Katwijks Tramstraatplan rond Tuincentrum omgetoverd dooi Leo van Duyn tot fraaie bar Inonu treedt ook af als voorzitter BINNENKORT WORDT MET DE EERSTE FASE BEGONNEN: 54 WONINGEN, 14 GARAGES EN 40 PARKEERPLAATSEN Smith: wijf gaan niej verder me[ Londen GESLAAGDEN Bcirbecue-bar annex discotheek in Rijnsburg T DINSDAG 0 MEI 1972 KATWIJK AAN ZEE Het plan tot bebouwing van het Tram- straatgebied is zover rond, dat het nu beslist niet al te lang meer zal duren voor de eerste paal de grond in gaat. B. en W. willen dit werk, waarmee zeker enige jaren gemoeid zijn voor het gerealiseerd is, in fasen uitvoe ren. In het totale gebied zijn 130 wo ningen, 31 garages en 159 par keerplaatsen gesitueerd. Er wordt in het midden van de Tram straat begonnen, namelijk op het Door Cees Combee terrein waar men nu bezig is de woning, het kantoor en de pak huizen van reder Niek Haasnoot te slopen. Daar zullen twee „ver springende" woonblokken komen met in totaal 54 woningen, 14 garages en 40 parkeerplaatsen. Het is een nieuw plan. In samen werking met de Dienst Openbare Werken ontworpen door het Rotter damse architectenbureau Van Tijen, Boom. Posno en Van Randen. Daar mee is in zeker opzicht tegemoet gekomen aan het verlangen van de Katwijkse raad, die bepaald niet ge lukkig was het de reeds eerder getoonde visies van OD 205, advi seurs voor planologie, architectuur en landschap n.v. in Delft. Reeds enige malen heeft het Tramstraat plan op de raadsagenda gestaan. Deze bleek niet enthousiast te zijn over de vormgeving en zeker niet over de torenflat, die in het plan op de plaats waar nu garage Kam steeg staat was opgenomen. Op aandringen van de raadsleden K. van der Meij (SGP» en ir. F. Lan- geweg (Vrije Lijst), die een door de gehele raad gesteunde motie in dienden. hebben B. en W .een nieuw plan laten maken, waarin zoveel mogelijk „eensgezinswoningen" zijn opgenomen. Het plan Van Tijen, Boom, Posno en Van Randen heeft de afgelopen maanden meermalen onderwerp van discussie uitgemaakt in de raads commissies en werd in de op 20 april gehouden informatieve en besloten raadszitting uitvoerig besproken. De meningen van de vroede vade ren over dit plan liepen zo verna men we nogal uiteen. Er waren er bijv, die zich de vraag stelden of woningen met garages en berg plaatsen van de andere „flat" eron der wel konden worden aangemerkt als eengezinshuizen. Bovendien werd betreurd, dat de Tramstraat toch als invalsweg voor Katwijk aan Zee blijft gehandhaafd met als gevolg, dat het drukke verkeer wel eens storend zou kunnen werken op de rust van de bewoners. B. en W. stelden nadrukkelijk, dat een ander plan moeilijk haalbaar zou zijn en dat, in verband met de hoge grondprijzen, aan de bouw van eengezinswoningen in de ware betekenis van het woord niet kan worden gedacht. Hoewel de maquette en het plan nog niet aan de openbaarheid zijn prijsgegeven dat zal. zo bleek uit informaties, wel spoedig geschie den is het zeker, dat van het Noordeinde af gerekend drie "ver springende" blokken zullen komen van twee verdiepingen. De grote blok ken zijn zogenaamde maisonettes met een trap, die opzij naar de bo venverdieping leidt en waar via een galerij de woningen zijn te bereiken. De benedenwoningen krijgen een privé-tuin en de bovenbewoners een groot inspringend balkon. Het hoofdbestanddeel van het Tram straat-complex zal bestaan uit vier- kamerwoningen, doch er zullen voor bejaarden en echtparen alleen enige driekamerhuizen worden gerealiseerd en voor grote gezinnen eenheden, bestaande uit vijf kamers. Het verspringende kleine blok krijgt in de onderbouw garages en berg plaatsen, waarvan een gedeelte be stemd is voor bewoners van het lan ge blok, dat twintig woningen zal gaan bevatten. Het komt er dus op neer, dat de drie verspringende blokken in totaal aan een 76 gezin nen onderdak zullen verlenen, want het blok dat op de hoek van het Noordeinde en de Tramstraat zal verrijzen is iets kleiner. De overige