"Ik wil bereikbaar blijven" Boltini oefende druk uit op keukenwagenexploitant agenda Victorie in actie Burgemeester Van der Have van Leiderdorp: Vogelvrijgaf beeW van gevangeniswezt „De Zijlwel open, nog geen zwemmers.. MAANDAG 15 -Leiderdorp's burgemeester M. A. van der Have, tweede van links, hier in gesprek met groeps commandant Versluijs van de politie, directeur gemeentewer ken Buitendijk en plaatsvervan gend secretaris Hoogendoorn. goed". Zullen dan nu maar opstappen? Ik moet vanmorgen, vanwege de lint jesregen, twee medailles gaan uitrei ken. 't Is vandaag de tijd, „dat alle burgemeesters her en der uitvliegen om onderscheidingen uit te reiken. Mijn werk bestaat niet alleen uit vergaderen, stukken tekenen en andere bureau werkzaamheden. Gaat u maar mee, dan ziet u de burge meester die naar buiten treedt als de „showfiguur". Hij pakt de twee medailles uit een bureaula. „Even kijken. We gaan eerst naar mejuffrouw J. L'ekx. Die is 25 jaar als huishoudster in dienst bij ,de fam. Sweris. Ik doe haar me daille in m'n linkerzak. Zo en dan gaan we naar de heer P. Moenen, die is 40 jaar in dienst bij de touwfa- brieken. Zijn medaille gaat rechts. Kan ik me niet vergissen. Ik ben toch links georiënteerd. Grijp altijd eerst in m'n linkerzak". 's Middags staan er twee vergade ringen op het programma. Er moet in Leiderdorp een nieuwe APV <alg. politieverordening) komen. Met groepscommandant C. Versluys, plaatsvervangend secretaris A. Ho- gendoorn en directeur gemeentewer ken Buitendijk wordt daar druk over gebabbeld. llk uur later ontmoetten de meeste heren elkaar weer voor de vergadering Civiele Verdediging. Thema hiervan is de aandacht van de bevolking te vestigen op een „Vre- desrampenorganisatie". Aan het einde van de werkdag laat de burgemeester 'trots' zijn ge meentehuis zien. Een gemeentehuis, dat al aardig uit z'n jasje begint te barsten. Einde van de werkdag. De werkavond moest nog beginnen. Om 8 uur werd hij, als voorzitter van de streekmuziekschool 'Rij nakkoord in de school verwacht. Er zou door leerlingen voorgespeeld worden. De meeste werkdagen van de burge meester eindigen omstreeks 11 uur 's avonds Dan laat hij de hond Prins uit (ja wel, aan de lijn) en gaat dan slapen, 't Is 's morgens weer vroeg dag. P. S. A. Lefeber ontving beroep LEIDEN De heer P. S. A. Lefe ber, theologisch kandidaat in Leiden, heeft een toezegging van beroep ont vangen van de Hervormde Gemeente te Opperdoes. Warmelde naar Duivenvoorde Kort beslag op Circus Faggioni Het nieuwe Nederlandse Circus Faggioni, nu in Valkenswaard, heeft vierentwintig spannende uren ach ter de rug. Op verzoek van keuken wagenexploitant W. de Bruiin werd zaterdag beslag op het circus ge legd, maar gisteren is het beslag weer opgeheven. „De Bruijn heeft toegegeven op aandringen van Toni Boltini te hebben gehandeld", aldus circusmanager Jos Mullens. Vorige week kondigde Toni Boltini op een persconferentie aan dat het „gauw afgelopen" zou zijn met het circus Faggioni. Daarna diende de eigenaar van de keukenwagen een schadeclaim in tegen de Faggioni's van 135.000 gulden. sdag Rijnl. lyceum Oegstgeest „Het Gran gers Mysterie" door de Tlmdelerclub 8.15 uur nam. Kantine Clos en Leembruggen Slui tingsmiddag Ned. Ver. van huisvrou- Morsweg 59 Be.jaardensoos, 24 Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- lia'is, 8.15 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr f i- gratie Centrale. 