Rock Circus'72 werd een commerciële flop Margaret Rutherford (80 jaar) overleden Duitser (39) in zee verdronken vandaagi ...e/7 gisteren l Spuitbus ontploft vier gewonden FILMMAKER FRANKLIN OVERLEDEN „Tachtig procent achter mgr. Gijsen Musicus wurgt vrouw in vlaag van woede Cprogrammal TV morgen] DINSDAG 23 MEI 1972 PAGINA 5 ADVERTENTIE AMSTERDAM De overvloedig janwezige zon ten spijt heeft The Amsterdam Rock Circus niet dat bezoekersaantal opgeleverd waar op de organisatoren hadden ge hoopt. Gistermiddag om twaalf uur hurkten naar schating 10.000 tot 15.000 popliefhebbers neer op de grasmat van het Amsterdamse Olympisch Stadion om zich de popattracties en andere gebeurte nissen te laten welgevallen. De tribunes van het stadion bleven nagenoeg onbezet. Er kwamen enke duizenden popliefhebbers te wei- naar Amsterdam om de or ganisatoren uit de financiële nesten halen. De muziekkrant Oor en poporganisator Berry Visser hadden en aanzienlijk programma bij ilkaar weten te brengen, [n de middaguren zorgde dichter - langer Donovan met een compleet aieuwe formatie voor een onbetwist hoogtepunt. Donovan heeft zich on geveer anderhalf jaar teruggetrok- n zich te verdiepen in nieuw Kerk. Zijn terugkomst op het po dium is indrukwekkend. Het mid denveld had er een staande ovatie ver, die minutenlang aan wel- folkssinger Tom Paxton had daar- het publiek al aardig in de üemming gebracht voor 't optreden un Donovan. Met de uit het sta dion verdwijnende zon kwam de Spencer Davisformatie op het po dium met onder andere Sneaky Pete Spencer Davis richtte zich rooral op de laatste rock- en »untry-composities. In de avond lorgde de Engelse formatie Pink Floyd voor een hoogtepunt. De gebeurtenissen in het Olympisch Stadion hebben weer eens aange wild dat een popfestival na Kra- in ons land een hachelijke aak is. Het programma dat wordt pboden richt zich op een groep poppubliek, waarbij het hitpa- ade-genre is uitgesloten. Wellicht leeft velen dat juist buiten de loorten van het Olympisch Stadion phouden. Want het weer kan dit niet de schuld krijgen, nog minder het fanfarekorps „Nieuw £ven" uit Vianen, dat geenszins de i Sergeant Peppers Band ver- rulde, maar desondanks"" bijdroeg feestvreugde, ook al was dat roor een select publiek. Peter d'Hamecourt Kraakactie in IJsselstein IJSSELSTEIN (ANP) Ongeveer 30 jonge mensen uit Utrecht, die zich witte krakers" noemen, hebben »inksterdagen besteed om dicht getimmerde huizen in IJsselstein bewoonbaar te maken. Zij deden dit nadat deze huizen, in de nacht zaterdag op zondag waren ge- traakt. Opknappen van de woningen, agendom van de woningbouwvereni- iing IJsselstein, zou te duin- zijn. Folgens de krakers zouden de wonin- ien ook zijn dichtgetimmerd omdat ij gedoemd zijn te verdwijnen voor ïegaanleg en vestiging van kleine iedryven. Gisteravond hadden de krakers bij dertien huizen de planken weer van aen gehaald en voor zover dat mogelijk was weer in bewoonbare toestand gebracht. De politie greep met in omdat men van mening is dat het hier een zaak betreft tussen de irakers en woningbouwvereniging. de politie niets mee te maken heeft. Het ligt in de bedoeling ook de resterende woningen in totaal gaat het om een dertigtal huizen voor bewoning geschikt te maken. Gisteravond heeft burgemeester Timmermans van IJsselstein een on derhoud gehad met de krakers. Hij verklaarde tijdens het gesprek wel begrip te hebben voor de actie, waar bij hij de krakers echter aanraadde zich tot de Tweede Kamer te wenden. DEN HAAG Een vloot van meer dan dertig sport- en vissers schepen heeft zaterdagavond voor de kust van Scheveningen samen met een helikopter en een Neptune vliegtuig van de Marine urenlang tevergeefs gespeurd naar de 39-ja rige Duitser G. E. Koepalen uit Kamplindford, die nadat zijn poly ester bootje was gezonken, had ge probeerd zwemmend de kust te be reiken. DEN HAAG Bij I een