flats aan weerszijden van de Stationsstraat worden drie hoog, waarbij er rekening moet wor den gehouden, dat in de onderbouw van het pand. dat tussen de Stations straat en de Stengelinstraat zal worden gebouwd, garage Kamsteeg zal worden gehuisvest. Er komen naast en tussen de blokken niet minder dan 150 parkeerplaatsen. Het architectenbureau heeft reke ning gehouden met de situering van de voorzijde van de galerij-wo ningen of maisonnettes, zoals men ze noemen wil, op het zuiden is ge legen. evenals de tuinen en balkons. Ingang, keuken en slaapkamer zijn aan de Tramstraatzijde gepland. In het plan is tussen de nieuwe bebou wing van de Tramstraat en de Voor straat geen invalsweg opgenomen zo als het c.h.-raadslid Lou Haasnoot had voorgesteld. Op de maquette zouden de ontwer- pers het uit het begin van deze eeuw daterende Ned. herv. Gas- en Wees- huis reeds hebben geamoveerd en daarvoor in de plaats een nieuw plan hebben gezet. Het is echter nog zeer de vraag of het een financieel haalbare kaart is dit complex met de grond gelijk te maken en daar voor in de plaats een bejaardenwo- i ningen met dienstencentrum en i een verpleeggedeelte te bouwen. De Hervormde Gemeente van Katwijk aan Zee loopt wel met plannen rond nieuwbouw te plegen, doch zo de za ken nu liggen is het niet waarschijn lijk. dat voor afbraak een sanerings- bijdïage door het rijk wordt ver strekt. Dan zal men deze gebouwen wel moeten renoveren. Op een vraag, waarom men in het midden dus op het terrein van Haasnoot begint met de realise ring van het Tramstraatplan. ant woordde een terzake kundige, dat B. ANKARA «UPI ANP- De 88-ja- rige Ismet Inönü, die tien maal pre mier van Turkije is geweest, is giste ren afgetreden als leider van de Re publikeinse Volksparty, die gesticht werd door Kemal Ataturk, de „vader" van het moderne Turkije. Hij diende zyn ontslag in enkele uren nadat een buitengewoon partijcongres hem bij een vertrouwensstemming met 709 tegen 507 stemmen had verslagen. Inönü wilde de partijraad naar huis sturen, omdat deze de partij in de linkse richting wilde sturen om meer aanhangers te winnen. Inönü voegde zich in 1920 bij Kemal Ataturk. die een einde maakte aan het vervallen Ottomaanse rijk. De Republikeinse Volkspartij was onder Ataturk de enige politieke be weging. Het beleid van Ataturk was gericht op nationalisme en anti- communisme. Toen er andere par tijen ontstonden, slonk de aanhang van de Republikeinen. Sinds 1965 slaagden zij er niet in meer dan 30 procent van de stemmen te behalen. Om meer aanhang te verkrijgen besloot de partijraad tot een meer linkse oriëntatie. Aanvankelijk ging Inönü hiermee akkoord. Tenslotte kwam het echter tot een conflict tussen hem en de 47-Jarige Bulent Ecevit. die Inönü aanvankelijk als zijn opvolger had gewenst. Volgens de partij statuten moet een nieuw buitengewoon partijcongres worden belegd om een nieuwe voor zitter te kiezen. Het ontslag als partijvoorzitter be tekent ook. dat Inönü geen woord voerder van de Republikeinse Volks partij in het parlement meer is. Deze functie zal nu worden bekleed door Kamil Kirikoglu, die algemeen se cretaris van de partij en aanvoerder van de aanhangers van Ecevit is. Vrienden van Inönü zeiden, dat hij hard had gestreden om niet te ver hezen. Tegenstanders beweerden, dat hy een kleine hartaanval had ge- ensceneerd. Aan de vooravond van het congres deed het nieuws de ronde, dat hij een hartaanval had gehad. Het congres werd een dag verdaagd. Bij de opening verscheen Inönü op het podium, vergezeld van zijn vrouw en een arts. In Dolitieke kringen zei men over het aftreden van Inönü. ..Dit is mis schien het einde van de politieke car rière van de deken van alle dekens van de Turkse politici". Men legde de nadruk op het woord ..misschien", daar velen menen, dat hij in de ge lederen van de partij verder zal vechten om meer steun te krijgen. en W. willen onderzoeken in hoever re het mogelijk is het pand van Meerburg