LEIDSCH DAGBLAD NERVEUS OVERLEG SAIGON vandaag Vier doden bij inhaalmanoeuvre Geen bewijs thalliumzaak Bevrijdingsfront beheerst bijna heel Midden-Vietnam RAMERS - WRIJ ZONNIG FRONTALE BOTSING IN ALPHEN Nee CDU tegen Ost- verdragen blijft LEIDSCH Hl DAGBLAD O. a. in Leiden Met gestolen cheques 75 mille geïnd Cassius Clay wint weer (phtc/ Qlieuws jopgericht 1 maart 1860 DINSDAG 2 MEI 1972 No. 33698 Directeur: G. Koopman Hoofdredacteur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 23,SS per kwartaal (postabonnementen f 26,75), f 7,90 per maand (b|) vooruitbetaling?giro 57055, losse nummers t 0,3» Witte Singel i. Lelden - TeL: 25041. Redactie: 31607 Na bezorging tot 20 uur. tel 30500 (zat 18 uur) 16 PAGINA'S pHOENREPARATIE SINDS 1929 Klaar terwijl U winkelt. 6,95 p.p. antislip zolen I 1EB£N f 7,95 p.p. Klaar terwijl U wacht (3 minuten). „HAKKEN" enorm sterk. es v.a. 2,50 p.p. n 3,25 p.p. opend van dinsdag t.m. zaterdag KOREV AARSTRAAT 17 LEIDEN e Bilt verwacht van vanavond morgenavond: zonnig en op de meeste plaatsen log weer. Minimumtemperaturen [eveer 10, maxima morgen van 14 den aan de kust tot 22 graden in binnenland. Zwakke tot matige ld in hoofdzaak tussen noord en (Opgemaakt om 12.40 uur» dogwater te Katwijk te 5.54 uui 18.17 uur; laagwater te 1.44 en 7 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Vier mensen zijn om het leven gekomen en twee werden ern stig gewond ten gevolge van een autobotsing die zich gisteravond om ongeveer negen uur voltrok bij Alphen aan den Rijn. De slachtoffers zijn de 22-jarige N. van Veen uit Bodegraven en zyn passagiere, de 15-jarige leerling-verkoopster A. Hen- drikse uit Boskoop, de 58-jarige automobilist J. H. Icke uit Am stelveen en zijn 60-jarige echt genote. De dochter van het echtpaar Icke werd zeer zwaar gewond naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd, evenals haar vriendin, de 26-ja- rige studente A. G. Schoof uit Amsterdam. Het ongeluk gebeurde, toen de Bodegraver met zijn Austin op de Oostkanaalwcg ging in halen. Eerst schampte hij een voor hem rijdende Taunus en daarna reed hij frontaal op de auto van de familie Icke. Me vrouw Icke en Van Veen waren op slag dood, J. H. Icke overleed kort na aankomst in het zie kenhuis. In de loop van de nacht overleed mej. Hendrikse (foto Wim Dijkman) BONN (AP) De leider van de Westduitse oppositie Ralner Barzel heeft vandaag verklaard dat de Christendemocratische Unie zich zal blijven verzetten tegen ratificatie van de door kanselier Willy Brandt met Moskou en Warschau geteken de niet-aanvalsverdragen in hun huidige vorm. Barzel stond vandaag de pers te woord na een vergadering van presidium van de CDU. De vergade ring hechtte met algemene stemmen haar goedkeuring aan de voorstel len die Barzel heeft gedaan in a woord op een memorandum van Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 16 mei 1972 en ontvang de krant reeds vanaf heden. n Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Leiden. GENNEP (ANP) Notaris A. O. J. A. Bloemarts in Gennep is voor zo ver de politie thans heeft kunnen na gaan voor ongeveer f 75.000 op gelicht door een onbekende die het geld by banken heeft geïncasseerd door gebruik te maken van gestolen cheques en een vals paspoort als legi timatiebewijs. Op de cheques was de handtekening van de heer Bloemarts nagenoeg feilloos nagemaakt. De onbekende heeft in de tweede hdlft van april geopereerd, om. bij de Algemene Bank Nederland, de AMRO-bank en de Nederlandse C-re- dietbank. Hij inde het geld om. in Delft, Leiden en Rotterdam. De oplichting kwam aan het Mcht toen die Gennepse notaris dagschrif ten van zijn bankrekening bü de ABN controleerde en hij een afge schreven bedrag niet kon thuisbren gen. De recherchegroep van de rijkspoli tie te Roermond, in samenwerking