Demonstratie in Leiden tegen welzij n sbeknotting leiden mist-wrden m! Lmmmmms! agenda NIET ROKEN IN RAAD BENTHUIZEN Lewi vakantie-kla Eind 1973 ruim 1000 man minder bij de NS Na handtekeningen-protest zaterdag: STRAAT- ACTIE VAN MORGEN EINDIGT BIJ STADHUIS DE REISDUIF Eucharistie in Lodewijkskerk Maand cel geeist tegen autobekleder BH Evang. landdag met Pinksteren Kerkdienst van "Philadelphia Hobo Stringband in Kreatief Bureau huisvesting gaat tijdelijk dicht VRIJDAG 5 ME] L I Lente-project Zuiderparkschool LEIDEN Deze week hield de I Zuiderparkschool «hoofd J v. d. Burghi een projektavond, die in het I teken stond van de Lente. Elke klas j had een bepaald onderwerp verzorgd, I waar veel handenarbeid aan te pas gekomen is. De onderwerpen waren: Bloesem, Vogels, Bo6. Bloembollen. I Sloot en plas en de Boerderij. Bij de j boerderij werd kaas verkocht en er was zelfs een miniatuur kaasma- I kerij, waar de kinderen zelf kaas I konden maken. Bij een nieuwe Lente hoort ook een nieuwe Mode, dus werd J door enkele leerlingen van de zesde I klas een modeshow gegeven met hu- moristisch kommentaar. Ook kon j men nog genieten van muziek en deklamatie, betrekking hebbend op de Lente. De avond, die wel heel geslaagd j mag worden genoemd, werd door heel veel ouders, grootouders en kinderen bezocht. LEIDEN Bij de wedvlucht die i "De Reisduif" vanuit Strombeek maakte, lagen in totaal 192 oude dui ven in concours. De uitslag van deze vlucht (eerste tien binnenkomende duiven) was als volgt: 1. W. Tolboom, 2. W. Kapaan, 3.. 4.. 6., 9., P. Kooy- man, 5. J. Nys, 7. J. Siera. 8. P. Moo- ten, 10. W. v. d. Nieuwendijk. VRIJDAG Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24) Oranjebalconcert 10 uur nam. 3 uur 's nachts. .Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Jeugd- bijeenkomst 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur nam. Oegstgeest. Geverstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (Voor kamerbewoners en alleen staanden) 912 uur nam. Konlngskerk Rutlclub 7.3010 uur Scarabee (Pieterskerkchoorsteeg) Ge rard Twilt (zang met begeleiding op gitaar) 8.30-1.30 uur nam. Zaterdag Het Mierennest (Morsweg 59) Kof- fie-bar 122 uur nam. Oegstgeest (Geverstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel ivoor kamerbewoners en alleenstaan- en) 9—12 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) Leldse Jeugdschaaksociëteit 25.30 uur nam. Steenschuur 11 Opening verenigings gebouw „Het Bruggehoofd" 10 uur •Scarabee (Pieterskerkchoorsteeg) Ge rard Twilt (zang met begeleiding van gitaar) 8.30-1.30 uur nam. Zondag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. evang. J. Zijlstra 10 uur voorm. Middelweg 19c Poppentheater 2.30 Leiderdorp Wilhelmlnastraat 10) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit v. kamerbewoners en alleenstaan den 11 uur voorm. 2 uur nam. en 8-12 uur nam. Hogewoerd 175 Jehova getuigen 10 uur voorm. Vestestraat 39/49 Jehova getuigen 10 uur voorm. en 3 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan 11 Ge meente voor oorspronkelijk christen dom. afd. Oegstgeest Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Scarabee (Pieterskerkchoorsteeg) Ge rard Twilt (zang met begeleiding van gitaar) 8.30-1.30 uur nam. Bonaventura (Mariënpoelstraat 6) Receptie mej. A. ter Haar 4-5.30 uur BENTHUIZEN Het moet maar afgelopen zijn met roken in de raad zaal, vindt de heer J. J. van Mierlo. Hij ergert zich al een hele tijd aan de "blauwe walm" die de vergader zaal vult als gevolg van het roken en de slechte ventilatie. In een open brief aan B. en W. doet hij de suggestie aan de hand om het roken tijdens de vergaderingen te verbieden of "rookpauzes" in te lassen. Hy besluit zijn brief met "Naast de u bekende redenen van gezondheid, hartinfarct enzovoort, zou ik willen aanvoeren, dat de verpestende at mosfeer, die in de raadzaal hangt tij dens de vergaderingen deze raad on waardig is, terwijl een dergelijke daad van zelfbeheersing de jeugd tot voorbeeld zou kunnen zijn". B. en W. hebben de heer Van Mier lo geantwoord, dat zy bereid zijn om eventueel een rookverbod in te voe ren. Een en ander