Bruidegom bestuurde nog Rotterdams paardentram Nieuwe familie op scherm GROOT SLOT BB-OEFENING Benthuizen komt o bezwaren tegemo\ je vier Artesiaheeft tennisbanen Geen schadevergoeding WEER BRAND BIJ BACKER Twee mannen uit steigers ""geplukt1' Bijeenkoms VVD Leiden^ MR. VROLf VANAVOP IN WARMO^ Lugdunimi moeilijk bereikbaar Wielrijdstf breekt bee Bruidspaar van der Heiden 65 jaar getrouwd Dinsdag LEIDEN „Hij is nog bestuur der geweest op de paardetram in Rotterdam; in 1903", zegt me vrouw Van der Heiden over haar man, „En als hij ergens langs de weg een meisje- de mat zag klop pen dan trok hij aan de bel; ting, ting. Ikzelf was in die tijd in be trekking bij een dokter in Rot terdam en voor een bruiloft moest ik met de tram mee. Op die tram was hij bestuurder en hij vroeg of ik met hem mee- wilde. Toen ik van de bruiloft terug kwam ben ik met hem meegegaan". „Verder hoef je niet te vertellen", zegt haar schoon zoon lachend, „dat was wat je noemt een vrijkaart". Na drie jaar verkering trouwden zij in Goudswaard (Zuidhollandse ei landen). Maandag 15 mei is het 65 jaar geleden dat Johanna van der Pligt aan Hendrik van der Heiden het ja-woord gaf. Nadat Hendrik v d. Heiden 3 jaar de paardentram had bestuurd, werkte hij 36 jaar op de elektrische tram. Hij had het druk want hij reed lijn 8; tussen Rotterdam en Schiedam, over de Schiedamse Dijk. Hij vertelt: "Langs die dijk waren veel café's. En veel prostitué's. Ik heb daar me nig meisje een man bezorgd. Er kwamen veel zeelui en soms moest ik als de tram daar langs kwam bukken, want dan werd er gescho ten". ,In de Eerste wereldoorlog kwam er in het huis in Rotterdam - west een Belgisch pleeggezin. Samen met zoon en dochter van der Heiden zijn vier jaar de drie pleegkinderen opgegroeid en de dochter zegt: "Een van die pleegkinderen die we 50 ZJjlsingel 2: Evangeliecentrum. Spr. evang. J. Zijlstra 8 u. nam. Wijkcentrum Driftstraat 49: Spreek uur sociale raadsvrouw 10.30 11.30 uur Gew. Arbeidsbureau: Spreekuur Man-Vrouw-maatschappij over part time-werk 9.30-10.30 uur voorm. Het Mierennest (Morsweg 59): Be jaardensociëteit 2-4 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur. nam. Boommarkt 12: Sociëteit voor ge handicapten 2-5 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19): Spreek uur Chr. Emigratiecentral® 7-8 uur Diamantplem 27: Gespreksavond Ba- ha'i 8.15 uur nam. Bevrijdingskerk: Eerste Leidse EHBO-brigade. verplichte oefenavond 8 uur nam. Zuiderkerk Beethovenavond Colle gium Musicum 8.15 nam. Speeltuin Noorderkwartier (Anna van Saksenstraat) Wijkhearing PAK 8 uur fflSDAC Woensdag Jaar niet gezien hebben komt nu uit België over voor het feest". In de Tweede Wereldoorlog ging het gezin naar Leiden. 'Toen Rot terdam gebombardeerd werd zijn we in '41 naar Leiden gevlucht" ver telt de bruid, "we hebben eerst drie maanden op kamers op de Hooi gracht gewoond en later op de Bali- straat 78". En daar woont het echt paar nog steeds; nu al dertig jaar Dochter en schoonzoon van het bruidspaar wonen bij hun in èn dat Haar 91-jarige man is in Klaaswaal Kreatief Sentrum (Breestraat 26) Ben Webster, Amerikaanse tenorsaxo fonist. 7 uur nam. Dijkstraat 2a. Spreekuur Morskwar- tier sociale raadsvrouw. 