^^STdcnhaagen lelden conis: eids dleybal iet dood' Basketbalteam dicht na bij winst finale-poule CEEEOI IUS5®I' go winkels geopend! leidsenhage reed leidsenhage livisie is voor Kangeroes te bereiken Van Reenen (Z.A.) wil Nederlander worden Olympiads wielerronde trekt" slechts vijf buitenlandse ploegen Jeugdtoernooi G 5 MEI 1972 ADVERTENTIE PAGINA 17 Coos Taconis. vele seizoenen achtereen vaste de hoofdploeg van Kangeroes. zegt het heel beslist, lelemaal niet eens met de zienswijze van Frans Zil- at het volleybal in Leiden op dood spoor staat. Het dat de top van het Leidse volleybal, vergeleken bij ijftien jaar terug smal is geworden. Bij de heren is alleenheerser. De situatie bij de dames is al niet ir maakt Argos de dienst uit. Maar dan nog gaat ver om te stellen dat het volleybal in Leiden op staat" belangstelling mag I Meer initiatief! oudgedienden bedui- j lijken dan in de tijd j andere wens die ik heb. is ortieve triomfen vier- afdelingsbestuur wat meer n vonden de topwed- tnitiatief aan de dag legt. Frans beperkte.: Z verentant had met zÜn opmerkin- let gymnasium. Wan- over de situatie in het Leidse tal toeschouwers van ^>al niet helemaal ongelijk. gymnasium overge- 1 oen Joop van E*mond nog de scep- irden naar de ruimte 1 z*a»ide gebeurde er wat. De hal dan zou er. daar yol{f3j)ftllers maar ook de niet-vol- leyballers werden er met de neus opgedrukt dat er in Leiden volley bal werd gespeeld. Zoals bv. het ge val was met het 3-landen toernooi in de stadsgehoorzaal 'tussen Ita lië. Frankrijk en Nederland». Ik weet nog dat je moest knokken om binnen te komen. Zulke dingen hadden een onmiskenbare invloed op de belangstelling. Ook op die van de pers. Als we die periode Zilveren- tant toen ik nog 'n aankomertje was als actieve speler van Prof- wyk bekijken dan scheelt 't wel een stuk met de aandacht die er via de pers aan ons werd besteed. Ik heb er wel begrip voor dat die aan dacht is verslapt maar ik vind het toch een spijtige zaak. Vooral om dat er beslist niet minder volleybal wordt gespeeld dan destijds. Het peil ligt, dacht ik, over de gehele linie zelfs hoger. Ik durf gerust te stel len dat ploegen als Prof wijk. HVL en VVS. gerenommeerde formaties in die tijd. er nu in de hoofdklasse gewoonweg niet aan te pas zouden komen.-De vergelijking gaat uiter aard alleen op op het punt van het niveau-verschil. Wat zouden ploe gen als Prof wijk, HVL en VVS, trainend op moderne leest nu klaar spelen? Ik blijf er hoe dan ook bij dat het tegenwoordig met een veel grotere concurrentie moeilijker is dan toen om naar de top te klim men". 1 AMSTERDAM In tegenstel- ling tot het vorig jaar, toen er negen buitenlandse ploegen wa- j ren vertegenwoordigd, starten op Hemelvaartsdag slechts vijf buitenlandse equipes in Olym- pia's wielerronde van Nederland. Zwitserland, Engeland. Tsjecho- Slowakije, Denemarken en Rus land beginnen dan, tesamen met nog twaalf nationale merken- teams. aan de proloog, een indi- viauele tijdrit over dertien kilo- meter in het Brabantse MilL frankrijk (met wereldkampioen Re- gis Ovion) en België gaven de voor keur aan Warschau-Berlijn-Praag en de grote koersen in eigen land. Algemeen leider Joop Middelink: „Frankrijk had in eerste instantie toegezegd, maar evenals bij de Bel- I gen krijgt de Vredeskoers voor- rang". Waardoor men van de bui tenlandse equipes niet veel te ver wachten heeft, omdat onbekende I coureurs op de startlijst prijken. Zo komt Zwitserland met een club- team uit Bazel. Engeland arriveert j zonder Phil Edwards en Denemar- j ken zonder Blaudzun, die lange tijd de leiderstrui