ormatie ketting ammelt ïard Wim van Gerven „stuifde eruit" ASC en Lugdunum schrijven geen voetbalgeschiedenis Raas ritwinnaar Tototips DERDE DUEL IN ITALIË Grensrechters moeten corners tellen bij militaire interland Twaalf teams ingeschreven Kieler Woche AH-Oud Feyenoord Wereldrecord voor Kutshev Spielerei" onvoldoende om LFC te verdringen (0-1) CiSDAG 17 MEI 1972 •ENWIJK De dreun kreeg toch nog een averechtse irerking. Omdat in Steenwijk, Olympia's zesde thuis- en, de strijd tot een voorlopige beslissing had moeten den gebracht. Met in de hoofdrol de blauwe treinlopers i Ketting. Want met een grote overmacht, Frits Schür. Aling, Klaas Balk en Piet van Katwijk, in de kopgroep dappere leider Gerrie Kneutemann gebeukt moeten S rden. Maar de Ketting-formatie rammelde hard. hard zelfs, dat Trico Noble's Jan als eerste uit de goed gevulde inpot mocht pikken. Toen tot maat van ramp de Engelsman Hallam vlak achter Raas de won van het overige deel van ipgroep, barstte de bom pas Briesende directeur Ton Ket- „Ze hadden alles aan flarden n rijden. Gaan tot ze neerval- Dan was er altijd overgeble- is Coolegem de vier troeven dachten er nks het winderige weer anders Persoonlijke successen nastre- werd een duidelijke wig in de geslagen. Een tweespalt, met de ene kant grote kanshebber Schür, geholpen door Jan en aan de andere zijde everi^ hooggenoteerde spurter Klaas en snelle finisher Piet, van ijk. Waardoor het goéd in- ntte strijdplan tot groot onge in van de leiding totaal niet uitgevoerd. :hines toekomstige profploeg kunnen jk wel uit hun hoofd zetten", Ton Ketting woedend uit. „Met stelletje ga ik niet door". Ook leider Bert Romijn was spra- „Met vier man in de eerste mag zoiets nooit gebeuren, hadden het duidelijk gesteld, blijven attaqueren: altijd blijven gaan. Ik weet wel het in machines, maar de ande niet". Irager Gerrie Knetemann, deze dag weer met revelatie Bakker in de voorste linie, het allemaal gelaten aan. moeten slaande ruzie krijgen, is voor mij alleen maar goed. het elke etappe wel zo heb- bedacht de leider, die zich tr al te veel inspanningen kon haven. q Cees Priem knabbelde door derde plaats nog vijf seconden icatie van zijn achterstand af. ploegleider Piet Liebregts ach- tegenviel, omdat zijn Frisol- le in deze etappe de slag wilde m. Maar met een lek rijdende y van Groezen en de twee bui- jen van Nanno Bakker kwam niets van. Omdat in eerste ng alleen„Primke" overbleef, met de vrij stevige bries werd iel de eerste waaier geformeerd. In de bossen van Nijverdal viel peloton al in brokken uiteen, eerst 31 coureurs voorop en la- toen twee groepen samensmol- J meer dan veertig. De grote ver loving kwam bij Zuidwolde (52 toen veertien amateurs voorop i hielden. de reeds gemelde vier Ket- ■mannen, de duo's Knete- in-Bakker (Amstel), Jan Raas I )RTTOTO 47 i Haag-Volendam rta-Telstar telsior-Utrecht C-MVV C-DWS C-Graafschap 'Heerenveen V-Roda JC C*Heracles V-Wa; ibuur-Veendam •PEC ^oven-Helm. Sp. en Wim de Waal (Trico Noble),' Jan Hallam en Allsopp (Engeland), Henk Botterhuis en Peter van de Kruys (Van Erp) en de eenlingen Jan Spetgens (Mars en Cees Priem (Frisol). Lang heeft het er naar uitgezien, dat nog zeven achtervol gers, Van de Bunder, Huizebosch, Van Pierre, Koster, Smetanin, Ha- velkap en De Boer met ruim een minuut achterstand