1011 uur Stadhuis. Spreekuur sociale raads vrouw 4.306 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 85) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden. 8 uur nam. Breestraat 19, Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'i 8 uur nam. Burgerzaal Stadhuis. Afscheidsrecep tie wethouder Menken. 5.156.15 uur Beloftekerk NCVB afd. Morskwartier Spr. mevr. Groot Enzerink-Van der Tas over "Land van zon en wijn". 8 Kreatief Sentrum (Breestraat 66). Filmavond Angela Davis 8 uur nam. Jazz-Zolder Hot House (rapen- gaat heel goed. Behalve een dochter heeft het echt paar een zoon. vier kleinkinderen en zes achterkleinkinderen. De 87-jarige bruid, geboren in Strijen, Hoekse Waard is nog heel gezond en maakt nog regelmatig een wandelingetje met haar jongste drie-jarige achter kleinkind. Zij borduurt en leest veel en.."vanaf november hebben we een papagaai". Amerika jeugdserie moet het maken Van onze rtv-redactie De Partridge Family moet het voor de NOS-tv helemaal gaan maken. Nu is dat natuurlijk altijd moeilijk, wanneer er sprake is van een op volging van de populaire jeugdserie „Pippi Langkous". Want de Ameri kaanse jeugdserie wordt eind Juni vroeg op de zondagavond als zoda nig gelanceerd. Enige vergelijking met jeugdidool Pippi gaat voor de Partridge Family niet op. Hoofdpersonen in het ge heel zijn vijf muzikale kinderen en een moeder, een jonge weduwe. Al musicerend trekken zij door de U.S.A. en beleven tijdens hun trip dolle avonturen. In Amerika, waar de serie als als goud van oud wordt beschouwd en men nu overdag bezig is met een Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Rutger Jacobus Theodorus zn. v. P. R. M. Borst en P. M. M. Koelewijn; Huibert Jacobus an. v. J. Baak en M. J. Verbaan; Nlcolaas zu. v. P. J. van Delft en A, Glasbergen; Agatha Maria Cornelia dr. v. L. A. J. M. Hoogeveen en H. J. A, Vlasveld; Ghislaine Anouk dr. v. J. A. J. de Lange en C. H. M. Koenders; Petrus Antonius zn. v H. J. Krowinkel en R. M. A. Voorn; Boude- wijn zn. v. J. L. Nooy en M. I. van der Zwan; Patrick Johannes Maria zn. v. J. Kluivers en D. M. J. de Graaf; Vero- nlque dr. v. J. G. J. de Laaf en W. Lepelaar; Maria Johanna dr. v. J. A. C. de Bruin en P. E. M. Weijers; Celesta Margreth dr. v. P. J. A. de Kler en J. H van den Hout; Marco zn. v. D. J. van Wieringen en C. van der Groef; Andreas Albertus Robertus zn. v. R J. A. Wurzer en E. M. A, A. Figurelli; Linda dr v. J. Boomhouwer en W Boer; Mariët dr. v. L. Niesen en M. Kelholt; Edwin Wilhelm zn. v. W. J Neuteboom en C. Hartevelt: Desire Maria Jeanette dr. v. R. Groothuls en A. van Beek; Danielle dr. v. H. Koning en J. A. Smit; Annette dr. v. R. Majo- lée en J. H. M. l'Ecluse; Frank Frits Louis zn. v. J. M. F. Box en M. A. M. Jongen; Martine Stefanie dr. v. A. M Nieuwenburg en D. T. Sanders; Miran da dr. v. H. Kleingeld en J. W. de Wolf: Erik Jan zn. v. J. C. de Jager en E. Huizinga. GEHUWD W. J. van der Waals en H. M. C. A. Henzen; E. W. Gülcher en C. E. C. Wingender; W. T. M. Ooijendijk en E M. Henneman; M. J. H. Mulder en M. P. Steenbergen: A. Ober en W. Groene. wegen; J. W. Verstraate M. C. G. Audenaert. OVERLEDEN A. van Duinen (7) dochter: A. T. van der Wereld (74) weduwe van P. van der Meer; A. Smink (72) weduwe van A. Bregman; M. *le Niet (6) zoon; F. J. van den Berg (70) man. zoveelste herhaling, was de Partrid ge Family destijds van coast tot coast een enorm succes. Momenteel is zij dat in Engeland. De jonge weduwe, die de