78 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur Huisves ting Werkende Jongeren, 7.308.30 uu Breestraat 19 Sociëteit gehandicap- Gewestelijk Arbeidsbureau Spreek uur Man-Vrouw-Maatschappij over parttime-werk 9.3010.30 uur voorm. Driftstraat 49 Spreekuur soc. raads vrouw, 10.3011.30 uur voorm. Zijlslngel 2 Evaoigellecentrum, spr. J Zijlstra, 8 uur nam. Aula Oranje Nassau-school (Asser- straat) NCVB, afd. Centrum. Jaar vergadering 8 uur nam.. Hij beweerde ruzie te hebben gekre gen, waarna zijn keuken-, restaura tie-, en kantinewagens waardeloos zouden zijn geworden. Met de wa gens reisde hij naar het Haagse Malieveld en voegde zich daar bij de wagens van het circus Toni Bol tini, die daar vanaf donderdag voorstellingen geeft. Gisteren gaf de keukenwagen-ex ploitant toe op aandringen van Bol tini te hebben gehandeld. Hij trok zijn vordering in, er werd een nieuw contract gemaakt en de keu kenwagen en de kantinewagens zijn de afgelopen nacht uit Den Haag vertrokken. Vandaag zullen ze bij het circus Faggioni terugkeren. Het circus Faggioni, dat na de brand in Leidschendam nog maar twee paarden over had, beschikt in middels over paardennummers van wereldklasse. Nadat duidelijk werd dat de brand in de paardenstal het gevolg moet zijn geweest van boze opzet, stuurde Jos Mullens zijn zoon Willy met drie Kaukasische steppenpaardjes, Jeugdtoernooi 1972 Warmunda WARMOND - UDO uit Oegstgeest is in Cl winnaar geworden in 't jeugd toernooi 1972, dat de voetbalvereni ging „Warmunda" had georgani seerd terwijl Altior winnaar werd in C 2. Oranje Groen werd in C I een goede tweede, met strafschop pen legde Rijpwetering beslag op de derde plaats. In C 2 belandde Oranje Groen op de tweede en UDO op de derde plaats. tien gedresseerde pony's en zes Ara bische volbloeds. Het zijn nummers, die bedoeld wa ren om volgend jaar -als primeurs te worden aangeboden aan circus van top-klasse, maar die nu Voor een symbolisch prijsje aan de Faggioni's zijn afgestaan. „Een be wijfje van medeleven", noemde de. Mullens-dynastie deze geste. LEIDEN Na de geslaagde on derlinge wèdstrijden, die de gym nastiekvereniging "Victorie" reeds voor haar leden boven de tien jaar hield, waren gisteren in de Stadsge hoorzaal de allerjongsten aan de beurt. In aantrekkelijke, eenvoudig gehouden oefeningen lieten zij zien tot welke prestaties zij in staat wa ren. Alleraardigst was vooral de hde- peloefening, waaronder zelfs kleuters van twee jaar, en het lintenspel. Ta lent schuilt er vooral in de keurploeg meisjes met oefeningen op de lange mat. Op districts- en landelijke oefe ningen zouden deze meisjes wel eens hoge ogen voor Victorie kunnen gooi en. Aan het einde van de uitvoering gaven de dames, die de gehele mid dag de kleintjes hadden beziggehou den, een lange-mat-demonstratie. De technische leiding was deze mid dag in goede handen van de dames Van Dijk, Kriek, Van der Poel, Cam- bier, Beugelsdijk en Prins. Voor allen had voorzitter Wout Bergers een pre sentje. LEIDEN In het LAK-theater werd zaterdag door medewerkers van de produktie „Vogelvrij" een opvoe ring gegeven van het gelijknamige stuk. 't Spel dat zich bijna geduren de de gehele periode bezighoudt met de problematiek in en omtrent het gevangeniswezen, c.q.. het „vrij zijn" werd met veel overgave door de me dewerkers van de produktie op het podium gebracht. Het was een totaal beeld van kor te fragmenten, welke vaak op ana loge basis zorgde voor vergelijkings materiaal ten behoeve van de toe schouwer. Zo was er bijvoorbeeld het steeds wisselende beeld van de moe der en de dochtter, tegenover de be waker en de gevangen, waarbij de dialogen zich haast identiek ontwik kelden. Bijzonder sterk was ook de manier, waarop de Amerikaanse legerleiding werd getypeerd. Het streven van de maohthebbenden