nog zouden bij komen, maar kleiner dan 46 secon den werd het gat niet. Achterstand Grote verliezer werd de Limburgse criteriumkoning Jo Vrancken, die na drie dagen op het voorplan te hebben gezeten ver in de achter hoede bleef en zijn mooie tweede positie in de algemene rangschik king verloren zag gaan. Maar de achterstand van Vrancken, evenals die van de verkouden Ketting-troef Hennie Kuiper, die bijna geen lucht had, had nog groter kunnen wor den, als voorin het Ketting-kwartet de slachtpartij had afgemaakt. Maar hun acties bleven uit. Hon derd kilometer bleef men tussen de wielen, haalden Priem en Schür el kaar in de finale om beurten terug moest Priem zich nog tweemaal in spannen om tijdens de twee laatste omlopen Jan Raas nog terug te pakken. De derde keer liet hij het aan de andere over, waardoor Raas met een geringe voorsprong weg bleef. Krachttermen Wat voor Frits Schür (winnaar 1970) en in mindere mate voor Cees Priem een groot verlies betekende. „Dat krijg Je als twee van je ploeg- makkers zitten te linken", sprak Frits Schür na enkele krachtter men. „Als we één voor één hadden gedemarreerd, weet Je, dat het dan was gebeurd. Misschien als Ketting zelf er nog iets van zal zeggen, dat het dan anders gaat lopen. Want ik zal nu alles op alles zetten om nog te winnen". En dat deed de woedende koperfa brikant! „Morgen is Frits Schür onze kopman, daar wordt niet eens over gepraat. En wie het er niet mee eens is kan direct gaan. De treinkaartjes zijn zo gehaald". Van daag in de rit over de Afsluitdijk, naast de hernieuwde Frisol-aanval, opnieuw ook Ketting in de attaque. „Want", wist ploegbaas Bert Ro mijn, „de Ketting-formatie rammel de wel, maar is nog lang niet ge broken". ADVERTENTIE De komplete anti-roos kuur tukiViilK Uitslag zesde etappe: l. J. Raas (Trico Noble) 3.53.25 (3.52.10); 2. Ian Hallem (GB) z.t. (3.52.15); 3. Cees Priem (Frisol) z.t. (3.52.10); 4. P. van Katwijk (Ket ting) z.t.: 5. Jan Spetgens (Mars) z.t.; 6. P. v.d. Kruys (Van Erp) z.t.; 7. H. Botterhuis (Van Erp) z.t.; 8. Ger Kneteman (Amstel) z.t.; 9. Jan Aling (Ketting) z.t.; 10. Jan Bakker (Amstel) z.t.; 11. Fr. Schur (Ket ting) z.t.; 12. Klaas Balk (Ketting) z.t.; 13. Randolph Allsopp (GB) z.t.; 14. W. de Waal (Trico Noble) z.t.; 15. A. Huizebosch (Kroon) 3.53.50; 16. J. Adriaans (Peugeot) z.t.; 17. T. v.d. Bunder (Trico Noble) z.t.; 18. Evgeni Smetanin (Rus.) z.t.; 19. A. Koster (Kroon) z.t.; 20. H. van Pie- re (Interzent) z.t.; Ger Kneteman behoudt de leiderstrui Algemeen klassement 1. Ger Kneteman (Amstel) 19.48.28; 2. Jan Spetgens (Mars) 19.51.07; 3. Klaas Balk (Ketting) 19.51.23; 4. Cees Priem (Frisol) 19.51.26; 5. Frits Schur (Ketting) 19.51.33; 6. Piet van Katwijk (Ketting) 19.52.50; 7. Jan Bakker (Amstel) 19.53.38; 8. Ian Hallam (GB) 19.54.53; 9. Ian Havelka (Tsj.) 19.55,47; 10. Toine v.d. Bunder (Frisol) 19.55.59; ;11. Piet v.d. Kruijs (Van Erp) 19.56.06; 12. Evgeni Smetanin (Rus) 19.56.16; 13. Randolph Allsopp (GB) 19.56.20; 14. H. Botterhuis (van Erp) 19.56.20; 15. Jo Vrancken (Ovis) 19.58.16;16. Theo v.d. Leeuw (Ovis) 19.58.35; 17. Henk Kuiper (Ketting) 19.59.19; 18. Iwan Skosarew- (Rus) 20.00.24; 19. Henk van Puere (Inter zent) 20.01.52; 20. Joop Schuitema ker (Caballero) 20.02.38. Puntenklassement 1. Cees Priem 79 pnt; 2. Piet van Katwijk 71; 3. Jan