scepter zwaait over haar muzikale troepje twee meisjes en drie jongens wordt gespeeld door Shirley Jones, die aan deze rol een naam en te vens vier gouden platen overhield Haar acteertalent was al beloond met een Oscar. Die verwierf zij voor haar rol in de film „Elmer Gantry". De serie staat niet alleen te boek als een tv-succes. Ze is evenzeer als een muzikale voltreffer te beschou wen, met 't gevolg dat de Partridge Family in eigen land vaak meer be luisterd dan bekeken werd. Twee elpees en evenzoveel singles uit*' het geheel haalden in Amerika een totale oplage van meer dan vier miljoen exemplaren. En voora! dankzij deze goodwill is het voor de Partridge Family mogelijk om nog steeds van zich te doen horen en tevens solo-werk te verrichten. Zoon Keith, bijvoorbeeld, nu enke Jaartjes ouder, maakte al een solo album. In de serie is hij het popi dool, de kleine man van de grote teksten. Zus Laurie ontpopt zich als een liberale in hart en nieren, Dan ny goochelt met de inkomsten van de groep, Christopher drumt en Tracy is de alles-wetende zus. De Partridge Family is in afleverin gen van een half uur op het scherm te zien. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Reeds maandenlang gonst het van Reeds, maandenlang gonst het van bedrijvigheid op de tennisbanen van "Artesia". Allerlei werkzaamheden dienden te worden verricht, waar van maar weinig tot de normale ar beid van de "werkers" behoorde. Blaren, pijnlijke ruggen en stijfheid waren hiervan dan ook het gevolg, maar het doel was groots: 4 tennisbanen. De opzet om deze uitbreiding zoveel mogelijk door eigen werkzaamheid van de leden uit te voeren is volledig geslaagd dankzij' de inspanning van vrijwel alle leden. Met ingang van het sei zoen '72 heeft de T.V. Artesia nu de beschikking over 4 banen, een pracht oefenkooi en een zandbak voor de kinderen. De opening van het park op zaterdag 13 mei om 5 uur zal dan ook een feestelijk tintje krijgen. Burgemeester C. M. van der Linden zal de officiële openingshandeling verrichten. Ter opluistering van de feestvreugde zal het muziekkorps "Kunst Na Arbeid" zijn medewer king verlenen, na een rondgang door het dorp te hebben gemaakt. Het eerste team van de T.V. Ar tesia in de zondagcompetitie is kampioen geworden. Dit werd be reikt door een grote overwinning van 71 op B E.S. II uit Den Haag. Hoewel er nog 2 wedstrijden op het programma staan, is Artesia niet meer in te halen door haar naaste concurrenten. Begin juni volgen de belangrijke promotiewedstrij den voor dit team. WASSENAAR De NV Rhijn- i de NV Rhijnvreugd omdat door de vreugd krijgt geen schadevergoeding weigering het niet mogelijk zou zijn (f 210.000» omdat de minister van in Oegstgeest een benzinestation te Volkshuisvesting geen toestemming bouwen. Verder vroeg de appelante wil geven een benzine-opslagplaats te een schadevergoeding van f 2500,- bouwen. Deze schadevergoeding vroeg I voor het maken van tekeningen. LEIDEN Om half twaalf gister middag is er een kleine brand ge weest in het nieuwe gebouw van de bakkerijgrondstoffenfabriek Backer en Co. op de 3e Binnenvestgracht. De brand was, toen de brandweer aankwam, al door het personeel ge blust. Het gebouw, dat Backer en Co. heeft overgenomen van Clos en Leembruggen, wordt op dit moment van binnen vertimmerd en verbouwd. Er wordt ook gelijmd en daarbij is j in één