 5.00. Het Zilveren Renpaard-prijs: 1. Uni mel B (H. Pools) (1.21.9), 2. Hardy Re gina, 3. Illya Kuryakin Toto w. 3.10, pl. 2.20, 2.60, 3.00 kop. 9.70, trio 261.70. Not Afraid S-prljs (2e afd.)1. Me lisse (mej. I. Schwartzkachel), 2. Mar- tine Rode. 3. Snowboy. Toto w. 1.90, pl. 1.40, 2.30, kop. 9.40. Leyenburg-prljs1. Ida S (P. Stroo- per) (1.2.0), 2. Important D, 3. Hor- tence. Toto w. 8.80, pl. 2.30, 2.00, 1.40, kop. 7.40. trio 737.50. Bohemen-prijs: 1. Kandy Buitenzorg (J. van Dooyeweerd) (1.27.6), 2. Ja maica Boy. 3. Kees Verkerk. Tot w. 4.90, pl. 2.50, 1.40. 2.90, kop. 5.40. Totalisator-omzet f. 454.580,00. Oh2e enige vrouiuelijke jockey, Ina Schivarzkachel heeft reden tot lachen: met Artois loon zij verrassend de Grote Sprinters Handicap. UTRECHT De Koninklijke Ne derlandse Dam Bond heeft zaterdag tijdens zijn vergadering in Utrecht bekend gemaakt dat de uitgifte van een technisch damtijdschrift zal moeten worden gestaakt. De kosten zijn te hoog geworden voor de na tionale damorganisatie. De kwestie van de financien leid de ook tot uitgebreide discussies, toen gesproken werd over de aan stelling van een directeur van het bondsbureau. De vergadering acht te, mede gezien de te verwachten vermindering van de subsidies van CRM, de kosten daarvan te hoog. Nadat bekend was gemaakt dat de Suikerstichting eventueel zou bij dragen in de kosten van de bonds- directeur, ging de vergadering ak koord. Secretaris-penningmeester A. J. Ivens werd benoemd tot direc teur. Hij wordt in zijn bestuurs- I functie opgevolgd door drs. W. Vis ser, die al als algemeen adjunct zitting had in het bondsbestuur. De i nieuwe algemeen-adjunct wordt drs. P. Roozenburg. De heer H. Klein trad af als wedstrijdleider van de KNDB, zijn werk zal worden voort gezet door J. Bos. Tijdens de Jaarvergadering weid ook een aantal prestatieprijzen uit gereikt. Bij de senioren mocht Ton Sijbrands die prijs in ontvangst ne men wegens zijn behaalde Neder- derlands- en Europese kampioen schap in 1971, zijn recente wereld kampioenschap kwam nog niet voor beloning in aanmerking. Je roen Goudt kreeg de prestatieprijs bij de Junioren. Voor de provincie Zuid-Holland was er een onder scheiding wegens de grootste leden winst en de propagandaprijs ging naar de Suikerstichting voor de or ganisatie van het wereldkampioen schap voor Jeugdspelers. verrassend goede damesdi van Ellen Gerrese en Kari man (tegen him tegensti het enkelspel: 6—3, 6—2) Munnik triomfantelijk en winnaar. BIJ de stand 5—1 sloten om niet meer verder Niet onverslaanbaar De Noordwijkse L.T.C. verslaanbaar lijkende Jo dei' Koogh en di toch bepaald goed voor de| men Thea Essea- i^i 2 setn der gaan tegen de inderaad( ke Nijmeegse dames NikkJ Hannesen, 4—6, 3—6 Smeets, 1—6, 3—6. Rob Koj tegen Eddy van 't Hoff tw« ten in de eerste set. Hij die echter beide en kon da de gemakkelijk spelende 1 no. 1 geen bedreiging mee 57, 26. Sneller verdwea Pasma toch veelal wini. enkelspelen in deze com!/ van het gravel tegen Wanf 4—6. Het waren de veterai Noordwijkse team, Blomm( Marree die de score vootl een wat plezieriger aanziz door hun partijen in hetóü tegen respectievelijk Smiedv 3. 63 en Sutmueller: 9- v winnen. De damesdubbel valen uit het enkelspel s naar Nijmegen (1—6, 1—lc was een morele dreun die 1 wijkers niet meer te bove Eindscore 7—4 voor Quick," Geluk fr •o: Voor de Katwijkse T.V gisteren zaak om het kamj binnen te halen. Daarvoo de Katwijkers minstens g Met Tios uit Rotterdam. I niet want de Rotterdami0 teerden Katwijk op een c 35. Het geluk lachte K2 ter toe: ook de conourren— 1 beet in het zand tegen B team van de Metselaarsi, betekende voor de Katyjt danks de nederlaag tool van het kampioenschap, broodnodige puntjes in zorgden bij de Katwijk. Parlevliet en Giek Vend' herendubbelspel tegen P Sonnen/ R. van der Hoek^ en Wienke Rensink en no; ter Parlevliet in het tweed dubbelspel tegen mevr. Geyn en R. van der Hoek 6—3. Routine Het herenteam van Hout leek in Rotterdam i len terechtkomen in de. deze competitie met air landskampioenschap. Als was Frank Bonte meegi lukte deze routinier om| herenenkelspel in winst q i tegen Hartlieb (7—5, 9- daarna Bert Moddermai Dijk geen enkele moeite(di 6—2) en de no. 3 en de Leidsohe Hout, Kenf Oost tegen respectievelijl Rompa een voorsprong j de eerste set lachte r voerder Joop van der Beb Een uurtje later was dj? zijn gezicht verdwenen. L gersberg had toen de sco trokken door beslag te het derde en vierde heL (2—2) en het eerste hert^ eveneens in winst om t% zaak was toen bekek< Leidsche Hout kon de van de nederlaag van Bonibe/Modderman niet Jrti 4—2 voor Toeg-Hilleger: Het eerste herenl Munnik, eveneens in het landskampioenschap, 1—5 van de T.C. Hai nu wellicht tegen de Lej aantreden in de strijd en vierde plaats. Lisse TC tenslotte naar de tweede met 53 te winnen zusters Van der Mey ieder drie winstpartij en[^ dubbelspel en gemengd' beste puntenverzamel belangrijke treffen. tee

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 10