wordt behandeld in de vergadering van 8 mei. LEIDEN In de Lodewijkskerk wordt morgenavond om zeven uur een eucharistieviering gehouden, ge heel volgens Oost-Byzantijnse ritus. WASSENAAR Het zou een sa menloop van omstandigheden zijn geweest, waardoor op 4 augustus de bromfietsberydster (65) op de Land- scheidingsweg in Wassenaar door een auto. bestuurd door een 48- jarige autobekleder uit Zoetermeer werd aangereden. De vrouw werd zo ernstig gewond, dat zij een week na het gebeurde overleed. De aanklacht tegen de autobe- tuurder luidde dood door schuld. Apothekers De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door apotheek Blanken. Hogewoerd 171. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66 en apotheek Oegstgeest. Wllhelminapark 8 (ook op Hemelvaartsdag). Huisartsen nink, Maurltssingel 166. tel, 33686 (wijkzuster v. d. Kiev Burggravenlaan 190 Leiden, tel. 33773). Oegstgeest Dokter E. W F. Walch- ren, Oranjelaan 29. tel. 52130 (wijk zuster S. Laman. Lijtweg 1. tel. 54500). Warmond Dokter J. H. L. Lem pers. Churchllllaan 13, Voorhout telef. 10140. Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarden en lang durig zieken Oude Rijn 190, van 9—10 uur voorm. tel. 23200 idem gezinsver zorging Morssingel 8 .tel. 24800, 910 uur voorm SOS-dienst SOS-Telefon Lsche Hulpdienst nr (01710)—25202. Voor alle die tn moei lijkheden verkereD bereikbaar elke werkdag van acht uur a.m tot acht uur vjn doorlopend in bet weekeinde d w.z van vrijaag acht uur n.m tot maandag acht uur vjn. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 20a, tel. 24555: maandag t/m P. de Jong wethouder Zoeterwoude ZOETERWOUDE Raadfclid P. de Jou'g 'KVPi zal wethouder Van Hof wegen, die onlangs afscheid nam op volgen. Raadslid De Jong heeft toen hy tijdens de raadsvergadering met grote meerderheid werd gekozen, zyn benoeming in beraad gehouden. Hij heeft nu B. en W. meegedeeld zyn benoeming tot wethouder van Open bare Werken te aanvaarden. De nieuwe wethouder werd op 21-8-1938 in Reeuwijk geboren, na het gymnasium te hebben afgelopen ging hij toch weer de agrarische kant uit. Hij vestigde zich in 1962 in Zoe terwoude. waar hy nu aan de Hoge- Ryndijk een boerderij-manege heeft. Zyn eerste optreden in de raad maakte Zoeterwoude in 1966 mee. Naast wethouder is hij ook voorzit ter van de LTB. waarbij als verzwarende omstandig heid werd verweten, dat de man tij dens het gebeurde onder invloed van drank verkeerde. Een andere oor zaak was, dat verdachte zo kort achter een andere auto reed. dat hij de bromfietster die voor hem uit reed pas opmerkte, toen de voor hem rijdende auto een scherpe zwaai naar links maakte om het slachtoffer te ontwijken, hetgeen aan verdachte niet meer mogelijk was. De president van de rechtbank merkte op, dat het drankgebruik van verdachte, die de racecourses had bezocht, ongetwijfeld van Invloed was op zijn reacties. Een brigadier van politie uit Was senaar verklaarde als getuige dat hij verdachte beslist onder invloed van drank vond. Een kennis van verdachte, een vishandelaar uit Zoe termeer had verdachte nog aange boden naar huis te brengen. De officier van justitie erkende, dat de situati eter plaatse mede als gevolg van wegversmalling, gevaar lijk is voor bromfietsers en hy vond de toestand er niet erg gelukkig. De eis luidde een maand gevangenis straf en zes maanden ontzegging rijbevoegdheid. De verdediger, rar. Van Alphen. zette uiteen dat verdachte door die straf in zyn bedrijf wel zwaar wordt getroffen en bepleitte een voorwaar, delyke traf. Vonnis op 18 mei. LEIDEN In de Leidse binnenstad em een aantal buitenwijken gaan tientallen vrijwilligers morgen handte keningen verzamelen, die ko men te staan onder een pro testbrief aan Den Haag. Het protest gaat tegen het uitge lekte voornemen van het mi nisterie om het Leidse be grotingstekort van dit jaar met de helft te verminderen. Dat betekent o.m.: geen sub sidies aan muziekverenigin gen. wykcomité's, kinder crèches, telefonische hulp dienst, Release, sportvereni gingen en clubhuizen en ook geen uitbreiding van de schooladviesdienst, geen ver - betering van riolering en walmuren