van de ruimten een benzol- I of acetondamp afkomstig van de I lijm ontstaan. Door een vonk is de damp ontvlamd. Dat vonkje kwam waarschijnlijk van een boor- of schuurmachine. Het personeel bluste het vuur bin nen enkele minuten met water, zo dat de schade beperkt bleef tot en kele geblakerde muren en wat scha- I de aan- het plafond, bij elkaar van enkele duizenden guldens, volgens de bedrijfsleider, de heer Gravemaker. Twee weken geleden ging het ge- j bouw van Backer en Co. aan de Hoge I Rijndijk verloren, door een felle I brand, die voor enkele miljoenen schade aanrichtte. geboren (Hoekse Waard». Na zijn pensioen bij de tram heeft hij nog een tijd als kassier bij het zwembad "De Zijl" gewerkt en tot zijn 87ste jaar spitte hij zijn volkstuintje om. Nog andere hobby's? Mevrouw van d. Heiden lachend: "Zijin vrouw pes ten", en zacht zegt de bruidegom: "Mijn hobby is mijn vrouw". "We wonen hier heel plezierig", zegt zijn vrouw, "mijn dochter en kleindochters zijn heel goed voor ons. Als we die niet hadden.en haar dochter lachend: "Misschien dat ze nog wel 70 jaar getrouwd worden, want haar ouders <en ze w$it naar mevrouw Van der Heiden» zijn 73 jaar getrouwd geweest". Of het 70 Jaar wordt is niet zeker, maar wel is zeker dat het een vro lijk bruidspaar is en blijft. De brui degom zegt: "Ik ben gelukkig ge weest in de liefde want ik trouwde een vrouw die één gulden in de week verdiende". Dat was 65 jaar gele den. Morgenochtend gaan burgemees ter en mevrouw Vis op bezoek bij het bruidspaar en zaterdag wordt het feest met een diner thuis, samen met de familie gevierd. Apothekers Ik zie aar Dei BENTHUIZEN De gemeente zouden komen, die een gelygsteren Benthuizen wil de indiener van be-1 vormen met de bungalow e reger zwaarschriften tegen het plan Zuid- j Prins Berahardstraat. feratie polder. het Hoogheemraadschapvijf anderen. O. T Rijnland, tegemoet komen. Het Hoog-zeggen hetzelfde. De heemraadschap heeft bezwaar ge- j toekomstige tuinen, langs Oor 1 maakt, omdat een rioolgemaal in het digbstraat worden zo sr plan ontbreekt. De gemeente heeft: waei1ten ze. dat de straat eëngag- besloten alsnog een plaatsje voor pg^en in het landschap ^gd zie zo'n gemaal in het plan op te nemen, j stedebouwkundig karakter, jioewe Het rioolgemaal moet komen op Tenslotte heeft N Hu, ulalr het terrein «'aar de voetbalveren- tegen dat a eurs" ging BSC 68 een clubgebouw wi eeI! spee]terreln 1 norme neerzetten. Het rioolgemaal zou Dl! tenein stond geproje ngagee zuiden van de BSC 68-kantme moe- ie bungalows m zuidpolda .elzijns ten komen, op twaalf vierkante me- ?emeeQte 00k aan ,wlc Jr' v tegemoet komen. Tussen d Twee Behalve het Hoogheemraadsc Pi l0Wf. genoeg speelmogeï) jes Cot heeft nog een aantal anderen protest D aangetekend tegen het bestemmings-1 plan. De heer R. Zonneveld heeft be zwaren. omdat hy de structurele en planologische opzet onaanvaardbaar vindt als aanpassing op het bestaan de. Ir. C. de Leeuw van Wengen pro testeert, omdat hy vindt, dat de Smedighstraat ten opzichte van de geplande nieuwbouw te smal wordt, j Hij had verwacht dat er bungalows! LEIDEN De Leidse politie heeft gistermorgen vroeg twee mannen van 21 en 25 jaar van de steigers van de Hooglandse Kerk „geplukt". On danks een verbod van de koster van de kerk waren zij in de steigers ge klommen Zy weigerden weer om laag te k-omen. De politie heeft hen voor onderzoek naar het bureau ge bracht. De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door apotheek Blanken. Hogewoerd 171. Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66 en apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8 (ook op Hemelvaartsdag). Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarden en lang durig zieken Ouae Rijn 190 van 910 uur voorm tel 23200 idem gezinsver zorging Morssingel 8 cel '24800 910 uur voorm Release SOS-dienst SOS- Telefonische Hulpdienst ni (01710)—25202 Vuoi alle die In moei lijkheden verkereD bereikhaai elke werkdae van acht uui o m toi ach' uur vin doorlopend Id net «eekeinde d w.z van vrtldag acht uur n.m to« maandag acht uur v.m LEIDEN De afdeling li en omgeving van de WD II mei 'n openbare byeenlkomst schoten (Café de Gouden over: Aspecten van gewes en milieubeheer. De discussie den toegespitst op de Rands land. Mej. drs. I. Giinbher Gins jaar zullen hun visie g< dit onderwerp. De bijeenk gint om kwart, over acht 'j LEIDEN De kindercrèche in de Merenwijk is maandag jdvi 10 uur geopend. In de Condorhorst zijn twee vertrekken gezellig aangekleed: een om te ravotten en een voor echt kleuterwerk. Mevrouw Brinkert. de leidster van de crèche is echt in haar nopjes met de georeerde ruimte. Men kan rekenen op een aantal dames die vrijwillig dienst doen. De eerste dag zijn er 25 peuters ingeschreven begeleid door oma's en moeders. Onder de belangstel lenden waren ook de heren De Graaf en Huyskens van MCO. p de foto wordt de eerste be zoeker ingeschreven. Het is Daantje van der Linden die met zijn moeder naar de crèche kwam. (Foto Jack» WARMOND De con van de Koningin komt vanavond naai* Warn horen wat de wensen van king zijn omtrent de b« van een nieuwe burgemeesi vergadering die openbaar om acht uur in het geme gehouden. Pastoor Kragtg- 40 jaar priestl LEIDEN in de huidige situatie geven de toegangswegen naar het nieuwe Kikkerpolder-veld van Lug- dunum reden tot ongerustheid. Het voetbalterrein, dat 10 juni officieel wordt geopend, is voor automobilisten eigenlijk alleen te bereiken als zil omrijden via Oegstgeest. Aldus het PvdA-raadslid Kwik, dat daarover vragen heeft gesteld aan B en W. Hij vreest, dat automobilisten gevaarlijk manoeuvres gaan uithalen om bij Lugdunum te komen. Of ze gaan op de Oegstgeesterweg keren waar de groene middenstrook eindigt óf ze zullen zelfs tegen de rijrichting in gaan koersen. Op de drukke voor- rangsweg die de Oegstgeesterweg is, betekent dat steeds terugkerende ge vaarlijke situaties. Kwik wil, dat de gemeente met spoed deze zaak bekijkt. Hij zelf denkt o.m. aan een ingang aan de Zweilandlaan (over het Maredijkje» naar de parkeerplaats van Lugdunum Ook zal het nodig zijn dat er ver keersmaatregelen worden getrof fen om vanuit Leiden via de Oegst geesterweg het veld op te rijden, al dus het raadslid. LI inr j LEIDERDORP Eerste dag zal het 40 jaar geleden i [Pastoor Kragtwijk de prieste ontving. Tot 1935 was hij kap [Bergen (N.H.). daarna in [Rijswijk en Den Haag. In 19 hij pastoor in Aarlanderveeijonc [hij tot 1960 werkzaam bleel hij in Schiedam benoemd wei 16 Juli 1965 is hij pastoor Meerburg". Op zondag 21 mei zul koren klaar staan om een f tt t oharistieviermg te verzorgen gn van zijn feest. Om 10.30 uu' iedereen in de kerk verwacjn 's middags om 3.00 