Loopt de kuip leeg? Oude Tourmannen keken al vooruit naar Scheveningen $10 Coen Mo niet dood Boerderij Meerrusf Skol spreekt uw taal. Proeft maar. ww* Wapenstilstand met Van Hanegem Afscheid Frans Schoofs Haarlems elftal voor strijd tegen Leiden UITSLAGEN HILVERSUM Tototips 1 1 1 ■1 1 1 1 i 1 ■1 1 1 ■I [okado in le Tour? Richard Nixon naar OS? „IJzeren Willemviel weer bijna... OENSDAG 26 APRIL 1972 ZA ROTTERDAM Coen Moulijn is de afgelopen twee dagen het tragische middelpunt geweest van geruchten als zou hij zijn overleden. Het Feyenoordbestuur en een lid van Coens winkelpersoneel hebben de mare, die dinsdagmorgen nog hardnekkig de ronde deed in Rotterdam, met klem tegenge sproken. „Coen is springlevend", zo luidde het commentaar. De 36-jarige Feyenoorder was nog niet bereikbaar om dit zelf te bevestigen. In de herenmodezaak, die Coen in Rotterdam-Zuid drijft, heeft de telefoon maandagmiddag en dinsdagochtend rood gloeiend gestaan. Tientallen mensen informeerden ongerust, of de geruchten waar waren. „We konden iedereen gerust stellen. Coen leeft. Vanmorgen hebben we nog koffie' met hem gedronken", zei een winkeljuffrouw. Ze vertelde, dat ook Rinus Israel met een door tranen verstikte stem had opge beld. „Hij kon niet eens uit zijn woorden komen". Het bestuur van Feyenoord beschouwt het verhaal over de „dood" van Coen als: „een nare zaak. Er is niets met Coen aan de hand. Hij is volkomen gezond", aldus een woordvoer der van het bestuur. Het is inmiddels een raadsel hoe de geruchten in de we reld zijn gekomen. Gedacht wordt aan een „grappenmaker". Het winkelpersoneel van Coen heeft er echter geen flauw idee van wie dat geweest kan zijn. Vast staat dat een verslaggever van het ANP in Rotterdam in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks twee uur door een onbekende man werd gebeld met de mededeling, dat Coen niet meer leefde. Ook het ANP-kantoor in de Maasstad is dinsdagochtend door talloze mensen gebeld. In het beursgebouw in Rotterdam was de „dood" van de voetballer dinsdag onderwerp van ROTTERDAM In het Feyenoord-stadion heeft een ver helderend gesprek plaatsgevonden tussen de Feyenoord-leiding (Brox en Happel) en Wim van Hanegem en zijn echtgenote. Een psycholoog was op uitnodiging van Feyenoord ook bij het onderhoud aanwezig. Het resultaat van langdurig praten: het is weer vrede tussen Van Hanegem en Feyenoord, al kan wel licht beter van een wapenstilstand worden gesproken. Want al tarint Van Hanegem sinds gisteren weer normaal met de selec- tiegroep mee en al kan worden aangenomen dat hij ook zondag te gen de FC Den Haag van de partij zal zijn, toch blijft hij resoluut bij zijn voornemen om de Kuip aan het einde van het seizoen te verla ten. En Feyenoord zal daarbij geen al te hinderlijke sta-in-de-weg zijn. Mits de transfer heel veel geld op brengt (tegen de anderhalf miljoen) en een waardige vervanger voor die „beroemde nummer tien" kan wor den aangetrokken. Door Rob Vente Al hebben zich „officieel" nog geen gegadigden bij Van Hanegem ge meld (niet zó vreemd overigens; belangstellenden zullen ongetwijfeld eerst bij Feyenoord aankloppen), toch schijnt er grote interesse te bestaan voor de man die Brox in het begin van dit seizoen „voor geen goud kwijt wilde". Zoals be kend willen sommige Ajax spelers hem er in De Meern graag