in de ronde van Alge rije heeft gedragen. „De Tsjechen". Het team van Kangeroes met weet Middelink. „sturen een sterke (midden, no. 11) op de eerste rij I ploeg. Jiri Daler, de oud-achtervol- Coos Taconis. gings kampioen die als ploegleider optreedt, komt met zes man, die ADVERTENTIE zijn geselecteerd voor München". ploegentijdrit te Bladel (26 kilome ter) en Bladel-Maastricht (175 kilo meter»: 14 mei Maastricht-Valken burg (141 kilometer); 15 mei Di- dam-Nijverdal '154 kilometer)16 mei Nijverdal-Steenwijk (160 kilo meter»; 17 mei Steenwijk-Wieringen 138 kilometer)18 mei individuele tijdrit te Wieringen <35 kilometer) en Wieringen-Amsterdam (95 kilo meter». Totaal 1107 kilometer. Voetbal De Nederlandse scheidsrechter Jef Dorpmans is door de Europese Voetbal Unie uitgeno digd voor het UEFA-jeugdtoernooL (landenploegen van spelers van 16 tot 18 jaar), dat van 13 tot 24 mei in Spanje wordt gehouden. Dorp mans. die dit seizoen zijn carrière beëindigt omdat hij aan de leeftijds grens is, leidt op 11 mei in het Feye- noord-stadion eerst nog de bekerfi nale tussen Ajax en FC Den Haag. can. ook een anders pak komen. Meer op rties gebaseerd". Apart poet ik toegeven dat jwel zijn invloed heeft e belangstelling. Zon- bgeroes" borst te wil- het wel zo dat het pag volleybal ziet niet een ontmoeting op zal gaan. of het tnoeting zijn met een Dm volleybal als kij- n waarderen moeten technische en takti- jen bij de spelen- nwezig zijn. Die kwa- durf ik beslist zo te roes. En niet alleen li maar ook het twee- bewijs daarvoor is de Kangeroes 2 in de d van deze competi- lald op DetryDen ioofdklasse. En daar van Kangeroes 1 aan b- Onze plaats in de tanen) eerste divisie fen omdat enkele spe- perste team niet be ta leek het ons een kt om het hele twee- ps op hoofdklasse-ni- optreden. Met een esultaat zou ik zeg- eroes 1 in de eerste, de tweede divisie en j rgos in de eerste di- ehoord dat de kans is) lijkt Leiden op toch niet zo slecht komen. De vraag is kan. LEIDEN Het is vrijwel zeker dat Nederland binnenkort een po tentiële medaille-kandidaat voor de Olympische Spelen in München rij ker zal zijn. De Zuidafrikaanse at leet John van Reenen, die zich de afgelopen jaren bij de beste discus werpers ter wereld heeft geschaard, heeft namelijk de Nederlandse na tionaliteit aangevraagd. Van Reenen, 2 meter lang en 125 kg wegend, wil erg graag aan de Spelen van Mün chen deelnemen. Aangezien Zuid- Afrika echter vanwege z'n rassen discriminatie door het Internatio naal Olympisch Comitee wordt ge boycot, kan Van Reenen niet voor dat land uitkomen. Omdat hij van Nederlandse afkomst is wil hij nu op grond daarvan de Nederlandse nationaliteit verwerven. Op het ogenblik verblijft Van Reenen in Amerika waar hij, in Zuid Californië werkzaam is als il lustrator. Voordien studeerde hij enige jaren aan de universiteit in Washington en bracht het o.m. tot universitair kampioen discuswerpen. De 25-Jarige Van Reenen heeft het seizoen bijzonder goed ingezet. De afgelopen maanden klopte hij de Amerikaanse wereldrecordhou der Jay Silvester enkele malen en verbeterde hij voorts zijn persoon lijk rekord tot 63.86 meter. Bfj AANKOOP van een AUTO is goede raad DUUR. DE FORD ESCORT NIET Voordelig - ruim - snel. Vanaf f7165,incl. b.t.w. AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND N.V. Leiderdorp: v. d. Valk Bou- manweg 71, tel. 30325. Door de proloog in Mill krijgt Olympia's Ronde dit jaar drie tijd ritten. Na de ploegentijdrit in Bla del volgt in Wieringen, op de laat ste dag, nog een individuele tijdrit over 35 kilometer. Evenals alle