uur is er L heid om de jubilaris te felicl de „Drie Eendjes". ist nge OEGSTGEEST Op de me TerweewegLeitwegLouise Mel lignylaanHofdijck kwam et iat rijdster uit Oegstgeest in bots ren een autobestuurder eveneeit Oegstgeest. De wielrydster, di [dei kruising geen voorrang kre« ime door de auto geschept en vi de voorruit. Zij is met een g( jat been naar het Academisch huis gebracht. mm I rouwengil besloot zilveren fee OEGSTGEEST Het Vrouwen Gilde heeft gisteren v. Patronaatsgebouw de jubileu eu viteiten besloten met een avo een echt feest werd door me king van de Sassenheimse ton eniging „Elckerlyc". die een op de planken zette en boi zorg droeg voor een goede van het Jubileum. tik VOORSCHOTEN De Voorscho- tense BF in samenwerking met de RK EHBO hield gisteravond als slot van het seizoen een grote ramp oefening in de bossen van Huize Bijdorp. Het gegeven loog er niet om: Om 20 uur hevige ontploffing in Huize Bijdorp. Kleine brand, grote rook ontwikkeling. Zusters en kinderen rennen naar buiten; onder hen een aantal gewonden. De uitvoering van dit gegeven had een moeilijke start. BB. en EHBO waren present, in het restaurant van de sporthal "De Vliethorst", de man met de rook bommen en de rotjes was er ook. maar het belangrijkste onderdeel de patiënten en de imitatie-zusters waren de tijd vergeten. Ten einde raad werd ieder kind een prooi van de op sensatie-berekende B.B.- ers en rond half negen was er een behoorlijk aantal kandidaat-pa tiënten. Om precies half negen knalden de rotjes, rookten de bommen en stond een gedeelte van Bijdorp in de gloed van het Bengaalse vuur. Luid schreeuwend kwamen de patiën tjes besmeurd met tomatensap en ander rood makend vocht het bos van Bijdorp binnen waggelen. De EHBO had direct veel werk en de zaak goed onder controle. De B.B.- ploeg, die reeds een uur had staan te trappelen aan het begin van het bos was er ook en per mobilofoon werd de brandweer en de politie ge waarschuwd. Op dat moment ging er weer iets mis- In plaats van een brandweerauto rukte de gehele Voorschotense brandweer met loei ende sirenes op naai* Huize Bij dorp. De brandweer bewees hiermee wel paraat te zijn, maar het was te veel van het goede. Er stond bij de brandweerkazerne een wagen gereed met bemanning en op het seintje van de politie zou deze wagen uit rukken. De dienstdoende wachtcomman dant van de politie kreeg echter de mededeling door "brand in Bijdorp", vergat de gehele oefening en drukte de brandweerknop in, waardoor al le vrijwillige brandweermannen uit hun huis gehaald werden. Ei* werden een paar lelijke woor den gezegd en de overgrote meer derheid van de brandweer rukte weer in, terwijl een ploeg een boom nat maakte en zo de denkt brand bluste. Ook de EHBO kwam nog|ge, voor hete vuren te staan toer dat de bommengooier zijn en« verbrand had. De brandza'. gauw gevonden en hoewel in met de voorschriften omdat het bos patiënten lagen met en beenwonden, werd de legal* mengooier snel even verzorgd. Juist omdat er zoveel mis de te gaan, is de slotoefenln de B.B. kunnen slagen. In eer pitaaltent kwamen tenslotte a! tiënten weer tot leven en het van de oefening werd gevierd restaurant van "De Vlietifu waar al die burgers, die berêi om eventueel de medemens pen bij ramp bedankt werder het afstaan van hun vrije urea

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2