met de rijkspolitie te Gennep, pro beert uit te vinden, hoe de cheques in handen van de oplichter konden ko- regering dat was opgesteld met het doel een einde te maken aan de par lementaire crisis in de Bonds republiek. Barzel zei niet wat het memoran dum inhield en maakte ook zijn eigen voorstellen niet bekend. Mor gen komt de regering met de opposi tie voor de derde maal in een weef bijeen om te trachten een uitweg te vinden uit de crisis. Barzel verklaar de dat de kwestie van de niet-aan valsverdragen het voornaamste on derwerp van gesprek blijven. SAIGON (AP, Reuter, AFP, UPI) In de Zuidviet- namese hoofdstad had vanochtend op het hoogste niveau nerveus overleg plaats over de snel verslechterde situatie voor het regime Thioe. De Amerikaanse ambassadeur Ells worth Bunker en de Amerikaanse opperbevelhebber Creyghton W. Abrams spraken geruime tijd met president Ngoejen Van-thioe. Over het resultaat van dit overleg werd niet meegedeeld. In het noordelijk deel van Zuid-Vietnam dreigt de -positie van de Zuidvietnamese troepen volkomen ineen te storten. Na de val van Kwang Tri staan de troepen van het Bevrijdingsfront en Noord- Viet nam tot voor de poorten van Hoe-ee, de oude Keizerstad, waar de evacuatie van burgers en familie van Amerikaans en ander bui tenlands personeel in volle gang is. Aangenomen kan worden dat met de val van Hoe-ee rekening wordt gehouden. Kontoem in het centrale bergland is niet meer dan een belegerd garnizoen met en kele tienduizenden wanhopige vluchtelingen. Vanochtend vielen bommen op het centrum van Qui Non aan de kust. Het is een van de weinige steden van de provincie Binh Dinh, die nog niet ln handen van het Bevrijdingsfront zijn. Op tal van plaatsen hebben de guerrillastrijders de belangrijkste Zuidvietnamese weg, autoweg num mer 1 afgesneden, zodat aanvoer van voedsel, troepen en materieel een bijna onmogelijke zaak is. Dat moet door de lucht geschieden maar het luchtafweergeschut van het Bevrij dingsfront en Noord-Vietnam vormt daartegen een geducht wapen. Tempo Als het tempo van de overwinnin gen van de troepen van de Voorlopi ge Revolutionaire Regering van Zuid Vietnam (Bevrijdingsfront. Vietcong) aanhoudt dan is binnen 24 uur Viet nam weer opgedeeld. Behalve Noord en Zuid-Vietnam komt er een deel Midden-Vietnam onder het Bevrij dingsfront dat slechts enkele steden als Danang (door de Amerikanen herschapen in een militaire vesting) mogelijk niet op korte termijn zal kunnen veroveren. In Washington verklaarde een woordvoerder geschokt te zijn over de verheviging van het offensief De woordvoerder, Charles Bray, zei te hopen dat er zeer binnenkort ernsti ge en constructieve onderhandelin gen worden geopend. Troep< en Volgens het Amerikaanse opperbe vel in Saigon zijn de afgelopen week weer 11.300 man uit Zuid-Vietnam teruggetrokken. Daar staat echter tegenover dat de sterkte van de ze vende vloot voor de kust van Zuid- Vietnam met 6500 man is uitgebreid. Die bedraagt nu 44.500 man. Daar naast bevinden zich in Thailand nog 35.000 militairen. De sterkte van de Amerikaanse militaire macht die be trokken is bij de oorlog in Indo-Chi- na komt op (inclusief de grondtroe pen in Zd.-Vietnam zelf) op die ma- nier toch nog op meer dan 145.000. Volgens een instituut van opinie-on derzoek van de Universiteit van Princeton is 69 procent van de Ame rikanen het met Nixon eens, dat de luchtaanvallen op Noord-Vietnam op militaire doelen moet doorgaan zo lang het offensief in het zuiden voort duurt. Het instituut ondervroeg dui zend Amerikanen. Zie ook pagina 8. VANCOUVER Oud-wereld kampioen Cassius Clay heeft van nacht een puntenoverwiiralnig be haald op de Canadees George Chuva- lo. Clay werd na het gevecht over 12 ronden unaniem tot winnaar verklaard. Hij kreeg van de drie Juryleden totaal 