bij heb ben. maar het bestuur schijnt hoog uit een miljoen voor Van Hanegem op tafel te willen leggen. Feyenoord vraagt méér en is er uiteraard bo vendien nogal huiverig voor om zijn vedette juist aan de aartsrivaal kwijt te raken. Wat de internatio nale markt betreft: Olympique Marseille, dat dit seizoen overigens al eens naar Van Hanegem lonkte, schijnt voorop te gaan, terwijl ook Anderlecht (lees: Kessler) de Feyenoorder graag zou aantrekken. Het ziet er overigens naar uit dat J niet alleen van Hanegem Rotterdam gaat verlaten. Feyenoord wil aan sturen op een volkomen „ander" elftal en daardoor zouden vier, vijf spelers moeten gaan en komen. Bij de wisselingen speelt de in Brussel woonachtige internationale voetbal makelaar Bekeffi, de man die Res- sel en Ladinsky naar Feyenoord bracht, een grote rol. Bekeffi: „Ik heb dezer dagen zélf contact opgenomen met Feyenoord en gevraagd welke Rotterdamse spelers er in aanmerking zouden komen om naar een nadere vereni ging te vertrekken. Ik verwacht elk ogenblik een telefoontje van Brox met het antwoord". Naar verluidt zou het Feyenoord niet ongelegen komen als Posthumus, Maiwald, La dinsky en dan Van Hanegem. ook „goed geld" voor de andere spelers vragen. Het bedrag dat bijvoorbeeld Posthumus zou moeten opbrengen, schijnt tegen de vijf ton te lopen. Overigens zou het bepaald niet ver rassen als Posthumus het betaald voetbal de rug toekeert om weer in woner van Harderwijk te worden, waar hij nog steeds een pension drijft. Ook bij anderen uit de huidige se- lectiegroep is het een vraagteken of zij het volgend seizoen nog Feyen oord zullen dienen. Bij Joop van Daele en Jan Boskamp bijvoorbeeld, terwijl bovendien het contract van Theo Laseroms (32) afloopt. Lase- roms, voor wie uit België belang stelling bestaat, van de zijde van Anderlecht en Charleroi. En voor Bram Geilman is er de mogelijk heid dat hij naar Helmond Sport de nieuwe club van René van Eek vertrekt. Nu het aantal geruchten betreffende vertrekkende spelers groeit, AMSTERDAM De tafel tennis- carrière van Frans Schoofs is nu de finitief ten einde. De 33-jarige speler van DeltaLloyd nam gisteravond af scheid van zijn sport in een wedstrijd tegen een sterke Zuidslavische selec tie, hem aangeboden door zijn ver eniging. Het scheelde niet veel of Frans Schoofs had zijn loopbaan besloten met een verrassende zege op Istvan Korpa, de Zuidslavische nummer drie, die bij de Europese kampioenschap pen te Rotterdam de Zweed Kjell Johansson uitschakelde. Schoofs ver loor evenwel de derde game net met 20-22. De Amsterdammer bewees in deze partij niet alleen verdedigend, maar ook aanvallend zijn klasse, Bondscoach Dusan Tigerman: "Bij zonder jammer dat hü ophoudt. Hij zorgde altijd voor een goede geest in de ploeg en zette zich altijd voor hon derd procent in". De 'Vriendschappelijke" ontmoe ting tegen de Zuidslaviërts eindigde voor DeltaLloyd in een nederlaag van 15. Het enige punt werd gemaakt Feyenoord-kringen praat men ook door Frans Schoofs zelf, tegen Zoran al uitvoerig over de nieuwe oogst. En daarbij komt elke keer weer de naam van Aad Kila naar voren. De Hagenaar zou zelfs al rond zijn met Feyenoord. En uiteraard wordt Kei- ta nog steeds hardnekkig genoemd. Keita, die overigens moeilijk van Saint Etienne lijkt los te weken. In de Franse plaats