op de hoek van de Tram straat en de Prins Hendrikkade door een iets andere loop van de toe gangsweg naar het botencentrum te behouden. Zoals men weet heeft het genootschap "Oud Katwijk" zijn oog reeds laten vallen op dit gebouw om het in te richten als oudheidkamer of museum. Hoewel de raad in zijn totaliteit bepaald niet weg was van dit plan werd het toch tijdens de informele raadsvergadering geaccepteerd. Het zou het hoogst haalbare zijn. Uitslui tend een torenflat en eengezinswo ningen bouwen zou door de grond prijs de woningen zo duur maken, dat ze voor de Katwijkers onbetaal baar zouden worden. Het zijn dus allemaal koopwoningen die zullen worden gebouwd door Kat wijkse aannemers en die bij voorin schrijving van de hand zullen wor den gedaan waarbij de Katwijkers voorrang genieten. Reeds nu is een groot aantal verzoeken om zo'n wo ning te kunnen kopen bij B en W binnen. Er wordt gesproken over de prijzen van rond de f 60.000. Ten aanzien van de vormgeving van het plan kan in de raad geen kritiek meer worden geuit, omdat de vroede vaderen er in de informele raad akkoord mee zijn gegaan en reeds eerder in een openbare zitting hun fiat aan het Tramstraatplan Zo ongeveer zal de nieuwe bebouwing van de Tramstraat in Katwijk aan Zee (boven i er in de toekomst gaan uitzien. Openbare Werken heeft wel een maquette gemaakt, doch daarmee wordt nogal voorzichtig en geheimzin nig omgesprongen. Het is ons toch mogelijk aan de hand van een door een belanghebbende gemaakt krabbeltje een schets van het plan te geven De eerste drie „verspringende" gebouwen zijn twee hoog (links) en de an dere driehoog (rechts). Onder de meest rechtse flat komt een ga ragebedrijf. hadden gegeven, als daarin ook een gezinshuizen zouden worden opgeno men. Alleen ten aanzien van de grondver- kopen hebben de vroede vaderen nog een vinger in de pap. Het is echter niet te verwachten, dat daar tegen bezwaren zullen worden in- ebracht. Uitstel op uitstel gaat ook veel geld kosten. Bovendien is de raad 't spreken over de plannen een beetje moe. want de meeste leden zijn van mening dat B en W de zaken toch zo voorstellen, dat ze altijd aan het langste eind trekken. Rozenaanvoer deze week iets beter BOSKOOP De rozenaanvoer ging vorige week iets vooruit, met voor de tijd van het jaar nog aardi ge prijzen De Rhodos laten bijna verstek gaan en er is ook weinig Lindsay Smith en Chevalier Felix de Sauvage. De violenhandel is bijna achter de rug en ook de Runustri- bola is uitgebloeid. Tenslotte zijn er nog wat Rhodoplanten met prijzen van 350650 en 1.00 per stuk. SALISBURY (AP) De Rhoi sische premier, Ian Smith, verklaard dat hij geen verdere cessies zal doen om te komen I een overeenkomst met de Britse gering over de impasse tussen J lisbury en Londen die thans Jaar bestaat. In een samenspraak met nalisten uit büinen- en buitenlf- die werd uitgezonden via radio l televisie, zei de premier dat f' regering wat betreft bespreking met Groot-Brittanië "het einde f de weg had bereikt". Hij had nog geen inzage ge! van het rapport van de commis 1 Pearce aan de Britse regeling Te de aanvaardbaarheid van een Bi nei Rhodesische regeling ten aanzien de meerderheid in Rhodesië. Men neemt aan dat in dit port, dat in Londen aan miniirti van Buitenlandse Zaken Dougl Home is overhandigd, staat dat 0 Afrikaanse bevolking van Rhoe sië op massale schaal "nee" zegt gen de Brits-Rhodesische voors len en eist dat in Rhodesië spoe15 een regering van dit Afrikaa meerderheid wordt ingevoerd. 