33 ronden op zijn naam tegen Chuvalo, die in de zesde ronde aan zijn linkeroog en mond werd verwond, slechts drie. Natuurlijk komt in de kolommen van deze krant vandaag diverse malen het woord koninginnefeest voor. Begunstigd door stralend weer hebben deze festiviteiten gis teren namelijk het leven in stad en land beheerst. Vooral ten gunste van de jeugd werden tal rijke activiteiten ontplooid. Rudi C-arrell duikt meestal daar op, waar tv-amusement te zien is Nu weer in Montreux, waar h(j nijver zaken doetPAGINA 5 Er staat een nieuwe Europese vakbond op stapelPAGINA 7 De spijtoptanten uit Polen zijn nog Duitser dan de Duitsers PAGINA 8 Morgenavond voetbalt het oranje team tegen Peru. De bondscoach houdt by de opstelling de ogen duidelijk op Duitsland gericht PAGINA 9 Het "Leidse" elftal, dat gisteren tegen Haarlem moest optornen, was zó voor de gelegenheid sa mengesteld dat het tegen de goed ingespeelde tegenstander geen kans hadPAGINA 11 Den Bosch De 36-Jarige monteur J.R., die een half Jaar geleden be kende zijn ex-verloofde, de negen tienjarige Willy Maas met thallium te hebben vermoord en een poging te hebben gedaan ook zijn vriendin Antoinette Voormans (27) om het leven te brengen is niet schuldig aan de vergiftiging van drie andere meisjes, die met de overleden Willy Maas bevriend waren. De districtsrecherche van de rijks politie is tot deze conclusie geko men na een onderzoek, dat enkele maanden heeft geduurd, De drie meisjes, die evenals Willy Maas, bij Organon in Oss werkten werden allen in oktober 1971 ziek. De oorzaak is nooit gevonden: één van hen, de zeventienjarige Mientje Manders, overleed na hevige pijnen, de beide anderen herstelden. Ook in het geval van de vroegere echtgenote van de monteur, de later hertrouwde Maria de Haas, die we kenlang hevige pijn had, kon de oorzaak nooit worden opgespoord De vrouw werd beter. In Londen is gisteren een speciale trein met een expositie over Nederland van start gegaan voor een rondrit door Engeland en Schotland. Doel van deze ten toonstelling is om de handel met en 't toerisme naar ons land te bevorderen. Op de foto bieden 3 kaasmeisjes een onvervalste En gelse bobbie een stukje Neder landse kaas aan. Op de achter grond een draaiorgel, dat op de trein Nederlandse volksliedjes ten gehore zal brengen. We blijven in het buitenland de indruk vestigen een land van kaas, boter en eie ren te zijn. Vandaag honderd jaar gele ien stond in de krant: Met innige smart heeft men heden uit Luxemburg de tijding vernomen, dat HK.H Prinses Amalia, gemalin van Z.KJH. Prins Hendrik der Ne derlanden (broeder van Ko ning Willem III) hedenmor gen te kwartier wer zessen aan verlamming der longen is overleden. Prinses Amalia. geboren hertogin van Saxen- Weimar-Eisenach, bereikte slechts den leeftijd van 42 iaar. Zij trad in 1853 in den echt met Z.K.H. Prins Hen drik. H. M. de Koningin heeft aan de Vereeniging tot be scherming van dieren te 's- Gravenhage *oen toekomen eene gift van f 100, zulks •net het oog op de in sep tember a.s. te houden ten toonstelling Z.K.H. Prins Frederik der Nederlanden heeft f 1000 geschonken aan de commissie voor de over stroomingen op Java. Vandaag 50 jaar geleden: De laatste dage wordt de omgeving van Doetinchem schier dagelijk onveilig ge maakt door Duitschers. die zich aan kleine of groole diefstallen rldig maken Zaterdagnacht heeft een brutale inbraak pleats gehad rij den heer Vos. Ook nu weer leidt het spooi van den dader over de grens. Een aantal Nederlandsche kolonisten onder leiding van ir. Rutgers, aan wien de sow jet- regeering concessies heeft verleend tot ontgin ning van gronden en weder opbouw van fabrieken in de kolenvelden var. Kosnitz in Siberië, zal 12 Mei daarheen vertrekken.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 1