an dere jaren valt Amsterdam opnieuw de start en finish toe. „De proloog hebben we speciaal ingelast om de ronde op acht dagen te brengen. Volgens de UCI-reglementen mogen we per dag maximaal 140 kilometer afleggen. Halen we er een dag af, dan komen we ver over het gemid delde". De etappes: 11 mei proloog te Mill (dertien iklometer)12 mei Amster- dam-Bladel (180 kilometer); 13 mei Schenk wordt verslaggever voor de NOS HILVERSUM Europees- en wereldkampioen schaatsen Ard Schenk zal als sportverslagge ver worden toegevoegd aan de 34 man sterke gecombineerde radio- televisieploeg van de NOS. die de Olympische Spelen in München zal verslaan. Giste ren is de NOS met Ard Schenk tot overeenstemming gekomen. De veelvoudige schaatskampioen had al eerder de wens te kennen gegeven, als sportverslaggever voor de televisie te willen op treden. Ard Schenk zal in Mün chen worden belast met het ma ken van interviews in verschil lende takken van sport. Na de Olympische Spelen zal Ard Schenk gaan werken voor Stu dio-Sport van de NOS-televisie ADVERTENTIE betreft (en dan langeroes) geloof ik et hangt in belang- an de middelen. On- t het laten afweten, nzerzijds. Natuurlijk een duidelijke zaak iets voor zijn geld n de vorm van spre- Ik ben ervan over- sponsor. als Kange- naar de eredivisie oogst waarschijnlijk de buidel zou heb- vergeet wat te ge- momenteel in Ne- behoorlijk volleybal Zeker aan de top. niet mee om die top Egeroes hangt daar e competitie pakten laats op de ranglijst hele seizoen op de hadden gestaan, dit zouden een sponsor ie een tikkeltje meer aar het aankomt op het geïnvesteerde kwaliteiten "Een ander punt dat Frans Zil- verentant aan de orde stelde is dat er zioh geen nieuwe vereniging aan dient die de monopolie-positie van Kangeroes bij de heren aantast. Maar hij voerde in een adem aan dat hij spelers in de afdelingsklas se zag rondhuppelen die de kwali teiten bezaten om op veel hoger ni veau aan te treden. Of dergelijke spelers proberen te blijven waar ze zijn en proberen tot nieuwe "for matie te komen of ze komen naar Kangeroes. Dat laatste is het geval. Voor ons niet onplezierig. Wat er aan potentieel in Leiden is. komt bij ons terecht. En dat is in de praktijk de bundeling van krachten die nodig is om te kunnen door stoten. Zo'n 10 jaar geleden doken er in Leiden ineens spelers op als Jacques de Vink, Jaap Broesma en Bert van der Leeden. De laatste twee waren dan wel niet van internatio nale klasse maar menige eredivisie- ploeg zou hen in hun beste periode zeker graag in de gelederen hebben gehad. Dat kan weer gebeuren en dan zijn we meteen waar we moe ten zijn. Het is al gezegd: Kange roes "hangt" tegen de top aan. Als er een uitzonderlijk begaafde speler komt, zou de injectie er zijn. Die kan zich morgen aandienen want er zijn tenslotte tegenwoordig in Leiden meer volleyballers dan in de periode van Prof. wijk, HVL en VVS. Nee voor mij is het volleybal in Leiden verre van dood. De toe komst hoeven we echt niet zo som ber in te zien en ook de eredivisie is voor Leiden beslist geen Utopia. België voor het eerst verslagen 95-t l LEIDEN Morgen organiseert VTL een jeugdtoernooi voor F-ju nioren (8-9 jarigen). Deelgenomen wordt door LFC, Lugdunum, Roo- denburg, Docos en VTL. Zij zullen strijden om de „F C. De Boer" wissel cup. Deze wisselprys is de heer De Boer aangeboden bij zijn afscheid als voorzitter. Aanvang van het toernooi 12 uur. HAARLEM De staande ovatie van het ruim 2000-koppige publiek gold René Mol, de Belgische coach van het Neder landse basketbalteam, en zijn mannen na de klinkende over