explosie gisteren op het Scheveningse strand zyn vier jongelui gewond geraakt. De 13-jarige Alfred A. J. de Bruin uit Rijswijk moest met ernstige eerste- en tweedegraads brandwon den aan borst, armen en gezicht in het ziekenhuis Bronovo worden op genomen. Drie vriendjes, die even eens brandwonden hadden opgelo pen, mochten na behandeling huis waarts keren. De jongelui waren met drie ouders al vroeg naar het strand gegaan voor een ochtendwandeling. Er werd een vuurtje gestookt. Een van de knapen vond een spuitbus en gooide deze in de vlammen. Er volgde een geweldige knal. Stukken van de vol ledig uit elkaar gesprongen spuitbus vlogen door de lucht. Ook op Eerste Pinksterdag is de speuractie nog voortgezet, maar men neemt nu aan dat de man verdron ken is. Zijn twee landgenoten, de 27-ja- rige H. Kramer uit Alphen en de 48-jarige W. Heinen, eveneens uit Kamplindford, allebei dorpjes in de buurt van Duisburg, werden gered door een juist passerende boot van de Haagse Vrywillige Reddingsbri gade. De boot was toen al helemaal vol met water en stond op het punt te zinken. Beiden zijn in ernstige toestand in het ziekenhuis Leyenburg opgeno men. De tweejarige Angelique de Ko ning uit Delft is zaterdag in een zie kenhuis in haar woonplaats overle den nadat zij 's middags om drie uur in een vijver bij de Hertenkamp was gevallen. Haar moeder ontdekte het kind in het water. Nadat het meisje op het droge was gehaald heeft haar vader nog mond-op-mond beademing toegepast. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek zij al te zijn overleden. De 5-Jarige A. J. M. Kremers uit Uden is zaterdagmiddag in het water van een ven bij de camping „De Heise Tip" in Zeeland <N. Br.» te recht gekomen en verdronken. Het knaapje was het water ingelopen en in een dieper gedeelte geraakt. Kam peerders wisten de jongen in bewus teloze toestand uit het water te ha len, doch mond-op-mondbeademing mocht niet meer baten. In het Rad- boudziekenhuis te Nijmegen is het slachtoffer kort na aankomst over leden. Een (wat sfeerloosbeeld, van het Olympisch Stadion tijdens het gisteren gehouden Rock Cir- de panty voor de maten 46-48-50 (in de gouden verpakking) SANTA MONICA (Reuter) Sidne y Franklin, de maker van een aantal beroemd geworden films, is na een langdurige ziekte op 79- jarige leeftijd overleden. De Amerikaan Franklin regiseer- de films als „The Barrets of Wimpole Street" en „The good earth". Hij vervaardigde voorts „mrs. Miniver," „Random Harvest," „The white cliffs of Dover" „Madame Curie" en „the Yearling". Reeds als scholier begon Franklin met het maken van films. In 1914 vervaardigde hij geheel zelfstandig zijn eerste film, „The baby". Veel bekendheid kreeg hij door de door hem geregisseerde stomme versie van „Smilin" through," waarin Nor- ma Talmadge de hoofdrol speelde ADVERTENTIE ROERMOND (ANP) Nadat vrij dag 250 ondertekenaars namens 1300 leken in de Limburgse kranten in een advertentie hun adhesie hadden be tuigd met de kaders van het bisdom Roermond, 'heeft nu de industrieel J. P. Beijer naar hij zegt namens velen een paginagrote advertentie geplaatst waarin hij zich achter de bisschop stelt. Bij de advertentie was een grote foto van mgr. Gijsen af gedrukt. Daaronder stond: „Ga zo door met uw beleid". „Naar schatting staat circa 80 procent van de pries ters en praktiserende r.-katholieken in Limburg achter u". aldus de open brief van de heer Beijer. „Dezen zijn het met u eens dat de laatste jaren de leiding in de kerk van Nederland en vooral in Limburg veel te slap is geweest". Margaret Rutherford, de karakter- ictrice, die bekend werd door haar uitbeeldingen van exentrieke Engel dames, is gisteren overleden. Margaret Rutherford, die 80 jaar is Ceworden, was vorig jaar op de Ne derlandse tv nog te zien als Miss Marple, de hoofdfiguur in een aan tal verfilmde detectiveromans van Agatha Christie. Margaret Rutherford had vorig Jaar haar heup gebroken. Na een verblijf n half Jaar in het ziekenhuis mocht zij weer naar haar huis in «en voorstadje van Londen waar de °ude dame woonde met haar man, de acteur Stringer Davis, die even- fens de huishouding voor haar deed. want daar hield de actrice "let van. 2e heeft voor haar rollen in films (n toneelstukken een Oscar gekre- i in 1967 maakte Koningin Elizabeth haar tot „Dame of the British Empire", een onderscheiding die gelijk staat aan het ridder schap. 