1 Smith had het opinie-onderz al eerder beschouwd als een "vol men paskwil" en "een van de dwa te dingen die ik mijn leven ooit meegemaakt". "Ik zie echt niet in,', aldus klaarde de premier tijdens het bat, "hoe wij zouden kunnen g bnderhandelen. Ik geloof dat wat betreft onderhandelingen Londen, het einde van de weg hL_ ben bereikt". Maar hij was wel bereid zich i de bepalingen te houden zoals met Londen waren overeengekon vooropgesteld dat Londen dit deed. In november van ver le jaar had men deze regeling geti fen en Smith voelde dat hij i hierdoor in een sterke positie ALPHEN AAN DEN RIJN Met een dubbeldekse salonboot van Avifauna zullen bejaarden en alleen staanden van de Nederlandse her vormde kerk zaterdag een tocht ma ken. De bootreis gaat onder andere over de Kaag en de Braassemermeer. Om kwart voor elf vertrekt men vanaf de Heul. De boot wordt om kwart over zes weer terug verwacht. Autoslalom op terrein Groenoordha LEIDEN Op het terrein de Groenoordhal zal op hen vaartsdag een autosialom wori georganiseerd door het RAC-] Aan de wedstrijden, die om 10 's morgens beginnen, kan iedei meedoen. Wel zijn een veilighei gordel en een helm verplicht Het publiek heeft vrij toega De wedstrijden tellen mee voor RAC-kampioenschap er kampioe nsch ap. LEIDEN —In het Academisch Ziekenhuis te Leiden zijn voor het diploma "intensive care": de dames P. de Blois, G. L. Evers, A C. Noteboom. A. L. M. van Gurp, H. E Itz, M. W. Hegeman. M. Martijn, G. W. M. Moonen. M. T. van Grins- ven. I. van Schagen, W. G. Segaar, L. T. Tehupuring en de heer W M Soen. MeJ. R. I. Bonapart is in het AZ geslaagd voor het examen kin derverpleging. Aan de universiteit te Utrecht is geslaagd voor het tandartsexamen W T. B de Jong uit Zoeterwoude. RIJNSBURG „We hadden thuis een kwekerijtje en ventten zelf de bloemen uit. Mijn twee broers stonden in Den Haag op de markt en ik trok de wijken in". Leo van Duyn zat van kindsaf al in de bloemen. Hij is met het vak vergroeid. Maar daarvoor is hij ook een Rijnsburger. Het handelen zit hem in zijn vingertoppen. Nog maar nauwe lijks had hij de schoolbanken verlaten of hij ging met zijn vader meeventen. Ongeveer vier jaar geleden startte hij met een Tuincentrum aan de Rynsburgerweg. waarover hy nu zegt „Dat tuüicentrum was geen succes. Ik gokte op de omliggende centra, maar de mensen kwamen niet. Toen ben ik naai- de mensen gegaan". Enige maanden geleden startte hy met zijn vijfde bloemen winkel in „Leidschenhage" Door het Het paardje aan de bar. dat voor één suikerklontje zoent en pootjes geeft. Zoals op de foto aan Leo van Duyn. tuincentrum kwam het verzoek van brugemeester Koomans of hy beheer der van het VW-kantoor in Ryns burg wilde worden Leo van Duyi zei ja. VVV-kantooi Door Emile Boesie Foto's Holvast nachten?" Deze vragen werden hoe langer hoe meer gesteld. In 1968 waren er 500 overnachtingen, in 1971 3000 en voor 1972 verwacht men 3500 overnachtingen. Dat bracht Van Duyn op het idee zyn tuincentrum te veranderen. Van het een kwam het ander en tenslotte werd het een bar becue-bar annex discotheek. En dat alles in het oude tuincentrum. Als men de bar binnenloopt ziet men in de hoek de sfeervolle „cor ner" waar een hartig hapje gegeten kan worden. Als specialité de la mai- son zal er kip uit het vuistje geser veerd worden. In het middendeel staan langs twee kanten bars die ge scheiden worden door een vyver plus fontein. Voorin is een dansvloertje Aan het karakteristieke beeld van Rynsburg zal niets veranderen om dat door de prettige ligging aan de Rynsburgerweg het niet opvalt dat In het ex-tuincentrum een bar-disco theek is gevestigd. Inmiddels is de zaak geopend. Leo van Duyn, die byzonder grote steun van domineeszoon Wout Baayer heeft gehad by het beheren van het VVV- kantoor, liet de eerste gasten in het 1-mei-weekeinde in zyn zaak binnen. Behalve dansen en lekker eten kan iedere bezoeker zyn talenkennis tes ten; de nieuwe bedryfsleider. C. wy- ling spreekt drie vreemde talen, wat natuurlyk ook handig is voor vreem delingen. En als dat praten gaat ver- Het interieur van de niev barbecue-bar annex discothi in Rijnsburg. velen is er in de bar nog een met een echt paard. Voor zeggen en schryven één suikerklontje het dier zoentjes en pootjes iedereen die ze hebben wil. led avond is de bar-discotheek open kunt U daarvan genieten.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4