is men op het ogenblik zelfs met grootscheepse ac ties bezig om de financiën bijeen te brengen, die een nieuw, lucratief contract van de donkergekleurde spits bij Saint Etienne zouden moe ten waarborgen. Kosanovlc: 21-9, 21-15. Er bestaat een kans dat Frans Schoofs niet helemaal voor de tafel- tennissport verloren gaat. Schoofs: "Van cLH'orse verenigingen en ook van bondswege heb ik aanbiedingen ge had om trainer te worden. Maar in de huidige situatie doe ik het niet. Ik heb mijn voorstellen gedaan en als ze bereid zijn die in te willigen pra ten we verder". Na de wedstrijd werd Frans Schoofs reeds erelid van de Nederlandse ta feltennis bonid (NTTB) benoemd tot erelid van DeltaLloyd. HAARLEM Voor het Haarlems hattrick. De snelle Leunk, Eichen- KNVB-elftal, dat maandagmiddag 1 mei op het veld van LFC in Leiden tegen het Leidse KNVB-elftal speelt, zijn zestien spelers geselecteerd. Het zijn: A. Steen voorden (DEM), H. Tekelenburg <HFC>, F. Dikst aal (Stormvogels), Tjeerd Kort (VSV), Th. Nijssen (Velsen). A. Glas (Haar lem). F. Koek (EDO), A. W. Stip hout (Schoten). J. Leunk (Kenne- merland). H. Kamoen (EDO), A. Wetzel (Haarlem). F. Bloeme (VSV) A. Bloemberg (Halfweg), B. Lucas- sen (IJmuiden), F. Eichenberger (Kennemerland) en R. Weyers (van RCH). Steenvoorden en Bloeme zijn doel- verdedigers. Tjeerd Kort is een ge duchte stopper, die vorig seizoen nog in de eredivisieclub Telstar speelde, terwijl Herman Kamoen een schot- vaardig aanvaller is. Hij werd en kele keren gekozen in het nationaal amateurelftal en kwam dit seizoen voor EDO al een paar keer tot een berger en Lucassen zijn de enige vertegenwoordigers van het zaterdag voetbal in dit elftal, waarover de be kende oud-international Kick Smit als trainer de scepter zwaait. Ferry Koek en Ronald Weyers hebben bij respectievelijk EDO en RCH nog be taald voetbal gespeeld. De van EDO naar RCH overgegane Kamoen la altijd amateur gebleven. ADVERTENTIE DORPSSTRAAT 5 uitnemende gelegenheid voor uw party, bruiloft, receptie of diner. Ook op vrijdagavond. Prachtig zonneterras. Restaurant annex steakhouse met vele specialiteiten van de grill bij mooi weer openlucht barbecue, ook voor partijen. Elk weekend dansen tot 3 uur 's nachts. Elke dag geopend behalve 's maandags. Wij geven U gaarne geheel vrijblijvend inlichtingen. Persoonlijk of onder telefoonnummer 017T12851. Wondergem-bokaal LEIDEN UVS organiseert maandag 1 mei het traditioneel ge worden toernooi om de Wondergem- bokaal voor B-l en C-l junioren. Aan de strijd, die om 10 uur be gint, nemen de volgende clubs deel: De Spartaan, RCH, Hermes DWS, 't Gooi en UVS. Aan volwassenen zal een gulden entreegeld worden gevraagd. De op brengst komt ten goede aan de Zwaluwen Polio-actie. De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen zijn: 1. Joyce van Enter (R. Maring) (1.29.7), 2. Janneke Prinses. 3. Icare Hagheweyde. Toto: w. 5.70, pi. 2.10, 3.—, 3.70. kopp. 16.—, trio 457.80. Vosne-V prijs, eerste afd.: 1. K< Buitenzorg (P. Zandt) (1.27.1). Kensington. 3. Julius Caesar. Toto: w. 5.70. pl. 1.70, 1.90. 1.40. kopp. 6.10. Premaux-prljs1. Jefferson (H. van Ooyen) (1.25.3), 2. Icarus Hanover, 3. Jacob D. Toto: w. 2.80, 14.10, 6.80, kopp 6.20. trio 7895.70. Pommard-prijs, le afd.: 1. Ingenue (J. Verhoeve) (1.25.5). 2. Just In Time 3. Juweeltje Carlos. Toto: w. 13.pl. 3.20. 