'oordat Margaret Rutherford op 33- rol kwam in 1925 met „Little Jack Jarige leeftijd aan het toneel kwam Horner", waarin "J" i muzieklerares. Haar eerste gevallen. een fee speelde. Mwrgaret Rutherford musicus Dirk J. B. gistermorgen vroeg in zyn woning zijn 22-jarige echtgenote Elizabeth Krottjé om het leven gebracht. Na een korte woordenwisseling greep hij zijn vrouw bü de keel en wurgde haar. Direct daarna belde hij zelf de politie. „Kom me maar halen. Ik heb m'n vrouw vermoord. Ze ligt in de ach terkamer", meldde hij telefonisch. Bij aankomst van de politie en de GG en GD vertoonde het slachtoffer nog zwakke tekenen van leven. Tij dens het vervoer per ambulance naar het ziekenhuis Westeinde is zij ech ter bezweken. De dader zegt in een vlaag van verstandverbijstering te hebben ge handeld. „Het ging maanden al niet zo goed in ons huwelijk", vertelde hij de rechercheurs, „Op dat moment wist ik niet meer wat ik deed". De musicus wordt donderdagmorgen voorgeleid. De 25-jarige Hagenaar, die drum mer is bij een beatband. was gister morgen omstreeks half vijf thuisge komen. Al maandenlang was de ver houding tussen hem en zijn vrouw gespannen omdat zij elkaar beticht ten van huwelijksbedrog. Toen de musicus binnenkwam was zijn vrouw nog op en er ontstond een korte woordenwisseling. Over en weer klonken verwijten en plotseling greep de man de vrouw bij de keel. „Hij kneep net zo lang tot hy er van overtuigd was dat ze dood was", vertelde de politie later. Het moet allemaal heel snel gebeurd zyn, want de vrouw heeft geen enkel verzet ge toond. Toen de politie later in de huiskamer kwam, vond men de vrouw liggend op de grond. Van ra vage was geen sprake. „Dit lag niet alleen aan uw voor ganger, maar vooral aan de groep van zyn naaste medewerkers. Het is voor u een onmogelyke zaak om een beter beleid te voeren met dezelfde medewerkers. Wij hebben alle respect voor de manier waarop u het aan pakt. wy hopen dat u psychisch sterk genoeg bent om alle kritiek van 'n zeer kleine groep, die meestal komt uit de hoek van die mensen, die denken dat him functie of per- soonlijke belangen in gevaar zyn, op te vangen". Trouwe knecht Een onbekende in het conflict rond bisschop Gijsen heeft zondagmorgen beven de stedelyke gebieden van Limburg luchtreclame laten maken met de tekst „trouwe knecht, dapp're bisschop". Een vliegtuig van Reclamair uit Hilversum cirkelde vier uur boven Venlo, Roermond, Sittard. Maas tricht. Heerlen en Kerkrade. Het reclamevliegtuig met de sleeptekst was opgestegen van International Airport Budel (NB». Reclamair ver klaarde uitdrukkelijke instructie van de opdrachtgever te hebben gekregen diens identiteit niet te onthullen. Vrouw steekt man in rug DELFT (ANP) Enkele tientallen meters heeft de 48-jarige A M uit Delft met een diepe wond in zyn rug afgelegd op zoek naar een dokter. By ruzie met zyn 27-jarige echtgenote, die evenals hy dronken zou zyn, werd hy door haar met een mes in de rug gestoken. A. M. werd aan een long verwond en is in levensgevaar overgebracht naar het St. Hippoly- tusziekenhuis. Na een onmiddellijke operatie werd zyn toestand nu redehjk genoemd. De vrouw is gearresteerd. Hun 3-jarig dochtertje is by familie onderge bracht. Luisteren of de trein komt UTRECHT (ANP) De trein van Oisterwyk naar Boxtel heeft zaterdagmiddag een nood- remming moeten maken omdat er padvindertjes op de rails