bijvoorbeeld, om. ieder, die met hun van mening ver schillen te vernietigen. Illustratief is in dit geval een gevangene, die weer houden wordt van het maken van aantekeningen, wanneer hem wordt duidelijk gemaakt, dat er geen spra ke is van het opgeven van dictaat, maar van een discussie. Een enkel woord over de wijze van opvoering. Eerlijkheidshalve moet gezegd worden, dat dit soms bijzonder zwak was en veel aan overtuigingskracht mistte. Tenslotte is het streven „iets met overgave op het podium te brengen" niet het zelfde als „door daadwerkelijke overtuiging" hierin te slagen, 't Eer ste is meer een uitgangspunt en het laatste een eindconclusie. Was „Vo- LEIDEN Het zwembad .De Zijl' in Leiden-Noord werd van morgen om 7 uur voor het eerst dit seizoen voor 't publiek open gesteld. Dat publiek bleek echter nog maar weinig te voelen voor een koene duik in het nat. „Bo- 1 ven water is het al koud genoeg", zal men gedacht hebben. Het personeel van het zwem bad moest vanmorgen derhalve werkloos bij de poort blijven staan. (Foto Holvast) WARMOND Slechts een klein aantal belangstellenden had zater dagmiddag gevolg gegeven aan de uitnodiging van het Historisch Ge nootschap "Warmelda" een bezoek aan het kasteel "Duivenvoorde" in Voorschoten te brengen. Zij, die er echter waren, hebben genoten van de vele bezienswaardigheden, die dit prachtige kasteel achter zijn muren verborgen houdt. Een excursie, die veel meer belangstelling had ver diend. LEIDEIN Het spreekuur van de Stichting huisvesting wer kende jon geren. dat iedere dinsdagavond in het gebouw Steenschuur 5 werd gehou den, is met ingang van morgen ver plaatst naar Hooigracht 38. Op dlit spreekuur kan men 's avonidis van 7.30 tot 8.30 terecht. Apothekers De avond-, nacht, en zondagsdienst wordt waargenomen door apotheek Hulp der mensheid, Hooigracht en apotheek Voorschoten, Leldseweg 66. Gezinsverzorging Aanvragen nulp oeJaardeD en lang durig zieken en gezinsverzorging Mors singel 8. tel. 24800, 910 uur voc SOS- Telefonische Hulpdienst nr (01710)—26202 Vooi alle die In moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uur n.m tot acht uur vm doorlopend in het weekeinde d.w.z van vr(jaag acht uur n.m. tot maandag acht uur f mi. LEIDERDORP Burgemeester Martinus Adolf van der Have, burgemeester van Leiderdorp, op 20 mei 1920 in Nieu- werkerk bij Zierikzee geboren, is een beminnelijk mens. Hij ziet er uit als een burgemeester, maar pretendeert meer bur gervader te zijn. „De charme van mijn beroep", zegt hij zelf, „is het op aller plezierigste wijze met mensen omgaan". Dat is ook de reden, waarom hij tot zijn laatste snik de au bade op koninginnedag zal laten doorgaan. „Heerlijk vind ik dat. Niet voor de eer, maar voor de sfeer. Het is ook de enige keer, dat het Wilhelmus nog wordt gezongen". gelvrij" hierdoor dan een slecfc duktie? Dat in geen geval, l ten echter twee zaken duidel( derscheiden, t.w. „de inhoud stuk, de tekst" en „de manier, op die tekst gestalte wordt gej Over de kracht en het kalil* de tekst behoeft geen menii schil te bestaan. Die was z« t en vaak in de understate^ z'n best. Het spel bleef, dit nu zegd, een verantwoorde pogb amateurs. Het meisje, dat tussen de ve lende onderwerpen door de t [A1 a.h.w. aan elkaar verbond, fo overtuigender gekund. Marion jai delbeek en Erik Visser (vooral scène met de dokter) waren j of, enige twijfel de meest overtij en getalenteerde spelers. Een pliment aan regisseuse Josin. Dalsum en regisseur Peter K voornamelijk, omdat zij met i r0] rekwisieten zo goed de sfeer weer te geven, waarbinnen dl i\ menten gesitueerd waren. A. C. Koekcba] t