Spetgens 65; 4. Ger Kneteman 64; 5. Theo v. d. Leeuw 61 punten. De prestatieprijs werd toegekend aan de Rus Evgeni Smetanin. In de zesde rit hebben Jans Vlot (Kroon) en de Rus Wikenti Basko de strijd gestaakt. Dagploegenklassement I. Ketting 11.37.15; 2. Trico Noble II.38.40; 3. Jan van Erp 11.45.37; 4. Amstel 11.46.00; 5. Kroon 11.49.10; 6. Groot Brittannië 11.53.05; 7. Rus land 11.53.49; 10. Tsjechoslowakije DEN HAAG Frantisek Fadrhonc zal voor de op 24 mei in Sofia te spelen beslissings wedstrijd Jong Bulgarye Jong Oranje geen beroep doen op de mili tairen Wim Rijsbergen, Leen Barth en René van de Kerkhof. Het mili taire elftal speelt op die datum in Salerno een beslissingswedstrijd te gen Italië voor een plaats in de eindronden van het CISM-toernooi in Bagdad. De selectie voor het Nederlandse militaire voetbalelftal is: Barth (An- derlecht), Sint Nicolaas ((Xerxes), René van de Kerkhof (FC Twente), Bish (NAC), Rijsbergen (Feyenoord), Van Marwijk (Go Ahead Eagles), Mellaard (NEC), Jansen (FSC), Ha- zelhekke (Wageningen), Mulder (SW), Van der Weiden (Veendam), Wert (AJax), Heyt (AJax), Thijssen (NEC), Kerkhof (Veendam), Wage- man (Veendam).. De eerste wedstrijd tussen beide elftallen is door de Conseil Interna tional du Sport Militaire ongeldig verklaard, omdat er een Italiaans ar bitraal trio was. Later na de tweede wedstrijd in Nederland bedongen de Italianen de totaaloverwinning, om dat zij meer hoekschoppen zouden hebben genomen, een speciale CISM-regel. Niemand had de corners echter precies geteld, zodat deze eis onontvankelijk werd verklaard. De derde wedstrijd in Salerno (weer in Italië, maar de term „be slissingswedstrijd is nu niet meer van toepassing) zal worden geleid door de Westduitser Eschweiler. De grens rechters (een Italiaan en voor Ne derland J. van Delft) zijn belast met het tellen der hoekschoppen, een op dracht die ook aan de ploegleiders is verstrekt. De merkwaardig juichende Zeeuw Jan Raas wint de al even merkwaardige zesde étappe in Olympia's Tour. Achter hem de Engelsman Ian Hallam, die even eens alle Ketting-vedetten ver sloeg. 12.01.39; 16. Denemarken 12.45.48; 17. Zwitserland 13.24.54. Algemeen ploegenklassement 1. Ketting 49.13.53; 2. Amstel 49.24.12; 3. Rusland 49.39.25; 4. Kroon 49.41.12; 5. Mars 49.43.16; 6. Groot-Brittannië 49.45.04; 9. Tsje choslowakije 49.49.03; 16. Denemar ken 62.56.48; 17. Zwitserland 63.14.31. De volgende renners krijgen een minuut tijdstraf wegens stayeren achter auto's c.q. motoren: G. St. Nicolaas (Automatic), J. Cornelissen (Caballero), Henning Lindebjerg (Den), Kevin Wood (GB) en Ru- dolhejhal (Tsj). Amsterdam Twaalf equipes zijn door het Nederlands watersportver- bond aangewezen voor de Kieler Woche (van 2 tot 10 juni), de laat ste selectie voor de Olympische zeil wedstrijden in Kiel, eind augustus, begin september. In vier van de zes Olympische klas sen zullen Nederlanders officieel zijn vertegenwoordigd. In de Soling- klasse ir. Bakker, Heike Blok en Arie Klein, bij de FD's G. Bierman en Fred Imhoff, in de Tempest Ben Staartjes en een tweede nog aan te wijzen team, en in de Finnklasse F. Beek, Boudewijn Binkhorst, H. van Eist, C. Douze en K. Kruijer. In de Drakenklasse zullen misschien enke le landgenoten op eigen initiatief inschrijven. In de Starklasse zal Nederland niet