la gen. De jongetjes voerden een opdracht uit: luisteren of de trein er al aankwam..De pad vinders schrokken, de reizigers werden flink door elkaar ge schud en de trein kreeg zeven minuten vertraging. NEDERLAND 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Pipo op Bizarra (VARA) 7.30 Om de Ombudsman, dokumentaire (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Om de Ombudsman: groot amusementsprogram ma (VARA) 10.45 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.05 Dier en Vriend (NCRV) 7.29 Net effe een andere vakantie, informatief pro gramma (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.21 Steekspel: discussieprogramma over het autover keer in de toekomst (NCRV) 9.05 Spel zonder grenzen (SCRV) 10.20 Ander nieuws (NCRV) 10.40 Journaal (NOS) Zo'n pinksterweekeinde, tegen het slot van het tv-seizoen, le vert zelden schokkende gebeur tenissen op. Ditmaal waren er Iedere avond toch wel enige vermeldingswaardige feiten uit alle omroepkampen, behalve de TROS, die op de beeldbuis niet aan bod kwam. Op zaterdagavond sprong Jan Wolkers er letterlijk en figuur lijk uit, zich onverhuld presen terend als tijdelijke heerser van Rottumerplaat; na de VPRO-stuntjes van donderdag een nieuw voorbeeld van dc naakte waarheid. Zijn dia's en commentaren waren al even onthullend, vooral bij het lijk van de zwangere zeehond en minder cru bij de invalide scholekster. Zo'n pittige Wol kers-show. gekruld met een humor, die we niet vaak te ho ren krijgen, smaakt naar meer Misschien binnenkort een le zing met dia's over „Turks Fruit", waarvan de verfilming volgende maand begint? „Kort en Klein" beleefde een laatste slagbeurt, die weinig slagvaardig en dus niet ge slaagd was. En daarvóór bleek uit „Waar of niet", dat pastl- naken échte lange witte worte len zijn, er een vereniging van hanenkraaiers bestaat, en een actie-comité tegen het nodeloos gebruik van prikkeldraad, en dat er werkelijk stappentellers In omloop zijn. Waarmee we. geruggesteund door de fraai ogende Hoffmanns Vertellingen van Offenbach, met een gerust hart de pinksterdagen binnen konden stappen. Boeiendste programma op de zondag was „Zienswijze", waar in fors -geduelleerd werd tussen de Leidse rector Vreeburg, pa ter Jac de Rooy, pastoraal- theoloog Herman Verbeek en oud-kath. pastoor J. N. van Ditmarch over de huidige moeilijkheden in de roomska- tholieke kerk in ons land. Ge spreksleider Jack van Belle had het weer niet gemakkelijk in het veel te korte tijdsbestek alle facetten de revue te laten oasseren. Vooral de conservatieve Vree burg, die zich krampachtig vastklemde aan de geloofsdog ma's en de pauselijke onfeil baarheid, en de progressieve Verbeek („Het pausschap is een van de gevaarlijkste instel lingen van het westen en moet zo gauw mogelijk verdwijnen") zaten elkaar dwars. Jezuieten- pater De Rooy laveerde tussen hen beiden in en zocht naar compromissen, die de discussie binnen de perken hielden. De oud-katholieken aanvallen van Van Ditmarsch („het te cen trale gezag van Rome maakt de gelovigen monddood") wa ren kort maar krachtig. In de slotconclusie was er sprake van een groei naar een diaspora- kerk. maar toch ook van hoop op een oecumene. Een attente geste van regisseur Willem Witteveen kwam op het moment, dat de dynamische Herman Verbeek sprak over „de grijpjatten van de zeker heid" en de camera daarbij de in elkaar geklemde handen van de op die zekerheid hamerende rector Vreeburg lieten zien. Een programma van heel an dere aard toonde eerder op de avond Jasperina de Jong op haar allerbest in een door Fred Rombouts uitstekend geregis seerde show, waarin haar ta lenten eindelijk weer eens ten volle werden uitgebuit. Weliswaar bleek ze opnieuw zwak in Franse chansons zoals het Adelaïde-barliedje, maar ze was bijzonder op dreef als de stickies-rokende non in ..Role another one" (uit haar thea tershow, die eind september op tv komt), in het gekke stam boomliedje „Verwantschaft- Verhaltnisse" en in „You 'd better love me". Meesterlijk getypeerd waren haar imitaties van Mariene Dietrich, de Duncan Sisters, Jeanette Mac Donald, Mae West en Judy Garland. Haar verzoek in het memoires-liedje aan de tv-critici „wees aardig voor mij!" is werkelijk overbo dig. Paul Pouwels oogstte zondag avond succes met een sfeervol le. ietwat gekortwiekte opvoe ring van Heijermans „Eva Bonheur" met Enny de Leeuwe en Ton Lensink als uitblinkers. INVALLER WOENSDAG 24 MEI Hllv. I. 402 ni en FM-kanalen. 