Burgerlijke Stan van Leiden Desmont Rogier, zn v. ,E, J Kousemaeker en H. A. de li' Robertus Wilhelmus Maria, 2 N. Rodenburg en P. C. A. Klaauw; Carel Wilhelm, zn, v, Ruijgrok en C. M. Wilgenhof; leln Nelly Margaretha, dr. J. Dttl veste Ij n en M. C. ve Sjoerd, zn. v C. Robbertsen ei,.. Hasselbach; Simone, zn. v. J, dt M. A. Piket; Monique Ann' Kü v, J. Memelink en M. T. 1 lemsen; Bashira, dr. v. A. Bout W. E. Kwarten; Robertus Corni v. C. M. M. Verwer en M, 1. Groot; Maarten Peter Ton Henk A. J. M. Verweij en A. A. J. I Flor Maria-, dr. v. M. Terink Ortiz; Sake Gerardus Johannes, "5. J. van der Werf e brander; Arwen Inge Johanna, R. W. Visser en M. G. Op 't Maarten Pieter, zn. v. P. v M. G. Bakkenes; Mira, dr. t hand en S. van Kas ter op; Hi|L_ Pop Myrthe, dT. v. C. Versluijs E. A. de Haas; Monique, dr. r Smits en W. C. A. Keijzer; Charlotte, dr. v. R. R. Piper e. Kiijh; Tjitske, dr. v. G. J. LeiI en M. Donker; Conchita. dr.; Prins en A. van Es; Richard, ss n. Lagas en M. M. van der Have rrith Helena, dr. v. J. H. A. I gen en G. H. Sluijter; Benjau e muel, zn. v.. C. de Pater en A. lu Marieke, dr. v. N, J. de Tombs Teijn; Christian, zn. v. A. v. 6C Heijd enen J. J, de Feij; Tt Maria, dr. v. A. de Bruijin en Viele; Johanna Maria Jolanda, W. Colpa en J. M. J. de Kleij lmda, dr. v. A. van der Reijdc M. den Os. ONDERTRROUWD K. B,. de Tombe en W. F. de B. T. J. Mèursing eh J. J. C,: R. P.i Veldhijijzen en M. C. H, Gils; E. A. J. van Agtmaal e Pérquin; R. Bouwmeester Pieters; H. J. Klein en W. C. ds H G. C. Wassenaar en J. Montanjt ger en P. A. Schrama; der Stel en L. W. van der ZaP "1. van Maasakker en A. F. ïp huizen; P. J. Sarrazin en R. 1 tiapon; M. M. Witkam en L, der Hoek; H. J. A. de Vrind e ran Deuzen; G. L. Bordewij! 3. van Egmond; M, G. See) D. Bljelic; J. van den Burg e Dubbelaar; A. H. Platzek en P, der Sande; C. Kanbier en G, bout; N. Brandenburg en G. Kwee; C. van Vlegen en E. H. v. A. P. M. Jacqbs en B. H. R. M GEHUWD C. R. Goudberg en A. C. Bergers Redegeld en B. E. van Klaveren M. Homan en C. Barends. OVERLEDEN J. Golsm.it (70) gehuwd geweesL- N, van Schalk; C. D. J. Tweebodp 1; J. Voorwinden de Klerk (79) N. Silvester; vrouw; A. v. d. A. Windhorst. Daarom zou Ik ook geen burge meester van een grote stad willen zijn. Niemand kent elkaar". Wat hij precies bedoelt wordt pas goed duidelijk wanneer men meerijdt in zijn groene Peugeot op weg naar zijn werk. Links en rechts gaat joviaal zijn hand omhoog om diverse Lei derdorpers te groeten. Brigadier Van Breughem loopt "nadenkend" in de Hoofdstraat, maar krijgt de burge meester op het laatst toch in de ga ten. Een chauffeur van de gemeen telijke reiniging geeft zijn burgerva der ruim voorrang. Door Ronald Veeren Foto Holvast Overigens zijn er natuurlijk ook mensen in Leiderdorp die hem niet kennen. Onderweg wordt burgemees ter Van der Have bijvoorbeeld aan geschoten door een dame, die hem de weg vraagt, zonder te weten dat zij dat doet aan de hoogste gezagsdra ger van het dorp. Zij wordt nauw keurig over de te volgen route voor gelicht. De dagtaak van de burgemeester begint meestal met een soort kabi netsraad met de voorlichtingsambte naar ,'s morgens om acht uur. Dan wordt de agenda besproken. Een map vol post wordt binnenge bracht en in sneltreinvaart nagelo pen. De post is inmiddels al diverse af delingen gepasseerd en is reeds door de chefs geparafeerd. Er is één ongeopende envelop van het kabinet van de commissaris van de Koningin bij. Deze blijkt een uit nodiging aan alle burgemeester van Zuid-Holland te bevatten om op 5 Juni in Alphen. waar zijn voorgan ger de heer