zijn vertegenwoor digd. Tijdens de Kieler Woche zullen meer dan 800 boten aan de start komen. Het grootste veld wordt ver wacht bij de Finnjollen met meer dan honderd deelnemers. ADVERTENTIE ZATERDAG A.S. 4 UUR EREWEDSTRIJD Terrein de Kempenaerstraat Tribune f2,50, staanplaatsen fl,50, jeugd f 0,50. LEIDEN De instuifwedstrijd die de AV Holland gisteravond op de Leidse Hout-sintelbaan organi seerde, heeft een aantal aardige prestaties opgeleverd. Vooral vele Leidse atleten en atletes grepen de kans dankbaar aan om hun persoonlijke records op te vijzelen. Maar ook leden van De Spartaan- Lisse deden het goed. Zo won Wim van Gerven het hoofdnummer van de avond, de 3 km heren in 8.39.2. Zijn clubgenoot Pieter Waa ning werd vijfde in precies 9 mi nuten. Ook de hoogtesprong van C-juniore Annemieke v. d. Poel was van goed gehalte: 1.45 m. Een bijzonder leuk nummer was de 600 meter meisjes C. Na felle strijd won Brigitta Bakker (Hol land) in de mooie tijd van 1.50.4, tweede werd D. Ruigrok (Spar taan) in 1.51.1 terwijl Sandra Frankhuizen (Holland) en San dra de Graaf (AV Leiden) derde en vierde werden in resp. 1.51.4 en 1.52.7 Bij de Jongens leverden enige Hol land-junioren goede prestaties. Roel Hendriksen draaide op de 800m naar 2.18.2, Wim Bruins en Eddy Eveleens kwamen op de 100 m JJ tot resp. 12.5 en 12.7, Rudi Eveleens (C-j) liep de 100m in 12.8 en sprong 1.50 m hoog terwijl C-Junior Wim Karlas over 1.45m wipte. Nelly Harms (Bataven) won bij de meisjes B zowel de 100 m (14.1) als het kogelstoten (11.65) Van de AV Leiden sprong Sandra de Graaf (C-m) 1.30m hoog en liep B-juniore Marijke Nesselaar de 100m in 14.1 Verdere vermeldenswaardige presta ties: Heren: 100m: Verhoef (Holl) 11.2, Zijlstra (Holl) 11.4; 400m: Ooms (Bat) 52.8, v. Velzen (Bat) 52.9; Ver: Frauenf elder (Holl) 6.12; Dames: 100m: M. v. d. Harg en T. v. Wetten (Bat) 13.6, M. Boot (AVL) 14.0; 400m: L. v. d. Poel (Spartaan) 63.4, L. Altona (Holl) 64.9, A. Vermond (AVL) 65.3; Ver: Wink (AVL) 4.60, T. v. Wetten (Bat) 4.58, S. Speelman (Holl) 4.44. CONSTANZA Mladen Kutshev (Buig) is in Constanza Europees kampioen gewichtheffen by de licht gewichten geworden De Bulgaar kwam tot een totaal van 447,5 kilo gram op de Olympische oefeningen drukken (155 kg), trekken (125 kg) en stoten (167,5 kg).. De prestatie bij het drukken betekende een nieuw wereldrecord Het oude stond met 145,5 kg op naam van de Rus Vla dimir Dreksler. De uitslag is: 1. Kutshev (Buig) 447.5 kg (155 - 125 - 167,5), 2 Kacz- marek (Polen) 442,5 kg (145 - 125 - 167.5), 3. Kirsjinov (Rus) 435 kg (137,5 - 130 - 167.5). OEGSTGEEST Lugdunum heeft ASC in de derde wedstrijd van het jubileum-nederlaagtoer- nooi de tweede nederlaag be zorgd. De groenwitte „kikkers" zegevierden gisteravond op een gezellig druk terrein aan de Kempenaerstraat met 1—0. Wim de Roo scoorde tien minuten voor het einde na voorbereidend werk van Jan Pijnakker het enige doelpunt. Door Cees Onvlee Met die informatie zou eigenlijk kunnen worden volstaan. Want; ASC (dat zich kennelijk „spaarde" voor de jubüeumtopper tegen Oud- Feyenoord, zaterdagmiddag) en Lug dunum (dat al weken geleden van de eerste klasse èn het even on fortuinlijk als teleurstellend verlo pen seizoen 1971-'72 afscheid heeft genomen) schreven gisteravond be paald geen „geschiedenis". Zeker, het