winning op België (9574). NederlandBelgië was met veel tam tam aangekondigd. Want deze wedstrijd zou beslissend worden voor een plaats in de finalepoule in Amsterdam. Nederland is daar nu het dichtst bij gekomen, al moet vanavond nog wel „even" met Albanië worden afgerekend. Dolgelukkige René Mol (die 10 jaar coach van de Belgische na tionale ploeg is geweest) na afloop: „Onze opzet is volkomen geslaagd. Wij moesten hard. rpaar niet onspor tief. spelen en de persoonlijke fout maken voordat de Belgen aan hun drive begonnen". Door Jan van der Nat Autosport De internationale Ne derland rallye gaat dit Jaar niet door. De rallye (vroeger Saueriand- rallye geheten) zou worden gehouden van 14 tot 19 september. De reden van de afgelasting is het feit dat er geen sponsors gevonden konden worden. Als de internationale Auto mobiel Federatie ermee accoord gaat vindt nu waarschijnlijk de Tul- penrallye in deze periode plaats. En persoonlijke fouten zijn er ge maakt. Maar liefst zes man moesten met het maximum van vijf, vroeg tijdig de bank opzoeken en in totaal werden er 45 p's gemaakt. Dat har de spel had overigens al snel suc ces. De Belgische ploeg bleek zeer verrast, kwam moeilijk in z'n spel en Nederland greep direct een voor sprong. Met Karei Vrolijk in die be ginfase als uitblinker werd al ruim afstand genomen van de ontredderde Belgen: 16—7. Verdedigend kwam België veel lengte tekort. Zo moest Jacques van Thülo (1.83) in de man- to-man verdediging Kees Akerboom (2.06) het scoren beletten. Dat bleek voor de kalende Van Thillo een te zware opgave, want Akerboom werd evenals gisteren tegen Tsjecho-Slo- wakije topscorer (28 punten). Abso lute uitblinker bij de Belgen was Luc de Parmentier, die totaal 27 punten achter zijn naam liet noteren. Illllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllll HAARLEM De overwinning die Nederland gisteren op de Belgen be haalde. was de eerste in de reeks van 22 interlands tussen deze lan den. 21 maal werd België dus win naar. maar uitgerekend nu Neder land een Belgische coach (René Mol» heeft, werd de eerste overwinning op onze zuiderburen behaald. Halverwege de eerste helft kwam België nog terug (2723). maar wis sels voor Kales en Van Tuyll, die plaatsmaakten voor Boot en Van Woerkom, wakkerden het vuur in de Nederlandse ploeg weer wat aan Bij de rust had de oranjeploeg zijn tegenstander al weer flink op af stand gezet: 50-39. Direct na de her vatting liep de ploeg van René Mo nog verder uit. Binnen luttele secon den was de achterstand voor de Bel gen zelfs al hopeloos: 69—48. Guy van der Broek, coach van de Belgi sche ploeg, gaf zijn team opdracht over te gaan op een press-verdedi- ging. Daarmee slaagde hij er in de achterstand te beperken maar ook al moesten achtereenvolgens Boot. Ka- les, Vrolijk, Ruud Harrewijn Van Woerkom en Huug Harrewijn met vijf p's naar de bank, Nederland raakte niet in paniek en zegevier de met de alleszeggende oijfers van 95—74. Topscorers Nederland: Kees Aker boom 28, Karei Vrolijk 13 en Frank Kales 10. België: Luc de Parmen tier 27 en Willy Steveniers 15. Overige uitslagen: Poule A: Honga rije Groot Brittannië 89-66 en Polen-Spanje 86—88. Poule B: Grie- kenland-Denemarken 87—33 en Ita- lië-Frankrijk 79—65. Poule C: De twee uitblinkers van Ne- derland-België in een duel om de bal. Karei Vrolijk (8) wordt 'op de heup' genomen door Luc de Parmentier: het leverde Neder land twee strajworpen op. Ierland-Bulgarije 55—133 en Zweden Oostenrijk 97—80. Poule D: Alba- nië-Tsjecho-Slowakije 69—88.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17