2.30, 2.—. kopp. 23.10. Beaune-prljs: 1. Daimler (W. Stroo- kopp. 14.1 Grote April-prijs: 1. Komtesse D (J. van Leeuwen) (1.27.6), 2. Katerina D. 3. Kaptein Six. Toto w. 8.50, pl. 3.20, 3.50, kopp. 35.90. Chasagne-prljs1. Ireland (G. On rust) (1.24.5), 2. Godetia. 3. Indra Sha dow. Toto: w. 3.20. pl. 1.30. 2.—. 1.70, kopp. 12.20, trio 67.60. Pommard-prys. 2e afd.: 1. Ina Z (B. van Klaveren) (1.23.2), 2. Jello, 3. Ivoor S. Toto w. 4.—, pl. 1.60, 1.20. 2.— kopp. 6.90. Mersault-prijs: 1. Ido van Alkestls (W. Geersen Jr.) (1.28.1), 2. Isidore. 3. Hoop van Rhea. Toto w. 4.50, pl. 2. 2.40. 1.40. kopp. 8.30. trio 234.30. Vosne-prijs, 2e afd.: 1. Ken Williams (J. S. van Leeuwen) ((1.27.2). 2. King ly Boy. 3. Kld Aster en Jingo Berona (dead heat). Toto w. 2.80, pl. 1.50, 1.40 1.60, 1.10, kopp. 4.80. Totallsatoromzetf325.414. Europacup-finale zwemmen dames in Nederland DEN HAAG De Europese Z wemliga (LEN) heeft de data vastgesteld voor de wereldkam pioenschappen zwemmen, die voor de eerste maal van 31 augustus tot 9 september in Belgrado zullen wor den gehouden. Nederland zal op 18 en 19 augustus 1973 de finale van de Europa Cup voor dames organi seren, Oost-Duitsland heeft de fi nale van deze wedstrijden voor de heren toegewezen gekregen. Nog niet bekend is waar de finale van de B-groep de Nederlandse heren zijn in deze groep onderge bracht zullen worden gehouden. De eindstrijd voor de C-groep wordt in Athene verzwommen. De Europese Jeugdkampioen schappen zullen van 9 tot 11 augus tus in Leeds plaatsvinden en het Europese Jeugdwaterpolokampioen- schap zal van 15 tot en met 19 Juli in Duisburg worden gehouden. Volendam-Den Bosch Telstar-Ajax FC Utrecht Twente Feyenoord-Den Haag MVV-Sparta G.A. Eagles-Excelsior DWS-Groningen NEC-NAC PSV-Vitesse Volewijck.-Blauw W. Roda JC-HVC Wagenin.-Haarlem SVV-AZ '67 KDRTMUND De perschef van Westduitse wielerformatie "Ro- io", de Nederlander Wim Poot, id meegedeeld dat zijn ploeg arschijnlijk zal starten in de nde van Frankrijk 1972. „Met rdirecteur Felix Levitan is na- loeg overeenstemming bereikt", us Poot, "er zijn alleen nog en- e details te regelen". nog jonge "stal" van Rokado ïhikt over de volgende ren- de Westduitsers Wolfshohl, ide, Mudde mann en Peffgen, Belgen VandenBerghe, Berk- lOtifns, Verschueren en Vanplancker, Nederlanders Karstens en Sche de Zwitser Pfenninger en de aasen Bellone en Aimar, de Tour Prance-winnaar van 1966. BONN De president van de Verenigde Staten, Richard Nixon, heeft in principe de uitnodiging aanvaard van bondskanselier Willy Brandt om de Olympische Spelen in Miinchen van 26 augustus tot en met 10 september bij te wonen. An dere staatshoofden, die reeds hun belangstelling voor een bezoek aan de spelen hebben getoond, zijn: pre sident Leone (Italië), president Jo nas (Oostenrijk), keizer Haile Se- lassi (Ethiopië), koningin Margarete en prins Hendrik (Denemarken) ko ning Feisal (Saoedi Arabië), koning Boudewijn (België)groothertog Jean (Luxemburg) en prins Rainier van Monaco. DEN HAAG Alvast 'ns kijken of dat parkoers het wel „doet" en ook herinnerin gen ophalen aan de dagen van toen: de eerste keer dat de Tour de France in Nederland startte, in 1954. Volgend jaar is het weer zo ver. Tijdrit op zaterdagavond en start op zondagmorgen I juli 1973, en de „mannen van toen"' kwamen op de Scheveningse Boulevard alvast een stukje sfeer proeven. Op de fiets natuurlijk, nauwlettend gevolgd door de camera's van NOS-Sport en onze fotograaf. Bijgestaan, in de stereotiepe hou ding (tronend uit het schuifdak van de auto) door Kees Pellenaars, de enige van acht tien jaar geleden, die nog echt actief is in de fietserij. En Jan Jansen natuurlijk, want die was er óók uiteraard in de gele trui. Voortreffelijk gesecondeerd door de mannen van de Haagse politie die het verkeer regelden en stopzetten als was het al zover, „koersten" Wim, Nico en Piet van Est, Henk Faanhof, Daan de Groot en Hein van Breenen over een flink stuk parkoers op en rond de Boulevard. In een gezapig tempo uiteraard, want het wil allemaal zo hard niet ADVERTENTIE Intern meer en voor Wim van Est was het zelfs helema&l vreemd: „nadat ik ben gestopt met koersen, heb ik nooit meer op een fiets gezeten. Dit is de eerste keer". Maar „ijzeren Willem" had zich wél goed gesoigneerd voor het evene ment. „Ik heb vanmorgen toch nog maar even de benen gladgeschoren", vertelde hij trouwhartig. Waarna hij tijdens de rit over het parkoers, dat volgend jaar voor de individuele tijdrit, de „proloog", is uitverkoren, toch nog wel weer herinneringen aan vroeger opriep. Pellenaars bedacht namelijk weer één van die ouderwetse stuntjes: „Wimme", riep De Pel, voordat aan het nijdige klimmetje van Boule vard naar vuurtoren moest worden begonnen, „Wimme, we gaan ze flikken. Laat Je slepen door de auto. net als vroeger als we de kans kregen in de bergen. En Van Est klampte zich prompt vast. Maar dat had wél bijna een valpartij tot gevolg, want Wim van Eist viel érg vaak. vroeger, en zijn stuurkunst is er uiteraard in die Ja ren niet beter op geworden. Wat vonden de vedetten van vroe ger van het parkoers? Zonder uit zondering: „zwaar. Erg goed voor zo'n mini-tijdrit". Maar hun beoor deling werd natuurlijk enigszins 'vertroebeld door de zo langzamer hand gegroeide onmacht. Die uiter aard niet geldt voor Jan Janssen, in het pelotonnetje genietend van verrukkelijke oude Tourverhalen. Janssen: „met een beetje wind en door die korte bochten, die afstop pen en weer aanzetten vereisen, is dit parkoers ideaal om al meteen behoorlijke verschillen te kweken. Die tijdrit van zo'n kilometer of zes kan Je meteen al flink wat secon den kosten". Waarna de Tourmannen van vroe ger zich op de Pier verzamelden, de wat verouderde fietsen weer in de automobielen borgen en om beurten met de sterke Tourverhalen kwa men tijdens de nu volgende, zeer geanimeerde „reünie". Nieuwsgierig bekeken door passanten, die het moeilijk hadden met de herkenning. Zei een Jongmens: „wat zijn dat voor dikke ouwe knarren", waarop een al wat oudere sportliefhebber, die al aan veel omstanders tekst en uitleg had verschaft, nijdig reageer de: jongetje, die daar, dat is Wim van Est en zó hard als die heeft kunnen fietsen zul jij het nooit le ren". Waarop de aangesprokene besloot de verschuldigde eerbied in acht te nemen en aan Van Est voorzichtig om een handtekening ging vragen. „Wimme" aan de auto van „De Pel": bijna een valpartij. Nog dit: vanavond in NOS-Sport stukjes van fietsgebeuren op Sche veningen in een Tom-programmaatje van Martijn Lindenberg.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 21