7.00 TROS 12.00 KRO. 14.10 N.O.S. 16.45 NCRV. 19.20 N.O.S. 7.00 Nieuws. 7.02 (S): lichte grammo foonmuziek, reportage 7.41-8.0 8.41-8.50 Aktualltelten [7.30 Nieuws. 7.41-8.00 Aktualltelten; S) gevarieerd programma. (12.26 Me dedelingen t.b.v land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Aktualltel- 13.00-13.05 Raden sprekende minderheid. 17.20 Tekst i tenschappen. 17.30 Nieuws. 17.32 Hier 12.06 Zet 'm op. (13.00 Nieuws). 14.00 I Nieuws. 14.03 Superclean Dreamma- chlne 15.00 Nieuws 15.03 Licht pla- tenprogramma. (16.00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17.03 Radiojournaal. 17.06- 18.00 verzoekplatenprogramma. (Over de 4e IIJn) Woensdag 24 mei Liederen en dansen uit Yougoslavlë y sunshine (Davis), Lone- sorry (Davis), Clodhopper rt), Stairway to the stars (Malneck), Cha cha medley, Love let- rs (Young), Indiana (Hanley), tvelfth street rag (Bowman), That's plenty (Pollack). Kannst du pfelfen Johanna (Axel- son), Kerzenserenade (Winkler), Blst du elnsam heut'nacht (Turk). Tlrl- tomba (BernsdorffWarum milssen Jahre vergeh'n (Boulanger), Hinter den blauen Bergen (Charles). Kann denn Llebe Süunde sein (Brtlhne), Llebe die nle vergeht (Rlgual), Hönst S) eel gevraagde gewijde muziek. i9.00 De kerk vandaag. 19.10 Uitzen ding van de Katholieke Volks Partij. Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. derne muziek. 23.55 Nieuws. Hllv. II. 298 FM-kanalen. 7.00 Twelfth 1 heimliches I Plato) du i (Kern), Just In time (Comden). De dicated to you (Cahn), Sweet Geor gia Brown (Bernle), Every day 1 have (Ramirez) Ol'n thuls.) 9.00 (S) Radio weekblad. 11.00 Nieuws koffie. 12.00 (S) Orkest Ma- lando met zangsollst muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 gevarieerd programma met ac tualiteiten en muziek. (16.00-16.02 Nieuws). 17.00 (S) Klink Klaar, zon der nonsens. 19.30 Dansorkest met solisten. 20.00 Nieuws. '20.05 (S) Lich te grammofoonmuzlek. 20.35 hoorspel. 21.25 (S) lichte platen. 21.45 (S) een veelkleurig muziekprogramma. 22.30 (S) Belglsche-Hongaars concert (opn.). 22.55 Mededelingen. 23.00 Hllv. III 240 m en FM-kanalen. 7 - 18.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast. (8.00 Nieuws, 8.02-8.05 Radiojournaal). 9.00 Nieuws. 9.03 De negen-uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 populair verzoek platenprogramma (11.00 Nieuws) 12.00 Nieuws. 12.03 Radiojournaal, blues (Chatman), (Mills), Let's go back to the waltz (Berlin) Danny boy (Weatherly), The Nederland I. VARA 17.00-17.35 (eed. K) Kinder program. NOS 18.45 KDe Fabeltjes krant NOS 18.55 (K) Journ. 19.05 Van gewest tot gewest 19.30 Intern, agra risch nieuws 19.50 Tips van het Na tionaal Bur. voor Toerisme NOS 20.00 (K) Journ. NOS 20.20 (K) St&aaslote- rlj 20.25 Europacup II Dynamo Mos kou Glasgow Rangers (le speelhelft) 21.15 Pol. Part. ultz. van de Neder landse Middenstands Partij NOS: 21.25 Europacup II Dynamo Mos kou-Glasgow Rangers (2e speelhelft) 22.20 (K) Ultz. Sticht. Socutera NOS 22.35 Toonbeeld radio Kamer Orkest en zangsol. klass. muz. 23.05-23.10 (K) Nederland II- NOS 18.45 (K) De fabeltjeskr. NOS spel gebaseerd op de i veile van Jack Londen. RKKK 21.55 Kenmerk Informatlerubr. over kerk en s&mehl®- wekelijks® a san ving NOS 22.20-02.25 (K) Journ.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5