gelijkopgaande duel was voor de toe schouwers nog wel om aan te zien, maar van niveau-voetbal was toch geen sprake. Daarvoor leende trou wens ook het hier-en-daar nogal ka le. zeer „effectvolle" veld zich niet. Alleen langs de lijnen en bij de hoekvlaggen viel redelijk een bal in-de-voeten te spelen ASC trad Lugdunum met een fan tasie-opstelling tegemoet. Zonder ver hinderde voor-stopper Wim Maass en Frans de Vreeze, de man die twee weken geleden feitelijk Roodenburg naar een onverwachte 30 neder laag schoot. In de achterste linie posteerde trainer Ton Kante been voor de weer dominerende aus- putzer Ben Boers verrassend „pinch- hitter" Dennis van de Water. En de ASC'er-met-de-snor deed het nog niet eens zo gek. Al dient daarbij wel In aanmerking te worden genomen, dat bij vakantie-voetballend Lugdu num Gijs Collé, Hans van der Starp en Henk Montagne bepaald niet op alle toeren draaiden en dat trainer De Busser niet de beschikking had over pas-getrouwde en voor exa mens blokkende Leo Redel. Toch kreeg ASC-doelman Roedoe ruimschoots de gelegenheid om tij dens die „spielerei" (aldus De Bus ser) van Lugdunum zijn talenten te tonen. Voor de rust bU kromme scho ten van Van der Starp, na de rust bij verraderlijke trekballen van in gezette Jan Pijnakker en (afstands) schoten van vaak oprukkende Wim de Roo. Tegen lat Aan de andere kant was ASC dat een kwartier voor de rust de lan ge tijd uitgeschakelde Bobby Logger de plaats zag innemen van licht ge blesseerde Huib de Goey minder gevaarlijk dan tegen Roodenburg en LFC. Alleen Hans Dreef („Een goede voteballer", vond De Busser later, „die Jongen kon tenminste versnellen") maakte het de Lugdunum-verdedi- ging, waarin Henk de Cler met ta lentvolle Jan van Egmond een sterk centraal duo vormde, regelmatig lastig. Verder dan een verrassend sohot tegen de lat (in de 11e minuut waarby Lou Honsbeek kansloos was) kwam Dreef en daarmee ASC niet. Pas tien minuten voor het eind signaal van de gemakkelijk fluiten de arbiter Van der Rijst stelde kano nier Wim de Roo voor Lugdunum de zege veilig. Die (verdiende, maar verder weinig zeggende) l—0 was voor de groenwitten echter niet vol doende om LFC dat vorige week ASC met 02 versloeg „eraf" te halen. Maar dat hoefde van trai ner. De Busser ook niet per sé. Volgend seizoen De trainer: „Ik heb geen enkele op dracht gegeven om een prestatie te leveren. Waarom zou ik? Het echte seizoen is allang afgelopen. Het is alleen gezellig, om nog wat door te gaan. Volgende week nog een wed strijd tegen WSB en dan is het de finitief schluss. Tot het nieuwe sei zoen, op het nieuwe veld. Want dan moet het gebeuren". I ASC' opgerukte gelegenheids verdediger Dennis van de Water wint een kopduel van Lugdunums voor-stopper Jan van Egmond, maar de bal zal over de lat ver dwijnen. Kees Vermond, Wout Bergers (op de rug) en Joop Bekkering wachten at. (Foto Holvast) Voor nieuwbakken derdeklasser ASC eigenlijk ook. ASC: Roedoe; Bekkering, Boers, Van de Water, Zwanenburg (Wedu- er), Leendert de Goey, Oppenheimer (Schiphorst). Huib de Goey (Logger) De Zwart, Dreef, Bergers. Lugdunum: Honsbeek (Van As) Reijneveld, Van Egmond, De Cler, De Roo; De Klerk, Van Delft, Ver mond, Van der Starp, Collé (Oppe- laar), Montagne (Pijnakker^,

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19