en geen theater in de remonstrantse kerk. De organisatoren van de handte keningenactie hopen morgen 10.000 naman te kunnen verzamelen. Deze lijsten zullen maandagavond om half acht op het Stadhuisplein aan de burgemeester worden aangeboden. De opzet is, diaar een grote volks'deinon- s tra tie te maken. De bevolking van Leiden wordt gevraagd by de over handiging aanwezig te zijn. Muziek gezelschappen zullen het gebeuren opluisteren. „Het minst bedeelde deel van de bevolking mist toch al een behoorlijk loon. Het mag niet zo zijn dat hen ook de minimum-welzijnsvoorzieniin- geai wordt onthouden. De Leidise be groting van '72 hoort helemaal te worden uitgevoerd. En wel mi, naet- in 1980", aldus de organisatoren. Achter de handtekeningenactie staan de volgende instellingen: stich ting kinderdagverblijven en halve dag speelzalen, de GG en GD, juri disch adviesbureau. Kreatief Sentrum, Release, schooladviesdienst, sociaal pedagogisch centrum, de Zeven sprong, Troef, Medisch opvoedkundig bureau, SOS-telefonische hulpdienst, Leidse Volkshuis, Dolle Mina, maat schappelijk contactorgaan, wereld winkel Leiden, de gezamenlijke wyk- comlté's en wijkverenigimgen en de Leidse studenten bond. Bovenstaande tekening is onder dedl van een pamflet, dat morgen in de stad zal worden uitgereikt aan voorbijgangers. Dag uit voor de bejaarden HILLEGOM Het Comité Ou den van Dagen wil in samenwerking met de Federatieve Raad van Be jaardenzorg in juni enige tientallen bejaarden een dagje-uit laten gaan met een touringcar. Hiervoor is veel ged nodig, dat wordt ingezameld door notaris B. J. van Linden van den Heuvel. Zijn adres is Huize „De Spil" in de Weeresteinstraat, giro nummer 36773. Giften gaarne onder vermelding van „Ouden van Dagen". Op tweede pinksterdag wordt in het park Velserbeek te Velsen een evangelische landdag gehouden, waar gesproken zal worden over verlos sing, vervulling en verwachting. De dag. die om half elf aanvangt, staat onder leiding van evangelist Th. Dik- kes uit Leiden. Tijdens de diverse samenkomsten zal het woord worden gevoerd door de predikanten Reiling en Malgo en de evangelisten Van der Sande en Klein Haneveld (Bo degraven). Medewerking aan deze landdag verlenen o.m. het trio Nie- meyer en een team uit Canada. KATWIJK Op 7 mei wordt er een bijzondere kerkdienst gehou den in de gereformeerde Triömfa- torkerk van Katwij. (t.o. Gemeente huis). Aanvang van de dienst 2.45 In deze dienst, die speciaal is be doeld voor het geestelijk gehandicap te kind, zal voorgaan ds. W. van der Kooy, geref. predikant te Haamstede Verder zal het kinderkoor „de Lente klokjes" medewerking verlenen. Ouders en vrienden van het afwij kende kind worden hartelijk uitge nodigd deze dienst met hun kinde ren bij te wonen. Ook verdere be langstellenden zijn hartelijk welkom. LEIDERDORP Gisteravond kwamen de Leiderdorpers met hun burgemester bijeen om de doden te herdenken. In de aula van de chris telijke mavoschool las de schrijfster Marga Minco fragmenten voor uit haar boek „Het Bittere Kruid". Stemmige pianomuziek was van de heer W. v. d. Reyden. Mej. Borst las gedichten voor. Het was een plechtige bijeenkomst, onderbroken door gegiechel van leerlingetjes van deze mavo. De jeugd ontgaat blijk baar de bedoeling van dit soort bij eenkomsten. Besloten werd met het zingen van het Wilhelmus en het in acht nemen van 2 minuten stilte. LEIDEN Een "hobo" was in de eerste jaren van Noord-Amerika een zwerver. In de tijd van "Lucky Luke" zworven vele hobo's door heel Ameri ka en reisden daarbij vaak als ver stekeling mee, hangend onder trei nen. Er zijn veel verhalen over hun legendarisch bestaan. De muziek uit die sfeer folk- music speelt de Hobo String Band. Op originele instrumenten als was bord, viool, ukelele en natuurlijk gi- taat maken vier Aalsmeerders en één Amsterdammer wat zij noemen, pro gressieve country-folk. Zaterdag in Leiden. En wel 's avonds om 8 uur in het Kreatief Sentrum, op de Breestraat. De vijf muzikanten zijn geen be roeps: manager Hans de Vries is me de-firmant in de kwekerij van zijn vader, en ook de anderen hebben nog een degelijke financiële