Gallas nu burgemeester is, te komen kennismaken met de nieuwe commissaris van de Konin gin, de heer mr. Vrolijk. De gemeente-ontvanger stapt zijn kamer binnen om stukken, die hij tijdens ons gesprek ondertekende, te komen ophalen. Het is gemakkelijk om bij deze burgemeester binnen te komen. Je geeft een korte bons op de deur en je loopt maar door. Dat wil hij ook. Hij wil makkelijke be reikbaar blijven. Niet alleen op het spreekuur. Als een burger hem wil spreken kan die zó bij hem binnen stappen. Weekend Ook de weekendagenda was weer druk bezet. Voor zaterdag was ge vraagd of hij de aftrap wilde doen van de voetbalwedstrijd RCLVero nica .Zondag intrede van een domi nee van de Remonstrante kerk in Leiden. „Ik vind dat heerlijk". Werken in het weekend vind ik helemaal niet erg. Maar ben ik thuis dan doen we allerlei spelletjes met m'n vrouw en Wij troffen hem 's-morgens om 8 uur in z'n ruim, doch sober werkvertrek, de burge meester van LeiderdorpM. A.v. der Have. We zouden een dag- Je meelopen, om eens te zien wat een burgemeester van een flink dorp, de 17.000ste Leider dorper wordt in Juni a.s. ge boren, zoal doet. Burgemeester Van der Have is nu halfweg zijn ambtstermijn. In januari was het drie jaar ge leden, dat hij in de stromende regen geïnstalleerd werd als burgemeester van Leiderdorp. Hij is begonnen als volontair op die secretarie van Bruiniisse, Hij moest toen 200 gulden per jaar bij betalen. Hij werd goed bevonden en ging later als se cretaris werken in Hoedekens- kerke. Hij kwam daar onmiddel lijk na de bevrijding, dat was daar al in oktober 1944. Toen hij daar kwam lag het.voor 1 pet. in de puin. Hij kon dus aan 't werk. Na 11 Jaar daar gewerkt te hebben kwam hij in 1956 uit Zeeland naar Valkenburg (ZH) als burgemeester. „Ik heb daar een verrukkelijke tijd gehad". Hij is daar na 13 fijne jaren toch maar weggegaan omdat hij vindt dat een burgemeester nooit langer dan twee ambtster mijnen op de stoel moet blijven zitten. Dan moet er een ander komen, die de problemen in een gemeente weer frisser kan over zien. Hij is nu 52 jaar en ziet Leiderdorp wel zo'n beetje als eindstation. m'n 14-jarige zoon (mijn andere zoon is getrouwd en woont in Terneuzen) of met vrienden. We kaarten dan, Jokeren of spelen roulette. Bovendien ben ik verslingerd aan de archeologie, vooral de opgravin gen uit de Romeinse tijd in Neder land. Zie graag voetbal op de t.v., schaak. En van RCL zijn er maar weinig wedstrijden die ik oversla. Ik heb veel vrienden gekregen in Leiderdorp. Gisteravond was ik nog bij m'n buurman. Hij was 25 jaar getrouwd, 't Was erg gezellig en het 1 is erg laat geworden. We noemen el kaar bij de voornaam. Dat kan ik niet teveel tijdens m'n werk laten doen. Ik heb een goede staf. Secretaris Hobo heeft de wind er onder. We hebben een fijn team. Dat komt door ons personeelsbeleid. Buiten de ca paciteiten bekijken we de sollicitant ook of hij in het „team" past. Ja. de ambtenaren doen het werk hoor. En over de heer Hobo: dat is m'n linker en m'n rechterhand. Ook de verstandhouding tussen het college van B. en W. en de Raad is trouwens zeer goed. Ik ben misschien een beetje chauvinistisch, maar Leider dorp heeft een uitstekende Raad. Iedereen is op zijn terrein, erg LEIDEN Door kende oorzaak rao.kte dag rond één uur een Letdse automobilist op monderweg in macht over het reed eerst tegen een staande personenbus, volgens een lichtmast overkant van de weg, en nog twee bomen ontveld ben, over de kop. De auto iverd volledig foto Holvast), maar de der kwam er met een schudding af.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2