basis. Nu de eerste plaat van de Hobo String Band in de verkoop is wacht de groep rustig af hoe de verkoop ervan gaat lopen: "Ons enige doel nu is gewoon zo fijn mogelijke muziek te maken en daardoor tevreden men sen te zien". LEIDEN „Hij heeft 't echt in zijn vingers. Vanaf november '71 heeft hij eraan gewerkt. Elk week einde een beetje. Toen hy eraan be gon was het onderste deel al klaar en van het bovenste deel was de UTRECHT Dit en volgend jaar zal het aantal arbeidsplaatsen bij de Nederlandse Spoorwegen met ruim duizend verminderd worden. Aan vankelijk had men voor deze periode een vermindering van zevenhonderd geraamd, maar uit de nieuwste prognoses bleek dat de personeelsin krimping ongeveer anderhalf maal zo groot kan zyn. Blijkens een in tern NS-rapport verwacht men dat in 1974 nog eens 700 arbeidsplaatsen kunnen vervallen. In totaal denkt men in dat jaar in het wagenlading- vervoer met 400 man minder toe te kunnen, terwijl automatisering en aanpassing van expres- en stukgoed- vervoer de overige 300 plaatsen zou den kunnen opleveren. In 1976 moet de reorganisatie voltooid zijn. Een eerste reactie op de bekend making van de zyde van de Katho lieke Bond van Vervoerspersoneel was vanochtend: „Het is stijlloos van de NS dat wij als leden van de personeel sraad en vakbonden het rapport pas vanochtend in de bus kregen, precies op het ogenblik dat het personeel van deze zaak via „de koppeling" kennis moest nemen. stalen opbouw klaar. Hy hej de stuurhut afgemaakt en al binnen betimmerd", dat verti vrouw Schrama over haar m^aj. teravond werd zyn schip "D( u te water gelaten. va; De heer Schrama uit zocht ruimte om zyn boot te L0f wen en kon die bij zyn zustj. j nend op de Oude Vest vinei leen, dat was achter 'n schuur w avond moest er een 17-ton: by te pas komen om de zware "Lewi" over het dak t schuur te hijsen. Het verlig maal vlekkeloos en de geen krasje. Bij het water al men doopte zoon Jan Schrt boot met champagne: ,Jk Ja een behouden vaart", en tHi boot daarna met een plons water was gelaten startte d< meteen en tufte de boot minuten over de Oude Vest >i Mevrouw Schrama verier slotte: „Myn man is loodgicei samen met zyn twee broers t< gieter en postbode heeffcpvi laatste maanden in de weeps er aan gewerkt. En het is eejke boot geworden. We gaan er foj kanties in vieren". Dodenherdenk i in Voorschot! VOORSCHOTEN Vool heeft gisteravond de oorlogssi fers herdacht bij het monum (j de Koningin Julianialaan. O uur verzamelden ziich zeer v< gers by het monument en spi harmonievereniging 'BenveniH passelijke muziek. Na de twe ten stilte legde burgemeesteï der Haar namens het gem< stuur een krans by het moilj Hierna volgden de kransl» door de Koningin WilhelminP ging, het Voormalig Verzet eiiH bes taanden van de oorlogssjA./ fers. Tot ^lot van de korte ijlD heid werden het 1ste en 6deL van het Wilhelmus gezongef^ Opvallend was dit jaar hj aantal jongeren, dat aan ds tigheid deelnam. Het total er aan het monument, waarop] men gebeiteld staan van schotense verzetshelden, is zeer groot geweest. LEIDEN Vanaf dinsdag 9 mei tot en met vrijdag 19 mei zal het Leidse huisvestingsbureau aan de Hooigracht gesloten zijn. Ook tefle- fonisch is er dan geen contact moge lijk. In deze periode zuilen alleen verleende huisvestingsvergunningen worden uitgereikt. Daartoe zal een ambtenaar van het bureau op de werkdagen in de sluitingsperiode 's morgens van half elf tot half twaalf uur in de hal van het stadhuis zitten. De sluiting houdt verband met de nieuwe huisvestingsnormen, die on langs door de gemeenteraad1 zijn aan vaard. Voor het personeel van het huisvestingsbureau levert dat een enorme hoeveelheid extra werk op, waarvoor nu anderhalve week wordt Uitgetrokken. Alle ingeschreven woningzoekenden zullen opnieuw worden ingedeeld. Daarvan zal naderhand bericht wor den thuis gestuurd. Het is mogelijk, dat enige vertraging optreedt by de behandeling van woningzoekenden die zich in de afgelopen weken voor 't eerst hebben laten inschrijven. De behandeling van aanvragen voor een woonvergunning gaat gewoon door.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2